n Canada zijn geen alledaagser rebeurtenissen dan... bosbranden Het Festival in Oostenrijks hoofdstad schittert door kleine kostbaarheden Ik jaar 'n schadepost van zes niljoen dollarmaar de strijd wordt energiek gevoerd STADSNIEUWS Zang van duizend kinderen was demonstratie van een zeer rijk reservoir aan muzikaliteit FEESTWEEK ste jaargang Zaterdag 7 juli 1956 Tweede blad no. 28876 (Van onze Canadese correspondent) Een bosbrand baart in Canada geen opzien. Er leen er hier gemiddeld 15 per dag uit en daarom it een bericht, dat er op het ogenblik in de provincie [ario 79 branden woeden, waarvan men er ,,maar" niet onder controle heeft, vrijwel onopgemerkt voor- Niets is een alledaagser gebeurtenis dan een bos- nd, ergens in Canada! Nu is Canada groot en het heeft veel bos.. Om precies te zijn: een kleine vier miljoen vierkante kilo meter. Al dat bos is echter niet van waarde voor handel en industrie, maar een goede twee miljoen vierkante kilometer wèl en anderhalf miljoen is voor exploitatie toegankelijk. Dat wil zeggen: een stuk, dat 45 keer zo groot is als Nederland. Een hele lap dus, maar er wordt stevig in gekapt. En of er wind staat of niet, de hitte veroorzaakt sterk opwaartse luchtstro mingen, die brandende stukjes hout en takken over grote afstanden kunnen meevoeren! Soms wel 8 tot 10 kilometer ver. Zo sprong een brand een paar jaar geleden een stuk water van vijf kilome ter breedte over. De stem uit de lucht Het bestrijden van dergelijke bran den is natuurlijk erg moeilijk, vooral in gebieden waar nog geen wegen zijn. En ook in dergelijke gevallen moeten de vliegtuigen hulp bieden. Zij vliegen dan naar het dichtsbijzijnde meer af en aan met brandweerlieden, boten, pompen, slangen, levensmiddelen en alles wat er in de voorlinie nodig is. Intussen tracht men met waterbombardementen het vuur zoveel mogelijk in te dammen tot dat de grote aanval kan beginnen. Zijn er wèl wegen, dan kunnen de operaties wat gemakkelijker verlopen. Dan werkt men met bulldozers, ploegen, draagbare pompen en, waar water niet meteen uit meren of rivieren kan wor den opgepompt, met tankwagens. Voor het transport van brandblusmateriaal heeft men een zogenaamde „pack trac tor" gebouwd, die uit elkaar kan wor den gehaald, in een vliegtuig kan wor den geladen en binnen enkele minuten weer in elkaar kan worden gezet. Het tractortje is klein van stuk, maar het kan 350 kilo aan uitrusting met gemak een steile helling optrekken. Het vuur is een verraderlijke vijand en snel optreden is een eerste vereiste, wil men de rampzalige branden die vroeger dorpen bedreigden en in sommige gevallen ook inderdaad ver slonden voorkomen. Men heeft eens nagegaan, wat de oorzaken zftn van de bosbranden In Canada. Men is toen tot de conclusie gekomen, dat onachtzaamheid van de mens in 36 pet. van de gevallen de de schuldige was. En vandaar de grote campagnes om de mens „op te voeden". Vliegtuigen van de brandweer In Ontario zjjn ook toegerust met verster kersinstallaties, waardoor de piloot de „natuurliefhebbers" op de grond op hun plichten kan wjjzen. Die „stem uit de lucht" heeft hier vermaardheid gekregen en het is meer dan eens voorgekomen, dat een kampeerder of jager „van- boven-af" te horen kreeg: „Wil je wel eens eerst dat vuur uitmaken, voordat je weggaat!" Direct of indirect leveren de bossen een vijfde deel van het nationaal inkomen, zorgen voor een derde deel van de totale export en 362.000 man hebben er werk ir. Per jaar wordt