Verzwakt Quick Boys won verdiend met 4-1 van Genemniden Hard spel van thuisclub na rust Jeugdige invallers deden het best Lauw voetbal in Bloembollenstreek Ouwerkerk grote man in aanval Zeeburgia legde voor rusi grondslag voor overwinning SCHMIDT (Zweden) SCHAKELT CHILEEN AYALA UIT MAANDAG 2 JULI 1956 Landskampioenschap Zaterdagmiddagvoetbal (Van een onzer verslaggevers) Het was wel met enige ongerustheid, dat Quick Boys de verre reis naar Genemuiden ondernam om daar in het kader van de kampioenscompetitie de sportclub Genemuiden te ontmoeten. Maar ondanks alle pessimistische voor gevoelens wonnen de blauw-witten ruim verdiend met 41. Voor enige onge rustheid was echter wel enige grond. Immers de Katwtfkera moesten met vier invallers uitkomen. De elftalcommissie heeft het echter aangedurfd om uit het A-junioren-elftal enige spelers op te stellen. Deze proef is buitengewoon ge slaagd. De jeugdige Aandewiel en de even jeugdige Viool hebben de vuurproef schitterend doorstaan. Ondanks het gebrek aan routine in dergelijke zware wed strijden, was het resultaat van hun spei in dit milieu van dien aard, dat Quick Boys niet bang behoeft te zijn voor goede vervangers. Aandewiel die rechtsback stond, toon de zich een uitnemend verdediger, die rustig en beheerst zyn taak volbracht, ondanks de voor hem vreemde plaats, want in de Junioresploeg speelt hij midhall. Viool op de rechtsbinnen plaats, bracht met z"n lange trappen over links en rechts de nodige fantasie in de eigen aanval en.. de nodige ver- Elinkwijk-Rapid J.C. Een snel en geestdriftig spelend Elinkwijk heeft in de competitie om het kampioenschap van Nederland eindelijk de eerste overwinning be haald. Tot een 20 zege op Rapid J C kwamen de Utrechters in een wedstrijd waarin zij aantoonden, dat zij niet aan het einde van hun krachten zijn na de slopende competitie. Alleen in de eerste vijftien minuten was Rapid sterker. Piet Kraak, ditmaal uitstekend op dreef, moest herhaaldelijk ingrijpen om doelpunten te voorkomen. Na dit kwartiertje nam Elinkwijk even wel het initiatief over. Nu kreeg doel man Cox gevaarlijke schoten van Wes ters en De Jongh te venverken. Rechts buiten Klein, de „grote" man in de Utrechtse voorhoede, gaf zijn supporters het eerst gelegenheid tot juichen. Vanaf het middenveld dreef hy met de bal langs enkele Limburgse verdedigers. Spil Smeets trachtte het dreigende gevaar te bezweren, maar via de voet van de Ra pid-stopper verdween de bal achter Cox, die te verbouwereerd was om tijdig in te kunnen gTijpen (10). Aanvallen van Stroucken en van Van Melis liepen vast in de uitstekende Utrechtse verdediging, waarin invaller-linksback Labes opval lend goed speelde. Tweemaal verrichtte Cox fraaie saves, eerst op een kopbal van Vonk en later op een hard schot van De Jongh. Het trio WestersKleinDe Jongh kwam steeds beter op dreef en de Rapid- verdediging kreeg het op het einde van de eerste speelhelft heel erg zwaar. Een handsbal van Mommerts bezorgde Elink wijk een vrije trap vlak bij de rand van het. strafschopgebied. Het „muurtje" be nam Cox het uitzicht. Vonk greep zijn kans en hij schoot hard in (2—0). De tweede helft was minder aantrek kelijk. Het tempo zakte en werkelijk mooi voetbal kregen