Drie op de vier Parijzenaars gaan dit jaar enige weken met vakantie Hogere prijzen in verstoren welvaartsdromen Oostenrijk Minis,erde Iaak Giles de Francekocht huizen en zelfs ontvolkte dorpen om zomerverblijven in te richten Het LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 6 JULI 1956 Levensmiddelen worden veel duurder Ook ivoningvraagstuk in het gedrang (Van onze Weense correspondent) Dat ook de kleine man van de hoogconjunctuur In Oostenrijk profiteert, ziet men aan het steeds groter wordende aantal auto's, motorfietsen, moped's (in Nederland: brommers) en scooters, die door employé's en vooral door jonge arbeiders worden aangeschaft, zij het ook op afbetaling. Het is echter de vraag of er geen streep wordt gehaald door al die mooie dromen van auto's, ijskasten en nieuwe radio's, nu de prijzen voor brood, boter, melk, vlees en papier (dus ook kranten) aanmerkelijk zullen worden verhoogd. Bij brood denkt men bijvoorbeeld aan een verhoging van 7% cent ineens per kilo. statistieken: de Oostenrijkse particu liere bedryven hebben in het afgelopen jaar 25 miljard schilling voor nieuwe investeringen opgebracht. Aangezien in dezelfde periode 7 miljard voor af schrijvingen werd verbruikt, bereikt het nieuw gevormde kapitaal een hoogte van 18 miljard. Daarmee heeft Oosten rijk een record behaald. Hetzelfde geldt ook voor het spaarkapitaal, dat in 1955 met ongeveer 2'/2 miljard is gestegen. Wanneer men bij dit bedrag ook nog meer dan een miljard optelt voor meer pandbrieven, gemeenteleningen en an dere geldbeleggingen, komt men tot het totaalbedrag van meer dan 3% miljard aan spaargelden. Enorme spaarbedragen in het afgelopen jaar De eerste schok werd echter veroor zaakt door de mededeling van de verzekeringsmaatschappijen, dat de verzekeringspremies voor auto's en motorfietsen met tenminste zeventig procent moeten worden verhoogd, om dat er door het toenemen van de ongelukken veel hogere bedragen voor schadevergoeding moeten worden uit betaald. Over de veel te lage melkprijs hebben de boeren al maandenlang ge klaagd, maar geen van de regerings partijen durfde iets te ondernemen om geen stemmen bij de verkiezingen te verliezen. Nu echter schijnt er een lawine van prijsverhogingen los te bre ken. wat noodzakelijk tot gevolg zal hebben, dat ook de lonen worden ver hoogd. Daarmee is er dan een einde gekomen aan de stabiliteit waarop Raab. Kamitz e.a. zo trots zijn geweest. Ook het woningvraagstuk komt hier door in moeilijkheden. Tot nu toe hadden het Rijk. de gemeenten en een drietal particuliere ondernemingen mid delen ter beschikking gesteld om nieuwe woningen te bouwen of oude, resp. be schadigde te herstellen. De particuliere ondernemingen werkten zelfs een plan uit om het oorspronkelijke aantal van 30.000 nieuwe woningen per Jaar met nog 20 000 te verhogen. Aangezien Oostenrijk nog altijd gebrek heeft aan 200.000 woningen, hoopte men dat er Id 1960 een einde zou komen aan ten minste het meest nijpende gebrek. Maar ook hieraan moet men nu gaan twij felen. als alles duurder wordt en men nauwelijks geld overhoudt om een wo ning te kopen. Dat er overigens geen reden is om medelijden te hebben met de Oosten rijkse economie, blijkt uit de jongste Betreffende de zaak-Schokking heeft minister Beel vanmiddag in de Tweede Kamer allereerst zyn deernis uitgespro ken met het overlijden van de familie Pino. Wanneer men thans nagaat of an ders