namelijk niet minder dan 95 miljoen kubieke meter hout •eld. Hoe groot het reservoir aan bos ook mag zijn, 95 miljoen kubieke meter ien flinker hoeveelheid, vooral wanneer men bedenkt, dat het allemaal moet eien. Geen wonder, dat men zich in Canada steeds meer gaat toeleggen op kundig bosbeheer, waarbij een van de zorgen het voorkomen van verspilling En bosbranden zijn verspilling. Veertien miljoen kubieke meter hout gaan er irlijks door verloren! Dat is een schadepost van bijna zes miljoen dollar. Elk ir. Dat verlies wordt niet lijdelijk geïncasseerd. Er wordt tegen gevochten. Zelden I de hitte van de strijd tegen iets feller zijn dan die tegen de brand in de nadese bossen. Neem Ontario. Aan bos heeft het departement van Bosbouw 1 gebied van 44 miljoen ha onder beheer. Gemiddeld woeden daar per jaar •0 bosbranden, waarbij 95.000 hectare verloren gaan, die de provincie op 1.3 Ijoen dollar komen te staan. En dat terwijl Ontario over een van de omvang- tste bosbrandweren ter wereld beschikt. Vliegtuigen bombarderen kleine branden met zakken water >e provincie is verdeeld in negentien tricüen en in de zomermaanden heb- 1 honderden een dagtaak in het voor- nen en bestrijden van bosbranden, n 350 uitkijktorens af bespieden even- •1 wachters de horizon en zodra zij dachte rook signaleren, stellen zij het eiligingsapparaat in werking. Bijna zenders en 5000 kilometer aan eigen ifoonlijnen zorgen voor een directe ïmunicatie. Van 28 bases uit werken kleine vliegtuigen en voor transport r land en water zijn treinen en torvoertuigen, boten en kano's be- ikbaar. let vliegtuig is een onmisbaar wapen 'orden voor de bosbrandweerlieden. vele gevallen, wanneer branden ont- an in afgelegen streken en die 1 er nog genoeg in Canada is het 'gtuig de enige mogelijkheid om bij vuurhaard te komen. Men heeft dit ?en hoe langer hoe meer verbeterd de piloot van 30 jaar geleden zou i de koning te rijk hebben gevoeld t de middelen, waarover zijn collega's i-nu beschikken. én methode, die de laatste jaren In tario is ontwikkeld en die veel ces heeft, vooral bjj kleine branden is het bombarderen met water. Men ruikt daar waterdichte papieren of stic zakken voor, die elk met 20 liter Ier worden gevuld. Een vliegtuig kan van die zakken tegelftk meenemen met een minimum aan ervaring kan BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: tacobus Johannes, zn van J. C. Burge- g en M. C. J. v. Haasteren; Willem rnells, zn van H. Schouten en H. Harte- ti. Roelof, zn van W. C. van der Mark G. van der Herp; Johannes Cornells, van H. Leyten en B. M. Wantenaar; aannes, zn van A. van der Vos en C. M. elen; Albertlna Gerda, dr van S. de loij en J. van der Melj; Hendrik, zn van Burger en C. P. C. v. d. Weerdt; Johan- s Jacobus, zn van J. C. A. van Klink en J. Hulsman; Wllma, dr van J. A. Zwarts W. Hoonakker. OVERLEDEN: K. Nell, huisvr. van Wille, 76 jr; G. stma. vrouw. 47 Jr; C. H. Neervoort, <n. 53 Ir; H. Leget, weduwnr. 74 Jr: M. Kelder, wed. van De Jong, 67 Jr; W. van Klaveren, man. 45 Jaar. Jfficiële publikatie WIJZIGING TELEFOONNUMMER BRANDWEER Burgemeester en Wethouders van Leiden engen ter openbare kennis, dat het lefoonnummer voor brandmelding van gemeentelijke Brandweer, Langebrug 56, gewyzlgd In no. 33333. een piloot die zakken met water doorgaans met zes tegelijk boven een vuurhaard afwerpen. Op die manier slaagt men erin om de vlammen in bedwang te houden, totdat de brand weerploegen het werk kunnen overne men. Een van de