Ollenhauer wil herziening van bondgenootschap met Westen RECHTZAKEN WOENSDAG 11 JULI 1958 Geen verscheuringvan de verdragen maar onderhandelen met belanghebbenden Erich Ollenhauer, voorzitter van de Westduitse sociaal-democratische (op positie) party, heeft heden in een rede van twee uur op het partijcongres in München o.m. verklaard, dat zjjn party de „starre politiek van aansluitnig van West-Duitsland bij het militaire bondgenootschap van het Westen" zal wijzi gen, als zij volgend jaar na de Bondsdagverkiezingen aan de macht zou komen. De socialisten zullen dan de dienstplicht wet, die vermoedelijk de volgende week door de Bondsraad definitief goedgekeurd zal worden .intrekken. Ollenhauer diende een aantal resoluties in, die een uiteenzetting geven van het progTam, waarmee de Socialisten hopen de verkiezingen van volgend jaar te winnen. Men verwacht, dat de resoluties woensdag of donderdag goed gekeurd zullen worden. Waarschuwing tegen al te veel optimisme ten aanzien van Russische houding De resoluties vragen om onderhande lingen van West-Duitsland met de grote mogendheden om te komen tot vervan ging van de „politiek van blokken" door een collectief veiligheidsstelsel. West- en Oost-Duitsland zouden ver lost moeten worden van bun militaire verplichtingen ten aanzien van de NAVO en het pact van Warschau. Voorts moet onderhandeld worden over een vier-mogendheden-akkoord inzake de militaire status van een herenigd Duits land en over verdere pogingen om tot ontwapening in de wereld te komen. Het socialistische program vraagt voorts om normalisering van de betrek kingen met communistische landen, doch het verwerpt onderhandelingen over hereniging van Duitsland met de Oostduitse regering. Wel wensen de Socialisten persoon lijke contacten en overeenkomsten op technisch niveau tussen Oost- en West- Duitsland, als voorbereiding voor het scheppen van voorwaarden voor hereni ging. Op de Sovjet-Unie doen de resoluties een beroep om het ..Stalinisme in de po litiek ten aanzien van Duitsland" te la ten varen en Oost-Duitsland zelfbe schikkingsrecht te geven. Ollenhauer verklaarde voorts, dat de partij niet van plan is de verdragen met het Westen te verscheuren. Er zal met de belanghebbende partijen onder handeld worden over wijziging van de akkoorden, aan de hand van de ver dragsbepalingen. goud Lichte daling en deviezen Volgens de verkorte balans van de Ned. Bank vertoont de netto deviezen reserve opnieuw een lichte achteruit gang en wel met f. 18 miljoen tot f. 1.052 miljoen. Ook de goudvoorraad gaf een zij het geringe daling te zien, n.l. met ruim f. 4 miljoen tot f. 3.226 mil joen. Goud en deviezen tezamen belo pen thans f. 4.278 miljoen tegen f. 4.301 miljoen de vorige week. Kerkelijk Leven DE PREDIKANTSPLAATSEN DER HERVORMDE EN GEREF. KERKEN. De Ned. Herv. Kerk telt thans 1296 ge meenten met totaal 2040 predikants plaatsen. Daarvan worden er 1397 ge acht te behoren tot de middenorthodoxie 306 tot de modaliteit van de GerefBond in de Herv. Kerk en 337 tot de vrijzin nige modaliteit. Het aantal vacante predikantsplaatsen bedraagt 210 nJ. 69 midden-orthodoxe, 61 van de Geref. Bond en 80 van vrijzinnige modaliteit. Het aantal onvervulbare cacaturen be draagt 75, n.l. 26 van de midden-ortho- doxie, 19 van de Geref. Bond en 30 van vrijzinnige modaliteit. De Geref. Kerken tellen totaal 823 gemeenten met 971 pre. dikantsplaatsen. Daarvan zijn er 139 