Uit de lezerskring Première visserij - instructief ilm van Albert Brosens IVOROL: De Tandpasta van standing Toelatingsexamens Rijnlands Lyceum Wassenaar-Oegstgeest ZATERDAG 7 JULI 1956 Documentaire van 18 minuten (Van onze Haagse redactie) De Haarlemse cineast Albert Brosens heeft, in opdracht van het ministerie van Landbouw. Visserü en Voedselvoor ziening een film gemaakt, die tot titel draagt „Visverzorging aan boord". Het is een instructieve documentaire de eerste instructiefilm in de visserijsector die naar aanwijzingen van de Di rectie der Visserijen tot stand is ge komen en die de vissers laat zien. hoe de vis behandeld moet worden teneinde de consument een zo goed mogelijk produkt te verschaffen. In het kader hiervan wordt o.m. gewezen op het be lang van goed vakonderwijs, waarvan de film een aantal duidelijke beelden Installatie Raad voor de Kunst DANK AAN MINISTER CALS De minister van O. K. en W., mr. J. M. L. Th. Cals, heeft gistermiddag in de rolzaal te 's-Gravenhage de Raad voor de Kunst geïnstalleerd. De minister merkte op. dat de Neder landers nooit zo zeer de onmisbaarheid van de kunst hebben gevoeld als op het ogenblik dat zij deze tijdens de bezetting moesten missen. Dit heeft na de oorlog geleid tot het algemene inzicht dat de overheid op het gebied van de kunsten een belangrijke positieve taak te ver vullen heeft. De minister was van oordeel dat deze raad, mede omdat hij voor een groot deel stoelt op het vertrouwen der kunste naarsorganisaties, hoogst belangrijk werk zal kunnen verrichten. De voorzitter van de Raad voor de Kunst mr. dr. P. J. Witteman bracht hulde aan minister Cals. „U zet met de installatie van deze raad de kroon op de arbeid, die u reeds voor de kunst in ons land heb verricht en de kunste naars danken U hiervoor ten zeerste", zo verklaarde hy. Met betrekking tot de nieuwe Raad zeide hij dat door de sa menstelling daarvan de kunstenaars thans werkelijk een stukje zeggenschap krijgen in het overheids beleid, terwijl anderzijds deze overheid zal kunnen steunen op de ervaring der organisaties van kunstenaars. Studentenkamernood te Delft De Stichting tot huisvesting van stu denten te Delft heeft een dringend beroep gedaan op de inwoners van Delft om een kamer af te staan aan studenten van de Technische Hoge school. Het ziet er n.l. naar uit, dat met september 1956 nieuwe jongelui als studenten naar Delft zullen komen en dat er voor 300 daarvan geen hulsvesting zal zyn. Vorig jaar was de kamernood ook reeds groot, doch toen kon nog worden voorkomen dat jongemensen, die in Delft wilden gaan studeren, bij gebrek aan een kamer hun plannen moesten opgeven. Het is echter de vraag, of dit nu ook het geval zal zijn. De Stichting heeft wel haar maatregelen genomen. Het ligt in de bedoeling het studen tenpaviljoen ,,'t Duyvelsgat" met 50 kamers uit te breiden. Voorts zijn enige grote huizen aangekocht aan de Oude Delft, en van de gemeente heeft men de beschikking gekregen over enige gebouwen, welke t.z.t. zullen moeten worden afgebroken in verband met de uitvoering van het spoorwegplan. Al deze ruimten zijn echter nog niet direct ter beschikking, zodat de Stichting een beroep op de burgers heeft gedaan om althans voor de tijd van drie maanden een kamer beschikbaar te stellen. Van de 3200 studenten, ondergebracht op ongeveer 2200 kamers, zijn er 500 tot 700 gehuisvest in ruimten, welke men beslist als minderwaardig moet be schouwen. Het afnemen van bloed ORDER VOOR MILITAIREN Volgens een Landmachtorder is het militairen toegestaan zich bloed te la ten afnemen tot een maximum van een halve liter per half jaar. Als bloedgevers mogen evenwel niet optreden a. militai ren die deelnemen aan een zware licha melijke training; b. militairen, die deel uitmaken van de bemanning van een vliegtuig en c. militairen, die aangewe zen zyn of worden voor diensten buiten Europa, tenzij voor directe transfusie ingeval van acuut levensgevaar van een patient en voor het afgeven van bloed