Krediet van ƒ136.000 voor verdere voltooiing Stadhuisbouw St. Jacobshofje bestaat 275 jaar Raad van Oegstgeest in geheime zitting over bouwmoeilijkheden Diploma's en bevorderingen van Rijnsburgse Tuinbouwschool Wassenaars buitenbad geopend met militaire zwemwedstrijden DINSDAG 3 JULI 1953 Voorstellen aan Leidse raad Aanleg van tennispark en clubhuis op terrein langs Haarlenimertrekvaart Het nieuwe Leidse Stadhuis was, zoals bekend, bij de vrij overhaaste ingebruik neming in het eind van 1940 nog niet voltooid. Direct na de bevrijding is het College van B. en W. bedacht geweest op de afwerking van het gebouw. Zo zijn, ondanks de toen heersende om standigheden, de marmerwerken van de Burgerzaal vrij spoedig voltooid. Na het overlijden van de bouwmeester van het Leidse stadhuis, de architect C. J. Blaauw te Haarlem, is het werk voortgezet door prof. ir. H. T. Zwiers, eveneens te Haarlem. Prof. Zwiers heeft het College enkele rapporten uitge bracht over de terzake nog uit te voeren werken. B. en W. brengen thans in her innering, dat in 1954 met het oog op het Koninklijk bezoek, vooruitlopende op bedoelde rapporten, werd besloten de belangrijkste onderdelen van de Burger zaal reeds tot uitvoering te brengen: hiervoor werd een krediet van f. 110.000 beschikbaar gesteld. Met het uitvoeren van de in het rap port van prof. Zwiers opgenomen werken kunnen B. en W. zich verenigen. Zij zijn evenwel van oordeel, dat de na te noe men werken niet zó urgent zijn. dat zij niet kunnen wachten tot 1957; te weten: aanschaffing meubilair voor de verga derkamer achter de trouwzaal (2e ver dieping) bewerking van de achterwand van genoemde trouwzaal: beeldhouw werk (in hout) voor de raadzaal (con soles onder de gewelfribben: 2 stuks onder de balkonbalustrade van de publieke tribune en 4 stuks vrijstaande op de balkonbalustraden) en de daar voor nodige bouwkundige werken; beeld houwwerk op het terras: bloembakken. Met de overige in het rapport genoemde werken zal zo spoedig mogelijk een aanvang worden gemaakt. De totale kosten van alle uit te voe ren werken kunnen globaal gesteld wor den op f. 136.000. Omtrent de geluidsinstallatie in de raadzaal, die los staat van de onderhavi ge voltooiingswerken, hopen B. en W. binnenkort een afzonderlijk voorstel in te dienen. Zij achten het voorts gewenst in de wachtkamer van de trouwzaal op de beganegrond enige versiering aan te brengen. Ze hebben hieromtrent het advies ingewonnen van de heren M H. Zaalberg en J N. van Wessem. Zij advi seren tot het aanbrengen aan de lange wand van een wandkleed van 2 bij 9 m„ naar het ontwerp van de Leidse Kunste naar Will H. Tweehuyzen en uit te voeren door mevrouw R. van Oerlevan Gorp. De hieraan verbonden kosten kunnen gesteld worden op f. 7.500. B. en W. stellen de raad thans voor in bovenstaande geest een besluit te nemen. Bovendien stellen zij voor een bedrag van f. 119.860 uit te trekken voor het aanschaffen en plaatsen van twee ketels en het maken van een oliestookinstal- latie t.b.v. de centrale verwarming van het Stadhuis. BOUW VAN 28 BOXENGARAGES Door de gestadigde uitbreiding van het aantal woningen in het noordelijk deel der gemeente, bestaat er in dat stadsdeel dringend behoefte aan gele genheid tot het stallen van auto's. In verband hiermede hebben de architec ten ir. J. Jonkman en P. van Dorp, te Oegstgeest, een plan ontworpen voor de bouw van 28 boxengarages aan een ten oosten van de Beatrixstraat aan te leg gen straat. De grondkosten zullen f. 800.