de toeschouwers slechts zelden te zien in deze fase van de strijd. Rapid was geheel uit vorm en de ploeg had nu kennelijk last van voet balmoeheid. Ondanks het goed opbou wende spel van rechtshalf Schaffrath en spil Smeets, brachten de Rapid-voor- waartsen er weinig van terecht. Ook het plaatsen was slecht verzorgd. Het kostte de thuisclub weinig moeite het initiatief te behouden. Smeets. en later ook doel man Vroomen, die Cox verving, zagen echter kans Elinkwyk het scoren te be letten. Uitslagen standen BETAALD VOETBAL KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND ElinkwykRapid JC 2—0 SpartaNAC 1—2 NAC 4 3- 1 6 7—4 Rapid JC 4 3- 1 6 7—4 Elinkwyk 4 11 2 3 5—6 Sparta 4-1 3 1 2—7 PROMOTIE ERE-DIVISIE GVAVKFC 2—3 NOADHennes DVS 21 NOAD 4 4 - 8 11—4 KFC 4 2 1 1 5 7—8 GVAV 4 2 - 2 4 11—6 Hermes DVS 4 1 - 3 2 4—8 RCH 4 - 1 3 1 2—9 rassingen in de verdediging van de tegenpartij! Hier omheen de „oudere" kern van spelers en dit alles had tot resultaat, dat een behoorlijk sluitend ge heel werd verkregen met als beloning een 41 overwinning. Deze 41 uitslag kan echter het vermoeden wettigen, dat Quick Boys niet zo heel veel moeite heeft gehad met de Sportclub. De feiten zijn echter anders. Dg Katwijkers heb ben voor dit resultaat hard moeten vechten, van begin tot het einde. De achterhoede moest steeds volkomen de gasten het hoofd te bieden en -Bauw waakzaam blijven om de aanvallen van in het doel heeft heus niet veel minder werk gehad dan zyn collega aan de andere zijde. Hij heeft echter zijn doel verdedigd als in zijn beste jaren en ver schillende malen redde hij fantastisch. De Sportclub heeft een goede ploeg, die eveneens behoorlijk sloot. Bovenal viel de sportiviteit binnen en buiten de lijnen te loven. Voeg hierbij de goede en rustige leiding van de scheidsrechter, zodat alle factoren aanwezig waren voor een prettig verloop van deze wedstrijd. 0 Praktisch de gehele eerste helft heeft Quick Boys het beste van het spel ge had, doch ook de achterhoede van de gasten liet niet veel steekjes vallen. Maar toen Piet van Rijn op het juiste moment een listig pasje gaf aan de snel naar binnenkomende van Duivenvoorde, nam Quick Boys toch de leiding, want het schot van dichtbij was onhoudbaar: 0'1. Moreel gesterkt ging Quick Boys door en nog voor de rust zouden de deden om in de stand nog voor de rust verandering te brengen, lukte dit niet. Na de rust heeft Quick Boys een tijd lang stevig in de „knijp" gezeten. De gastheren gingen een half uur lang stormlopen op het doel van Bauw. Maar ondanks deze vertwijfelde aanvallen, bleven Aandewiel - De Best - Schone- veld en vooral Bauw de situatie meester. Juist in deze periode kwam het derde doelpunt van Quick Boys. Bij een goed opgezette en snel uitgevoerde aanval was het weer van Duivenvoorde, die de keeper naai het net zond, 03. Pas na dit doelpunt gelukte het de Sportclub om middels de linksbinnen met een prachtschot de achterstand te verklei nen, 13. Hoewel de thuisclub, na dit doelpunt vooral, bleef aanvallen, tot een doelpunt aan hun zijde kwam het niet meer. Wel aan de andere kant. En weer was het van Duivenvoorde (die blijk baar in uitwedstrijden beter op dreef is dan in thuiswedstrydenh. die na een vlotte