Duitsland doet vele pogingen om visconsumptie te verhogen Propaganda op alle fronten Finale heren-enkelspel is Amerikaans - Australische aangelegenheid DINSDAG 3 JULI 1956 Prijsstabilisatie is van groot belang De grens van de visconsumptie is in Duitsland zeker nog niet bereikt. In de bondsrepubliek van 1937 stond het verbruik op 12.4 kg. per man en in 1953 was dit 11.5 kg. Ook bestaat er een groot verval in het verbruik tussen de plaatsen aan de kust en de steden in het binnenland van West-Duits!and. In Hamburg en Bremen en geheel Sleeswijk-Holstein wordt per man 32 kg. vis gegeten; in Baden Wurtemberg, Bayern en Rheinland daarentegen slechts vier tot vijf kg. Het is hierop, dat het Duitse visserijbedrijf zich volop gaat werpen. In de eerste plaats wijdt het propaganda bureau van het Westduitse visserij bedrijf zich er aan. Er wordt een propaganda gemaakt, die op goede resul taten kan wijzen en die in de toekomst over een zo breed mogelijk front en met nadruk en fantasie zal worden voortgezet. Die verhoging van de afzet is echter niet alleen met propaganda te bereiken, al is men daar nog zo goed in. De kwaliteit van het produkt dient verbeteringen te ondergaan, heeft het bedrijf zich als eis gesteld. En eveneens beslissend voor het uiteindelijk te bereiken resultaat is een stabilisatie van de markt en de prijs, verkorting van de aanvoerwegen en rationalisatie van de kleinhandel. Algemeen wordt in Duitsland erkend, welk een stijgende betekenis deze bedrijfstak voor de voe ding van het volk heeft en in de toekomst nog veel meer zal hebben. In de bondsregering, in de regeringen van de provincies, maar ook in de bondsdag en de provinciebesturen is het visserijbedrijf steeds weer onderwerp van gesprek. Noodzakelijk is echter ook in Duitsland de opmerking geweest, dat hulpverlening van de staat in een ledige ruimte staat, wanneer diegenen, die ze moeten gebruiken, zelf niet bereid zijn het hunne er toe bij te dragen. zaken staan, zodat deze zaken een be langrijke schakel voor de afzet van diepvries kunnen worden. Dat de vis handel van deze afzet via de levensmid delenzaken schade berokkend zal wor den. wordt in Duitsland door deskundi gen ontkend. Zij menen, dat de zaken, die thans bestaan en dus merendeels in verse vis handelen, by een groter ver bruik van diepvries door een vergrote afzet van verse vis zullen gaan waar nemen. De diep vries vis moet hier de pio nier zijn en nieuwe vrienden maken. Groot tumult in Romeinse gemeenteraad bij verkiezing In de gemeenteraad van Rome is maandagavond by de debatten over de verkiezing van een nieuwe burgemees ter, een hevig tumult uitgebroken. Een neo-fascistisch raadslid protes teerde tegen de aanwezigheid in de raad van een communistische oollega en hy beweerde dat deze tydens de oorlog in de Sovjet-Unie Italiaanse krygsgevan- genen had mishandeld. Hier op ont stond een handgemeen dat het ingrypen van gewapende politie noodzakelijk maakte. Om demonstraties te verhin deren werd. toen de vergadering hervat was. het gemeentehuis door politie en brandweer omringd. De christen-democraat Umberto Tu- pini werd tot burgemeester gekozen met 50 van de 80 stemmen. De man, die de propaganda voor het visseryibedryf van Bremerhaven 10.000 werknemers in het visserijbedryf, negen vistrednen per dag het binnenland in voor zyn rekening neemt is de heer G. Kernn. Temidden van de