Grace Kelly en Prins Rainier van Monaco spraken plechtig ja-woord Verreweg de voortreffelijk priis75ct meest gerookte Amerikaan. iORTH STATI E 95ste jaargang Woensdag 18 april 1956 Derde blad no. 28809 Ceremonie in troonzaal van het paleis duurde veertig minuten Hedenochtend om zeven minuten over elf hebben Grace Kelly en Prins Rainier btf de burgerlijke huwelijksvoltrekking het traditionele „ja" uitgesproken. Lang Toor de eerste gasten was de Prins in het paleis aangekomen. Slechts een 600-tal mensen had zich voor het paleis verzameld om de gasten te zien arriveren. De meeste Moncgasken hebben er namelijk de voorkeur aan gegeven, de plechtigheid op de televisie te zien. in bioscopen en café's. De plechtigheid van het burgerlijk huwelijk in de troonzaal van het paleis der Grimaldi's heeft slechts veertig minuten geduurd. Na afloop daarvan was het 26-jarige Amerikaans meisje uit Philadelphia, als de bruid van de 32-jarige Prins Rainier III, heerser van Monaco. Hare Hoogheid Grace Patricia van Monaco" Voor de aanvang van de plechtigheid, waarvan het begin op elf uur was gesteld, stonden carabinieri in scharlaken en marineblauwe uniformen op wacht op het binnenhof van het paleis en langs de marmeren trap naar de statievertrekken. Een vijftal getuigen De trouwstoet werd doof een major domus de troonzaal binnengeleid. De kamerheer van het paleis, graaf Fer- nand d'Aillières, leidde de bruid naar een van de twee vergulde armstoelen tegen over een marmeren schouw. Achter haar kregen haar ouders en andere familie leden een plaats. Daarna kwam de bruidegom binnen, met zijn aide-de-camp, en nam plaats ter rechterzijde van zijn bruid. Hij werd Jungschlager-actie in Amerika De voorzitter van het Jungschlager- fonds. prof. mr. P. S. Gerbrandy, heeft de oud-opperbevelhebber van het Ame rikaanse leger in Duitsland, generaal Lucius Clay, om advies gevraagd over het organiseren van een Jungschlager- actie in Amerika. Generaal Clay, die sinds gistermiddag in Den Haag verblijft, heeft als direc teur van een aantal grote ondernemin gen veel invloed in de Amerikaanse zakenwereld. Ongeldige „honderdjes" Uit het doosje van moeder... (Van onze Haagse redactie) Het raadsel van de ongeldige bank biljetten van f.100, die de laatste tüd In omloop zün gebracht, is opgelost. Vjjf personen bevinden zich thans te Den Haag in arrest vanwege overtre ding van het geldzuiveringsbesluit. In totaal zijn 15 ongeldige „honderd jes" in omloop gebracht, die thans, op enkele na, achterhaald zijn. Als eerste is aangehouden dit ge schiedde zaterdag jj. een 18-jarige scholier. Deze bood een ongeldig bank biljet aan in een Haags warenhuis, doch men bemerkte dit tijdig. De jongeman nam daarop de benen. Hij verklaarde het biljet te hebben gekregen van de moeder van een vriendje, een 48-jarige masseuse, die op haar beurt na aan houding heeft verteld drie van deze biljetten gekregen te hebben van een 19-jarige scholier. Van de drie bankbiljetten, die de mas seuse ontving, is er een In de kachel gegooid. Een biljet kreeg de 18-jarige scholier cn het derde deed dienst als betalingsmiddel aan een loper, die een afbetalingstermijn kwam incasseren. De scholier verklaarde de bankbiljet ten gekregen te hebben van een 20- jarige studerende jongeman. Deze is de bron van alle kwaad geweest. Zijn moeder had nl. indertijd van een ken nis uit Duitsland 15 biljetten van f. 100 gekregen, met de boodschap: „Jij kunt er misschien in Holland wat mee doen". Ze had de biljetten in een doosje opgeborgen. Haar, zoon, de student haalde ze zonder dat zijn moeder het wist uit het doosje. Behalve de drie uitgegeven biljetten heeft hij het resterende aantal met een vriend, een 17-jarige scholier, uitgege ven. of getracht