CHIEF WHIP II34- (aarde beste Virginia! 95ste jaargang Vrijdag 27 april 1956 Vijfde blad no. 28817 Leidse Clir. Metaalbedrijfsbond viert vrolijk feest Sterke groei van ledental De 53ste verjaardag van de Leidse afdeling van de Christelijke Metaal bedrijfsbond in Nederland is gisteravond in Prediker tijdens een gezellige bijeen komst gevierd. De voorzitter, de heer P. Barentse. vond het verblijdend, dat het ledenaantal zo is gegroeid, dat twee avonden nodig zijn. Hij kon afgevaar digden van de Leidse Chr. Besturenbond welkom heten, evenals de heer Van der Velden, die in de plaats van de heer Jaarsma. als hoofdbestuurslid een kort woord zou spreken. De heer Barentse herinnerde er aan, dat het nu voor het eerst is. dat ook de beambten uit de metaalsector op een dergelijke avond zijn. Hij prees de pret tige samenwerking met hen. die nu sinds 1 januari bij de bedrijfsbond zijn aangesloten. De toespraak van de heer Van der Velden had als titel ..Dankbaar maar niet voldaan". Allereerst bracht hij dank aan allen, die in de afdeling Leiden hun beste krachten hebben gegeven aan het werk voor de bond. Spreker was dankbaar voor de zegen, die God op het werk. dat ls gedaan om de positie van de arbeider te verbeteren, heeft gegeven. Als we terugdenken aan de dagen toen een paar mensen de afdeling Lei den in het leven riepen, aldus spreker, dan kunnen we zien hoeveel er sinds die tijd is veranderd. Toen had de werk nemer geen enkele dag vakantie, nu krijgen ze vijftien dagen met 4% toe slag. Er is veel gestreden tegen onrecht vaardige behandeling en dat moeten vooral de jonge werknemers eens be denken. Voldaan kon de heer Van der Velden nog niet zijn. want nog vele problemen moeten worden opgelost. Hij dacht o.a. aan de regeling van de pensioenen, vooral voor de beambten Hij riep de leden op trouw naar de werkvergaderingen te komen om daar de problemen onder ogen te zien. Voor het laatst had hij een bijzonder prettige mededeling bewaard, namelijk, dat de bond luist gisteren de 30 000 leden was gepasseerd. Van 1 april tot gisteren was het recordaantal van 1 000 leden Inge schreven. Ook Leiden had hier een groot aandeel in gehad. Hierna volgde de huldiging van drie jubilarissen De heer W. F. Rijnsburger was veertig jaar trouw lid van de bond geweest en ontving daarvoor een wand bord. De heren F Breed ijk en J Sin- geling kregen het gouden insigne van het C.N.V. Het feestelijk gedeelte van de avond werd uitstekend verzorgd door Sempre Avanti's Jong en Jolig, dat met vlotte liedjes de stemming er uitstekend in wist te brengen. Koos Kukler was als gewoonlijk de onopvallende man om wie toch alles draait. Wim Brugman en Gerard Koolhaas waren de mannelijke solisten Nel Paauw. Lida Spaans en Nel de Vries traden ook op de voorgrond, terwijl Ini Dreef en Joke Faber de accordeon bespeelden. Wim van Ark verbond de nummers vlot. Na d pauze werd de kluchtige ramp ..Schoonmama komt logeren" opgevoerd. Onder regie van de heer H. van der Broek bezorgden mej. R. van der Vegte. mej R. Blom. mevr R van der Laan— Lambouy en de heren H. L Blom, D van Leeuwen. W J van Rooijen en John. Sitters de zaal plezierige momen ten. Uitzending van kinderen naar kinderherstellings- en gezondheidskolonies De heer J. G. Bazuin, schoolarts te dezer stede schrijft ons: Nu morgen de gezamenlijke verenigin gen voor kinder uitzending, verenigd in de Leidse Raad voor Kinderuitzenddng, wederom een beroep doen op de mildda digheid van het publiek, is het goed even stil te staan bij het prachtige werk van deze ultzendverenigingen en ons af te vragen wat dit betekent voor de ge zondheid van onze kinderen. Zeker. d« sociaal-hygiënische om standigheden, waaronder het kind te genwoordig wordt groot gebracht, zijn beter dan vroeger. Het aantal door tu berculose bedreigde kinderen neemt af, de voeding is beter en deskundiger sa mengesteld dan 25 jaar geleden, zodat men