Nescafe ...eö? is koffie.' RUZELF ROXY ruiken is R0XI roken! 'nUOXV?. ja graag Het Britse Hogerhuis verwierp AmsoikjetrlesischC^biedb<?¥en afschaffing van de doodstraf Streven naar grotere eenheid in organisatie der Ziekenfondsen Russen lialen techniek van het Westen geleidelijk in LANGE (55? STERKE NAGELS Met een enkel woord Agenda WOENSDAG 11 JULI 1956 Lagerhuis kan in tweede ronde zijn wil doorzetten Nog compromis mogelijk? (Van onze Engelse correspondent). Zoals te verwachten was, heeft het Hogerhuis het door het Lagerhuis aanvaarde initiatief-voorstel van de Labour-afgevaardigde Silverman tot afschaffing van de doodstraf verworpen en wel met 143 stemmen meerderheid. Tegen het ontwerp waren 238 leden en vóór 95. Acht jaar geleden stemden in het Hogerhuis slechts 28 leden voor afschaffing. Het Hogerhuis heeft, als niet-gekozen Kamer, bestaande uit erfelijke adel, echter een beperkte macht. Het kan door het Lagerhuis goedgekeurde maatregelen één jaar tegenhou den, in de hoop dat de gekozen volksvertegenwoordiging op haar schreden terugkeert. Het Lagerhuis kan echter zijn wil doorzetten door in de volgende zitting opnieuw precies hetzelfde voorstel zonder verdere amendementen in te dienen en op de normale wijze te behandelen. en voor roofmoorden. Een andere op lossing zou zijn het recht van gratie te verruimen. De doodstraf wordt op het ogenblik vooral gezien als een middel om de hier nog altijd ongewapende politie te beschermen. Mogelijk zal regering de moorden in graden verdelen De regering, welke fel tegen ophef fing van de doodstraf gekant blijft, maar dit niet als een politieke kwestie beschouwt, omdat in een aangelegen heid als deze het geweten vrij moet kunnen spreken, heeft reeds beloofd, dat er volgend jaar inderdaad tijd voor een nieuwe behandeling van het voor stel van Silverman zal worden beschik baar gesteld. De voorstanders van de opheffing van de doodstraf hebben de moed dus nog lang niet verloren. Er is trouwens geen twijfel aan. dat de galg geen lang leven meer beschoren is. Want de openbare mening komt hoe langer hoe meer tegen de doodstraf in verzet. Dit betekent echter niet. dat het publiek zonder meer de doodstraf afgeschaft wenst te zien. Het is echter duidelijk, dat men geen doodstraf meer wil. onverschillig de aard van de moord. Tot nu toe heeft de regering geweigerd onderscheid te maken en moorden in graden te verdelen, waarbij alleen de zwaarste voor doodstraf in aanmerking zouden komen. In het Hogerhuis-debat is daar echter opnieuw op aangedron gen. Het is thans mogelijk, dat de regering, om te voorkomen, dat het Lagerhuis opnieuw in actie komt voor de totale afschaffing van de doodstraf, een stap in deze richting zal doen. In Engeland wordt alles door compromis opgelost. Algemeen wordt erkend, dat het verkeerd is de doodstraf toe te pas sen voor uit pure hartstocht begane moorden, waarop de doodstraf trouwens geen afschrikwekkend effect bezit. Maar dat zij behouden dient te blijven voor in koelen bloede handelende moorde naars. die bijv. hun toevlucht nemen tot vergiftiging, het vermoorden van politieagenten en gevangenbewaarders. „Fris geluid" „Indonesia Raya" over Synodale oproep (Van onze correspondent te Djakarta) Er is tot dusver in de Indonesische bladen vrijwel geen commentaar ver schenen op de oproep tot bezinning van de generale synode der Ned. Herv. Kerk inzake Nederlands Nieuw-Guinea. Het is alsof men niet weet wat men er van moet denken, dat men aan die zijde denkbeelden heeft ontwikkeld, die stro ken met de Indonesische eis op „West- Irian", Blijkbaar zit men met de