Zonnige verkoop in Voorschoten tank ESSO EXTRA Loop der bevolking te Leiden Amerikaans soldaten-orkest triomfeerde in „Treslong"'' 95ste jaargang Dinsdag 24 april 1956 Tweede blad no. 28814 Voorschoten pakt de ver koop van zomerzegels voortvarend aan. Reeds geruime tijd voordat gis teren de verkoop startte, heeft men contact gelegd met de plaatselijke in dustrieën, die hun mede werking toezegden en daardoor de Voorschoten- se verkoop aanzienlijk zullen vergroten en sti muleren. En de particu liere verkoop wordt aan zienlijk aangemoedigd door een aardige stand in de hal van het post kantoor aan de Voor straat, daartoe beschik baar gesteld door de nieuwe directeur van het kantoor, de heer A. G. van der Linde. Pakkende teksten de bekende zomerzegelaffiches. wat tierelantijntjes hier en een bloemetje daar ma ken het voor de Voor- Schotenaren een genoe gen. deze toeslagzegels te kopen en daardoor een stukje zon te brengen waar deze zo bitter hard nodig is. De Voorschote naren kennende twijfelen wij er niet aan, of de op zet slaagt. Moge de peil schaal rechts van het tentje te klein blijken, om de verkoop te regis treren. Op de foto zijn mevr. A. S. M. de Graaf— Bootsma, presidente van de U.V.V. (rechts) en mevr. G. Zuiderbaan— Veen (links) druk met de verkoop bezig terwijl ge heel rechts staande mevr. J. C. Gnodde—Heijmans, voorzitster van het comi té zomerzegels. toeziet. Blokploegen van de B.B. in actie Iedere avond bijna zijn de blokploe gen van de B. B. in actie om zich te be kwamen in de taak. die zij zich vrijwil lig hebben opgelegd, maar waarvan zij weten, dat die taak in het belang van iedereen kan zijn, indien dc nood aan de man komt en de overheid roept om te helpen. In de afgelopen week zün van Wijk III combinaties van de blokploegen II en IV en X en XI op een terrein aan de Burggravenlaan in actie geweest om in onderlinge krachtmeting te zien hoe ver men reeds gevorderd is met de zo noodzakelijke instelling op de taak, die van ieder lid wordt gevraagd. De Combinatieploeg X en XI onder leiding van blokhoofd Jan de Nie is als winnaar uit de strijd gekomen. Er werd over het algemeen zeer goed gewerkt en na afloop werden de resul taten nog eens danig onder de loep ge nomen. Het werd een gezellige bijeen komst in het Profjc, waarbij de heer L. Zitman als wijkhoofd dank bracht aan de deelnemers voor hun werk,. Ook het HBB, de heer S. W. Hagedoorn, bleef niet achter met goede wenken en hij toonde als altijd zijn medeleven met het lang niet altijd gemakkelijke werk der BB-ers Hij spoorde hen tevens aan op dc ingeslagen weg voort te gaan om de paraatheid nog hogerop te voeren. En de BB gaat onverstoord verder. Wijk V is op 24 en 27 april in actie op het terrein aan de Driftstraat, Wijk I op 27 april op het terrein aan de 5 Mei laan. Dc oefeningen beginnen alle om 7 uur. Er zal weer gekampt worden om de beste resultaten. De BB-ers zullen zich ongetwijfeld niet onbetuigd laten, in dc hoop, dat door hun voorbeeld in het algemeen belang tenslotte nog meerde ren zich geroepen zullen voelen de openstaande plaatsen aan te vullen. Ds. W, C. Laniain te Grand Rapids (Ver. Staten) heeft bedankt voor het beroep van de Geref. Gemeente alhier. De zaterdag hier ter stede gehouden Emmabloemcollecte t.b.v. de t.b.c.