aanval de stand op 14 bracht en hiermede de stand op 14 bracht en hiermede tevens de hattrick ver richtte Er was veel 'belangstelling voor deze wedistrijd. NederlandFrankrijk (heren) 5'/2—3'/i Op de links van de Haagse Golf- en Countryclub werd een golfwedstrijd voor heren tussen Nederland en Frankrijk Bij de foursomes, die in de ochtend uren werden gespeeld, boekten de Nederlanders een verrassende 2Vi—Vi voorsprong. Mr. J. J. Dudok van Heel en mr. O. van Zinnicq Bergmann wonnen met 1 hole van Jean Bourin en Pierre Maeght. W. Ch. van Lanschot en A. J. Knappert wonnen met 5 en 4 van Frangois Fen- wick en Robert Nouel. R. C. van Erven Dorens en R. Olland speelden all square tegen Gerard de Dampierre en Jean Louis Dupont. Na de lunch werden de singles ge speeld en de resultaten hiervan waren: Mr. J. J. Dudok van Heel wint met 1 hole van Jean Bouring. mr. O. van Zinnicq Bergmann wint met 1 hole van Gerard de Dampierre. A. J Knappert verliest met 3 en 1 van Pierre Maeght. W. Ch. v. Lanschot verliest met 2 en 1 van Robert Nouel. R. Olland wint met 2 en 1 van Francois Farwick. R. C. van Erven Dorens ver liest met 6 en 5 van Jean Louis Dupont. Hierdoor werd de totaaluitslag Neder land 5>/2 tegen Frankrijk 3Va. hetgeen als een verrassing mag worden be schouwd. daar de Nederlanders in vele jaren geen zege op de Fransen wisten te behalen. Opmerkelijk was het debuut van de jeugdige Nederlander R. Olland, die voor het eerst in een vertegenwoor digde ploeg uitkwam. Ook GVS moest in Lisse meerdere erkennen (Van een onaer verslaggevers) Lisse heeft zyn promotie niet afhan kelijk gelaten van het antwoord op de twee protesten, welke Delft vorige week na afloop van de ontmoeting in de Giststad indiende. Hoewel er dus nog een theoretische mogelijkheid be stond, dat het verlies der Delftenaren in winst zou worden omgezet, waar door nog drie ploegen gelijk zouden kunnen eindigen, twijfelde niemand gistermiddag na de nieuwe zege ditmaal met 2—0 op GSV aan het 3e klasserschap van Lisse. Door deze uitslag hebben de oranje-zwarten het gepresteerd dit gehele seizoen op eigen terrein ongeslagen te blijven. Overigens leek het gistermiddag in het gemeentelijk sportpark te Lisse niet op een ontmoeting tussen twee serieuze gagadigden voor een plaats in de derde klas. Integendeel .er werd lauw en traag gevoetbald, het tempo lag erbar melijk laag, er werd slecht geplaatst en vele mooie kansen werden zonder blik ken of blozen om zeep geholpen. De ploeg, die de kansen nog het beste wist te benutten, trok aan het langste eind. Dat was Lisse. Hoewel deze zege niet onverdiend genoemd kon worden, was er van veel krachtsverschil geen sprake. Maar ook de Goudse aanval liep steeds te pletter op de voortreffelijke Lissese defensie, die zeker het grootste aandeel heeft gehad in de promotie. Van stonde af aan lag het tempo aan de lage kant. Roodenbnrg won verdiend bij VDL (Van een onzer verslaggevers) Wellicht zullen er zondagavond Vlaardingers geweest zijn die het Leidse Roodenburg na afloop van de returnwedstrijd in Vlaardingen een geluksploeg gevonden hebben, gelet op de wijze waarop de blauwhemden aan het tweede en derde doelpunt gekomen zijn. Gaarne willen ook wij wel toegeven, dat het de