'Ui FILMS VAM DEZE WEEK Sterk verminderde activiteit op de effectenbeurzen met melk meer mans 62 95ste jaargang Zaterdag 7 juli 1956 Derde blad no. 28876 (Ingez. Med.-Adv.) f§ jL- Kapitaalschaarste en stijgende consumptie trekken de aandacht Nieuwe regering krijgt 't niet gemakkelijk (Van onze financiële medewerker.) Het voornaamste kenmerk van de fondsenhandel gedurende de laatste maanden en weken is wel de sterk verminderde activiteit op de aandelen markt, zowel te Amsterdam als op de New-Yorkse effectenbeurs. Ten onzent is de omzet in aandelen, welke in het eerste halfjaar van 1955 rond f 420 miljoen bedroeg, in de eerste helft van het lopende jaar tot circa f 269 miljoen teruggegaan, d.i. met circa 35 en ook in Amerikaanse aan delen en certificaten is heel wat minder omgegaan dan het vorig jaar. In zoverre is dit een gunstig verschijnsel als er uit blijkt, dat van een grote verkoopsdrang hier, noch in de V. S. sprake is, hetgeen ook tot uitdrukking komt in de betrekkelijke stabiliteit van het koersniveau. In New York is het indexcijfer voor industriële aandelen sinds de tweede teleurstelling inzake de gezondheidstoestand van Eisenhower begin juni, zelfs weer met circa 20 punten gestegen. Op 8 juni was het cijfer circa 475, terwijl we dit schrijven is het ruim 495 en nog slechts rond 25 punten beneden de hoogste stand van dit jaar en 7 punten hoger dan de hoogste stand voor 1955. Te Amsterdam is het algemeen indexcijfer voor de aandelen, dat op 7 mei met 238.17 zijn hoogste stand voor dit jaar bereikte, op 14 februari tot 204.17 gedaald, maar na enkele fluctuaties weer tot ca. 220 opgelopen. ba.nkbiljettencirculatie is in de week, ge ëindigd 2 juli met f. 140 miljoen tot bo ven f.4 miljard toegenomen. Het spreekt wel vanzelf dat als het Rijk voortgaat zijn kapitaalbehoeften via de Neder- landsche Bank te dekken, dit een open lijke inflatie betekent. Komt er in de financiën van 's Rijks schatkist niet spoedig een keer, dan zal tot uitgifte van een nieuwe staatslening moeten worden overgegaan, waarbij dan een belangrijk hogere rente zal moeten worden betaald dan tot dusver het geval was. De schaarste op de geld- en kapitaal markt wordt in de hand gewerkt door de ontwikkeling van de Nederlandse handelsbalans, welke nog steeds een stij gend invoersaldo vertoont. De export stijgt weliswaar, maar de import in ster kere mate, zoals uit de volgende cijfers kan blijken: Invoer Uitvoer Inv.soldo (in miljoenen guldens) Elke beursdag levert er opnieuw het bewijs van dat er niet alleen weinig kopers zijn, maar dat de fondsenhouders merendeels (zoals men dat zegt) op hun stukken blijven zitten. Het feit dat ze gekocht en betaald zijn vergemakkelijkt deze houding uiteraard, in tegenstelling met de toestand van voor de oorlog, toen in veel grotere omvang dan thans fond sen met geleend geld werden gekocht. Deze omstandigheid, welke ook voor de New-Yorkse beurs geldt, is ook uit een conjunctureel oogpunt van belang, om dat scherpe koersdalingen en grote ver liezen op de effectenbeurzen op vele sectoren van het bedrijfsleven terugslaan. Tal van verschijnselen zijn thans van dien aard, dat men geneigd is een af wachtende houding aan te nemen, het geen voor de beurzen een periode van sterk verminderde bedrijvigheid bete kent. Wat de Newyorkse fondsenmarkt be treft is deze week wel weer de waarheid van het Duitse spreekwoord gebleken, dat het eerst anders komt en dan zoals men denkt. Want reeds een paar weken zat men in grote zorg over een dreigende staking in de Amerikaanse staalindustrie en met vele miljoenencijfers werd aan getoond welk een schade daaruit voor het Amerikaanse bedrijfsleven zou voort vloeien. De staking is thans een feit en volgens de berichten lijkt het vooreerst nog niet op een overeenstemming tus sen de bedrijfsleiders en de werkgevers- bonden, maar de Newyorkse beurs is deze week reeds tweemaal hoger afgekomen. Tenzü deze staking van lange duur is en op de andere industriële