Fransman Darrigade wint eerste étappe Uurgemiddelde van bijna 42 km! Vierdaagse-leger telt reeds meer dan 12.000 man 6ste jaargang Vrijdag 6 juli 1956 Vierde blad no. 28875 De eerste etappe van de Ronde van Frankrijk, van Reims naar Luik over en afstand van 223 km is gewonnen door Darrigade van de Franse nationale loeg vóór de Zwitser Schaer en de Engelsman Robinson. Gerrit Voorting Indigde op de vijfde plaats. De tijd van Darrigade was 5 uur 19 min. 15 sec. De uitslag van de eerste etappe luidt: 1. Darrigade (Frankrijk) 5 uur 19 min. 5 sec. gemiddelde snelheid 41.910 ni uur; 2. Schaer (Zwitserland) z.t.; Robinson (gemengde Luxemburgse loeg» z.t.; 4 Vlaeyen (België) 5.21.19; Voorting (Ned.) z.t.; 6. Barbosa (ge lengd Lux. ploeg) z.t.; 7. Lauredi (Zuid lost Fr.) z.t.; 8. De Groot (Ned. 5.24.49; Barbotin (Frankrijk) 5,24,51; 10. .driaenssens (België) 5,25,55; 11. Quen- in (West Frankrijk) z.t.; 12. Guitard Zuid West Frankrijk) z.t.; 13. De Smet ielgië) 5.26.41; 14. Ockers (België) ,26.43; 15. Picot (West Frankrijk) z.t.; 6. Bauvin (Fr.) z.t.; 17. Rolland (Fr.) ,t 18. Defilippis (Italië) z.t.; 19. Has- enforder (West Fr.) z.t. Het klassement luidt verder: 20. ex aequo Forestier (Fr.). Geminia- (Fr). Mahe (Fr.). Mallejac (Fr.), •rivat (Fr Baffi (It.). Coletto (It.). Jonterno (It.). GuidicI (It.). Brankart Belg.). Close (Belg.), De Bruyne Belg.). Impanis (Belg.) Janssens (Bel- rië). Van Genechten (Belg.), Lahaye ■Ned.), Stolker (Ned.), Wagtmans Ned allen in dezelfde tijd als Ockers 1.26.43; 65. Nolten (Ned.) 5.31.13; 70. Jan den Brekel (Ned.) 5.31.13; 74. Van Ier Pluvm (Ned.) 5.31.13; 91. Van Don- ten (Ned.) 5.37.21; 102. Jos Hinsen fNed.) 5.40.46. HOE HET GING Onmiddellijk na de start werd er een (linke vaart in gezet, en tal van renners, jlakend van strijdlust, probeerden weg ;e komen. Het peloton was op zijn loede en gedoogde geen ontsnappingen, joals ook Daan de Groot moest onder- finden toen hij bij de afdaling naar (lethel (36 km.) aan de haal ging. Hij kon 50 meter voorsprong nemen en perd toen ingehaald. Maar vier kilo meter verder had een poging onder kan voering van Lauredi en Robinson meer succes. Een kopgroep van acht man ontstond: Lauredi. Robinson. Dar rigade. Baffi. Voorting. Van der Pluym. Barbosa en Vlaeven. Van der Pluym en Baffi verdwenen spoedig uit dit gezel- ichap, dat echter versterking kreeg van Walkowiak en Schaer. Bij Rocray (89 km) hadden de vluch- ielingen 25 'sec. voorsprong op Tonello, lie zich wat later bij hen voegde, en min. 15 sec. op de hoofdgroep, waaruit Hoorelbeke daarna ontsnapte. Te Heer (133.5 km) aan de Frans-Belgische grens was de positie als volgt: aan kop Degen man onder aanvoering van Tonel lo. op 5 min. 20 Hoorelbeke en op 8 min. 10 het peloton. Er volgde nu een steile klim en Tonel lo viel terug, even als Walkowiak. die moeilijkheden had met zijn derailleur. Tijdens de afdaling naar Anseremme (147 km) liet Wagtmans het peloton in de steek om alleen achter de leiders aan te gaan. Te Dinant (150 km) pas seerden de zeven koplopers: Robinson, Vlaeven. Voorting. Schaer, Lauredi, Barbosa en Darrigade 29 minuten vroe ger dan het tijdschema aangaf. Op 3 min. 30 volgde Tonello. op 4 min. Wal kowiak, op 5 min. 20 Hoorelbeke. op 5 min. 30 Wagtmans en op 9 min. de hoofdgroep. Het hoge