vishallen, de fabrie ken en bedryven, ook temidden van het instituut voor zee-onderzoek, de berich tendienst. brandweer, eigen postkantoor en risserijmuseum, zetelt hij in het grote moderne gebouw van de PBG. waarin alle diensten van het visserybedryf te Bremerhaven zyn ondergebracht. Dit 'bureau .Deutsche Fisohwerbung e. V.", maakt in twee richtingen propaganda. Rechtstreeks wordt de consument opge wekt tot vis-eten en via de kleinhande laar wordt er nog eens een schepje bo venop gedaan. Elke weet reist een vyf- entwintigtal Duitse kleinhandelaren in vis naar Bremerhaven om er in de keu ken van de propagandadienst de nieuw ste recepten te leren, de vis te bewerken en in de bedryven en hallen ervaringen op te doen. Voorts wordt om de week een fris weekblad uitgegeven met tips voor de handel ter stimulering van het visverbruik. Intensieve propaganda De steaen, waar het visverbruik om hoog kan, worden door de propaganda dienst opgezocht. Vooral in het binnen land van Duitsland' worden tal van ste den flink aangepakt. De winkels worden overladen met vis, de hele jeugd loopt met vlaggetjes „Und heute gibt er Fisch aus Bremerhaiven", meisjes met bladen, waarop vis is gestapeld, betreden het raadhuis, er zyn kinderfeesten en de demonstratiekeuken en „glazen keuken" draaien op volle kracht. In iedere straat komt de burger van zo'n stad het woord vis tegen. In Brunswijk heeft men by- voorbeeld vorig jaar zo'n actie onderno men; het visverbruik is er gestegen met ruim dertig procent. En voor die pro paganda betaalt de handel 3 pfennig (ongeveer 2.7 cent) per aangevoerde kist vis in de havens. Die heffing wil men echter brengen op 10 pfennig, zodat dan een bedrag van DM. 3.000.000 voor de propaganda beschikbaar komt. Vier punten Voor het slagen van die propaganda heeft de heer Kernn eohter een gere gelde aanvoer nodig, een goed sortiment, een vaste prijs en een goed produkt. Een produkt, dat tot in de kleinste berg dorpjes van .Zuid-Duifcsland, prima moet zyn. En dus: diepvriesfilets Deze vier genoemde punten komt men telkens weer in het Duitse visserybedryf tegen, wanneer men de afzet ter sprake brengt. Die afzet kan groter worden; aan de aanvoer door de vloot zal het niet liggen. De diepvries geeft het visserybedryf gelegenheid de vis lange tyd in voor raad te houden, zodat in tijden van ge ringe aanvoer van bepaalde soorten zeevis, deze vooraad kan worden opge nomen om in het land te worden afge zet. Het produkt heeft een prima en ge- lykmatige verzorging gehad en boven dien kunnen de mogelykheden van transport met diepvriesprodukten aan zienlijk worcen uitgebreid. Nieuwe af zetgebieden in afgelegen delen van Duitsland kunnen thans ontsloten wor den. En de prijs kan vrijwel gelijk blij ven aan die wanneer er volop aan voer to. Overal is de machine in het West duitse visserijbedrijf doorgedron gen. Hier een kijkje in het diep- vriesbedrijf van Kielfrost te Kiel; we zagen er de diepvriesprodukten voor een IJmuidense vishandel en een landelijk bekend diepvriesbe- drijf uit de cellen komenVoor export naar Amerika, verzekerde men ons. Product of Holland". Diepvries pionier De verse vis wordt in Duitsland thans grotendeels afgezet in plaatsen met meer dan 10.000 inwoners. De bevolking van ae Bondsrepubliek West-Duitsland verblijft echter voor 40 procent in ste den. die niet meer dan 10.000 inwoners tellen en het