Triomf voor Concertgebouworkest op liet Leidse Holland Festival HaydnDebussy, Brahms Van Beinum confronteerde zijn gehoor met de hoogste standaard Rembraiidt-lierdeiiking in de Sleutelstad Spel Rembrandten Lichtvaart Loop der bevolking te Leiden 95ste jaargang Woensdag 11 juli 1956 Tweede blad no. 28879 Nimmer chicaneren met muzikaal geweten Wélk een apparaat vormt toch dit Concertgebouworkest, dat onder Eduard van Beinum's leiding in het kader van het Holland Festival hier concerteren kwam: een apparaat van onzegbaar technische schoonheid, van absolute homogeniteit der onderscheidene groepen - strijkers zowel als blazers, van verzadigde, nooit scherpe klankgeving in het hevigste forte, van sublimatie der subtiliteit en der vloeiende nuancering en van fonkelend coloriet. In de rangorde onzer orkesten staat dit perfecte geschoolde en daarmee de onovertrefbare Mengelbergtraditie voortzettende ensemble toch altijd nog vooraan Te sterker wordt de hoorder zich daarvan bewust, en komt hij tot deze ontwijfelbare conslusie, wanneer het hem slechts sporadisch vergund is, dit orkest - niet door de ether - maar in een zaal te beluisteren. Dit apparaat wordt voorts volstrekt beheerst en met noblesse gestuwd, nim mer met te grote nadrukkelijkheid, doch slechts met sober en toch Intensief ge baar, waarin niets aan het toeval overge laten wordt, door een Van Beinum. aie. al moge hij dan ook zijn hoogste troe ven uitspelen in een Bruckner, ook nu zijn meesterschap bewijst: in Haydn (Symfonie in D gr. t. No. 96 „The Mi racle"), in Debussy: „La Mer" en ten slotte in Brahms' Tweede Symfonie, na aanvankelijk een enkele weifeling of slordigheid in het eerste deel. eveneens tot die magistrale opgevoerd, welke reeds aan Debussy's voor diens tijd qua klank, kleur en invqntie volkomen nieu we en zo geïnspireerd geopenbaarde wonderwereld inhaerent was. Van Beinum, zonder pose. nimmer speculerend op spectaculair effect, stelt zich volkomen in de dienst der werken en het is merkwaardig te constateren, hoe voor alles deze werken, hoe bekend ook. voor het gehoor opvallend verras send opnieuw gaan leven, hoe men ze van het begin tot het eind in zich op neemt en haast vergeet, hoe groot de macht van de man moet zijn. die dit met zijn orkest weet te bewerkstelligen: in grote eenvoud en met diepe zuiver heid. Het was onmiddellijk reeds in de heerlijke, vitaal ritmische en diep zang rijke Haydn te merken, dat hier kün- nèrs en kenners van de hoogste orde het heft in handen hadden, spelend met een haast ongeloofwaardige, vlekkeloze accuratesse, waarbij techniek en muzi kale beleving tot zeldzaam evenwicht vermengd waren. Trouwens: evenwichtigheid kenmerkt héél het wezen van de interpretaties van dit orkest, dat zich nimmer tot buitensporige uiterlijke excessen verlei den laat. doch zich één voelt met de be doeling der componisten: zowel in de sprankelende spontaneïteit (Haydn) als in de poëtische natuurschildering (De bussy). waarin het orkest alle meester lijke coloristische facetten openbaart, waarover het beschikt, tot ge tenslotte- nog steeds - de schok van Uw leven krijgt in de overweldigende, abrupt ein digende slotclimax, nadat alle mysteries van oergeweld tot melodische tederheid in golvende vloeiing suggestief en in dringend zijn opgeroepen. Dót te bereiken stempelt Van Beinum tot de klasse der zéér groten! Dan - na de pauze - Brahms, waarin alle impressies van de Wörthersee teza men openbloeien in één scala van lyri sche