misschien geneigd is de vraag te 6t ellen: „Is kinderuitzending nog wel nood zakelijk?" Zonder enige aarzeling kan ik hierop antwoorden: Ja, een zeer groot aantal kinderen heeft een kortere of langere uitzending nodig. Leerde ons een re cent onderzoek naar de voedingstoe stand van het Leidse schoolkind niet dat een groot percentage büna een jaar achter Is in groei, vergeleken met hun leeftijdgenootjes? De tuberculose bij kin deren is sterk terug gelopen, maar de kans op besmetting door volwassenen op het ondervoede en in slechte conditie verkerende kind blijft! En wat moeten we dan doen? Zorgen dat de besmetting geen kans krijgt door het kind in zo'n goed mogelijke conditie te brengen. Voorkomen is toch immers beter dan genezen? En dan hebben we nog de grote groep kinderen, die na een lang durige of ernstige ziekte moet aanster ken en op verhaal komen Ook voor hen is een gezondheidsko- lonie aangewezen om meer kracht en gezondheid op te doen, zodat "ze weer een stootje kunnen verdragen. En onze asthma- en bronchitis kinderen, en vooral ook die kinderen die ter voorko ming van ernstiger psychische stoornis sen een uitzending zo zeer van node hebben? Daarom is en blijft, kinderuit zending noodzakelijk en het is nog steeds zo, dat er meer kandidaatjes zijn dan mogelijkheid tot plaatsing in ver band met de financiële draagkracht van de verenigingen. De overheid steunt d'ib prachtige werk door middel van subsidies, maar een zeer groot deel van het geld moet dit prachtige particulier initiatief zélf bij elkaar brengen En daar zit nu de grote moeilijkheid, het mag toch immers niet voorkomen, dat een door de arts nood zakelijk geachte uitzending niet door kon gaan. omdat er geen geld voor ls! Het is daarom dat ik hierbij een drin gend beroep doe op het publiek om de collecte van morgen ruim te gedenken, want kinderuitzending is noodzakelijk en de ruim 200 kinderen, die zo jaarlijks worden uitgezonden zullen U daarvoor dankbaar zijn J. G. Bazuin, Schoolarts. Uitreiking diploma Lagere Landbouwschool Gisteren werd tijdens de publieke eind jes van de Lagere Landbouwschool in de receptiekamer van de Stadsgehoor zaal het diploma uitgereikt aan een negental jonge boeren. In zijn openings woord zei de voorzitter, de heer J. C. van Schaik, dat het bereikte resultaat niet alleen belangrijk was voor de jon gens en hun ouders, maar ook voor de landbouw In het algemeen en in het bijzonder voor Rijnland De leerlingen vertelden in het kort iets over de land bouw en veeteelt, zodat de aanwezigen konden horen wat ze in vier jaar op school geleerd hadden. Het hoofd der school, de heer Duursma en enkele aan wezigen stelden vragen. Vervolgens werden de diploma's uitgereikt door ir. Luyendijk van de commissie van toe zicht. De heer Van der Velde van de Hollandse Mij van Landbouw overhan digde de beste leerling. G. Alkemade, een boekwerk. J den Haan hield na mens de leerlingen en korte toespraak, waarin hij de heer R. Duursma en de heer Krijgsman dankte voor hetgeen ze hadden geleerd. De namen van de geslaagden zijn: G. Alkemade. Wasse naar; A. Binnendijk, Wassenaar; J. den Haan. Leidschendam; H. Jansze, Voor hout; Joh. Kriege. Wassenaar; W.Schal- kers, zoeterwoude; S. van der Stoel, Wassenaar: Fl. Wassenaar. Voorscho ten; A. Westgeest. Zoeterwoude. Van klas 1 gingen er vijf over. vier werden afgewezen en de rest werd voorwaardelijk bevorderd met opdracht. Van klas 2 gingen er negen over. elf werden afgewezen en de rest- werd voor waardelijk bevorderd met opdracht. Van ilas 3 gingen er vier over. drie werden ifgewezen en zes werden voorwaardelijk bevorderd met opdracht. (Ingez. Med.