Quick Boys won royaal van A.R.C. Nederlandse zwemsters wonnen op alle fronten van Franse dames Nederlandse waterpoloploeg icas te sterk voor de Fransen: 7-0 Alphenaren konden tekort aan techniek niet compenseren SHIRLEY FRY HAD NIET VEEL MOEITE MET ANGELA BUXTON M m u M n l( Verrassende zege van Willemse op 100 meter vrije slag MAANDAG 9 JULI 1956 Felle strijd is ook geleverd op de 100 meter rugslag voor dames. Hier bleek al gauw dat de beide Franse zwemsters Marie Helene André en Michele Bossuot dit nummer moesten verliezen. Geertje Wielema schoot met haar prachtige soepele stijl zo glijdend door het wa ter. dat zelfs de hardnekkig vechtende Jopie van Alphen het hiertegen moest afleggen. Geertje liet 1.13.8 voor zich afdrukken. Ook de 200 meter schoolslag dames was een volkomen Nederlandse aangele genheid. Weliswaar trok het Franse meisje Christiana Hirt er eveneens hard aan en trachtte zij de beide Oranje meisjes Ada den Haan en Rita Kroon te volgen, maar zij moest zich tevreden stellen met de derde plaats in de voor haar uitstekende tijd*van 3 min. 1,2 sec., hetgeen een nieuw Frans record bete kende. De Nederlandse kampioene Ada den Haan. bezette met 2.56.2 de eerste plaats, gevolgd door Rita Kroon. Dat ook de 4 x 100 meter vrye slag estafette dames een Nederlandse overwinning werd, ls geen verrassing geworden. Met een Ilettie Balkenende. Greetje Kraan. Jopie van Alphen en Cookie Gastelaars als tegenstandsters konden de Franse dimes. Josette Are- ne, Odile Vounaux, Ginette Sandral- Jany en Heda Frost het, ondanks hun dapper strijden, niet bolwerken. Gi nette Sandral verloor voor de Franse ploeg kostbare tijd doordat zij dwars over de baan zwom en ook eenmaal ln de touwen terecht kwam. Wat de heren aangaat, op de 200 meter vlinderslag waren de gasten su perieur. Pirolley vlinderde met zijn lan ge armen zo snel door het water, dat hij op overtuigende wijze winnaar werd. De insiders van de zwem- en waterpolosport keken met meer dan gewone belangstelling naar de senlorenwedstrUd tussen de zeventallen van Nederland en Frankryk. Immers er stond voor Nederland heel veel op het spel. Het is de eerste internationale ontmoeting in de reeks, die op het programma staan, waarvan het straks als de resultaten bekend zijn. zal afhangen of ons land in het waterpolo-toernooi te Melbourne vertegenwoordigd zal zjjn of niet. Het Ls een Nederlandse overwinning geworden met grote cijfers. Met 70 werd de Franse ploeg verslagen en daarmee ls dus een goede basis gelegd voor een eventuele uitzending naar het vijfde werelddeel De overwinning is zeer zeker verdiend, want het Nederlandse team speelde klassen beter dan de Fransen. Tegen de tactiek en techniek van de Nederlan ders bleken de spelers uit het land van Marianne niet opgewassen. De oranjemannen wisten beter positie te kiezen en het bleek dat z(j in beter conditie verkeerden dan de Fransen, van wie het merendeel in de afgelopen dagen deelgenomen heeft aan de inter nationale militaire zwemkampioen- schappen in Wassenaar. Ook in snelheid, wat het zwemmen Fred van Dorp scoort in de wed strijd tegen Frankrijk het derde Nederlandse doelpunt. betreft, deden de Fransen onder voor de jongens van Kuyper. Luchs opende na enkele minuten spelen met een onverwacht schot de score voor Nederland. Vlak daarop maakte Smol na mooi samenspel met Bijlsma het tweede Nederlandse doel punt. Na een gemiste vrije worp door Nederland, vergrootte Van Dorp na een mislukte boogbal van Smol de stand tot 3—0. En voor de rust maakte Luchs er nog maar eentje bij (40). Na het verwisselen van doel werd het tempo in het begin iets gedrukt. Het was Smol die na opzwemmen van Lam me de Franse doelman Faetibold ver schalkte (50). Na toespelen van Luchs bracht Van Dorp de stand op 6—0 en dezelfde speler zorgde ook