-be- strijding heeft ruim f 2450 opgebracht. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Alice Agncs. dr van C. v. d. Kraan en A Piket; Allda. dr van K. F. van den Broek en E. M. v. Tongeren; Cornelia Judith, dr van C. Habraken en C. C. Majo- lée: Eduard Chrlstlaan. zn van H. Trom melen en T. Meerbeek; Roelanda Johanna Wllhelmlna, dr van T. Hogewonlng en J. G. Jonker; Pctronella Marijke, dr van J. van Dijk en D Varkevlsser; Cornells Theo- dorus Albertus Antonlus. zn van C. W Plasmeyer en M. C. T. v. Schie; René. zn van J J. van Mastrlgt en W. F. C. de Kievit; Clementine, dr van B. J. v. d. Weljden en E. Delmeer. GETROUWD: W. A. Hogervorst en J. Zaalberg: M. A. M. Vos en J A T Zljerveld; A. A. te Winkel en H. i Heusden; F. H M. v. d. Vossen en M. C. Horikx. OVERLEDEN: C. G. v. d. Voet. wed. Koopt Rembrandt-zomerzegels Na het vele wat reeds eerder in dit Blad is geschreven over de verkoop van Zomerzegels ten bate van een aantal instellingen, werkzaam op het terrein van het maatschappelijke werk. de volksgezondheid en de cultuur, zomede over de artistieke uitvoering dezer ze gels, die geheel en al staat in het te ken van de as. Rembrandt-herden king. valt daarover nauwelijks meer iets nieuws te vermelden Behalve maar dat is dan ook het enige, zij het tevens belangrijkste! dat het plaat selijk comité deze week in de hall van het Postkantoor wederom een stand heeft ingericht, waar deze zegels ver krijgbaar zijn. Wie postzegels nodig heeft, niet over tijd beschikt om lang in een file te gaan staan en zich bovendien moreel gedrongen voelt om met een klein of fer een goed doel te steunen, vindt een eenvoudige oplossing van dit drievou dige probleem door uitsluitend deze week zijn postale aankopen te verrich ten in de speciale stand in het Post kantoor aan de Breestraat. Weliswaar blijven de zomerzegels ook nadien verkrijgbaar, doch dan geniet men niet®!anger de voorrechten van dc I bovengenoemde bijzondere service! .Ingenieur" was smid-bankwerker (Van onae Haagse redactie) Een zich „Ingenieur" noemende smid-bankwerker, heeft kans gezien j zich een half jaar lang te handha ven op het ministerie van Sociale Za ken als hoofd&mbtenaar-administra Gistermiddag vond onder grote be langstelling op de begraafplaats „Rhijn- hof" de teraardebestelling plaats van de heer J. Mulder, die de vorige week na een langdurige ziekte op 62-jarige leef tijd ls overleden De overledene was gepensioneerd chef de bureau bij het Kantongerecht alhier. Voor dat de stoet zich naar ..Rhijnhof' begaf, heeft ds. G. F. Ha- er. geref. predikant alhier ten sterf- ïuize een rouwdienst geleid. Op de begraafplaats merkten wij on. op de heren mr. F Ligtenberg. kan tonrechter alhier, mr. W. de Koning, griffier en wnd. kantonrechter uit Lei den. C. J. de Groot chef de bureau bij het kantongerecht alhier, mr. W de Clercq alhier, advocaat en procureur, namens de Leidse advocaten. J. C. Duindam uit Leiden, concierge van het kantongerecht, p. A. H. v. d. Woude. deurwaarder bij het kantongerecht al hier. Th. J. v. d. Heijden, rechtskundige en gemeente-deurwaarder. W. A. F A. Plasmeijer uit Leiden. Kand. deurwaar der. rechtsk. adviseur en vele vrienden en kennissen van de overledene. Toen de