-Adv.) In één dag Uw oude matras als NIEUW terug, maar dan alléén bij JAN VONK Behangerij - stoffeerderij HAARLEMMERSTRAAT 81 telefoon 22580 Unieke prestatie In militaire sportwereld Henry Draper Medaille voor prof: dr. H. C. v. d. Hulst Wegens zijn verdienste op het ge bied van de radio-astronomie is aan prof. H. C. van de Hulst, hoogleraar in de theoretische sterrenkunde aan de Leidse Universiteit, de Henry Draper Medaille van de Amerikaanse Nationale Academie van Wetenschap pen verleend. Het was de 31ste keer. dat deze on derscheiding werd uitgereikt Prof. Van de Hulst is de tweede Nederlander die haar krijgt..In 1921 viel de medaille ten deel aan prof dr. P Zeeman Men schrijft ons: Een drietal weken geleden maakten we melding van een initiatief van de afdeling Leiden van het Ned. Roode Kruis in de vorm van Welfafe-werk voor zieken, die thuis verpleegd wor den. Daarbij hebben we uiteengezet wat verstaan wordt onder deze taak. welke het Rode Kruis op zich heeft ge- norpen: het bezighouden met huisvlijt, tekenen, literatuur, handwerken enz van chronische patiënten en van zie ken. die langdurig bedlegerig zijn in eigen huis We deden daarbij een oproep op de noodzakelijke medewerking van dames uit Leiden en naaste omgeving, om het Rode Kruis hierbij behulpzaam te zijn. Deze oproep is slechts door enkelingen beantwoord, te gering in aantal om deze menslievende taak gedegen aan te pakken. Misschien zijn er nog dames, die deze oproep niet hebben gelezen of anderen, die aarzelend tegenover een besluit hebben gestaan. Mogen wij de zen en anderen nog eens dringend vra gen zich achter dit prachtige initiatief van het Rode Kruis te scharen? Aanmelding kan geschieden bij mevr. G C. LemGunning. Lorentzkade 42. Leiden: mevr. C W. van Diepeningen— Van Biezen. Hoofdstraat 1. Leiderdorp of mevr. E J. Sillevis—Van Ittersum. Boddcns Hosangweg 70. Woubrugge. (Foto L.D. Van Vliet) Een unieke prestatie in de militaire sportwereld leverde dezer dagen de 52- jarige sergeant Diepbrink van de 116de Cadi-compagnie, welke gelegerd is in de Leidse Doelenkazeme. „Met vlag en wimpel" slaagde hij \oor de Militaire Lichamelijke Vaardigheidsproeven. Een prestatie, die op zijn leeftijd zeer hoog moet worden aangeslagen en voor zover Volksonderwijs neemt in Leiden krachtige positie in In 't Huys over 't Hoff werd gister avond de Jaarvergadering van de afde ling Leiden van ..Volksonderwijs" ge houden. In zijn inleidend woord sprak de voor zitter. nu- J. Drijber, er zijn vreugde over uit, dat Volksonderwijs ln het af gelopen Jaar in Leiden zulk een krach tige positie heeft ingenomen. Spreker, die dankbaar is voor alle ontwikkelde activiteiten en deze ook zeer noodzake lijk acht, is evenwel van mening, dat de beste propaganda kan uitgaan van goed en modem onderwijs. Wij moeten open staan. aldus spreker, voor een verant woorde vernieuwing. Hoewel mr. Drijber er zijn blijdschap over uitsprak, dat onlangs enkele prachtige gebouwen aan het Leidse scholenbezit konden worden toege voegd, betreurt liij het dat deze ver nieuwing gelet op de geluiden, die van hogerhand worden gehoord in de naaste toekomst niet kan worden voortgezet. Vele oude schoolgebouwen moeten hoognodig worden afgeschre ven. Het jaarverslag van de secretaris, de heer B. Schuurman maakte o.m. mel ding van een verheugende ledenwinst. Mede met het oog op de verhoogde activiteiten ln de afdeling, deed de penningmeester, de heer L. Fa vier. een dringend beroep op de leden om de contributie vrijwillig te verhogen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer E Meester tot bestuurslid gekozen, ter wijl mej. W. de Jager ir de vacature van mej. M. van der Sluis die zich niet her kiesbaar stelde, werd benoemd. Besloten werd om uit de leden van de afdeling een toneelgezelschap te vormen. Aan het einde van de avond, waarin ook de trekking van de loterij, welke t.b.v. Volksonderwijs is gehouden, plaats vond, richtte de voorzitter zich in een speciaal woord van dank tot de secre taris. de heer Schuurman die zulk een groot aandeel had in de organisatie van de onlangs gehouden feestavond. bekend nog nimmer door een militair van boven de vijftig werd geleverd. Een prestatie, die te meer in het oog springt als men bedenkt, dat van de honderd militairen in de leeftijd van 20—22 jaar, die voor het eerst aan deze M.L.V.