onhebbelijke gewoon ten van een bosbrand is de neiging van het vuur om over te springen. En dat Een ..water-bombardement" uit een helikopter. (Foto Ontario Dept. L ands en Forests.) De brand is geblust. Het vliegtuig brengt uitrustingsstukken en voor raden weer terug naar de basis. (Foto Ontario Dept. Lands en Forests.) kan gevaarlijk zijn na lange perioden van droogte en grote hitte, die tijdens een Canadese zomer kunnen voorkomen. Wanneer een brand eenmaal een zekere omvang heeft en hij woedt in droog naaldhout, dan kunnen cr temperatu ren voorkomen van 2700 graden Fahren heit! Jeugd en Rembrandt REEDS 2000 BEZOEKERS De belangstelling ook van buiten Leiden voor de tentoonstelling ..Jeugd en Rembrandt" blijkt verheugend groot te zijn Donderdagmiddag kon reads de twee-duizendste bezoeker op de exposi tie worden begroet. Nellv Mooten. een leerlinge van de school aan de Drift - straat, was de gelukkige, haar werd een verrassing overhandigd. Over de tentoonstelling zal donder dagmiddag 12 juli in het programma van de Jonge Golf (4.45 tot 5.30) door Minjon Jeugdomroep afd. Leiden een reportage worden uitgezonden. LEIDSCHE VOLKSHUIS HAD EEN GUNSTIG JAAR Uit het vandaag verschenen jaarver slag van het Leidsch Volkshuis blijkt o.m.. dat er gedurende 1955 in het werk weer een duidelijke groei viel te consta teren. Het aantal beózekrs dat wekelijks de clubs bezocht, steeg tot ca. 1800. het geen een stijging van 19 procent t.o.v. vorig jaar betekent. Niet alleen op het punt van het aantal maar ook op ande- ge gebieden werd naar verbetering en vernieuwing gestreefd. Allereerst is hier het nieuwe initiatief van de zondagmid dag bijeenkomsten voor het gezin, dat als een succes beschouwd mag worden en verder de uitgave van een eigen krantje. Dank zij een bedrag uit de erfenis van mej. M. R. Driessens konden vorig jaar vele lang gewenste verbouwingen en verbeteringen in het huis aangebracht worden, terwijl enkele dringend noodza kelijke aaanschaffingen als een piano, naaimachines, meubilerinig van de huis kamer, enz. hierdoor eveneens mogelijk werden. 1955 was een gunstig jaar. waar in de voortdurende stroom van activi teit. vernieuwing en uitbreiding voor handen was. die ook in de volgende ja ren noodzakelijk is, wil het Leidsche Volkshuis aan het doel beantwoorden van een werktuig te zijn om de indivi duele ontplooiing en sociale vorming van zijn bezoekers te bevorderen, aldus het verslag C. P. Braggaar—de Doess zeventig jaar BELANGSTELLING EN WAARDERING UIT ALLE KRINGEN Toen mevr. C. P. Braggaar-de Does, de nestrix van de Leidse raad, gister avond laat. na een drukke en vreugde volle dag. de balans over de feestelijke viering van haar zeventigste verjaardag kon opmaken, schonk het haar grote voldoening, dat zo velen deze dag tot een voor haar onvergetelijke hadden doen uitgroeien. Bijzonder getroffen was zy door het feit. dat deze hulde en be langstelling voor haar persoon en werk ook zo algemeen was geweest. Met uit zondering van de C.P-N.