nog voor een zevende goal. Een Nederlandse Junlorenploeg ver sloeg de Franse Jeugdploeg met 50. Matige strijd in Katwijk Verrassend was daarentegen het num mer 100 meter vrije slag hy de heren, waarop een vinnige strijd geleverd werd door de vier deelnemers. Aan vankelijk lag Jany iets voor, maar na het keerpunt kwamen Willemse en Hoogveld sterk opzetten. Willemse won het nummer in één minuut rond, terwijl Hoogveld op de tweede plaats (1.00.2) eindigde. Jany kwam precies 1 seconde later dan Hoogveld aan de finish, hetgeen de Fransman zeer te leurstelde. De 4 x 100 meter wisselslag estafette werd met klein verschil door Frankrijk gewonnen. Het was de derde Franse zwemmer, de formidabele donkere Pirol ley. die de basis voor deze zege legde, want tot aan het moment dat de vlin derslagman startte, lagen beide ploegen praktisch gelijk. Korteweg moest de strijd tegen Pirolley echter verliezen en daarmee was de uitslag van dit nummer voor Frankrijk beslist, want Pirolley nam zo n grote voorsprong, dat Willem se. die als laatste man startte, het tegen Jany niet meer kon bolwerken. Tweede dag De tweede dag werd begonnen met. de 100 meter vrije slag dames, die een rui me overwinning voor de Nederlandse meisjes opleverde. Cockie Gastelaars, de wereldrecordhoudster op dit nummer, was reeds spoedig weg en alleen Greetje Kraan kon haar nog het beste volgen. Maar op de laatste 25 meter werd de af stand tussen Cockie en Greetje ook steeds groter, terwijl Heda Frost ster ker kwam opzetten en nu vlak achter Greetje lag. Het Hilversumse meisje wist toch als tweede aan te tikken, ter wijl de 32-jarige Josette Arene met de vierde plaats tevreden moest zijn. De tijd van Cockie Gastelaars was 1.07. Dat de 400 meter vrije slag bij de he ren een overwinning zou worden voor de Europese recordhouder Boiteux, was reeds spoedig duidelijk. Met zijn mooie soepele slag legde hij de eerste honderd meter in 1 min. 5.1 sec. af en hoewel Willemse de Fransman goed partij gaf. kon de oranjeman toch het tempo van Boiteux niet bijhouden. Jaap de Jong bezette de derde plaats en zegevierde daarmee over de tweede Franse zwem mer in dit nummer. Collignon. Op de 100 meter vlinderslag was Atie Voorbij de excellerende figuur. Noch Corrle Schimmel, noch Odette Lucien of Anne Marie, Eissenreich bedreigden het, weer veel beter dan een week ge leden vlinderende Robbenmelaje. Met (Van een onzer verslaggevers) De algemene indruk van de zaterdagavond op Nieuw Zuid te Katwijk aan Zee gespeelde wedstrijd om het landskampioenschap tussen Quick Boys en ARC was niet zo heel erg best. Weliswaar won de thuisclub verdiend met 41, maar toch was het geen wedstrijd die lang ln het geheugen zal blijven voortleven. Dit was trouwens wel te verwachten, daar reeds tevoren vaststond dat ARC voor zjjn laatste kans zich ten volle zou geven, te meer nog omdat het tegen de aloude tegenstander Quick Boys ging. De Alphense ploeg heeft getracht haar tekort aan techniek ten opzichte van Quick Boys te compenseren door een grote dosis enthousiasme en vechtlust: Het heeft niet mogen baten en het feit staat nu wel vast dat ARC in het verdere verloop van deze competitie niet meer zal meetellen, omdat zes verlieepunten uit vier wedstrijden wel te veel zal zijn. ARC toonde ook ln deze wedstrijd weer tekort aan fantasie in de aanval len om tegen het vlugge blauw-witte verdediglngsblok erg veel succes te heb ben. En nu is het ook weer niet zo, dat dit bij Quick Boys wel het geval is ge weest, o nee, maar met alle respect voor Krijgsman, Mooy, Bos en keeper v. d. Mark, tezamen vormende het rood zwarte verdedigingsblok, zij hebben in de eerste helft van deze wedstrijd een paar griezelige fouten gemaakt, die de thuisclub twee doelpunten opleverde. Zoals gezegd, de aanval van Quick Boys was ook