— per box bedragen, terwijl de bouwkosten van het gehele complex worden ge raamd op f. 115.000.De huur van de boxen zal f. 25.per maand bedragen. Het ligt in de bedoeling de bouw van deze boxen te combineren met de bouw van de 105 woningen en 6 winkelwonin gen (plan noord IV). ELEKTRISCHE VOETVERWAR MING PIETERSKERK Het College van Kerkvoogden der Hervormde Gemeente, alhier, is voor nemens over te gaan tot het aanbrengen van een elektrische voetverwarmings- installatie in de Pieterskerk. De hieraan verbonden kosten worden geraamd op f. 54.700.Het College van Curatoren der Rijksuniversiteit, alhier. Toekomstig Leids hoogleraar gepromoveerd te Utrecht Hedenmiddag is aan de Rijksuni versiteit te Utrecht gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde de heer J. R. von Ronnen. röntgenoloog aan het ziekenhuis Bronovo. wiens benoeming tot opvolger van prof. dr. D. J. Steen huis als Leids hoogleraar in de Rönt genologie binnenkort te verwachten is. Onlangs maakten wij reeds melding van deze te verwachten benoeming. De heer Von Ronnen promoveerde bij prof. dr. R. H. de Waard op een proef schrift, getiteld „Het röntgenologisch onderzoek van de mamma zonder toe passing van contrastmiddelen". Dr. Von Ronnen studeerde medicijnen in Leiden, waar hij in 1935 cum laude het doctoraalexamen en in 1937 het artsexamen aflegde. REISVEB, „ANNA PAULOWNA" Bovengenoemde Club heeft op I en 2 juli met 38 leden per autobus een uit stapje gemaakt naar Antwerpen en Brussel. De reis werd gemaakt via Am sterdam, waar een vaartocht door de grachten werd gemaakt. Arnhem, Nij megen en Eindhoven, alwaar werd over nacht. De volgende dag werden de be zienswaardigheden van Antwerpen en Brussel in ogenschouw genomen, waarna de terugreis via Rotterdam werd aan vaard. De gehele tooht was uitstekend voor bereid, zodat de organisatie niet® te wen sen overliet. 5000 DUIVEN DE LUCIIT IN Morgenochtend zullen voor de Haar lemse Bond plm. 5000 duiven in vrijheid wordert gesteld. De lossing heeft plaats op het terrein aan de Haagweg van de Ned. Spoorwegen bij de Ambachtsschool des morgens te 6 uur. „HENRY DRAPER-MEDAILLE" VOOR PROF. DR. H. C. VAN DE HULST De „National Academy of Science" in de Verenigde Staten heeft aan prof. dr. H. C. van de Hulst? hoogleraar in de theoretische sterrenkunde aan de Ledise Universiteit.de „Henry Draper -^-daiUe" toegekend voor zijn onderzoexingen op het gebied van de radio-sterrenkunde. heeft toegezegd te zullen bevorderen, dat het Rijk een belangrijk deel van deze kosten voor zijn rekening neemt. Het College van Kerkvoogden der Hervormde Gemeente heeft verzocht ook van ge meentewege een bijdrage te mogen ontvangen tot een bedrag van f 6.480.—. Aangezien de Pieterskerk op verschil lende hoogtijdagen de functie van open baar gebouw vervult en als cultuurschat met vele historische banden aan Leiden verbonden is, komt B. en W. redelijk voor het verzoek in te willigen. UITWENDIGE RESTAURATIE PAND RAPENBURG 6. De eigenaresse van het pand Rapen burg 6. de Stichting „Het Leids Univer siteitsfonds". heeft het College verzocht te bevorderen, dat haar een tegemoet koming wordt verleend in de kosten van de uitwendige restauratie van dat pand. Het pand, dat is vermeld op de voorlo pige lijst der Nederlandse Monumenten van Gesohiedenis en Kunst, bezit o.a. een bergstenen onderpui en een brede gevel met een gebeeldhouwd fronton over de drie middenvakken. De restauratie zal omvatten het her stel van de kappen, de goten en de kroonlijsten aan de voor- en de achter gevel, het treffen vart> voorzieningen aan de gevels, het vernieuwen en wijzigen van ramen en deuren in de gevels, be nevens enkele bijkomende werken. De kosten daarvan zullen, volgens een nadere door de Minister goedgekeurde begroting, bedragen f. 8242840. De Minister heeft zich bereid verklaard in de kosten van deze restauratie een rijkssubsidie te verlenen van 50% van de te verwerken bedragen tot een maxi mum van f. 41.214.terwijl, naar kan worden verwacht, Ged. Staten der provincie Zuid-Holland aan de Staten zullen voorstellen de provinciale bij drage te bepalen op 15% van het ge raamde restauratiebedrag. Met de Monumentencommissie achten B. en W. het verlenen van een tege moetkoming van de gemeente in de kosten van restauratie verantwoord. De tegemoetkoming ware te bepalen op ten hoogste' 15% van f. 82.428 