-raadsfractie heeft zij in de loop van de dag verte genwoordigers van alle overige fracties in haar woning aan de Drie Oktober- straat ontvangen. Ook de burgemeester en mevr. Van Kinschot en de wethou ders A. J. Jongeleen, D. van der Kwaak en S. Menken wethouder Van Schaik, die uitstedig was, zond een telegram gaven deze dag blijk van hun belang stelling voor dit zeventigjarige feest. Onder de ruim 200 personen, die deze dag hun felicitaties aanboden, waren o.m. tal van hoofden van gemeentelijke takken van dienst, een deputatie van het bestuur van de Gem. Sohoolkinder- voedng en -kleding, van het Centraal Genootschap voor de reclassering, de Leidse Bestuurdersbond, Humanitas, Jonge Strijd, ret Hum. Verbond, de rouwenJbond van de P.v.d-A. en het NVV en uiteraard ook van het bestuur van de afd. Leiden van de politieke organi satie, waao-voor mevr. Braggaar nu al zovele jaren zitting in de raad heelt. Vele geschenken en een schat van bloe men werden de zeventig-jarige, die ook vele telegrammen en brieven mocht ontvangen, deze dag aangeboden. In de avonduren bracht .Nieuw Le ven" mevr. Braggaar een serenade, waarb de A.J.C. zioh in een spontane hulde aansloot, waarvoor znj zich uiter aard zeer dankbaar toonde. P. GRIN NEEMT AFSCHEID VAN AMBACHTSSCHOOL In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer P. Grin, leraar timmeren aan de Am bachtsschool, woensdag 18 juli, 's mid dags om drie uur, afscheid nemen van deze school. (Van onze orrespondent te Wenen) Het blijft ondoenlijk om ook maar een zwakke indruk te geven van de opera's en concerten, die men nu ln Wenen kan beluisteren. De gehele be volking leeft mee en bestudeert de uitvoerige besprekingen in de bladen. Zjj maakt als het ware vergelijkende muziekstudies en prijst bijvoorbeeld de nauwkeurigheid van de Berlijners, het koper van de Amsterdammers (Con certgebouworkest), de weemoedige klank van het orkest uit Praag en men raakt vooral niet uitgepraat over de Scala van Milaan. Dit alles vormt fei telijk de hoofdschotel, maar er zijn ook kostelijke bijgerechten, kleine kostbaar heden, die de meeste buitenlandse bezoekers ontgaan en die ook eigenlijk speciaal voor de Weense bevolking worden opgedist. Wij denken bijv. aan die ene middag in de grote zaal van het Konzerthaus, toen duizend van de beste Weense zangertjes, die daarvoor een aparte opleiding hebben gekregen, twee-, vier- en zelfs zesstemmig zongen met een overgave, een attentie en een per fectie, waarvoor men alleen maar bewondering kan hebben. Bij zulk een demon stratie wordt men zich bewust welk een rijk reservoir aan muzikaliteit dit volk bezit en met hoeveel liefde deze talenten worden verzorgd, want deze kinderen krijgen niet alleen aparte zanglessen, maar ze moeten ook minstens één in strument bespelen. Nederlands dameskoor trok sterk de aandacht Er werden grotendeels onbekende lie deren voorgedragen bijvoorbeeld van middeleeuwse rondtrekkende studenten, Boheemse volkswijsjes met een melan cholieke inslag en grappige spotliederen in Oostenrijks dialeot, die bewijzen, dat de bergbewoners hun liederenschat tel kens weer vergroten. Zonder aanmerking te willen maken op de hoofdprogramma's, mag men toch wel zeggen, dat de gTOte concerten zich vry'wel uitsluitend tevreden stellen met zogenaamde routine-programma's, dus met werken die gewoonlijk tot de pa radestukken behoren, zoals de „Eroica" van Beethoven de achtste symfonie van Bruckner en de „Moldau" van Smetana, om slechts iets te noemen. In de kleinere concerten echter treft men onbekende kostbaarheden aan en parels van kleinkunst, die met kennis van zaken werden opgegraven en met grote toewijding uitgevoerd. Daarom be wonderde men niet alleen het feilloze zingen van het Schiedamse dameskoor onder leiding van Ria Borgmeier, maar vooral het rijk gevarieerde en groten deels onbekende programma bestaande uit liederen van Clemens non Papa, de Gedenkklanck van Valerius, de Torae Belgicae, en ook