niet zo dat men er tevreden over kan zijn. Het 5-tal kwam behoudens de jeugdige Viool, snelheid tekort, want hadden zij dit wel bezeten, het had er donker voor ARC uitgezien! Gesteund door de straffe wind, kwam Quick Boys zo sterk in het offensief, dat het voor het ARC-doel je reinste paniekvoetbal werd. Hoe sterk Quick Boys in de aan val was bleek wel uit de cornerverhou ding. n.l. 11 tegen 1! Het was overigens ietwat sensationeel begonnen. Nauwelijks was er afgetrapt of Van Rijn had rakelings naast ge schoten, maar toen direct daarna van de rechtervleugel af een voorzet kwam, gaf Zuyderduin een schuiver weg, die recht op v. d. Mark afkwam. De Alphense goalie maakte een grote blunder door de bal tussen zijn benen door te laten gaan 1—0. Nog was het gejuich niet ver stomd of de stand was weer gelijk, toen na een van de weinige goede ARC-aan- vallen De Hoed van de linkervleugel af een prima voorzet gaf die Last met een mooi enonhoudbaar schot afrondde 1—1. Hier hoefde dus Bauw niet aan te pas te komen, maar in het verdere ver loop van de eerst helft ook niet meer, tenminste niet zo dat hij er erg veel moeite mee had. Blijkbaar was het rood zwarte kruit met dit doelpunt verscho ten. Het was indirect Bos die oorzaak werd van het tweede Katwljkse doelpunt. Hij had onnodig en bovendien verkeerd, te ruggespeeld op zijn keeper, die de bal niet meer kon bereiken. Uit de corner ontstond een doelworsteling en na tot driemaal ingeschoten te zijn, waarvan een keer tegen de paal, werd tenslotte de bal over de lijn gewerkt. Geen fraai doelpunt, maar het telde: 2J. Van heel wat beter gehalte was het derde Quick Boys doelpunt, weer uit een corner. Zuy derduin bracht de bal hoog voor het doel en de toelopende van Duivenvoorde gaf met een prachtige kopbal v. d. Mark geen kans: 31. Daarna was er nog volop gelegenheid voor een verdere ver hoging van de score, maar ondanks dat het enige malen niet veel scheelde, de schotvaardigheid was niet van dien aard, dat van de gelegenheid gebruik werd gemaakt. Direct na de rust omspeelde v. Rijn de gevallen keeper v. d. Mark, maar de kans ging verloren doordat ook hij kwam te vallen. Het hierna volgende half uur heeft het Quick Boys-kamp het zeer be nauwd gehad. De gasten gingen met een dermate hoog tempo tot aanvallen over, dat de 31 voorsprong niet hoog genoeg leek om de wedstrijd nog in Katwyksc handen te doen blijven. Maar de geroutineerde blauw-witte achterhoede hield het hoofd koel. Wel kwam in deze periode het houtwerk Quick Boys een keer te hulp. maar voor de rest kon Bauw in het doel het wel klaren, hoewel hij soms alles wat hij aan keeperstalent bezat moest tonen. Het definitieve keerpunt kwam toen Quick Boys bij een der uitvallen, die al eerder succes hadden kunnen hebben als Van Duivenvoorde twee keer achter el kaar inplaats van zelf te schieten de Vooral in de eerste helft ont stond er nog al eens een flink ge drang voor het A.R.C,-doel, Dit- Wimbledon - kampioenschappen WATERPOLO LZC 1DKR 1 2—8 Bij de eerste aanval vloog reeds een hard schot van D. Timmermans tegen de staander en na een gelijk opgaande strijd maakte DKR 0-1. Opnieuw komt LZC sterk opzetten en nu wordt het harde schot van Timmer mans fraai gestopt, echter haalt de DKR-keeper de bal door eigen doel: 1-1 Ook in de tweede helft gaat het spel van doel tot doel met de beste kansen voor de thuisclub, totdat DKR opnieuw de leiding neemt: 1-2. Wanneer dan de midachter van LZC het water moet verlaten stopt Heek de strafworp su bliem. Toch maakt DKR even later 1-3 LZC zet alles op de aanval en einde lijk lukt het D Timmermans de ach terstand te verkleinen 2-3. Lat en palen voorkomen de verdien de gelijkmaker en als Heek nogmaals fraai redt, komt het einde met onver anderde stand. DVZ 4LWV 1 1—6 Direct na het uitzwemmen