oproep wat „om 't hand". Merkwaardig was hierbij, dat in enige bladen gesproken werd over een oproep van de „Gereformeerde Kerk". Kenne lijk een vergissing van een persbureau, als gevolg van gebrek aan kennis van de verhoudingen in de Ned. Protestantse Kerk. Een van de weinige Indonesische bla den, die aan de oproep een commentaar hebben gewijd zij het ook eerst enige dagen na de verschijning ervan is „Indonesia Raya", het niet-politieke dagblad onder leiding van Mochtar Loebis. Het blad merkt o.m. op dat dit de eerste keer is, dat van Nederlandse zijde een nieuw en fris geluid gehoord wordt, sinds er tussen Indonesië en Ne derland enige jaren geleden een ge schil is ontstaan om West-Irian. In hoeverre zo gaat „Indonesia Raya" verder de oproep van de ge nerale synode van invloed zal zijn op, of verandering zal brengen in, de denk beelden van die groepen in Nederland, die hardnekkig aan een overheersing van West-Irian blijven vasthouden, is niet te voorspellen. De oproep bewijst echter wel. dat in Nederland nog brede kringen bestaan, die een gezonde kijk op de West-Irian- kwestie hebben. Dit geeft hoop vooreen voor Indonesië en Nederland beiden be vredigende oplossing van het West- Irian-geschil. Begrip kan vanzelfsprekend niet van één zijde komen. Ook in Indonesië, waar groepen bestaan die geen goed kunnen zien van alles wat Nederlands is, zal men aldus besluit „Indonesia Raya" er goed aan doen aan de oproep van de synode van de Ned. Herv. Kerk aan dacht te schenken. Weer Amerikaanse met H-bom proef Observatoria in Japan hebben schok golven geregistreerd, waaruit blijkt, dat de Amerikanen vanochtend bij Bikini een krachtige waterstofbom tot ontplof fing hebben gebracht. Volgens Japanse functionarissen zijn de schokgolven in vijftien observatoria in geheel Japan waargenomen. Zij wa ren de krachtigste sedert de Ameri kaanse proeven in 1954. De schokken duurden van 20 tot 50 minuten. De schokgolven waren veroorzaakt op een punt circa 2.000 mijl ten Zuidoosten van Japan, waar het Amerikaanse proefter- rein voor atoomwapens in de Stille Oceaan ligt. aldus deze mededelingen. Boter-propaganda in Engeland NEDERLAND NEEMT HIERAAN DEEL Nederland is volgens mededeling van het Nederlands Zuivelbureau toegetre den tot de Britse Butter Information Council, een internationale organisatie in Londen, die enige jaren geleden is opgericht door vertegenwoordigers van de zuivelbelangen van Australië. Dene marken en Nieuw-Zeeland, ter bevorde ring van de propaganda voor boter in Engeland. Het Nederlands Zuivelbureau, dat in Londen een eigen kantoor heeft, voert sinds enige jaren een belangrijke recla mecampagne voor Nederlandse boter in Engeland, die. evenals de reclamecam pagne voor Nederlandse kaas. gefinan cierd wordt door de boeren, de zuivel industrie en de zuivelhandel in Neder land. De Sovjetrussische ambassadeur Ge- orgi Zaroebin heeft aan de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, een protest overhandigd tegen beweerde Amerikaanse vluchten boven Sovjetrussisch gebied op 4, 5 en 9 juli. Zaroebin verklaarde tegenover jour nalisten, dat enige toestellen wel 320 km. diep het gebied van de Sovjet-Unie waren binnengedrongen. Zij hebben vol gens de ambassadeur gevlogen boven Minsk en Pinsk in het westelijke deel van de Sovjet-Unie. Kalingrad (Litauen) en verscheidene andere steden, waar onder Brest aan de Russisch-Poolse grens. Zuivering in Algerije Verscheidene duizenden Franse mili tairen zijn een zuiveringsactie begon nen in de ten zuiden van Algiers gele gen gebieden van Blida, Modea en Tabla t. In Ain Beida