is op deze steden, dat de vergroting van de afzet zich gaat con centreren. Ruim 6000 vishandelaren be zitten thans in Duitsland een bedrijfje, waartegenover 125.000 levensmiddelen- De Wimbledon - kampioenschappen Tot nu toe wordt ln Duitsland uit sluitend aan de wal diepvries-vis gereed gemaakt. Aan boord van het onderzoe kingsvaartuig ..Anton Dohxn" is men met proeven bezig om gegevens te ver- krygen over het diepvriezen aan boord van een treiler, terwyl enige reder yen plannen hebben een vergrote uitgave van een treiler in de vaart te brengen, waarop het eerste deel van de vangst wordt diepgevroren. In de Duitse haven zijn thans al dertien diepvriesbedryven werkzaam met een dagcapaciteit van 440 ton diepvriesfilets. Een jaarproduk- tie van 90 tot 100.000 ton kan nu al wor den bereikt. Uiteraard worden ook proeven geno men met de afzet van diepvries-produk- ten en zo is begin maart in Keulen en Bonn een groots opgezette proef begon nen. Vierhonderd diepvriescontainers werden in Bonn en Keulen geplaatst met financiële steun van de staat. Vele vragen over de verpakking, de propa ganda. de reactie van de consument, de doeltreffende organisatie van de diep vriesketen en de plaats van de klein handel zullen onget/wyfeld in deze proef een antwoord vinden. Verder is in Duitsland op 6 juni van dit jaar al een „Arbeitsgemeinsohaft deutsohe Tiefkuhlkette" opgericht, die zich ondermeer tot doel stelt een vry- willige controledienst in het leven te roepen. Prijsprobleem Een zeer omstreden probleem rond de gehele omschakeling in het Duitse visserybedryf blijft het huidige systeem van verkoop op de zeevismarkten en de invloeden daarvan op de onstabiliteit van de prijs. De meningen verschillen sterk in het Duitse bedrijf en men ao'nt het nog niet eens zo belangrijk of de gang van zaken zioh in de richting van een beurs, zoals in de USA of in die van de veiling, voltrekt. Het is eohter noodzakedyk, dat een echte concurren tie behouden blyft en geen monopolies ontstaan, die in de wedijver om de kwa liteit verzwakkend zouden kunnen wer ken. Wordt eenzelfde soort vis in onge veer gelijkblijvende hoeveelheden aan gevoerd. dan wordt de speculatie een halt toegeroepen en de prysvorming in vastere banen geleid. Zouden handel en industrie in Duitsland zich dan nog bo vendien tot inkoopcombinaties aaneen sluiten, dan zou het niet meer tot prys- excessen kunnen komen, die zowel de voorziening van de markt als de prijs stabiliteit in gevaar zouden brengen, Deze zeer reële mogelykheden kunnen niet door regeringsmaatregelen worden Reeds op zee Een overzicht van een gedeelte van de Bondsvisserijtentoonstelling te Kieldie vorige week werd ge houden. Op de voorgrond de met water gevulde plastiek-zeekaart, waarop de treiters van de Duitse havens naar alle met lampjes ge kleurde visgronden trokken. Daar achter een model van de treiler Nordsee verwezenlykt en daarom wacht men thans op het initiatief van het West duitse visserijbedryf. Met de marktwet voor het visserybedryf is de mogeiyk- heid geschapen door de Bondsregering. De Duitse scheiding Een gezamenlyke taak van regering en bedrijf ligt tenslotte ook nog daarin, dat men de gevolgen van de onnatuur- lyke grens, die Duitsland in twee delen scheidt, zoveel mogelijk tracht te ver zachten. Het Westduitse visserybedrijf probeert de toegang tot haar traditio nele midden- en oost-Duitse