kist de aula werd binnengedragen speelde de organist, de heer H. de Pree. Gez. 184 ..De Heer is mijn Heer Als eerste spreker trad naar voren de heer F Ligtenberg kantonrechter alhier, die. herinnerde aan de bijna 40-jarige trou we plichtsvervulling van de heer Mul der en aan diens grotere hulpvaardig heid. welke hem veler vraagbaak deed zijn. Niemand, van welke rang of stand hij mocht zijn. deed ooit tevergeefs een beroep op zijn dienstvaardigheid en hulp. Een in alle opzichten welbesteed leven heeft een einde genomen. Als een van de oudste relaties van de overlede ne werd het woord gevoerd door de heer Th. J. van der Heijden, die zeide dat de kleme baliegemeenschap van het Leidse Kantongerecht door dit heengaan bij zonder is getroffen. Dit komt door de bijzondere plaats, welke de heer Mul der in deze kring innam. Zijn hulpvaardigheid, ijver en beschei denheid waren alom bekend; zijn ken nis van de kantongerechtspraktijk weer galoos De enige troost welke de kleine balie kan uitspreken, is. aldus spreker, dat wij onze vriend in grote dankbaar heid zullen blijven gedenken. Als laatste spreker sprak ds. G. F. Hajer. geref. pred. alhier, die tot tekst had gekozen I Petrus I vers 3 t.m. 9 Nadat spreker nog enige persoonlijke woorden had gesproken tot de familie, liet spreker zingen „Nooit kan 't geloof te veel verwachten". Als tussenzang speelde de organist Gez. 46. Hierna werd het stoffelijk over schot uitgedragen onder het spelen van het. orgel" n.l. „Veilig in Jezus armen". Toen de kist in het familiegraf was neergelaten sprak de predikant de loofsbelijdenis uit. waarna een 2 van de overledene een woord van dank sprak. Vele kransen dekten de kist. teur en hoofd van de afdeling vak ontwikkeling van het Rijksarbeidsbu reau. Wel kregen zijn ondergeschik ten na enkele maanden argwaan, om dat hun chef elk technisch inzicht bleek te missen, maar hij zegde des gevraagd steeds toe zün „ingenieurs diploma" te zullen meebrengen. Zo heeft hij het bedrog tot februari weten vol te houden maar toen men hem per deparbement9auto naar zijn huis stuurde om de gevraagde papieren po te halen, viel hij door de mand. Alles wat de „ingenieur" kon tonen was een vakdiploma voor de smederij. Bij KB. is hem nu per 1 mei eervol ontslag ver leend. De afdeling personeelszaken van het Ministerie, ls vermoedelük geïmponeerd geworden door het goede voorkomen en de zelfverzekerde manier van optreden van de sollicitant, op wiens postpapier, onder zijn naam de vermelding „elek trotechnisch en werktuigkundig inge nieur"' prijkte. Als zodanig werkte hU zelfs vier jaar bü de Kon. Ned. Zoutindustrie te Boe- kelo. In de interlocale telefoongids kan men zijn naam nog steeds vinden met de letters „ing." erachter Na de twijfel, in februari gerezen, deed men verdere navraag, waarbij bleek, dat de man Jarenlang technisch ambtenaar bij het Haagse slachthuis is geweest. Toen hij hier was bevorderd tot technisch hoofdambtenaar, ontston den er dusdanige moeilijkheden met zijn ondergeschikten, dat hü niet langer te handhaven was en moest worden ontslagen. Voor de oorlog schijnt hü werkzaam geweest te zijn bij een olie maatschappij in Indonesië. Van de züde van het Ministerie wyst men erop. dat het ongebruikelijk is bewijsstukken te vragen van iemand, die zich „ing" noemt. Op grond van onjuiste inlich tingen omtrent de vooropleiding en an tecedenten is hij destijds aangesteld. Toen bleek dat deze inlichtingen onjuist waren, is hem de gelegenheid gegeven eervol ontslag aan te vragen", zo zegt men daar. (Inrez. Med.