gehandeld had kunnen worden toomt men in het gevaar, dat gevoels argumenten de overhand krijgen, aldus spr., die er voorts aan herinnert, dat de heer Schokking te 's Gravenzande door de Duitsers ontslagen is. In de zaak-Koren is de houding van mr. Schokking nadrukkelijk naar voren gebracht Er werd geen zuivering nodig geacht en bil de bijzondere rechtsple ging is de kwestie geseponeerd. In een rede van 21 september 1945 heeft spr. gewezen op de moeilijkheid, welke rijst bij het pogen om omstan digheden waarin een daad werd ge steld, te reconstrueren. Dat was aan stonds na de bevrijding. Hoeveel moei lijker is een reconstructie thans; dat is z(jn grote bezwaar. Spr. is van oordeel, dat velen wel eens bang zijn geweest en ieder zal wel eens anders hebben willen handelen dan hij gedaan heeft. Het oordeel van de heer Scheps is naar sprekers mening hard en onver diend. Spr. betoogt, dat de heer Schokking zich als goed vaderlander heeft gedragen. Hij heeft velerlei hulp verleend en moest tegen het eind van de oorlog onderduiken. In dit verband herinnert h(j aan de uit spraak van de Hoge Raad. Er is geen sprake van, dat de regering haar be toog heeft opgehangen aan de con- Dr. Pos naar Suriname VOOR PERIODIEK OVERLEG De gevolmachtigde minister van Su riname in ons land, dr. mr. R. H. Po6. is vanmiddag per vliegtuig naar Para maribo vertrokken voor het plegen van periodiek overleg met de regering van Suriname. Het verblijf van dr. POs in Suriname zal ongeveer drie weken duren. clusie van de procureur-generaal en de uitspraak van de Hoge Raad. De Memorie van Antwoord is niet aan de Ministerraad voorgelegd. Wel heeft spr. zich vergewist van de instemming van de minister-president. Voorlegging was niet nodig, omdat de gewone be leidslijn werd gevolgd, terwijl overigens tijdnood dit niet wel mogelijk maakte. De toenmalige Commissaris der Ko ningin. mr. Kesper, was vóór de her benoeming op de hoogte van de feiten, maar hij was toen niet meer In functie. Als ingegaan moest worden op alle klachten, dan zou telkens tot nieuwe zuivering moeten worden overgegaan. Ten aanzien van mr. Schokking was er te minder reden voor zuivering nu er geen klacht was. Er waren voor spr. geen zwaarwichtige redenen om een zui vering te gelasten. Hier moet men ook het oog houden op het beginsel der rechtszekerheid. In 1952 is niets gepubliceerd; blijk baar was toen het algemeen belang niet in het geding. Spr. vervolgt zijn rede. Prins Bernhard en Prinses Beatrix naar Aken Prins Bernhard is vandaag met Prin ses Beatrix en gevolg per vliegtuig naar Aken vertrokken, waar de wereldkam pioenschappen springen voor hippische sport worden gehouden. Prinses Irene zal over enkele dagen zich eveneens naar Aken begeven en zich bij het gezelschap voegen. De terugreis naar Nederland zal woensdag worden aanvaard. VOORSCHOTEN Inhuldiging burgemeester C. D. van Oosten Klundert heeft zijn nieuwe burge meester. de heer C. D. van Oosten, tot nu toe wethouder van Voorschoten, een hartelijke ontvangst bereid. Voorafge gaan door de muziekvereniging en be geleid door de Niervaartruitérs reden in een open rijtuig de nieuwe burgemees ter, zijn echtgenote, twee kinderen en de loco-burgemeester de stad binnen. Bij het gymnastieklokaal brachten de schoolkinderen een zanghulde. Omdat dc raadzaal voor deze gele genheid te klein was. werd in het gymnastieklokaal een bijzondere raads vergadering