Prins Rainier verontwaardigd over onbehoorlijk gedrag van fotograaf Staking en vorst verhinderden de visserij gedurende februari Generaal Glubb doet een boekje open over bet Midden-Oosten ZATERDAG 14 APRIL Slechts twee officiële fotografen sullen toegang krijgen tot het paleis Prins Rainier van Monaco heeft gisteravond alle fotografen de toegang tot zijn paleis ontzegd, nadat een van hen bijna een ongeluk veroorzaakt had. Toen het vorstelijk paar terugkwam van een bezoek aan de zuster van de Prins, wierp een Franse persfotograaf zich voor de auto om een foto van het paar te nemen. Prins Rainier, die zelf de wagen bestuurde, moest hevig rem men. doch kon niet verhinderen dat de fotograaf toch nog even geraakt werd. Prins Rainier fronste boos het voorhoofd toen de fotograaf overeind krab belde en zijn fototoestel opraapte. Maar zijn verloofde glimlachte opgewekt toen de Prins zijn auto In de richting van Monaco zwenkte Eerste familiebijeenkomst tussen de Grimaldi's en de familie Kelly In een korte verklaring maakte de Prins vrijdagavond bekend, dat ..er grenzen zijn die beleefd optreden met kan overschrijden zonder indiscreet te worden. Sommigen van U hebben van daag niet geaarzeld hun toevlucht te nemen tot onduldbare praktijken om een sensationele foto te maken. Door excessen van enkelen moeten maatre gelen genomen worden, die alle fotogra fen treffen. De toegang tot het paleis wordt daarom aan de fotografen verbo den. Slechts twee officiële fotografen zullen toegelaten worden. De Grimaldi's, die sedert de dertien de eeuw over het staatje Monaco heer sen, en de Kelly's uit Philadelphia, die afkomstig zijn uit het Ierse graafschap Mayo, hadden vrijdag hun eerste fami liebijeenkomst in Monaco. Prins Rainier reed met zijn verloofde van zijn palels naar de witte villa van zijn zuster. Prinses Antoinette, te Fze- sur-mer. een plaatsje in Frankrijk op tien kilometer afstand van Monaco. Daar werd de lunch gebruikt, in gezel schap van de ouders van het paar. Prins Pierre de Polignac en Prinses Charlotte en de heer en mevrouw John B. Kelly. Ook de zuster van Grace Kel ly en haar zwager, de heer en mevrouw George Davis, waren aanwezig. Boven de haven van Monaco werd ter ere van de komst van Grace Kelly een vuurwerk afgestoken, dat tezamen met de verlichting van de schepen een schilderachtig schouw spel bood. Terwijl de volwassenen lunchten in de met mahonie hout en leder beklede eet zaal. aten de drie kinderen van Prinses Antoinette met de twee dochtertjes van het echtpaar Davis in de kinderkamer, onder toezicht van een Engelse gouver nante. Intussen patrouilleerden detecti ves op de wegen in de buurt van de roodgedakte villa Op weg van Monaco naar Eze-sur- mer werd de auto van de Prins gevolgd door een karavaan van auto's met fo tografen. Na aankomst wilde de prins niet voldoen aan een verzoek van vijftig persfotografen om buiten met zijn ver loofde te poseren. De Prins, die kenne lijk uit zijn humeur was door de vele publiciteit die hij geniet, verklaarde: „Als U niet weggaat, roep ik de Franse politie". (Ineez Med.-Adv.) SENSATIONEEL SPAARSYSTEEM De ABC (Algemene Bon Centrale) stelt alle BLEEKERTJES gebruikers in de gelegenheid om te sparen met 50 en zelfs 100 9ó winst Vraag 'n formulier bij Uw kruidenier. „Limburgse dag" op Keukenhof Donderdag 19 april wordt er op Keu kenhof een „Limburgse dag" gehouden. De commissaris van de Koningin in de provincie Limburg, dr F. J. M. A. H. Houben. en verscheidene Limburgse burgemeesters zullen deze dag bijwonen. De Koninklijke zangvereniging Roer- monds mannenkoor en de Koninklijke Harmonie van Maastricht zullen con certeren. De Koninklijke Schutterij St. Lambertus uit Oirsbeek geeft een de monstratie. De „Ecuador" gebroken TWEE BEWEGENDE DELEN. Woensdagavond Is. de bij Terschel ling liggende Zweedse „Ecuador" (7090 br.t.) gebroken. De ..Ecuador" liep op 29 februari op de We6tergronden bij Terschelling aan de grond). De rederij G. Doeksen en zoon is sinds de dag waarop de ..Ecuador" is ge strand bezig