-Adv.) €sso snellere start, sneller optrekken, meer kilometers per liter. Met Esso bent U beter uit LEIDERDORP Jonge Kerk bijeen J. V. D. STERRE OVER KERKBOUW I11 het Gebouw van dc Ned. Herv. Gemeente sprak de heer J. v. d. Sterre voor de Jonge Kerk over Kerkbouw. Hij merkte op, ook in verband met het rapport van de commissie voor kerkbouw aan de Synode, dat er de laatste ïaren in de gemeente meer be langstelling komt voor de kerkbouw. Wij hebben lang geteerd op de erfenis van Rome en de kunstzin van de vade ren maar krijgen nu de rekening thuis. Vele oude kerkgebouwen schreeuwen om restauratie. Na een korte bespreking van het bovengenoemde rapport kwam spreker tot een beschouwing omtrnt het karak ter waaraan een kerkgebouw moet vol doen. In de vroegste tijden had men voor de eredienst nodig een afgesloten ruimte, later een tempel en zo is men gekomen tot de hedendaagse kerken. Van een kerk moet uitgaan een Gods- In week van 16 tot en met 21 april 1956 GEVESTIGD. E. C. M. Alkemade. Rapenburg 57; J. A Berends, arts. HJsterstr. 5; J. C. van Berkel, hulshoudster. Lange Mare 65; A. Breimcr en tRm.. ass.-geoloog. Aalmarkt 15 a; R. R. de Corte. Lammenschanswcg 151; J. Trago—Duivenvoorden. Sumatra- straat 179; A. M. Duijndam. Rapenburg 19; M G. T. van Dijk. secretaresse. Mors- straat 21; A. J. Engelbert van Bever voorde. beroeps militair. Hoge Morsweg 11; A F. M. Freriks. bedrijfsleider Noord- einde 17: P. J. M Geurts. kunstschilder. Breestraat 149; H A. Glmbrére text- technicus. Veramstr. 60; A G H Goeb- bels. Roodborststr. 39; G. Hakkenberg en fam„ empl. conservenfabr.. Lammer markt 5; J. van Halm en fam. automon teur, Hogewoerd 150; G. M. J. Hensels, Koordeinde 50; P. J- M. van Heijst. arts, Hercngrt 25, C. J. van Houten, atro- noom. Plantsoen 51; A. H. Hulbregtscn, Boerhaaveln. 47; L. J. H. Hulsman, titu lair commies N.S. P. C. Hoof tin 1; B F. Kluit. Roodborststr. 20; T. M. Oudshoorn Langcrak. typiste. Hooigracht 109; H. Maas Geesteranus, Boerhaaveln 47; H. J. Memel Ink en famhfd-onderwiizer, Co- betstraat 66: E. K. Mel|er. hulp in de hulsh.. Boerhaaveln 13; L. Mleremet en fam., monteur stalen meubels, Vliet 41: Verrast door perfectie en discipline Een soldaat, ongemeen vilaal -n muzikaal, genaamd Henry Lewis, voormalig bassist in Los Angelos, ilii'gt r le gist'ren in Treslong een... scUlatenorkest. Een gewoon, normaal symfonie-orkest, thuishorend in West-Duitsland als on derdeel van het 7de Amerikaanse leger. Kijkt ge verwonderd, lezer, als we liet boudweg als een der beste van de/e tijd roemen? We danken aan dit orkest, dat tet ons een les schonk, een les in training van het inzicht. Het werd ons zowel een sensatie als een ervaring. koper. Het is misschien typerend Ameri kaans (of alleen maar militair?) om de koperblazers staande te laten spelen en de werken met hun fonkeling globriërend te overstralen, hoewel dit gebeurt zonder een zweem van aandikking van de klank. De musici van