bedrijven in de V.S. terugslaat, zoals thans reeds bü de spoorwegen het geval is, die hun vervoer zien teruglopen, kan het ge volg van de stagnatie in de ijzer- en staalproduktie zün dat straks de prij zen belangrijk worden verhoogd en de staalfabrieken een kans krijgen om hun schade in te halen. De arbeiders in de Amerikaanse staalfabrieken moeten zich thans wel met een kleiner inkomen tevreden stellen, maar de kassen van de sociale fondsen zijn in de V.S. zo goed gevuld dat redelijke uitkeringen kunnen worden gedaan en menig arbeider in de V.S. vindt deze gedwongen vakantie vermoedelijk nog niet eens zo'n zware beproeving. De leiders van de grote bedrijven achten van hun kant een gevoelige ader lating van de werkloosheidskassen niet ongeschikt om de verhouding tussen de beide thans strijdende groepen, althans de positie van de werkgevers, te verbe teren. Tenslotte zal men ook ditmaal wel weer tot een compromis komen, gelijk dit tot dusver steeds het geval is geweest, ai kan een verdere prijsstijging en een inflatie er het gevolg van zijn. Het feit dat de Amerikaanse regering zich nog afzijdig houdt, wijst er op dat men een spoedige overeenstemming niet uitgeslo ten acht en vooreerst van deze staking nog geen ernstige gevolgen voor de Ame rikaanse economie vreest. Daar komt natuurlijk bij dat de Ame rikaanse industrie, als geheel genomen, wel een stootje kan verdragen. In het eerste kwartaal hebben 560 industriële ondernemingen een netto-winst behaald van 2V4 miljard, hetgeen 11% meer is dan in het overeenkomstige kwartaal van 1955 en een record in de geschiedenis van de Amerikaanse industrie. Temeer is dit cjjfer opvallend, omdat er ook de resultaten van de automobielindustrie in zijn begrepen, die haar winsten met ca. 20% zag teruggaan. De berichten uit dit deel van de Amerikaanse industrie lui den thans overigens weer wat gunstiger en er zijn nog altijd optimisten, die aan een verdrer ontwikkeling van het be drijfsleven in de V.S. niet twijfelen. Hoe het zij, voor de Amsterdamse beurs is het een tegenslag, dat de aan kopen van Amerikaanse zijde, welke zo lange tijd een stimulans waren voor de koersbeweging, doorgaans uitblijven, wat niet wegneemt dat de stemming in Wallstreet ook hier de toon blijft aan geven. Als „Olies" één of meer dollars hoger afkomen zoals gisteren het ge val was leeft men ook hier weer op en van een zelfstandige koersontwik keling is hier zelden sprake. Wat de situatie in ons land betreft is het vermoedelijk vooral de krappe geldmarkt, welke aan een opleving van de beurshandel in de weg staat. Het is wel zeker dat tal van voorgenomen emissies van aandelen worden uitge steld omdat men het klimaat van de beurs thans voor de uitgifte van nieuwe aandelen niet geschikt acht. Het feit dat de demissionaire minister van Financiën onlangs een verdere verkrapping van de kapitaalmarkt in het vooruitzicht stelde, heeft natuurlijk sterk de aandacht getrokken en de re cente cijfers inzake de positie van 's Rijks schatkist wijzen er op dat de periode van de begrotingsoverschotten voor ons land voorbij is. Blijkens de weekstaat van de Ned. Bank per 2 juli, bedroeg het tegoed van het Rijk nog slechts f. 74.7 mil joen, hoewel opnieuw een bedrag (f. 120 miljoen) schatkistpapier bij de bank werd geplaatst. Hoewel gedurende de laatste weken eerst f. 50 miljoen promessen bjj de gewone banken werd ondergebracht en vervolgens f. 100 en f. 120 miljoen schatkistpapier bü de Ned. Bank, in totaal dus f. 270 miljoen, is het tegoed van het Rük thans f. 25 miljoen kleiner dan twee weken geleden, hetgeen er dus op wijst dat de uitgaven bü het Rijk thans de ontvangsten overtref fen. Het trekt uiteraard de aandacht dat, terwijl de regering de laatste tijd allerlei maatregelen heeft getroffen om de kre dietverlening aan het bedrijfsleven in te tomen, zij zelf in feite ongedekte kre dieten bij de Centrale Bank opneemt en derhalve langs kunstmatige weg de geldsomloop in het land vermeerdert. De 