Diepe rimpels in voorhoofden K.C. Zaterdagvoetbal Prima spel van v. d. Nagel van SVLV-FOREHOLTE GESTAAKT Altior verliest verrassend van Alph. Boys ARC DACHT AAN KOMENDE KAMPIOENSCOMPETITIE Quick Boys geloofde liet wel MAANDAG 23 APRIL Geen produktiviteit tegen Zeeburgia (Van een onzer verslaggevers) De laatste oefenwedstrijd van het zaterdagelftal tegen de op de eerste plaats staande Amsterdamse 2e-klasser Zeeburgia heeft niet geheel aan de verwachtingen voldaan en zeker nog wel enkele puzzels voor de K.C. achtergelaten. We zijn geneigd, de Amsterdamse ploeg als een betere sparringpartner te beschouwen dan ..Sneek", dat te weinig techniek bezat en het daardoor moest zoeken in een goed soort kick-and-rush. Zeeburgia speelde technisch heel goed en vooral voor rust werd de achterhoede van de voorlopigen onder druk gezet. En die kon in dit gedeelte van de wedstrijd deze druk allerminst hebben, want zij was allerminst betrouwbaar. Linksachter Absen voldeed nog het beste en kon het goed met de uitste kend spelende linkshalf Zijp vinden. Manr op rechts, waar Schaap als altijd een langzame start had. liep Blnnen- mars nog zijn vorm.te zoeken en leek hevig last Ie hebben van plankenkoorts. Hier dreigden dan ook vele gevaren, maar het was de voortreffelijk spelende v d Nagel, die alle gevaren bezwoor. Vandaar ook dat Woudsma maar wei nig moeilijk werk kreeg In de voorhoe de vlotte het ook maar matig, vooral door zwak spel van beide buitenspelers en linksbinnen IJspelder. Langzamer hand begon de voor Schipper ingeval len De Graaf GJsselmeervogels) op dreef te komen en daardoor kregen de aanvallen van het zaterdagclftal allengs meer allure Toch bleef voor rust Zee burgia iets sterker, maar de enige se rieuze kans op een doelpunt kwam toch aan de andere kant. toen De Graaf een voortreffelijke combinatie afrondde met een gaaf schot, dat van de binnenkant Excelsior M was technisch beter (Van één onzer Verslaggevers) Het technisch betere spel van Ex celsior M werd met een 11 zege op Leiden verdiend gehonoreerd. De Sleu telstad-bewoners speelden enerzijds zeer enthousiast, waardoor de strijd dikwijls gelijk opging, maar daarnaast vervielen zij voortdurend in te indivi dualistisch spel, hetgeen de kans op succes vrijwel uitsloot. Voor de rust nam de club uit Maassluis door Vermeer en Vink een 02 voor sprong welke na de hervatting aan groeide tot 0—3, toen Hartog in de tien de minuut De Bree opnieuw passeerde. Uit een scrimmage voor het Excelsior- doel. ontstaan na een door De Jong ge nomen vrije schop, scoorde Leiden door Van Weeren tegen: 1—3. maar verder kwam enonze stadgenoten niet. Het laat ste woord was aan de bezoekers, die toen. De Bree zwaar gehinderd werd, de stand op 14 brachten. Rouwkoop velt in Gouda Jodan Boys (Van onze correspondent) Ondanks het feit. dat Rouwkoop in Gouda tegen Jodan Boys met niet min der dan drie invallers de strijd moest aanbinden, hebben de Voorschotenaren toch kans gezien deze kandidaat voor de kampioenstitel een nederlaag toe te brengen. De Gouwenaars hielden de strijd vrij wel voortdurend op de Voorschotense helft, maar zij hadden geen antwoord op de gevaarlijke uitvallen van de Rouw koop-voorhoede. waarin midvoor Karei Verrips goed op schot was, getuige zijn drie doelpunten die hij in de eerste helft scoorde. Nadat het na rust door Keizer nog 04 voor Rouwkoop was geworden, kwam Jodan Boys geducht opzetten en prima werk van Harry Verrips in de achterhoede ten spijt, de voorsprong werd langzaam maar zeker kleiner. Bij de stand 34 bleek Jodan Boys zijn kruit echter te