tot een maximum derhalve van f. 12.364. AANLEG TENNISPARK Het aantal tennisbanen in deze ge meente is ontoereikend om voldoende ge legenheid te bieden voor de beoefening van de tennissport. De drie banen in de Leidse Hout en dc vijf banen in het sportpark „Roomburg" zijn volledig be zet. Als gevolg van de steeds groeiende belangstelling voor deze tak van sport zal het reeds bestaande tekort aan ba nen naar verwachting nog toenemen. In verband daarmede hebben B. en W. nagegaan, in hoeverre in de behoefte aan tennisbanen op korte termijn kan worden voorzien. Gebleken is, dat de aanleg van een uit vijf banen bestaand tennispark mogelijk is op een terrein, gelegen tussen de Haarlemmerweg en de Broekweg. De kosten daarvan zullen, met inbegrip van die voor de grond, naar raming f. 53.624.bedragen. Het zal aanbeveling verdienen op het park een clubhuis te bouwen, dat onge veer overeenkomt met het clubhuis bij de tennisbanen van het sportpark „Roomburg". De kosten voor de bouw en deinrichting daarvan worden geraamd op f. 31.000.— In het plan voor de aanleg van een tennispark is voorts opgenomen het ma ken van een parkeerplaats en een rij wielstalling. Het treften van deze voor zieningen is niet alleen van belang voor het aan te leggen tennispark, maar ook voor de in de onmiddellijke nabijheid liggende sportvelden. De kosten zullen ongeveer f. 35.628.— bedragen. Voor het uitvoeren van al deze wer ken wensen B. en W. een bedrag van f. 120.252 beschikbaar te stellen. ONTSLAG EN BENOEMING VAN LEERKRACHTEN Op hun verzoek zal eervol ontslag worden verleend aan: mej. M. A. Zijlstra uit haai- betrekking van onderwijzeres aan de openbare opleidingsschool voor Gymnasium en HBS aan de Lorentz- kade; de heer J. W. Louwe uit zijn be trekking van onderwijzer aan de open bare lagere school aan de Maresingel; ae heer S. H. Radius uit zijn betrekking van onderwijzer aan de openbare la- gre school aan de Willem de Zwijger laan: dr. J. B. Ubbink uit zijn be trekking van leraar in de Wis- en Na tuurkunde aan de gemeentelijke Hogere Burgerschool voor Meisjes. In een vacature van onderwijzer aan de openbare opleidingsschool voor Gym nasium en HBS aan de Aalmarkt zou den B. en W. willen voorzien door be noeming van de heer G. Muys, onder wijzer te Boskoop. VERGOEDING REISKOSTEN VAKONDERWIJZERS In de verordening, regelende de be zoldiging van de vakonderwijzers aan de openbare lagere scholen, wensen B. en W. een nieuw artikel op te nemen, lui dende: Aan vakonderwijzers, die elders hun hoofdbetrekking hebben, kunnen de reiskosten, welke zij voor de vervulling van hun betrekking te Lelden noodza kelijk moeten maken, worden vergoed. Zodanige vergoeding wordt slechts verleend, indien belanghebbende is be noemd in een vacature, waarin niet op andere wijze kon worden voorzien. De vergoeding wordt toegekend met ingang van de datum van indiensttre ding en voor de duur van zes maanden. Deze termijn kan telkens met ten hoog ste zes maanden worden verlengd indien blijkt, dat nog niet op andere wijze in de vacature kon worden voorzien. Deze verordening treedt met terug werkende kracht in werking op 1 sep tember 1955. SUBSIDIE VEBO EN CONSUL TATIEBUREAU ALCOHOLISME. Voorts stellen B. en W. de raad voor het subsidie aan de Vebo voor de in 1955 gehouden tentoonstelling te bepalen op f. 20.256. Aan de Vereniging Consultatiebureau voor Alcoholisme, te 's-Gravenhage wen sen B. en W. in de kosten van te Leiden te houden spreekuren het eventuele be handeling van Leidse ingezetenen een jaarlijks subsidie toe te kennen van f. 1.100.voor zolang deze spreekuren voor ten minste drie dagen per week worden gehouden en daartoe voor 1956 een bedrag beschikbaar te stellen van f. 550.