Daan cle Groot greep groene trui Wind, koude en regen maakten liet Laurianen eerste dag moeilijk Ook Leo van der Pluym weer in de voorste gelederen LOCOMOTIEF Maar langs route en in Alphen bleef stemming opperbest WOENSDAG 11 JULI 1956 (Van een speciale verslaggever) Lorient, dinsdagavond. De ranke Vlaming. Fredje de Bruyne, is bezig de ster van deze Tour en dit wegseizoen te worden. De winnaar van de drie grote klassiekers, achtereenvolgens Parijs- Nice, Milaan-San Remo en Luik-Bastenaken-Luik, die in de Ronde van Frankrijk de derde etappe van Luik naar Rijssel op zijn naam bracht, zege vierde vandaag ook op de wielerbaan van de, oorlogshaven Lorient, het eindpunt van de zesde rit, die in St. Malo was begonnen en die 192 km. lang was geweest. Hij won met grote zelfverze kerdheid de eindsprint uit een groep van 18 man, welke met ruim 5 min. voorsprong de baan op stoof en blies alleen maar verachtelijk in de lucht, toen hij werd uitgefloten door een deel van het publiek. Sommige toeschouwers waren namelijk in hun enthousiasme teleurgesteld, doordat De Bruyne hun grote regionale favoriet, André Picot had verslagen. Picot moest trouwens genoegen nemen met de negende plaata Ook Nederland kreeg vandaag weer alle aandacht, al liep het een beetje anders, dan we het ons hadden voorgesteld. Niet Van Dongen en Van den Brekel, die het zich aan de start vast hadden voorgenomen, maar Daan de Groot en Leo van der Pluym eindigden als onze vaandeldragers in de leiders- groep. Daan de Groot had 20 km. voor de finish reeds het achterwiel van Picot. die slechts 2 punten achter stond op hem in het puntenklassement, in de gaten gehouden. Op de baan passeerde de Amsterdammer de 26-jarige Bre ton en eindigde als zesde in de sprint. Groot was de verwondering van Daan, toen werd omgeroepen, dat Picot derde was geworden, met andere woorden, dat de man uit Bretagne de groene trui had veroverd. Protesterend wilde De Groot naar de jury lopen, maar verstandige lieden vertelden hem dat de foto film binnen enkele minuten zou worden ontwikkeld en dat dan wel zou blyken. dat De Groot vóór Picot was geëindigd. De film wees inderdaad zonneklaar uit, dat de Jury zich had vergist en dat Picot niet derde maar negende was ge worden. Toen aangekondigd werd, dat Daan de Groot de drager was geworden van de groene trui als symbool van het leiderschap in het puntenklassement was de lange Amsterdammer al op de fiets gestapt en naar zijn hotel gereden. Over deze dag kan Daan de Groot dubbel tevreden ztfn. Want hij steeg van de vijfde plaats in de individuele rang schikking naar de tweede, waar Voor- ting tot nu toe had gestaan en Leo van der Pluym volgde hem op de hielen en staat in Loriënt, na 6 étappes, derde in de algemene rangschikking. Grote activiteit De activiteit van de renners sloeg dinsdag alle records tot dusver. Reeds tijdens de vliegende start, die enkele kilometers voorbij het officiële vertrekpunt was gegeven, raasde de dra- De Tour in cijfers De uitslag van de 6de etappe van de Ronde van Frankrijk, van St.-Malo naar Lorient over 192 km. luidt: 1. De Bruyne (België) 4 uur 39 min. 10 sec.; 2. Thonün (West) z.t.; 3. Caput (West) z. t.; 4. Monti (Italië) z. t.; 5. Le Ber (West) z. t.; 6. De Groot (Ned.) z. t.; 7. Audaire (West z. t.; 8. Dar- rigade (Frankr.) z. t.; 9. Picot «West) z. t.; 10. Vlayen (België) z. t.; 11. Im- panis (Belgiëi z. t.; 12. Van der Pluym (Ned.) z. t.; 13. Gret (Zwitserland) z.t.; 14. Adriaenssens (Belg.) z. t.; 15. Wal- kowiak (NOC) z t.; 16. Lampre (Zuid west) z. t.; 17. ScodeHer (NOC) z. t.; 18, Privat (Frankr.) z. t.; 19. Fantini (Italië) 4.44.42; 20. Bergaud (Frankr.) z. t.; 26. Wagtmans (Ned.) 4 46.55;; 36. Van Dongen (Ned.) 4.50.35 35. Stolker (Ned.) z. t.; 39. ex aequo een groot aan tal renners, bij wie Geminiani (Frank rijk), Defilippis (Italië), Close (België), Hinsen (Ned.), Lahaye (Ned), Nolten (Ned.), Van de Brekel (Ned.) en Voor- ting (Ned.), allen 4 uur 50 min. 44 sec. ALG. KLASSEMENT. 