tempo bracht spoedig weer veranderingen in de on derlinge posities te weeg. Bij de klim van St. Jacques konden Darrigade, Schaer en Robinson een voorsprong nemen en die behouden Intern, militaire kampioenschappen Ondanks de bar slechte weersomstan digheden waren er nog vrij veel toe schouwers bij de militaire zwemkam- pioenschappen te Wassenaar aanwezig. De finale 400 m vrije slag bracht Wil- lemse (Ned.) een onbedreigde zege. Met 4.48.6 bleef hij 0,1 sec boven zijn per soonlijk record. De uitslag luidt: 1. en kampioen Willemse (Ned.) 4.48.6; 2. Montserret (Fr.) 4.55.7; 3. Tjebbes (Ned.) 5.08.1; 4. Westwall (USA) 5.16.6; 5. Million (Fr.) 5.23.4. De finale gevechtszwemmen (oef. 2) gaf een duidelijke zege voor de Zweed Furberg te zien. Procope (Fr.) en Elvin (Zweden) werden gediskwalificeerd. De uitslag luidt: 1. en kampioen Furberg (Zweden 1.00.9; 2. dUiver (Fr.) 1.03.3; 3. De Vust (Ned.) 1.34.0; 4. Van der Water (Ned.) 1.39.1. De finale 4x100 m wisselslag was een Frans-Nederlandse aangelegenheid. 1. en kampioen Frankrijk 4.43.2; 2. Nederland 4 46.4 3. USA 4.52.-; 4. Zwe den 4.55.7; 5. Egypte 5.08.6; 6 België 5.09.1. Tot slot van deze avond werd het nummer schoonspringen verwerkt, dat men in het overdekte gedeelte van het zwembad uitvoerde. Deelnemers waren de Amerikanen Holzmann, Blossen en Piorier, de Nederlander Mookhoek. de Egyptenaar Hashad en de Belg Tor- beyns. Zowel b(j de verplichte als bij de vrjje sprongen kwam de Amerikaanse superioriteit duidelijk tot uiting. De uitslag luidt: 1. en kampioen Blossen (USA) 156.93 pnt.: 2. Piorier (USA) 130.13 pnt.; 3. Hashad (Eg.) 124.52 pnt.; 4. Holzmann (USA) 110.66 pnt.; 5. Torbeyns Belg.) 77.28 pnt.; 6. Mookhoek (Ned.) 71.86 pnt. WIELRENNEN WEDSTRIJDEN TE WASSENAAR UITGESTELD De wedstrijden, die op de wielerbaan .Duinhorst" te Wassenaar zouden wor den gehouden en waaraan o.a. de profs van Vliet, Derksen, Schulte en Peters zouden deelnemen, werden i.vm. de slechte weersomstandigheden uitgesteld. Het programma werd versohoven naar woensdagavond 11 juli, aanvang 19 uur. tegen de aanvallen van Vlaeyen, Voorting, Lauredi en Barbosa. Dar rigade won te Luik dc sprint voor Schaer en Robinson. Twee minuten later gingen Vlaeyen, Voorting, Bar bosa en Lauredi In deze volgorde over de streep. De Groot, die met Barbo tin uit het peloton was ontsnapt, bezette de achtste plaats met 5Ï4 minuut achterstand op de winnaar. GROTE SNELHEID De tijd van de winnaar 5 uur 19 min. 15 sec betekende een gemiddelde van 41.910 km u. een moyenne, dat in deze ronde wel niet zo gemakkelijk zal wor den geëvenaard. 2 min. 14 sec. later dan het succesrijketrio kwam het groepje Voorting binnen: onze landgenoot schouder aan schouder met de Belgische kampioen, maar officieel op de vijfde plaats. Geen grote teleurstelling overi gens voor de Roosendaler, voor wiens recuperatie-vermogen na zijn ernstig ongeluk in de Tour van het vorig jaar. men groot respect kan hebben. Barbosa en Lauredi snelden vlak na hen over de eindstreep en er werd voor de vier renners, dezelfde tijd genoteerd. Waar dering dwong ook Daan de Groot af, die zioh ongeveer 25 km voor het eind punt van de hem begeleidende groep had gedistancieerd en een dolle achter volging, met Barbotin op de hielen, beloond zag met de achtste plaats. De overige