geeft C. v. d. Wilk zijn club de leiding 0-1. Na vele pechschoten vergroot Piet Dool de voor sprong: 02. Een fout in d^ Leidse achterhoede wordt met een goed doelpunt afgestraft 1-2. In de tweede helft is LWV veel sterker. J. v. d. Hulst weet de stand op 13 te brengen, direct gevolgd door een goede opzwembal van C. v. d. Wilk: 1-4. Als dan een LW V-spel er naar de kant gaat, weet C. v. d. Wilk toch de stand op 1-5 te brengen. Met een fraaie doorslagbal van J. v. d. Hulst (1-6) komt het einde. LWV 2—VITESSE 3 4—1 Vrij spoedig gaat een Vitesse-speler naar de kant en A. Linschoten benut de strafworp: 1-0. Een fout in de Leidse achterhoede wordt resoluut afgestraft: 11, maar nog voor rust maakt J. Jon- geleen 2-1. Met twee goede doelpunten van dezelfde speler in de tweede helft, wordt het een verdiende 4-1 overwin ning. De golfwedstrijd tussen de heren- teams van België en Nederland (ama teurs), te Spa gespeeld, la mei 6tt—2^ door de Belgen gewonnen. „Ik heb vorig jaar niet meegedaan aan de Wimbledonkampioenschappen, maar jongens, wat ben ik blij, dat ik teruggekomen ben. Angela maakte te veel fouten om te winnen", zei Shirley Fry na afloop van de finaleparty tegen Angela Buxton toen de vreugdetranen over haar gezicht rolden. Zojuist had zij de Wimbledontitel in het dames enkelspel, welke nu voor de 13e maal naar Amerika gaat, op haar naam gebracht. Van dit duel, dat slechts 50 minuten duurde, waren 18.000 toeschouwers, van wie honderden in de nacht van vrydag op zaterdag voor de hekken van Wim bledon in de rij hadden gestaan om een kaartje te bemachtigen, getuigen ge weest. Hoewel de zeven Jaar Jongere Angela Buxton (21 jaar) agressiever was dan hfcar 28-jarige tegenstandster, slaagde zy er niet in het Juiste tegenspel te vinden. Met een uitstekende spreiding en ge varieerde drives passeerde Shirley Fry in de eerste set haar rivale voortdurend. Bovendien maakte de Engelse veel fouten. In de laatste set had de Ameri kaanse het spel volkomen in handen. Slechts één game moest zij aan Angela Buxton laten. Een fraaie zege, waarvoor zij door de geestdriftige toeschouwers met een ovatie werd beloond. De nieuwe kampioen in het heren en kelspel, Lewis Hoad en zijn landgenoot Ken Rosewall hebben niet veel moeite gehad om het kampioenschap heren dubbelspel op hun naam te brengen. Zij versloegen het Italiaanse Davis-Cup- paar Pietrangeli-Sirola in drie stets: Prachtig succes voor Brunhilde Ter gelegenheid van haar 60-jarig be staan organiseerde de Haarlemse Gym nastiekvereniging „BATO" zondag inter nationale gymnastiekwedstrijden voor dames, heren, meisjes en jongens, die, dank zij de voortreffelijke leiding en het prachtige weer, uistekend zijn geslaagd en waaraan circa twee duizend gym nasten uit Nederland en België deelna men. In de wedstrijd ritmische oefeningen zonder en met handgereedschap behaal de Brunhilde met een bal-oefening de eerste prys. Bovendien verwierf zy voor de beste prestatie van al de verschil lende dames-wedstrijden de ere-prijs. Nog waren beschikbaar gesteld een grote zilveren medaille van H.M. de Koningin, een medaille van Z.K.H. Prins Bernhard en een medaille van het gemeente be stuur van Haarlem, respectievelijk als lste, 2e en 3e prijs voor die verenigingen, die in alle opzichten (techniek, leiding! muziek, kleding, optocht enz.) de beste indruk maakten. Hiervoor verwierf Brunhilde de hoogste onderscheiding, n.l. de medaille van H.M. de Koningin. Shirley Fry rechtsmet haar laatste tegenstandster Angela Bux ton. 7—5, 6—2, 6—1. In de tweede en derde set werden de Italianen van de baan ge veegd. Angela Buxton en Althéa Gibson ver sloegen in de eindstrijd van het dames dubbelspel het niet geplaatste Australi sche paar Fay Muller en Daphne Seeney. Na de eerste set verschenen spoedig de cijfers 6—1 