verrukkingen, met speciaal de celli en hoorns uitmondend in één zingende stroom van klank, waarbij aan de hel derheid der (fugatische) structuur nim mer te kort wordt gedaan. Waarom zouden wij. na de inleiding die over de werken reeds in onze ko lommen verscheen, daarover nog een analyse geven? EDUARD VAN BEINUM Het zij genoeg onvoorwaardelijk onze hulde te betuigen voor de uitvoering er van. Onze hulde aan dit Concertgebouw orkest, dat het programma van overi gens vertrouwde composities voor een stampvolle zaal en een tot uitbundig enthousiasme opgevoerd auditorium openbaarde met alle spankracht waar over het beschikt, met in zijn midden een Haakon Stotijn, die in Haydn zijn hobosolo tot een wonder verhief, met een trompetist 'gestopte trompet), die in Debussv het hoogste schonk, wat mensenmogelijk is en in Brahms een hoornist, die ook nauwelijks zonder weerga genoemd mag worden. Een apparaat als dit. gestimuleerd mede door superieure violisten als Jan Dahmen en Jan Keessen. met een Ti- bor de Machula als de primus der cel listen. wiens cello-solo in Brahms een waarlijk onvergetelijke indruk maakte, met instrumenlalisten op welke plaats dan ook. allen bovendien geestelijk ge rijpt door Van Beinum. die speciaal in Debussy's impressies van de zee dit en semble tot een zelden gehoorde rijkdom van contrasten - die indertijd de we reld totaal verbluften! - wist te ont plooien. maakt het begrijpelijk dat ve len op de wereld er om vechten, het naar hun muziekcentra te krijgen. Als voorbeeld voor anderen, als voor beeld van hoe het moet en klinken kan! Van Beinum. eerlijk en met volle over tuigingskracht, zonder één overbodig gebaar, voert het aan en zet de hoge traditie voort: een nobele traditie, waar in zuiverheid van opvatting en techni sche onovertrefbaarheid om de voor rang strijden. En wij. hier in Leiden, zyn gelukkig geweest wederom met deze ideale, nimmer vervloeiende orkestklank, met deze tot in detail verantwoorde, schier ongeëvenaarde muzikale standaard geconfronteerd te worden: de stan daard, die begrijpen doet, dat met het muzikale geweten nooit en nimmer gechicaneerd mag worden. Dit besef weer eens duidelijk opge roepen te hebben moge de voldoe ning zijn voor hen, die zich gister avond op dit „Leidse" Holland Festi- va deden horen: een triomferende voldoening! Gelijk dit voor Van Beinum en de zijnen ook de herhaalde terugroepin- j gen waren. Zij konden er uit afleiden, hoe sterk I men hun standaard onderkend, be grepen endoorvoeld heeft! Dit alles was voor hen geen „luiste ren", maar „ondergaan"! De. zowel op het podium als achterin de zaal aangebrachte draperieën, heb ben. naar onze waarneming midden in de zaal. ditmaal in het algemeen voor treffelijke akoestische indrukken nage laten. Wij spreken dan ook de hoop uit. dat na de vele genomen proeven, geen wijzi gingen meer zullen worden aangebracht. H. ACADEMISCHE EXAMENS. Gepromoveerd tot doctor in de Let teren en Wijsbegeerte op proefschrift getiteld „Kunst als cultuur-element, in het bijzonder in Neger-Afrika", de heer A. A. Gerbrands (Oegstgeest)tot doc tor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld .Influence of lat tice defects on the electrical proporties of cold-worked metais", ae heer H. G. van Bueren (Eindhoven». Geslaagd voor het doct.ex. Ned. Recht, mej. J. C. Hebert (Schevenlngen), mej. H. J. D. de Voogd (Dordrecht), mej. W. M.Over- mars (Den Haag) en de heren J. J. Bo- reel (Scheveningen) P. ter Haar (Heem stede), W. Frankel (Curasao)H. F. Aeyeits (Dordrecht). F. N. Meyer (Den Haag) en G. L. R. Kelder (Eindhoven); voor het kand.ex. Geschiedenis de heer C. Huilmónd (R'dam); voor het doet. ex. Geschiedenis de heren C. A. J. Sal man (Haarlem), H. W. Harten (Den Haag) en H. P. van Manen (Schevenin gen); voor het doct.ex. Scheikunde de heren G. v. d. Breggen (Zwammerdam), A. A. van Heurn (Leiden), R. S. Buriks (Leiden), R. Deen (Den Haag) en P. J. van Duin (Leiden); voor het kand.ex. F Wis- en Natuurkunde mevr. M. B. Oudemans—Kolff (Leiden) en de heren J. L. Verbeek (Leiden). J. M. van Zeyl (Leiden) en J. A. Peper (Rijswijk)voor het kand.ex. L Wis- en Natuurkunde mej. H. C. D. Kolff (Leiden); voor het kand.ex. K Wis- en Natuurkunde mej. Ch. Kuenen (Leiden)voor het doct.ex. Biologie de heer A. C. van Bruggen (Leiden); voor het kand.ex. A Wis- en Natuurkunde mej. T. Epskamp (loei den) en de heer J. J. H. Berlijn (Den Haag); voor het doct.ex. Wiskunde de heer K. A. Post (Leiden) en voor tet doct.ex. Natuurkunde de heer M. öwen- ker (Leiden). AVONDMUZIEK GAAT NIET DOOR. De voor hedenavond vastgestelde zgn. Avondmuziek in de Pieterskerk kan ne gens bijzondere omstandigheden feen doorgang vinden. De eerstvolgende Avondmuziek *1»dt nu a.s. maandag plaats. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. De bejaarden uit het Haagw^kwar- tier zullen op 8 augustus hun jaar lijkse autotocht maken. Ditm i^l oe reis naar Zeist, waarvoor zich 160 litl- hebben aangemeld. In aansluiting op hetgeen wij reeds in ons blad van zaterdag jl. hebben vermeld over de Rembrandt-herdenking hier ter stede, zijn ons op een perscon ferentie. die onder leiding stond van wethouder J. C. van Schaik nog enkele bijzonderheden verteld over de tocht van verlichte vaartuigen en over de op voering van het spel „Rembrandt". SPEL REMBRANDT. Vrijdag a.s. gaat van dit spel de pre mière in de Lakenhal, waarna herha lingen zullen volgen op 16. 17. 18. 19 en 20 dezer in het clubhuis Oosterkwartier, Aula van het Sted. Gymnasium, Pro fessorenwij k, clubhuis Westerkwartier en tenslotte weer in de Lakenhal. Ge zien de duur van het spel. zullen bij voldoende belangstelling, iedere avond twee voorstellingen plaats vinden, een om 8 uur. een om kwart over negen. Kaarten zijn te verkrijgen aan de Lakenhal en bij de 12 speeltuinvereni gingen. die alle zijn ingeschakeld, mede ter stimulering van het bezoek aan ons stedelijk museum, want kopers van kaarten bij deze speeltuinverenigingen genieten reductie bij bezoek aan de Lakenhal. Het herdenkingsstuk is geschreven door de Rotterdammer G. van Veen. Aanvankelijk heeft de auteur gedacht aan een wagenspel, maar in overleg met de heren B. Hageman. H. de Wilde en J C. Bartelsman. die het stuk hebben beoordeeld, is daarvan afgestapt. Voor een wagenspel leent zich zo'n figuur- herdenking slecht; deze eist sfeer en daarom is, in overleg met de heren van Schaik en van Wessem allereerst de Lakenhal gekozen als plaats van op voering, om daarna, om Rembrandt ook tot het volk te brengen, clubhuizen te benutten. De heer Hageman voert de regie en hij heeft ons enige nadere gegevens verschaft over opzet en uitwerking van dit Rembrandt-spel, dat bedoelt een globaal inzicht te geven van het leven van onze grootste schilder. In enkele belangrijke scènes uit dit rijke leven wordt getracht een duidelijk beeld te scheppen van de opgang en neergang van Rembrandt als kunstenaar en als mens. Men ziet de meester van het palet in goede doen, op het