Wageningers en Amsterdammers voor vrijheid van studie DRUKTE WORDT BRUIDSPAAR TOCH WEL WAT TE VEEL W. v. d. Kraan kampioen libre van district Leiden KNBB Poolse vluchtelingen mogen in Londen een protestmars houden WOENSDAG 18 APRIL Beperking studietermijn een lomp middel"' Prof. dr. I. Samkalden. hoogleraar aan de Landbouwhogeschool te Wageningen heeft gisteravond In een massa bijeenkomst van Wagenlngse studenten In de bulpaula van de hogeschool een overzicht gegeven van het „concilium abeun di" het recht om studenten van de academie te verwijderen zoals dit totnutoe in wetsontwerpen is naar voren gebracht. Na afloop van deze ver gadering werd een adhesiebijeenkomst gehouden op het Marktplein. Daarna ging men ln fakkeloptocht langs de sociëteiten. In deze optocht werden spandoeken meegevoerd, waarop o.m. te lezen was: „Vrijheid van studie" en „iene, miene, mutte, vier jaar Rutten, vier jaar Cals, dat is vals". Zaterdag. Jungschlager betoging te Den Haag Het Protest-comité Jungschlager deelt mede. dat zaterdagmiddag a.s. duizen den Nederlanders, ongeacht politieke- en geloofsovertuiging, jong en oud. man en vrouw, om 15.30 uur van het Burgemeester de Monchyplein in Den Haag zullen vertrekken voor een korte waardige en zwijgende tocht van slechts enige kilometers naar het Binnenhof, waar tot slot de heer ir. R. C. F. A. Tan Lissa Nessel, wethouder ran 's-Gravenhage, de deelnemers(sters) zal toespreken. Weer order voor zes Friendships De Noord-Amerikaanse Luchtvaart Maatschappij Frontier Airlines Incorpo rated heeft thans bij Fairchild te Ha- gerstown een definitieve order op zes Fokker Friendships geplaatst. De vlieg tuigen zullen in de Ver. Staten worden gebouwd. Frontier Airlines, gevestigd te Denver Colorado, is na Mackey en Westcoast de derde luchtvaart maatschappij, die na tekening van het contract mededeelt tot aanschaffing van Friendships over te gaan. Ook werden ongewenste toekomst taferelen uitgebeeld, as een student in een Fröbelschoolachtig bankje en een overwerkte" student op een brancard. De Ceresband bracht treurmuziek ten gehore en ook een draaiorgel leverde bijdragen. De fakkeloptocht werd besloten met een bezoek aan het hoofdgebouw van de Landbouwhogeschool, waar onder bij het monument van de zaaier een pop werd verbrand, waarop men de letters CA.L.S. meende te ontwaren. Aan de demonstratie namen de leden van alle vijf Wageningse studentenverenigingen deel. In de aula van de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam hield een comité van actie gisteravond een pro testvergadering tegen de voorgestelde wettelijke regeling van het Technische Hoger Onderwijs. Daar spraken o.a. prof. dr. C W. Móimich, hoogleraar van deze Univer siteit, die zeide dat de regering, die met het wetsvoorstel beperking van de studictermjjn beoogt, „met de examens het lompste en alleronmoge lijkste middel" aangegrepen heeft. „Het is belangrijk, dat wij te doen hebben met vrije mensen, die heus hun eigen weg wel zullen vinden," zo zei h(j over de studenten. Voorts sprak ook nog de heer E. J. Vies. president van de Delftse Studen tenraad. Er werd tenslotte een resolutie aange nomen. waarin de studenten van de Amsterdamse Universiteit de Tweede Kamer der Staten-Generaal verzoeken een zodanige beslissing te nemen dat de zelfstandigheid en verantwoordelijkheid van de student behouden zal worden en dat het hem mogelijk blijft te studeren en examen af te leggen zonder psychi sche dwang van een wettelijke regeling. Voorts wordt in de resolutie verzocht maatregelen te bevorderen, die hetzelf de doel beogen, doch de eigen verant woordelijkheid van de studenten onaan getast laten door o.a. het