1. Darrigade (Frankr.) 31.40.51. 2. De Groot (Ned.) 31.46.04 op 5 min. 13 sec.; 3. Van der Pluym (Ned.) 31.46.18 op 5.27; 4. Vlayen (Belg.) 31.47.35; 5. Walkowiak (NOC) 31.48.09; 6. Picot (West) 31.49.31; 7. Scodeller (NOC) 31.51.02; 8. Privat (Frankr.) 31.51.05; 9. Voorting Ned.) 31.53.46; 10. Lauredi (Zuidoost) 31.55.09; 11. Robinson (gem. Lux. ploeg) 31.55.31; 12. Wagtmans (Ned.) 31.58.37; 13. De smet (Belg.) 31.58.47; 14. Mahé (Frank rijk) 31.59.43; 15. Barbotin (Frankrijk) 31.59.58; 16. Poblet (Spanje) 32.00.16; 17. Ockers (Belg.) 32.00.25; 18. ex aequo Bauvin (Frankr.) en De Bruyne (Belg) 32.00.40 20. Rolland (Frankr.) 32.01.02; 39. Nencini (Italië) 32.12.19; 41. Gaul (gem. Lux. ploeg) 32.14.00 42. Brankart (België) 32.14.27; 45. Bahamontes (Spanje) 32.14.36; 62. Stolker (Ned.) 32.19.06; 70. Nolten (Ned.) 32.22.33; 73. Lahaye (Ned.) 32.24.31; 79. Van de Brekel (Ned.) 32 27.10; 85. Van Dongen (Ned.) 32.34 08; 89. Hinsen (Ned.) 32.35.13. PLOEGENKLASSEMENT. Het ploegenklassement van de zesde etappe luidt: 1. België 13.56.57 2. West 13.57.27 3. ex aequo Noord Oost Centraal en Frank rijk 14.03.20; 5. Nederland (De Groot, Van der Pluym en Wagtmans) 14.05.33; 6. Italië 14.14.45; 7. Spanje 14.1832; 8. ex aequo Zwitserland en Zuid West 14.20.47; 10. Ile de France 1436.10; 11. ex aequo Gemengde Luxemburgse ploeg en Zuid Oost 1432.12. Het algemeen ploegenklassement luidt thans: 1. Frankrijk 9436.07; 2. België 95.01.28; 3. West 95.01.40; 4. Nederland 95.04.00; 5. Noord Oost Centraal 95.25.46; 6. Ita lië 95.37.57; 7. Gemengde Luxemburgse Ploeg 95.59.26 8. Zuid Oost 96.00.28; 6. Spanje 96.17.05; 10. Zwitserl. 96.19.46; 11. Zuid West 96.20.34; 12. Ile de France 96.36.08. PUNTENKLASSEMENT. Na de zesde etappe heeft onze land genoot De Groot de leiding in het pun tenklassement. Het luidt: 1. De Groot (Ned.) 80 pnt; 2. Picot 85 pnt; 3. Darrigade 102 pnt; 4. Rolland 109 pnt; 5 Ockers 110 pnt; 6. Desmet 123 pnt; 7 ex aequo Voorting en Lauredi 125 pnt; 9. Bauvin 133 pnt; 10. Hassen- forder 149 Mi pnt. De premie voer de strijdlustigste ren ner viel Darrigade ten deel met 75 pun ten en de premie voor de grootste pechvogel kreeg Marigil omdat hij 500 meter voor de revailleringspost te Pontivy ten val werd gebracht door eert wagen van een der volgers. ger van de gele trui, de Fransman André Darrigade. die zich bepaald niet veiilg voelde met zijn anderhalve minuut voorsprong in het algemene klassement, j er in een afdaling tussenuit. Maar hij behoefde zich niet te verbeelden, dat hij alleen op een etappezege aasde. De ^e- I routineerde en rap-sprintende Belg Ray Impanis, volgde hem onmiddellijk, met de Zwitser Gret en Lampré van de Zuidwestploeg aan zijn wiel. De vluch telingen pakten gevieren alras enkeie honderden meters en na 13 km bedroeg hun voorsprong 50 seconden. Een stoom. (Ingez. Med.