Leidse kampioenen in deze tweede ontmoeting tegen het keiharde, vaak onbesuisd spelende VDL niet aan geluk ontbroken heeft, maar tevens moeten wij er op wijzen, dat het Leidse elftal, zowel in verdediging, opbouw als afwerking, SS 32*52 j d* df ba°s blef' derhal% de Van de Viool opgepikt, liep even door en toen I Sleutelstadmensen volkomen verdiend genoemd mag worden. iedereen een schot verwachtte, ging j de bal op het laatste nippertje naar de i In de Leidse voorhoede was Bart meenden de fair spelende Leidenaar met meegekomen Zuyderduin, die geen Ouwerkerk de grote man, die met zijn ongeoorloofde wapens te moeten gaan moeite had om de volkomen uit balans I doortastend spel en produktiviteit op bestryden, waartegen scheidsrechter gebrachte keeper te passeren: 2—0. Hoe- j vriend en vijand indruk maakte. Jam- Baks uit Rotterdam gelukkig goed op wel beide ploegen krachtige pogingen1 mer was het, dat enkele Vlaardingers trad. In de Leidse achterhoede bleken linksachter Hensen en spil Van Polanen de grote struikelblokken. Ook toen de Vlaardingse stormram, spil Kooien naar voren kwam in de tweede helft, wist vooral dit tweetal het hoofd koel te hou den en menig gevaarlijke situatie het hoofd te bieden. Daarnaast bleek doel man Star (invaller) er goed het oog in te hebben, beter tenminste dan zyn col lega aan de andere kant, die bij twee van de drie Leidse doelpunten beslist niet vrijuit ging. Hoe het echter zij, Roodenburg heeft verdiend gewonnen en hierdoor zjjn kans op uiteindelijke promotie naar de tweede klasse weer volledig in handen. De door het bestuur van Roodenburg reeds meegenomen bloemen voor VDL dat bij een zege tweede klasser was geweest kunnen nu wellicht binnen kort aan de eigen aanvoerder uitgereikt worden. Ook het reeds aangekondigde feest van VDL ging nu natuurlijk niet door. De wedstrijd kenmerkte zich vooral in het begin door een aan beide zijden uiterst zenuwachtig gedoe, voor in de Vlaardingse achterhoede stond men nog al raar te schutteren. Met de in een veel te traag tempo uitgevoerde aanvallen van VDL wist de Leidse acherhoede in Groen-witte promotiekans vrijwel verkeken Verdiende gelijkmaker wilde niet komen (Van een onzer verslaggevers) Ook na de derde promotiewedstrijd van Lugdunum moesten de „kikkers" met lege handen de kleedkamers opzoeken na een, vooral in het laatste half uur, bijzonder spannend duel met het Amsterdamse Zeeburgia. Onze stadge noten hadden voor de thee een 01 achterstand opgelopen, die gezien het spel- beeld van de eerste helft de verhouding juist weergaf. Het spel van Verhoeven c.s. gedurende deze periode was te mat om de rood-witte defensie op de knieën te krijgen en ook het plaatsen was bijzonder zwak. Toen Lugdunum echter na de rust het spel geleidelijk aan wat wist te verplaatsen en tegen het einde een ware belegering van doelman Hofstee's heiligdom ontstond, zat de gelijkmaker er nog dik in. Het dient gezegd, dat het Amsterdamse doel verschillende malen op mirakuleuze wijze aan doorboring ontkwam. Wat de groenwitten echter ook probeerden, de Zeeburgianen vochten als leeuwen en bjj het laatste fluitsignaal van arbiter Spaan kon de Amsterdamse aanhang zich juichend naar de bussen begeven. hard schot van