uit nieuwere werken, o.a. van Julius Röntgen en Jaap Ge- raedts. De Oudheid herleefd Veertig kilometer buiten Wenen ligt de oude Romeinse legerplaats Carnun- tum met een groot amfitheater, dat men in de laatste jaren heeft blootgelegd. In het licht van de schijnwerpers worden hier 's avonds toneelvoorstellingen ge geven met muzikale begeleiding. Het aantrekkelijke daarbjj is dat het land schap hier een typisch Romeinse indruk maakt. De heuvels vertonen slechts zwakke glooiingen, terwijl langs de hoofdweg cypressen en populieren staan, zodat men een stuk als de Via Appia voor zich meent te zien. Onder een hel dere sterrenhemel voert hier een jong en begaafd toneelgezelschap het treur spel .Medea" van Euripides op. Oude Griekse muziek, het bijna Romeinse landschap, het klagende koor en de vorm van het antieke theater, dat alles werkt samen om de indruk te verster- ken. dat de oudheid hier weer tot leven i is opgewekt. Ook deze kostbaarheid wordt uitsluitend door Oostenrijkse in- j gewijden bezocht maar dat hier iets bij zonders wordt geboden, bleek op de eer ste avond, toen de beroemde dirigent dr. K. Böhm aanwezig was en zicli ein delijk deze weelde kon veroorloven nu hij niet meer met de leiding van de opera is belast. Grote en kleine Scala De opvoering in de Staatsopera van Donizetti's „Lucia di Lammermoor" door LEIDERDORP Medische dienst De medische dienst wordt waargenoemn door dr. De Bruyne. OLOSTUFFS i GESLAAGD De heer L. H. van Leeuwen alhier slaagde aan de Economische Hogeschool te Rotterdam voor het doctoraal examen economie. Medische dienst De medische dienst wordt waargenomen door de doktoren A. J. M. van Glabbeek en A. B. J. v. d. Vlietde Vries. VOORSCHOTEN Medische dienst De medische dienst wordt waargenomen door dokter H. Olt- huis, Leidseweg 179, tel. 2527. Wijkver pleegster Gezondheidscentrum tel. 2177. WARMOND Van donderdag a.s. t.m. woensdag 18 juli wordt in Warmond een winkelweek georganiseerd. Evenals andere jaren zal er een etalage-wedstrijd worden gehouden. Velen hebben zich hiervoor reeds opge geven. Tot uiterlijk dinsdag 10 juli a.s. 12.00 uur v.m. kan men zich hiervoor nog aanmelden bij de heer G. Flint, Dorpsstraat 35. Het programma luidt verder als volgt: Donderdag 12 juli: Muziekfeest ter gelegenheid van het 35 jarig bestaan van armonds Fanfare. Om 8.00 uur n.m. concert op de muziektent door de Chr. Muziekvereniging „Crescendo" Sassen - heim); om 9.00 uur n.m. tijdens de pauze wordt bekend goemaakt wie de prijswinnaars van de etalage-wedstrijd zijn; hierop volgt een muzikale rond gang door het dorp. waarna wederom op de muziektent „Warmonds Fanfare" een concert en een taptoe ten gehore zal brengen. Vrijdag 13 juli: om 830 uur n.m. mast- klimmen op het plein achter het gym nastieklokaal. Na afloop is er op het zelfde plein gelegenheid tot dansen bij grammofoon-muziek tot 10.30 uur n.m. Zaterdag 14 juli: om 8.30 uur n.m. demonstratie van volksdansen op het plein achter het gymnastieklokaal. Na afloop is er ter plaatse gelegenheid tot dansen tot 10.30 uur n.m. Maandag 16 juli: Van 8.30 uur n.m. tot 10.30 uur n.m. wederom gelegenheid tot dansen op het plein achter het gymnastieklokaal. Dinsdag 18 juli: om 8.15 uur n.m. zo mogelijk Kaag-concert door St. Mat thias op de muziektent aan de Baan. Woensdag 18 juli: om 8.30 uur n.m. sluiting van de winkelweek door een concert met taptoe op het driehoekig gazon nabij huize „St. Liduina". WASSENAAR Prettige dagen voor de school