volgende: patroonschap, betere studieprogramma's, voorlichting zowel vóór als tijdens de studie en intensiever contact, tussen hoogleraren en assistenten met de stu denten alsmede verbetering van de sociale positie vaii de student. Hier- RECHTZAKEN „Majesteitsschennis" voor Hoge Raad RAADSMAN VRAAGT VERNIETIGING ARREST (Van onze Haagse redactie) Voor de Hoge Raad werd het eer ste cassatieberoep behandeld van de hoofdredacteur van „De Nieuwsbrief". In hoger beroep was deze door het Ge rechtshof te Den Haag veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 dagen wegens het schrijven van een artikel in zjjn blad. waarvan een gedeelte als majesteitsschennis was gekwalifi ceerd. In zijn toelichting op het cassa tieberoep voerde de raadsman, mr. D. Huisman, aan. dat uit het bewijsmid del van het Hof naar zijn mening niet valt af te leiden, dat het geschrevene Inderdaad beledigend is geweest. Voorts achtte hij de opzet tot belediging niet bewezen. In het gewraakte artikel wordt volgens hem geen kritiek geoefend op de Koningin als persoon, maar op de wijze van uitoefening van de taken, die het Koningschap in deze tijd met zich meebrengt. „De schrijver deed dat met de beste bedoelingen'', aldus mr. Huis man. „Uit zuivere Oranjegezindheid heeft hij een karikatuur willen oproe pen". Hij verzocht de Hoge Raad het arrest van het Gerechtshof te vernie tigen Conclusie op 1 mei. mede schaart Amsterdam zich achter de memoranda van de Nederlandse Stu dentenraad. de Delftse Studentenraad, de Leidse en de Utrechtse en Wage ningse studenten. Ook Rotterdam in het geweer De actie heeft ook onder de Rotter damse studenten weerklank gevonden. Zij hadden gistermiddag een bijeen komst belegd in de studentensociëteit „Koinonia". die aan de buitenkant be schilderd was met het woord „studie- vrijheid". Op de bijeenkomst sprak de heer Mertens, student te Delft, hij zeide overtuigd te zijn, dat de voorgestelde maatregel niet alleen „Delft" zal raken, want, zo zeide hij. heeft minister Cals niet gezegd, dat „Delft" als proefkonijn zal optreden? Hij sprak voorts van een verschool- sing, die men in het hoger onderwijs tracht doorgang te doen vinden. Prof. dr. B. Schendstok. hoogleraar in het Belastingrecht, wilde de zaak objec tief bezien. Hij wees op de toestand te Rotterdam, waar men een propaedeu- tisch examen liefst binnen het jaar moet doen. Zakt men, dan kan men het binnen het jaar overdoen en gaat het dan weer mis. dan kan men wel verder studeren, maar geen examens meer doen. Een moderne wijze van hoger onderwijs leidt tot actief inschakelen van de student, bijv. door werkcolleges. Daarom is het wel eens nodig dat er wat geregeld wordt, anders zal Neder land over 50 jaar bij het buitenland ten achter staan. Het ontwerp geeft boven dien dispensatiemogelijkheden, aldus prof. Schendstok. die opmerkte, dat wat er hier gebeurt wel op een „gezellige" rel lijkt. Modernisering van de rechterlijke macht Nieuwe rangen voor jonge juristen (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteren na een korte discussie het wetsontwerp aangenomen, dat ten doel heeft de grondslag te leggen voor een nieuwe opbouw van het Openbaar Ministerie bij de Rechtbanken en Kantongerech ten en daarnaast mogelijkheden te openen voor een meer doel treffende vorming van de op de Griffie of het Parket te werk gestelde jonge juristen, In de nieuwe organisatie worden de Parketten by de Rechtbanken en Kan tongerechten samengevoegd, waardoor meer eenheid van beleid wordt verkre gen, terwijl de inkrimping van dit ter rein der rechterlijke macht van 38 tot 19 eenheden mogelijkheden schept tot soe- (Ingez. Med.