-Adv.) DAAN DE GROOT groene trui treintje kwam hen in Croix-du-Fresne, na 21 km, nog een beetje te hulp, want het peloton verspeelde voor de gesloten spoorbomen 25 kostbare seconden. Het was de eerste keer, dat een trein roet in het eten van de tour gooide. In het peloton voerden De Bruyne, Privat van de tricolores, en de regiona len Quentin en Le Guidly 'n bikkelharde strijd om de schade, die na 29 km kon worden uitgedrukt in 1 min. 40 sec., in te halen. Op de keien van enkele Bre tonse dorpen, waar de karavaan door heen trok, liepen verscheidene renners een lekke band op. Onze landgenoot Van der Pluym kreeg ook pech. Zijn ketting liep eraf en hy kon het duig slechts met veel moeite weer op de juiste wijze monteren, waarbij hij in zijn ner vositeit nog zijn vingers licht blesseer de. Met steun van Stolker en Van Don gen kon hij zich aansluiten bij een aan tal andere pechvogels, onder wie drie Franse nationalen en een viertal Bel gen, onder anderen Brankart, die het kader van zijn fiets had gebroken. Even viel alle concurrentie weg en eendrach tig samenwerkend bereikte de interna tionale groep de start van het peloton, De groep had, toen 50 km van het tra ject waren afgelegd, de achterstand op FRED DE BRUYNE tweede etappezege de vier leiders ingelopen tot slechts 20 sec. Men kan zich dus voorstellen, dat er in een razend tempo werd gereden. Opnieuw geluk Weer had het kopgroepje enig geluk. In het plaatsje Broons bevond zich namelijk een smalle kronkelende straat met een bijzonder scherpe bocht, waarin de huizen van weerszijden bijna tegen elkaar helden. Hier konden de vier weglopers uiteraard veel snel ler passeren dan het opeengepakte peloton, waarin alleen de voorsten snel uit de voeten konden komen. Nadat het opstakel in Broons eenmaal ach ter de rug lag, was het kopgroepje dan ook niet door het gehele peloton ingehaald, doch slechts door een tien tal renners, onder wie drie Belgen en twee Frans-nationalen met die de vlucht werd voortgezet. Maar de jacht was fel en opnieuw daagden zeven concurrenten op, die het gat tussen de eersten en de grote groep wilden overbruggen. Daarbij waren de Neder landers Daan de Groot en Leo van der Pluym. die in de Franse pers geduren de de laatste dagen al veel lof was toe gezwaaid Van der Pluym wordt als een openbaring genoemd en die dat kennelijk bijzonder prettig vonden. Zij beiden trokken het groepje na 78 km, even voorbij Merdrignac, naar'de frontlinie, waarin nu niet minder dan 20 man slag leverden. Er waren nu 20 aanvoerders de Frans-nationaal Bergaua was namelijk afgevallen, nadat hij ten behoeve van de gele truidrager Darri gade, die een lekke band had gekregen, een wiel had afgestaan. Toen de neuzen waren geteld bleek zich een ware Bel gische invasie te hebben voorgedaan. In de kopgroep zaten van België vier renners, De Bruyne, Impanis, Adriaens sens en Vlaeyen. Maar van de westploeg was er nog één meer. Die was vertegen woordigd door Caput, Le Bei-, Audaire, Thomin en Picot. Twee renners had Frankrijk, Darrigade en Privat. Italië lag met Fantini en Monti in de stryd, de NOC-ploeg met Scodelaire en Wal kowiak, en Nederland met De Groot en Van der Pluym. Verder zaten daar nog in de Zwitser Gret, Lampré van ae Een beelddat ieder jaar enige malen in de Ronde van Frankrijk te zien is: fietsen over de grond ver spreidongelukkig kijkende renners en toeschietende helpers, die de ge volgen van een valpartij zo spoedig mogelijk ongedaan trachten te ma ken. ..De groene trui en drie bij de eerste tien dat doet de kwaliteit van onze fietsen zien" loopt altijd lichter! ^Ijwielenvoo^port^oerlsmeM gebruik, j ATLETIEK. Zatopefc geopereerd Emil Zatopek heeft in het militaire hospitaal te Praag een breukoperatie ondergaan, nadat hij geklaagd had over pijnen in de lies. In sportkringen wordt rekening ge houden met de mogelijkheid, dat Zato pek niet in de Tsjechische Olympische ploeg zal worden opgenomen. Te Rome is een aanvang