1952 1954 1955 Jan.'mei '54 idem '55 idem '56 8 449 10.860 12.189 4.165 4.860 5.605 8.015 9.172 10.211 3.615 3.925 4.450 434 1 688 1978 550 935 1.155 Gemiddeld heeft het invoersaldo ge durende de eerste vijf maanden van het lopende jaar rond f. 230 miljoen bedra gen, wat wil zeggen dat op deze basis voor het gehele jaar een tekort van f. 2.7 miljard te wachten is, hetgeen f. 700 miljoen meer zou zijn dan over 1955. Deze gang van zaken is uiteraard op de beta lingsbalans van invloed. Ze komt ook tot uitdrukking in de positie van Nederland bij de E.B.U., waar we nog wel een flink tegoed hebben, maar dat nu van maand tot maand terugloopt. Gaat men de in- voercyfers na dan blijkt dat de stijging weliswaar ook op de grond- en hulpstof- fen betrekking heeft, maar voornamelijk door de grotere consumptie wordt ver oorzaakt. Bij een indexcijfer van 100 voor 1949 steeg het van februari tot april van 386 tot 443 tegen 331 in april 1955, zijnde een stijging van ca. 25%. Het kan daarom niet verwonderen, dat de goud- en deviezenvoorraad bü de Nederlandsche Bank voortdurend vermindert. Ook per 2 juli was dat weer het geval, zodat het nadelig ver schil met de hoogste stand voor dit jaar (f. 4.756 miljoen op 27 februari) thans reeds rond f. 450 miljoen be draagt. Na de belangrüke toeneming gedurende de laatste jaren is deze teruggang nog niet verontrustend, maar als ze aanhoudt en groter wordt, zal zulks op de internationale positie van onze valuta van ongustige invloed zijn. Grotere produktie en de bestemming van een groter deel daarvan voor de export kan dan het gewenste even wicht terugbrengen. Maar terwijl in verband met de van hogerhand bevorderde stijging van de import in West-Duitsland de Neder landse export naar dat land vermoedelijk zal kunnen stijgen, staat het tekort aan personeel bij vele bedrijven aan een ver groting van de produktie in de weg. Gevolg daarvan is dat op de prijzen een opwaartse druk zal worden uitgeoefend, welke de gewenste prijsstabilisatie zal bemoeilijken. Wij hebben het al eerder gezegd: „De nieuwe regering krijgt het niet gemak kelijk". Holland Festival Concertgebouw-orkest onder leiding van Eduard van Beiuum Speelduivel en metgezel Spel en spanning Rex-Theater - In de film .Speelduivel" en metgeze1" wordt een beeld gegeven van de wereld van het gokken en de hartstochten van het spel en zijn sfeer. Enige aartsgokkers komen in con tact met iemand, die beweert een goud schat te weten, maar geld nodig heeft om deze te bereiken. Het loopt uiter aard niet allemaal ao heel eenvoudig af. Heel wat verwikkelingen, voorge vechten, intriges en spanning zyn er voor nodig voor tenslotte een oplossing voor de problemen bereikt wordt, die wel wat anders uitvalt dan men aan vankelijk zou vermoeden. Spanning en avontuur ontbreken ook ditmaal weer niet. Puberteit Franse charme Lido Het jonge Franse meisje Bi chette heeft al heel jong het wiize in zicht gekregen, dat „men zich in de liefde moet kunnen opofferen voor het geluk van een ander". Dat is de con clusie uit haar „eerste grote liefde", die zij koestert voor Kiki, de zoon van een caféhouder in de buurt, die zijn al te grote belangstelling voor meisjes heeft moeten bekoper. met, het zakken voor zijn eindexamen. Bichette ziet haar ge- negendheid niel beantwoord en begint een net van intriges te spannen om de betrekkingen, die Kiki met een jonge weduwe heeft aangeknoopt, te doorkruisen Het enige gevolg is, dat hij tenslotte door een aanrijding in een ziekenhuis terecht komt en de ware liefde gevonden blijkt te hebben in de persoon van FranQoise, die het slacht offer is van de kuiperijen van Bichette. Grootmoedig erkent zij haar fouten en met dit wijze slot komt het einde van een typisch-Franse film, die een meng sel is van gepassioneerde jonge-meisjes- I liefde en ongedwongen zomerpret van 1 Bichette en haar vriendinnen en die tegelijkertijd tai van verrassende kijk jes geeft op het Franse leven, dat toch in wezen niet zo