-Adv.) Blijf niet doorlopen met die Bhenmatische Pijnen. Roei ze nit met wortel en tak. Neem Kruschen Salts. De zes minerale zouten, die Kruschen bevat, wekken lever, nieren en inge wanden weer tot nieuwe energie. Het bloed wordt weer gezuiverd èn zuiver gehouden en zo is er dan geen oorzaak ?r van stramheid, scheuten, steken pijn.. Koop vandaag Kruschen bij Uw apotheker of drogist en begin morgen ochtend die heilzame kuur. Het tv eer in Monaco knapt op, maar Hedenochtend voltrekking van burgerlijk huwelijk Twee journalisten overleden In Monaco hebben de regenwolken eindelijk plaats gemaakt voor een stra lende zon en de voorspelling is, dat het weer de komende dagen goed zal blijven. „Konden we er maar tussenuit en ergens rustig gaan trouwen zonder dat iemand ons kende", aldus heeft Prins Rainier van Monaco zich tegenover een journalist van de „Daily Mail" uitgelaten. De Prins klaagde er over. dat men van zekere zijde zijn huwelijk tot een „monsterfeest" wil maken. Dat is hele maal niet wat Grace en ik zouden willen, zei hij. „De grote belangstelling wordt door ons wel gewaardeerd, maar zij wordt ons toch wel wat teveel, zelfs miss Kelly, die toch wel publiciteit gewend is." Van de talrijke journalisten, die naar Monaco zijn gekomen, zijn er reeds twee overleden aan de gevolgen van een hartaanval. Enige dagen geleden was een Amerikaan het slachtoffer en dinsdag overleed een 34-jarige Portugese correspondent. volgeladen was. Vermoedelijk ls hij toen toch opgeklommen, waarbij hij on der de wielen is geraakt. Het slachtoffer overleed enkele ogenblikken later. Na 30 glazen bier.. Nadat hij 30 glazen bier had gedron ken was een 38-j los-werkman uit Lei den op 26 augustus jl. op zijn fiets huis waarts getogen. Op de Assendelftstraat te Oegstgeest was hij echter aangehou den en thans moest hij zich verant woorden voor de Haagse Politierechter Verdachte vertelde nu een ontwennings kuur te volgen. Het Leger des Heils had zich bereid verklaard toezicht uit te oefenen en geadviseeed werd een psy chiatrische behandeling toe te passen. Verd. wilde deze behandeling wel on dergaan De Officier van Justitie rele veerde dab verdachte al tweemaal voor diefstal was veroordeeld en kort voor dit feit was hy ook al veroordeeld voor het fietsen onder drankinvloed. Drank schijnt inderdaad een grote zwakheid van hem te zijn. De Officier eiste f40 boete of 20 dagen en een week voor waardelijke gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd en toezicht, van het Leger des Heils. De Politierechter veroordeelde de verdachte overeenkomstig de els. Zuurkoolfabrikanten voor Hoge Raad (Van onze Haagse redactie) De Procureur-Generaal bij de Hoge Raad, conclusie nemend in de zaak tegen 9 zuurkoolfabrikanten, waarbij wegens overtreding van het kartelbe- sluit aan elk van hen een boete van f 50.was opgelegd, stelde dat beide aangevoerde cassntiemiddelen falen cn concludeerde derhalve tot verwer ping van het beroep. De raadsman van de zuurkoolfabri kanten had gesteld dat er geen sprake van was, dat de zuurkoolfabrikanten een niet bij het ministerie van Economische Zaken aangemelde ondernemersovereen komst over prijzen en prod uk tie van zuurkool hadden gesloten. Juist om een overeenkomst te Vermijden hadden de fabrikanten besloten een Centraal Ver koopkantoor te stichten, dat alle voor binnenlands verbruik bestemde zuur kool zou opkopen en verkopen. Voorts stelde hy dat uit de bewijsmiddelen het bewezen-verklaarde niet kan worden afgeleid. De Hoge Raad zal 15 mei araest Wijzen. Machtige taart voor het bruiloftsdiner Heden-, woensdagochtend om elf urn- werd in het paleis het burgerlijk huwe lijk voltrokken, waarna om één uur een lunch ter ere van