geweest de lading te lossen en verdere maatregelen te nemen om het schip te behouden. Zü heeft de la ding huiden, die zich aan boord bevond uit het schip kunnen halen. Benevens partijen balen geperste wol, koffiebonen en corned beef. De ..Ecuador" had ook een grote lading fruit aan boord, maar deze is inmiddels natuurlijk bedorven. De twee delen van de „Ecuador" be wegen thans zich ten opzichte van el kaar. Aan de bovenkant is er tussen deze delen nog enige verbinding. Het ge deelte waar de scheepsmachines zich bevinden is vermoedelijk niet meer redden, maar de kans op berging van het voorschip acht men nog niet ver keken. Er zal worden doorgegaan met de los sing van de lading. Oude kademuur te Rotterdam bloot Bü de werkzaamheden voor de fun dering van het koopvaardij-monument aan de mond van de Leuvehaven te Rotterdam zijn muurresten voor de dag gekomen, welke gedeelten zijn van de oudste kademuur daar ter plaatse. Aan het eind van de 16de en in het begin van de 17de eeuw werd de Leuve, tot dan toe een onbetekenende kreek, welllcnt een oude Rottemond. uitgebaggerd en omgeschapen tot en brede en diepe ha ven met hoofden uitgebouwd in de rivier. Met de oude haven in het oosten had Rotterdam dus twee havenmonden. De rivieroever daartussen werd van ka demuren voorzien en met bomen be plant (vandaar de straatbenaming „boompjes"). De eerste muur was aan vankelijk niet bedoeld als een kade voor handelsdoeleinden, maar als on derdeel van de aan deze zijde van c'e stad ontworpen fortifiicaties. Van deze kademuur uit 1604 is nu een stuk bloot- ge-komen. Walvisvloot van Onassis aan Japan verkocht De Kwokuyo walvlsmaatschappü uit Tokio heeft bekendgemaakt, dat zö de walvisvloot van de Griekse reder Aristotiles Onassis gekocht heeft. Voor het fabrieksschlp Olympic Chal lenger en de 15 jagers werd 8.500.000 dollar betaald. De Walvisvloot van Onassis. (een van de meest omstreden figuren, die de internationale scheepvaart ooit gekend heeft), is het middelpunt geweest van beschuldigingen, dat de bemanning openlijk de bepalingen van de inter nationale walvisconventie met de voe ten trad. welke de walvisvaart in het Zuidpoolgebied regelt. De aankoop zal het aantal antarctische walvisvloten van Japan tot vijf opvoeren. De Taiyo visserijmaatschappij en de Nihon Sulsan maatschappij hebben in het pas ver streken walvisseizoen in totaal drie vloten naar het Zuidpoolgebied gezon den en de Nihon Suisan is van plan dit aantal tot vier te vergroten. 'Inges. Med-Adv.) Nergens bent U zó echt met vacantie als in ZWITSERLAND Kijk uit het venster von Uw hotel kamer en U ziet: kleine witte bootjes op een rimpelloos watervlak.... vriendelijk glooiende hellingen.... majestueuze gebergten.... Dót is vacantie kt Zwitserland, hef land ran de blauwe meren Feest in Zwitserland .- 50 jaar Simplon-tunnel 150 jaar Simplon-pasweg Inlichtingen, prospectussen en voconllekront ..naorZwitserland", bij de erkende relsbureous en hel NATIONAAL ZWITSERS VERKEERSBUREAU. Koningsplein 11. Amsterdam, Tel. 31400 Visventers en huisvrouwen hieven thuis De officiële cijfers, die het bedrijfschap voor visserijprodulcten over de maand februari publiceert in „Aanvoer en afzet" tonen aan, dat de produktie in verschillende sectoren van het visserijbedrijf te lijden had van de strenge vorst. De zeer felle koude had bovendien een ongun stige invloed op de binnenlandse afzet van vis. Zowel het aanbod van rond- als platvis was, hoewel hoger dan in januari 195G, toch nog lager dan in februari 1955. Het aanbod van verse haring vertoonde voor de tijd van het jaar een normaal beeld. Voorts werd nog een geringe hoe veelheid gezouten haring aangevoerd. De trellvisserij op s werd in kust uitgeoefend. In totaal waren er februari 1956 uitgeoefend door 7 motor- 3.515 kantjes steurharing aan de markt, treilers, 116 loggers en 129 kotters bo- De prijzen schommelden om de f. 34 per ven de 120 PK. Vanwege de staking in j kant je. De kwaliteit van de haring was IJmuiden bleven 14 stoom- en 14 tortreilers binnengaats. Ook