gisteren in Treslong (een uitverkocht huis) schaarden zich dus aan de zyde van de „geest". Het is aldus dat we de laatste der Haydnse „Londense" symfonieën hoor den in een levende, zwaarte-vrije gang, dat in de Brahms-variaties op een thema van Haydn de blijde geest van Haydn triomfeert over die van Brahms, dat in Sibelius' melancholieke, van Russische reminiscensen doortrokken 2e Symfo nie de karaktertekening zo treffend werkte, dat als het ware een kaleirio- scopische beeldenreeks uitwaaierde. Al deze composities lagen in hun doorzich tigheid volledig open. Dit legergroepje van een 70 man zal in ons land slechts twee concertpodia bezetten: Hillegom en Alkmaar. Dit zal, strategisch en naekdotisch. ver moedelijk wel de Hollandse expres- siviteiten bol en kaas betreffen. De Hol landse expressiviteit daarentegen c'ie element is van onze vooraanstaande or kesten. is niet datgene wat deze oactic dress-instrumentalisten als hoofdreqn siet in de ransel meevoeren. Hun kracht ligt in iets anders. Deze Amerikanen, die een volmaakt ongermaanse speelstijl huldigen, hebben nu in Treslong iets verricht dat vóór hen niemand vermocht: zü hebben de verdoffende akoestische weerstand we ten te overwinnen Voorgaande orkesten misten alle gloed en glans Onze bondge noten volbrachten het wonder, er zich mee te overdekken. De reden zoeken we in een meer versmald vibrato dan wij gewend zijn- een brozer, riskanter tech niek. Dit maakt wel de kleuring en de intimiteit armer, maar doet alles winnen op het stuk van de helderheid van de stemvoering. Dit wijzigt ook de klankverhoudingen. De dun bezette houtblazers zouden we blank kunnen noemen, terwyl we dan de onzen als gepolitoerd willen zien. Hun coloriet is schraler door geringer toon- menging, maar zij vormen een betere eenheid met de violen, waarmee ze niet opvallend contrasteren. De groepen die bijzonder uittreden zijn enerzüds de bas- strijkers met de celli cn anderzijds het Deze Amerikaanse krijgers aan intensief repeteren gebonden zün, tcrwül niettemin dit korps jong cn on vermoeid is als weinige. Het is onze kritische waakzaamheid niet gelukt enige ongerechtigheid op te sporen of het had bü de hoorns moeten zün, maar hoorns kan overal een omslaan van de toon overkomen. Aan de tech nische perfectie viel nergens te tornen. Bepaald verrast waren we door zoveel klankevenwicht, klare welluidendheid, ensemble-begrip en kapitale discipline. V. Oord en fam.. broodbakker. Groencsteeg 10; D. J. E. Otto. Stadhoudersin 28; G. E J. M. ThcunlssenPranger, Jan Pe- sljnshof 1; G. L. Ratensbergen. kantoor bediende. Plantsoen 97. C. Sassen, be roepsmilitair. Oude Rijn 85 a; H Smit en fam schrijfmach monteur. Boerhna- elaan 17 G. M. Swleretra. onderwljze- 7, J Wanslnk. militair. Gcregracht 16; D. J Weertman, inventaris-controleur; Spaarnestr 7; P. J. J. Wlrth en fam.. luit. t. zee I KM, Kanaalwcg 81. VERTROKKEN. J M. Bogaards—Albcrs. De Sitterln 85 naar Rijnsburg. Trompstr. 27; E. Alexan der. J. v. Goljcnk. 1 naar Arnhem. Ga- brlélstraat 9. J. C. Bakker, H. Rijndijk 280, naar Horst. Meterikseweg 35; A. G. van Beveren. Korevaarstr 14 naar Am sterdam. 'A. Cuypstr. 121 3h.; L. R. Bruins en fam.. Gasstr. 78 naar Goes, J. de Moorstr. 