Nederlanders moesten zich met minder tevreden stellen. Enige angst heerste er over het lange uitblijven van Jos Hinsen. Hij kwam 21 min. 31 sec. na de winnaar, echter nog ruimschoots op tijd binnen, om zich als toerrenner te handhaven. Dit gelukte niet aan de regionalen Lucien Flifel van Zuid-Oost en Henri Sitek van de II de France, die op de eerste de beste dag van de Ronde al na het sluiten van de controle arriveerden en die dus de trein naar huis konden nemen. Het moordende tempo heeft reeds grote gevolgen gehad in de rangschik king van deze etappe. Stan Ockers kwam met ruim 7 min. achterstand op Darrigade binnen, evenals Rolland. Po- blet. De Bruyne, Coletto. Gaul, Bran kart. Geminiani en Wagtmans. die met Mies Stolker en Sjef Lahaye in de grote groep te Luik binnenkwamen. Fornara heeft al meer dan 10 min. achterstand, eveneens als Bahamontes. Jan Nolten. die moeilijkheden met zijn zadel heeft gehad en niet sterk reed, boekte een tijdverlies van 12 min., evenals Bruno Monti en Gastone Nen- cini. En wat te zeggen van Lorono, van Hollenstein. van Fantini en van Caput, die een tijdverlies van 19 tot 23 min. op de uitslagenlijst lieten noteren? NEDERLANDERS TEVREDEN, MAAR OOK NIET MEER. Behalve Gerrit Voorting heeft ook Daan de Groot in deze eerste etappe voortreffelijk gereden. Ondanks het hoge tempo is hij er op de 25 km. in geslaagd uit het jagende peloton te springen. Later kwam Barbotin hem opzoeken, maar toen de man met het rugnummer 1 van de Franse nationale ploeg de lange Daan te pakken had gekregen was hij zo uitgeput, dat hij geen meter meer kop deed. Het was sportief van Barbotin om Daan de Groot aan de finish de achtste plaats te gunnen, want de Amsterdammer had driemaal zoveel werk in de laatste ki lometers gedaan als Barbotin. Wout Wagtmans was in de buurt van Dinant. waar het terrein zeer heuvel achtig is. alleen weggesprongen, maar de strijd van één man tegen het grote veld moest hij na enkele kilometers op> geven. Om zijn voorsprong te behou den zou hij zich volkomen leeg hebben moeten rijden. Mies Stolker heeft Jan Nolten. toen die in moeilijkheden zat met zijn weerspannig zadel en met kramp te kampen kreeg, uitstekend ge holpen. maar op een gegeven ogenblik was Stolker zijn Jan kwijt. Sjef Lahaye is rustig tussen de wielen blijver zitfen en eindigde met Wagtmans en Stolker in liet eerste peloton. ..Het ging ni^t zo best", bekende Jan Nol ten. toen hij aan de finish te Luik gulzig het pittige mineraalwater in zijn keelgat liet verdwijnen. ..Eerst dat za del. dat omhoog sprong en dat ik er toen verkeerd opzette. Ik kreeg er kramp in mijn zitvlak van. De etappe naar Rijssel zal ook wel lastig voor mij zijn, maar daarna zal het wel weer goed gaan", voegde hij, zichzelf troostend, eraan toe. Piet van de Brekel en Leo van der Pluvm zijn op het laatste gedeelte bij hem gebleven. Wies van Dongen klaag de over zijn maag. Voor de start in Reims had hij veel water gedronken. Jan Hinsen. geen renner met klimca- paciteiten .heeft op de laatste 70 km. voor Luik moeten lossen. Hij had last gekregen van steken in de zij, omdat de geforceerde krachtsinspanning in het heuvelland van Givet en Dinant hem parten ging spelen. Het ploegenklassement van de eerste etappe luidt: 1. Luxemburgse gemengde ploeg (Ro binson. Barbosa en Ernzer) 16.07.17. 