afzetge bieden open te houden of te heropenen. Men ziet duidelyk in, dat de weg die kan leiden tot een duurzame sanering van het Westduitse visserybedryf geens zins glad en geëffend is. Maar hy tekent zich toch duidelyk af en hy zal tot re sultaat leiden, wanneer het bedrijf ge lukt, alle deelnemers tot een goede samenwerking op te roepen. De favoriet voor de heren enkelspel- titel, de Australiër Hoad heeft zich niet zonder moeite in de halve eind strijden geplaatst. Hy verloor zelfs de eerste set van zyn landgenoot Ander son, die in de kwart-finale zijn tegen stander was. Bovendien is het tot nu toe de enige set geweest, die Hoad moest prysgeven. In de tiende game van de eerste set brak Anderson door en met 6—4 nam hij deze voor zyn rekening. De pezige blonde Australiër pakte daarna de zaken wat steviger aan. Zyn service werd nu onhoud baar en Anderson, die er geen ant woord op kon vinden, schudde mis troostig zijn hoofd. Ook de volley's vanaf het midden van de baan geno men waren voor Anderson moeilijk of niet te retourneren. Bovendien pas seerde Hoad zijn tegenstander met keiharde diepe drives en zowel de tweede als de derde set won hy met 6—1. Maar geen enkele speler had dit spel kunnen volhouden en in de vier de set kreeg Hoad even met een in zinking te kampen. Hy miste de vaart en Anderson had nu de gelegenheid om het initiatief te nemen. Nadat de partij wegens regen 12 minuten in de 22ste game was onderbroken, kwam Hoad nog sterker terug. En vyf mi nuten later verliet de Australische crack als winnaar de baan (1311). Scihimidt ondervond, dat Ken Rose- wall in een uitstekende vorm stak. De gTote rivaal en landgenoot van Hoad was met uitzondering van de service in alle ondrdelen de Zweed de baas. Hij was het. die het spel in handen had. Met 6—1. 6—3, 6—2 won Rosewall de party. De kwart finale-party tussen Seixas en de 24-jarige speler uit de Amerikaanse stad Atlanta, Allen Morris, had weinig om het lijf ondanks het feit, dat Seixas in de eerste set het vuur na aan de Om liet kampioenschap van Nederland A.s. zondag in Leiden De beslissingswedstryd voor het korf bal kampioenschap van Nederland tus sen Rohda en het Zuiden zal a.s. zondag op het sportpark „Roomburg" te Leiden worden gespeeld onder leiding van scheidsrechter L. Ledemeyer Vaststelling prijzen bloembolle noogst 1957 Het bestuur van het produktschap voor siergewassen zal zich op de eerstvolgende openbare vergadering op 10 juli o.m. bezig houden met de vaststelling van minimumexport- pryzen van de bloembollen oogst 1957. Het is de bedoeling de binnenlandse minimumprijzen op het huidige niveau te handhaven. Teneinde een deel van het risico, dat uit de wyziging van het pryzensysteem zou kunnen voortvloeien van de schou ders vam de kwekers af te nemen, werd tussen dezen en de exporteurs overeen gekomen, dat de export moet betalen de helft van wat er aan heffing nodig is om het surplus aan leverbaar te be talen, tot een maximum van 10% sur- plusheffing voor resp. hyacinten, tul pen en narcissen afzonderiyk. Het meerdere surplus zal alleen door de kwekers worden gedragen. Congres van kernfysici Gisteren is in het Koninklyk Insti tuut voor de Tropen te Amsterdam een acht-daags internationaal congres be gonnen van kernfysici uit tal van Europese landen. Rusland. Amerika en Japan. Er zijn ongeveer 600 deelnemers. Het congres staat onder voorzitterschap van de Nederlandse prof. dr. C. J. Bakker uit Genève. Prof. G. Bethe van de Cornell University te New York sprak de openingsrede uit. Er zullen zestien voordrachten wor den gehouden. De laatste twee dagen zullen de deelnemers excursies maken, o.m. naar de fysische laboratoria bij Amsterdam. Vanavond zal het Amsterdams ge meentebestuur in het I.C.C.