—. Onder de overige voorstellen, welke as. maandagmiddag in de raad ter sprake zullen komen, bevindt zich een voorstel tot aankoop (f. 3.250) van een draaibank en van een grammofoonin stallatie t.b.v. het Gymnasium, idem tot het onttrekken van een gedeelte van de le Looyerstraat, gelegen tussen de 6e Groenesteeg en de Weverstraat, aan het openbaar verkeer. Verder zijn er voorstellen, welke be ogen een wijziging te brengen in de be staande legesverordening en in de toe passing van de geldschieterswet i.v.m. de instelling van de Dienst voor Kas beheer en Kredietwezen: het machtigen van B. en W. tot het aanvaarden van vergunningen betreffende hoogspan- ningswerken: het geven van een exploi tatievergoeding aan bijzondere scholen voor g.l.o., v.g.l.o en ulo over het jaar 1952 W. P. Doove nam afscheid van de S.L.F. De heer W. P. Doove, werkzaam aan de Lichtfabrieken, nam gisteren na een diensttijd van bijna 40 jaar afscheid van directie, chefs en collega's wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Zoals gebruikelijk werd de af scheidnemende ambtenaar in de directie kamer ontvangen en toegesproken door de directeur, ir. Y. Ykema. Deze wees in zijn afscheidswoord op de nauwgezette wijze van plichtsvervulling van de heer Doove, waarvoor de directeur mede na mens het gemeentebestuur hartelijk dank zegde. Ir. Ykema wenste de heer Doove tenslotte een aangename levens avond toe. De overige aanwezige chefs sloten zich gaarne aan bij de woorden van waardering van de directeur en wezen in het bijzonder op de voorbeel dige wijze, waarop de heer Doove het beheer over de gereedschappen en het materiaal uitoefende. Vertegenwoordigers van de Personeels vereniging brachten de gevoelens van het personeel tot uiting en toonden zich zeer erkentelijk voor de bevordering van de goede geest onder het personeel van de afdeling, waar de heer Doove werk zaam was. Met name in de visclub van de Personeelsvereniging was hij een der leidende figuren. Als herinnering aan de diensttijd bij de fabrieken werd een ge schenk aangeboden. Zijn naaste collega's hadden zich in middels in de kantine verzameld en hier maakte zich een hunner tot tolk van de aanwezigen om de heer Doove dank te zeggen voor de ondervonden kameraad schap. Een en ander ging vergezeld van een attentie. De heer Doove dankte voor de tot hem gerichte woorden en gaf de verzekering dat hij de band met het personeel zal behouden door middel van de Perso neelsvereniging. het goedkeuren van de begroting van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kin derhuis en het verlenen van medewer king tot de aanschaffing van leesboeken voor een schoolbibliotheek van de r.-k. Ulo-school aan het Vrouwenkerkhof. Tenslotte zal in deze zitting wederom het aangehouden voorstel inzake het aanbrengen van een wijziging in de huurovereenkomst t.a.v. het voormalige stationsgebouw aan de Herensingel aan de orde worden gesteld. Mede in tegenwoordigheid van de burgemeester,jhr. mr. F. H. van Kin schot, mej. mr. A. Versprille van het Gemeente-archief, de heer J. Hennes van de Ver. Oud-Leiden, deken W. P. M. Haring en regenten van tal van Leidse hofjes is hedenochtend in „Het Gulden Vlies" het feit herdacht, dat Gomma- rus van Craeyenbosch vóór 275 jaar het St.-Jacobshofje aan de Doezastraat stichtte. Een feestelijke bijeenkomst, waartoe ook de bewonersisters) van het hofje waren uitgenodigd. De oudste van de regenten van dit hofje, mr. A. J. Sormani, gaf een korte schets van de levensloop van de erf later, Gommarus van Craeyenbosch, om vervolgens uit te weiden over de tegen woordige omvang, van het hofje, dat zo spoedig mogelijk gemoderniseerd zal worden. Namens de regenten bood mr. WASSENAAR SCHUUR IN BRAND In de namiddag van maandag brak brand uit in een leegstaande schuur bij het perceel Koninginneweg 4. Aange zien het huis een rieten dak heeft waar schuwden de bewoners de brandweer, die evenwel geen dienst behoefde te doen. omdat het gelukt was het vuur met eigen middelen te blussen. Het brandje was vermoedelijk het werk van jongens. BROMFIETSER TEGEN BOOM Doordat hij tegen een boompje reed kwam de 29-jarige