toppunt van zijn roem en. wanneer hij het con tact heeft verloren, in zijn financiële ondergang, hoewel hij zijn kunst hoog weet te houden. Vooral de prachtige omgeving van ons museum, met de schouw der Grote Pers op de achtergrond gespeeld wordt op een verhoging vormt een bekoorlijke achtergrond voor dit spel van sfeer en karakter. Dus geen decors of gordijnen, geen voetlicht, maar zg. Rembrandtiek licht, d.w.z. licht van één zijde, waardoor Rembrandt's spel van licht en donker zo goed tot uitdruk king komt. Plastisch zal het uiterste worden gevraagd, daar de mimiek gro tendeels ontbreekt. Het spel is zo een voudig mogelijk gehouden. Men is zo gelukkig geweest om een schat van costumes uit die tijd te kunnen huren. In de clubhuizen wordt gespeeld in een oud-Hollands décor. De vertolking is grotendeels in han den van Litteris-spelers, doch met aan vulling van een paar zeer bekende spe lers van het L.S.T., nl. de heren J. Foudraine en Nagel. Zij vertolken resp. Rembrandt en BanninkCock (de hoofd figuur van de Nachtwacht). De scènes worden aaneen geregen door een vertelster in tijdloos cos- tuum. (Rembrandt's kunst is immers van alle tijden). Mevr. C. Hageman— Verhagen zal deze rol vervullen. Verder is de bezetting aldus: Saskia, mej. T. de Wit. Hendrikje Stoffels, mevr. T. Ho- gewindv. Oortmerssen, dienstmaagd, mej. M. Reitsma, v. Ruytenburgh. de heer A. van Leeuwen, Rembrandt's leer lingen Philips Koninck en Gerbr. v. d. Eeckhout. de heer Bob Hageman en mevr. Joke Bartelsman (travesti). Titus. de heer T. van Aelst. kunsthan delaar Becker, de heer J. Bartelsman. DE LICHTVAART. Over de licht-vaart deelde de heer v. d. Berg ons nader mede: Donderdag avond om kwart over negen vindt de opstelling plaats bij de Stadstimmer- werf aan het Galgewater. Vertrek kwart voor tien. Route: Beestenmarkt. Oude Vest, Haven. Herengracht, Nieuwe Rijn naar de Waag, waar de prijzen worden uitgereikt. (Plm. een uur na vertrek). Waar het weer totdusverre niet heeft meegewerkt en misschien bij verbete ring zich nog deelnemers willen mel den. zij meegedeeld.dat dezen zich tot kwart voor negen alsnog kunnen aan geven bij de Stadstimmerwerf. Daar zullen lampions te verkrijgen zijn. doch aan de boten zal gelegenheid tot aan brengen aanwezig moeten zijn. De bo ten mogen niet hoger zijn dan 2 m. bo ven de waterspiegel. De r.-k. Harmoniekapel en Werkmans Wilskracht varen al musicerend mede. één voor. een achter de stoet. Het korps K en G. zal om half ne gen van de Waag afvaren in omge keerde route. Zulks in plaats van het aangekondigde concert. Tenslotte zij nog nader vermeld, dat de expositie „De jeugd en Rembrandt" in de Boerhaavezalen open blijft tot en met 14 dezer, niet tot en met 19 dezer, gelijk zaterdag abusievelijk medege deeld. Ambtenaar O.M.: „Voorrangsweg geen autoracebaan" (Van onze Haagse redactie) „Een voorrangsweg is geen auto racebaan en vooral niet, wanneer deze in dc bebouwde kom ligt", merkte de ambtenaar van het O.M., te Den Haag mr. W. A. v. d. Feltz op tegen een 38-jarige monteur uit Rijswijk die voor het Kantongerecht terecht stond wegens het ryden met een snelheid van minstens 90 km. per uur op de Laan van Meerdervoort op 18 april van dit jaar. Tijdens deze dolle rit reed de monteur een onvoorzichtig overstekende dame aan, die aan de gevolgen hiervan over leed. De aanrijding werd verdachte echter niet ten laste gelegd, daar was komen vast te staan, dat deze aan de onvoorzichtigheid van het slachtoffer te wijten