-Vondelpark de congresserende kernfysici officieel ontvangen. Rita Schmid. Miss Holland 1956, begroette gistermiddag op Schiphol de Franse schoonheidsspecialist Fernand Aubry, die beweert van iedere Assepoester een Prinses te kunnen maken. Waarom Miss Hol land hem verwelkomde, weten we niet. Die hoort hem toch waarlijk niet nodig te hebben (Ingez Med.-Adv.) Woensdagavond a.s. 7 uur Promotie Ie klasse LUGDUNTUM— HOLLANDIA LUGDUNUM—HOLLANDIA Voor de morgenavond om 7 uur te spelen promotiewedstryd Lugdunum Hollandda is de opstelling van Lugdu num als volgt: Planjer, Ligtvoet, N.N., Van Pylen, Hoekstra. De Roo, Teeuwen Filippo, Krygsman, Verhoeven, Mizee. ATLETIEK TIJDENS TRAINING BEREIKTE NIKKINEN 87.62 METER! In een gesprek met een verslaggever van het Zweedse blad „Afton Tidnigen" heeft de Fin Nikkinen, die op 24 juni j.l. het wereldrecord speerwerpen van Bud Held met niet minder dan 1.81 meter verbeterde door een afstand van 85.56 meter te bereiken, verklaard, dat hy begin juni tijdens de training te Pajulahti de speer 87.62 meter ver wierp. Hy zei: „Het nieuwe wereldrecord van Sidlo (83.66 meter) op 30 juni gemaakt, zal geen lang leven hebben, want ik ben er zeker van dat Sidlo zelf. de Fransman Macquet, de Noor Danielsen of ik gro tere afstanden kunnen halen." WIELRENNEN WIM VAN EST KOPMAN IN RONDE VAN NEDERLAND Wim van Est zal in de Ronde van Nederland, die van 6 tot en met 13 augustus wordt gehouden, starten als kopman van één van de drie Nederland se ploegen. Gerrit Schulte werd reeds eerder aangewezen als kopman van een team. De aanvoerder van de derde Nederland se ploeg moet nog worden aangewezen. DUIVENSPORT Fondclub Leiden en omstreken Wedvlucht met oude duiven vanaf Chateauroux 625536 km. Gelost te zes uur met sterke noord-oosten wind. Aantal vogels 350. Ie duif op zaterdag te 17.45.07 uur. Uitslag op zaterdag: H. van Vegten (9) 1, 6, 29, 34; J. v. Leeuwen (4) 2; A. Siera (4) 3. 4; G. v. Klaveren (9) 5, 14. 16. 28; Gebr. de Wit (9) 7,31; Hoek—de Vries (10) 8. 17; J. Beekman (1) 9; H. de Haas (4) 10; Chr. v. d. Pluym (2) 11, 24; OttenDekker (5) 12; J.'Rakhorst (10) 13; P. G. Borgers (9) 15; P. J. Fasel (5) 18. 35; E. Smit (10) 19; M. v. d. Wiel (10) 20; C. Zwaan (8) 21: H. W. Martens (9) 22. 32; G. v. Albada (5) 23; P. v. d. Drift (11) 25; J. Plug (10) 26; N. Oudshoorn (5) 27; D. van Eyk (9) 30; J. Passchier (10) 33; Gebr. Passchier (10) 36; H. Kettenis (6) 37. Zondag: J. de Weerd (11) 38, 43, 48; J. Rakhorst (10) 39, 42; J. v. Duuren (1) 40; G. v. Albada (5) 41; D. van Eyk (9) 44; Hoekde Vries (10) 45; A. de Graaf (8) 46; P. G. Borgers (9) 47; J. v. Alphen (4) 49; M. Jongeleen (6) 50. Leidse Concourscommissie Wedvlucht met' oude duiven vanaf Chateauroux. Aantal vogels 744. gelost te zes uur met n.w. wind. Afstand plm. 630 km. Nulpunt 628.57 le duif te 17.46.33 uur. Uitslag "Van zaterdag: H. en J. van Lee (4) 1; D J. Vink (9) 2. 44; A. Siera (4) 3. 