4 smaken 95ste jaargang Donderdag 26 april 1956 Derde blad no. 28816 (Ineez. Med.-Adv.» De een houdt van AMERI CAN. de ander van VIRGI NIA. nummer drie rookt graag HALFZWAAR en num mer vier ZWAAR Al die smaken zijn op z'n best bij SHAGRETTA - de veredelde sigarettentabak! Shagretta smaakt beter Op herhalingsoefening: Zeventien veteranen één dag in Amersfoort onder de wapenen In volle glorie met soldij en borreltjes (Speciale Berichtgeving» Zeventien veteranen uit het Nederlandse leger van kort voor de eerste wereldoorlog (hoofdzakelijk Tilburgers) zijn gisteren in Amersfoort een dag onder de wapenen geweest bij het v'erde bataljon zware tanks van het Regi ment Huzaren Prins Alexander, Oud-gedienden tussen de 60 en de 75. bü herhalingsoefeningen, compleet met soldU (7 stuivers) en borreltjes (5 cent per stuk) uit het eiken vaatje van de 89-jarige Amersfoortse marketenster Lucia Veer. Plezierige dag Het idee is geboren in een van de café's rond de Tilburgse heuvel. ..Ik zou best weer eens een maand in dienst willen", zei Sjef Hoes. eerzaam kleermaker van 65 lentes, aan de bor reltafel. En daar voelden de anderen ook wel voor! Korporaal Hoes zou het wel fiksen. Er kwam een brief aan Prins Bernhard en wat gepraat aan te pas esi nu wès het zo ver: vijftien Tilburgse oud-ge dienden reden per autobus naar de Boskamp te Amersfoort om wel geen maand, maar dan toch een dag de mi litaire sfeer te snuiven. Marcheerden twee aan twee stram in twee betekenissen onder leiding van korporaal Hoes de Boskamp binnen met het idee een plezierige dag te maken. En een plezierige dag wérd het! Majoor F. T. A. Cruis, commandant van het vierde bataljon zware tanks, dat als gastheer optrad, inspecteered hen in gekleed tenue. De blauwe tressen en de blinkende sporen gaven al direct iets van de oude vertrouwde sfeer. De oude Lucia Bijna echt was hun herhalingsoefe ning. Zelfs de betalingsmecster kwam er aan te pas en schriel toonde het le ger zich niet: voor deze éne dag kre gen de oud-gedienden het (vroegere) soldU uitbetaald „voor tien dagen zware dienst": t.w. zeven stuivers. Niet veel, maar nog genoeg voor 7 borreltjes, want Lucia Veer. 89 jaar, in haar jonge jaren als markentenster bekend over de hele Veluwe, tapte borreltjes tegen de oude prijs (ter voorkoming van misverstand: niemand verbraste op dat vroege uur zjjn hele soldij in eens). In de volle glorie van haar rood- wit-blauw gestreepte rok. vuurrood vest met blauwe en witte banen zat ze tussen de oude garde, de oude Lucia. Op haar gerimpeld kopje dc rode baret met grijze flap en kokarde, op haar schoot het eiken vaatje met de houten stop. „Haver in" speelde ondertussen het muziekkorps van de Huzaren van Bo- reel en bij die traditionele kavalier- De vroegere marketenster Lucia Veer. die thans de aanvallige leeftijd van 89 jaar heeft bereikt, was van de partij toen zestien oud-gedienden uit Tilburg gisteren voor één dag weer eens onder de wapenen kwamen voor ..herhalings oefeningen bij het vierde bataljon zware tanks. De ..roos van het regi ment" maakt een dansje met haar 68-jarige dochter op de muziek van de legerkapel. klanken, die vroeger het tappen bege leidden. lieten de ijzervreters zich het borreltje wel smaken. A van Amersfoort („Zeg maar Ja neke, héél Tilburg kent me als karak ter-humorist"» zong er al gauw het hoogste lied bü Hii was met zün 63 jaar op een na de Jongste ook de spring in het veld. Modern huzorendom Behalve 15 Tilburgers waren en 1 andere oud-gedienden. die van de Til burgse plannen gehcord hadden en van de partij wilden zijn: één uit Oldenzaal (de heer Frieswijk) en de 'teer G P. Jansen uit Lunteren. 