de buitenlandse delegaties volgde. In de namiddag speel de een Monegaskische ploeg een voetbal wedstrijd tegen een elftal uit Genua. Daama zou om vier uur het tuinfeest beginnen, dat de Prins zijn onderdanen aanbiedt. Intussen houdt de stroom van huwe lijksgeschenken nog steeds aan. Zo heb ben de 2500 Monegasken het vorstelijk paar een grijze Rolls Royce aangeboden. Van de bevolking van het Franse Saint Jean Cap Ferrat, waar prins Rainier een villa bezit ls er een vijftlenvoets zeilboot. Grace Kelly heeft mevr. Arvid Pamp, een van haar bruidsmeisjes, wier Juwe len ter waarde van 6000 dollar wei-den gestolen, getroost door haar het tradi tionele geschenk voor de bruidsmeisjes in dit geval een gouden sieraad reeds vóór de huwelijksvoltrekking te geven. De gasten op het bruilof tsdiner zullen dineren van twee porceleinen serviezen van 1200 stuks elk, die Prins Rainier in Frankrijk heeft besteld. Elke gast krijgt een verguld zilveren medaille, met een portret van het bruidspaar. De 2500 on derdanen van de Prins zullen ieder een dergelijke medaille ln brons krijgen. Op het diner zal een ongeveer negen tig kilogram wegende en een kleine twee meter hoge bruidstaart, waarop Cupido's van suikerwerk zijn aangebracht, wor den opgediend. De taart werd ontworpen door een zeventienjarig schoolmeisje uit Monte Carlo, dochter van een bekende Parilse pasteibakker. De vervaardiging ervan heeft vier maanden gevergd! De gegevens en afbeeldingen van de starfighterde geheime Ameri kaanse straaljager Lockheed F104A zijn thans vrijgegeven. De bovenste foto toont de XF 104. het prototype, dat al geruime tijd vliegt, de onderste foto toont de F 104A. het produktietoestel. De machine is de snelste en meest mo derne, die op het ogenblik bestaat; technische gegevens zijn echter nog niet in ons bezit. De vleugels van het toestel zijn zo dun. dat op de begane grond een bescherming van fluweel moet worden aangebracht, omdat het grondpersoneel zich er aan zou kunnen snijdenl peler en doeltreffender verdeling van de beschikbare arbeidskrachten. De rang van „ambtenaar van het Openbaar Ministerie'" wordt opgeheven. Een nieuwe iang wordt ingevoegd tus sen die van officier van Justitie en die van substituut-officier van Justitie. Voorts wordt ingevoerd de rang van gerechtssecretaris bij de Rechtbanken en Kantongerechten en de rang van secretaris bij een Arrondissementspar ket. Met deze wijzigingen in organisatie wil men tevens bereiken, dat meer aan dacht wordt besteed aan de vorming van Jongere leden der Parketten en dat betere promotiekansen worden gescha pen Een dergelijk wetsontwerp had de Tweede Kamer vorig jaar reeds aange nomen, maar minister Donker trok het toen in als gevolg van een conflict De leden van een blijvend college van ad vies voor de rechterlijke organisatie wilde hii doen benoemen door de Kroon, maar tegen zijn zin had de Tweede Kamer een motie aangenomen om ds leden te doen benoemen door de Hoge Raad. Mi nister Donker diende later een nieuw wetsontwerp in, waarbij hij meedeelde over de op het terrein der vorming en opleiding te treffen maatregelen het advies te zullen inwinnen van de be sturen van de betreffende afdelingen van de vereniging voor rechtspraak. Met deze oplossing, die de nieuwe minister van Justitie, prof. van Oven. verdedigde, heeft de Tweede Kamer zich gisteren verenigd. In .Royal" te Noordwijk werd de eindstrijd gehouden van het toernooi om het persoonlijk kampioenschap hoofdklasse llbre klein biljart van het district Leiden van de Kon. Ned. Biljart Bond. Aan dit toernooi werd deelgenomen door W. v. d Kraan (Noordwijk) A. Roodenburg (Lelden), C. H. Polm sr, C. H. Polm Jr. (beiden Noordwijk), H. (Ingez. Med.