verre afstand trof de Leidse aanvalsleider via de staander de roos 01. Nauwelyks waren de talryke bezoekers van deze sensatie bekomen of reeds kon de Leidse aanhang opnieuw juichen, toen Hensen uit een vrije trap de bal goed in de doelmond plaatste en Ouwerkerk met een fikse kopstoot de bal in de richting van het doel kopte. Doel man Groenendaal weifelde met uitlopen, waarna de hoog opstuiterende bal over •hem heen in het net verdween: 02. De Vlaardingse achterhoede mocht van geluk spreken, dat rechtsbuiten Chouf- four niet al te zuiver kon richten, toen hij in de resterende speeltijd voor de pauze vrij voor het doel kwam, anders had doelman Groenendaal voor de derde maal de bal uit het net kunnen halen. Nu bleef het bij deze voorsprong, al werd het in de laatse minuut nog wel span nend voor het Leidse doel. Kennelyk is in de kleedkamer van VDL in de rust het een en ander be sproken over de tactiek van de heren. Mogelijk door de drukkende warmte, mogelijk doordat de boog aan beide zy- den reeds te lang; gespannen heeft ge staan, zodat van een zekere voetbal moeheid gesproken kon worden hoe is het mogelijk begin juli??!! in ieder geval bereikte deze ontmoeting nimmer het peil der voorgaande wed strijden. Na een klein halfuur spelen nam Lisse de leiding. Een wederom traag op gezette aanval bracht de bal tenslotte bij rechtsbuiten Boon .die een goede voorzet gaf, waarop linksbinnen Vrij burg scherp reageerde (10). Even on beduidend als de strijd vóór de thee was geweest, was zij ook daarna. De gasten begonnen met een sterk offensief, dat echter niet het gewenste resultaat kon boeken, mede door het resolute optre den van de oranjezwarte verdediging, waarin linksback v. d. Zwet en spil v. d. Poel uitstekende partijen vertolkten. Langzamerhand werkte Lisse zich wat los, kreeg ook diverse kansen, waarvan 'een na 25 minuten spelen werd be nut. Arie Bon speelde het leder naar de geheel vrijstaande linksbuiten van Leeuwen, die nu net iets eerder bij de bal was dan de doelman. Deze greep mis en verder was het slechts kinder spel (.2—0). Het spel werd wel harder maar niet beter. GSV trachtte nog de eer te redden, doch ondanks diverse fraaie kansen, wilde het niet lukken. Voor de tweede maal in twee weken tijd werden de Lissenaren op de schouders van het veld gedragen. De supporters vergaten alle theorie. Hun favorieten zijn derde klasser. Dat stond voor hen als een paal boven water. Voor ons ook I Spil Kooien ging als rechtsbinnen stormram fungeren en de prima spe lende rechtsbinnen verhuisde naar de spilplaats. Al spoedig ondervonden Weerlee en Hensen op welke onbesuis de wijze de Vlaardingse stormram meende zyn doel te kunnen bereiken. Scheidsrechter Baks kende echter geen pardon, zodat het enige succes van de Vlaardinger was, dat enkele Leidse kneuzingen genoteerd konden worden. Toen na een kwartier in de tweede helft Van Groeningen een vrije trap diep in de Vlaardingse defensie plaatste, was Ouwerkerk de uitgelopen doelman te vlug af en over hem heen kopte hy het leer in het verlaten doel: 03. Een vei lige voorsprong, die even later nog even bedreigd werd, toen de thuisclub een strafschop wist te benutten door Hen- neveld: 1—3. Steeds feller werd de strijd vooral