68 jaar «„gewoon fuselier, vroeger werd je niet jo hoog"». Bij de koffie gaf majoor Cruis theorie „modem huzarendom". Daarna bekeken de veteranen ie lig ging van de soldaat anno 1956 (U bent hier bij het slechtst gelegerde onder deel van de moderne Nederlandse ar- méé, waarschuwde majoor Onus» en tussen de mitrailleurs cn radio-irstal- laties. de kanonnen, zware tanks en half-cracks. hadden de »ud -gedierten ruimschoots gelegenheid ve.-gelijkinpen te maken met de tüd van lange sabel en cilinderpistool. Zelfs raakten ze nog aan liet rvr- ccren in de loop van de dag. Maar verder dan een enkeling, die even een helm op kreeg, kwam er geen unifor mering aan deze herhalingsoefening te pas. „Jammer", zei iemand, „want dat zou een mooi gezicht geweest zijn'. Maar èrgens houdt het gevoel voor humor van het leger op. Dat was vandaag net bü liet idee deze brave heren hun gTapjes te laten bedrijven in dc uniform van de Koninklijke Landmacht. Russische V.N. gedelegeerden door Amerika uitgewezen Twee leden van de Sovjetrussische de legatie bü de Ver. Naties zyn woensdag dagavond door de Amerikaanse regering uitgewezen, omdat hun aanwezigheid in de V.S. „niet langer gewenst" is in ver band met hun activiteit in de zaak van de vüf Russische zeelieden, die oorspron kelijk asiel in de V .S. hadden gevraagd, doch onlangs plotseling weer naar Rus land zijn teruggekeerd. In een aan de Sovjetrussische ambas sadeur in Washington overhandigde nota beschuldigt de Amerikaanse regering Alexander Goeryanof. een attaché, en Nikolai Toerkin. derde secretaris van de delegatie, van bijzonder laakbaar gedrag, daar zü hun officiële bevoegdheden te buiten waren gegaan. Ambtenaren verklaarden, dat Toerkin de zeelieden uitgeleide had gedaan. De vüf behoorden tot de bemanning van de tankboot Toeaj>se, die ongeveer ander half Jaar geleden door de Chinese Na tionalisten in de straat van Formosa in beslag is genomen Zij maakten deel uit van een groep, die asiel ln de V.S. had gevraagd. Zü besloten in het begin van deze maand plotseling naar de Sov- Jet-Unie terug te keren. In de nota wordt ook kritiek geleverd op de leider van de Sovjetrussische de legatie bü de V.NSoboief. Deze had bij het vertrek der zeelieden tussenbeide willen komen, toen immigratie-ambtena ren een gesprek met de vüf manr.en hadden. Sobolef had dit gedaan, ondanks Hammarskjöld zet overleg in Jordanië heden voort A. W. IJzerman overleden Britten doorzochten straten van Nicosia Tweeduizend man Britse troepen hebben woensdag de straten van Nico sia stelselmatig doorzocht. Deze maat regel volgde op het afkondigen van een uitgaansv erbod en het büeenbrengen van de maniyke Griekse Cyprioten in om heinde ruimten, waar zü worden gefo tografeerd en vingerafdrukken van hen werden gemaakt. Twee ontploffingen waren aan dit stelselmatige straat voor-straat-onderzoek vooraf gegaan. I Over balkons leunende Cyprische vrou wen ïejïen de Britse militairen toet ..Wij hebben geen brood meer in huis!" De Britten zegden daarop toe voor brood te zullen zorgen. Een Londense jxilitiehond heeft val schermtroepen op het spoor gebracht van een grote