-Adv.) WBEURS VOOR MOOI I ZN HUISHOUDING OPENT VRIJDAG 20 APRIL 92 UUR HOUTRUSTHALLEN OEN HAAG t/m 2 Mei Schouten, en L. van Roon (beiden Al phen Winnaar van de wedstrijd werd de Noordwyker W v. d. Kraan, die een al gemeen moyenne scoorde van 13.30 en daarmee promoveerde, naar de derde klasse cadre van de K.N.B B. Van der Kraan kan nu echter niet deelnemen aan de gewestelijke kampioenschappen Zijn plaats zal worden ingenomen door Polm jr. De uitslagen luiden: Onderhoud Jonckheer-Drees-Kernkamp Naar wij vernemen, heeft de Antil liaanse premier de heer E. Jonckheer, vandaag een onderhoud met dr. W. Drees over de controverse tussen gouverneur Struycken en het Antilliaanse Kabinet. Vervolgens zal hy zich naar Utrecht be geven voor een gesprek met de minister van Overzeese Rijksdelen, prof. dr. W. J. A. Kernkamp, die wegens zyn gezond heidstoestand nog niet zijn werkzaam heden ten departeniente heeft hervat. Jongetje onder mestkar gedood (Speciale berichtgeving) Gistermiddag is te Beesd de 6-jarige Arie Zuurmond verongelukt. Hij is waar- schjjnlyk op een met een paard be spannen wagen geklommen, die met mest geladen was. Hy had aan de be- stuurder gevraagd, of hij mee mocht ry- j het stakingsincident te Assen tijdens de den. doch dat kon niet daar de wagen i Nederlandse T.T. van het vorige jaar. Nederlands hockey-elftal Voor de wedstrijd tegen Wales, zater dag a.s. te Amsterdam, ls de Neder landse hockeyploeg als volgt samenge steld: doel: Mulder (Amsterdam); achter: Terlingen 'Be Fair) en Drijver (EMHC) midden: Wagener (Hilversum). Loggere (Laren) aanv. en Van Dijck 'Kam pong); voor: N.N.. Van primbergen (HTCC), Zwier (SCHC). Bouwman BMHC) en Van Beaumont (TOGO) De rechtsbuiten en de reserves zullen binnenkort worden aangewezen. DAMES B-ELFTAL Het Nederlandse dameselftal B voor de wedstrijd van 29 april a.s tegen Duitsland B te Dusseldorp is als volgt samengesteld doel: D ten Barge 'Be Fair); achter: H van Riemsdijk (BDHC) en M. van Erven Dorens <Be Fair); midden: E van Uden (Oranje Zwart). T. Boer (Pmoke) en N. Kruize (Laren); voor: A Saarberg (BDHC). M. Teppema Groen Geel). A. Huvtker (Zwolle). L. Nieuw veld (RBC) en K. Vissers (BDHC). MOTORSPORT Schorsing Asser stakers opgeheven De sportcommissie van de F.I.M. (In ternationale motorsportfederatie) heeft besloten, de schorsing van de Engels man Geoffrey Duke en van zestien andere renners, die betrokken waren bij op te beffen voor alle wedstrijden, be halve voor de komende Engelse T.T. op 4. 6 cn 8 juni en voor de Nederlandse T.T. op 30 juni in Assen. Stalin sou kort voor zijn dood de Joden naar Siberië hebben willen verbannen De Londense politie heeft toestemming gegeven voor een mars van duizen den Poolse bannelingen ln Londen op 22 april als protest tegen Sovjet- russische overheersing. Op die dag zullen de Sovjctrusslsche leiders door Koningin Elizabeth in het kasteel Windsor worden ontvangen. Sir John Slessor, maarschalk van de RAF, heeft op een bijeenkomst van Britten en Duitsers ,dit weekeinde, te Köningswinter gezegd, dat Boelganln in grote mate verantwoordelijk was voor „het koelbloedigstc verraad van de gehele oorlogsgeschiedenis", de weigering van het Kremlin om de Poolse troepen onder generaal Borkomorofski, die zich tegen de Duitsers te W&rschau ln 1944 verdedigden, hulp te bieden. Worosjilof zei ronduit wat hij ervan dacht De Londense „Times" meldt uit de Oosteuropese communistische staten vernomen te hebben, dat Stalin, enkele dagen voor zyn dood. voorbereidingen aan het treffen was om de Joden in de Sovjet-Unie naar een der noordelijke gebieden over te brengen Dit zou door eerste secretaris Kroesjtsjef