vacant tegen 177 in juli 1955. Naar het zich laat aanzien zullen de Geref. Ker ken binnen enkele jaren hun tekort aan predikanten geheel hebben ingehaald. NED. HERV. KERK Beroepen te Andel, Lopik. Schoonre- woerd en te Wils-um (O) L. Doppenberg, kand. te Putten. Toegelaten tot de Evangeliebedlening de heren J. H. C. Geuzebroek te Heer Hugo- waard; P. Jansen te Bloemendaal; H. v. Dijk te 's-Gravenhage; C. R. ter Haar Ro- meny te Lelden; W. Hoogendoorn te Woer den; W. J. Koole te Middelburg, G. A. Odé te Goes; J. Oskamp te Heemstede; C. W. Schllngermann te 's-Gravenhage; S. Tlg- chelaar te 's-Gravenhage; B. v. Blanken te Amsterdam: H. de Jonge te Amsterdam; en W. Th. Leenman te Twlsk (N.H.) GEREF KERKEN Beroepen te Amsterdam (vac. P. Veen- hulzen) W. v. d. Linden te Rotterdam Krallngen; te Hasselt W. L. Mulder, kand. te Veenendaal. Bedankt voor Hattum A. T. Besselaar te Krabbendijke. GEREF. KERKEN ART. 31 K.O. Beroepen te Goes K. J. Kapteyn te Nü- kerk. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Hengelo (O) J Brons, kand. te Ermelo; te St. Jansklooster F. Bakker, kand. te Goes. Bedankt voor Hoogeveen B. v. Smeden te Rotterdam-Zuid. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Tholen: C. Molenaar, kand. te Dordrecht en Chr. v. Dam te Barneveld MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 10 juli Bloemenveiling Rozen gr. bloemlgen 10 stuks: Mad. But terfly 49—70; Duisburg 54—1.10; Pecht- hold 1.101.40; Rosalandla 2533; Better Times 40—70; Edlth Helen 2540; Vler- landen 4060 Mad. Jules Bouché 50 80; Gemengde rozen 1825; Babyrozen 10 stuks: Moulin Rouge 4155; Wolfs Glorie 5075; Sweetheart 2450; Ingar Olsson 5260; Else Poulaen 42. ld. een bl. 16. Spireatakken ln kleuren 2140. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10 Juli Groenteveiling: Bloemkool I 2536; idem II 10—26; waspeen A 1941; Idem B 37 44; bospeen 2130; kroten per 100 boa 3.505.50; kroten per kg. 2022; sjalotten 1113; sla 3.3010.00: tuinbonen 2022; eardbeien 3941 per 1/4 kg. aardappelen bonken 1112: Idem grote 12 17; idem drielingen 813; kriel 510. TER AAR, 10 Juli Kassnljbonen 6.20 8.80; Idem B 5.606.00; Idem stek 2.40 4.40; peulen 4.20 -5.60; Idem B 1.40; dooDers 2.604.00; oapdoppers 2.603.70; krombekdoppers 3.70; witte kapucijners 2.604.40; tuinbonen 1.852.50 alles per 10 kg. aarbeien 2.70 per slof. Augurken: Da 56; D 4851; CD 46 en E 30 alles per kg- WOERDEN, 11 Juli Kaasmarkt: Aan voer 215 partijen. Notering: eerste kwali teit 2.14—2.20; 2e kwaliteit 2.06—2.13; extra kwaliteit tot 2.44. Handel matig Wat de nieuwe Sovjetrussische poli tiek aangaat geloofde Ollenhauer. dat Rusland streeft naar het bereiken van de hoogste graad van eigen veiligheid in de afzienbare toekomst, met behoud van alle territoriale bezittingen en een zo groot mogelijke invloedssfeer. Ollenhauer waarschuwde voor de il lusie. dat de nieuwe houding van de Sovjetrussische leiders een ..wijziging van de aard der Russische communisti sche partij" zou zijn. Export siergewassen (Van onze Haagse redacteur). De totale export van siergewassen heeft gedurende het eerste halfjaar van 1956 een waarde van f 71.775.000 belopen tegen f 58.125.000 in de over eenkomstige periode van 1955 De sterkste staging in totale opbrengst gaf de uitvoer van snijbloemen te zien (ruim 27,5 miljoen tegen 21 miljoen in het eerste halfjaar van 1955) voor de export van de bloem bollen bedroegen de cijfers rond 