opslagplaats van door de verzetslieden verborgen ammunitie en springstoffen. De Britse autoriteiten hebben tussen de Turkse en de Griekse wüken in Ni cosia een niemandsland van vier meter breed en ruim anderhalve kilometer Na een langdurige ziekte is gisteren in Den Haag op 76-jarige leeftüd over leden de heer A. W IJzerman, die van Dag Hammarskjöld. de secretaris-ge- 1922 tot 1946 voor de SDAP zitting heeft neraal der V. N.. heeft gisteren gespro- gehad in de Tweede Kamer en van 1923 ken met Jordaanse leiders en alle aspec- i tot 1935 lid was van de Provinciale Sta ten behandeld van de resolutie van de j ten van Zuid-Holland. Hij was geduren- lang afgezet om botsingen tussen Veiligheidsraad van 4 april op grond.de die tijd secretaris van zijn fractie Na 1 beide bevolkingsgroepen te voorkomen, waarvan Hammarskjöld met een vredes- zlJn Kamerlidmaat-schap heeft hü zich in het niemandsland wordt door Britse opdracht naar het Midden-Oosten werd bezig gehouden met statistisch werk. militairen gepatrouilleerd, gezonden. Woensdag heeft Hammarskjöld kam pen van Palestijnse vluchtelingen aan de westelijke oevfer van de jordaan be zocht. 's Avonds keerde hü terug naar Amman, waar de besprekingen heden voortgezet zouden worden. In de voornaamste Jordaanse steden zijn woensdag vlugschriften verspreid door de Synsche Bevrijdingspartü. aei_ sociaai-nationaiistische en de Arabische MPrograminiatisCihe verbetering vindt ingang nationalistische partü. waarin Ham-1 a 9 marskjölds missie een „imperialistische samenzwering" om de Palestijnse kwes tie door een vredesverdrag met Israël te regelen, wordt genoemd. De enige op lossing is volgens deze partijen de ver drijving van de Israëliërs uit Palestina. Korenschouw van Hans Boelee getuigde van zang-cultuur de aanwezigheid van een»geaccrediteerd3 vertegenwoordiger van de Russische am. bassade te Washington" Ambtenaren verklaren, dat Sobojefs optreden er een was van een consulaire ambtenaar en ongepast was voor een lid van een V.N.- delegatie. Met ingang van 6 mei Zomerdienstregeling N.Z.H. brengt weinig verandering 75-jarig bestaan wordt slechts sober intern gevierd (Van een onzer redacteuren.) Gewoonlijk gaan de zomer- en winterdienstregelingen van de openbare vervoersmaatschappijen op dezelfde dagen in. Voor de spoorwegen bestaan hiervoor internationale voorschriften, en de bus- en tramlijnen passen zich daarbij gewoonlijk aan. Dit jaar gaan de zomerdienstregelingen over het algemeen in op 3 juni. Met het oog op het drukkere verkeer, reeds geheel op het zomerse toerisme ingesteld, in het westen des lands en vooral in de bollen- en duinstreek, heeft de N.Z.H. besloten (met toestem ming van de minister) dit jaar ook gedurende mei reeds de zomerdienst te laten rijden. Deze nieuwe dienstregeling gaat op 6 mei a.s. in. Veel ver anderingen komen er dan overigens niet in de diensten, doch speciale zomerlijnen en zomervoorzicningen die de reizigers ook van vorige jaren kennen worden dan van kracht. Dit werd gisteren tijdens een persconfe rentie te Haarlem door de directie bekend gemaakt. De lijndiensten Nieuwe bussen Het wagenpark van de NZH zal wor den uitgebreid en vernieuwd door de aanschaf van 85 nieuwe Leyland-bussen die besteld zyn en bij Werkspoor in Utrecht worden gereed gemaakt voor hun dienst. Van directiezijdc werd nadrukkelijk medegedeeld, dat de rijtijden van de bussen zijn