2. Frankrijk (Darrigade. Barbotin en Bauvin) 16.09.49. 3 Zwitserland (Schaer. Gret, Luratt) IC.12.41. 4. Nederland (Voorting. De Groot, Lahaye) 16.12.51, 5. België (Vlayen, Adriaenssens, de Smet) 16.13.55. 6. Zuid-Oost (Lauredi. Morando. Vi- tetta) 16.1800. 7. West (Quentin. Picot, Hassenfor- der) 16.19.21. 8. Ex aequo: Italië (Defilippis, Co letto, Contcrno); Spanje (Bote'lla, Mo rales, Poblet); Noord-Oost-Centraal (Huvghe, Scodeller. Walkowiak); lie de France (Barone. Hoorelbecke, Le Guil- ly) allen in 16.20.09. 12. Zuid-West (Guitard, Huot, Beuf- feuil16.23 51 Aantal deelnemers groter dan ooit tevoren (SpeciaJe berichtgeving) Het NUmeegse Vierdaagse-leger telt reeds meer dan 12.000 man. In de Ne derlandse dagbladen is dezer dagen een bericht verschenen, waarin staat dat voor de internationale Vierdaagse afstandsmarsen van de Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding te Nijmegen zich 7000 wandelaars hadden inge schreven. Dit zou betekenen een teruggang van ruim 4000 in vergelijking met het vorig jaar. Deze mededeling, die via het ANP de dagbladen bereikte, is evenwel onjuist. Er is geen sprake van een teruggang. Volgens de laatste tel ling, te 's-Gravenhage gedaan, zijn er thans ruim 12.000 sportieve lopers uit alle delen van de wereld geboekt.. De Nijmeegse Vierdaagse wordt ieder jaar groter en ook ditmaal Is er weer een recordcijfer bereikt. Ook het aantal buitenlanders, dat zich voor de marsen heeft gemeld, is veel groter dan voor gaande jaren, terwijl het aantal landen, dat vertegenwoordigd zal zijn in de laatste week van juli in de Keizer Karei stad, eveneens een uitbreiding onder ging. OOK DUITSERS Voor het eerst sinds het uitbreken van de tweede wereldoorlog zullen Duitsers op het parcours van de Vierdaagse te zien zijn. Er schreven deze keer ook Italianen in en uit Noorwegen kwam de mededeling dat men niet alleen zou in schrijven. doch dat de lopers inderdaad ook zullen komen. Vorig Jaar kwam Noorwegen op de lijst van deelnemende landen voor, doch bij de start was er geen Noor te vinden. Behalve Duitsers, Italianen en Noren, zlin aanmeldingen binnen gekomen uit Luxemburg, Frankrijk. België, Zwitser land. Engeland. Vei-. Staten van Noord- Amerika. Canada. Israël en uiteraard Nederland. Bedroeg het aantal wande laars van over de grenzen vorig jaar 870, thans zijn er al meer dan 1000 ge teld. Uit Zwitserland komen weer de Alpenjagers en douaniers. Uit Engeland zijn te verwachten de ..Roadwalkers" en een groot aantal bobbies alsmede de vrouwelijke politie. RECORD Het staat thans vast, dat deze jubi- leumvlerdaagse alle records zal doen sneuvelen. Vorig jaar hadden 11.500 personen ingeschreven, daarvan kwa men er 10.557 aan de start en 10.162 liepen de mars uit. Hoewel men op het bureau van de N.V.V.L.O.. waar men intussen al volop in de Vierdaagse sfeer verkeert, nog niet is uitgeteld, de con trole nog niet heeft beëindigd, staat het wel vast, dat het aantal deelnemers dit keer zo om en nabij de 1000 hoger zal zijn dan in 1955. Zorgde de kapel van de Koninklijke Luchtmacht voorheen steeds voor de muzikale omlijsting, deze keer krijgen de mannen in het veldgrijs de steun van de Jan Willem Friso-Kapel. Om bij de muziek te blijven, gerekend kan ook weer worden op de komst van