27 miljoen en 23 miljoen. Dit is gistermiddag meegedeeld tij dens de openbare bestuursvergadering van het produktschap voor siergewas sen. Laatste eer aan mr. van Heuven Goedhart Hoge autoriteiten van de V.N. heb ben vandaag in lange rijen een laat ste groet gebracht aan het stoffelijk overschot van mr. G. J. van Heuven Goedhart, de Hoge Commissaris van de V.N. voor de vluchtelingen, dat op een katafalk in de hal van het Euro pese hoofdkwartier te Genève lag op gebaard. De kist was geflankeerd door onder directeur Georges Palthey van het Europese V.N.-kantoor. die directeur dr. A. Pelt wegens diens ziekte verving, en jhr. dr. W. H. J. van Asch van Wijk. de Nederlandse afgevaardigde bij de V.N. Op de baar lagen o.m. kransen van de V.N. .het bureau van de Hoge Commissaris voor de vluchtelingen en van de Zwitserse regering. Vannacht zal het stoffelijk overschot naar Neder land worden gevlogen. BENOEMINGEN HOOGLERAREN AAN GEM. UNIVERSITEIT VAN AMSTERDAM B. en W. van Amsterdam hebben de gemeenteraad aanbevelingen doen toe komen van het college van curatoren van de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam om tot gewoon hoogleraar in de organische scheikunde te benoemen prof. dr. H. J. Den Hertog, hoogleraar aan de Landbouwhogeschool te Wage- ningen en dr F. L. J. Sixma, lector aan de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam. Voorts tot benoeming tot gewoon hoog leraar in de prehistorie van West- en Midden-Europa en de archeologie van Nederland dr. W. Glasbergen, weten schappelijk hoofdambtenaar aan het Biologisch Archeologisch Instituut van de Rijksuniversiteit te Groningen en vroeger woonachtig in Rijnsburg en ten slotte tot benoeming tot gewoon hoog leraar in de Nederlandse letterkunde en de taal beheersing van prof. dr. G. Stui veling, thans buitengewoon hoogleraar aan de Gemeentelijke Universiteit. Onverantwoordelijke chauffeur (Van onze Haagse redactie) „Een misdadiger" noemde de ambte naar van het O.M. by het Haagse Kantongerecht mr. W. A. v. d. Feltz, een chauffeur uit Landsmeer, die op 19 november van het vorig jaar Den Haag onveilig maakte met een auto, waarvan de stuurinrichting maar liefst 200 graden speling vertoonde. De chauffeur, die wist dat zijn stuur inrichting defect was. reed op de Rijs- wijkseweg een voor perceel 49 staande verkeerszuil omver. Hij trok zich daar echter weinig van aan en reed rustig verder. Tenslotte werd hij aangehouden door de politie. De ambtenaar eiste tegen verdachte, die niet was versche nen. 14 dagen hechtenis en 1 jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. De Kan tonrechter veroordeelde hem tot een principale hechtenis van 3 dagen en voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs voor de tijd van 1 jaar met een proeftijd van een jaar. f 1500 boete voor directeur busbedrijf ZIJN BUS WAS EEN „KRUITVAT" De kantonrechter te 's-Gravenhage heeft de directeur van een busbedrijf veroordeeld tot f. 1500 boete en een maand hechtenis voorwaardelijk. Twee van zijn chauffeurs kregen ie der f. 50 boete en 3 dagen hechtenis voorwaardelijk. Op 28 juni j.l. zouden schoolkinderen met twee bussen van het bewuste bedrijf een uitstapje maken. Bij keuring bleek echter dat de tank van de ene autobus lekte terwijl er bo vendien een poetslap in zat. Van de an dere autobus waren de banden ondeug delijk De eigenaar verontschuldigde zich met te zeggen dat hem deze toe standen onbekend waren omdat hij zich weinig met het autobusbedrijf bemoeide De ambtenaar van het O.M. bij het kantongerecht noemde de ene autobus met de lekkende tank een kruitvat dat ontploft zou zijn als er bijvoorbeeld maar een vonkje van een sigaret in de buurt was gevallen. Hij eiste tegen de directeur f. 2750 en 2 maanden hechte nis voorwaardelijk. De eis tegen ieder van de chauffeurs was f. 50 boete. Administratrice krijgt een jaar WEGENS VERDUISTERING VAN f. 8.000.