zijn mede gedeeld in een toespraak, die hij hield in een besloten bijeenkomst van de Sovjetrusslsche communistische partij te Moskou, onmiddellijk na de mede delingen. die hij op het jongste partij congres over Stalins optreden had gedaan Volgens Kroesjtsjef was Stalin, na de „samenzwering der Joodse artsen", waarvan m 1953 melding is gemaakt, steeds verbitterder jegens dë Joden geworden. In maart 1953 stelde Stalin de andere communistische leiders in kennis van zijn voornemen. Deze waren ontzet en met name vice-premier Mikojan en De trouwjurken van Grace Kelly In Hollywood zijn de details bekend- kendgemaakt van de trouwjaponnen van Grace Kelly De „sensationeelste" ls die. welke zij bij hel kerkelijk huwelijk (donderdag) zal dragen. Dwe bestaat uit 23 meter „peau de soie", lichte tafzijde, 90 meter tulezijde en 290 m Valenciënne kant. De voile, die 't gezicht vrijlaat, is van tule gegarneerd met kant. waarop duizenden kleine pareltjes. De rok is klokvormig. met twee onderrokken De japon voor de burgerlijke huwe lijksvoltrekking (heden) is een deux- pièce van lichtbeige Alpngnn-kant mpf roosmotieven, op een lichtrose onder grond. De rok is klokvormig en komt I tot 35 cm boven de grond. De japon is een creatie van Helen Rose van Metro Goldwyn Mayer. minister van Buitenlandse Zaken Molo- tof zouden hebben verklaard, dat een massadeportatie der Russische Joden de verontwaardiging van het buitenland zou opwekken. President maarschalk Worosjilof zou hebben verklaard, dat Stalins plan misdadig was en dat het gelijkenis ver toonde met de gruwelen der Nazis. Hierop zou Stalin in razende woede ontstoken zijn. Enkele dagen daarna kreeg hij de beroerte, waaraan hy is overleden. Joegof nieuwe Bulgaarse premier De Bulgaarse nationale vergadering heeft dinsdag eenstemmig Anton Joe- gof. totnogtoe vice-premier, tot premier gekozen. liet onstlag van Tsjerwenkol werd eveneens eenstemmig aanvaard. De nieuwe premier van Bulgarije, Joegof, heeft in de Bulgaarse volksver tegenwoordiging verklaard dat Bulga rije in zekere mate geschaad is „door de persoonsverheerlijking die kameraad Tsjerwenkof aanhing", aldus het Bul gaarse persbureau. „Zonder deze cultus en de aanver wante fouten zou Bulgarije aanzien lijk meer bereikt hebben, zei Joegof. Ook verklaarde hy dat de wetten van het land streng nageleefd dienen te worden cn dat de burgerrechten onaan getast moeten blijven. Tsjerwenkof was persoonlijk aanwe zig bij de zitting van de Bulgaarse volksvertegenwoordiging toen zyn ont slagaanvrage voorgelegd werd. Volgens het Joegoslavische persbureau Tanjoeg bleef hij volkomen onaangedaan en zat hij voortdurend met een vel papier te spelen. De 52-jarige Joegof. tot nu toe eerste vice-premier is de zoon van een was vrouw uit Macedonië Hij kwam als emigrantenkind naar Bulgarije cn ver diende zijn eerste geld als krantenjon- car. h.S. brt gem. W. van der Kraan 250 49 16 15,62 A. Roodenburg 90 21 16 5.62 C H. Polm sr. 76 18 13 5.85 c H. Polm jr. 250 77 13 19.99 c H. Polm jr. 153 31 31 5 H. Schouten 250 43 31 8.07 L. van Roon 250 56 23 10,87 H Schouten 118 37 23 5,13 C H. Polm jr. 250 100 16 15,06 A. Roodenburg 116 41 16 7,25 W van der Kraan 250 61 13 19 99 H. Schouten 47 13 13 3,62 W van der Kraan 250 38 31 8,10 c. H. Polm sr. 131 19 31 4,29 A. Roodenburg 250 108 12 20,80 L. van Roon 51 26 12 4.40 L. van Roon 59 18 19 3.10 W van der Kraan 250 60 19 13,16 H. Schouten 78 19 13 6 A. Roodenburg 250 73 13 19,99 C. H. Polm jr. 250 66 26 9,61 L. van Roon 161 47 26 6,19 C. H. Polm sr. 250 43 35 7,13 A. Roodenburg 249 34 35 7,12 W van der Kraan 250 51 15 16,67 C H. Polm jr. 124 30 15 8,27 WIELRENNEN Driedaagse van Antwerpen Een bijzonder levendige eerste etappe heeft de Driedaagse van Antwerpen ingeleid en onze landgenoot Wim van Est heeft zich in deze strijd niet on betuigd gelaten. Van het begin af aan streed hij in de vdorstc gelede ren en dat hij als enige Nederlander in deze course de zesde plaats wist te bereiken, is geen geringe prestatie. In deze 205 km. lange rit. met Ant werpen als vertrek- en eindpunt, gin gen 64 renners van start. De uitslag van de eerste etappe luidt: 1 Vannltsen <B.) 5 uur 06 min. 55 sec.. 2 Van Looy <B.). 