op Noordzee hadden de vissers last vorst en ijsafzetting. De aanvoer I niet mooi. Bij de handel bestond de I het algemeen weinig kooplust, van: De uitvoer van gezouten haring be- reikte het totaal van 3 087 ton voor een rondvis vertoonde een aanmerkelijk gun-waarde van f 1.7 miljoen tegen stiger beeld dan in januari 1956 en liep ton voor een waarde van f.2,5 miljoen in op van 949 tot 1588 ton De gemiddelde de overeenkomstige maand van 1955. prijs daalde echter van f. 0.73 tot f. 0.511 Afnemers waren België 1726 ton). Oost per kg. Bij de platvis deed zich vrijwel I Duitsland -658 toni, West-Duitsland 466 ton) prankryk ,510 ton-j en Israël 470 torn. Vooral tegen het einde van - 1 februari ondervond de export van gezou ten baring stagnatie door transportmoei- Strijd om een mensenleven Australische inboorling wordt door stamvrouwen doodgezongeu Zal de Westerse wetenschap het winnen van de zwarte kunst der inlanders? De artsen van een ziekenhuis In Darwin, (Australië) hebben de strijd aan gebonden met de zwarte kunst In de hoop het leven te kunnen redden van een inboorling, die door de vrouwen van zün stam wordt „doodgezongen". De inboorling, die bekend staat onder de naam „CliarUe", bevindt zich in kritieke toestand in een ijzeren long. doch schijnt in feite volkomen gezond te zijn. Doordat hij echter door de vrouwen van z|jn stam In Arnhemland (Noordoost-Australië) op aandringen van zyn schoonmoeder wordt doodge zongen. kan hij niet eten. niet drinken en zelfs niet ademhalen. Daarom ligt hij nu in een ijzeren long. De dokters in Darwin doen hun uiterste best Volgens berichten uit het gebied van waar ..Charlie" afkomstig is. had zijn schoonmoeder om het „dodenlied" ge vraagd omdat zijn vrouw haar „favo riete dochter" is. De vorige echtgenoot eenzelfde ontwikkeling voor als bij rond- is Ook hier een belanrijk gestegen aan voer vergeleken met Januari 195S. lelijk van 1 148 tof 1.870 ton en Rotarians te Amsterdam bijeen Prof. ir. J. G. Hoogland, gouverneur van het district 66 van de Rotary In ternational. heeft gistermiddag ln het Concertgebouw te Amsterdam de eerste plenaire zitting geopend van de 25ste landdag van de Nederlandse Rotarians. Op deze zitting sprak gelijk gemeld Prins Bernhard over de vraag welke byd-rage de Nederlandse Rotary kan le veren tot verwezenlijking van de Euro pese Gemeenschap. Na afloop van de bijeenkomst werden de Rotarians in het Concertgebouw of ficieel ontvangen door het gemeentebe stuur van Amsterdam. Gisteravond woonden zq een uitvoe ring door het Ballet der Laee Landen bij, waarna de dag werd besloten met een feestelijk samenzyn. Vandaag houden ir A H Ingen Housz en prof P. J. Jans inleidingen over Welke taak ziet de technicus voor Ro tary ter \ersterking van de Europese eenheid", resp. „Wat "hebben de kerken aan Rotary te zeggen ten aanzien van de eenheid van Europa". an f.433.000. In de overeenkomstige I maand van 1955 werd 1.544 ton u.tge- Ivoerd voor f.522 000. Afnemers waien onder mee België (366 ton), West-Dbits- land (800 ton). daling van de gemiddelde prijs van f 1.30 lijkheden. tot f. 1.10 per kg. De vraag naar zeevisDoor 26 kotters werd de spaneisserU werd ongunstig beïnvloed door de lageuitgeoefend voor de Belgische kust. Deze temperaturen. De venters konden hun visserij werd einde februari beëindigd, bedrijf praktisch niet uitoefenen, terwijl j De uitvoer van verse haring bedroeg 1 de huisvrouwen minder dan normaal zich in februari 1.198 ton -oor een waaide buitenshuis begaven om inkopen te doen. EXPORT. Volgens afgegeven uitvoermachtigin- gen bereikte de export van zeevis het totaal van 1.512 ton voor een waarde van f. 2,3 miljoen, tegen 1 483 ton voor f. 2 miljoen in de overeenkomstige, maand van 1955 Verzending vond plaats naar België (450 ton). Frankrijk (113 toni, Oost-Duitsland 1155 ton), Groot- Brittannië (470 ton). U.S.A. (128 ton) en Zwitserland (54 ton. De import van zeevis bereikte het vrij hoge totaal van 846 ton voor een waar de van f578.000. In de overeenkomstige maand van 1955 waren deze cijfers resp. 576 ton en f.425000. Uit West-Duits land werd 442 ton zeevis geïmporteerd, vooral in gefileerde vorm Andere im- portlanden waren om. België (213 ton Denemarken toni. (Ingez. Med.