ten behoeve van de naaste familieleden indien hiertegen bij de militaire genees kundige dienst geen bezwaren bestaan. De militaire bloedgever wordt gedurende 24 uur vrijgesteld van praktische dienst terwijl hij, indien hij voeding van Rijks wege geniet, gedurende 6 dagen een halve liter melk. 50 gram vlees zonder been en 150 gram fruit per dag extra ontvangt. Beroving snel opgelost Toen een Amsterdamse bankbediende 's nachts by de politie aangifte kwam doen van het feit, dat zijn portefeuille met een bedrag was gestolen, zal hij niet vermoed hebben spoedig weer een groot deel van zijn geld terug te krijgen. Nauwelijks een uur later namelijk had de recherche de twee mannen aange houden, die de beroving hadden ge pleegd. Het waren een 18-jarige zee man en een 20-jarige Amerikaanse mi litair, die zyn verlof in Amsterdam door bracht. Een gedeelte van het geld had den zij in hun sokken verstopt De bankbediende had in de omgeving van de Nieuwendijk te Amsterdam diep in het glaasje gekeken. De zeeman en de militair namen de man mee naar een donker zijstraatje van de Nieuwendyk en beroofden hem daar van zijn porte feuille. Toevallig had een voorbijganger de drie mannen, waarvan hij de zeeman kende, zien lopen en even toevallig hoorde deze voorbijganger iets later in een café van de beroving. De oplossing liet toen niet lang op zich wachten. De politie ging naar het adres van de zee man en trof daar het tweetal aan. Bel den zullen voor de Nederlandse justitie worden geleid. Dinsdag vonnis in kort geding tegen Linnaeushof De president van de rechtbank te Haarlem heeft gisteren in de voortge zette behandeling van het kort geding, dat de adjunct directeur van de Lin naeushof de heer H. A. J. van Duuren wegens het hem z.i. onrechtmatig ver leende ontslag aanhangig heeft ge maakt tegen de N.V. Linnaeushof te Bennebroek, zes getuigen gehoord op verzoek van de raadsman van eiser. De uitspraak werd bepaald op dinsdagmid dag a.s. geeft. Albert Brosens had dus een zeer gebonden opdracht, waardoor hfj be perkt was in zijn mogelijkheden. Des ondanks is hij er in geslaagd de film instructief tot een geslaagd werk te doen worden, zonder daarbij in de fout te vervallen, teveel binnen het tijdsbe stek van de hem toegemeten achttien minuten te willen persen. Deze film over „Visverzorging aan boord" is de eerste van een serie, welke de afdeling voorlichting van het Ministerie van Landbouw. Visserij en Voedselvoorzie ning wil laten maken en die geheel gewijd zal zijn aan de behandeling van de vis op weg naar de consument. De door Albert Brosens gemaakte film is gisteren in het Haagse theater „De Uitkijk" in première gegaan, in aanwezigheid van een aantal genodigden uit ambtelijke kringen en uit het be drijfsleven. Kinderverlamming in Oost-Gelderland en N.O.-Brabant In bet Canisius ziekenhuis te Nij megen worden thans 10 patiënten ver pleegd, die lijden aan kinderverlam ming. Deze patiënten zijn niet afkomstig uit Nijmegen maar uit de Noordlimburgse en Oostbrabantse gebieden, van waar de ernstigste patiënten naar Nijmegen zijn overgebracht. De toestand der pa tiënten geeft echter nog een ernstige reden tot grote ongerustheid. In Nijmegen zelf zijn nog geen geval len geconstateerd. Op advies van de Rijksinspectie van de Volksgezondheid in Gelderland zijn wel maatregelen ge troffen om besmetting te voorkomen. Op verschillende plaatsen in Oost-Gelder land zyn gevaller van kinderverlam ming geconstateerd, maar tot heden in het algemeen zonder ernstige gevolgen. Te Doetinchem is een volwassen patiënt aan de gevolgen van kinderverlamming overleden Van onze parlementaire redacteur) (Ingez. Med.