heel veel van dat in andere landen afwijkt. Een tikje pi kanterie kruidt uit verhaal van bakvis achtige gedragingen van 'n clubje kin deren. die bezig zijn zich tot volwassenen t,e ontwikkelen. De Fransen weten zo iets op luchtige wijze op te dienen, vro lijk, vol onvoorziene wendingen, niet zonder slimme machinaties, maar altijd menselijk en mei begrip voor wat de hoofdpersonen beweegt. Een alleraar digst niemendalletje, toch niet zonder diepere ernst en vol zuidelijke levendig heid. Op de drempel der oneindigheid Zeldzaam boeiend en mooi van kleur Luxor De mens staat „Op de drem pel der oneindigheid", op de drempel van de onmetelijke wereldruimte. Na de jongste wereldoorlog is de sprong naar buiten de aarde geen onwezenlijk droombeeld meer, maar een komende werkelijkheid. Dat wil genszins zeggen, dat het nu reeds mogelijk zou zijn de grote stap in het heelal te maken. Integendeel, naar mate de mens technisch dichter bü die grote stap komt, lijkt het moeilyker en moeilijker te worden, ondanks de zeker heid, dat hy er eens in zal slagen. Die moeilükheden ontstaan vooral door de onvolmaaktheid van de mens zelf, door zijn lichamelijke en psychische onvol komenheid. Van dit merkwaardige conflict geeft de film ..Op de drempel der oneindig heid" een zeldzaam boeiend en leer zaam beeld. Deze film behandelt Amerikaanse luchtmachtproeven op het gebied van het menselyk uithoudingsvermogen by' telkens hogere vliegsnelheden en -hoog ten. gegoten in de vorm van een nor maal filmverhaal, een gespeelde docu mentaire als het ware. Hoe kan de vei ligheid van de moderne vlieger gewaar borgd worden, hoe is het mogelijk voor piloten om zich te redden wanneer er op tienduizenden meters hoogte en met supersonische snelheden noodtoestan- Haydn, Debussy 6Ï1 Brahms i Hierna volgt van Debussy La Mer" Haydn's symfonie „The Mlr.de" I waarmee het programma van a.s. dins- opent is één van de 12 symfoniën die Haydn te Londen geschreven heeft en waarvoor hem het eredoctoraat van de Oxford-Universiteit werd verleend. Men heeft de symfonie deze bijnaam gegeven na de eerste uitvoering. Op dit concert, zo vertelt men. was na af loop der uitvoering het publiek naar voren gedrongen om Haydn van dichtbü te zien. Op dat moment viel één der kroonluchters naar beneden zonder iemand te treffen. „A Miracle!" De symfonie zelf is een verrukkelü'k stuk muziek, met ter inleiding een ada gio daarna volgen een andante met va riaties waar de houtblazers alle gelegen heid krijgen hun virtuoze solospel te laten horen; een menuet met een prach tige hobo-solo en een finale als alleen maar Haydn schryven kan: snel tempo, scherp ritmisch, geestig en altüd ver- fünd. phoniques; geschreven tussen de jaren 19031905 kwam het grote succes van het werk pas na 1908, toen Debussy het zelf dirigeerde op een Colonne concert. La Mer behoort tot de meest gave wer ken welke de meester schreef. By" het beluisteren hiervan moet men onmid- dellük denken aan Debussy's uitspraak: „Na mijn studietijd heb ik getracht al les te vergeten wat ik op het conserva torium geleerd heb. Een zeer grote waar heid spreekt hieruit. Er is geen muziek buiten die van Debussy waarin de per- soonlü'ke stül zozeer afwükt van wat voordien geweest is. Wagner's en ook Franck's chromatiek zonder welke De bussy niet mogelijk zou zün, is altijd verklaarbaar uit de muziek van hun tijd genoten. Wat zich in Debussy voltrokken heeft, valt buiten ieder vergelijk. Het is niet alleen een persoonlijke stijl, maar bovendien de inluiding van een nieuwe époque. Indien Wagner de 19e eeuw af sluit, opent Debussy de 20e. Geen is er met zo'n kennis van het orkest, Geheel nieuwe kleuren zün er aan het orkest- palet toegevoegd. De fluiten, altüd ge bruikt voor hoge passages, laat hü spe len in lage ligging. De Engelse hoorn en de basklarinet spelen hun solopartijen, alsof de instru menten alleen terwille van deze melo dieën, zijn ontstaan. De trombones met hun donkere accoorden geven een onge kende