gehouden. In deze open bare zitting, onder leiding van de loco- burgemeester R. de Gast. werd de heer Van Oosten verwelkomd en hing de loco-burgemeester hem de ambtsketen om. Burgemeester Van Oosten dankte in een korte toespraak de verschillende autoriteiten, die zijn benoeming hadden bewerkstelligd. Hij zegde toe een on partijdig voorzitter te zullen zijn vol gens het bekende woord: onpartijdig kan alleen hij zijn, die partij gekozen heeft. Zich richtend tot de burgerij verklaarde spr. haar noden en vreugden te willen delen. Nadat de zitting van de raad door burgemeester Van Oosten met het ambtsgebed was gesloten, bracht een lange rij sprekers hun felicitaties, ver langens en woorden van welkom over. Van hen noemen wij wethouder Schrama van Voorschoten, de heer Griffioen, waarnemend fractievoorzitter van de Prot. Chr. fractie in de Raad van Voorschoten, burgemeesters van omliggende gemeenten en de vorige burgemeester van Klundert. de heer mr. Dra ij er. Om half negen vond een défilé plaats voor het fraaie stadhuis, terwijl de dag besloten werd met de opvoering van een openluchtspel. OPENING GEMEENTELIJKE TENNISBANEN Op zaterdag 14 juli zal des namiddags om 3 uur het tennisbanencomplex aan de Juliana van Stolberglaan officieel door burgemeester C. J. v. d. Hoeven geopend worden. Na de opening zullen enkele bekende tennisleraren demonstratiewedstrijden spelen. Met de opening van deze tennisbanen wordt het eerste gedeelte van het ge meentelijke sportveldencomplex in ge bruik genomen. RIJKSPOSTSPAARBANK Gedurende de maand juli 1956 is aan het postkantoor te Voorschoten bij de Rijkspostspaarbank ingelegd tot een bedrag van f. 60.131.17 en terugbetaald f. 66.582.55. WASSENAAR GEVLEUGELDE VRIENDEN Door de Postduivenvereniging De Ge vleugelde Vrienden werd een wedvlucht gehouden van uit Maxcence afstand plm. 340 km. In concours waren 87 dui ven, die om 6.15 uur werden gelost. De eerste duif kwam aan om 9.49.46 uur. De uitslag was: Groeneveld 126; J. C. B Brederode 3; J. H. M. Brouwer 48 16; J. Parlevliet 5—9—10—12—17—18; J. F v. d. Lely 71315; S v d. Ham 11; A. G. Visser 1420; W. v. d. Zwaan 19—22; J. M. Brederode "21. Onze plaatsgenoot, de heer D. Burger, slaagde te Groningen voor het artsexamen 1ste deel. Frankrijk is, wat eerder dan de meeste andere landen, al weer op drift geraakt: de zomerse vakantiedrift. De eerste dagen van deze julimaand heeft Parijs, ondanks de druilregen, die niet bepaald optimistisch stemde, al een zware aderlating ondergaan. Per dag werden een zeventig tot honderd extra-treinen ingelegd en aan een der voornaamste uitvalshavens, de tunnel De belangrijkste oorzaak van die toeneming is wel de beslissing, die de regering- Mollet van de winter als eerste maatregel bq het parlement heeft doorgedreven: voor alle Franse werknemers, van hoge ambtenaar tot werkvrouw, werd een mini- mum-vakantie van drie weken verzekerd. Meer dan de helft der Fransen zal dit jaar de deur achter zich dichttrekken om binnen of builen de eigen grenzen wat frisse lucht te gaan happen en in de grootste steden is de verhouding zelf drie op vier. Deze „democratisering van de vakantie „heeft intussen wèl een aantal proble men opgeroepen, die nog niet allemaal volledig zijn opgelost. Plaats is er hier in Frankrijk gelukkig genoeg, maar voor velen wringt de schoen om een gedurfd beeld te gebruiken nog in de buurt van de portemonnaie, ofschoon de