W. Passchier uit Voorschoten op de Rijksstraatweg met zijn bromfiets te vallen en liep hij pen hersenschudding en een shock op. Hij werd vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. BOTSING BIJ GROTE SNELHEID Met een vaart van plm 120 km reed de 30-jarige A. G. Mol. monteur uit Amsterdam, tegen de achterzijde van een nagenoegd tot stilstand gekomen auto, waarvan de bestuurder het Ker- kehout. wilde inrijden. Hij liep een hersenschudding en verwondingen op •en werd naar de St. Ursula kliniek alhier vervoerd. GESLAAGD De heer A. C. Zeven alhier slaagde te Wageningen voor het kandidaatsexamen tropische landbouw. Sormani alle bewoners een feestgave In I couvert aan. Aangezien de oudste bewoner, de hee Kettenis, wegens een doorstane ziekte zelf niet het woord kon voeren, werd diens taak overgenomen door de heer H. A. M. van Remundt, de jongste be woner. „Tweehonderd vijf en zeventig jaren zijn vervlogen op de vleugels van de tijd. Zij, die ln het St. Jacobshof wonen hebben een hart vol dankbaar heid" aldus spr.. die behalve woorden van gelukwens ook dank uitsprak voor de vele bewijzen van medeleven van de zijde der regenten. Als blijk van geluk wens, blijdschap, voldoening, dankbaar heid en waardering bood spr. namens allen een portret van de tegenwoordige regenten aan, dat echter, wegens ziekte van de gelukkig weer herstellende mede-regent mr. Donders, nog niet ge reed kon zijn. De jongste bewoonster van het hofje, mevr. v. d. HeydenDen Hertog, ver raste hierop de vier „regentessen" met een fraaie bloemenhulde. Gelukwensen werden achtereenvolgens nog aangeboden door mej. A. Rohrey namens het St. Salvo torhof je, door deken Haring en de heer Van Remundt, die speciaal de buren, de heer en mevr. Bergers, dankte voor hun medeleven. Motie van vertrouwen van mevr. Kramers In de vergadering van de gemeen teraad van Oegstgeest van gisteravond waar de heren dr. Simon Thomas, mr. Slingenberg en K. Veen afwezig waren, werd voordat tot de behandeling van de agenda werd overgegaan, door de voorzitter een brief voorgelezen, waar in de sohryver zijn bevreemding er over uitsprak, dat in het Leidsch Dag blad een pre-advies van B. en \V. zou zijn afgedrukt inzake de moeilijkhe den betreffende de bouw der 55 wo ningen door de woningbouwvereniging Buitenlust, hoewel dit pre-advies ge heim zou zjjn geweest. Met nadruk verklaren wjj evenwel dat ons artikel, gewjjd aan deze zaak, geenszins een onderneming was van een „geheim" stuk, doch dat niet anders was gedaan dan het releveren van openbare fei ten om datgene nog eens onder de aandacht te brengen wat aan deze be langrijke zaak vastzit. De voorzitter verklaarde dat aan geen enkel pers orgaan enige voorrang of voorkeur was gegeven. Over de behandeling van deze zaak in de vergadering van gisteravond valt thans evenwel niets te publiceren daar de besprekingen, die enige uren duur den, in geheime zitting zijn gevoerd. Het enige dat bekend werd was een door mevr. Kramers voorgestelde mo tie van vertrouwen. Zij deelde mede dat, gehoord de moeilijkheden die ge rezen waren met betrekking tot deze woningbouw, de raad zijn vertrouwen uitsprak in het beleid dat door het College van B. en W. is gevoerd en nog gevoerd zal worden. Het voorstel van B. en W. om mede werking te verlenen voor het aanschaf fen van meubels en ontwikkelingsma teriaal ten behoeve van de kleuterschool Duinzicht werd zonder discussie aan vaard. Mevr. Kramers vroeg in de rondvraag nog eens aandacht voor de toetreding door de gemeente tot de Bouwkas van Ned. Gemeenten en informeerde welke mogelijkheden er voor Oegstgeest liggen door het gebruik maken van de nieuw ste regeling tot verkrijging ener eigen woning. Het antwoord daarop was te leurstellend daar de grondprijzen in onze gemeente te hoog liggen om van deze regeling gebruik te maken. De heer Blansjaar wenste te worden geïnformeerd over de nalatigheid van een huiseigenaar tot het in