uit te geven. In totaal hebben de bankbiljetten, die genen. die ze uitgaven f.800 opgeleverd. Aangehoudenen bevinden zich thans nog ln arTest. Bij auto-ongeluk gedood Gistermiddag is op de Rijksweg tus sen Coevorden en Emmen nabij het dorp Erm mevrouw M. Lenters-Eiber gen uit Groningen omgekomen bij een auto-ongeluk. Zij reed met haar auto in volle vaart tegen een boom. De auto waarin tevens een tweejarig zoontje en een paar maanden oude bab\ zaten, werd door de botsing totaal vernield Beide kinderen kwamen cr echter vrij goed af; mevrouw Lenters. echtgenote van een Groningse arts, overleed tijdens bet vervoer naar het ziekenhuis te Em- Vandaag: gelukkig bruidspaar gevolgd door zijn ouders. Prins Pierreen Prinses Charlotte de Polignac, zyn stief i grootmoeder Prinses Ghislaine en andere leden van het prinselijk gezel schap. De getuigen (Rainiers zuster Antoi nette en Grace's zuster mevr. George Davis, graaf Charles de Polignac, een neef van de bruidegom, en Grace's broer John B. Kelly jralsmede een Frans officier, luitenant-kolonel Pierre Ardent, die 's prinsen voogd is geweest) stelden zich links en rechts van de schouw op. Marcel Portamer, voorzitter van de Staatsraad, die als ambtenaar van de burgerlijke stand fungeerde, hield een toespraak van drie minuten en besloot deze met de traditionele vraag; „Geeft Uwe Hoogheid mij toestemming om de huwelijksplechtigheid te beginnen?" Op het toestemmend antwoord van de Prins las Portanier de desbetreffende artikelen van het wetboek voor en vroeg bruid en bruidegom de formele toestem ming in het huwelijk waarna hij. zich tot getuigen en gasten wendend, officieel mededeelde dat het huwelijk gesloten was Nadat Portanier vervolgens de wets bepalingen op het burgerlijk huwelijk had voorgelezen, werd het register aan het bruidspaar ter tekening aangeboden, waarna ook getuigen en ouders hun handtekening plaatsten. Kerkelijk Leven Prof. Karl Barth 70 jaar 10 mei zal de Zwitserse theoloog Karl Barth, professor te Bazel, de 70-jarige leeftijd bereiken. Bij speciaal regerings besluit zal prof. Barth zijn professoraat mogen blijven vervullen om zijn levens werk „Kirchliche Dogmatik" te kunnen voltooien. Prof. Barth is te Bazel geboren en bracht zijn jeugd door in Bern. waar zijn vader professor in de theologie was. Gedurende twaalf jaar was hij predikant te Safenwill. Daarna bekleedde hij pro fessoraten te Goettmgen, Munster en Bonn en sedert 1935 in zijn geboortestad waar hij systematische theologie do ceert. De provinciale afdeling Zuid-Holland van de Vereniging van Kerkvoogdijen in de Ned Herv Kerk zal op woensdag 2 mei in Caland West te Rotterdam haar voorjaarsvergadering houden. Als refe renten zullen optreden de heren mr. A. de Jong. burgemeester van Mijnsheeren- land. met- het onderwerp: „Bespreking over de fraude- en de "ettelijke aan sprakelijkheidsverzekering" en mr. W F. Schokking. lid van de Raad van State en voorzitter van de orgelcommissie der- Ned. Herv. Kerk met het onderwerp: „Het werk van de orgelcommissie". DS. H. STUMPF OVERLEDEN Te Dorkwerd is. bijna 30 jaar oud, plotseling overleden ds. H. Stumpf. pre dikant bij de Ned. Herv. gemeente al daar. Ds Stumpf werd in 1926 te Zeist geboren en studeerde aan de Rijksuni versiteit te Utrecht Hij werd in 1951 kandidaat in Zuid-Holland en was daar na anderhalf jaar als vicaris werkzaam te Krimpen aan de IJssel. In maart 1953 werd hij te Dorkwerd bevestigd. Zijn stoffelijk overschot zal donder dagmiddag op de nieuwe algemene be graafplaats te Zeist worden teraarde- besteld. DS. W. OOSTERHEERT OVERLEDEN In de ouderdom van 80 jaar is de Mid- wolda overleden ds. W. Oosterheert. emeritus-predikant van de Geref. Ker ken. Het- stoffelijk overschot zal dinsdag