vakanties natuurlijk wel worden doorbetaald. Om hun tegemoet te komen, zijn er nu ver schillende experimenten gelanceerd, die dit jaar aan de praktijk zullen worden getoetst, terwijl vroegere initiatieven sterk worden uitgebreid. wel met hun tenten moeten behelpen. Van nature is de Fransman, vooral met vakantie, op wat gemak gesteld en het kamperen op eigen houtje in de vrije natuur, waar je praktisch nooit door iemand wordt lastig gevallen, is een sport, die hier maar vrij weinig aan hangers vindt. De kampeerterreinen (tweeduizend momenteel) zijn daarom meer in trek. en die lijden in de hoog tijdagen dan ook aan chronische over bevolking. De gelegenheden, die de (Van onze correspondent te Parijs) van Saint-Cloud, die de stad via de westelijke auto snelweg met de Normandische kusten verbindt, werden in de eerste drie ochtenduren van het eerste weekeinde in juli al ruim dertigduizend wagens geregistreerd. Twee maal meer dan vorig jaar in diezelfde tijd en onder overeenkomstige omstandigheden! Baas in eigen huis Nieuw is zo de „Olies de France", een onderneming, die, op kosten der grote bedrijven of voor eigen rekening, leeg staande of half-vervallen huizen en zelfs hele onder- en of ontvolkte dor pen opkoopt om er vakantieverblijven in te richten. In diezelfde geest vinden ook de ..koppelingen" of „jumclages" plaats, waarbij een stad met dichte bevolking een afspraak maakt met een plaats in de provincie, die economisch is achteruit gegaan, met de bedoeling daar een eigen zomerresidentie te stich ten. Op deze weg. die in de naaste toe komst heel wat kwijnende dorpen en stadjes tot nieuwe welvaart zou kunnen brengen, heeft LivrvGargan uit de rode gordel van Parijs nu de eerste stap gedaan door met Mont-Dauphin, een allerliefst plaatsje in de hoge Alpen, dat betere dagen heeft gekend, zo'n vakantieverbond voor het leven af te sluiten. Andere gemeenten gingen in zee met grote bedrijven of industrieën en richtten kampgelegenheden in. die speciaal voor de arbeiders en hun ge zinnen gereserveerd zullen blijven. De „Gites de Franco" roomde In het bijzonder de Alpen en delen van het centrum af. om daar hulzen en zelfs hele dorpen op te kopen. Een duizend tal woningen is intussen al ingericht en zij werden voor de redelijke prijs van 60 tot 150 gulden per maand als be scheiden begin aan de talloze liefheb bers aangeboden. De Fransman is over het algemeen geen gemeenschapsdier. en ln deze ..gites" is hij er bij voorbaat zeker van baas in eigen huis te kunnen blijven. Bij de vakantiedorpen werden bovendien speelplaatsen en crèches in gericht voor kinderen van verschillende leeftijden, zodat dc ouders desgewenst zich de handen ook eens helemaal vrij kunnen maken. Kampeerterreinen zijn chronisch overbevolkt Zolang de ..gites' echter nog maar ln hun eerste ontwikkelingsstadium ver keren (en dat is voorlopig nog het geval) zullen de meeste Fransen met niet zulke heel dikke beurzen zich nog kampeerders naast het nodig sanitair ook nog een lapje vrije ruimte bieden, zijn voorlopig nog sterk in de minder heid met een goed dozijn is hun aantal al bekeken. Klassieke hotellerie biedt heel wat voordeel Door al die nieuwere vormen van vakantie-houden werd de klassieke hotellerie Inmiddels toch nog niet ge heel en al uitgeschakeld. Een paar jaar geleden schreven wij al eens over de ..Logis de France", een organisatie, die inmiddels haar taak van gids voor