—. (Van onze Haagse redactie De Haagse Rechtbank veroordeelde de 42-jarige ex-administratrice van de Ned. Bond van Dansleraren, uit Den Haag tot een gevangenisstraf van een jaar, waarvan 6 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Het vonnis be vat de bijzondere bepaling dat zij onder toezicht zal worden gesteld van deProt. Chr. Reclasseringsvereniging. Haar vriend, een 41-jarige taxi-chauf feur, in wiens zakken een deel van het geld verdween, dat de administratrice in de jaren 1953 en 1954 tot een totaal van ruim f. 8.000 ten nadele van de Bond ontvreemdde, kreeg 6 maanden gevan genisstraf. Zaterdag uitspraak kart geding Linnaeushof De president van de rechtbank te Haarlem heeft dinsdag in de voortge zette behandeling van het kort geding, dat de adjunct-directeur van de Lin naeushof. de heer H. A. J. van Duuren wegens het hem z.i. onrechtmatig ver leende ontslag aanhangig heeft ge maakt tegen de N.V. Linnaeushof te Bennebroek. getuigen gehoord op ver zoek van de raadsman van gedaagde. Vrijdag j.l. werden zes getuigen op ver zoek van de advocaat van eiser ge hoord. De president bepaalde de uitspraak op zaterdagmorgen a.s. Provinciale autoriteiten tegen nationalisatie In welingelichte kringen in Djakarta Is vandaag verklaard, dat de provin ciale autoriteiten in Noord-Sumatra niet voornemens zijn de buitenlandse ondernemingen, waarvan de conces sies binnenkort zullen aflopen, te na tionaliseren. zy 7.yn Integendeel druk bezig maatregelen voor te bereiden om een einde te maken aan de onwet tige bezetting van ondernemingsgron den door de bevolking, waardoor de exploitatie van tabaksgronden wordt belemmerd. De waarnemende gouverneur van Noord-Sumatra heeft aangekondigd, dat strenge maatregelen zullen worden ge nomen tegen de Illegale occupanten. Daarnaast zal de plaatselijke transmi gratie worden bevorderd om aan de rechtvaardige aanspraken op landbouw grond van de bevolking te voldoen. De linkse partijen en organisaties zijn voor nationalisatie van de buitenlandse ondernemingen. Vooraanstaande provinciale bestuurs ambtenaren echter zien in, dat deze on dernemingen aanzienlijke bedragen aan belastingen en heffingen opbrengen en zij betwijfelen, of dat ook het geval zal zijn indien de ondernemingen worden beheerd zonder de ervaring van de hui dige planters en de buitenlandse eigena ren. Autobus in weiland Op de weg Beilen-Hoogeveen te Smalbroek in de gemeente Bellen is een autobus van de DAJ.O. in een bocht geslipt en via een drie meter brede berm en een sloot op de zijkant in een wei land terechtgekomen. Er zaten acht passagiers in de bus, o.w. de burgemees ter van Ruinerwold, dr. mr ,W. S. Ge- linck en diens echtgenote, en een wet houder van Ruinerwold. Een der passagiers, de beheerder van het D A3.0.