was. In zijn requisitoir gaf de ambtenaar als zijn mening te kennen, dat het misschien wel mogelijk zou zijn geweest, dat indien verd. minder snel had gereden, het slachtoffer misschien nog in leven zou zijn geweest. Hij eiste een geldboete van f. 60.subs. 15 dagen hechtenis. De verdediger mr. Goudsmit noemde snelheid een zeer relatief begrip, vooral bij moderne wagens. Wanneer het slachtoffer, voordat ze overstak, eerst behoorlijk had uitgekeken, aldus spr. zou er niets zijn gebeurd. De Kanton rechter mr. A. van Vuure veroordeelde verdachte tot f. 80.— subs. 20 dagen hechtenis. Abdoelgani over Soekarno's reis „Meer begrip". In een uitvoerig rapport aan het In donesische Parlement over de resultaten van de reis van president Soekarno heeft minister Roeslan Abdoelgani verklaard, dat na het bezoek van Soekarno aan de V.S. en Europese landen de onafhanke lijke Indonesische buitenlandse politiek niet langer wordt beschouwd „ais tegen hen gericht te zijn". Over de betrekkingen met Nederland zegt minister Roeslan, dat de natio nale aanspraken op Nieuw-Guin-a „een van de voornaamste onderwerpen van gesprek was tussen ons en de re geringen van de bezochte landen". Het is zijn indruk, dat „onze aanspraken tenminste niet meer worden beschouwd als een kwestie van slechts academisch belang, maar als een eis met een krachtige nationale en historische on dergrond". Uit de besprekingen, die hij had gevoerd, zeide hij te kunnen afleiden, dat vooruitgang in de toe komst in de strijd voor „West-Irian" verwacht kan worden. Maastricht zetel Beneluxraad? In de gisteravond gehouden raadsver gadering heeft de heer J. Vinck, spre kende namens de hele raad, gesproken over de, gezien uitlatingen van rege- rings- en provinciale autoriteiten, reële kans dat Maastricht zetel zou kunnen worden van de Beneluxraad. Hij gaf de verzekering dat ook de raad de vesti ging van de zetel van de Beneluxraad uiteraard van zeer groot belang voor de stad acht. De raad wilde daarom B. en W. uitnodigen de ten deze genomen mitiatieven zo krachtig mogelijk te be vorderen. De burgemeester mr. W. Michaels van Kessenich deelde mee dat B. en W. reeds verscheidene stappen hebben gedaan. Het Provinciaal bestuur van Limburg heeft de Provinciale Statenzaal reeds j beschikbaar gesteld voor de algemene i zittingen van de Beneluxraad, maar I daarnaast zullen ruimten nodig zyn voor de kantoren van deze instelling. B. en j W. hebben daarom te bevoegder plaats I aangeboden het grote herenhuis aan het Vrijthof, waarin tot nu toe de politie bureaus zijn ondergebracht. Mr. dr. R. S. Bakels overleden BEKEND KUNSTSCHILDER Morgen zal in alle stilte te Den Haag worden begTaven de maandag j.l. op 82- jarige leeftijd overleden kunstschilder mr. dr. R. S. Bakels. Tot nog enkele maanden voor zijn dood werkte Bakels voort. Vooral bekend zijn zijn schilderijen van schepen, wer ven en watergezichten en Texelse land schappen met schapen. Ook was hij por tretschilder; 111 portretten heeft hij gemaakt. Internaat te Rijswijk gesloten (Van onze Haagse redacteur) Op verzoek van het gemeentebestuur van Rijswijk is in verband met de maat regelen tegen de kinderverlamming ook het Internaat Oratorium van de paters Salesianen van Don Bosco aan het Ju- lianalaantje te Rijswijk gesloten. Leidse amateurs laten zich van beste kant zien Niet minder dan 253 Leidse amateurs op vocaal en instrumentaal gebied heb ben zich gemeld voor de auditie van Ra dio-Luxemburg op zaterdagavond a.s. in