-Adv.) Meer geslaagden dan plaatsen! Voor het toelatingsexamen voor het Rijnlands Lyceum te Wassenaar zijn geslaagd: Marian van Altena. Yvon van der Ark. Marijke Atema. Mary Jov Aukes. Marijke van den Berg. Chrisjan te Boekhorst. Peter de Bruijn. Els Burge meister. Wieneke Deelen. Fenna Dek king. Mieke Diedrich. Ellen Enthoven. Erni Gerst. Björn Goossens. Henk Gou- looze. Rien de Groot. Marijke Grootveld. Jan Carel van Haeften. Janny Hazelaar. Friso Hevbroek, Marian Hillen. Sandra de Hoop. Ariane Hornstra. Rineke Huvgens. Carla Jaarsma, Annelien de Josselin de Jong. Arie Kammeraat. Maarten Kerdel. Jan Klein. Ellen Kolff. Marjan Kramer. Marijke Kutterink. Paul Labohm. Marion Op 't Landt. Piet de Lange. Grietje Lanting. Peter Leef- lang. Jos Leijerzapf. Guus Lubsen. Edward Maitland. Ellen Mees. Joop Meyboom, Rein Meijer. Anita Molen broek. Bob Moret. Eefke Nikkels. Leo Kolff van Oosterwijk. Marion Ostwald. Kees den Otter. Kees van der Pool. Ellen Reidt, Evertjan Riedstra, Rcinler Scheeres, Huib Schouten. Georg Schram. Peter Schreve. Peter Evken Sluyters, Wija Smit. Peter Spaenkhuer, Hans van der Stok. Yolanda Treep, Jan Willem Vredeveld. Marijke Waalkens, Annemarie Wakkie, Lily Waayer, Jan Wenneker, Ankie van Wessel, Ina Wiersma. Hendrik Jan van Steenber gen, Gijs Vriesman. Voor het Rijnlands* Lyceum te Oegst geest legden de volgende leerlingen met goed gevolg het toelatingsexamen af: Stella Almiraal, Noordwijk; Annemarie van Alphen, Leiden.- Marian van Ame- rom, Warmond; Jeroen Bal, Noordwijk; Jan de Best, Katwijk; Ruud Beunder- man, Sassenheim; Jan Blommers, Oegst- geest; Huib Bol. Leiden; Jan Paul Robert Bouland. Oegstgeest; Erik Bouwmeester, Voorhout; Loekie Crama, Noordwijk; Kees van Dobben de Bruyn, Noordwijk; Ineke van Dobben de Bruyn, Noordwijk; Jan van Driel, Oegstgeest; Marijke Feen- stra, Katwijk; Vinnie Frederiksen, Lei- aen; Herman Gorter, Leiden; Maarten Goslings, Oegstgeest; Hans den Haan, Rijnsburg: Simone den Heeten, Leiden; Jan Heidsma, Oegstgeest; Marijke He ringa, LeidenHenk Hoogenberk, Oegst geest; Ada Houweling, Warmond; Léon Hue ting, Katwijk; Liesbeth de Jong, Leiden; Gerben de Jong, Oegstgeest; Noordwijk; Harry Keegstra, Oegstgeest; Nellie Kettner, Noordwijk; Martha Kohl- meijer, Noordwijk; Rogier Kuiper, Lei den; Hilde van der Laan, Rijnsburg; Gerrit Leenheer, Rijnsburg; Gerard Loenen, Katwijk; Henk Haan, Oegst geest: Lies Martono, Leiden; Rudi Mast, Leiden; Jan Menses. Oegstgeest; Rob Morée, Valkenburg; Ton Mul. Rijnsburg; Ernst Nagel. Leiden: Hans de Niet. Lei den; Herman Nortier. LeidenLiesje Pel. Oegstgeest; Tanny de Roode, Lei den; Rob Rotteveel, Leiden; Margoleen Ruhaak. Leiden; Gerrie de Ruyter, Noordwijk; Marian van Ryssel, Oegst geest; Nelke van Rijssel, Oegstgeest: Birgitta Schaedtler. Leiden: Marijke Spaargaren. Leiden; Henriëtte Teöing van Berkhout. Leiden: Jaques Timmer mans. Katwijk'Rijn: Jitske van Tooren- burg. Oegstgeest; Lodewijk van de Ven. Leiden: Dientje Vreeken. Oegstgeest; Fokkelien Weening. Noordwijk. ma. Oegstgeest; Greet van 't Wout, Noordwijk. Voorts zijn nog geslaagd; Els van Arkel, Den Haag: Hans Blanken, Ha- zersweude; Kees Nix. Leiden; Jan Ver meulen, Leiderdorp; Peter Junge, Leiden doch deze zijn niet geplaatst wegens plaatsgebrek. De geslaagden Marijke van der Stoel, Leiden: Mimy van Driel, Wassenaar; Liedemij van Driel, Wassenaar, verhui zen naar elders en zullen de school dus niet bezoeken. Première film over Johannes Hus In tegenwoordigheid van de Tsjechi sche gezant in ons land en diens echt genote. alsmede van talrijke gemeente lijke. kerkelijke en andere autoriteiten, ls gisteravond in het Alhambra-Theater te Amsterdam de premiere vertoond an de Tsjechoslowaakse kleurenfilm over net leven van Johannes Hus. Deze Boheemse voorloper der latere hervor ming liet op 6 juli 1415, dus vandaal 341 jaar geleden, het leven op de brandstapel, nadat hij geweigerd had op het Concilie van Konstanz zijn ge schriften te herroepen. Zijn leer vormde de grondslag voor de ideologie van de naar hem genoemde Hussieten bewe ging. De regie van deze film voerde Otakar Vavra. de titelrol wordt vertolkt door Zdenek. Stepanek. Op het terrein van Schiphol Is I stetlingsgebouw voor de grote in- gisteren de eerste paal in de grond ternationale atoom-expositie, gegaan voor het nieuwe tentoon-1 