diepte aan het orkest. De trom petten bü Debussy bü voorkeur bespeeld met sourdines toveren een feestklank als nooit gehoord. Ieder instrument door Debussy gebruikt in voordien ongekende liggingen, krügt de gelegenheid zijn eigen karakter volkomen te ontplooien. Zo ooit. dan is bü Debussy iedere blazer solist in het orkest. Maar bovendien, weet hij, door het unisono laten spelen van 2 instrumenten op de zelfde toon hoogte, een nieuwe klankkleur op te roepen, daar men door het versmelten van de twee timbres meent een nieuw instrument te horen. In een klankenwereld even mysterieus als verwonderlijk, klinkt plotseling een brok melodische schoonheid, die op on begrijpelijke wüze de essentie zelf is van het musische in zijn meest pure vorm. Na de pauze Brahm's 2e symfonie. Dit werk, gecomponeerd in 1877, wordt ook wel de „Pastorale van Brahms" ge noemd. In deze symfonie zoekt de mees ter rust en ontspanning na het compo neren van zijn indrukwekkende C moll symfonie. Misschien was het ook wel de prachtige omgeving van de Wörthersee in Karinthië, die hem hiertoe inspireerde. In ieder geval behoort dit opus tot zyn meest lyrische werken en in tegenstel ling met zijn eerste symfonie die hem 20 jaren gevangen hield, schreef hij zijn tweede in nauwelijk 3 maanden. Het or kest is met gloed en verve bezield en op ongekende wijze weet Brahms niettegen staande zijn donkere instrumentatie- kunst zijn orkest te doen zingen. Alles zingt! Celli en fagotten, hoorns, fluiten, violen. Zij allen wedijveren in lyrische verrukking. Het geheel is doortrokken van een gelukkige overmoed die in de finale uitgroeit tot een vreugde, die geen grenzen meer kent. A. Onverminderd gaat de verbeten strijd in Algerije voort. Een groep opstandelingen, bijeengedreven door helikopters, wordt door Fr 1 sol daten naar een gevangenkamp geleid. den optreden hoe reageert de mense- hjke geest op de grens van de wereld ruimte, aan de poort van het heelal? Mien zoekt in werkelijkheid naar een antwoord op die vragen. Helaas thans nog hroofdzakelük om militaire rede nen. De tüd van Piccard, die als we tenschapsman de vraagstukken van die tyd trachtte te benaderen schünt nu eenmaal voorbü te zijn. Maar het stel len van de vragen en het zoeken van het antwoord blüven er niet minder boeiend om. Zelden hebben wü een kleurenfilm gezien, die zozeer de natuurlijke kleu ren benadert, die de felle prentbrief- kaartkleuren weet te vermijden en daardoor juist zoveel rijker aan tint wordt. Zelden ook zagen wij een film, die in een zo eenvoudig verhaal in een zo simpel beeld van menselijke ver houdingen zoveel documentaire gege vens aaneenrijgt zonder ook maar een ogenblik te vervallen in het genre van de documentaire zelf. Een film, die waard is door zeer ve len gezien te worden. Zes vrouwen en een man Dwaze vrolijkheid Casino Als een man niet meer weet waar hij woont en hoe hij heet en dan bovendien neg achtervolgd wordt door zes charmante vrouwen, kan dit tot Vel van dwaze en dolle verrichtingen leiden Hathaway iRex Harrison) speelt in deze Engelse in technicolor opgenomen comedie een echt luchtig vakantiefilmpje zonder enige pretentie de rol van een gezel lige losbol, die op een goede morgen ontwaakt in een voor hem totaal onbe kende hotelkamer in een klein vissers dorp in Wales. Hoewel Hathaway, die uiteraard niet begrüpt hoe hij in deze opgeving terecht is gekomen, het leven van de zonnige kant opneemt, ziet een hersenspecialist. dr Llewellyn, in hem een interessant geval. Hij pakt de zaak stevig aan. met aals enig uitgangspunt een contactsleuteltje van de huurauto van zijn „patiënt". Via de eigenaar van de auto ontdekt men de naam en het j adres van de zonderling. Op het eerste gezicht Üjkt alles prachtig. Hathaway i blijkt in een villa in een der Londense buitenwijken te wonen en getrouwd te zijn met een lieftallig fcto-model. Hathaway, die evenwel zes maal ge trouwd was men neemt aan dat dit toe te schrijven is aan zün geheugen verlies