hebben verschoten en kon Rouwkoop verder stand houden. Zaterdagvoetbal Uitslagen - standen 3 KLASSE A NSW—Quick Boys 4—2 Quick Boys 19 14 1 4 29 68—23 Excelsior P Ter Leede RVVH SSS TSB NSW OSVD DOTO RUnsb. B. 3 5 23 39—27 2 6 22 4842 2 7 20 52—43 3 7 19 45—37 5 7 19 40—47 3 8 17 47—48 1 9 17 40—45 1 11 13 30—37 4 9 10 29—43 1 13 9 24—70 3e KLASSE B Monster—VVGZ SHS—Good Luck Hoogvliet—ARC Groote Llndt—RCL Zwaluwen's-Grav. SV ARC 19 13 4 2 Hoogvliet 20 8 7 5 Zwaluwen 18 8 6 4 •s-Grav. S.V. 18 7 8 3 Monster 18 9 3 6 VVGZ 18 7 5 6 Gr Lindt 20 7 5 8 Koz Boys 16 5 5 6 RCL 16 3 4 9 Good Luck SHS 4 11 1 12 30 55—24 23 57—40 22 50—33 22 35—26 21 37—27 19 34—24 19 41—45 15 26—25 10 31—52 8 27—62 7 29—67 4e KLASSE A LeidenExcelsior M 14 VWS—SVOW 0—5 Sportlust '46Die Haghe 42 Oma»—PPSC 0—2 Duinoord—HTSV 4—2 Koudekerk—Katwijk 3—3 Excelsior M 1931 Lelden Ornas 20—31 Sportlust 19—27 Die Haghe 22—27 Katwijk 22—21 VWS 22—20 SVOW Koudekerk HTSV 21—16 20—15 22—15 18—14 2013 4e KLASSE B BodegravenSpirit 31 Lisser Boys—KAS 2—2 SunlightSemper A11 Jodan BoysRouwkoop34 Zwart WitN'oordwök 20 van de paal ln handen van de Amster damse doelman sprong. Na rust heeft het zaterdagelftal Zeeburgia stevig in zijn greep gehad en een vrijwel voort durend offensief uitgeoefend. Evenals echter in Sneek was het met de produk tiviteit maar matig gesteld en goede Doordat Bout gaandeweg zijn goede vorm bereikte en de beide kanthalfs Schaap en Zijp voortreffelijke aan vallen opbouwden, is het eigenlijk on begrijpelijk, dat men niet tot scoren kwam. Dat zal wel diepe rimpels heb ben getrokken in de voorhoofden van de KC-leden Priesterbacb en Jonker. Wel moest de Amsterdamse keeper, die prachtig werk deed, voortdurend in actie blijven, maar tot doelpunten kwam het toch niet. De overigens uitstekend leidende scheidsrechter v. Mourik onthield het zaterdagelftal nog een geheide penal ty, maar zelfs deze zou toch maar een te karige beloning zijn geweest voor het ongetwijfeld betere werk. Men zal het in de wedstrijd tegen Frankrijk veel meer moeten zoeken in open spel. waar op vooral Kerkdijk bedacht zal moeten zijn. De moeilijkheden liggen vooral in de juiste samenstelling van de achterhoe de. De middenllnie kan als geheel wor den herkozen, want deze speelde voor treffelijk. Nieuwstraten kan dan naar zijn eigenlijke plaats ln de voorhoede, waardoor deze aanval ongetwijfeld ge stimuleerd zal worden. Noord wijk - aanval niet op dreef (Van onze correspondent) Noordwiik heeft bij Zwart Wit al het mogelijke gedaan om tot een doelpunt te komen, maar het wilde dit keer in de voorhoede niet lukken. Het tempo lag beslist te laag, waar door de vaak aardig opgezette aan vallen steeds weer door de hardwer kende Zwart-Wlt-achterhoede kon den worden afgeslagen. Niettemin ontstonden er in de eer ste helft voor de kustbewoners meerde re scoringskansen, die evenwel door het gebrek aan stootkracht niet in doelpunten gerealiseerd konden wor den. Ook Zwart-Wlt kwam voor de rust niet aan een doelpunt toe. Na de rust vlotte het bij de gastheren beter, want toen de Noordwijkse defensie een rap pe aanval van de zwart-witten wat al te licht opvatte, kon een geslagen doel man Schmoll naar het net. Wel pro beerde Noordwijk het hierna nog even, maar toen Schmoll tien minuten voor het einde opnieuw de bal uit het doel moest halen, was de zaak toch beke ken. Tijdens atletiekwedstrijden te Lawrence in Kansas heeft een ploeg bestaande uit vier lopers van de Texas Universiteit t.w. Jerry Prewit, Bobby Whildren, George Schneider en Frank Daugherty het wereldrecord op de 4 x 110 yards estafette verbeterd door een tijd van 40 1 sec. te noteren. Voetbal in Afdeling Leiden (Van eeri L.V.B.