goedgekeurd door de Rijks verkeersinspectie. zodat, van te krappe rij tnden en dus te hoge gedwongen snelheden geen sprake is Boelee verzamelde zijn koren uitvan de klankmenging van deze 250 Noordwükerhout. OegstKccst, Abbenes. vocalisten de mooiste indruk hebben Leiderdorp en Katwijk, de beide ontvangen een zingen miposant en laatste met hun kinderkoren. zo"n stralend overkoepeld door het orgel, dat korenshow geldt kennelijk als een krachtens een stilzwijgende vanzelf- aantrekkelükheid. want opnieuw was sprekendheid aan Joban Zweers was de nieuwe Hen- Kerk van Katwijk I toevertrouwd. RÜn geheel bezet. De liederen vóór de grote samenzang, die met a cappellp werden vertolkt, gemeenschappen zijn jiadden een opmerkelijk goede piano- j'P8,?" .5 Gemeenschappen ook buiten begeleiding. Het zal wel weer Zweers va a ara .anc a .c aar. geweest jjjn die daaraan .schuld" had. Over het algemeen komen er geen grote veranderingen, noch in de bus diensten. noch in de tramdiensten be halve dan dat de speciale zomerlijnen weer in gebruik komen namelijk de diensten Voorschoten—Den DeylWas- senaarseslag en Heemstede—Zandvoort. Deze lijnen worden van 6 mei tot 24 juni op zon- en feestdagen en van 1 juli tot en met 2 september dagelüks ge reden. In de omgeving van Leiden is van belang, dat de laatste tram van Leiden paar Noordwijk iets later vertrekken zal. waardoor het de badgasten, die in Leiden een avond vertier zoeken, mo gelijk zal zijn na afloop van voorstel lingen etc. nog met de tram naar de bloemenbadplaats te komen De dienst LeidenVoorhoutNoord- wijkerhout zal in de zomermaanden gedurende een groot deel van de dag met tweemanswagens gereden worden, waardoor met twee in plaats van drie bussen een halfuurdienst kan worden onderhouden. Deze lijn wordt in Noord- wijkerhout afgekapt, en de bussen ryden dus met meer door naar Sancta Maria. Op bezoekdagen in Sancta Maria zal tussen daar en Noordwijker- hout een pendeldienst worden onder houden. De „bollenlijn" en de kustlij nen van Den Haag naar het noorden blijven vrijwel ongewüzigd De dienst Sassenheim Noord-Postbrug OegstgeestLeiden in de lyn Leiderdorp -Leiden-Valkenburg-Katwijk aan Zee blijven eveneens gehandhaafd, al bren gen zü niet veel geld ln het laatje. Ook elders blijven de diensten vrijwel ongewüzigd. hoewel een belangrijke wijziging intreedt in het Waterland. De NZH trekt zich namelijk uit dit gebied terug, nu de voorbereidingen voor de tunnelbouw in Amsterdam dc ontrui ming van het emplacement van de NZH voor dit gebied nodig maken. Voorts worden de diensten AmsterdamHaar lem op 1 januari 1957 en Haarlem— ?andvoort op l september 1957 opgehe ven Corsoproblemen Bijzondere maatregelen om het ver voer tpdens het corso (op 5 mei?) in de bollenstreek doorgang te doen vinden konden niet worden genomen. Nu het corso reeds in de ochtenduren start, moet de dienst door deze streek een deel van de dag worden stilgelegd. Van 9 uur des ochtends af kan men uit Lei den niet verder dan Sassenheim komen, na vertrek van het corso naar het noorden wordt geleidelik aan de dienst weer verder getrokken naar Lisse en Hillegom. om daarna tijdens de terug tocht weer in te krimpen. Dit is onver mijdelijk. De dienst door de kuststreek loopt uiteraard door aan en afvoer van personenauto's tijdens de corsodag ge heel spaak Geprobeerd zal worden de diensten door de kuststreek van het zuiden