de band van de Gold Stream Guard en de Canadian Drumband. VLAGGESPEL Aan de vooravond van de Vierdaagse op maandag 23 juli zal, als ieder jaar, een grootse vlaggeparade worden ge houden in het Goffert-stadion. Onder leiding van de heer P. van der Dennen wordt op het ogenblik druk geoefend om zowel deze parade als het vlagge- spel, dat eraan voorafgaat en om 7 uur begint, te doen slagen. Zoals steeds worden aan militairen, die in het Vlerdaagse-leger optrekken, faciliteiten verleend wat betreft het in schrijfgeld. Dit geldt evenwel uitsluitend voor de N.B.V.L.O.-Vierdaagse te Nij megen. Voor zover zulks nog" niet is ge schied, dienen wandelverenigingen waar van leden zich op het bureau sportkeu ring te Nijmegen willen laten onder zoeken, reeds thans met dat bureau contact op te nemen. Dit in verband met de grote drukte, die te verwachten is. Alleen zij, die het keuringsgeld voor uit hebben voldaan, zullen worden op geroepen. Maandag verschijnt het programma- boekje. Zaterdag 14 juli verhuist de hele administratie van het Vierdaagsebureau naar de wandelstad Nijmegen, waar in de „Vereeniging" de werkzaamheden zullen worden voortgezet. Om de Wimbledon -titels Hoad en Rosewall in de eindstrijd In de finale heren enkelspel, welke vandaag wordt gespeeld, zullen twee Australiërs nl. Lewis Hoad en Ken Rosewall elkaar ontmoeten. Hoad bereikte de eindronde door een 3—6, 64, 6—2, 64 zege op de Ame rikaan Ham Richardson in de halve eindstrijd. Hoewel de Australische crack, die favoriet voor de titel is, de eerste set met 36 verloor, was hij ongetwijfeld de meerdere van de man uit Louisiana. De partij was niet van dezelfde kwali teit als het duel tussen Rosewall en Seixas, dat woensdag vele toeschouwers tot geestdrift had gebracht. Er werden nu te veel fouten gemaakt, maar aan de spelers was het niet te wijten. Een bijna orkaanachtige wind stond schuin over de baan en joeg hoog geslagen ballen dik wijls buiten de lijnen. In de eerste set buitte Richardson zyn lange reach uit door aan het net te opereren. Hij had er succes mee en won dan ook met 63. Toen Hoad in de derde game van de tweede set de service van zijn tegenstander doorbrak, was het met Richardson gedaan. Heer en meester over de baan veroverde de Australiër punt na punt om met 64, 62 64 de laatste drie sets voor zich op té eisen. Een verrassing wa de onttroning van de titelhoudster Louise Brough. In de halve finales werd zij door haar landge note Shirley Fry met een drie sets ne- derlaag 6—4, 4—6, 6—3 naar de kleed kamers verwezen. Louise Brough kon geen antwoord vinden op het gedegen baselinespel van haar rivale. Pat Ward vond in Angela Buxton haar sterkere 6—1, 64. Zij kon slechts zel den controle krijgen op de groundstrokes bij deze slechte weersomstandigheden. De uitslagen waren verder: Heren dubbelspel, kwart finale: Howe en Larsen (Austr./V.S.) versl. Candy en Perry (Austr./V.S.) 6—2, 6—3, 6—3. Halve finales: Pietrangeli en Sirola (It) versl. Cooper en Fraser (V.S.) 64, 64, 8—6. Dames dubbelspel, kwart finales: An gela Buxton en Althéa Gibson (GB/VS) versl. Thelma Long en mevr. E. Pratt (Austr.'VS) 6—1, 6—1. Angela Mortimer en Ann Shilcock (GB) verslaan mevr. D. Wedderburn (Z. Afrika) en mej. G. Woodgate (GB) 6—2, 64. Gemengd dubbelspel, kwart finales: Shirley Fry en Seixas (VS) versl. mevr. J. Drobny en Drobny (GB/Egypte) wo; Althéa Gibson en Mulloy (VS) versl. mej. F. Muller en Anderson (Austr.) 