wordt vernomen, dat zestien vogelvrijen zijn gearresteerd, die begin mei hebben deelgenomen aan het ontvoeren en vermoorden van drie Franse jongens van 14 en 15 jaar. Algerijnse opstandelingen hebben maandag op een boerderij ten oosten van Algiers twee Europeanen, een man en een vrouw, gedood. Suggesties voor een bespreking op 21 juli Ter uitvoering van het besluit van de onlangs gehouden algemene vergade ring van de Federatie van door verzekerden en medewerkers bestuurde Zie kenfondsen (Verenigde Maatschappij Ziekenfondsen) heeft deze Federatie alle in Nederland werkzame organisaties van Algemene Ziekenfondsen in totaal zijn er zeven uitgenodigd tot een bespreking omtrent de mogelijkheden om tot een grotere eenheid in de organisatie van het Ziekenfondswezen te geraken. (Ingez. Med.-Adv.) Als grondslag voor deze bespreking, die op 21 juli te Utrecht wordt gehouden, heeft de Federatie een nota gepubli ceerd waarin de huidige problematiek van het Nederlandse Ziekenfondswezen tot uitgangspunt wordt genomen. Onder het gezichtspunt van de in uit zicht gestelde ontwerp-ziekenfondswet is de Federatie van mening, dat in het hui dige tijdsgewricht de organisaties van Algemene Ziekenfondsen gezamenlijk nog eens ernstig dienen te onderzoeken of grondslagen, beginselen en streven van de onderscheidene Ziekenfondsor ganisaties het mogelijk maken, om tot een nationale organisatie van Zieken fondsen te geraken, waarin de thans be- (Ingez. Med.-Adv.) O 100% KOFFIE 100% KOFFIE Generaal Twining tras er bij zijn bezoek aan Moskou niet veel wijzer op geworden De secretaris van de Sovjetrussische communistische partij. Nikita Kroesjt- sjef, heeft tijdens een receptie op 24 juni in Moskou de Ver. Staten en Enge land beschimpt, aldus verklaarde de stafchef van de Amerikaanse luchtmacht, generaal Twining gisteren voor een Congrescommissie. Die receptie was de Amerikaanse generaal aangeboden door de Sovjetrussische minister van De fensie. maarschalk Zjoekof. Kroesjtsjef was bij die gelegenheid „tamelijk onbeschoft" geweest. In zijn verslag aan genoemde commissie de senaatscommissie voor de strijdkrachten verklaarde Twining, dat de Russen „hun technologische ach terstand op het Westen geleidelijk inlopen". HU deelde mee. dat hg in de Sov jet-Unie niets had gezien wat beter genoemd kon worden dan de beste Ame rikaanse vliegtuigen in dezelfde categorieën. Op sommige gebieden hadden de Russen hard gewerkt in een richting, die de V.S. om eigen redenen niet hadden willen inslaan. Bij zijn pogingen om iets gewaar te worden over de Sovjetrus sische produktie van bommenwerpers, geleide projectielen en atoomwapens, had hij overal het hoofd gestoten. Wat hij had gezien en gehoord was voor het me rendeel „slechts dat wat de Sovjetrussen verkozen te onthullen". Kremlin schijnt militaire gegevens te willen uitwisselen (Ineez Med -Adv Schoonheidsspecialiste Ann Seymour schruft lnlw. ,Nj „Woman and Beauty": „Nagels die breken en splij ten hebben behoefte aan een speciale olie. genaamd NuNale. die onder de nagel riem doordringt, snelle groei bevordert en broos heid voorkomt." Nu ook in Nederland - f 1.80 per flacon. maakt broze nagels sterl Imp.: Dispec n» - Oen Hm( De stafchef verklaarde voorts, dat de Sovjet-Unie zich bezig houdt met de constructie van een „verrassend ruime verscheidenheid van vliegtuigen." Het merendeel van de ontwerpen weerspie gelt een hoog niveau van wetenschappe lijk en technisch talent". Ook blijkt er uit, dat de Sovjet-russische ontwerpers op zichzelf op het gebied van de moder ne vliegtuigconstructie aan het pionie ren