middag na een rouwdienst in de Geref. Kerk van Midwolda aldaar worden ter- aardebesteld Ned. Ilerv. Kerk Beroepen te Kraling- seveen W. Radstake te Ooeterland; te Som- melsdljk J. Zwijnen burg te Kinderdijk. Aangenomen naar Zutphen (vac B. Rip- hagen) P J. v d. Vange te Oosterwolde (Pr.i; naar Dantumawoude D. J Klein Onstenk vlc. te Markelo; naar Emmeloord B. Albada te IJlst. Geref. kerken Aangenomen naar Ba- rendrecht A. C. Scherpenlsse te Treebeek: naar Onderdendam J Rlnzema, kand. te Groningen, die bedankte voor Knljpe, Jut- rijp-Hommerts. SelUngen. Nieuwe Pekela en Wetslnge-Sauwerd. naar Vrouwenpol der kand. Jac v. d Wal te 's-Hertogen- bosch. die bedankte voor Molenaarsgraaf- Brandwijk Bedankt voor Dussen <N.B Nagele (NOPi. Hemelum. Zaltbomme!, Gameren. Nleuwolda. Glessendam-Neder- hardlnxveld A. L. Janse de Jong. kand. te Heerjansdam. Geref. kerken art. 31 K.O. Beroepen te Rotterdam-Charlois K J. Di)kema te Treebeek Aangenomen naar Amersfoort- J. J. Arnold te IJmulden Chr. Geref. kerken Tweetal te Smiths- ville Ontario-Canadai (Old Chr. Ref. church i B Byieveld te Noordeloos en Joh. Waal te Bunschoten Beroepen te Zwolle A. Bikker te Amsterdam. Bedankt voor Hengelo (O) D Henstra te Oud-Bcljrland GESCHENK VAN KONINKLIJK PAAR Het Koninklijk Paar schenkt Prins Rainier van Monaco en mej. Grace Kel ly ter gelegenheid van hun huwelijk een grote Delftse vaas met Nederlandse bloemen. De vaas en de bloemen zijn door jhr. mr. W. E. van Panhuys. die het Koninklijk Paar bij het huwelijk zal ver tegenwoordigen, uit Nederland naar Monaco meegenomen. ITALIAANSE MINISTER NAAR ONS LAND. De Italiaanse minister van Buiten landse Zaken Gaetano Martino zal op 8 en 9 mei een officeel bezoek aan ons land brengen. (Incet Med.-Aflr.) één kwaliteit: I CIGARETTES Bevallen: Swart—Van Dorp., d,. Rot terdam; BrinkgeveKrieger, d., Amstel veen; BargeDreesmann. z.. Bilthoven: De Roo van AlderwereltVan Tuyll, van Serooskerken. z.. „Rhijnvliet". Oudenrijn (Utrecht); Hupkes—De Haas. d.. Vlis- singen. Getrouwd: J. Engels en M I. Gerhard. Groningen; J. S. van Hessen en J. M. C. van Beugen. Utrecht; J. Baardolf en A. M. Kole. Den Haag. Overleden: C. M. M. Terpstra—Tyde- man. v. 87 j Dieren; A. Hermans Klaassen v. 64 j.. Rotterdam; F. Reus,! m. 66 jDordrecht; M. Beffie, v. 23 j Boulder. Colorado. US A.; E. R. Rietzsch Tiillmann. v. 91 j.. Berlijn; J. Kooii- man. m 70 j.. Den Haag; W. J. Chr de 1 Blécourt. m. 52 j.. Den Haag; W. Kre- i dietManson. v. Londen; B. Meyling, m 36 j., Amersfoort: J. Flentge. m. 74 j„ Hilversum; Th. A. Dingemans. m. 55 j Zeist. Voortaan belastingheffing van overheidsbedrijven Uitgezonderd hij gemeenschapsbelang iVan onze parlementaire redacteur) met een monopolistische positie, waar bij het dienen van het gei.ieen» haps- belang op de voorgro-nl reedt, loal» in het geval van waterl M ling-, gas- en electriciteitsbedrüven. Requisitoir in het Veeneslraaldraina Onstabiele dikdoener gaf niet om de gevolgen van zijn daden Ten volle verantwoordelijk voor deze romp Er ging een schok van ontsteltenis door het land. toen bekend werd wat verd. had aangericht en hoe ontzettend de gevolgen waren. Vele gewonden zijn nog steeds niet hersteld en sommigen weten niet of ze ooit zullen herstellen, zo begon gisteren mr. Kemper zijn requisitoir in de zaak van het Veenestraat- drama. Hü vervolgde: „Van de 19 gewonden waren er begin maart j.l. nog maar vijf die geheel hersteld waren. De Officier memoreerde daarna de deelneming die het hele volk voelde met de slachtoffers, maar ook de afschuw die men voelde en nog steeds voelt voor de dader. ..Maar de straf die door uw College wordt opgelegd mag niet in het teken staan van deze afschuw", aldus mr Kem per, die zei dat verdachte's