1—6, 61, 62; Darlene Hard en Howe (VS' Austr.) versl. Pat Ward en Fraser (GB/ Austr.) 64, 86. Mej. D. Seeney en Fancutt (Austr./Z. Afr.) versl. Erika Vollmer en Stewart (Did./VS) 6—2. 6—2. De laatste metersDarrigade (Fr.). Schaer Zwitserlanden Robinson (Eng.) bij de finish van de eerste etappewaarin het fan tastische uurgemiddelde van bijna 42 km werd bereikt. VOETBAL Voetbalprogramma ZATERDAGCOMPETITIE Kampioenschap van Nederland: Quick Boys—ARC, 19 uur; Sp.cl. Genemuiden IJsselmeervogels, 18.30 uur. ZONDAGCOMPETITIE BETAALD VOETBAL Kampioenschap van Nederland: Rapid J.C.NAC; ElinkwijkSparta, Promotie naar eredivisie: GVAV Noad; KFCRCH (Olymp. Stadion). AMATEURS Kampioenschap van Nederland: Hen geloVlissingen. Promotie 1ste klasse: HollandiaLug- dunum. 14.30 uur; Unitas—Zeeburgia (7/7 - 18.45 uur). Pomotie 2de klasse: Roodenburg Slikkerveer. 19 uur; VDL—Vios. 19 uur. Promotie 3de klasse: GSV—Delft, 14.30 uur; 's GravenzandeLisse, (7/7) 19 uur. Leidsch Dagblad eerste in Dagbladcompetitie Gisteravond werd op het Luedunum- terrein de laatste wedstrijd 'gespeeld voor de Dagbladen-competitie tussen de elftallen van Haarlems Dagblad en Haagsohe Courant Ondanks" het feit dat de Haagsche Courant met 81 zege vierde. veroverde de Leidsch Dagblad- ploeg door beter doelgemiddelde dit jaar de door de directies der bladen geschon ken wisselbeker. Na afloop vond in café-rest. Royal" de prijsuitreiking plaats. De eindstand luidt: Leidsch Dagibl. 4 3-16 185 Haagsche Crt. 4 3-16 18—7 Haanl. Dagbl. 4 - - 4 - 3—27 KORFBAL STEDENDRIEKAMP AMERSFOORT Het Leidse 3e klasse-twaalftal dat morgen, zaterdag 7 Juli in het kader van de stedendriekamp tussen Delft, Amersfoort en Leiden in Amersfoort in het veld komt, is als volgt samengesteld Aanval: dames C. v. Rijn (Danaiden) en H. Pierhagen (Pernix); heren W. de Die en T. Tieleman (Ibeiden Pernix). Midden: dames T. Belj en T. Bon en de heren R v. Meeburg en W. de Jong (allen Ons Eiland). Verdediging: dames E. Onvlee en A. Benvenuti en de heren W. Oudshoorn en A. Riesenkamp (allen KNS). FLUKS NAAR JUBBEGA (FRIESL.) Evenals verleden jaar zal Fluks ook dit jaar weer deelnemen aan de serie wedstrijden van Wordt Kwiek in Jub- bega (Friesland), Dit toernooi vindt zondag a.s. plaats en de rood-witten zullen hieraan met 2 ploegen deelnemen. 120 renners zijn gisteren gestart voor de eerste etappe van de Ronde van Frankrijk van Reims naar Luik. Hier ziet U de Hollandse ploeg met op de achtergrond de kathedraal van Reims. Diploma zwemmen Leidse Golfbrekers Bijgewoond door vele belangstellen den werden donderdagavond in „de Overdekte" bovenvermelde diploma's verzwommen. De namen van de geslaagden waren: Meisjes A: Helga Krol, Annette IJppenkamp, Loes van Duyn, Joke van Ben ten. Ria v. d. Zee, J. Agema. Conny Smit, Elly Langezaal. Joke Rijnbeek, Liesje Staats. M. Witteman, Lilian Gaykema, Anneke v. d. Berg. Meisjes B: Kitty Pouw, Tiny Dooyen- burg. Wilma Kallenberg, Lia van Ulden, Margriet Knaap, Joke van Velzen, Els de Haas. Toosje Geertsma, Annemieke v. d. Holst. Marijke Witteman. Lam- bertha Werter, Atie Lindenhoff, Hanny Verberg. Jongens A: Hans Goddijn, Ton Abel man, Cor