gemaakt met het toernooi om de Europese honk bal kampioenschappen. Op de eerste dag zegevierde Nederland, dat tegen Italië uitkwam, met 13—2 over de gastheren. De Laurianen hebben het op de eerste tocht gisteren stellig niet cadeau gekregen, dat was de algemene opinie, zowel van hen die de A als de B afstand gereden hebben. De gehele dag heeft in de eerste plaats de zon zich schuil gehou den, terwijl bovendien een keiharde noordwesten wind vooral de A-rijders, die van Monster pal tegen de wind in tot aan Lisse door de duinen gereden hebben, een behoorlijke duw gegeven hebben. Vanaf de Ruigenhoek en de Zilk ging het verder wel goed en had men de wind in de rug, met gevolg, dat het tempo toen belangrijk hoger kwam te liggen dan daarvoor het geval geweest was. Om het geheel echter op deze dag toch nog compleet te maken kregen de meeste rijders die het bij Paviljoen de Brasem wat kalm aan gedaan hadden op de terugreis langs de Herenweg een behoorlijk pak regen te verwerken waardoor velen kletsnat de eindstempel in het Nutsgebouw kwamen halen. Overigens mag gezegd, dat ondanks deze minder prettige omstandigheden, de stemming onder de deelnemenden prima was. Het schijnt wel of men juist door de strijd tegen de elementen het als een prestatie gaat voelen aan de 100 of 150 kilometer tocht te hebben deel genomen. Toen men eenmaal de wind in de rug kreeg zag men in de verschillende groe pen de dames ook wel weer op kop gaan rijden, iets wat zij tot aan de Zilk maar het meest aan de heren in de groep hadden overgelaten. Hoe nuttig ook dit keer weer de repa ratiewagen van de gebroeders Dusoswa wel is geweest blijkt wel uit de 28 grote en kleine reparaties die verricht zijn. De tocht door de duinen over een af stand van naar schatting 40 kilometer ging in hoofdzaak langs prachtige rij wielpaden. waar de volgauto's verstek moesten laten gaan. Pas bij de Zilk en Ruigenhoek ging het weer gezamenlijk naai- Lisse en langs de verlaten Keuken hof naar Nieuwe Wetering, hier de brug over om over Roelofarendsveen bij Pa viljoen de Brasem de voorlaatste stem pel te halen. Dat hier meerderen met kippenvel op de armen rondliepen laat zich verklaren. Toen omstreeks half drie de controle geopend werd vertrokken de eersten al spoedig in de richting Lei- muiden om over Rijnsaterswoude Al phen langs de Herenweg binnen te ko men. waar de stempelkaart kon worden ingeleverd. HOOG TEMPO IN DE OCHTEND Dat er vooral in de morgenuren in een behoorlijk tempo in het bijzonder door de A rijders gereden is, wordt wel bewezen door het feit, dat voor de controle te Monster door mevr. Van Leeuwen en de heer B. Lam geopend was reeds enkele groepen door waren op weg naar Kijkduin. Natuurlijk hebben deze later toch wel hun stem pel ontvangen van deze controle! ENTOURAGE IN ALPHEN In Alphen is momenteel intussen alles Laura wat de klok slaat; ieder doet zijn of haar uiterste best het de gasten der gemeente zo goed mogelijk naar de zin te maken. Op het feestterrein aan de Pr. Bernhardlaan, waar alle deelnemers isters) toegang hebben op vertoon van hun kaart is naast de kermisvermake lijkheden door leden van de Haagse rol- schaatsclub een uitstekend geslaagde show gegeven die aller belangstelling had. In het Nutsgebouw is een grote gong-schaakwedstrijd gehouden georga niseerd door de ASC. terwijl in hotel Centraal onder leiding van een uitste kende band in gezellige sfeer door hen die de tocht nog niet al te zeer in de benen zat een dansje gemaakt is. In het verenigingsgebouw tenslotte is door de Aquarium en Terrariumvereniging ..De Natuur in huis" een