bewoonbare staat houden van een woning in de As- sendelftstraat. B. en W. zullen dwang uitoefenen als deze eigenaar nalatig blijft. De heer v. d. Hulst vroeg tenslotte de aandacht voor de afvoer van regenwater op een bepaalde plaats aan de Hoge Mors waar het water van gevel tot gevel 6tond. Gisteravond was hei voor de leerlingen van klas 4B van de Chr. Lagere Tuinbouwschool te Rijnsburg een onvergetelijke avond. In tegenwoordigheid van het bestuur, de oudera, het rjjkstoezicht en de leraren werd aan 13 leerlingen het einddiploma uitgereikt. Twee weken geleden hebben ze gezwoegd op het schriftelijk examen. Joop Maassen van de Brink, Hendrik Nap en Frits Regeer (Leiden), Jacobus van Os (Voorschoten). Dik Rops (Den Haag), Willem de Witte (Rijsoord). Arle Verboom (Oegstgeest). Bart van 't Riet (Abbenes). Van klas 2B naar 3B: Jacob Barn- hoorn en Adrie Olderiks (Noord-wijk), Johannes Brussee (Oegstgeest), Arie Cok (Koudekerk ad. Rijn), Cornells Gussekloo. Jacobus Ruigrok, Wybo Roo- Wassenaar). Albert D. den Haan Een vijftal leerlingen gaf in de vorm van een opstel een indruk over het ge maakte werk De leiding van de avond berustte bij de voorzitter van de com missie van toezicht, de heer T. Kralt. In zijn inleidend woord wees deze er In het bijzonder op dat de jongens in de toekomst als kweker de handen flink uit de mouwen moeten steken Namens de Rijkstuinbouwconsulent te Lisse sprak de heer J. J. Kwaad, die vooral wees op de goede sfeer, die hier op school heerste. Na de pauze sprak de leraar, de heer J Braakhekke. een hartig woordje tot de oud-leerlingen. Hij wees vooral op het verantwoordelijkheidsbesef, dat de jongelui moeten tonen. Namens de leerlingen sprak Willem Oudshoorn. Uit dankbaarheid voor het genoten onderwijs bood hij de heer Braakhekke twee langspeelplaten aan. De gezellige avond werd besloten met een speech van de voorzitter EINDEXAMEN De geslaagden voor het eindexamen waren: Anton W. Buntsma (Warmond). Teunis van Drunen en Adrianus G. Moerkerk (Voorschoten), Cornells W. v. Egmond en Aart J. Weekhout (Wasse naar), Jan M. de Koning (Leiderdorp), Hendrik Z. Kühn en Pieter J. Vercou- teren (Sassenheim), Jan v. d. Meyden (Koudekerk a.d. Rijn), Willem R. Ouds hoorn (Oegstgeest), Anton van Delft, Pieter de Rover en Gerrit van Zuylen (Rijnsburg) BEVORDERINGEN Bevorderd van klas 3 B naar 4 BPie ter van Delft (Rijnsburg), Pieter Fen- nes en Cornells G. Spierenburg (Kat wijk a. d. Rijn), Jan van de Grijppaarde (Wasenaar), Cornells Houiwaard en Jan Meulendijk (Noordwi^k)Jan Koudijs, Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Aangenomen naar Eindhoven (toez.) E. Sneller te Middelburg. Naar Hengelo (wijk Drlene) A. van Es te Bellen. Beroepbaarstelling J. de Waard. vlc. te Alphen aan den Rijn. Beroepen te Ede (vak. J. van Sliedregt) en te Oud-Beyerland J. Wieman te Oude water. Bedankt voor Lunteren J. van Woerden te Stolwijk. Voor Oosterwolde (toez.) D. J. Mledema te Tzummarum. GEREF. KERKEN Tweetal te Ermelo. A. T. Besselaar te Krabbendyke en R. J. Beukema te Berkum. Beroepen te Nes (W. D.)H. Groeneveld. kand. te Terneuzen. Te Ee (Fr.) C. de Kruyk te Tljnje. Te Anjum (2e maal) E. Baerends te Zuldhorn, die dit beroep ook aannam. Aangenomen naar Laren (N.H.) P. Popma te Abcoude. Naar Amsterdam-n. (vac. Joh. de Boer) G. ter Steege te Vlanen, die bedankte voor Lemmer. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Groningen (vac. W. Heer- ma) M. W. Nleuwenhuizen te Amsterdam- west. Te Bussum M. Vlletstra te Eemdijk. BAPTISTEN GEMEENTEN Aangenomen naar Amsterdam (als evang. pred. voor west) M. G. Boeschoten te Stavoren. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Bedankt voor Vlaardingen F. Mallan te Brulnlsse. REM. BROEDERSCHAP Benoemd tot luchtmachtpred. P. den Broeder te Nijmegen. Kivart miljoen bezoekers per jaar? Internationaal gezelschap in Raadhuis Gisteren had in de raadzaal te Was senaar de ontvangst plaats van de deelnemers aan de internationale mili taire zwemwedstrijden door wethouder loco-burgemeester mr. dr. J. Hazen berg die in zijn rede o.a. zei, dat het gemeentebestuur het zeer prettig vindt, dat de wedstrijden worden gehouden in het zwembad waarmee Wassenaar dit jaar werd verrijkt. De voorzitter van de Nederlandse delegatie bij de conseil, luitenant-kolonel J A. G. de Leeuw, betuigde namens allen dank voor de ontvangst. In tegenwoordigheid van vele geno digden had des middags de officiële opening plaats van het buitenbad dat voor deze gelegenheid en de wedstrijden met tribunes was omringd. Mr. dr. W. F .van Glinsteren, voorzitter van het bestuur, heette de aanwezigen welkom. Aangezien bij de opening van het bin nenbad reeds toespraken waren gehou den zou hij kort zijn en alleen memo reren. dat het geheel tot stand kwam door samenwerking tussen het particu lier initiatief en ae gemeente. Hierna was voor de officiële opening het woord aan wethouder Hazenberg, die aanving met een betuiging van medeleven met de ouders van de 11- jarige Jan Vlek. die in het bad ver dronk. Vervolgens wees hij er op, dat het bad blijkens de cijfers in een be hoefte voorziet. Terwijl gedacht was aan een aantal van 144.000 bezoekers per jaar mag op grond van die cijfers wor den gerekend op een aantal van 250.000 Hij weidde verder uit over de geschie denis van de totstandkoming van het bad. waarna hij het voor geopend ver klaarde. De voorzitter van de Kon. Ned. Zwembond, de heer J. de Vries, sprak MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 3 april. Veemarkt. Aanvoer ln totaal 2893. Weektotaal 4952. vette koelen en ossen 500. gebrulksvee 506, vette kalveren 220, graskalveren 170, nuchtere kalveren 575, varkens 148. biggen 147, paarden 104, veulens 25. schapen of lammeren 472, bokken of gelten 26. Prijs per kg: Vette koelen, le kw. 3.10 3.40. 2e kw. 2.602.90, 3e kw. 2.502.60; vette kalveren 2.903.00, 2.702.80, 2.30 2.50. Prijs per stuk: Graskalveren 475, 375, 275; nuchtere kalveren 80, 68. 52; biggen 56, 50. Prijs per kg: Slachtpaarden 2 40. 2.30, 2.00. Prijs per stuk: Veulens 450. 400, 300; schapen 140, 120, 100; lammeren 100. 90, 70; kalfkoelen 1175, 950. 750; melk koeien 1175, 950, 750; varekoelen 900, 750, 600; vaarzen 880, 730, 600; pinken 650, 500, 400, over het belang van het bad voor het zwemonderwijs aan de jeugd. Mr. Bierenbroodspot, voorzitter van De Sportfondsenbaden zei o.a.. dat men er in sportfondsenkringen trots op is. dat in een gemeente van 25000 zielen zo'n prachtig bad tot stand kon komen en dat het record van het aantal be zoekers zo met stukken is geslagen. 's Avonds bood de gemeente de bui tenlandse gasten in Kasteel Oud-Was senaar een diner aan (Rijnsburg), Jan Heyl (Warmond). Hugo den Hollander. Nico Nederlof, Joop van Os. Harry Schoonbeek, Tonny Teuten- berg en Wilhelm Verhagen (Voorscho ten). Arie Korpeilshoek (Katwijk a. d. Rijn). Bastlaan Vooys en Cornelis Vooys (Katwijk aan Zee). Frits Marijt (Lei den), Cornelis v. Vliet (Zoeterwoude). Van klas 1B naar 2B: Leendert Baars en Hans Spek (Leiderdorp), Ar nold van Dij'k, Piet Remmerswaal en Jan Zwanenburg (Katwijk a. Zee), Cor nelis van Egmond, Jan de Mooy, Dirk de Mooy en Frans de Rover (Rijns burg). Cornelis v. Grieken, Cornelis Juf fermans. Daniël Ravensbergen en Ma- chiel Verhaar (Oegstgeest). Cornelis Guyt en Engelbertus Knoppert (Voor hout). Cornelis de Ruyter (Noordwijk), Vict-or Zonneveld (Noordwijkerhout), Cornelis Soheffers (Leiden). LEIDERDORP PADVINDERIJ De plaatselijke commissie van de Ned. Padvinderij heeft bericht ontvangen dat goedkeuring werd verleend aan het raadsbesluit tot het verstrekken vaneen lening. Het nieuwe onderkomen van de padvinders aan de Dr. van Rhijnstraat is grotendeels gereed en de opening daar van kan binnenkort plaats hebben. OEÜSTÜEESi GESPAARD Aan het postkantoor Oegstgeest werd gedurende de maand juni ingelegd f. 118.007.60. terugbetaald