-medewerker) Hoe weinig de krachten elkaar ln de eerste klasse van de afdeling ontlopen, is gisteren nog weer eens duidelijk aan de dag getreden. Immers, geen van de voor de titel in aanmerking komende elftallen heeft het dit keer tot een over winning kunnen brengen, terwyl de belangrijke wedstrijd in Voorschoten tussen SVLV en Foreholte door scheidsrechter Fikaar gestaakt werd, nadat in het eerste half uur eerst de Voorschotense doelman Stomp en daarna Frans Mens zich na botsingen met de Foreholte midvoor Uljec onder doktersbehandeling moesten stellen, waarbij de geneesheer bij doelman Stomp een kuitbeen-kneuzing constateerde en hij Mens een ernstige hersenschudding. Dit betekent opnieuw een verzwakking voor de Voorschotenaren, die reeds Zonneveld moeten missen en bovendien nog de gebroeders Duijnstee niet meer zullen kunnen opstellen in verband met de a.s. emigratie van de familie Duijnstee. De stand was bij het staken 01 voor de Voorhouters, door een doelpunt van Van Dijk. De wedstrijd zal t.z.t., indien nodig, geheel worden overgespeeld. VNA—Rijpwetering De leiders van het bezoekende Sleutels met 3—1 te ver- de afdeling hebben het bij VNA lelijk laten zitten. In de eerste helft speelde de thuisclub een goed sluitend aanvalsspel waardoor Vijlbrief tot tweemaal toe de Ripper-doelman het nakijken kon geven. Uit een pas£ van Vijlbrief wist Sira voor de rust de stand nog op 30 te bren gen. In de tweede helft kwamen de gas ten sterk in de aanval en moest VNA de meeste aandacht aan de defensie schen ken. Tot meer dan een treffer brachten de Rippers het in deze periode niet: 3—1. Altior—Alphense Boys De Langer- aarders verschenen met niet minder dan vijf invallers in het veld De talrijke bezoekers hebben des ondanks van een snelle, pittige wedstrijd genoten, waarbij de Boys vTijwel steeds het initiatief ln handen hadden. Toch nam Altior door handig spel van Bos de leiding, maar uit een fraaie aanval, waarbij Krumpel- man, v. Vliet en Bahlmann betrokken waren, wist de laatste keurig gelijk te maken, terwijl Goedhart daarna met een zuiver schot de ruststand op 1—2 bracht. In de tweede helft plaatste linksachter Versluijs nonchalant op zijn doelman terug, die reeds uitgelopen was en tergend langzaam rolde de bal in het verlaten doel 13. VTLSt. Bernardus De bezoekers wisten na een half uur spelen de leiding te nemen 01, welke voorsprong zij nog voor de pauze wisten te vergroten tot 0—2. Direct na de hervatting wist Ro- mijn uit een strafschop de achterstand te verkleinen- 1—2. Opnieuw wisten echter de Groenendijkers de voorsprong op twee doelpunten te brengen door een treffer van de Bernardus midvoor 1—3. Kort voor het einde maakte Stokkel er 2—3 van, terwijl in de laatste minuut Romijn een strafschop onbenut liet, waarmee de kans op een gelijk spel ver keken was. De stand ls nu: slaan, terwijl Alphia geen kans zag winst uit de ontmoeting tegen Wou- brugge te halen. Met 40 werden de Alphenaren kansloos geklopt. GWS-TAVV In deze ontmoeting hadden de Ter Aaraers zich kennelijk ten doel gesteld de thuisclub zo lang mo gelijk in het onzekere te laten, getuige de felheid waarmee de wlthemden hun doel verdedigden Pas ver in de tweede helft slaagde Frans van Kesteren er in met een magnifiek schot het enige doel punt van de wedstrijd te scoren, en daar dit tevens ook de eindstand werd bete kende dit. dat het kampioenschap voor de GWS'ers een feit was. Direct na afloop bood de