4; D. v. d. Nieu- I wendijk '2) 5; G. Grebel (3) 6; F. Brink (5) 7;J. Rozier (3) 8; P. v. Klaveren (8) 9; J. Warmond (2) 10; J. Beekman (1) 11; H. de Haas (4) 12; S. Koster (4) 13; 30; Hoek-de Vries (11) 14. 26; C v. d. Pluym (2) 15. 36; A. Kop (3) 16; Otten- Dekker (5) 17; J. Rakhorst (11) 18; P. Fasel (5) 19. 50; W. Hogervorst (7) 20; L Bax (1) 21; F. van Heusden (8) 22; O. Nekeman (1) 23; R. de Graaf (6) 24; E. Smit (11) 25; C. Zwaan '8) 27; G. v. d. Revden (1) 28; Theil-Wisse (10) 29; M. v. d. Wiel (11) 31; G. van Albada (5) 32; G. Oude-Elferink (6) 33; N. Hooger- vorst (7) 34; J. Selier (1) 35; P. v. d. Drift (9) 37; J. Plug (11) 38; N. Ouds hoorn (5) 39; W. Vijlbrief (1) 40; P. Warmerdam (1) 41: C. v. d. Berg (11) 42: J. v. d. Assem (8) 43: A. v. d. Helm (10) 45; R. Pet (1) 46; Gebr. de Kanter (12) 47; M. V. d. Wilk (7) 48; J. Pas schier (11) 49. Vriendenclub (1); L.P.C. (2); Blauw- kras (3); Reisduif (4); Bonte duif (5); Columba (6); Rijnklievers (7); Voor schoten (8); Warmond (9); Wassenaar (10) i Noordwijk (11) j Nw. hout (12). schenen werd gelegd. Een beenblessure in de tweede set bij het serveren opge lopen, hinderde Morris danig en veel tegenstand bood hy daardoor niet meer. De cyfers waarmede Seixas zegevierde waren: 13—11, 6—0. 63. De vierde semi-finalist Richardson won in 25 minuten de eerste set van het duel met de Australiër Fraser. De tweede set was echter na 20 games voor laatstgenoemde. Tot 3—3 ging de stryd in de derde set gelyk op. Fraser verloor daarna zijn service-games. Tegen het spel van Richardson, dat doorspekt was met volley's en passeerslagen was Fra ser niet opgewassen en met 7—5 ging de set naar de Amerikaan. In de vierde set zag Fraser vier van zijn vyf ser vice-games teloor gaan. Richardson vermeed door gewaagde slagen de vyfdo set en won de vierde met 64. In de halve eindstryden, welke mor gen worden gespeeld verschynt Hoad tegen Richardson en Seixas tegen Rose wall op de baan. In het dames enkelspel is maandag slechts één kwart-finale gespeeld en wel die tussen de Engelsen Pat Ward en Angela Mortimer. Pat Ward, finaliste van de Amerikaanse kampioenschappen 1955, die voor dit toernooi niet geplaatst werd. schakelde Angela Mortimer met 63, 60 uit en zy was daarmede sinds 1939 de eerste Engelse, die de halve finale bereikte. Enkele der belangrykste uitslagen wa ren voorts: Heren dubbelspel, 3de ronde: Ander son en Emerson (Austr.) versl. Knight en Wilson (G.B.) 6—2. 7—6. 6—4: Coo per en Fraser (Austr.) versl. Collar en Truman (G.B.) 6—4. 75, 9—5. Dames dubbelspel, 3de ronde: mej. B. de Chambure en mej. C. Monnot (Fr.) versl. mevT. H. Billington en mej. M. Parker (G.B.) 63. 36, 64; Louise Brough en Shirley Fry (V.S.) versl. mej. S. Reynolds en mej. S. Waddington (Z.- Afr.) 60, 60; Thelma Long en mevr. E. Pratt (Austr./V.S.) versl. Shirley Bloomer en Pat Ward (G.B.) 86. 60. Gemengd dubbelspel. 3de ronde: mej. L. Snow en Garrido (VB./Cuba) versl. mevr. E. Smith en Mark (Denemarken/ Austr.) 63. 6—2; mevr. J. Drobny en Drobny (G.B./Egypte) versl. mej. S. Waters en Guïley (G-B./Ausfcr.) 61, 63; mej. J. Edmondson en Perry (Austr./V.S.) versl. Ann Shilcock en Paish (G.B.) 6—2. 