Prins, Ton Beigstraten, Leo van Noort, Peter Strijk, Hans Weerlee, Peter van Dam, Chris Langezaal, Hein van Cleef, Rob Broxterman. Hans Swa- nen. Koos Vogelenzang, Rinus Juffer mans. Bery Berge Henegouwen. Hans v. Mameren, Freddy Devilé. Jongens B: Leo Kortekaas, Herman v. d. Wiel. Chris Hop, Ben Broxterman. Jan Vlasveld, Albert Ruiten, Hubertus Verver, Josephus v. Rooden. Theo Beigstraten, Theo Ham, Kees Hop, Rudi Scheffer. WATERPOLO Nationale driekamp „de Sleutelstad" De nationale waterpolo-driekamp donderdagavond door de Leidse zwem en polovereniging „De Sleutelstad" in de zweminrichting „De Zijl" georgani seerd, trok door het slechte weer slechts matige belangstelling. Na een kort welkomstwoord door voor zitter Werter, werden wedstrijden zo wel voor dames als voor heren gespeeld. Het toernooi werd voor de organiserende vereniging een groot succes, want in beide afdelingen behaalde De Sleutel stad de eerste prijs. De ^ZijlDe Sleutelstad (dames) Een gelijk opgaande strijd met wis selende kansen. Na een Sleutelstadover- wicht bracht D. Wolving de stand voor De Zijl op 10. In de tweede helft eveneens een gelijk opgaande strijd en alleen door een grove blunder van ae „De Zijl"-keepster werd het door Lies Wolters 11. D. Sluiter zorgde dat de Sleutelstad met 12 in de meerderheid bleef. De Zijl IDe Gouwe I (heren) 2—2. Een opwindende wedstrijd, waarin De Gouwe een 01 voorsprong nam. Na dat een Gouwe-speler naar de kant was verwezen, kon Prevoo de strafworp ui een doelpunt omzetten, 1—1. Nog voor de rust werd het na fraai opzwemmen van Hensing 2—1. In de tweede helft moest een Zijl-spe ler het water uit. waarna de midvoor de stand gelijk maakte, 2—2. Een unie ke kans kreeg De Zijl voor de overwin ning. toen andermaal een Gouwe-speler het water moest verlaten. De strafworp werd echter jammerlijk gemist. SleutelstadDe Gouwe (dames) 2—0. Zowel voor als na de rust waren de Leidse dames overwegend sterker. Met twee goede doelpunten van D. Sluiter werd de eindstand 20. Sleutelstad—De Zijl (heren) 4—1. Aanvankelijk ging het spel van doel tot doel totdat een SI. Stad-speler het water werd uitgezonden. Toen kon Pre voo De Zijl de leiding geven, 01. Direct in de tweede helft maakte Dool gelyk 11 en nadat W. v. Rooyen met een ver schot de stand op 2—1 had ge bracht, zorgde Dool voor een 4—1 eind uitslag. Mede door het feit dat de St. Stad- dames reeds twee wedstrijden hadden gewonnen, werd de ontmoeting De Zijl De Gouwe (dames) niet gespeeld. Sleutelstad—De Gouwe (heren) In volkomen duisternis behaalde ten slotte De Sleutelstad een kleine over winning. Eerst na rust gelukte het N. v. Berkel eindelijk de numerieke meer- dertieid in een doelpunt uit te drukken 1—0. Ondanks heftige pogingen van beide ploegen bleef de stand ongewij zigd. Scooter tegen trein Op een onbewaakte overweg tussen Aalten en Winterswijk is gisteravond een scooter, bestuurd door de 27-jarige W. Benning uit Borken (Did) in volle vaart tegen de elektrische trein gereden, die om 18.07 uit Aalten naar Winters wijk was vertrokken. De bestuurder van de scooter was op slag dood. De duo passagier. de 21-jarige G. Schücker eveneens uit Borken, is in zorgwekkende toestand naar het Ziekenhuis te Win terswijk overgebracht.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7