zijn. Overigens had hi' menen op te i merken, dat ook de Russen moeilijkhe den hebben met het combineren van stabiliteit en hoge snelheden. Generaal Twining was van oordeel, dat de Russen door hem uit te nodigen de wens kenbaar hadden gemaakt, mi litaire gegevens uit te wisselen als al ternatief voor Eisenhowers plan voor in spectie van uit de lucht. Bij herhaling was hem gebleken, dat de Russen hoop ten. dat zijn bezoek het begin zou zijn van een uitwisseling op grotere schaal. Brand te IJmuiden IN OPSLAGPLAATS VAN CAMOUFLAGENETTEN. Gistermiddag tegen één uur is een hevige brand uitgebroken in de opslag plaats van camouflagenetten van de firma J. van Beelen in het IJmuidense industriegebied naoij de vissershaven. Het vuur, dat met een hevige rookont wikkeling gepaard ging. werd ontdekt door arbeiders van een belendende in dustrie. De haard bleek zich daar te be vinden, waar de netten geïmpregneerd moesten worden. Een voorraad niet-ge- impregneerde netten bleek door onbe kende oorzaak in brand te rijn geraakt en de Velsense brandweer, die met vier stralen het vuur bestreed, leverde lang durig strijd tegen de hoge uitslaande vlammen Het gebouw werd bijna ge heel vernield. De schade loopt in de tienduizenden guldens. Verlenging buitenlandse concessies ALLEEN VOLGENS WET. De Indonesische minister van Voor lichting, Soedibjo. heeft verklaard, dat verlenging van concessies aan buitenlandse ondernemingen gebaseerd zal zijn on het wetsontwerp betref fende buitenlandse investeringen, dat de vorige week bij het Parlement is ingediend. De minister legde deze verklaring af nadat de vorige week de vice-minister van Landbouw, Sjech Marhaban. had gezegd, dat de Indonesische legering vóór het verlengen van de 'oncessie- rechten van de Nederlandse tabakoider- nemingen in Oost-Sumatra is. Het invloedrijke socialistische blad „Pedoman" schrijft dat het niet dui delijk is, hoe de regering de verlenging van de concessies in overeenstemming kan brengen met de opzegging /an de Nederlands-Indonesische overeenkom sten. (Ingez Med.-Adv BINNENLAND Koningin Juliana heeft gistermorgen het zesde internationale congres der Eu ropese Federatie van Soroptlmistclubs tij dens een plechtige zitting in de Ridder zaal officieel geopend De vereniging voor Handenarbeid be staat op 20 augustus a.s, 75 jaar. Ter vie ring van dit jubi'eum zal te Den Haag op 2 en 7 november een congres worden ge houden. Van 3 tot 10 november wordt in de grote zaal van de Dierentuin aldaar een tentoonstelling op het gebied van handen arbeid gehouden. BUITENLAND Indonesië en Joegoslavië zijn over eengekomen de status van de wederzijdse legaties te verheffen tot ambassades. Dr. Soedarsono is benoemd tot de eerste In donesische ambassadeur in Belgrado. Verzetslieden op Cyprus hebben dins dagnacht met automatische wapen9 het politiebureau van Evrykhoe, ten westen van Nicosia, aangevallen. Zij wierpen ook bommen naar het bureau .doch zij wer den door politie en Britse militairen ver dreven In Evrykhoe is een uitgaansverbod afgekondigd Bij Larnaca heeft de politie woensdagochtend een Cyprische Griek en een Armeniër dood in een auto aange troffen. Zij waren doodgeschoten. Een groep van 300 Karen-opstande lingen in Birma heeft zondag de stad Kyaiseikkyl. 