aanvoerder van TAW zijn collega de kampioens- bloemen aan, terwijl vervolgens op het veld de voorzitter van de sportvereni ging, de heer T. Platje, zijn jongens har telijk toesprak en eveneens bloemen aan bood. AlphiaWoubrugge Ondanks het feit, dat Alphia vrijwel voortdurend in de aanval is geweest, heeft de voorhoede toch geen kans gezien tot een treffer te komen. Woubrugge nam de leiding, toen Bogaard de bal verkeerd op zijn schoen kreeg en hierdoor zijn eigen doelman onhoudbaar passeerde. Bij te zacht te rugspelen was B. de Wit er snel bij om er 0—2 van te maken. Alphia bleef ster ker, maar een fout van doelman van Klaveren werd de Heulbewoners opnieuw noodlottig. Vervolgens zorgde J. Los voor een 0—4 ruststand. In de tweede helft bleek Woubrugge zijn kruit ver schoten te hebben en daar ook nu weer de Alphia-voorhoede de juiste richting niet kon vinden bleef het bij 4—0. GWS 14—27 Kagia TAW 15—19 Sleutels Woubrugge 15—18 Alphia Oegstgeest 1413 15—11 14— 8 15— 6 Rijpw. Altior Foreholte VTL SVLV 16—20 Or. Groen 14—15 16—19 St. Bern. 15—13 14—18 VNA 13—11 15—18 Alph. Boys 16— 9 14—17 LDWS 15— 8 GWS kampioen Door met 1—0 van TAW te winnen is het Sassemse GWS kampioen geworden van de eerste klasse zaterdagvoetbal van de afdeling Leiden en staat promo tie naar de vierde klasse KNVB voor het kranige ploegje van de lakfabrieken voor de deur. Overigens ging het zaterdagmiddag tegen TAVV nog niet zo heel gemakke lijk. getuige de 1—0 uitslag. Kagia wist Gelijk spel tegen Hoogvliet (Van één onzer verslaggevers) Tegen het vrij stevig spelende Hoogvliet heeft ARC in de eerste plaats ge dacht aan de komende kampioenswedstrijden. De meeste ARC'ers waren be ducht voor ongelukjes en dat was er dan ook de oorzaak van dat het van Alphen se zijde een vrij slappe vertoning werd. De enige, die zich hiervan weinig aan trok, was doelman v. d. Mark, die weer met veel verve en vaak op stijlvolle wijze zijn doel verdedigde. Jammer voor hem ontstond het enige Hoogvliet doel punt door een misrekening van hem, toen hij geen rekening hield met de ef fectvolle bodem van dit nog zeer ongezellige, nieuwe terrein van de gastheren. Voor de wedstrijd werd aanvoerder v. d. Linden een bloemenhulde aangeboden door zijn Hoogvliet-collega, waarbij har telijke woorden werden gewisseld. Na de aftrap nam ARC aanvankelijk het spel in handen en werden vaak goede combinaties tot stand gebracht. Het ontbrak de rood-zwarten echter aan de nodige stootkracht, zodat de prima spelende spil van de thuisclub het be trekkelijk gemakkelijk af kon. Aan de andere kant wist doelman v. d. Mark met enkele fraaie reddingen te voorko men, dat de kampioenen bü de lust tegen een achterstand zouden moeten aankijken. In de tweede helft wist De Hoed, die de gehele wedstrijd met een opvallende gereserveerdheid speelde, handig en snel voor het Hoogvliet-doel op te duiken en voor een van de verdedigers er iets aan kon doen, lag de bal in het net: 0^-1. Lang duurde het echter niet of ook v. d. Mark moest naar het net, toen hij in- plaats van de bal te plukken, deze liet stuiten, waardoor het leer met een gril lige sprong m het doel belandde: 1—1. Hoogvliet probeerde hierna nog aan de Jodan B. Zw Wit Noordwijk Semp. Alt. Rouwkoop Spirit 19—26 r .isser B 16—25 RAS 18—24 Bodegr. 18—23 SV -35 20—22 Sunlight 16—17 17—17 19—16 19—13 17—11 17—2 volle winst te komen, maar- dit lieten Bos en MooiJ toch beslist niet toe, zodat met een puntenverdeling het einde kwam. (Ingez. Med.