in het voordeel van eerstge- noemden op het scorebord. In de tweede set ondervonden zij meer tegenstand van het Australische duo. Maar na de stand 5—5 brak het gelegenheidspaar Angela/ Althéa door de service van Fay Muller en met 86 werd de set, de partij en het kampioenschap gewonnen. Shirley Fry won haar tweede titel met haar landgenoot Vic Seixas in het ge mengd dubbelspel. In de eindstrijd klop ten zij met 2—6, 6—2, 7—5 Althéa Gibson en de veteraan Mulloy. En zo kwam er een einde aan het Wimbledon toernooi, dat twee weken grote belangstelling heeft getrokken. bal had afgegeven aan een vrijstaande speler, de stand op 41 werd gebracht. De maker van dit doelpunt was Steen beek die een pass van de uitstekend spelende Viool onhoudbaar benutte. Er was zeer veel belangstelling voor deze wedstrijd. Het was echter jammer dat de harde wind aoveel afbreuk aan het spel deed. Nieuw wereldrecord voor Shelley Mann Tydens de Amerikaanse zwemkam- pioensehappen voor dames heeft Shel ley Mann de 100 meter vlinderslag gewonnen in 1 min. 11.8 s., een nieuw wereldrecord. Het oude record stond met 1 min. 11.9 sec. op naam van Atie Voorby en werd 5 febr. j.l .te Velsen gemaakt. WANDELSPORT VIERDAAGSE TE APELDOORN De Nederlandse Wandelsportbond heeft voor de Vierdaagse afstandsmar sen te Apeldoorn, die van 24 tot en met 27 juli worden gehouden, 752 inschrij vingen ontvangen. Elf groepen zullen aan deze afstandsmarsen deelnemen. Verleden jaar meldden zich 635 wande laars voor deze tochten. HENGELSPORT Leidse Hengelcompe+itie De stand na de 2e competitiedag luidt als volgt: maal staat doelman v. d. Merk ech ter met open armen klaar om de bal te ontvangen. 12 punten 73 stuks 12 66 12 53 10 77 9 70 8 66 8 53 6 57 6 55 6 55 5 33 3 33 1 34 0 21 1. Zaalberg 2. De Bliek 3. V.I.O.S. 4. D.V.S. 5. De Voorn 6. De Ruisvoorn 7. Hengelsport 8. D.V.V. 9. Onder Ons 10. S. en G. 11. DeGuVo 12. De Forel 13. De Zinker 14. De Leede Zoals men ziet, is er nog al verande ring gekomen ln de stand. Dit neemt echter niet weg, dat er op dit moment nog van alles mogelijk is. Het weer was, in tegenstelling tot de vorige wedstrijddag, ditmaal bepaald goed te noemen. De 3de competitiedag zal plaats vinden op 12 aug. as. Tijd en plaats waar deze wedstrijden zullen plaats vinden, zal na der bekend worden gemaakt. „Hengelsport" hield zijn tweede wedstrijd en wel in het Aarkanaal. Het weer was goed en de vangst dito. Uitslag: 1. J.v. Dijk 2660 gr., tevens beker grootste aantal; 2. Fr. IJzerman 2435 gr.; 3. D. Boon 2198 gr., tevens beker grootste Bliek; 4. J. Wassink 2120 gr.; 5. Verstra ten j'r. 1761 gr., tevens beker grootste Voorn; 6. Hermsen 1462 gr.; 7. Ba velaar 1373 gr.; 8. Th. Verstraten 1304 gr.; 9. W. Gijsman 980 gr.; 10. Ha braken 901 gr. V.V. Leidse Boys hield in de Hoofd vaart (gem .Abbenes) een viswedstrijd. Na 2 maal IV2 uur vissen, waarbij de vangst niet bijster groot was, was cie uitslag: 1. W. v. d. Linden 940 gr. (wis- selprijs en lste prijs), vervolgens J. Veld huizen 600 gr.; P. Leuring 545 gr.; K. Tisseur 410 gr.; S. Weeda 330 gr.; C. Hogervorst 310 gr.- H. v. As 305 gr.; J. Heijmans 270 gr.; G. de Haas 195 gr.; J. Azier 135 gr. Viscollege DVS hield zijn tweede wedstrijd van dit seizoen in de Vliet. De vangst was goed. Er werd in totaal 8.304 gram gevangen. Uitslag: l. L. Schuchhard 1780 gr.; W. Koreman 1672 gr. (grootste voorn); 3. J. Bouman 136S g. (gr. blei); 4. L. J. Vernet 1097 g.; 5 H. W. Schuchhard jr. 902 gr.; 6. W. v. Ber- kel 418 gr.; 7. A. Bronmeyer 392 gr.; 8. J. v. Loon 350 gr.; 9. H. W. Schuchhard sr. 130 gr.; 10. H. Zuunnond 129 gr. Jan de Vries keek heel wat vrolijker De overwinning van de Fransman Bo- zon op de honderd meter rugslag bij de heren was geen verrassing. Peter Swijg- huizen heeft echter nog taai gevochten tegen