29; H. A. Bruljn, Thorbecke- straat 50 naar Amsterdam. Sarphatl- park 114 III; A. Crama en tam., Madoe- rastraat 23 naar Amsterdam, Fr. Naere- bouthof 31 III; \V A. van Deth. Rapen burg 12 naar Bloemendaal, Heuvelweg 3 A. den Dikken en fam.. Kanaalweg 81 naar VllssLngen, C. Buskenstr. 8; A. H. G. E Drlcsscn. Marlënpoelstr. 1 a naar Oegstgeest. Leldsestr.weg 3. J. van Dijk en fam.. Vreewijkstr. 31 a naar Zeist. Ln v. Cattenbroeck 32; J. E. ter Ellen, Haag- weg 47 naar Amsterdam. Prlnsengrt 470; K Frenken en fam.. Pleterskcrkstr. 20 Helmond. Schepenstr. 15; A. J. M. Grootel, Leeuwerikstr. 13 naar Jekerstr. 69II; A. A. E. Jansen, Noord- einde 50 naar Oegstgeest, Fred. Hendrlk- Inan 27; E. A. Jansen, Breestr. 84 naar Woubrugge, van Fcnemaln 6; M. E W. -.'91 naar 's-Gra- venhage, v. Goohtstr. 110II; B. R M. van der Lande. Noordelnde 50 naar Oegstgeest, Fred. Hendrlkln 27; J J. Mat- thljsse. Aalmarkt 20 naar- Rotterdam, Voorschoterln 30; J. van den Brink Nachtegeller. Potgleterln 6 naar Rijns- burg, Kwaadkersteeg 4; M. H. Nederlof. Rapenburg 12 naar 's-Gravenhage, L. v. Meerdervoort 253 a; P. Neleman, Hoge Morsweg 28 naar Rotterdam. Statenweg 82 b - - Llssc. fam., Bloemistenlaan 5 naar Groot-Brlt- tannlë; E. J. M. Overdevest. St. Joris- steeg 13 naar Voorschoten, Schoolstr. 14; begrip. Het is wenselijk dat de kerk een monumentaal karakter draagt en ook dat aanwending alleen voor de ere dienst is en niet voor een ander doel Een kerk is een huls om God te aan bidden. dus bedehuis. De vorm is in de loop der jaren gewijzigd, romaans. gotisch en renaissance styl. Welke de stijl echter ook zijn mag. de kerk moet iets heiligs hebben iets van verheven waardigheid en rust. Van belang is daarom ook vooral de omgeving. De kerk vraagt een karakteristieke plaats. Er dient een zekere harmonie te zyn tussen een kerkgebouw en de huizen rondom. Wat de stijl betreft merkte spreker nog op. dat er tegenwoordig anders gebbuwd wordt. Dit is geen be zwaar, want elke stijl heeft zijn eigen stijl In het laatste deel van zijn lezing besprak de heer v. d. Sterre het inwen dige van een kerkgebouw. Voor dc Protestantse kerkert dient dit anders te zijn dan voor de R.-K kerken. De Pro testantse kerken vragen meer om één ruimte, doch zeer beslist om een lithurgisch hoogtepunt. Aan het slot besteedde spreker nog aandacht aan de betekenis van de toren en de klok, die roept en vermaant. De interessante lezing werd door de aanwezigen met grote aandacht ge volgd. WARMOND Feest op Koninginnedag In samenwerking met de commlsde tot viering van Warmondse feesten, heeft de burgemeester van Warmond voor Koninginnedag op 30 april a s. het volgende programma opgesteld; De leerplichtige kinderen 'dus ook de Warmondse kinderen, die elders een school bezoeken) zullen zich om 9 uur voormiddag verzamelen op de Sembia- rielaan. Onder leiding van de com missie. geassisteerd door onderwijzers en onderwijzeressen en vergezeld van de plaaastelijke muziekgezelschappen wordt in optocht opgetrokken naar het gemeentehuis. Vervolgens wordt een rondgang Jo-""- de gemeente gemaakt langs de vol gende route: Vanaf het gemeentehuis, iangs de Herenweg en Or Nassaulaan naar het Warmonderhek; vandaar i<- rug over de Oranje Nassaulaan. la.igs de Sweilandstraat, Jan