-Adv.) 3 versnellingsnaaf met terugtraprem Attentie! Sturmey Archer Gears Holland N.V. Is nu gevestigd Nassaukade 387, Amsterdam, zodat een vlotte service voor dit beroemde fabrikaat In heel Nederland is verzekerd. Hagenaars kwam van bruiloft RCL verspeelde in Zivijndrecht kort voor tijd de ivinst Mei een elftal, dat niet in zijn beste conditie verkeerde Hagenaars kwam van een bruiloft en Teske had verkeerde, veel te grote schoenen mee genomen heeft RCL ln Zwijndrecht bij Groote Lindt toch kans gezien met een gelijk spel uit de bus te komen RCL was aanvankelijk sterker en na een kwartier spelen was een goed doel punt van rechtsbuiten Jansen daarvan het resultaat. In de achterhoede van de Racing vlotte het echter, door het minder actieve spel van Hagenaars, niet altijd en na een goed half uur spelen kon niet voorkomen worden, dat de gastheren met een fraaie kop bal gelijk maakten. De rust brak aan met een steeds sterker wordend Groote Lindt. In de tweede helft nam de Zwijn- drechtse club het spel in handen, hoe wel de hardwerkende Van Telgen in de Racing-voorhoede voor de nodige gevaarlijke uitvallen zorgde. Uit een van deze ontstond een hoekschop, waaruit door Koebrugge de bal goed voor doel werd geplaatst en Van Tel gen met een keiharde kopstoot het leer langs de Zwijndrechtse doelman plaat ste. 1—2, Geruime tijd zag het er naar uit, dat met deze stand het einde zou komen, maar tot teleurstelling van de Leiderdorpers maakte Hagenaars kort voor tijd een slippertje met de bal. waardoor de gastheren een prachtige kans kregen, welke zij ook wisten te benutten: 2—2. Voetbal in Engeland Sheffield Wednesday promoveert Sheffield Wednesday, een van de oud ste voetbalclubs in Groot-Brittannië, dat na de oorlog vrijwel voortdurend wanhopig heeft gevochten om degra datie te voorkomen of om te promove ren. is nu voor de tierde maai kam pioen van de tweede divisie geworden. Daardoor promoveert de club weder om naar de hoogste regionen van het Engelse voetbal. Een attractie te meer voor de Nederlandse toeschouwers, die Sheffield Wednosday op zaterdag, 5 mei, in het Olympisch Stadion zullen zien spelen tegen de beroemde Bra ziliaanse ploeg Vasco da Gama. De titel voor de tweede divisie werd zaterdag behaald door een sprekende 52 overwinning in de uitwedstrijd te gen Bury. Maar terwijl de ene Sheffield club promoveert, bestaat er alle kans, dat stadgenoot Sheffield United zal de graderen. De United zakte namelijk af naar de onderste plaats van de ranglijst van de eerste divisie. Het faalde name lijk voor eigen publiek en verloor van Sunderland met 2—3. En tot overmaat van ramp won de ploeg, die vorige week nog onderaan stond. Huddersfield. nu in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur met 2—1. Alsof dat nog niet genoeg was. won Aston Villa (dat de voorlaatste plaats bezette) met 1-0 van Preston North End. dat zijn laatste wedstrijd van dit seizoen speelde. Het staat vast, dat een van de volgende vier clubs moet degraderen: Tottenham, As ton Villa, Huddersfield of Sheffield United. Birmingham City—Bolton Wanderers 52, Burnley—Wolverhampton Wande rers 1-2. Charlton AthleticCardiff Ci ty 00, EvertonBlackpool 10, Lu ton TownManchester City 32, Man chester United—Portsmouth 1—0, New Castle UnitedChelsea 11, Preston Northend—Aston Villa 0—1, Sheffield United—Sunderland 2—3, Tottenham Hotspur—Huddersfield Town 1—2, West Bromwich AlbionArsenal 21. Nederlaag tegen NSW (Van een onzer verslaggevers) Hel was aan het spel van Quick Boys wel heel goed te merken, dat er voor de Katwijkers geen enkel belang meer ln deze wedstrijd school. Het werd vrij gemakkelijk opgenomen en waar de tegenstanders