Magiërs congresseren in den Bosch Uit zeven landen zyn de beoefenaars van de magische kunst in Den Bosch bijeen gekomen voor het houden van het nationaal congres voor de goochel kunst. Ten getale van enkele honderden vulden ze de Casinozaal te 's-Hertogen- bosch en er waren tal van namen te horen die op dit gebied een bekende klank hebben. O.a. was er de wereldkam pioen manipulatie, de Nederlander Fred Kaps. Het congres is gisteravond geopend met een welkomstwoord door dr. F. van Spaandonk uit Vught, voorzitter van de congrescommissie en een openingswoord door de heer H. Vermeyden, voorzitter van de Nederlandse Magische Unie, die het gooohelen gaarne een kunst met een grote K wilde noemen, welke bewering hij gedurende deze dagen in de praktijk gestaafd verwacht te zien. De nestor van de Nederlandse gooche laars. dr. Burgersdijk, bood aan het be stuur van de Magische Unie een vaa-ntje voor de bestuurstafel aan en de burge meester van 's-Hertogenbosch, mr. Loeff verwelkomde met een hartelijk woord de beoefenaars van de goochelkunst (die hij zelf een zo warm hart toedraagt) in zijn stad. Dure gevangenis (Van onze correspondent ln West-Duitsland) De gevangenis van Spandau in Ber lijn, waar nog altijd vijf van de bekend ste indertijd te Neurenberg veroordeelde Duitse oorlogsmisdadigers achter sloten grendel zitten, is beslist de duurste ge vangenis-inrichting van de hele wereld.. Wanneer Hitler's „groot-admiraal" Dö- nitz in oktober in vrijheid zal zijn ge steld, zal ieder van de nog overblijvende bewoners van dit gebouw een miljoen mark per jaar kosten. Het zijn Albert Speer. Walter Funk, Rudolf Hess en Baldur von Schirach. De bewaking van deze gevangenis is buitengewoon scherp. Een paar honderd man zijn met dit werk belast. De vier grote Geallieerde mogend heden wisselen elkaar hier geregeld af. De drie Westelijke mogendheden willen thans een verandering in deze toestand brengen. Zelfs wanneer de Russen er geen toestemming toe willen geven, dat de gevangenen in vrijheid worden ge steld, willen zij deze gevangenis toch opheffen. Speer, Funk en Von Schirach zouden ieder naar een andere gevangenis worden getransporteerd en Hess, die vaak een zeer vreemde indruk maakt, zou in een inrichting voor zenuwleiders worden ondergebracht. Kerkelijk Leven NED. IIERV. KERK. Beroepen te Wilsum (O.) L. Doppen- berg, kand. te Futten. Te Boxtel-St. Mi chielsgestel toez i C. Blomaard te IJzen- dljke. Te Mlddelharnls H. Harkema te Zeist. Bedankt voor de benoeming tot vicaris te Nleuw-Buinen H. v. Dijk, kand. te 's-Gravenhage. Benoemd tot prop. leider van de Prot. Ohr. Reclasseringsver. J. Batelaan, laat stelijk zendlngsdirector van de Geref. Zendlngsbond te Utreoht. Aangenomen naar Suawoude G. J. Tijs- sellng. vic. te Groningen. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Apeldoorn A. Hilbers te Enschedé-W. Te Rotterdam-W.. M. Baan te Dordrecht. Onze Bridgerubriek (Van onze bridgemedewerker) Wij ontvingen een Interessant spel van één onzer lezers en daar het juist ook voor minder sterke spelers bijzonder leerzaam is, willen wij er graag een kolommetje aan wagen West Oost Sch. H N Sch. B 7 5 4 Ha. A H V 9 8 W O Ha. B 6 2 Ru. A V 9 3 Z Ru. H 4 KI. A B 4 KI. V 8 5 2 In de praktijk vond het volgende biedverloop plaats. West 1 harten oost 1 SA west 3 ruiten oost 3 SA allen passen. Zuid kwam met schoppen uit. noord nam schoppenaas en speelde schoppen 10 na; toen die hern bleef, kwam schop pen 8 bij noord en daar zuid 5 schop pen had, gingen ow één down. Natuurlijk is 4 harten het goede contract. Zonder enige twijfel heeft oost verkeerd geboden. De eerste twee biedingen van west wezen erop, dat west 9 a 10 kaarten in harten en ruiten had; zeer waarschijnlijk zou west dus zeer zwak in schoppen en/of in klave ren zijn en onder die voorwaarden had oost nooit 3 SA mogen bieden. Het juiste bod van oost was geweest na 3 ruiten 3 harten, waarop west de manche in die kleur uit had kunnen bieden. Het westspel is