mindervermogende toeristen nu weer sterk heeft uitgebreid. In de jaarlijkse brochure van de „Logis" troffen wq nu een duizend adressen aan met ongeveer zeventienduizend kamers. Kleine, vrien delijke herbergen, die zich vrijwillig onder controle van de „Logis de France" hebben gesteld, en per dag en per per soon niet meer dan twaalf gulden kost en slaapgeld mogen vragen. Voor de cliëntéle. die niet onder een tentzeil hoeft of wenst te kruipen en een ,.Logis"-kamer nog wat simpel vindt, heeft een reisbureau in Parijs tenslotte ook nog wat nieuws bedacht: in een speciaal projectie-zaaltje kan men zich hier filmpjes laten voor draaien van de fraaiste hotels in de gerieflijkste vakantie-oorden binnen en buiten de eigen grenzen. Door een druk op een knop wordt de keuze van land, hotel en kamer bepaald. Een hotel- pateis in Madrid, waar de directie aan iedere kamer een privé-bad in oud- Romeinse stijl heeft toegevoegd, mocht tot dusver het hoogste aantal inschrij vingen noteren Melkprijsstop afgekondigd 5425 nieuwe woningen in mei In mei 1956 kwamen 5425 nieuwe wo ningen gereed. In dezelfde maand van het vorig jaar werden 4810 nieuwe wo ningen opgeleverd In de eerste vijf maanden van 1956 werden 22.147 wonin gen voltooid, tegen 18.169 in de eerste vijf maanden van 1955. NATIONALE VIJFKAMP Voor de wedstrijden van de nationale N.O.C.-vjjfkamp welke deze week te Amersfoort zijn gehouden, zyn de win naars in de drie groepen bekend gewor den. In de groep paardryden zegevierde ie It. R. P. Hoondert (Amersfoort), terwyi bij de motorrijders wachtmeester A. G Pruis op de eerste plaats beslag legde. Korp. mam W. L. de wyn uit Rotter dam won in de groep handgranaatwer- pen. In de Staatscourant van vandaag hebben de ministers van Economische Zaken en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening een prijsstop afge kondigd voor melk, welke inhoudt, dat de maximale verkoopsprijzen voor losse melk en melk in flessen, karne melk, yoghurt, vla. pappen en cho colademelk worden bepaald op die van 30 juni 1956. De ministers hebben deze maatregel getroffen, nadat de algemene vereniging voor melkvoorziening te 's-Gravenhage heeft geadviseerd met ingang van 8 juli 1956 voor West-Nederland de prijzen van consumptiemelk met één cent,per liter te verhogen, teneinde de slijtersmarge te verruimen. De noodzaak van deze verhoging is namelijk de ministers niet aangetoond. Door bestelauto gedood Een 63-jarige incasseerder bij de pos terijen te Bussum, de heer L. Verhoeven is tengevolge van een aanrijding met een bestelauto om het leven gekomen. Hij wilde per fiets te Bussum het kruispunt Singel oversteken, doch ver leende hierbij geen voorrang aan du van rechtskomende, met matige gang rijden de bestelauto, kreeg een duw van de wa gen en kwam zo ongelukkig op het weg dek terecht, dat hij een schedelbasis- fractuur opliep. Gisteravond is hq over leden. INTERNATIONALE MILITAIRE KAMPIOENSCHAPPEN In het Sportfondsenbad te Wassenaar zijn voor half gevulde tribunes de inter na tionale-militaire zwemkampioenschap- pen voortgezet met een waterpolo-wed- strijd tussen Amerika en België, welke het verrassende resultaat van 74 voor de Amerikanen opleverde. Door deze overwinning bezetten de Verenigde Sta ten in het klassement van de polo-wed- stryden de derde plaats. België staat vierde. De beslissingswedstrqd tussen Nederland en Frankrijk wordt vanavond gespeeld. Menzies in