uit tijdelyk tot Keukenhof te laten rüden. de uren van de eredienst Het is een verheugend verschijnsel dat een goed deel van de koren die wc ontmoeten, gezonde ambitie en gevoel van eigen waarde ten toon spreiden en hun taak opval ten met maar als zangkunde, maar als zangcultuur, enkele zelfs als zang kunst. Ds Makkenze verheugde zich over de belangstelling als een teken van weer stand aan „materialisme en goedkope ontspanning". Wij verheugen ons daar naast over de dirigenten, die aan vak kennis muzikaliteit paren en over de opvallende programmatische verbete ring. die ingang vindt. Boelee mag tevreden terugzien op zijn uitvoering Al zijn composities hadden artistieke waarde en de uitvoering zelf miste in het oog springende zwakheden. De Oegstgeester Rhijnsanghers en Katwijk s Herv Koor zongen gezamen- lnk. Zo deden ook de twee ..Excelsior's" van Leiderdorp en Abbenes. In beide combinaties gaven de bassen een uit stekend fundament. Door dit combine ren leek het klankgehalte te wiimen. men vindt immers meer onderlinge steun. Mooiste momenten waren Mül- ler's „Kyrie" en het gezang „Ik hoor trompetten klinken". Van de grote koren konden we alleen ..Concordia' van Noordwükerhout zelf standig beoordelen Goed 'uitgewerkt in de voordracht, keurig en licht belijnd waren hun Bruckner. Giordani en „Jahrezeiten"'-koor. afgezien van een detonatie aan sopranenzijde bü het in zingen. Hun „Tannhauser"-Pelgrims- koor verliep evenwel te gelijkmatig, men moet deze opera-romantiek met de wyding van een kerkkoraal opdringen. Overigens was het een genoegen ..Con cord ia' te beluisteren. We hebben in het voorbügaand sei zoen nog al wat jeugdkoren gehoord en Jubileum Op 13 juni zal de NZH 75 jaar be staan, maar een groots feest wordt hieraan niet verbonden Het jubileum zal slechts sober intern worden gevierd, om. door de uitgave van een speciaal nummer van het maandblad van het bedrijf Van directiewege heeft men het jubileum aangegrepen om het interieur van het hoofdkantoor aan de Leidse- vaart te Haarlem te moderniseren, ter wijl het personeel als jubileumgave een nieuwe aankledmg van de directie kamer aanbiedt Men is er op bedacht geweest, het programma binnen twee uur te ver werken. Mogen we daarmee onze in stemming betuigen? Dat komt de aandachtwaarde ten goede. En de Katwükse voorzitter was er op be dacht. Boelee voor zijn gedegen voor bereiding niet bloemen Ie huldigen. Dal gebaar was zeker niet ten on- Abbas (Algerije) aan zijde der rebellen De Algerynse nationalistische leider Ferhat Abbas heeft de züde der rebel len gekozen. De stnjd in Noord-Afrilca is thans in een nieuwe fase getreden, aldus heeft hü in Cairo medegedeeld. ..Er staat een nieuwe macht gevormd te worden. Thans zün alle krachten, die streven naar de bevryding van Noord- Afrika, samengebundeld en onder één bevel verenigd. Er zyn in Algerije geen verschillende nationalistische bewegin gen of jjartyen meer, daar allen zich voor de duur van de stryd tegen de overwel diger verenigd hebben. Er bestaat nu in Algerije slechts één macht, met een on verwoestbaar streven en zü wordt in het nationale bevrijdingsfront belichaamd", aldus Abbas. Abbas zei. dat de Fransen ..op beest achtige wijze" tegen de Mohammedaanse bevolking optreden, zonder onderscheid te maken naar geslacht of leeftüd. In massagraven werden de lijken met onge bluste kalk vernietigd. Hü schatte het