natuurlijk dicht bij een twee-opening en ook na een bied verloop 2 harten 2 SA 3 ruiten 4 harten, hadden ow de goede speelsoort kunnen vinden. Niettemin vereigen wij ons met het éénbod van west. Als de partner daarop niets bieden kan. is de manche vrijwel onmogelijk; als oost nog zwakker zou zijn als hij was. en gepast zou hebben bestaat er ook nog de goede kans dat de vierde man (zuid) nog iets gaat bieden, waarna west zijn tweede kleur, ruiten, zou kun nen proberen. In de moderne biedtechniek biedt men op een spel als oost heeft echter nimmer 1 SA. Men antwoordt 1 schoppen öf 2 harten, en daar het oostspel zo zwak is, gevoelen wij het meeste voor dit laatste bod. Het zal duidelijk zijn, dat na 1 harten 2 harten, west géén enkel probleem meer heeft en eenvoudig 4 harten kan bieden. De kans dat oost zoveel heeft dat er slam in zit. is na zijn verhoging tot 2 harten niet meer aanwezig. West moet rekenen te ver liezen schoppenaas en één slag in ruiten of klaveren. (ïngez. Med.-Adv.) In onze moderne GASKAMER worden houtworm en motten radicaal verdelgd Vraagt inlichtingen KLEINE'SCHEMISCHE FABR.LEIDEN Lammenschansweg 10 Tel. 25738 Wij begrijpen wel. dat menigeen be vreesd is om partners kleur direct te steunen, met slechts B, 6. 2 in die kleur. Deze vrees is slechts gegrond, als de partner een lage kleur opent „ruiten" of „klaveren". Een openingsbod van 1 in een lage kleur kan op een zeer zwak ke vierkaart een heel enkele maal zelfs op een driekaart geschieden. Een openingsbod in een hoge kleur (schoppen of harten, dient echter uit sluitend te geschieden op een sterke vierkaart. dan wel op een vijfkaart of langere kleur. Dit principe heeft in de praktijk bewezen het beste te voldoen en wordt algemeen aanvaard door alle vooraanstaande bridge-experts. Een spel als het volgende: Sch. V. 9. 7, 6 Ha. A. V Ru. H. 5. 3 KI. V. 7. 4. 2 moet daarom niet met 1 schoppen, dooh met 1 klaveren geopend worden. Zegt de partner hierop b.v. 1 harten, dan kan men in de tweede biedbeurt 1 schoppen zeggen. Zo'n tweede geboden kleur be hoeft niet sterk te zijn. Als we nu naar het oostspel in de aanhef van dit artikel kijken, zal het duidelijk zijn dat 2 harten het beste bod is. Oost heeft 7 punten en móet iets bieden; zijn partner heeft zeker een sterke vierkaart of een langere kleur in harten, zodat oost zonder risico tot 2 harten verhogen kan en daarmede zijn spel goed omschrijft, n.l. „vrij zwak spel met enige hartensteun". H. W FILARSKI. GEREF. GEMEENTEN. PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 8 JULI Lelden. Herv. Gem.. Pieterskerk; 10 u. ds. J. de Wit (Gealnsdienst)7 uur ds. P. L. Schoonhelm. Hooglandse Kerk: 8.30 uur prof. dr. A. J. Rasker; 10 30 u. ds. J. J. F. Frank, Utrecht (Jeugddienst). Oosterkerk: 10 uur ds. J. v. d. Wiel; 5 uur ds. J. Groot. Marekerk: 10.30 uur vie. J. de Waard. Kooikapel: 10 uur ds. D. J. Vossers. Maranathakerk: 9 uur ds. P. Kloek. Herv. school Boshuizerkade10.30 uur ds. P. Kloek. Herv. Uloschool (Asserstraat): 10 uur prof. dr. A. J. Rasker. Egllse Wallonne10.30 u. ds. H. Babel te Utrecht. Academisch Ziekenhuis: 10 uur ds. H. A. C. Hilderlng. Oegstgeest. Dlaconessenhuis: 10.30 uur ds. J. Bur- kersdijk. Bussum. Evangellsch-Lutherse Gemeente: 10.30 uur ds. H. J. A. Haan. Remonstrantse Gemeente: 10.30 uur mevr. M. H. 's Jacob Valllant. Doopsgezinde Gemeente: 10.30 u. mevr. dr. E. A. Franken-Duparc. Lelden. Geref. Gemeente: 10 en 5 uur leesdlenst. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. I. v. d. Knijff van Den Helder. Ver v. Vrijz. Herv. te Leiden (Leidsche Volkshuls)10.30 uur ds. H. W. Bloemhoff te Heiloo. Geref. Kerk (Zulderkerk)10 uur dr. Westerink; 5 uur dr. Von Meyenfeldt. (Herengracht): 10 uur kand. B. Woltjer van Delft; 7 uur dr. K. Dronkert. (Oude vest)10 uur ds. Hajer; 5 uur dr. Westerink. (Maranathakerk)10.30 uur dr. Von Meyenfeldt; 5 uur kand. B. Woltjer. (School Telderskade»9.30 uur dr. Dronkert; 5 uur ds. Hajer. Geref. Kerk (art. 31): 8.30 en 5 uur (Luth. Kerk) ds. W. G. de Vries. Oud-Kath Gem. (Zw. Singel 50): 9.45 uur Hoogmis. Vrije Kath. Gem.. St. Bonifacius (Vree wijkstraat 19): 10.30 uur gezongen H. Mis. Christian Science (Steenschuur 4)10.30 uur dienst. Baptistengemeente: 10 en 5.30 uur de heer Schouten Jr. Aarlanderveen, Herv. Gem.: 10 uur de heer L. Schipper van Alphen; 6.30 uur ds. Joh. Stehouwer van Alphen. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. W. J. van Hoek. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdlenst. Alibenes. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Talsma (van 's-Gravenhage); 6.30 uur ds. J. A. van Boven. Alphen aan den Rijn. Herv. Gem.: Julianastraat. 9.30 uur ds. J. H. Bogers; 6.30 uur ds. P. A. Lefeher. Kapel Gouw- sluis, 10 uur ds. M. Hanemaaijer. Gebouw Jonathan. 6.30 uur ds. M. Hanemaaijer. Hooftstraat. 9.30 uur ds. A. J. Jorlssen; 6.30 uur ds. C. J. de Graaf van Nijkerk. Nutsgebouw. 10 uur ds. G. Cadée. Martha- Stichting. 10.30 uur ds. J. Th. Meijer. Geref. Kerken. Zulderkerk: 10 en 6.30 uur ds. C. Ch. Griffioen te Voorthuizen. Noor- derkerk: 10 en 6.30 uur ds. G. J. Sybesma te Wassenaar. Aula Chr. Lyceum; 10 en 6.30 uur ds. W. Wijma. In alle kerken bed. H A. en dankz. Hooftstr.: 10 en 6.30 uur ds. W. Tom, H.A. en dankzegging. Geref. Kerk (artikel 31) Hotel Centraal: 10.45 en 4.45 uur ds. A. R. Bosman van Ten Boer. Chr. Geref. Kerk: Van Reede- straat, 10 en 6 uur leesdienst. Oud-Geref. Gem.: Van Mandersloqstraat. 9.30 en 4 u. de heer Verlinden van Krimpen a. d. Lek. Rem. Geref. Gem.: Van Mandersloostraat, geen dienst. Benthuizen. Herv. Gem.: 9.30 en 6 u. kand. Tigchelaar uit Kampen. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdlenst. Bodegraven. Herv. Gem.: 10 uur ds. J. Verwellus van Oldebroek; 6.30 uur ds. Kool van Woerden. (Nieuwerbrug)6.30 uur ds. J. Verwelius van Oldebroek. Geref. Kerk: 10 uur ds. P. D. Kuiper van Sassen heim; 6.30 uur ds. H. van de Berg van Sassenheim. (Nieuwerbrug)9.30 en 6.30 uur kand. A. Korporaal van Zwartsluis Geref. Kerk (art. 31): 9 en 6.30 uur ds. A. R. Bosman van Ten Boer. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdlenst. Luth. Kerk: 10 uur ds. W F. ten Rouwelaar. Ev. Kring: 10 u. Ere-dienst; 7 tiur ds. v. d. Schors van Amsterdam. Herv. Evang.: 4 uur ds. H. M. Cnossen van Amsterdam. ds. A. de Leeuw. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. Gijsb. Leene (H A.). Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4 uur ds. P. J. de Brudn. Geref. Gemeente: 9.30 en 6 uur leesdienst. Rem. Gem.: 10 uur ds. G. Chr. Dulnker. Ilazerswoude. Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. Chr. v. d. Leeden. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. Dijkstra van Hoorn. Hillegoin. Herv. Gem.: 10 uur ds. Knottnerus; 5 uur ds. Brouwer. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Krabbe; Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Schippers. Ned. Prot. Bond: geen dienst. De Kaag. Herv. Gem.: 10 uur ds. A. van Leeuwen; 5 uur ds. P. Lugtlgheld van Den Haag (Jeugddienst). Katwijk aan den Ryn. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Lambour. Groningen; 6 uur ds. A. Makkenze. Geref. Kerk: 9.30 en 5 u. ds. Van der Kooij uit Ezlnge. Katwijk aan Zee. Herv. Gem. (Nieuwe Kerk): 10 uur ds. Bouman; 6 uur ds. Hagen. (Oude Kerk): 8.30 uur ds. De Vos (Baddienst); 10 uur ds. De Vos; 6 uur ds. De Leeuw. Boskoop. (Kapel): 10 uur ds. Hagen; 6 uur ds. Bouman. Geref. Kerk: 8.30, 10.30 en 5 uur ds. Boeyinga te 's-Gravenzande. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. De Jong. Geref. Gem.: 10 en 5 uur leesdlenst. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 5 u. leesdlenst. Geref. Kerk (art. 31): 10.30 uur ds. W. G. de Vries van Leiden; 5 uur ds. H. van Tongeren van Leeuwarden. Koudekerk. Herv. Gem.: 10 uur ds. Lefeber. Alphen a. d. Rijn (H.D.): 7 uur ds. C. A. van Harten, Delft. Geref. Kerk: 10 en 7 uur ds. Zijlstra. Leiderdorp. Herv. Gem.: 10 uur ds. De Jong van Hoogmade; 6.30 uur ds. Gijs man van Den Haag. (Kerkzaal): 6.30 uur ds. J. P. Honnef. Geref. Kerk: 10 uur ds. Sweepe; 6.30 uur ds. Dijk. (Kerkzaal): 10.30 uur ds. Dijk; 5 uur ds. Sweepe. Ver. van Vrljz. Herv.: 10.30 uur de heer P. J. van Ouwerkerk van Boskoop. Lelmulden. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. T. Kruyne. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. B. Oosterhoff. Llsse. Herv. Gem.: 10 en 5 uur ds. C. Jongeboer (H A.). Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4 uur ds. H. W. Eerland, v.m. voorber. H.A. Geref. Gem.: 10 en 4 uur ds. L. Kie- boom, Bed. H.A. en Dankz. Geref. Kerk (art. 31): 10 en 4.30 uur ds. J. J. Verleur. Oud-Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10 uur mej. A. J. L. Bouwmeester. Nieuwkoop. Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. W. H. de Jong. Rem. Kerk: 10 uur ds. G. Dulnker van Boskoop. Geref. Kerk: 9.30 uur leesdienst; 2.30 uur ds. Wijma van Alphen a. d. Rijn. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Nieuw-Vennep. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. J. A. van Boven; 6.30 uur ds. M. C. Don. (Bethelkapel)10 uur ds. J. j. H. v. Ree (van Amsterdam); 7 uur ds. mr. G. A. Alma (van Amsterdam). (Pniël. Hille- gommerbuurt)10 uur ds. M. C. Don. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. IJ. v. d. Zee (H.A. en Dankzegging). Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur ds. L. Floor. NoordwiJk-BInnen. Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. J. J. Meuzelaar. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. P. Heinen. (v. d. Bergh- Stichting): 11 uur ds. P. Heinen. Ned. Prot. Bond (lokaal aan het Lindenplein) 10.30 uur ds. J. Smit Sibinga van Leiden. Noordwijk aan Zee. Herv. Gem.: 10 en 7 uur (H.A.) ds. N. J. Cupédo; 10 uur jeugdkerk in de dr. De Visserschool. H. ter Duinstraat. Geref. Kerk: 9 en 10.30 uur ds. B. Bouma; 5 uur ds. J. E. Hendriks van Winterswijk. (Sole Mio): 10 uur ds. Hen driks van Winterswijk. Noordwljkerhout. Herv. Gem.: 10 uur ds. De Jong. Oegstgeest. Herv. Gem. (Pauluskerk) 9 uur ds. G. F. Callenbach; 10.30 uur ds. A. J. den Tonkelaar (Bussum) jeugddienst; 7 uur ds. B. C. Visser. (Hoge Mors): 10.30 uur ds. G. F. Callenbach. (Kerkzaal Ende geest) 8.30 uur ds. J. de Wit. Ver. v. Vrijz. Herv. (W. de Zw. Kerk)10 30 uur ds. W. J H. Hubeek. Geref. Kerk (Maurits- laan)10 en 5 uur ds. Jac. Erlnga. Geref. Kerk (art. 31): W. de Zw. Kerk. 8.30 en 3 uur ds. E. Th. v. d. Born (Amersfoort). ZWEEFVLIEGEN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP Toutenhoofd wint vrije afstandsvlncht De 21-jarige Nederlander Wim Tou tenhoofd. een der jongste deelnemers aan de zweefvliegkampioenschappen heeft vrijdag zijn grootste zweefvlieg- succes behaald door met een voorsprong van ruim 70 km op nummer twee de vrije afstandsvlucht te winnen. Hij is door naar het zuiden te vliegen er als enige in geslaagd een gebied met golf- stijgwind te bereiken. Hij steeg daarin toen al zijn concurrenten reeds waren geland tot 2800 m. en zette deze hoog te om in extra afstand toen de inval lende duisternis verder stijgen te ge vaarlijk zou maken. Toutenhoofd landde om kwart over negen bij Mondragon, 40 km noord van Avignon aan de weg Lyon—Marseille op 240 km afstand van St. Yan. Hij was om kwart over twee gestart. Tweede werd met 162 km de En gelsman Stephenson, die pal oostelijk vloog en Geneve bereikte. Derde met 150 km werd de Zuid-Afrikaan Domisse. Onze landgenoot Koch had eveneens een vrij goede dag. Hij bereikte een afstand van 128 km POSTDUIVEN. „De Bonte Duif". Wedvlucht met oude duiven vanaf Pont St. Maxcence.Gelost te 6.15 u. met z.w. kind. Nulpunt 344.20. Afstand plm. 344 km. In concours 94 vogels1ste duif i te 9.46.00 uur. G. A. v. Albada 1, 4; Otten—(Dekker 2; N. Oudshoorn 3, 5, 7; J. Krekelaar 6; Van Hees jr. 8; H. van Riet 9; Pijnaken 10. „De Blauwkras". In concours 40 vogels. 1ste duif te 9.52.39 uur. H. Moenen 1. 4, 10; A. van Royen 2. 