-station te Pesse. is met een lichte hersenschudding in het zieken huis opgenomen. Mevrouw Gelinck klaagde over inwendige pijnen. De bus werd zwaar beschadigd. Nederlandse auto in België verongelukt De heer W. Vreede uit Amsterdam is te Waarloos in België met zyn auto ge slipt en tegen een betonnen paal van het elektriciteitsnet gebotst. Een der inzittenden, de heer K. Lee. een Indo nesisch staatsburger, werd uit de wagen geslingerd en met zware verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij bij aankomst overleed. De broeder van de bestuurder en mevrouw Lee wer den in het ziekenhuis te Duffel opge nomen. De bestuurder zelf is ongedeerd gebleven. De laatste Elburgse vissersboot verlaat langs de korte route de thuishaven, voordat het laatste stukje van de dijk voor de nieuwe IJsselmeerpolder wordt gestort, waardoor voortaan een andere, veel langere, weg gevolgd moet worden LEIDERDORP VOOR HET DIACONESSENHUIS De actie voor het steunfonds Diaco- nessenhuis heeft 't bedrag van f. 659.30 opgeleverd. SPORTMIDDAG VAN SPARTA Voor zaterdagmiddag heeft de gym nastiekvereniging Sparta een sportmid dag georganiseerd in samenwerking met RCL en Meerburg. Medewerking zal worden verleend door het tamboer- en pijperkorps Kunst en Genoegen uit Leiden. Aan de middag op het terrein gaat om 2 uur een tocht door het dorp vooraf, vergezeld door K. en G.. dat zich des middags ook op het terrein zal la ten horen. OEGSTGEES1 GESLAAGD De heer F. H. Beem alhier slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft voor het propedentisch examen voor natuurkundig Ingenieur. OUDE WETERINÜ Onfortuinlijke vaart Van de kolenhandel Kolyn zou een 20 tons motorschuit kolen naar Rynza- terwoude gaan brengen. Hiervoor moest de meer worden overgestoken, maar by de plotseling opkomende onweersbui werd een schuilplaats gezocht in de jachthaven van de heer Zegers. Nadat de bui over was en het meer stil, werd weer vertrokken. Halverwege het meer gekomen begon het weer te stormen, zodat er water binnen kwam. Grote hoeveelheden kolen werden overboord gezet en nog een 100 meter en de Leid6e vaart was bereikt. Maar plotseling sloeg de motor af en de wind en golven had den vrij spel. Spoedig zonk de schuit, gelukkig niet ver uit de wal. De beide opvarenden van Wouwe en Vreeken konden zich met moeite in veiligheid stellen, 's Nachts werd de motor ge licht en hierbij bleek dat van de gehele lading nog maar 6 h.l. aanwezig was. EEN ONGELUKKIGE STRUIKELING Mevr. de Jong-van Oosten was buiten aan het wassen en moest iets binnens huis gaan halen. Bij haar terugkomst struikelde zij over de dorpel en kwam zo ongelukkig terecht, dat zij met haar arm op de teil viel. waarbij zij haar pols brak. Dokter v. d. Bijl verleende de eerste hulp. WARMOND SCHOOLREISJE Gisteren hebben de leerlingen van de le en 2e klas van de school met de bij bel een uitstapje gemaakt. Om 9 urn- vertrok de motorboot van de heer H. Kortekaas met een 40-tal kinderen en zes geleiders naar Groenendaal in Heemstede, waar de speeltuin werd be zocht en waar de kinderen ook genoten hebben van de pony wagentjes. Ook werd de kinderboerderij bezocht waar na een wandeling werd gemaakt door het bos. Om 3 uur werd de terugtocht aanvaard en om 5.45 uur meerde de boot weer in Warmond en gingen allen voldaan huiswaarts. WASSENAAR GESLAAGD De heer Y. G. Alons alhier slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft voor het propedentisch examen voor mijningenieur. GEVLEUGELDE VRIENDEN De Postduivenvereniging De Gevleu gelde Vrienden hield en wedvlucht van uit St. Etienne. afstand 730 km. De