er van begin af aan zeer hard aan trokken om althans de eer te hebben de kampioenen te heb ben geklopt, kwam de Katwijkse nederlaag niet al te onverwacht. Bovendien was Leen Schaap afwezig en hoewel Gerrlt Zandbergen weer mee speelde, deze was nog lang geen 100"' en nam vanzelfsprekend geen enkel risico. De jeugdige Hoek bleek lang niet Na een vijfjarig verblijf in de eerste klasse zaterdagvoetbal van de Afdeling Leiden heeft GWS het kampioenschap behaald. Op de foto ziet men staande v.l.n.r. grensrech ter G. Zaal, J. Koppe, j. Bartelds, G. Zwaan. Bax. A. Uithoven en S. v. Weizen: voorste rij: Af. r. d. Heuvel. G. Scholten. F. r. Kesteren. C. Lens en H. i\ d. Zwaan. De kam pioenen houden hun receptie op 9 mei in Lido te Noordwijk. Lisser Boys speelt gelijk tegen RAS (Van een onzer verslaggevers) Lisser Boys heeft zaterdagmiddag op eigen terrein gelijk gespeeld tegen RAS in een ontmoeting, die maar zelden boven het matige uitkwam. Reeds in de zestiende minuut nam de thuisclub de leiding door midvoor Broekhuizen, die rustig langs enkele verdedigers huppelde en beheerst inschoot. Twaalf minuten later gaf dezelfde speler zijn aanhang weer reden tot juichen, ditmaal met een niet te hard. maar zuiver schot van de rand van het strafschopgebied (20). Het was enigszins tegen de verhouding in, hetgeen door de Hagenaars direct na de rust weer werd goed gemaakt met twee doelpunten ln enkele minuten Eerst snelde de midvoor met succes door de Lissese defensie en voor de thuisclub bekomen was van deze schrik volgde de linksbinnen het voorbeeld van zijn 1 ploeggenoo» (2—2) Het gaf op dat mo- I ment de|jIj opgewassen tegen het spel van NSW. Zodoende was Quick Boys van het be gin af het middenveld kwijt, en kon dat niet meer heroveren. Zoals gezegd. NSW gaf zich ten volle en speelde een van zijn beste wedstrijden van dit sei zoen De Numansdorpers bezitten vooral in hun linksbuiten een uitstekende kracht, die in de overwinning een groot aandeel had. Het begin was wel voor Quick Boys, maal al heel gauw bleek, dat de Nu mansdorpers er alles op gezet hadden de wedstryd te winnen, en was er van een Katwijks overwicht geen sprake meer. Technische waren de gasten beter, veel beter zelfs, maar het verband was zoek en bleef zoek. Wel gaf Dick Zuyderduin Quick Boys de leiding, maar nog voor de rust had NSW de leiding met 2—1 door doelpunten van de links buiten. Na de rust bleek er niets ver anderd. De gastheren voerden de voor sprong op tot 4—1. terwijl het nogmaals Zuyderduin was. die de achterstand terugbracht tot 42. Hiermede is alles gezegd. Het was een wedstrijd, die wel in grote tegenstelling stond met die van vorige week tegen TSB Uitslagen Reserves le klasse B d>e(aal<I): Hermes DVS 2 RCH 2 2—0. SHS 2—Haailem 2 4—1; Fortuna 2—ONA 2 3—1: EDO 2—SW 2 21: UV'S 2Xerxes 2 20 Res. 3e klasse A (amateurs): SJC 2— Lugdunum 2 24; Roodenburg 2UVS 3 01; ASC 2—Wassenaar 2 1—2; BI. Zwart 2—Woerden 2 1—1; LFC 2—Al phen 2 22. Res, 3 klasse C (amateurs): VCS 3— Laakkw .3 5—3; LFC 3—VUO 3 4—5; Wassenaar 3—Celeritas 3 11—3: UVS 4— Quick 3 1—1; Lugdunum 3—HBS 3 4-0. Res. 3e klasse A (Zat.voetbal)RCL 2 Koudekerk deelde met Katwijk (Van een onzer verslaggevers). In een levendige wedstrijd hebben Koudekerk en Katwijk de punten met een 33 spel gedeeld. Met dit resultaat zullen de Katwijkers waar schijnlijk niet zo tevreden zijn, ge let op hun technisch en tactisch betere spel. Door een aarzeling in de Koude kerkdefensie wist Katwijk door rechts buiten Knetsch na een half uur spe len de leiding te nemen, maar voor de rust nog