Steenlaaii, Dorpsstraat, Burg. Ketelaarstraat. Warmundastraat en Herenweg naar ce I scholen, welke de kinderen bezoeken, waar zij een traktatie zullen ontvang- n. De schoolgaande jeugd tot en met :4 jaar wordt uitgenodigd deel te nemen j aan een bloemencorso. Voor de oi gi- I nisatie is een commissie benoemd, welke onder leiding staat van de neer I R. de Vroomen. De kinderen kunnen inschrijven voor I deelneming in de volgende groepen. I 1. autopeds; 2. fietsen; 3. andere niet gemotoseerde voertuigen 4 in tocjs- verband. Voor elke groep wordt een aantal prijzen beschikbaar gesteld. De versierde voertuigen moeten uiter lijk 2 uur n.m. aanwezig zün op net sportterrein voor beoordeling door de jury. De optocht begint om 3 uur n.m. tn neemt de volgende route: Herenweg, Warmundastraat. Dorpsstraat. Jan Steenlaan. Lockhorstlaan, Sweilandstr., Station. Herenweg en wordt ontbonden op de laan van Oostergeest. Prijsuitreiking onmiddellük na de optocht bij het Gemeentehuis. Om 8 uur nam. concert op de gemeen telijke muziektent, te geven door War- monds Fanfare. Tot besluit: Rondgang door het dorp. De gebruikelüke kinderspelen en volks feesten zullen dit Jaar worden gehou den op 11 en 12 september, terwijl de harddravery voor paarden eveneenscp 12 september is bepaald. De heer C. Zoetemelk, gemeente ontvanger van Warmond en de heer H. Melker, ambtenaar ter gemeente secretarie van Warmond, slaagden te 's-Gravenhage voor het chriftelüke ge deelte ter verkrijging van het diploma gemeente-financiën. BEURSOVERZICHT LUSTELOOS EN LAGER. AMSTERDAM, 24 April. De Amsterdamse effectenbeurs heeft vandaagvandaag een uitermate luste loos verloop gehad. Gezien de onregel matige stemming in Wallstreet voelde zowel publiek als beroepshandel er weinig voor tot transacties over te gaan en de activiteit bleef dan ook be perkt Bij de internationale soorten noteerde Kon. Olie gevoelig lager na melijk circa 752 tegen gisteren 763. Unilever kon zch nog het beste hand haven op 38344 en Aku moest opnieuw enig terein prijsgeven. Het rayonbedrijf sloot op 314 (317'4). Philips lag ook betrekkelijk gunstig in de markt Van daag is het dividend betaalbaar ge steld zodat zowel de oude als de nieu we aandelen respectievelijk 8 en 1C> noteerden. Hte onderscheid tussen de oude en de nieuwe aandelen is hier mede komen te vervallen. Slot 327 te- gen gisteren 335'4. Ook op de andere afdelingen viel bitter weinig te beleven. De Scheep vaartsector sloot over het algemeen iets lager met uitzondering van K.P.M. die wegens incidentele vraag 2 pun ten verbeterde. Bij de cultures moest Ver. Deli een openingsverlies incas seren van 5 punten. Voor dit papier volgde later geen herstel. Amsterdam Rubber en HVA circa 2 lager. De stemming op de staatsfondsenmarkt blijft aarzelend. D emeuwe lening 1956 heeft haar niveau nog steeds niét ge vonden cn daalde vanmiddag van 9715/16 tot 97 3/4. De andere soorten onveranderd oif een fractie luier. AMSTERDAM. 