de Stadsgehoorzaal: 27 solisten, 3 in strumentalisten, 6 duo's en trio's en 12 orkestjes en koren. De organisators zijn over deze grote deelname bijzonder te vreden, want zij overtreft die, althans verhoudingsgewijs, in andere plaatsen. Als de voorstelling zaterdagavond om 8 uur begint, is er al een voor-selectie ge weest. Personen en groepen, die „door de zeef zijn gekomen, krijgen drie en een halve minuut gelegenheid zich te laten horen, wat op een bandje wordt opgenomen. In Luxemburg wordt dit materiaal geselecteerd, waarna uitzen ding van het beste volgt op nader aan te kondigen dagen tussen 1 uur en half twee. Zoals men weet zullen degenen, die topprestaties hebben geleverd, per soonlijk naar Luxemburg worden uitge- 'om daar voor de radio op te tre- Meer Nederlandse toeristen dit jaar naar Engeland (Van onze Lon dense correspondent) Het toeristenseizoen begint thans ook in Engeland op gang te komen. De cij fers vertonen een belangrijke vooruit gang vergeleken by vorig jaar. Er kwa men in mei dit jaar 105.000 toeristen het land binnen tegen 98.000 in dezelfde maand van 1955. een toeneming van 7% dus. Van januari tot en met mei arri veerden er 143.000 bezoekers van het Europese vasteland, een toeneming van 9% met vorig jaar, toen er 131.000 kwa men. Er was een belangrijke stijging van het aantal toeristen uit ons land. hun aantal bedroeg in mei 6300, vergeleken met 5500 in dezelfde periode van vorig jaar. Ook kwamen er meer Fransen. Het aantal Duitse toeristen, dat Enge land bezocht, bedroeg meer dan 9000, een toeneming van niet minder dan 18%. Er kwamen in mei 9% meer Amerika nen dan vorig jaar, nl. 28.000, van wie er 53% per vliegtuig arriveerde. In to taal kreeg Engeland in de eerste vijf maanden van het jaar 319.000 toeristen, tien procent meer dan in de overeen komstige periode van 1955. AFSCHEID NA 40 JA IR. Na ruim 40-jarige dienst bij de Ned. Spoorwegen heeft de heer F. Verworst, seinhuiswachter, afscheid genomen van zijn werkkring, hetgeen met enig offi cieel vertoon gepaard ging. Achtereen volgens werden woorden van dank en waardering gesproken door de stations chef, de heer Swiers en door de heer Kuik, commies, waarbij geschenken wer den overhandigd. COLLECTE MYTYL-STICHTING. Een record! De collecte voor de Mytyl-Stichting heeft opgebracht f. 2.989,38, hetgeen een record b etekent. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Maarten, zn. van A. van der Zwan en P. van DuJJvenvoorde; Monique Johanna Gertie, dr. van T. P. Stik.voort en J. W. van Benten; Jeroen Cornells Hubertus. zn. van J. C. Fles en J. M. G. Overdijk; Leendert, zn. van C. Kraijenoord en W. Barnihoorn; Petrus, zn. van A. J. P. Sohra- ma en A. Lepelaar; Theodora, dr. van J. P .Smlttenaar en J. G. Bosker; Carolina, dr. van J. Anholts en J. Ravensbergen; Hilke, zn. van H .van der Wal en M. Dok ter; Arnold, zn. van L. G. J. Glesbergen en M. P. de Groot; Huig. zn. van P. aen Hollander en M. Hoek; Hendrik Johannes, zn. van H. J. Sloos en J. Krlekjes; Maria Catharlna, dr. van P. C. van der Lucht en S. C. BodriJ. GEHUWD. M. van der OVERLEDEN. W. Wallaart, weduwnr., 82 jr.; T. Hol voet, man. 79 Jr.; J. Webbers, man, 54 JT4 J. O. M. van der Steegt, zn., 1 dag. Madeleine Berthod, de Zwitsersi wereldkampioene skiën, is in het huwelijk getreden met de dierenarts Jacques Chamot. Uiteraard werd er bij het verlaten van de kerk een ereboog van ski's gevormd voor het bruidspaar. ONDEUGDELIJKE BUS (Van onze Haagse redacteur) Vanmorgen