f. 103.243.26. VOORSCHOTEN GESLAAGD Voor het examen M.T.S. afdeling Weg- en Waterbouwkunde slaagde te 's-Gravenhage. de heer A. J. Turion, alhier. BEURSOVERZICHT Iets betere stemming Amsterdam, 3 juli Nu beurskrlngen de Amerikaanse staalstaking voorshands niet ais een ernstige ingreep in het bedrijfsleven zien, hetgeen door de meevallende stem ming van New York werd bevestigd, was men vandaag ook aan het Damrak over het dode punt heengeraakt. Wel was de affaire nog zeer gering, maar de weg was vrijgemaakt voor een koers- herstel, dat met inachtneming met de nodige gereserveerdheid, aan de markt weer iets meer kleur verleende. De be tere stemming van Wallstreet k/wam hier tot uiting speciaal in hogere koer sen voor de internationale fondsen. Zo kwam Kon. Olie weer juist boven de 800, en wist Philips de 3 x parikoers dicht te benaderen. Unilever trok 4 pun ten aan, maar Aku week vrijwel niet van het vorige niveau af. Ook de Scheepvaartmarkt ondervond iets meer belangstelling. Alle soorten wisten 1 tot 2 punten te verbeteren en deze tendentie werd in het verdere ver loop nog geaccentueerd, zodat het slot van de beurs betrekkelijk een vriendelijk aspect had. Voor Indonesische fondsen blijft de belangstelling gering. Ver. Deli bijv. kon maar moeilijk meekomen. Daarentegen was Amsterdam Rubber goed prijshoudend. Op de Staatsfondsenmarkt trok de staffellening weer de aandacht. De in zet was vrij hoog op 92%, waarna een reaotie volgde die echter niet kon ver hinderen dat per saldo de koers toch nog een kleinigheid beter was dan gis teren. WISSELKOERSEN Amsterdam, 3 juli - Londen 10.63%— 10.64%, New York 3.82fi—3.83ft. Mon treal 3.90%—3.90%. Parijs 1.0852%— 1.0862%, Brussel 7.65%—7.65%, Frank furt 91.13—91.18, Zurich 87.29«7.34%, Zürioh (vr. fres) 89.34%—89.39%, Stock holm 73.63—73.68, Kopenhagen 55.01%— 55.06%, Oslo 53.1953.24, Milaan 60.83% -60.88%. Beurs van Amsterdam Dinsdag 3 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. 53 3% 98% 98% Grootboek obl90% L 90% Ned. '51 3% 96% 96% Ned. '53 (3%) 95% 95% Ned. '48 3% 89% 89% Ned. '54 3% 91% 91,V Ned. '55 3% 91% 91% Ned. '55 II 3% 92% 92% Ned. '47 3% 392ft 92% Dollarlng '47 3 9211 92 Investeringscert. 3 95% 95% Ned. 62-64 3 95% 95% Indie '37 A 3 93 93 Grootboek '46 3 91% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 54 54% Nat. Handelsbank 132% 132 Ned Handelmy. 196% 198 AHÜ. 263% 263% Philips 291% 294% Unilever 413% 416 Wilton Feyenoord 309% 310 Biliton 2de r245 245 Kon Olie f.50.— 403 Kon. Olie 795% 801% Amst Rubber 98% 100 Holl. Amer lijn 182% 183 Kon Ned Stoomb. 168% 167 Ned. Scheepv Unie 172% 174% H.V.A117% 116% Java Cult67% 66% Deli Mij. 134% 132% Senembah80% 80 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 95 95% Den Haag 1937 1 3. 90'. Leiden 1947 96% R'dam '37 I III 3% 96% 96% Industr. Obligaties Philips Dollarlng 101% B 102 Premieleningen A'dam '51 2% 125% 125% Eindhoven '54 2% 100% 100% Enschede '54 2% 9811 99 Den Haag'5212% 123% 122 idem n 2% 125 L 120% R'dam '52 I 2% 124 idem n 2% 124% 122% Utrecht '53 2% 112 110% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd Bank 234 235 Rotterd Bank210 212 Twen tsche Bank220% 222% Industrie Ondernemingen Ned G. en Splr fabr 209 209% Kon. Ned. Grofsm 119 120 Rott. Droogd Mij. 594% Tieleman en Dros 11% 11% Handelsondernemingen Borsumi) cv A f 1000 109% 107% Internatio125 125 Diversen Albert Heyn265 exd. 264 Ned M Walv Vrt. 71% 71% Spoorwegen Deli Spoorw Mij. 22% 22% Amerik. fondsen Anaconda 73% 74ft Shell Oil Cy 98% 80% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VE Holl Constructie 410B Ing bur v Bouwnijv 128L Int. Kunststof! Ind. 53% Kon Ned fc.ieimer 70 Pref w a idem 73GB Textiel UeDi Wijk 81% Leidscne W ,i>pinn 360%GB 360%GB Ned Electroiasm 350 Sikkens Lakfaor '53 510 510GB Ver. Touwfabrleken 170 170GB 99GB 2/7 54 70 73 81% Weralnk'» Betonm.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5