dui ven werden gelost om 6 uur en de aan komst van de eerste vogel was 20.46.51 uur. De laatste prijsduif kwam maandag om 14.06.28 uur aan. De uitslag was J. M. Brederode 1-2, A. D. van Duijkeren 3. A. G. Visser 4. Dodelijk ongeval bij Hoornbrug BROMFIETSER OMGEKOMEN (Van onze Haagse redactie) Doordat een 35-jarige bromfietser uit Rotterdam by de Hoornbrug te Rijswijk linksaf sloeg op de oostelijke parallel weg kon een naderende automobilist uit Bussum hem niet meer ontwijken. De bromfietser werd aan de linker zijde gegrepen, sloeg over het stuur en duikelde enkele malen over de weg. Hoe wel het slachtoffer nog leefde en een arts spoedig ter plaatse was, bezweek de man weldra aan de bekomen zware ver wondingen. NIEUWE UITGAVEN De wonderiyke reis van SJoerd Dnuwe- nia, door Plet Prins. Jongensboek, geïllus treerd met 25 tekeningen. Ultg. J. H. Kok Kampen. Halte Noordstad. toneelstuk ln twee be drijven. door F. Bordewijk Ultg. Scheltema en Holkema, Amsterdam. De zevende haven, door Karei Jonck- heere. met illustraties van Jean-Jaques de Grave. Ultg.: J. M. Meulenhoff, Am sterdam. De overgangsjaren van de vrouw, door dr. Joan Malleson. Ultg.: Scheltema en Holkema. Amsterdam. De laatste eer. door F. Bordewfjk. Ultg.: Nijgh en van Dltmar. Den Haag. Bloemlezing uit de gedichten van Jan Prins. Samengesteld door Laurens van der Waals. Ultg. Nijgh en van Dltmar. den Haag. Bloemlezing uit de gedichten van Aard van der Leeuw. Samengesteld door Mea NiJland-Verwey. Ultg Nygh en van Dltmar den Haag. Met kinderen aan zee, door David Rutlng. Dit aardige geïllustreerde boekje bevat veel goede raadgevingen en Ideeën voor gezinnen met kinderen, die de vakantie aan zee zullen gaan doorbrengen. Straat naar liet niets, door Beverley Ni chols. Uit het Engels vertaald door Jo Ma nassen. Ultg.: N. V. de Arbeiderspers. Am sterdam. De deurknop In de hand. door Theo C. Droogh. Uitg.: W. van Hoeve. Den Haag Niemand ontkomt zi)n noodlot, door Ja mes Caln. Ultg.; F. G. Kroonder, Bussum. Volkstaal en volkshumor, door Willem van Iependaal. Ultg.: F. G. Kroonder. Bus sum. Nacht en onty, beroemde spook- en griezelverhalen, verzameld en Ingeleid door B. Jessurun Lobo. Ultg.: Elsevier, Amsterdam. Moskou, door Theodor Pllevler. Ultg.; Kroonder. Bussum Arbeid voor het avondland, door Anton Zlschka. Geill. met kaarten en foto's. Ultg.: Nederland'6 Boekhuis, Tilburg. De mens tegen de natuur. Authentieke verhalen en ooggetulgeverslagen van ont dekkingsreizigers. pioniers en avonturiers. Bijeengebracht door Charles Neider. met een Inleiding van Maurice Herzog. Ultg.: „De Tijdstroom", Lochem. In de polder Zestienhoven, tien minuten rijden van het centrum van Rotterdam, wordt op het ogenblik hard gewerkt aan de aanleg van het vliegveld voor de Maasstad. De constructie van de 1300 m. lange en 45 meter brede startbaan vordert gestaag. U denkt dat wij het er expres om doen, maar kunnen wij het helpen dat ook deze week weer een bericht uit Italië schreeuwt om te worden geplaatst? In Comacchio rende tijdens een voetbalwedstrijd een stier het veld op, regelrecht op de rood-gebroekte spelers af. Die lieten het er ook niet by zitten. Zy renden het veld af. Dat kunnen we ons zo levendig voorstellen. Er* waren twintig minu ten voor nodig om het beest by de horens te vatten en met zachte drang uit de „arena" te loodsen. De wedstryd eindigde daarna in een 2—9 overwinning voor de