ontgaat zün straf niet. Als charmeur weet hij het echter nog klaar te spelen, dat ook zün advocate op hem verliefd wordt. Een film vol komische wendingen. Dwaze vrolükheid. „De zwaan" Grace Kelly als Prinses Trianon Het zal ongetwijfeld ve len verheugen Grace Kelly als een échte Prinses door de film „The Swan" te zien gaan: majestueus als een zwaan, i gereserveerd, aristocratisch, gelük 1 iemand van koninklüke bloede dient te j zün Nog eenmaa1 zien wij Grace Kelly hier wellicht voor het laatst? in een film van haast sprookjesachtige allure, een film over de liefde van een Prinses, waai aan zü tenslotte niet kan toegeven, omdat opgave en plichten el- j ders liggen. Het is de emge wens van haar moe- I der, dat zij trouwen zal met een verre neef: een Koning, om zodoende haar eigen vorstenhuis weer op de been te helpen. Grandioos wordt hij in haar paleis ontvangen, alles wordt in het werk ge- steld hem 't beste te geven, waarover men maar bij machte mogehjk is en.. zün aandacht uit te doen gaan naar de jonge Prinses, die vol adviezen en instructies hem tegemoet treedt. Maar het loopt op een üselijke des- illusie uit: de vorst heeft wanneer hü niet slaapt voor alles oog, behalve voor de Prinses Dan speelt haar moe der een laatste troef uit: de jeugdige professor, die met de opvoeding van de jonge prinses belast is, wordt ongewe ten ingeschakeld, om de Koning jaloers te maken. Maar wat eerst spel leek, is bittere ernst geworden: de professor houdt van de Prinses, die voor 't eerst bemerkt en ondergaat, wat échte lief de is. Waar het op uitloopt? Nu eens denkt men dit, dan dét: wij laten U in het onzekere, wie de Prinses zal trouwen. Een waarlük koninklük door Grace Kelly gespeelde film, onderbroken door humoristische momenten, maar in de grond toch van ernst vervuld. Het verhaal speelt zich af in 1910, zogenaamd in Hongarüe en het is aar dig milieu en opvattingen van toen te vergelyken met die van nu. De roman tische omgeving van het prachtige kasteel is kleurig en poëtisch genoeg, om er een échte liefde in te doen open- bloeien, zelfs voor een Prinses, die als een „ijsberg" zo koel lijkt! Uitkering Japanse smartegelden Met de uitbetaling aan rechthebben den van het smartegeld, dat Japan op zich heeft genomen aan Nederland te betalen ten behoeve van Nederlan ders, die in de tweede wereldoorlog in Japanse kampen in Azië als burger geïnterneerd zyn geweest, hoopt de Nederlandse regering nog voor het einde van dit jaar te kunnen begin nen. Complete lijsten van belanghebbenden zyn echter niet aanwezig. Hierdoor is het niet mogelyk, reeds thans over te gaan tot een vaststelling van het juiste bedrag, dat aan een ieder kan worden uitgekeerd. Het ministerie van Buiten landse Zaken roept belanghebbenden daarom op zich aan te melden, opdat tot een zo spoedig mogelijke juiste ver deling kan worden overgegaan. De „officiële publikaties" in de pers vermelden, hoe en waar deze aanmel ding dient te geschieden. Na opgave van naam en adres en de categorie waartoe men behoort, volgt toezending van de in te vullen vragenlüst. Japan heeft zich verbonden een be drag van 10.000.000 dollar, dat is f. 38.000.000, in 5 jaarlükse termünen, te beginnen met 1956, aan Nederland over te maken, welk bedrag echter in de vorm van voorfinanciering door de Nederlandse regering ineens zal worden beschikbaar gesteld. De Nederlandse fiscus zal over het uit te keren bedrag geen belasting heffen, noch zullen vorderingen van het Ryk ermede worden verrekend. Aan allen, die onder deze regeling vallen, ongeacht leef tyd zal een gelyk bedrag worden uitbetaald. B+V/ ton. UIdfin. WldArt. fa±dB2a. waafc ouee La nryetywkt Et is foadlefc von(Bé.OOO nodig otnUidse. stad- Watevcfctootfiri ïaadyan Oagstejaast qlrtfi ixz aefruume. zittlm (bouu«vi0«ilijkfedeji) V in lul den qnopri $000ómmw. II, I V&s&WAflj&Wiiaznbael We p- IJeTlaiÏZmsbxiscPüz Wc. K vandaag \sa\hsxm 9öjck Wassenoae

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9