zaak geen teken aan de wand mag worden. Ver dachte mag niet de dupe worden van het afreageren van het gevoel van af schuw dat men voor hem koestert: de berechting van verdachte moet strikt rechtvaardig zijn en niemand mag het gevoel krijgt dat verdachte ook wordt bestraft voor de misdrijven van andere dronken automobilisten", aldus de Offi cier. De Officier schetste daarna verdachte aan de hand van de over hem uitge brachte rapport enals een onstabiele dik doener. die zidh met om de consequen ties van zijn daden pleegt te bekomme ren. Hij wees er op, dat verdacht? nog met heel lang geleden onder invloed van films en romans een overval heeft ge pleegd waarvoor hij al een half jaar ge vangenisstraf heeft uitgezeten. Zijn nei gingen worden sterker onder drankin vloed. zoals een proef m Maasoord" heeft uitgewezen. „Verdachte wist even goed als ieder ander dat het gevaarlijk is te rijden onder drankinvloed. Hij wist ook dat hü geen rijervaring had na slechts en kele autorijlessen. Dat heeft verdachte ook die avond heel goed kunnen en moeien beseffen. Immers hü was niet stomdronken: want hü is eerst een heel stuk door Rotterdam gereden zon der brokken te maken en zonder dat zün manier van rijden iemands aan dacht trok. Verdachte nam welbewust de verant woording voor het gebeurde op zich op het moment dat hij begon te rijden. Als hij op het moment van de ramp in de Veen;straat al buiten zinnen is geweest, dan nog blijft hij ten volle verantwoor delijk. omdat h\j zich tevoren bewust is geweest van de mogelijkheid, dat er do den zouden vallen", aldus de Officier van Justitie. Mr. Kemper wees er nog op dat an dere automobilisten die een borrel op hebben juist extra voorzichtig gaan ry- den. Indien zij een dodelijke aanrijding zouden veroorzaken, zou er nog geen sprake zijn van opzettelijke doodslag. Bij verdachte wel: „Het heeft hem allemaal niets kunnen schelen, dat blükt uit alles". De Officier van Justitie mr. Kemper, eiste daarom tegen verd. terzake van opzettelijke doodslag en het opzettelijk toebrengen van zwaar lichamelijk let sel een gevangenisstraf van 5 jaar met aftrek. Mr. Kemper maakte het tevens duide lijk dat. indien de reohtbank de opzet telijke doodslag niet bewezen acht. dan voor het subsidiair tenlastegelegde, dood door schuld en het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld, beide fei ten gepleegd terwijl de dader onder zo danige invloed van alcohol verkeerde dat hij zijn voertuig niet meer naar behoren kon besturen, slechts de maximumstraf op zyn plaats is Het betreft dan immers het zwaarst denkbare geval van dood door schuld. De maximumstraf voor deze combinatie van feiten bedraagt 4 jaar. Belastingheffing van de particuliere bedrijven, maar vrijstelling voor het concurrerende overheidsbedrijf, dat op hetzelfde terrein werkzaam is bete kent oor het overheidsbedrijf een aan- Aan de vennootschaps Jalwting worden inerkelüke voorsprong. Daarom heeft onderworpen het Staa" idbouwbedryf de Tweede Kamer gisteren algemene in de Wieringermeer en d1 overt.eidi- inslemming betuigd met hel regerings- proefboerdenjen, voorts le nijverheids- voorstel om overheidsbedrijven, die I bedrijven van openbare lichamen, oals met bestaande particuliere ndernc- cie Staatsdrukkerij, de N Artillerie-ln- mingen in concurrentie treden, on- I richtingen en de Sta a stnjl.en. Veder derwerpen aan vennootschapsbelast ng. worden ook aan de vennootschapsbelas- Uilgezondcrd zijn overheidsbedrijven i ting onderworpen de handelsbedrijven van de overheid met uitzondering van de gemeentelijke grondbedrijven. Ten slotte worden aan de vennootschapsbe lasting onderworpen de vervoerbedrijven van de overheid, met uitzondering ech ter van het staatsbedrijf der P