160 km ten zuidoosten van Rangoon, veroverd. Het garnizoen van de stad, dertig soldaten en eer officier, werd gedood. De rebellen hadden de stad ln 1948 aan het begin van de opstand, ln handen gekregen, doch twee Jaar geleden werd zij door regeringstroepen heroverd. De Scandinavian Airlines System (S.A.S.), welke luchtvaartdiensten over de Pool tussen de westkust van de Verenigde Staten en Europa ondtrhoudt, heeft be kend gemaakt, dat zij met ingang van he den één vlucht per dag zal gaan uitvoeren. De nieuwe dienstregeling brengt de ver voerscapaciteit der maatschappij op deze route op 300 passagiers ln de toeristen klasse en 256 passagiers eerste klasse per week. Drie nationalistische „Thunderjets' hebben dinsdag boven de Matsoe-eilanden een luchtgevecht van tien minuten ge voerd met acht communistische ..Migs" Een nationalistische woordvoerder ln Tal In Kenia zijn op het ogenblik min der dan 900 Mau-Mau-verzetslieden nog op vrije voeten, zo heeft een woordvoerder van het Britse leger ln Nairobi bekend ge- maakt. De meeste verzetslieden verlaten zelden de ontoegankelijke bossen, waarin zij zich schuil houden. Vauxhall Motors, een dochtermaat schappij van de General Motors Corpora tion. heeft het voorbeeld van de andere Britse auto-fabrieken gevolgd en heeft een produktlebeperklng aangekondigd. Naar de maatschappij meedeelde zouden als gevolg hiervan ln de komende maanden 600 k 700 arbeiders overbodig worden. West-Duitsland heeft zich bereid ver klaard, aan Nederland een bedrag van 773.000 (ruim 700.000 gulden) te betalen voor de legering van de Nederlandse troe pen ln de Bondsrepubliek tot 5 mei 1957 De Bondsrepubliek heeft onlangs dergelij ke overeenkomsten gesloten met de V S.. Engeland, Frankrijk en andere landen, die op haar grondgebied troepen gelegerd hebben. President Worosjllof van Sovjet-Rus land wordt op 21 augustus te Helsinki verwacht voor een bezoek van vijf dagen aan Finland, zo heeft het Finse ministe rie van Buitenlandse Zaken dinsdag be kend gemaakt. Maarschalk Worosjllof zal worden vergezeld door de minister van Cultuur, Mlchallof. Vorig Jaar september heeft de toenmalige Finse president Paa- slkivl, een bezoek aan Moskou gebracht. De vice-president van de Ver. Staten, Richard Nlxon, heeft dinsdag Ankara per vliegtuig verlaten en ls thans op weg naar Amerika. HIJ verklaarde, dat de Turkse lei ders hem hun standpunt Inzake de Cy prische kwestie hebben verduidelijkt en dat hij dit ter kennis van president Elsen hower en de Nationale Veiligheidsraad zou overbrengen. Hij voegde hieraan toe dat ook gesproken was over de Turkse eco nomische positie en dat er „geen twijfel bestaat, dat Turkije zijn moeilijkheden te boven zal komen". De hoofdstedelijke politie van Seoel in Zuld-Korea is een wijdvertakt commu nistisch splonagenet op het spoor geko men. dat tenminste twintig Koreaanse spionageagenten telt. zo onthulde men dinsdag te Seoel. De politie heeft nader verklaard, dat de organisatie reeds sedert 1948 voor rekening van Noord-Korea spio neerde en zich ook bezig hield met het smokkelen van verdovende middelen. Het hoofdkwartier der Ver. Naties te New York heeft dinsdag medegedeeld, dat peh op Formosa maakte dinsdag bekend, i secretaris-generaal Hammarskjöld 19 en 20 dat „waarschyniyk" een der „Migs" neer- lull Jeruzalem en 21 en 22 dezer Cairo zal geschoten is. bezoeken. Nieuwe OPELS en VOLKSWAGENBUS zonder chauffeur. v. Oldenbameveltstr. 37, tel. 21583 Duitse spoorwegmannen in Gulik hijsen rouwvlaggen (Van onze correspondent in West-Duitsland) Op spoorwegwerkplaatsen te Gulik (Jülich) niet ver van onze Nederlandse grens in Zuid-Limburg waaien zwarte rouwvlaggen, die de arbeiders daar ge hesen hebben om er tegen te proteste ren, dat dit bedrijf door het Westduitse ministerie voor verdediging zal worden overgenomen, die er een reparatie-in richting en een depot voor de hier richt- bijgelegen nieuwe Westduitse militaire vliegbasis Nörvenich wil maken. De ar beiders legden het werk zelfs neer en zij verspreidden vlugschriften waarin zij zij eraan herinnerden, hoe verschrikke lijk Gulik door de bombardementen van de laatste oorlog werd geteisterd. Zij verklaarden, dat zij slechts als spoor wegmannen in dienst wensten te blijven. Een stoet van ca. 1200 stakende spoor wegarbeiders trok door de straten van de stad naar een overheidsgebouw. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Q. oê b -5 3 wind m/s. al fcr £3 OJ GN Stockholm zwaar bew. n 2 25 0 Oslo regen ozo 2 25 0.1 Kopenhagen licht bew. nno 2 Aberdeen mist windstil 17 3 Londen onbewolkt n 1 21 0 Amsterdam zwaar bew nnw 6 16 1 Luxemburg geh. bew. nnw 2 23 2 Parijs onbewolkt windstil 16 1 Bordeaux mist nnw 1 22 0.2 Grenoble regen nw 8 23 18 Nice licht bew. windstil 25 2 Berlijn licht bew. O 4 27 0 Frankfort regen nw 5 26 10 Mtinchen geh. bew. wzw 2 25 1 ZUrlch regen w 5 26 29 Genève zwaar bew. n 10 25 8 Locarno geh. bew. O 2 29 24 Wenen onbewolkt windstil 23 0 Innsbruck regen w 2 26 10 Rome onbewolkt z 5 31 0 AJacclo onweer wzw 4 26 1 Mal lore a licht bew. ono 10 staande Ziekenfondsorganisaties zouden kunnen opgaan. In de nota zijn voorts suggesties op genomen omtrent de bestuurssamen stelling, zowel van de nationale organi satie als van de daarbij aangesloten ziekenfondsen, de wijze van verkiezing van medewerkers en verzekerden be stuursleden van de Ziekenfondsen, als mede omtrent de begrenzing van de be middelende taak van de Ziekenfondsen. Volgens de Federatie VMZ dient deze bemiddelende taak in de eerste plaats te worden verwezenlijkt door het afsluiten van overeenkomsten met de medewerkers (artsen, apothekers, specialisten, tandartsen enz.) voor het verlenen van de hulp. resp. de leve ranties aan de verzekerden. Dit houdt volgens de Federatie in. dat de eigen exploitatie van apotheken, tandheelkundige poliklinieken e.d. niet tot de taken moet worden gere kend, waarvoor het Ziekenfonds in het leven ls geroepen. Slechts in geval het overleg tussen medewerkers (of leveranciers) en Zie kenfondsen om tot het afsluiten van bovenbedoelde overeenkomsten te gera ken niet tot een positief resultaat leidt en arbitrage in een dreigende of aan wezige conflictsituatie positief geen op lossing tot gevolg heeft, dient het Zie kenfonds zich uiteraard de vrijheid voor te behouden met betrekking tot de in een dergelijke situatie in het welbegre pen belang van de verzekerden te nemen maatregelen. Wat de nationale organisatie betreft, wordt uitgegaan van het standpunt dat het levensbeschouwelijke karakter van het Ziekenfonds hetzij genomen als uitgangspunt dan wel als gegeven feit aanvaard of ontkend geen belemme ring behoeft te zijn voor de ziekenfond sen om in een nationale organisatie sa men te werken, uiteraard met eerbiedi ging van elkanders beginselen. Met betrekking tot de structuur van een nationale organisatie wordt gesteld, dat een regionale opbouw wenselijk is, waarbij aan de regionaal verbonden zie kenfondsen binnen de nationale organi satie ruime mogelijkheden tot zelf werkzaamheid dienen te worden gelaten. Dit laatste zou mede tot uiting dienen te komen in een regionale afvaardiging voorzover mogelijk in de colleges waarin de nationale organisatie verte genwoordigd zal zijn met name in de Ziekenfondsraad e.d. Thans 55 jeugdherbergen In 55 Nederlandse Jeugdherbergen hebben jonge trekkers hetafgelopen Jaar 417.948 overnachtingen gemaakt, aldus het verslag over 1955 van de Nederland se Jeugdherbergcentrale. Dit verslag memoreert o.m. dat er van het Neder landse