aantal verslagen Algerijnen op honderd duizend. Naar verhouding zün daarbij maar weinig leden van het .Bevrijdings leger". Grote bevolkingsgroepen werden ze bevielen ons best. Ook deze worden ",?,^r,„e,,deJs overgebracht en er zün con- met verantwoordelnkheidsbescf opge- 1SS kweekt. Wat ook van Katwyk en Lei derdorp te zeggen valt. Van de eerste groep bleek de canon nog niet geheel ln orde wat 't toonbehoud betreft, maar de Tsjechische psalm klonk zeer bevre digend Van Leiderdorp was alles muzi kaal in de homogeniteit en lieflijk en het lied „Een schepping", in een der kerktoonsoorten, prachtig gekozen. In „Dank sei dir. Herr" van Handel moet men er op letten de „k" niet te ver waarlozen. Het lag in de lijn dat Boelee zijn zeven koren ook te zamen zou laten optreden. Daarvoor had hij oa Zwart s ..Pinksterbede" gekozen, drie liederen uit de Engelse liturgie en het zegekoor van Handel's „Jozua". dat ook in ..Judas Makkabaus' voorkomt. De Engelse zang had Boelee zelf geharmoniseerd. Hij laat ze niet te hoog lopen het ls in ons land nu eenmaal zo. dat al die hoge g's en a's de koorzang ontsieren. Degenen, die achteraan zaten, zullen Luxemburgers in „De Lakenhal" ontvangen Opening nieuwe K.L.M.-lijn de beide Luxemburgers bü het tot stand komen van deze nieuwe luchtverbinding Tüdens hun verblijf in Nederland zullen de Luxemburgse gasten om een bezoek brengen aan de bloembollenvel- den Delft en Rotterdam. Een groep van veertien Luxembur gers is dinsdagmiddag op Schiphol aangekomen ter gelegenheid van de opening van de nieuwe K.L.M.-Iyn Amsterdam - Luxemburg - Nice - Ma drid. Deze Luxemburgers zyn in de periode van 24 tot en met 27 april de gasten van de K.L.M. in Nederland Onder het gezelschap bevinden zich de Minister van Verkeer van Luxem burg. V Bodson, de burgemeester van de stad Luxemburg, de heer E. Hamilius. de algemeen commissaris van Economi sche Zaken en Toerisme in Luxemburg, de heer P. Wilwertz, de adviseur van de Luxemburgse regering, de heer P. Ha mer, de directeur van de regeringsvoor lichtingsdienst in Luxemburg, prof. J. Petit, de president van het Benelux-Co- mité, prof N. Margue, de directeur der Posterijen in Luxemburg, de heer C. Thill, enige vooraanstaande functiona rissen van de Kolen- en Staalgemeen schap. alsmede een aantal journalisten. Tijdens een welkomstdiner, dat de KLM dinsdagavond aan haar Luxem burgse gasten in het hotel De Witte- brug te Den Haag aanbood en waar aan o-m aanzaten de Minister van Ver keer en Waterstaat, mr J Algera, de president-directeur van de KLM. de heer I A Aler en de burgemeester van Den Haag. mr F. M A Schokking. heeft minister Algera zün Luxemburgse collega de versierselen overhandigd van het Grootkruis in de Orde van OVanje- Nassau. De heer Pierre Hamer werd be noemd tot Commandeur in dezelfde orde. In zün toespraak, waarin minis ter Algera deze onderscheidingen door HM. de Koningin bekend maakte, her innerde hü aan het grote aandeel van 1 togdom zullen brengen. centratiekampen gesticht ergang van Ferhat Abbas naar het extremistische „Nationaal Bevry- dingsfront", dat achter de opstand in Al- gerië staat, betekent een zware slag voor het moreel der Fransen, zowel in Algerië als in het moederland. Abbas. leider van de tot nu toe gematigde „Manifestatie- beweging", in Frankrijk opgevoed, is de man die twintig jaar geleden verklaarde: „Ik ben Fransman, een Algerynse