werd het gelijk, toen Arie Zweris een van de rood-witte aanval len op de juiste wijze afrondde. Na de pauze nam Katwijk het spel in handen en uit een hoekschop bracht Van Rooyen de stand op 1—2. Dezelfde minuut nog werd het evenwel weer gelijk, toen v. d. Berg over de bal maaide en Bruines een schone kans kreeg. Uit een penaltv wegens hands, benut door Van Rooyèn, kwam Katwijk opnieuw aan de leiding, maar tenslotte wist Alb. Zweris toch nog de achterstand weg te' werken: 3—3. Het scheelde maar een haar of Koudekerk had de wedstrijd ook nog gewonnen, toen een van de Katwijkse verdedigers onhandig terugspeelde op doelman Van Dijk. SVOW op schot in tweede helft (Van een onzer verslaggevers) Het duurde vrij lang alvorens wij bij VWSSVOW het eerste doelpunt konden noteren. Maar toen het eerste schaap over de dam was volgden er meer. Viel er in de eerste helft geen enkele treffer toe te juichen in de 2e speelhelft kwamen er niet minder dan vijf en aangezien alle doelpunten ten name van SVOW werden opgetekend weet U gelijk de eindstand: de man nen uit Oude Wetering wonnen met 0—5! Het zag er in de eerste helft niet naar uit dat de voetballers uit de Wetering de aanval, doch stug verdedigen van SVOW en véél te pietluttig aanvalsspel van de ..Wolmensen" voorkwamen Leidse doelpunten. Eenmaal redde de staander het SVOW-doel voor doorbo ring, nadat Schouten vrij voor doelman Krijger kwam. 0—0 dus! De tweede helft begon al direct goed voor SVOW. Binnen de minuut scoorde Bos 01. En toen daarna Van Wijk be gon te bouwen aan de verdiende gelijk maker liet de Leidse achterhoede (zeer slecht!) een steek vallen en De Bruin deponeerde 0—2 achter doelman Tuin- hof de Moed. Aanvoerder Stikvoort moest hierna wegens een knieblessure het veld ruimen en dit verzwakte de blauwwitte defensie nog meer. Via een strafschop (genomen door Van Nes) en doelpunten van De Bruin en Vreeken voerden de Weteringers de stand op tot 0—5. Toch kreeg VWS nog kansen ge noeg. maar op het kritieke moment faalde de Leidse aanval. Zo kwam het einde met een geflatteerde 0—5 zege voor SVOW, dat de overigens wel ver diende puntjes goed kan gebruiken. Courses te Alkmaar De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: Narcissen-prijs: 1. Ureka (J. Wagenaar) (1.35.8); 2. Uranle Frances: 3. Tlnus van Hlddum. Tot w. f3.10 pi. f 1 50. f3 80. f4. gek. f22.60, cov. f 19.70. Tulpenprys: 1. Trudl Trothan (W. H. Geersen) (1.31.-); 3. Reseda; 3. Trek vogel S. Tot.; w. X3.50, pl. f 1.30, f 1.30, f2.50, gek, f3,80, cov, £5.80. Hyaclntenprijs, eerste afdeling: 1. Spen- r Nora (J. P. van Twlski 11 nn Tommy w. f 16 f 11.90, cov. f5 40. eer Nora (J. P. van Twlsk) (1.30.1); 2. "ommy Mars; 3. Rol de Clnq Mille Tot.: f 16.20, pl. f2.90. f 1.40, f 1.80. gek. laar jr.) (1. D. Tot.: i Rallyeprfjs: 1. Olga Pluto (A. Slderlus) (1.23.9): 2. Narclso van Zora; 3. Morning Star. Tot w. f3 50. pl. f 1.80, f 1.80, gek. f5 70, cov. 13.90. -ARC 2 36: Runsb. Boys 2Noord- erhoudmg goed weer. Hoewel1 wijk 2 32; Ter Leede 2Ornas 2 60; Lisser Boys tegen het einde nog even j SVOW 2Quick Boys 2 1—3 sterk kwam opzetten en enkele goede Res. 3e klasse B: Zwaluwen 2—HB kansen kreeg, werd er niet i i bleef het bij een puntenver- ge- I SS 2 1—1; CSVD 2 3. Quelle Veine. Tot. w. f2 70, pl. f170. f2 30. f3.60. gek. f7. cov f4.50 l Hyaclntenprijs, tweede afdeling: 1. Sally VD kamp); Excelsior M 2^Monster 2 -1; Zwart Wit 2Quick Boys 3 1—2. mrvnn o o .„o Harvester D. (B. Dapper) (1.29.3)2. Qulta FÏÏÏ3LZJ!*, ?WiWKS-JSr 3'AP'-

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 6