-proe- ven deelnemen in de regel gemiddeld slechts vijf slagen. Bij deze proeven worden de militairen o.a. getest op de nummers verspringen, touwklimmen, handgranaat werpen, zwemmen. 2000 meter veldloop en 8000 meter speedmars (snelwandelen». Sergeant Diepbrink volbracht gister middag op de Rijksweg Leiden—Den Haag. ter hoogte van het landgoed „Raaphorst", zijn laatste opgave: de 8000 meter speedmars. Hoewel hier een tijd voor stond van 64 minuten, slaagde hjj er in een tijd van 61*1- minuut voor zich af te laten drukken. Onze foto toont de 52-jarige sergeant aan „de wandel". (Ingez. Med.-Adt.) ^-,U.CWefWIlipopiedenfy, Sociale Raad «loet veel en prachtig werk Zorg voor geestelijk gestoorden (ihïoz. Mei Hondenbrood de gemakkelijke en gezonde honden voeding. per kg. +1 cent. VLIELAND NIEUWE RIJN 50 tegenover Gangetje Uitslaande brand aan de Vliet In het perceel Vliet 42 woedde hedenochtend een felle uitslaande brand, die met zeer veel rookontwik keling gepaard ging. De brand is uitgebroken in de dc straatzijde gelegen slaapkamer het reeds bejaarde echtpaar Segaar. dat de benedenverdieping bewoonde De eerste etage van het perceel werd be woond door een getrouwde dochter van dit echtpaar, de familie A. Verluid. De brand is ontstaan door het vlamvatten van een petroleumkachel en ontdekt door een straatmaker, die aan de over zijde van het perceel met bestratings- de Luxemburgse ambassade is gisteren de minister van Verkeer en Waterstaat mr. Algera onder scheiden met het Grootkruis van de Orde van de Eikenkroon. Prof. N. Margue, oud-minister en president werkzaamheden bezig was. Aangezien niet bekend was of cr zich personen m het huis bevonden, stelde deze straat- maker - de heer Lambooii -. die zich door het intrappen van de deur toegang tot de woning verschafte, ln allerijl een onderzoek in. Achteraf bleek dit niet het geval te zijn De brandweer, die met groot mate riaal ter plaatse was en direct alle pogingen in het werk stelde om dc vlammen te doven, kon niet verhinde ren. dat dc voorkamer, de gang en een gedeelte van de trap. die toegang geeft tot dc eerste verdieping, uit- resp. af branden. De sterke hittc-uitstraling was ooi-zaak, dat de deuren en dc plafonds van dc eerste verdieping zwaar werden geblakerd. Aangezien het echtpaar Segaar. dat zijn inboedel grotendeels verloren zag gaan. niet is verzekerd, zetten buurt bewoners spontaan een hulpactie in. Indien men deze actie wenst te steunen, kan men daan-oor terecht bij dc heer H. IJzendoorn. Vliet 7. waarvoor een oplossing bestaat. Uit een en ander blijkt, dat de Sociale Raad veel en prachtig werk doet. De zorg voor de geestelijk gestoorden De Sociale Raad hield gisteravond js belangrijk, zei zuster Meyboom in in café-restaurant „In den Vergulden haar causerie; deze ligt uiteraard in de Turk" een vergadering waarop, na psychiatrische' inrichtingen. Van even afhandeling van het huishoudelijke ge- veel belang is de voor- en nazorg. «DelD .usW F. Mortoon,. leidstar.,. BEGRIP VOOR DE MEDE-MENS. de Algemene Psychiatrische Voorlich tingsdienst, sprak over de voorzorg en de nazorg voor geestelijk gestoorden in de vrije maatschappij. Het verslag over 1955 vermeldde een bestuursvernieuwing. waarbij als voor zitter prof. dr. J. Prins werd gekozen. Ook in de commissies werden enige mu taties aangebracht; de Studiecommissie voor Revalidatie en Bedrijfsgeneeskunde werd ontbonden, omdat zij haar taak had volbracht; maar hier staat tegen over dat de commissie voor het opstellen van een plan voor de Leidse hofjes in het leven werd geroepen, zodat het aan tal niet verminderde. Welke zijn de werkzaamheden van de Sociale Raad geweest? De samenwer king tussen de verschillende organen, die zich bezighouden