Bloemcamplaan De openbare school aan de Bloem camplaan bestaat 25 jaar en het hoofd van deze school, de heer W. F. de Bree, en mej. F. M. Huneman zyn gedurende dit tijdvak aan de school verbonden, wel een gebeurtenis, welke niet onopgemerkt voqrbij kon gaan. Voor de kinderen was er woensdag een groot feest. In twee groepen werden z\] onthaald in het Dey- lerhuis op een toneelvoorstelling van Repelsteeltje door Nieuw Jeugdtoneel onder leiding van Cruys Voorbergh. Er was een gemeenschappelijke lunch, er werden wedstrijden gehouden 's avonds was er eenl ampionoptocht door park Nieuw Wassenaar met de muziek van Excelsior, besloten werd met een groot vreugdevuur en vuurwerk. Donderdagavond werd in een van de versierde lokalen van de school een zeer druk bezochte receptie gehouden. Wet houder-loco-burgemeester Hazenberg, vergezeld van de wethouders Rees van den Ende en Huibregtse en van de ge meentesecretaris, kwam als vertegen woordiger van het gemeentelast uur zijn opwachting maken. In zijn toespraak zei hij het jammer te vinden, dat de burgemeester er niet bij kon zijn, ofschoon deze dat graag had gewild. Hij weidde voorts uit over de taak van een school en zei, dat de Bloem- camplaanschool wat dit betreft een goede naam geniet. Voor een deel is dit te danken aan het hoofd en aan de goede geest onder het personeel. Hij voegde daaraan toe een hartelijke ge lukwens namens het gemeentebestuur en bood hem namens de gemeente een fauteuil aan. Voorts overhandigde hij mej. Huneman een boekenbon. Namens de oud-leerlingen boden B. F. van Ditmar en H. Englebert de heer De Bree een gouden polshorloge en mej. Huneman een zilveren bonbonnière aan. Dokter J. H. Jaarsma, voorzitter van de. oudercommissie, zei, dat er drie ju bilarissen waren en noemde daarbij mej. Stuurman, die hij onder het over handigen van een cadeau namens de ouders dankte voor de wijze, waarop zij haar taak vervult. Van mej. Huneman zei hij, dat zeker niemand zal geloven, dat z5 jaar aan de school is. Hij bood haar een beauty-care aan. De heer De Bree noemde hij een briljant mens met een brede visie. Hij schonk hem een reisnecessaire en een boek. De heer De Bere betuigde tenslotte allen zijn hartelijke dank. Brigadier Kooistra nam afscheid van politie Vrijdagmorgen had in het vergader zaaltje van het Politiebureau het af scheid plaats van brigadier L. S. A. het „grote" ensemble van de Scala te Milaan was ontegenzeggelijk een gebeur tenis van de eerste grootte. Maar intie mer en misschien nog waardevoller was het optreden van de zogenaamde „kleine" ScaLa, die in het stemmige Akademie-theater de kostelijke kamer opera „Het geheime huwelijk" van Ci- marosa opvoerde. Ook hier had men weer een kostbaarheid ontdekt, die de componist merkwaardigerwijze juist voor het Weense hof had geschreven en die hier in 1792 tien weken na de dood van Mozart voor het eerst voor het voetlicht kwam. Het was natuurlijk een sensatie toen Wenen eindelijk eens de zangeres Meneghini-Callas van de „grote" Soala als Lucia di Lammermoor kon beluisteren, maar hoeveel meer be wondering had men voor de „kleine" Scala, die zich niet alleen naast het beroemde ensemble wist staande te hou den, maar die bovendien geheel andere en bijzondere fijnheden tot hun recht kon laten komen waarvoor alleen ken ners een apart zintuig hebben. Juist door deze veelzijdigheid en door het verzorgen van de kleine kostbaar heden is het Weense Festival een voor beeld dat misschien elders navolging