TT en die vervoerbedrijven, die uitsluitend of nagenoeg uitsluitend personenvervoer binnen een gemeente verzorgen. Er zal echter wel vennootschapsbelas ting worden geheven van de Ned. Spoor wegen en haar dochtermaatschappijen, die interlocale autobus- of tram weg ver bindingen exploiteren. Van gemeentelijke havenbedrijven zal geen vennootschaps belasting worden geheven, omdat zij meer gericht zijn op het dienen van het algemeen belang dan op het maken van winst en van enige concurrerende activi teit meestal slechts zeer bijkomstig sprake is. Er heerste in de Kamer alleen verschil van mening over de vraag of ook ge meentelijke bouwkassen moeten worden belast. De regering meent van wel, maar de heer Hofstra "P. v. d. A.) heeft een amendement ingediend om de gemeen telijke bouwkassen vrij te stellen en een deel \an de Kamer is hem bijgevallen. Over dit amendement wordt vandaag gestemd. Opzettelijkheid bestreden Mr. M. D. de Haas betwistte in zijn pleidooi de opzettelijkheid, welke de Officier van Justitie in de tenlasteleg ging heeft gebracht. Immers, voor op zet moet de wil aanwezig zün om een strafbaar feit te plegen. Dit is hier, aldus pleiter, niet het geval gewelst. In verband daarmede reconstrueerde hij de gehele tocht van Rotterdam naar Den Haag. Het laatste stuk van deze dramatische tocht moet. volgens mr. De Haas. verd. onbewust hebben afgelegd. In die onbewustheid zou hü zich opzet telijk aan strafbare feiten moeten heb ben schuldig gemaakt. Van een wil om te doden kan bü verd. geen sprake zijn. De graad van dronkenschap is tüdens de rit steeds verhoogd, zodat naar pl: over tuiging een toestand van bewusteloosheid is opgetreden. ..Waar zouden we met onze rechtspraak naar toe gaan. als we alle delicten in dronkenschap begaan, opzettelijkiheid aan ten grondslag leg gen", aldus pleiter. Mr. Dc Haas «11de in verdachte niet meer zien dan een joy-rider, die in een half dronken toestand door een oneeluk- kige samenloop van omstandigheden ln het verderf is gestort. Wij hebben hier te doen met een le venslang gestrafte. Zijn straf moet daar mede m overeenstemming zijn, gebaseerd op de gepleegde feiten, n.l het wegne men van een auto en het in kennelijke staat joy-riden. Spr. is er van overtuigd, dat verdachte zich onder strenge leiding tot een goed staatsburger kan ontwikkelen. Tenslotte drong hij aan op de uiterste clementie. „Een korte vrijheidsstraf door te bren gen in de jeugdgevangenis in Zutphen acht ik voor verdachte heilzaam", aldus mr. De Haas. Laatste woord Verdachte kreeg dan het laatste woord. President - „Heeft u nog iets op te mer ken. verdachte?" Verdachte: „Neen President: „Is er bij u wel eens een drang opgekomen om spyt te betuigen aan de slachtoffers of hun familie?" Verdachte: „Jawel, dat heb ik gedaan". President: „Schriftelijk zeker?" Verdachte: .Heen. mijn moeder heeft het gedaan Président: „U z=lf dus niet". Dan werd de zitting gesloten, en de uitspraak bepaald op 1 mei. Eerste Russische toeristen in ons land MEER DAN KLOMPEN EN MOLENS Eind april zal de eerste groep Russi sche toeristen in ons land zijn. Het is een groep van ongeveer 30 man, die van Moskou via Praag naar Amsterdam vliegen, waar zij op 24 april zullen aan komen Van 24 april tot 1 mei zal de groep in Amsterdam verblijven in het onlangs verbouwde hotel FlelSSlg, De deelnemers aan deze reis komen uit alle delen van de Sovjet-Unie van Lenin grad tot Astrakan Hel is de bedoeling, dat de Russen van ons land meer zullen zien dan klompen en windmolens Behalve Am sterdam worden Rotterdam en Den Haag bezocht, waarbij vooral aandacht zal worden besteed aan de wederop bouw van de in de oorlog vernielde stadswijken, aan de stedelijke uitbrei dingsplannen en aan de stijl, waarin deze nieuwbouw is opgetrokken Voorts slaat op het programma een tocht door t een ^zoek aan |let een tocht over de Af sluitdijk en een bezichtiging van de droogleggingswerkzaamhcden in het IJsselmeer. Op 25. 