toen de thuisclub een reservespe ler aLs invaller in het veld bracht, die op het gebied van onsportief spel van wanten wist. Het spel had in de resterende periode niet veel meer om het lijf. Roodenburg schonk de grootste aandacht aan de de fensie en bepaalde zich in hoofdzaak tot snelle aanvallen, die door de stootkracht van Ouwerkerk lang niet van gevaar ontbloot waren. Wimbledon kampioenschappen Vier Australiërs in kwart-finales In de enkelspelen begint, nu de achtste finales achter de rug zijn enige tekening te komen. En als men de balans opmaakt, komt vast te staan, dat in het damesenkelspel zeven van de acht geplaatste speelsters zich hebben gehandhaafd. Alleen de Amerikaanse Dorothy Knode, de vierde „seeded", ver dween van de uitslagenlijst. In de kwart eindstrijden komen vier Amerikaanse en vier Engelse speelsters uit. Voor Engeland betekent dit een grote vooruit gang. want sedert de laatste wereldoorlog bereikte geen Engelse speelster deze ronde. De partijen, die zullen worden gespeeld zijn: Beverley Flietz (V.S.) Angela Buxton (G.-B.), Angela Mortimer (G.-B.)Pat Ward (G.-B.), Althea Gibson (V.S.)Shirley Fry (V.S.) en Shirley Bloomer (G.-B.)-Louise Brough (Ver. St.). Bij de heren is het geheel anders ge lopen. Niet minder dan vier van de ge plaatsten werden „gewipt". Zo verloor Budge Patty (V.S.) van de jonge En gelsman Wilson in de tweede ronde, de HP Egyptenaar Drobny bracht het niet deze periode wel raad. Toen in de 25ste verder dan de eerste ronde (hiervoor minuut Bart Ouwerkerk uit een pass van rechtshalf Blom de bal oppikte, bedacht hy zich geen moment en met een kei- AMATEURS KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND VlissingenRFC 2—3 Hengelo 2 2 - - 4 RFC Vlissingen 3 - - 4—2 4 9—6 - 5-10 PROMOTIE le KLASSE LugdunumZeeburgia 01 UnitasHollandia 61 Zeeburgia 4 2 2 - 6 8—6 Unitas 4 2 1 1 5 9—5 Hollandia 3 1 1 1 3 5—8 Lugdunum 3 - - 3 6—9 PROMOTIE 2e KLASSE VDLRoodenburg 1—3 SlikkerveerVIOS 4—1 VDL 4 2 1 1 5 10—9 Slikkerveer 4 2 - 2 4 11—8 VIOS 4 2 - 2 4 12—11 Roodenburg 4 1 1 2 3 7—12 2—0 PROMOTIE 3e KLASSE Lisse—GSV Delft's-Gravenzande 5—3 5 4 1-9 13—5 5 2 2 1 6 1210 5 2 - 3 4 8—8 5-141 9—19 Liase GSV Delft 's-Grav. S.V. ZATERDAGVOETBAL KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND GenemuidenQuick Boys14 IJsselm.vogelsHarkemase B. IJsselm.vogels 3 3 Genemuiden 3 Quick Boys 3 ARC 3 Harkemase B. 4 8—1 13—2 11—7 9—6 5—10 5—18 3e KLASSE B (COMPETITIE) HoogvlietMonster 32 (Hoogvliet prom.) RESERVES PROM. RES. 2e KLASSE Alphen 2DHC 3 r<0—3 Gedurende de eerste speelhelft ning er een zekere loomheid over de Leidse ploeg, waarin Cornelissen en Blom de gebles seerde de Roo en Jan Teeuwen vervin gen, en de Amsterdamse rood-witten konden grotendeels het initiatief behou den Doelman Planjer, die weer op een uitstekende wedstrijd kan terugzien, kreeg al vrij snel een schot van de prima spelende rechtsbuiten Oldenhof te ver werken en fraai wist hij de bal onder de lat weg te plukken. Wel bouwde ook Lugdunum enkele aanvallen op en no teerden wy twee keiharde schoten van Jan Verhoeven, die echter net over de lat zeilden. Uitstekend ingrijpen van Blom verhinderde linksbinnen Scharff in de twintigste minuut om de score voor de