om half negen werd op de Laan van Nieuw Oost Indië, te Den Haag. in het kader van de algemene buscontrole een autobus van een Haag se firma door de Haagse verkeerspoli tie gecontroleerd. De bus, die met een gezelschap volwassenen onderweg was' naar Lelystad, had een remweg van 23 meter bij een bepaalde snelheid, in- plaats van 9 meter bij gebruik van de voetrem. Het gezelschap is in een ande re bus van een andere firma overge stapt. De bus is voor onderzoek naar het Haagse hoofdbureau van politie overgebracht. Proces-verbaal zal wor den opgemaakt. In week van 2 tot en met 7 juli 1956 GEVESTIGD H. Baljet en fam., bankbediende, Rapen burg 1; P. B. Beenkerd en fam., Roodborst straat 21; J. M. v. d. Berg, onderwijzeres, Thorbeckestraat 35; C. KooistraBoel mans, Appelstraat 25; S. Boersma en fam., bedrijfsleider P en C, Breestraat 78; M. SmitBooij, Zonneveldstr. la; M. Wallaart Bruin, Pr. Wilhelminastraat 37; W. F. L. Buschkens, Rapenburg 12; D. B. Derksen, elektrotechnicus, St. Buysingstraat 6; K. Doerrleben, militair, Groenhazengracht 12; A. G. Elbrecht en fam. onderwijzer b.l.o. Jan van Houtkade 28a; H. G. J. van Ger- wen, dienstbode, Langebrug 6; M. H. C. Akerboom-Gillissen, Veilingkade 29; J. V. Hepp, Rijnsburger weg 10; H. J. Hessling, van Oldenbarneveltstr. 36; T. P. G. F. van Voorthuysen-Hommes. Morslaan 45; B. Hoogstraten, militair, Pasteurstr 21; P. van der Horst en fam., betonwerker, Wa genstraat 1; E. C. Mulder-de Jong, Java- straat 54; K. S. M. Jurgens, Lorentzkade 9; G. D. de Groot-Klaver, maatsch. werkster, Scholtenstr. 30; A. Roukema-Kloosterman, Herengracht 25; H. B. Koekkoek en fam., hoofd ener bljz. school, Jac. Catslaan 89; D. J. L. Kors, Wasstraat 2c; A. v. d. Kwaak, Thorbeckestr. 37; H. van Leuveren. be roepsmilitair, Oude Singel 48; P. Los, ana liste, Fagelstr. 1; C. L. Smit-Meyburg en fam., Appelstr. 21; H. P. Nelemans, verpl., Pavlljoenshof 20; M. Haasbroek-Netjes, Aalmarkt 5; M. E. Nieman, Jac. Catslaan 22; E. Nieuwhoff, Groenhovenstraat 6; A. B. Noordanus, 11. verpleegster, Rijnsburger- weg 10; G. M. van Oevern, huisschilder. Hoge woerd 154; M. Oskam, huishoudster. Fruinlaan 1; G Oudshoorn, verpleger, Roodenburgerstr. 5; L. T. A. Pater Rapen burg 51; N. Ch. F. C. Pot, hofmeester II KM, Noordeinde 2a; C. Wortman-Rasink, Leuvenstr. 23; B. Schumacher en fam., technious, Hulzingastraat 18; G. Smit, monteur. Javastr. 54; A. M. C. Tummers- Smits, de L. de Kanterstr. 41; A. Stolze en fam, tuinder, Haagweg 200; A. C. Straver, matroos koopvaardij, Lusthoflaan lb; P. J. Tap en fam. hollandervoerder. Wolsteeg 6; C. A. Vaessen, fabrarb. (papierfabr.), ter Haarkade 14 a; A. A. In 't Veld. Witte Ro zenstraat 22, J. Verhoeven, Varkenmarkt 7 M. Vonk, buffetjuffrouw, Wolsteeg 6; Ch. Weeda, verpleegster, Kraaierstraat 18; G. H. J. Wolsink en fam., techn. ambtt. rönt- genapp. fabr., Stleltjesstr. 67; C. Hulzer-v. Wyk, Kaarsenmakerstr. 7; A. van Zanten, monteur, Ambonstr. 15; M. A. van Zeist, vakonderwijzeres, Pelikaanstraat 1; N. C. W. Olman-Zonneveld, Serlngenstr. 23. VERTROKKEN J. Ardon, Merelstraat 32 naar Rotter dam. Statenweg 36D; J. C. Bavelaar, Voor- str. 31 naar Wassenaar, Haveplein 26; R. Blekxtoon, Wasstr. 10 naar Rotterdam, v. Goyenstr. 56; J. C. Bleljerveld, Pietersk.- koorstg. 32a naar Oegstgeest, Zoutkeet laan 1; G. Browne, Groenh.str. 11 naar 's-Gravenhage .Pellenaerstr. 1; C. A.A. de Bruyn, Groenh.str. 12 naar Dordrecht. B. Walevest 16; P. Buijs. O. Singel 152 naar Rotterdam. Stadhoudersweg 54D; L. M. Chaudron, Varkenmarkt 7 naar Noordwy- kerhout, Westelnde 26; F. R. Chün, Soem- bactr. 