augustus naar Indonesië De Australische minister-president. Menzies. zal in Augustus a.s. op uitno diging van de Indonesische regering, een bezoek aan Indonesië brengen. Zijn be zoek zal plaats vinden vóc* het vertrek van president Soekamo naar de Sovjet- Unie op 25 augustus as. Russisch-lndonesische besprekingen OP HOOG NIVEAU Tegen het einde van deze maand in Djakarta zullen op hoog niveau bespre kingen worden gevoerd tussen vertegen woordigers van de Sovjet-Unie en Indo nesië over het verlenen van Russische kredieten aan Indonesië over technische bijstand en over het sluiten van een handelsverdrag. De Russische delegatie, die vermoedeiyk onder leiding zal staan van een vice-minister, wordt in de laat ste week van juli in Djakarta verwacht, lgs, ig.U ë-o-s Oh inUJOU Briefkaart 40 jaar onderweg! (Van onze Haagse redactie) In 1916 zond de toen dienstplichtig soldaat H. de Bruvn van het 2e bataljon 3e compagnie, dat te Bussum was gele gerd. zijn ouders te Stornpwijk een prentbriefkaart. Deze groet bereikte echter het echtpaar de Bruyn. dat In middels van Stompwijk naar de Hees- dijkstraat te Voorburg was verhuisd, eerst dezer dagen. De kaart toont nu de zeldzaamheid, dat naast het poststem pel „Bussum 1916" dat van „Voorburg 1956" prijkt. De kaart zou dus 40 jaar nodig hebben gehad de plaats van bestemming te be reiken tenzijeen grappenmaker aan het werk is geweest, die een kaart van 1916 opnieuw heeft gepost. BODEGRAVEN Vroeg op voor weinig karpers De leden van de BHSV, die wilden deelnemen aan de wedstrijd op karper, welke in de Goudse Vaart gehouden werd. moesten daarvoor vroeg uit de veren. Toch hadden nog een 23 leden zich hieraan gewaagd, doch het resul taat was maar gering, daar in totaal sleohts 7 karpers gevangen werden. Het gelukkigste was de heer F van wyk, die ach met een exemplaar van 51V» cm. in het bezit wist te stellen van de grote wisselbeker, welke beschikbaar is gesteld door Turkenburgs Kon. Zaadhandel N.V. Trouwens door als enige deelnemer 2 karpers op het droge te brengen met een totale lengte van 91% cm. was ook de 1ste prijs voor hem Als tweede ein digde de heer J. Gorissen met 1 exem plaar van 46om. De heer B. v. Dyk werd derde met 1 exemplaar en 45 cm. BEURSOVERZICHT Olie 30 punten hoger Amsterdam, 6 Juli. Hoewel de effectenbeurs het rustige zakenverkeer van de laatste tijd hand haafde en de handel in geen enkele hoek enige uitbreiding onderging, ver schilde dc markt toch sterk van die der vorige dagen door de opmerkelijke koersstijging van Kon. Olie. Wallstreet heeft gisteren voor de grote verrassing gezorgd door het bericht over de plan nen tot aanleg van een oliebuisleiding in West-Europa als aanleiding te nemen tot een hausse, waardoor Royaldutch vier dollar hoger afkwam, overeenko mende met een stqging van dertig punten voor aandelen Konlnklqke in Amsterdam. Men realiseerde zich hier vanmiddag echter wel, dat het hier nog slechts een project betreft, welks uit voering vele Jaren zal vergen en grote investeringen met zich zal meebrengen, waarvan het rendement nog in een ver verschiet ligt. Na aanvankelijk verhan deld te zqn tussen 832% en 836%, sloeg het hoofdfonds een verder stqgende richting in om tegen het sluiten van de markt op 840 te belanden. De stijging van Koninklijke liet de andere fondsen niet onbeïnvloed. Aku, Philips en Unilever waren een paar punten beter, maar de affaire was klein en veel