Christophe om de tweede plaats. Maar de Fransman wist een tiende se conde eerder te finishen. Korteweg. de Nederlandse kampioen, werd vierde. Op de tweehonderd meter schoolslag zegevierde Broussard na een vinnig strijdende Bekkering van zich te hebben afgeschud. Klaas Koetse had het onge luk om na de start onder de zylijnen door te zwemmen en in de baan van Broussard terecht te komen. Dit kostte de Nederlander veel tyd. Toch wist hij zijn achterstand nog gedeeltelijk in te lopen, maar hij kon het niet verder brengen dan een vierde plaats achter Magnolon (Frankrijk). Ook de estafette 4 x 200 meter vrije slag was voor Frank rijk. hoewel Willemse als eerste Neder landse zwemmer de ploeg een voor sprong van 2,3 sec. had bezorgd op Col lignon. Maar Schuyer moest in Monne- ret zijn meerdere erkennen en daarmee werd de basis voor de Franse overwin ning gelegd. Frankrijk lag nu 1.3 sec. voor en deze voorsprong werd vergroot door Jany en Boiteux, waartegen een Jaap de Jong en Theo Hoogveld niet opkonden. Maar de estafette 4 x 100 meter wisselslag bij de dames werd weer een gemakkelijke Nederlandse overwin ning, waarbij Geertje Wielema uitblonk door haar mooie tijd op de 100 meter rugslag van 1 min. 13.3 sec. Met een Ada den Haan op de schoolslag, 'n Atie Voorbij op de vlinderslag en een Cockie Gastlaars op de vrye slag. hadden de Franse dames geen schijn van kans. Hiermede hadden de Oranjemeisjes alle zeven nummers van het dames pro gramma van deze landen wedstrijd te gen Frankrijk gewonnen. Hei gezicht van de voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche Zwem- bond, de heer Jan de Vries, die als voorzitter-kamprechter optrad bij de interland-zwemwedstrijd tussen Nederland en Frankrijk te Ti el, stond Zondag heel wat vrolijker dan een week geleden, toen in Amsterdam de trainings wedstrijden van de Olympische kernploeg zijn gehouden. En geen wonder, want niet alleen dat de Oranjeploeg (dames) de wedstrijd tegen de Franse zwemsters glorieus had gewonnen met 5928 punten, maar ook het Neder landse waterpoloteam had een glansrijke 70 overwinning behaald op het Franse zevental. De tijden, die gemaakt zijn liggen ook veel beter dan die van verleden week zondag. De tweede dag werd bovendien beïnvloed door het prachtige zomerweer. Het water was op de tweede dag twee graden warmer dan zater dag, maar voor toptijden leent het geïmproviseerde 30 meter bad zich niet. Geheel volgens de verwachtingen moesten de Nederlandse heren het onder spit delven tegen de Franse ploeg: 52 punten voor Frankrijk en 35 voor Nederland wees de eindstand aan. Maar de Fransen, die in hun gelederen wereldrecordhouder Jean Boiteux en de Europese recordhouder Alex Jany telden, hebben de overwinning niet cadeau gekregen. Zij hebben er strijd voor moeten leveren. Na de opmars der ploegen werd zater- mime voorsprong tikte Atie ln de tyd dag onder zwaar bewolkte hemel voor van 1.15 rond dan ook als eerste aan, het eerste onderdeel gestart, de 400 me- gevolgd door Corrie Schimmel van ter vrije slag voor dames. Aanvankelijk het Gooi. ping de strijd gelijk op tussen Mary Kok. de Frangaise Heda Frost en Het- tie Balkenende. Laatstgenoemde nam zelfs op de eerste 100 meter een duide lijke voorsprong. Het Franse meisje Viviana Gouverneur lag toen al achter en het was duidelijk, dat zij in dit kwartet geen rol van betekenis zou spe len. Maar ook Hettie Balkenende kon haar tempo niet volhouden en zij werd j na 300 meter al door Heda en Mary ge- passeerd. Op de laatste 100 meter zette i Marv Kok alles op alles. Zij lag slechts een fractie yan een seconde vóór het Algerijnse meisje. Maar deze verloor kostbare tyd doordat zU in de touwen 1 terecht kwam. Daardoor was de zege voor Mary Kok zeker (5.19.4).

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5