63 naar Enschede. Boogschutters- atr. 19; H. S. Cohen, Rynsb.weg 77 naar Rotterdam, Mauritsstr. 89 C; W. Craan- oyk, Zoeterw. Singel 78 naar 's-Graven hage, Soestcüjksekade 205; Y. A. M. Vygen jjuif, Lysterstr. 14 naar Simpelveld, Kloosters tr. 48; A. van Dyk, Rapenburg 12 naar 's-Gravenhage, Thorbeckein. 293; M. G. F. Eleveld, Gortestr. 64 naar Den Helder, Buitenhaven 5; A. F. M. Freriks, Noordeinde 17 naar Nijmegen, Postweg 17; W. Z. Gerritsen en fam., Maredyk 149 naar Nieuw Zeeland; A. B. de Graaff, Plantage 20 naar 's-Gravenhage, v. Speyk- str. 149; J. A. Hartsteen, Calandstr. 38 naar Enschede, Groneusestr. 140; F. M. Hogervorst en fam.. Nieuwe Ryn 8 naar Heerlen, Vullingweg 8; H. M. Hoogeveen, Haarl.str. 106 naar Gouda, v. Baerlestr. 16; I. M. de Jonge, Zeemanlaan 47 naar Rot terdam. Graaf Florisstr. 65B; W. Kershof, v. d. Waalstr. 26 naar Utrecht, Nieuwe Gracht 61; H. E. Koke en fam., Lorentz kade 75 naar Den Helder, J. Verfailleweg 132; C. J. Kruyt, de Gijselaarstr. 5 naar Rotterdam, Ln. v. Woudenstein 7; K. Lapré, Herengrt. 53 naar 's-Gravenhage, Maarsbergenstr. 29; A. J. M. Ledeboen, Noordelnde 52 naar 's-Gravenhage, Neu- huyskade 55; J. M. van Leeuwen. Rynsb. weg 10 naar Leiderdorp, Hoofdstr. 81E; C. van der Linde, Witte Singel 27 naar Hazerswoude, Dorpstraat 86; A. P. Meer- tens. Lage Morsweg 75 naar Veenendaal, Buurtlaan 56; M. Mieras, Noordeinde 2a naar Vlisslngen, Pr. Hendrikweg 40; H. S. M. E. Mulder. Rapenburg 83 naar Donia- werstal, Langweer 194; B. van Paassen, Pavlljoenshof 6 naar Renkum, Wolfheze 2 C. J. van der Poel, Plantage 4 naar Moer- kapelle, Dorpstr. 49; G. J. Ras en fam., Mariënpoelstr. 5 naar Haarlem, Stations plein 5rd; J. Relnders, Steenschuur 10 naar 's-Gravenhage. Ln. van Poot 306; W. A. van Rossen-Roeleveld, Kortenaer- str. 102 naar 's-Gravenhage. Flakkeesestr. 29; A. M. Segaar-Van Rossenberg. R. en Schlekade 142 naar Hazerswoude. aan boord; A. H. Segaar, Hogewoerd 187 naar Hazerswoude aan boord; M. G. Perquln Van der Spek. Haarl.str. 94 naar Ermelo. Hardewykseweg 55; C. M. M. Straver. Ie Binnenv.grt. 30 naar 's-Gravenhage, Mon- stersestr. 178; A. R. Strijk. A. v. Burenhof 64 naar Den Helder, Buitenhaven 5; E. Tersteeg, Groenhstr. 13 naar Laren NH, Tafelbergweg 44; M. J. M. van Tol. Rijnsb.- weg 62b naar Nymegen. Hermeiynstr, 63; A. J. Tom. Plantsoen 93 naar Steenwijk, B. Goemanborgeslusstr. 7; H. C. M. van der Veer echtgen. v. Walter. Rynstr. 10 naar Vlaardtngen. Sportln. 167; K. Veld kamp en fam., Alb Verweijstr. 9 naar Steenwijk. Bilderdilksrtr, 167; S. A. M. Ver meulen. de M. v. Streefk.str. 46 naar Rot terdam, Rochussenstr. 377B; L. A. van Sandijk-Vermond. Lusthofln. 31 naar Lei derdorp. Ericalaan 14; A. Visscher. Rlng- kade 11 naar Noordwijk, de Ruijterstr. 20; D. Vljlbrlef, Borneostr. 25 naar Rijswijk ZH C. v. Neckln. 28: H. W. P. C. M. Wal ter, Zeemanlaan 34 naar Vlaandingen. Sportlaan 167; J. H Waszink. W. Singel 91 naar Amsterdam. PI. Muidergrt. 89; A. A. WIeringa, Hoolgrt. 38 naar Monster, Dr. v. d. Brinkstr, 24; J. A. Winter, v. d. Brandelerk 11 naar Leiderdorn. Hoofd str. 43: Jonkhr. J. W Wltsen Elias Raoen- burg 58 naar Leeuwarden. Harlimrenstr- weg 91H: A Zaalberg en fam.. Lom bok- str. 2 naar Oegstgeest. Wyttenbachweg 24. A. J. J. Dernee en fam.. Zonneveldstr. 9 naar Oegstgeest. H. Morsweg 115.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3