zeer geslaagde ten- Zuid west-ploeg en de Spanjaard Mari gil. Zij hadden drie minuten voorsprong op het peloton, waarin Lahaye en Hin sen om beurten tevergeefs trachtten ook nog weg te komen. Zij lieten hun kans voorbij gaan toen vijf andere prijsbe- lusten in de buurt van Loudeac, 90 km, wel wegsprongen. Wagtmans kon ook niet meekomen. Hij kreeg een lekke band. maar Nolten reikte hem zijn wiel en dit was van grote waarde voor Wout, toen hij geruime tijd later wel de plaat poetste en samen met de Spanjaard Poblet 4 minuten goed maakte van de 11 minuten achterstand, welke het pe loton na de ravitaillering in Pontivy, 124 km, bleek te hebben opgelopen. Toen waren uit het 20 man tellende leiderspeloton de Italiaan Fantini, een gevaarlijk concurrent in de eindsprint en de Spanjaard Marigil Juist door mate- riaalpech uitgevallen, zodat er nog 18 man overbleven. Zij hadden 2 min. 45 sec. voorsprong op een vertwijfeld ja gend plukje renners, onder wie Forestier en 7 min. 10 sec. op het grote peloton. Deze verschillen werden steeds groter en het peloton eindigde tenslotte op meer dan 11 minuten achter de win naar. Met nog een vijftigtal kilometers voor de boeg vocht Darrigade als een leeuw om alleen uit de kopgroep weg te ko men. Wel was hij Fantini als mededin ger voor de eindsprint kwijtgeraakt, maar hij vreesde terecht de kracht van Fred de Bruyne. En Fred en zijn drie sterke helpers zorgden er wel voor, dat zij de gele brui tussen zich hielden. Toen het erop aankwam werd Darrigade naar de achtste plaats op de baan te Lorient gedrukt, nog achter Daan de Groot, die als zesde eindigde. Leo van der Pluym kwam in dit milieu ervaring tekort om een kans te maken op een goede plaats. Zijn twaalfde stemde echter tot grote tevredenheid. De achterstand van Wout Wagtmans was, dank zy zijn vlucht uit het peloton, niet groter dan 7% minuut geworden. De overige Nederlanders eindigden allen in het grote peloton. rende dagen aan deze negende Laura, die een koude start had wat het weer betreft, de nodige blijheid en warmte. Zon, maar ook sterke wind op tweede dag De beloofde zon is op de tweede Laura-dag de rijders en rijdsters komen vergezellen op hun tocht naar Gooi en IJsselmeer. Echter is ook, evenals gis teren, de sterke, noordwestenwind ge bleven. Hierdoor hebben zij het op het eerste gedeelte niet gemakkelijk gehad- Hedenochtend is wel een der meest pro minente deelnemers niet van start kun nen gaan, n.l. de leider van de Beren- ploeg, de heer P. Stolk uit Rotterdam, bekend onder de bijnaam van Melkie, Hij moet zich onder doktersbehandeling laten stellen, vermoedelijk vanwege een zware kou. De stemming in zijn ploeg is hierdoor natuurlijk wat gedrukt, daar de heer Stolk reeds negen maal leider was van deze groep. Onze verslaggever bevond zich bij I toonstelling geopend die deze eerste avond reeds talrijke bezoekers trok. Vanzelfsprekend concentreerde zich zowel bij de start als aankomst de grootste belangstelling rond het Nuts gebouw, waar tal van vlaggen aan gro te masten het feest van de negende Laura sfeer en fleur geven. Wat de tweede rit betreft hoopt men natuurlijk algemeen, dat het weer be ter zal zijn en dat vooral de zon zich zal laten zien, want vakantie zonder zon is toch nimmer de echte vakantie al mag men dan nog zoveel pleizier maken. Het oranje zonnetje geeft hopelijk de reste- Dat deze lieftallige jongedames door de groep van de Haagse poli tie goed verzorgd worden was hen in Katwijk bij Nieuw Brittenburg van het gezicht te lezen. het doorbellen van het bovenstaande in de Gooise Boer te Bussum, waar zowel