24 april. Londen 10.65*1—10.66',4: "New York 3.82%—3.82%; Montreal 3.84 3.84,',; Parijs 1.081744—1.082744; Brussel 7.62% 7.63%; Frankfurt 90.78—90.83%Zürich (vr. francs) 89.29%—89.34%Stockholm 73.1844—73.2344; Kopenhagen 54.95%— 55.0044; Oslo 53.26—53.31; Milaan 60.7344 —60.7844. Porre Herensingel 5 a naar Wassenaar. Oostdorperweg 119: P. J. de Raad. De Genestetstr 28 naar 's-Gravenhage. Van - aaaTT. Romflin warman - Australië: H. A. Scheepens. Nleuwstg 12 b naar 's-Gravenhage. Tutnflulterln 3 a; L Schönau. Rapenburg 57 naar Wade- noljen, Drumpt. Burg. Meslaan 4; Raden AJu Soeh&rnl. Rtjnsb.weg 140 naar Indo nesië; P. G. Steltenpool. Herengrt 31 naar Purmerend. Weerwal 16; P. M. Ver kruisen— SIJbrandy. Vliet 44 naar Rot terdam. 's-GravendlJkwal 150 E; C. H. van DongenThoenes. Temminekstr. 1 mar NoordwUk, Langeveld 29: C. Ver doom. Plantsoen 93 naar Papendrecht. Veerdam 31: J. Vervooren, Aalmarkt 18 naar NoordwiJk. Wllhelmtnastr. 15; A. Verwey. Bultenruststr. 13 naar Utrecht, Mozartlaan 12; P. J. J. Vlasveld. Lage Rijndijk 28 B naar Rotterdam, Pr Mar- grietln 93 B; M. van der VUs, M. Moons- straat 69 naar Haarlem. Rllksstr.weg 58; J. C de Vriend. J Lleveaisstr. 25 naar Tilburg. Helkantse baan 6. M. J. Wcn- nlnk. Hoolgrt 1127 naar "s-Graven hage Erasmusweg 201; A. dc Wcijer. R - en Schlckade 45 naar Utrecht. C. Evert- senstraat 3; A E. Zljderveld. W. Rozen straat 57 naar 's-Gravenhage. Ln v. Poot 151. 100'4 L Beurs van Amsterdam Dinsdag 24 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned 53 3% 9944 Grootboek obl100 L Ned '51 344 100 9944 Ned. '53 (344) 98 L 98 Ned. '48 344 95 Ned. '54 344 95 Ned. '55 344 9544 Ned. '55 n 344 95% Ned. '47 344 3 97% 97,V Dollarlng '47 3 96% 96 U Investeringscert. 3 97% 97% Ned. 62-64 3 97% 97(1 Indie '37 A 3 94% 94% Grootboek '46 3 94% 931S ACTIEVE AANDELEN Premieleningen A'dam '51 244 119 119 Eindhoven '54 2 44 103 103% Enschede '54 2'4 106% 10644 Den Haag '52 I 2>/2 127 L 124 idem n 244 127 12844 R'dam '52 I 244 124% 12444 idem n 2% 124% 124% Utrecht '53 244 119 118 Cult. Hand, en Ind. B 66% 6544 Nat. Handelsbank 148 147% Ned. Handelmij 223% 223% AK.U 317% 313% Philips 325% 3274icxd. Philips '55 329% Unilever 383% 383% Wilton Feyenoord ex.d. 303 exd. Biliton 2de r 295 291 Kon. Olie f.50.— 380 Kon. Olie 762% 752% Amst. Rubber 11544 113% Holl. Amer. lijn 20144 200% Kon. Ned. Stoomb. 193 193 L Ned. Scheepv. Unie 203'4 202% H.V.A 13344 13244 Java Cult 83 82 Deli Mij 163', 15744 Senembah 99 96% NTET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam "47 ('4) 3 99', 984-2 Den Haag 1937 1 3.. 105% Leiden 1947 «8 B R'dam -37 I III 3% 99% 99% Industr Obligaties Philips Dollarlng 105 105 N1ET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Crcdietinstellingcn Amsterd Bank 24944 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr. 239 237 Kon. Ned. Grofsm. 15044 Rott. Droogd. Mü. 765 B Tieleman en Dros 1144 10% Handelsondernemingen Borsumij. cv A f1000 119 11744 Internatio 148 148 Diversen Albert Heyn 292 Ned. M. Walv. Vrt. 7244 72 Spoorwegen Deli Spoorw. Mij. 27 Amerik. fondsen Anaconda 78 77% Shell Oil Cy 78% 101 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen ViC. 23/4 Holl. Constructie 44JGB 435L Ing bur. v. Bouwnijv 142 131ex d. Int. Kunststoff. Ind. 704'-: 7G"<» Kon. Ned Edelmet 8344 84 Pref wa. idem 88 Textiel Gebr. v. Wijk 87GL 87% Leidsche Wolspinn 377 3/8 Ned. Electrolasm 375 370 Sikkens Lakfabr "5 493 *92 Ver. Touwfabrieken 18244 139 192 Wernink's Betonm.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9