Jeugdherbergnet van voor de oorlog ln 1945 nog maar 5 over waren, zodat men met voldoening op tien jaren na '45 kan terugzien. Het aantal individueel ingeschreven jongens en meisjes steeg van 66.676 in 1954 tot 70.127 in het verslagjaar, een recordcijfer dat voordien nog niet was bereikt. Geen meerderheid De Japanse verkieringscommissie heeft woensdag bekend gemaakt, dat na een hertelling van de stemmen, die zon dag bij de verkiezingen voor iets meer dan de helft van de zetels van het Ho gerhuis zyn uitgebracht, de Socialisten een van de gewonnen zetels moeten af staan aan de regerende conservatieve partijen. De regeringspartijen beschikken nu in het Hogerhuis over 122 zetels, de socia listen bezetten er 80. De regeringspar tijen zijn er niet in geslaagd een meer derheid van twee derden te behalen, die zij nodig hebben om de grondwet te wij zigen teneinde algehele herbewapening van Japan mogelijk te maken. WOENSDAG Station N.S.: Kersentocht Ned. Chr Relsvereniglng. 9 uur voorm. Zomerzorg. Leidse middenstandscen trale. Bespreking bouwplan winkelcen trum ln Lelden Zuid-West 8 uur nam. DONDERDAG Pieterskerk: Nationale Rembrandt- herdenklng, 3 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal): Receptie B. en W. Rembrandtherdenklng. 4 3 'k uur nam. Stadstlmmerwerf (Kort Galgewater) Vertrek tocht met verlichte vaartuigen. 9 45 uur nam. Het Gulden Vlies: Uitreiking diploma's aan Jonggezel-zetters en -drukkers. 8 uur namiddag VRIJDAG Stationsweg 43: Vergadering Kamer van Koophandel, 10 uur voorm. Gymnasium: Uitreiking diploma's Ge nootschap ..Kennis ls Macht", 7.30 u. nam Lakenhal: Première Rembrandt-spel, 8 uur namiddag. Herengracht 34Ledenverg. Leidse Smalfilmliga. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN: Rijksmuseum voor Volkenkunde. Zomer- tentoonstelling „Van kiel tot pot" (Tot 1 oktober) Lakenhal: Tentoonstelling Rembrandt als leermeester" Werkdugei, 10 uur voor middag5 uur namiddag Donderdags bovendien 7 309 30 uur nam Zondags 15 uur nam Boerhaavezalen (Lange Vrouwenkerk steeg): Tentoonstelling „Jeugd en Rem brandt" Werkdagen 25 en 79 uur n m 's Zondags 25 uur nam (T m 14 Juli) Den Burcht: Hedendaagse beeldhouw kunst Dagelijks tot zonsondeigang (T m 26 augustus) Prentenkabinet (Klofcsteeg 25): Tekenin gen door Rembrandt (t.m 15 september) BIOSCOPEN: Trianon. „De liefdesgeschiedenis van een prinses" (alle leeft.). Werkdagen Maak zo'n pakje Roxy eens helemaal open en snuif die heerlijke geur van zon-doortrokken, volrijpe tabakken op. Steek dan op en U weet waarom steeds meer mensen zeggen: 3 Roxy Rook Redenen: Dubbel gefermenteerd Dubbel gezuiverd Standvastige melange Zondag 2.15. 4 30. pr 2.30. 7 en 9.15 uur. 7 en 9.15 uur. Rex. „Speeldulvel en metgezel" (14 Jr) Werkdagen 2.30, 7.15 en 9.15 uur; Zond. 2.30. 4.30, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Gltaran der liefde". Casino. „Zes vrouwen en één man" (14 Jr). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur. Lldu. „Fhibertelt" (18 Jr). Werkdagen 2 30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4 45, 7 en 9.15 uur. Luxor. „Op de drempel der oneindig heid" (14 jaar). Werkdagen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 u. De avond- en nachtdienst van de apo theken te Lelden en Oegstgeest wordt tot Zaterdagmorgen 14 Juli 8 uur waarge nomen door: Doeza-apotheek. Doezastr. 31, tel. 21313; apotheek Nieuwe Rijn 18. tel. 20523 apotheek egstgeest. Wllhelml- napark. tel. 26274. B(| geen gehoor bU Uw halsarts ol specialist, bel op dokterstelefoon 22223.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2