met maatschappe lijk werk. werd bevorderd door het Cen traal Register, dat gegevens van alle Instellingen en maatschappelijke wer kers. die mee willen werken ontvangt, verwerkt en distribueert, met het doel meervoudige ondersteuning, bezoek en onderzoek door maatchappelijke wer kers in de gezinnen te vermijden. Voorts door jaarlijks aan B. en W. een collec teplan aan te bieden en bovendien door de commissies voor Onderhoudsplicht, voor de Ongehuwde Moeder en haar Kind. voor het Oudeliedenvraagstuk, voor Gerepatrieerden, de Coördinatie commissie. de Commissie Hofjesplan en de Commissie van Samenwerking voor Bijzondere Noden. Vele diensten aan instellingen, be- stuiu-sleden en maatschappelijke wer kers konden worden verleend in de vorm van rapporten en enquêtes. Ver der wierp de Sociale Raad zich op als spreekbuis voor het maatschappelijk werk Provinciedagen en vergaderingen in aanwezigheid van een talrijk publiek werkten hiertoe mee. Ook werd het ge meentebestuur gewezen op gebreken. Politieke Jongeren Contact Raad en Leidse Jeugd Actie hielden avond over de West Het Koninkrijk nieuwe stijl zuidamerikaanse invloed In dc aula van het Rijksmuseum voor Volkenkunde organiseerde gisteren dc Politieke Jongeren Contact Raad Lei den in samenwerking met dc Leidse Jeugd Actie een avond over dc West. Het voornaamste doel van deze bij eenkomst was dc jongeren enigszins op dc hoogte te stellen van het poli tieke en culturele leven ln Suriname en de Ned. Antillen, terwijl voorts een eerste stap is gezet naar hevordering van het museumbezoek. waartoe bin nen hel kader van de I.eidsc Jeugd Actie plannen zijn ontworpen. Nadat de voorzitter van de PJCR de heer J. A M. van Zonneveld de enke le aanwezigen welkom had geheten en enige mededelingen had gedaan, werd het woord gegeven aan de heer G. M. Nederhorst. lid van de Tweede Kamel en voorzitter van het Goudse Jeugd- parlement. Deze hield een inleiding over het onderwerp ..Het Koninkrijk nieuwe stijl". De heer Nederhorst. die deel heeft uitgemaakt van de parlemen taire delegatie, welke in januari j 1 op uitnodiging van de Staten van de Ned. Antillen in de West is geweest, vestigde er de aandacht op. da», men het begrip Koninkrijk nieuwe stijl moet zien tegen de achtergrond van de gebeurtenissen, die zich na afloop van de laatste we reldoorlog in vrijwel alle koloniale ge bieden afspeelden. De ontwikkeling tot zelfstandighcid-met-behoud van de his torische banden met Nederland - heeft in dc Antillen reeds een vergevorderd stadium bereikt. De Antillen zijn geheel zelfstandig ■an hel Luxemburgse Benelux- SSnhS™ £\S£ comité hangt minister Algera hei t tie van de defensie evenwel worden door omlint nrn Nederland behandeld. Er zijn derhalve treuni uuu Itwee gevolmachtigde ministers: één voor 'de Nëd. Antillen en één voor Suriname. Een groot gevaar voor onze belangen in de Antillen noemde de heer Ne derhorst de sterke Zuidamerikaanse invloed aldaar en met name de Vene zolaanse. Meer en meer gaat Venezuela cr toe over zijn olie zelf te raffineren en dc positie van dc Ned. Antillen wordt der halve wel 'n zeer moeilijke. Bovendien moet men dc ideologische strijd, die men in Venezuela voert om de Antil len. niet onderschatten. In hoeverre de bevolking van de Antillen gehoor zal geven aan dc lokstem van Vene zuela zal de toekomst moeten leren, aldus de heer Nederhorst. Gunstig voor Nederland noemde hij het feit. dat de bevolking in de An tillen zeer gemengd is. terwijl Vene zuela een politiek van rassendiscrimi natie voert. Wat de politieke situatie in de Ned. Antillen betreft: er zijn twee grote par tijen. de Ned. Volkspartij van Da Costa Gomez en de Democratische Partij van de heer Jonckheer. en twee kleine par tijen. de Katholieke Partij en de Onaf hankelijke Partij De regering is mo menteel in handen van de Democrati sche Partij met steun van dc Onafhan- kelijken. Politieke strijd