fluctuaties lieten deze hoeken niet zien. Ook Scheepvaart liep over de gehele linie omhoog, vooral voor H.A.L. en K.S.M. In de Cultuursector viel niets te beleven. Slechts sporadisch kwam een enkele notering tot stand. Dit was ook het g eval voor Verenigde Deli, die echter hoger werden gead viseerd in verband met berichten, waar in van Indonesische zijde wordt gepleit voor verlenging der concessies op ta- baksgronden in Noord-Sumatra. De markt bleef ook in het verdere verloop ongeanimeerd. Staatsfondsen prijshoudend en stil. Peter, een jeugdig Hagenaartje - twee turven hoog en al helemaal vijf jaar oud - doet nog niet aan politiek en kent beslist de moeilijk heden van een kabinetsformateur niet. maar de zeventigste verjaar dag van dr. W. Drees had hij ken- nelijk goed onthouden, want toen de demissionaire premier en forma teur gisterochtend op zijn verjaar- dag bij zijn kabinet op Plein 1813 in Den Haag arriveerde, stond daar Peter met een levensgroot boeket dat hij weliswaar zonder toespraak, maar zeer royaal aan de vergrijsde staatsman overhandigde. kem niemand missen. Geen dag. Niet alleen om het nieuws, maar ook om de ADVERTENTIES ACTUEEL BETROUWBAAR VLUG WISSELKOERSEN Amsterdam, 6 juli - Londen 10.61%— 10.62%, New York 3.82%—3.83, Montreal 3.91A—3.91A. Parijs 1.0847%—1.0857%, Brussel 7.64V8—7.64%, Frankfurt 90.96% —91.00%, Zürich 87.27—87.32, Zürioh (vr. francs) 89.30%—89.35%, Stockholm 73.72%—73.77%, Kopenhagen 54.93-54 98, Oslo 53.11%—53.16%, Milaan 61.00%— 61.05%. Vrijdag 6 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.- Vorige Slotkoers Ned. 53 3% Grootboek obl Ned '51 3% Ned 53 (3%) Ned '48 3% Ned '54 3% Ned. '55 3% Ned. '55 n 3% Ned. '47 3% 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert. 3 Ned 62-64 3 Indië '37 A 3 Grootboek '46 3 ACTIEVE AANDELEN koers v heden 98% 98ft 90% 96 96 L 95% 95 A 90 90 91 91 91 91 92 92 91% 91A 91ft 92% 94% 94% 9411 94% 93 93 91 90% Cult. Hand. en Ind. B 55% 55% Nat. Handelsbank 132% 132% Ned Handelmij 198% 199% 256% 250% 291% 293% 414 419% Wilton Feyenoord 311% 310 246% 248 Kon Olie f.50.— 405 809% 840% 99% 99% Holl Amer iyn 181 184% Kon Ned Stoomb 167% 170% Ned Scheepv Unie 175 177% 117% 119 66% 66% 133% 135 80 79% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen 96 A'dam 47 3 Den Haag 1937 1 3.. Lelden 1947 R'dam '37 I III 3% lndustr Obligaties Philips Dollarlng 95% 90% 96% 96% 96% 127% 128 Eindhoven '54 2% 100 100 Enschede '54 2% 98% 98% Den Haag '52 I 2% 123 122 idem 11 2% 120% 120% R'dam '52 I 2% 123% 123 idem 11 2% 123 122% Utrecht '53 2% 110% 111 B NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 234'/! Rotterd Bank 212% Twentsche Bank 222% Industrie Ondernemingen Ned. G. en Splr fabr. 208 Kon. Ned. Grofsm. 120 Rott. Droogd. Mij. 594 Tieleman en Dros 11% Handelsondernemingen Borsumy. cv A f 1000 107% Internatio123 Diversen Albert Heyn267% Ned. M. Walv. Vrt. 71% Spoorwegen Dell Spoorw My. Amerik. fondsen 233 213% 22% Anaconda Shell OU Cy 72% 82 206% 118% 599 106 124 71% 20% 74 83% Nog enkele fondsen alt Leiden en omgeving Aandelen HoU Constructie Ing bur v Bouwnyv Int Kunststof! Ind. Kon Ned Edelmet Pref w a idem TextieJ Gebr v wyk Leidsche Wolsplnn Ned Electrolasm Slkkens Lak fa or '53 Ver. Touwfabriefcen Wemlrü^ Betonm VK 41 iib 128L 54% 70 71 80% 362GB 150 512B 168 96 5/7 55GB 71 79% 365GB 167 96%

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 11