natie bestaal niet". En thans verklaarde hij in Cairo: „De Franse troepen moeten tot de laatste man Algerye verlaten, of wj| zullen de oorlog naar Frankrijk over brengen". „Vrienden" en „broeders" De Tunesische premier Habib Bour- guiba heeft in een vraaggesprek met een correspondent van het Franse blad „Fi garo" verklaard, dat Frankrijk met de opstandelingen in Algerije moet onder handelen. wil het niet uit Noord-Afrika worden gegooid, zoals dat ln Indo-China het geval is geweest. De premier hevestigde, dat hjj bereid is tot bemiddeling in de strijd tussen de 15.000 opstandelngen en de Franse auto riteiten. „Wij beschouwen de Fransen als onze vrienden, doch de Algerijnen zijn onze broeders. Als wij gedwongen worden te kiezen, zullen wij aan de kant van onze broeders staan", aldus Bourguiba. Hü zei niet te kunnen geloven, dat zyn Gistermiddag werd hen door de r"-Prin- de Fransen zal heljjen om een directie van de Algemene Nederlandse e nde 'e maken aan de wapenleveranties Vereniging voor Vreemdelingenverkeer aan de Algerijnse rebellen - - - Men verwacht, dat deze uitlatingen van de Tunesische premier het misnoe gen onder de Franse politici speciaal die van rechts, over de wijze, waarop Tune sië van zijn jjas verworven zelfstandig heid gebruik maakt, nog zullen vermeer, deren. Reeds eerder was in Parys onte vredenheid ontstaan over de mededeling van de Tunesische nationalistische leider en oud-minister van Volksgezondheid dr. Sadok Mokkndetn te Damascus, dat zün land tot de Arabische Liga en niet tot de NAVO zal toetreden. |n Stedelijk Museum ..De Laken hal" te Leiden een receptie aangebo den. Op deze receptie waren mede aanwezig de directeur van de KLM in Luxemburg, dr. J. P. G. Schrnitz. de directeur van de VVV in Leiden, de heer J. Visser en een afvaardiging van het Leids Studenten Corps. Jhr. W. H. Calkoen, hoofd van de buitenlandse dienst van de ANVV, sprak namens de directie een kort woord van welkom en wees daarbü op de grote be tekenis, welke de nieuwe luchtlün. die tweemaal in de week gevlogen wordt zal hebben zowel voor Luxemburg als voor Nederland en de KLM. Minister Bodson die het grootste aandeel heeft gehad in de totstandkoming van de lyn Amsterdam-Luxemburg dankte voor de zeer hartelke ontvangst en gaf als zün vaste overtuiging te kennen, dat dank zij het bereiken van deze mijlpaal in de Nederlandse luchtvaartgeschiedenis Bouwbedrijf op Koninginnedag vrij Krachtens de bepalingen der geldende loonregelingen in de bouwnüverheid is de as. Koninginnedag gelük gesteld met -- een algemeen erkende christelüke feest- tetrekk ngen tussen beide landen verste- dag. Als regel zullen de werkzaamheden vigd zullen worden Daarna werden de aanwezigen door de directeur van .De Lakenhal", de heer J. N van Wessem, rondgeleid Morgenmiddag keren de Luxembur gers per KLM terug met een gezelschap Nederlandse autoriteiten en journalis ten, die enige dagen op uitnodiging van de KLM een bezoek aan hc* Groot-Her - op die dag derhalve volledig stilstaan. Wel mag in byzondene gevallen, ter uit sluitende beoordeling van de werkge ver. arbeid worden verricht, maar nie mand kan daartoe worden verplicht Bij eventuele arbeid op deze dag heeft de werknemer recht op dubbel loon Op de a.s. bevrijdingsdag zullen de werkzaam heden in het bouwbedrüf normaal door- gap- vindec

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9