rood-witten te openen en by schoten van Former en van Ham bleek Wim Planjer het grote struikelblok In de vyf en dertigste minuut ont stond het enige en, naar later zou blijken, beslissende doelpunt. Uit een vrij onoverzichtelijke situatie voor het Leidse doel kwam de bal voor de voeten vac de naar voren gekomen rechtshalf Verbruggen en met een hard en onverwacht schot wist hij doelman Planjer te slaan (01). Wel wist linksbuiten van Dolder kort voor de rust alleen voor Planjer te ko men. maar hij schoot jammerlijk over. Na de hervatting opende Zeeburgia met enkele aanvallen, maar nadat het eerste krijgsrumoer wat was verflauwd, wist Lugdunum het spel te verplaatsen. De rood-witte defensie kreeg nu heel wat meer werk dan voor de rust en af en toe kwamen de „kikkers" wel erg dicht bij de gelijkmaker. Een vrye trap van Verhoeven ging rakelings langs de paal. een schot van Filippo scheerde de lat, én in laatste instantie wist doelman Hofstee steeds redding te brengen. Of schoon de Amsterdammers niet stil za ten en ook Hoekstra steeds in actie moest komen, was het Leidse overwicht vooral in de laatste fase van dit duel byzonder groot. Een vrye trap van Mizee wesd Gedrang voor het Zeeburgia- doel in de promotiestrijd Lugdunum - Zeeburgia. (Foto L.D./Van Vliet.) door Hofstee weggewerkt waarna het leer bij Teeuwen terecht kwam. zyn fraaie boogbal deed de Leidse aanhang reeds juichen, maar belandde precies op de lat. Letterlijk heel Zeeburgia trok nu in de verdediging en een tot viermaal toe ingeschoten bal vond een Amster dammer op de doellyn. Zelfs van Pylen en Blom trokken naar voren, maar wat de „kikkers" ook probeerden, het gelukte niet om de zeker verdiende gelijkmaker in de rood-witte touwen te krygen. Het laatste signaal van de scheidsrechter Spaan betekende een kleine maar kost bare zege van Zeeburgia, terwyl Lug- dunums kans op promotie zo goed als verkeken U, zorgde Krlshnan uit India), Nielsen was in de derde ronde niet opgewassen tegen de Chileen Ayala en Davidson werd in de tweede ronde volkomen ver rast door de Australiër Cooper. Australië is het sterkst vertegenwoor digd in de kwart finales, nl. met vier spelers, daarna volgen de Ver. Staten met drie en Zweden met één. De vol gende tegenstanders verschynen in de tweede week op de baan: Andersen (Austr.)Hoad (Austr.), Fraser (Aust.) Richardson (V.S.), Seixas (V.S.) Morris (VB.) en Schmidt (Zw.)—Rose- wall (Austr.). De 22-jarige stevig gebouwde Zweed Ulf Schmidt, die twee jaar ge leden nog in het kwalificatietoernooi van Wimbledon speelde, bleek op on verwachte wyze een hindernis voor de in ons land bekende Chileen Ayala te zijn, Tydens de Franse kampioen schappen te Parijs had hy niets tegen Ayala kunnen inbrengen en nu won hy door zyn sterke en accurate fore hand-drives, die onhoudbaar voor zijn tegenstander in de uiterste hoeken van de baan belanddën. Bovendien had Ayala moeite met de service van zijn rivaal en het briljante spel, dat hem in de voorafgaande ronden zoveel succes had opgeleverd, bleef uit. In de tweede set leek het er even op, dat de Chileen zou winnen. Schmidt evenwel, fel aanvallend, bewees de ster kere te zyn. De Amerikaan Richardson heeft een walk over gehad in de partij tegen