3 Van Steen bergen (B 4. De Bruyne (B). 5. Schotte (B.). 6. Wim van Est (Ned 7 Marien (B). 8 Zagers (B.>. 9 en 10 ex aequo Impanis (B.) en Sorgeloos <B> 11. Van der Eist (B.>. 12. Moser (It.). 13. Gauthier (Fr.), 14. Truye (B.). 15. Lau- redi (Fr). 16. Schroeders (B.) allen 5 uur 06. min. 59 sec. BOKSEN Klijssen kampioen in zwaargewichtklasse Gisteravond hebben te Amsterdam Piet Klyssen en Willie Schagen een ge vecht geleverd om het kampioenschap van Nederland in het zwaargewicht. In de zesde ronde werd Schagen zwaar aangeslagen. Huilend hing hjj ln de touwen, waarop scheidsrechter Baan de stryd staakte en Kljjssen tot winnaar verklaarde. In het weltergewicht versloeg de Duitser Gert Miiller de Nederlander Theo Baars door knock out in de derde ronde. Ko Zwaan (middengewicht) sloeg dc Duitser Peter Werner k.o. in dc eer ste ronde en Van Eyk (middengewicht) won op punten van de Duitser Boros- woszki. PAARDESPORT Ruitersucces te Nice Tijdens het internationale concours hlppique, dat te Nice wordt gehouden, is onder ideale omstandigheden gestre den om de „Grand Prix des Cadets de Saumur", op een parcours van 320 meter lengte, met acht hindernissen. De uitslag luidde: 1. W. G. Hendrickx (Nederland) met „Byou"; 2. Kap. de Fombelle (Frankrijk) met „Caballer"; 3. en 4. ex aequo Lt. Buchler (Zwits.) met „Duroc" en Francisco Goyoga (Spanje) met „Fahnenkoenlg"; 5. Jon- queres d'Oriola (Frankrijk) met „Buf falo B". Het tweede onderdeel op deze dag. de Prix de Monaco, was een springconcours over twee manches, met een 520 meter lang parcours, waarin zeven hindemis sen waren opgenomen. Negen ruiters, die zonder fouten waren gebleven, moes ten barreren. Het werd een zege voor de Franse kapitein Le Franc met ..Far West' 0 pnt 558 sec; 2. Jonqueres dOriola (Fr. met ..Dark Noe" 0 pnt 56 5 sec; 3 W G. Hendrickx (Neder land) met „Byou" 0 pnt, 59 4 sec. ZEILEN Oefenwedstrijden voor Drakenzeilers De KVNWV heeft ln dit belangrijke Olympische jaar een serie oefenwed strijden ingesteld voor Drakenzeilers. Deze wedstrijden zullen op 10. 12. 13. 19 en 20 mei a.s. worden gehouden op het IJsselmeer met Muiden als haven. In totaal zullen acht wedstrijden gezeild worden, namelijk twee op 10. 13 en 20 mei. terwyl op 12 en 19 mei één wed strijd wordt gezeild. Van deze acht wedstryden zullen de zes beste tellen voor de Ernst Moltzer- beker. VOETBAL De wedstryden in de afdeling betaald voetbal van de KNVB op woensdag avond 25 april a.s. zullen alle om half zeven beginnen. ZILVEREN MOLENTOERNOOI Op het LFC-terrein speelt Roodenburg hedenavond voor de demi-finale van het Zilveren Molentoernooi tegen VCS Aan vang acht uur SCHAKEN Kandidaten I oernooi Te Leeuwarden werd het kandidaten toernooi voortgezet met het uitspelen van afgebroken partijen. Uitslagen: Brons tein—Keres 0—1, Spassk\ -Filip i/2— Petroslan—Gel- Ier 1—0 Nu alle afgebroken partijen uitge speeld zijn is de stand na 11 ronden- 1. Keres 7 pnt; 2. Smyslof 6'.pnt; 3 4 5. Geiler. Bronsteln en Petrosjan 6 pnt; 6 Filip 5Va pnt; 7./8. Spassky en Szabo 5 pnt; 9. Panno 4'A pnt; 10. Pllnlk 3'/fc pnt.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5