rood- broeken. BEURSOVERZICHT Ken. Olie vast Amsterdam, 11 juli President Eisenhower heeft gisteren vekrlaard, dat hy zich herkiesbaar blyft stellen en dit was oorzaak van een ge animeerde stemming in Wallstreet, waarvan de Staalwaarden en ook de Oliefondsen profiteerden. Voor het Damrak was deze ontwikkeling aanlei- dnig vanmiddag de opwaartse richting in te slaan. Hoewel de stemming over het algemeen genomen vriendeiyk was, domineerde Kon. Olie toch zeer sterk. By opening was de prij6 10 punten ho ger dan gisteren, waarna de koers ver der steeg van 854 tot 859, een nieuw na oorlogs hoogtepunt. Engeland was een van de voornaamste kopers. Elders ging het zeer rustig toe: de an dere internationale soorten verbeterden 1 4 2 punten, maar van markante koers winsten was hier geer. sprake. De Scheepvaartsector lag by opening goed prijshoudend, maar later kreeg ook hier de hoek een wat levendiger aanzien, waarby de prijzen licht opliepen. De actieve soorten verlieten de markt met winsten van 1 tot 3 punten. De cultuur waarden sloten pryshoudend zonder meer. Guldensbeleggingen stil en op nieuw iets luier. WISSELKOERSEN Amsterdam, 11 juli - Londen 1064% —10.64%. New York 3.82H—3 S3&, Mon treal 3 89%—3.90V8, Parys 1,0850—1.0860. Brussel 7 65V4—176.5%, Frankfurt 91.10%. -01.15%, Zürich 87 32%—87-37 Zürich (vr. fros) 8963%89.38%, Stockholm 73.76%—'73.81%. Kopenhagen 55 02% 55.07%, Oslo 53 22—53 27 .Milaan 60.86% —60.91%. (Irtgez. Med.-Adv.) •A Beurs van Amsterdam Woensdag 11 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. 53 3% 96 97% Grootboek obl98 Ned '51 3% 98A 96 Ned '53 (3%) 95% 95% Ned '48 3% 90% 90,V Ned '54 3% 91 90% Ned '55 3% 90% 90% Ned. '55 n 3% 92% 92% Ned '47 3% 3 91% 91% Dollarlng '47 3 93 93,V Investeringscert 3 94% 94% Ned 62-64 3 94% 94% Indië '37 A 3 93% 93% Grootboek '46 3 91 90% ACTIEVE AANDELEN Cult Hand en Ind B 56% 56% Nat Handelsbank 136 140 Ned Handelmy 202 202 A.K 0 225 257% Philips 289 288 Unilever 422% 424% Wilton Feyenoord 312 311 Biliton 2de r. 245 245 Kon Olie f. 50...417 Kon. Olie 843% 858 Amst Rubber 99% 100 Holl Amer iyn 187 187% Kon Ned Stoomb 171% 173% Ned Scheepv Unie 178 180% H VA 119% 118% Java Cult.67 66% Deli My 135% 134% Senembab81L NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 95% 96% Den Haag 1937 1 3.. 90% Lelden 1947 96% R'dam *37 I ID 3% 96% 96% Industr Obligaties Philips Dollarlng 101% 101% Premieleningen A'dam '51 2% 129% 128% Eindhoven '54 2% 100% 100 Enschede '54 2% 99 99 Den Haag '52 I 2% 121 120 idem II 2% 118% 119 R'dam '52 I 2%122% 121 idem II 2% 123% 120 Utrecht '53 2% 110 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen Amsterd Bank 235% 238% 216% 225 216 Rotterd Bank215 Twentsche Bank225 Industrie Ondernemingen Ned G. en Spir fabr 215 Kon. Ned Grofsm 119 Rott Droogd My 599 610 Tieleman en Dros 11 Handelsondernemingen Borsumy cv A f 1000 110% 111 Internatlo1241a 124% Diversen Albert Heyn277 Ned M Walv Vrt. 71% 72 Spoorwegen Dell Spoorw My. 23% 23% Amerik. fondsen Anaconda 75%exd 73 Shell Oil Cy85 85% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen Holl Constructie Ing our v Buuwnyv Int Kunststof! Ind. Kon Ned Edelmet Pref w a idem Textiel Geör v Wfjk Leidsche Wolspinn Ned Electrolasm Sikkens Lakfaor '53 Ver Touwfabrleken Wernlnk's Betonm VK 10/7 4 b 400B 128L 59 59 70 71 72% 80 80% 169 %GB 369VI-GB 350 515 168 170GB 97£ 97%

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4