de A- als de B-rijders de controlekaart moesten laten afstempelen. Gezamen lijk vertrekt men vandaar naar Muider- berg, waarna de tocht weer zuidwaarts gaat, en dan met de wind in de rug! Generaal Pellenaars De buitenlandse pers schenkt zeer veel aandacht aan de successen, welke de verjongde Nederlandse ploeg tot nu toe heeft behaald. Jacques Goddet, de directeur van het organiserend blad „l'Epuipe", is er in een hoofdartikel nog eens op terug gekomen. „Mannen als Stolker, De Groot en Nolten, om Van der Pluym niet te vergeten, stellen hun mach tige karkassen en sterke beenspieren in dienst van een groot generaal, Kees Pellenaars", zo schrijft Goddet. Die generaal heeft naast de gerou tineerde Wagtmans, Nolten en Voor ting, nu een stel jonge knapen erby, die hem, de ploegleider, gehoorzamen op een teken met de vinger of een knipoog. De Bataven laten, nu de Tour zich nog op vlak terrein afspeelt, het initiatief niet over aan hun concurrenten. Zij zorgen .steeds dat zy erbij zijn en voor hen is het peloton vaak in alarmtoe stand. Nu zij in Normandië en Bretagne zijn aangekomen, hebben de oranje mannen de zee geroken". Goddet vergelijkt vervolgens Daan de Groot met Gerrit Schulte en consta teert dan dat te St.-Malo drie Neder landers in het algemene klassement stonden onder de eerste zes, voorwaar een niet alledaagse situatie. Op zondag 22 juli en op dinsdag 24 juli wordt respectievelijk te Vlaar- dingen en te Rotterdam de atletiek landenwedstrijd Nederland-IJsland (he ren) gehouden. Op zondag 22 juli wordt in Vlaardingen de atletiekwedstrijd Ne derlandFrankrijk dames georgani seerd. Rainmondo d'Inzeo (Italië) heeft te Aken het wereldkampioenschap voor springruiters veroverd. Hij noteerde 1.75 fouten. Tweede werd Francisco Goyoaga (Spanje) met 3 fouten, derde was Fritz Thiedemann (Did.) met 4 fouten. Ililllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllllilllil!llllll!llllllll!lllllllllllllllll!llllllllltll!llllll Morgen naar het Oosten De derde dag zal de Laurianen naar het Oosten voeren door de Utrechtse streken. De routes luiden als volgt: Alphen ^gn den Rijn - Nutsge bouw - over'Aarbrug - Van Man- dersloostraat - Pieter Doelman straat - Julianastraat - Prins Hen drikstraat - Gouwsluiseweg - Hef- brug - Steekterweg - Zwammerdam - Rijksstraatweg - Bodegraven - by kruispunt rechtuit - langs de zuid zijde van de Oude Rijn via Wie- rikker Schans en Nieuwerbrug naar Woerden - Linschoten - Montfoort - Jutphaas - Houten - theehuis Rhijnauwen waar de routes split sen. De A-route gaat verder: Bun- nik - Driebergen - Doorn - Maarn - Huis ter Heide - stempelpost Spit fire. Route B: Zeist - Huis ter Heide - stempelpost Spitfire, waar de routes weer samenkomen en verder gaan: De Bilt - De Vink - De Meern - Harmeien - Woerden - Rietveld - Nieuwerbrug - Bodegra ven - Noordzijde - Noordstraat - Kerkstraat - langs Lage Zijde - Lindenhovenstraat - Kortsteekter- weg - Rijnbrug over Aarkanaal Raadhuisstraat - Jongkindt Co- ninckstraat - Toussaintstraat - Hofzichtstraat - Da Costastraat - Nic. Beetsstraat - Bloemhofstraat - Aarkade - Aarbrug - Hooftstraat - Nutsgebouw - Alphen aan den Rijn. De A-route is 150 km lang, de B- route 100 km. Illlllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Fausto Coppi wil proberen het we reld-uurrecord, dat vele jaren op zijn naam heeft gestaan, doch kort ge.eden door Jacques Anquetil werd verbeterd, te heroveren. Coppi heeft een speciale baan- fiets besteld waarvan het gewicht uit® st licht is en die speciaal voor hem wordt gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5