wordt er in de Antillen meer gevoerd om personen dan om beginselen. De heer Nederhorst be sloot zijn causerie met nog het een cn ander te vertellen over de zeer snelle culturele ontwikkeling van de Antillen. Na de pauze hield de heer H. H. Frese van de educatieve afdeling van het Rijksmuseum voor Volkenkunde een praatje (met demonstratie) over de binnenlanden van Suriname. Voorts werden er op deze leerzame bijeenkomst enkele films over de West vertoond. Het slotwoord werd gesproken door de heer G. Steinbach van de LJA. Zij pleitte voor een houding van be grip ten opzichte van de mens. die zjjn evenwicht heeft verloren, zich niet meer in het maatschappelijk leven kan aan passen en hinderlijk wordt voor de me demensen. De voorzorgsdienst, bestaan de uit doktoren, verplegend personeel kan hier ingrijpen door het opsporen van de oorzaken van het gestoord zijn. Bovendien oefent het milieu invloed uit op deze mensen; door hun grote over gevoeligheid zijn ze vatbaar voor de houding, die de „normale" mens aan neemt. Door de sociale psychiatrie heeft de nazorg zich over een groot terrein uit gestrekt. Voor nazorg komen in aan merking mensen, die na ontslag uit de inrichting nog niet zelfstandig in het leven kunnen staan, de voorwaardelijk veroordeelden en ook zij. die onder de beschermingsregels vallen. Tenslotte pleitte zuster Meyboom voor betere scholing van het verplegend personeel. Zij noemde verschillende in stellingen waar de opleiding aanzien lijke verbeteringen heeft ondergaan. Zij beëindigde haar causerie met een be roep te doen op de daadwerkelijke be langstelling en op het begrip van de aanwezigen. Alg. Bond Ouden van Dagen ledental overschreed de 600 De afdeling Leiden van de Algemene Bond van Ouden van Dagen hield een druk bezochte ledenvergadering in het Sociëteitsgebouw aan de Pieterskerk gracht 11. De voorzitter, de heer J. G. v. d. Zeeuw, opende deze vergadering en her dacht het overlijden van 2 bestuurders der afdeling en een oud-bestuurder. Hierna gaf hij een overzicht van de verrichtingen en sprak zijn vreugde uit over de groei van het ledental, dat de 600 ruimschoots is gepasseerd, waarna de penningmeester een overzicht gaf van de financiële toestand der afdeling. De voorzitter memoreerde vervolgens de medewerking, welke de afdelingen in diverse gemeenten ondervinden van de gemeentebesturen. Zo geeft het gemeen tebestuur van Groningen aan de Bond ■an Ouden van Dagen jaarlijks een be drag van f.1000, Vlissingen f.750 en Noordwijk f. 250. Het gemeentebestuur van Leiden heeft hierover nog geen be slissing genomen, doch spr. koestert het vertrouwen, dat dit spoedig zal volgen. Verder werd de propaganda besproken en het werven van donateurs. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer Verra, «iie als lid en bestuurder bedankt had, als secretaris gekozen de heer H. van Duuren (Vliet 34» en ln de plaats van mevrouw Van den Berg. die als lid en penningmecs- teres had bedankt, de hoer B. Weeda. Verder werden als nieuwe bestuurders gekozen, de heren c. A. Bink en H. Was senaar en mevrouw Luitjes. Als afgevaardigde naar de algemene vergadering, die op 16 en 17 mei te Am sterdam gehouden wordt, werd de voor zitter aangewezen. Hierna sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. leidse jeugd actie. Het jaarverslag 1954—'55 van de Stich ting Leidse Jeugd Actie, dat zojuist in druk is verschenen, bevat een uitvoerig overzicht van alle in deze periode ont wikkelde activiteiten en schenkt verder aandacht aan de grootste drie problemen t.w. de geldmiddelen, de leiding en de huisvesting. Lucia Steinbach versierde de inhoud met een aantal lino's. In de afgelopen nacht is door bet uitsnijden van een ruit ingebroken in een lithografeennrichting en metaal drukkerij aan de Hoge Rijndijk. Uit pen geldkistje werd een bedrag van f5000 - ont vreemd.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3