verdient. KATWIJK AAN ZEE Strandfeest had succes Door V.V.V. werd gistermiddag een strandfeest voor de badgasten georga niseerd. De eerste deelnemers versche nen reeds om 2 uur aan de start voor de autopedwedstrijd. Een 35-tal jongens en meisjes had hiervoor ingeschreven. Verder stonden nog een kruiwagenrace, vlaggetjesteken en wasophangen op het programma. Inmiddels had men nog een kruiwa genrace ingelast voor ouderen. Het aan tal deelnemers (sters) bleek bijzonder groot te zijn. Dit evenement oogstte bij het publiek zeer veel succes. Tussen de spelen door zorgde een geluidsinstalla tie voor opgewekte muziek. Ook werden tijdens de programmapunten aan de inderen lolly's uitgedeeld. De wedstrijden voor de jeugd en de ouderen hadden een zeer vlot verloop. EVANGELISATIE-SAMENKOMST. Dinsdag 10 Juli a.s. zal er een evan gelisatie-samenkomst op de Boulevard bij de Oude Kerk worden gehouden. Spreker zal zijn ds. G. van Duinen, ge- ref. predikant te Wassenaar over het onderwerp: „Ik zie een poort wijd open staan". Het geref. evangelisatiekoor verleent zijn medwerking. Aanvang des avonds om 8 uur. BADGASTEN-DRIVE. Op maandag a.s. des avonds 8 uur wordt in hotel „Riche" door V.V.V. een bridgedrive voor badgasten georgani seerd. ORGELCONCERT. A.s. dinsdagavond zal het tweede or gelconcert uit de serie zomer-orgelcon certen te geven door Wlm van der Panne, worden gehouden in de Nieuwe Kerk des avond acht uur. Deze pagina is gedeeltelijk geoorrigeerd Kooistra, die na 85-jarige dienst, waar van 26 in Wassenaar, de dienst ging ver_ laten. De waarnemend-comimissaris, hoofd- inpsceteur C. B. M. Wolf, ging de loop baan van de heer Kooistra na en dank te hem namens de commissaris voor het door hem gedane werk. Hij sprak van de grote waardering voor de scheidende als eerlijk mens, die die meende wat hij zei en zei wat hij meende, die sociaal gevoel in het korps aan de dag legde en een belangrijke fi guur was in de commissie vior de onder linge band. Namens het korps bood hij hem een reistas en mevr. Kooistra bloemen aan. Namens de Wassenaarse Politie Schiet- en Sportvereniging offreerde hij mevr. Kooistra een plant. Loco-burgemeester mr. dr. J. Haren berg betuigde namens het gemeentebe stuur waardering voor de wijze waarop de heer'Kooistra zijn taak vervulde. Hij weeser op, dat diens loopbaan heeft ge staan in het teken van willen dienen en dat hij daarom mag terugzien op een goede staat van dienst. Brigadier A. van Delft dankte zijn collega namens de Nederlandse Politie bond voor wat hij voor de bond deed. Hij herinnerde er aan, dat de heer Kooistra na de oorlog een stuwende kracht was bij de heroprichting van de N.P.B. en bood hem een vulpen en zijn echtgenote bloemen aan. De heer Kooistra dankte de sprekers voor de hem toegevoegde woorden en alle leden van het korps voor hun vriendschap en collegialiteit. Hierna was er gelegenheid voor een persoonlijk afscheid. Medische dienst De medische dienst wordt waargenomen door de artsen Baart de la Faille en De Neef. VOOR HET ANJERFONDS De geldinzameling voor het Anjer fonds heeft alhier f. 3.302,95 opgebracht. FLORALIA In de donderdagavond gehouden be stuursvergadering van de Floraliaver- eniging werd besloten de tentoonstelling te houden op 6 september in het Vereni gingsgebouw en mee te doen aan het bloemencorso, dat bij de zomerfeesten van de Wassenaarse Oranjevereniging 'Koningin Wilhelmina zal worden ge houden.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3