7; Chr. v. Weeren 3, 8, 9; G. Grebel 5; A. Kop 6. „De Vriendenclub". In concours 159 duiven. 1ste duif te 9.54.2/1 uur. N. Bemelman 1. 6; C. P. Hoogeveen 2. 5; F. Heemskerk 3; C. P. Gijsman 4; W. Vylbrief 7, 9; L. L. Bax 8; N. Verhaar 10. Oude Wetering. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. A. H. Knottnerus van Breda; 7 uur ds. A. H. Knottnerus van Breda (Jeugddienst met medewerking van kerkkoor). Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur dr. D. v. Swlgchem. Rem. Geref. Gem.: 7.15 uur ds. P. H. van Lent van Nieuwkoop. Rynsaterwoude. Herv. Gem.: 9.30 en 7 uur de heer Smit te Heemstede. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur leesdienst. Rijnsburg. Herv. Gem.: 10 uur ds. M. C. Groenewoud (H.A.)5 uur ds. J. v. d. Velde van Rotterdam. (Kleine Kerk)10 u. ds. W. H. Walvaart van Sassenheim: 5 uur ds. M. C. Groenewoud (H.A.). Geref. Kerk (Rapenburg): 9.30 uur ds. H. Post; 5 uur ds. J. Bijleveld. (Voorhouterweg Kerk) 9.30 uur ds. L. v. d. Linde; 5 uur ds. H. Post. (Maranathakerk): 9.30 uur ds. J. Bijleveld; 5 uur ds. L. v. d. Linde. Geref. Kerk (art. 31): Kerkgebouw Langevaart, 10 en 5 uur ds. K. Brünlng. Chr. Geref. Kerk: Oegstgeesterweg. 10 en 5 uur ds. J. Kampman. Sassenheim. Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. H. v. Gosliga, Rijnsburg; 5 uur ds. W. H. Walvaart. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. H. v. d. Berg; 5 uur ds. P. D. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: 10 uur leesdlenst; 6 uur ds. H. W. Eerland van Lisse. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Ter Aar. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Stehouwer van Alphen a. d. Rijn; 6.30 uur ds. N. Kleermaker uit Leiden. Geref. Kerk: 10 uur leesdienst; 6.30 uur ds. Heiner. Valkenburg. Herv. Gem.: 10 uur ds. D. Lekkerkerker (H.D.); 6.30 uur ds. Chr. v. d. Leeden. Hazerswoude. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. P. L. Bos. Katwijk a. Zee. Geref. Kerk (art. 31): 8.45 dienst; 3 uur ds. W. G. de Vries van Leiden. Voorschoten. Herv. Gem. (Dorp)10 uur ds. E. Saraber; 7 uur ds. W. G. Meije- rlng. (Rijndijk)10 u. ds. W. G. Meijering (H.A.)(Hulp en Heil): 1.0 uur ds. Beens van Hilligersberg. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds^ M. den Boer (H.A.). Geref. Kerk (art. 31)10 en 5 uur ds. Van Ommen van Baarn. Waddlnxveen. Herv. Gem.: 9.30 uur de heer D. G. van Hoeven, g. o. te Bent huizen; 6.30 uur ds. J. van der Haar. (Herv. Wljkgebouw)9.30 uur ds. J. van der Haar; 6.30 uur de heer D. G. van Hoeven, g. o. te Benthuizen. Ver. „Wet en Evangelie": 9.30 uur ds. H. M. Cnossen, Herv. pred. te Amsterdam. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Snoeij. Rem. Geref. Gem.: geen dienst. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 5 uur leesdlenst. Warmond. Herv. Gem.: 9 en 10.30 u. (H.A.) en 7 uur dr. J. Zandee. Wassenaar. Herv. Gem. (Dorpskerk) 10 uur ds. J. T. Wiersma; 7 uur J. A. Poelman, leervicarls. (Kievietkerk)10 uur ds. J. A. de Klerk. Heemstede. (Deylerhuis) 9 uur jeugdkerk J. A. Poelman; 10.15 en 7 uur ds. H. Beker (H.A.). Geref. Kerk (Zijllaan): 10 en 5 uur ds. M. P. Fennga. (Bloemcamplaan)10 en 5 uur ds. G van Duinen. Ned. Prot. Bond: 10.35 uur dr. P. Jonges. Rijswijk. Johannahuls: 10.30 uur ds. J. Nooter, Den Haag. Woubrugge. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. I Achterberg van Leiden; 6.30 uur ds. Otte- vanger van Lelden. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. G. Hengeveld. Zevenhoven. Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. Verweij. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. M. Wynda. Zoeterwoude. Herv. Gem.: 10 uur ds. W. F. v. d. Staat van Blerum (Gr.). Zwanimerdam. Herv. Gem.: 10.30 uur ds. C. L. v. d. Broeck (H.A.); 6.30 uur ds. C. L. v. d. Broeck. (Onderwerp: „Niet onder de wet maar onder de genade". Rom. 6 14). Geref. Kerk: 9 en 2 uur ds. J. Wagenaar. Rem. Geref. Gem.: 10 uur

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7