11—9; Shirly Fry en Seixas (V.S.) versl. mej. R. Bulleid en Butler (G.B.) 6—3, 6—1. ZWEEFVLIEGEN OM DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN De Nederlandse vliegers waren niet ontevreden over hun prestaties de eer ste dag van de wedstrijden om de we reldkampioenschappen. Otto Kocli, die slechts 116 km kon afleggen, was zelfs van mening, dat het gezien de zeer moeilijke termiekomstandigheden één van dè beste vluchten in zyn 26-jarige zweefvliegcarrière is geweest. Touten- hoofd, die zondagmorgen door de grond ploeg weer op hef vliegveld werd afge leverd, heeft vele oude rotten in het wedstrijdvliegen de loef afgestoken In het officiële klassement voor de eenzit- ters, dat maandagmiddag werd bekend gemaakt en dat 45 namen omvat, staat hij op de achttiende plaats met 581 punten direcht achter de wereldkampi oen Gerard Pierre, met 584 punten. Koch is 39e met 69 punten. Cuadrado van Argentinië heeft de leiding met het maximum van 800 punten. Bij zware buien werd op de tweede dag pas in de middaguren een race over 100 km naar St. Etienne gehouden voor beide klassen. Toutenhoofd slaagde er evenals 11 an deren niet in om ook maar de geringste stijgen in de atmosfeer te ontdekken, zodat hij maandag nul punten kreeg. Koch echter kon vlak voor een on weersbui met harde wind hoogte winnen en driekwart van het parcours afleggen. St. Etienne werd slechts bereikt door vijf eenzitters en twee tweezitters. WATERPOLO INTERNATIONALE MILITAIRE KAMPIOENSCHAPPEN Gisteren in Wassenaar begonnen Een paar honderd enthousiaste toe schouwers onder wie de voorzitter van de K.N.Z.B., de heer Jan de Vries, zyn maandagmiddag naar het nieuwe mo derne Sportfondsenbad in Wassenaar getogen, waar na de officiële opening van dit 50 meter bad, waarvan het water 18 graden aanwees door de burgemees ter van Wassenaar, dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen een aanvang is gemaakt met de internationale militaire zwemkampioenschappen, welke tot en met. vrijdag, 6 juli zullen duren. Op de eerste dag stonden twee waterpolo-wed- strijden op het programma, die van Ne derland tegen de Verenigde Staten en van België tegen Frankrijk. De wedstrijden werden geopend met de polo-wedstrijd Nederland—Verenig de Staten. De ontmoeting leverde, zoals te verwachten viel, een ondubbelzinnige overwinning op voor onze landgenoten. 12-1 was de uitslag, terwijl de rust met 4-0 voor Nederland was ingegaan. In het Nederlandse team waren Verra en Molhuyzen die beiden vier maal scoorden, Ruimschotel nam twee doel punten voor zijn rekening en Wever en Klaassen beiden een. Van geheel ander gehalte was de ont moeting tussen de ploegen van België en Frankryk. Deze zeer levendige wed strijd, waarbij onze landgegnoot H. de Kok als scheidsrechter fungeerde bracht een verdiende 6-2 overwinning voor de Fransen, die bij rust met 3-2 de leiding hadden genomen. NEDERLANDSE TEAMS SAMENGESTELD De Nederlandse waterpolozeventallen, die op zaterdag 7 en zondag 8 juli te Tiel tegen Frankrijk zullen spelen, zyn als volgt samengesteld: Senioren: doel: Kniest (AZ en PC, Amersf.); achter: Bijlsma (Haarlem), Luchs (Robben, Hilversum) en Lamme (Robben); voor: Muller (Dolfijn, Am sterdam). F. van Dorp (AZ en PC), Smol (HZ en PC, Den Haag). Reserves: Mosterd (AZ en PC), Van Gelder (HZ en PC) en W. Waalewijn (HZ en PC). Junioren: doel: Hermsen (Robben); achter: Muller (Dolfyn), De Boer (Rob ben) en Vriend ('t IJ, Amsterdam); :oor: F. van Dorp (AZ en PC), Aalberts (DZV, Delft) en A. Swijghuizen ('t IJ). Reserves: Uitentuis (Robben), Boden- staff (AZ '82, Arnhem) en Trimp (AZ '70, Amsterdam).

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4