27 en 30 april zal de Russische groep in Amsterdam zyn by de finale van het schaaktoernooi. Dinsdagmiddag heeft H.M. Ko ningin Juliana de officiële opening en ingebruikstelling verricht van de bij het Drentse plaatsje Dwingelo gebouwde radio-sterrenwacht, wel ke de beschikking heeft over de to nu toe grootste radio-telescoop ter wereld en die naar alle streken van de hemel gericht kan worden, door dat hij kan draaien om een horizon- tale zowel als om een verticale as. De foto laat zien hoe H.M. door een druk op een knop de grote telescoop .i.ii j- De 12 schapen van de heer E. Joosten tw n\\l i.ttig steil. Naast at t\ ontriem -Gelders Vecnend aal hebben geduren- stapt. Bij het spelen is hot knaapje Onze stadgenoot prof. dr. J. H.Oort. I de de laatste dagen 24 lammeren ge- j over de rand van de boot geslagen. De voorzitter van de Stichtinc Radio- |worpcn Hieronder bevond zich tot twee vriendjes liepen toen naar huis om b I tweema §g gi |f J-'~ straling van ion en melkweg. (Ingcz. Med.-Adv.) Griep een ommezien. Alleen voor blanken In Kaapstad is maandag een rege ling van de Nationale Transportcom missie van kracht geworden, waarin het door de Zuidafrlkaanse regering gehul digde beginsel van rassenscheiding wordt toegepast op de stedeiyke autobus dienst, De dwarsbanken in het onderste deel van de „dubbeldekkers" zijn voor taan uitsluitend bestemd voor blanken, terwijl de lange banken ln dit deel en de bovenste verdieping voor iedereen toe- gankelyk zyn. Tegen deze regeling werd door natu rellen en enige blanken geprotesteerd. Een aantal negers postte bij de haltes met spandoeken, waarop te lezen was: .Houdt uw stad vry van apartheid in de bussen" en „Geeft niet toe aan Strjj- dom" (de nationalistische eerste-minis- ter). De dag tevoren hadden vierduizend mensen op een bijeenkomst van de „Zuidafrikaanse organisatie voor ge- kleurden" besloten het stedelijk ver voersbedrijf te boycotten. Het stadsbestuur had zich tegen ras senscheiding in de bussen uitgesproken, doch de Nationale Vervoerscommissie een orgaan van de regering heeft hiermee geen rekening gehouden Het stadsbestuur was van oordeel, dat de nieuwe maatregel extra-kosten met zich brengt en dat de conducteurs moei lijkheden zullen hebben met het bepalen van het ras van de passagiers. Meer goud en deviezen Volgens de verkorte balans van de Ned. Bank Is de goudvoorraad, die ge ruime tyd op f 3.315 miljoen bleef ge handhaafd. in de afgelopen week aan gegroeid tot 3322 miljoen gulden. Ook de netto deviezenreserve kon worden ver sterkt en wel met f 15 miljoen tot f. 1.376 miljoen. Goud en deviezen teza men vermeerderden zodoende met f. 23 miljoen tot f 4.698 miljoen. Staalfabrieken en hoogovens in Indonesië De Indonesische regering heeft Duitse experts uitgenodigd om een nauwkeurig onderzoek te doen naar de mogeiyk- heid om staalfabrieken en hoogovens te bouwen op Borneo of Sumatra. De re gering heeft 4.000.000 roepiahs uitge trokken om dit onderzoek te financie ren. Men weet dat bepaalde districten van Borneo en Sumatra ryke yzer- tn kolenlagen hebben De Duitsers zullen de ertsen onderzoeken Wanneer de uitslag van het onderzoek gunstig is. hoopt men de eerste hoogoven in 1960 te zetten. Het 3-jarig zoontje van de heer Van Muiken uit MeersElsloo (Lis in de Maas verdronken. Het ventje was met andere jongetjes ip een bootje ge- tweemaal toe een welgeschapen drie- de ouders te waarschuwen. Het lykje ia lingl I tot nog toe niet geborgen.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3