de Zuid-Afrikaan Segal. Laatstgenoemde verloor de eerste set met 57. Hij streed niet alleen tegen zyn tegenstan der. doch tevens tegen een lichte influ enza. Bovendien had de Zuid-Afrikaan last van een blessure in zyn rug. Na de eerste set staakte hij de strijd. Op de volleys van Seixas kon de 22-jarige Zuid-Afrikaan Gordon Forbes het juiste tegenspel niet vinden. En zo won Sport in dienst van liefdadigheid Lugdunum offert aan „Margriet" Het bestuur van de LVV „Lugdu num" heeft het sympathieke be- 1 sluit genomen om 25% van de net to-recette van de a.s. woensdag te spelen wedstrijd Lugdunum-Hol- landia (indertijd wegens regen ge- I staakt) af te staan aan het Me- disch Kleuterdagverbiyf .Margriet' te dezer stede. Seixas met 62. 61, 86. De links handige Australiër Fraser versloeg de uit Sydney afkomstige onderwyzer Bob Howe met 62. 61, 75 en An dersen had vyf sets nodig om de Italiaan Pietrangeli met een nederlaag van de baan te sturen. Ruim 25.000 toeschouwers bezochten zaterdag de wedstryden. HOAD NAAR RUSLAND? De Australiër Lewis Hoad, favoriet voor de titel, heeft verklaard, dat hij officieel door Rusland is uitgenodigd om daar nog deze zomer demonstratie- wedstryden te spelen. Een Russische delegatie, welke te Londen aanwezig is om de Wimbledon- kampioenschappen by te wonen, invi teerde niet alleen Hoad, doch tevens diens vrouw en zyn landgenoot Don Candy. Het ligt in de bedoeling van Rusland het volgend Jaar spelers naar de Wim- bledonkampioenschappen af te vaardi gen, indien de aanvraag voor het lid maatschap van de Int. Tennis Federa tie wordt ingewilligd. Hoad zei eerst na de kampioenschap pen een beslissing te nemen op de uit nodiging. UITSLAGEN. De voornaamste uitslagen van zater dag luiden: Dames enkelspel, achtste finales: Althea Gibson (V.S.) versl. mej. P. Hird (G.-B.) 6—0. 6—4; Shirley Bloo mer (G.-Bversl. mevr. J. Brown (G.-B.) 6—2 7—5; Pat Ward (G.-B.) versl. mej. V. Puzejova (Tsj. SI.) 63, 6—2; Angela Buxton (G.-B.) versl. mej. E. Watson (G.-B.) 64, 64; Louise Brough (V.S.) versl. mej. F. Muller (Austr.) 6—3 6—1; Shirley Fry (V.S.) versl. mevr L Hoad (Austr.) 52 6-2; Angela Mortimer (V.S.) mevr. J. Hale (Z.-Afr.) 6—2 6—0; Beverly Fleitz (V.S.) versl Kormoczi (Hong.) 60 8—6. Heren enkelspel, achtste finales: Szixas (V.S.) versl. Forbes (Z.-Afr.) 62, 61, 86), Frases (Austr.) versl. Howe (Austr.) 62, 64, 75; Rose- wall (Austr.) versl. Larsen (V.S.) 75, 75, 63; Schmidt (Zweden) versl. Ayala (Chili) 7—5, 5—7, 6—4, 6—2; Anderson (Austr.) versl. Pietrangeli (It.) 9—7, 3—6, 6—3, 4—6. 6—2; Ri chardson (V.S.) versl. Segal (Z.-Afr.) 75; Segal staakte daarna de strijd. De belangrijkste uitslagen luiden ver der: Heren dubbelspel: tweede ronde Coo per en Fraser (Austr.) versl. Huber en Vincent (Oostenr./V.S.) 63 62 64; Knight en Wilson (G.B.) versl. Brichant en Mezzi (Belg.) 97 36 64 36 97; derde ronde: Howe en Larsen (Austr./V.S.) versl. Forbes en Vermaak (Z.-Afr.) 6—4 3—6 1—6 6—4 6—4; Hoad en Rosewall (Austr) versl. Giammalva en Shea (V.S.) 6—4 6—2 6—3. Dames dubbelspel tweede ronde: Angela Buxton en Althea Gibson (G.B./ V.S.) versl. mevr. L. Hoad en mevr. Z. H&smoczi (Ausfc/Hong.) 6—1 6—1.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4