-Adv.) Wü geven U alle inlichtingen ALUMINIUM JALOEZIEEN in onze toonkamer MOLENSTEEG 27. Lelden - D. LADAN - tel. 21375 Zullen de ooievaars verdwijnen Actie om achteruitgang te bestrijden van deze dochter schijnt ook reeds op vreemde wijze aan het eind te zijn ge komen. Behalve door het dodenlied. dat nu reeds verscheidene weken wordt gezon gen 1 telkens maar weer de naam „Charlie") hebben de vrouwen van de stam htm slachtoffer nog getroffen door zijn woomera iwerpstok> en speer te stelen en met veel plechtigheden in een hol houtblok te verzegelen Des ondanks doet „Oharlie" alle mogelyke moeite om te blijven leven, doch de „dodenzang" schijnt wel erg krachtig te zijn. Het is voor het eerst, dat een in boorling. die wordt doodgezongen. naar een ziekenhuis is overgebracht Meestal verloren de slachtoffers zelf de wil om te leven en gingen dood. „Het gaat mis met de ooievaars in Nederland. Er dreigt groot gevaar dat ze hier gaan uitsterven". Dit heeft gisterochtend dr. A. C. V. van Bemmel, verbonden aan de afdeling Natuurbescherming en landschap van het Staats bosbeheer tijdens een persconferentie meegedeeld. Aan de hand van ln ons land gehouden tellingen Is men tot deze conclusie moeten komen. Omstreek* 1910 waren in ons land 500 bewoonde nesten. In 1929 was dit aantal terugge lopen tot 209. Na een korte opleving tussen de jaren 1934 en 1940 Is bet aantal nog sterker achteruit gegaan. In 1950 leverde een door het Staatsbos- 56 toni en Noorwegen (70 beheer georganiseerde telling nog slechts 83 bewoonde nesten op en In 1955 waren het ernog maar 58. Op 37 hiervan werden in totaal 96 jongen groot HARING j Kebracht- De oorzaken van deze achteruitgang de zoute haringvisserij onder de Noorse Herhalingsoefeningen voor 16 „ijzervreters" GEMIDDELD 65 JAAR OUD 16 Tilburgse oud-militairen met de gemiddelde leeftijd van 65 jaar. komen woensdag 25 april voor één dag voor herhaling „onder de wapenen". Dit ge schiedt op aandringen van de 16 vete ranen zelf; zij vinden, dat zij het nog best op kunnen nemen tegen de solda ten van 20 Jaar. De oud-gedienden voelen zich men taal en fysiek volkomen geschikt voor de dienst. Zij hebben een verzoek ge richt tot Prins Bernhard om een maand voor herhaling te mogen opkomen. De staf van de Prins heeft een uitvoerige brief teruggestuurd, waarin wordt ge zegd. dat de geste zeer op prijs wordt gesteld, maar dat de mannen uiteraard geen maand onder de wapenen kunnen worden geroepen. Wel worden dt h2I m,c1isehe regeringen van Irak en Jordanië. De Koningen Ü1 ,leg.er: moeten opkomen bij_h?t |anden behoren namelijk tot een familie, die destijds het veld heeft moeten ruimen voor de Saoeds en uit Mekka moest wegvluchten, waarna de familie door de Britten bedeeld werd met restanten van de Turkse erfenis. 1 weet behoort Irak tot het Verdrag van Bagdad (samen met Engeland, 1 Pakistan) en was Jordanië tot voor kort het meest Westers- Door enkele loggers werd nog gezou- ten haring aangevoerd, afkomstig van de 1 zijn door deskundigen niet precies vast Ierse Zee. Voorts werd door een logger te stellen. De Amerikaanse politiek iverkt de Russen in de handzo schrijft hij in ..Life" Met Amerikaanse steun tracht Saoedl-Arabië de door de Britten gesteunde Koningen van Jordanië en Irak te onttronen, doch alleen de Communisten varen wel b|j het bondgenootschap van Egypte, Saoedi-Arablë en de Sovjet-l'nie, aldus verklaart generaal Sir John Glubb - die de vorige maand als bevelhebber van het (Jordaanse) Arabische Legioen ontslagen werd, in een artikel in liet Ameri- le^r zfinïfe^ olSmS,™; hS v«.. UaMtono.m.le vierde bataljon zware tanks in het Bos kamp te Amersfoort. De oudste vete- uo U111 raan is 74 Jaar en behoorde tot de lich-1 Zoals nirn «m tlng 1902; de Jongste maakte deel uit Xiu-kiic Perzië c van de Lichting 1910 - - - - De „ijzervreters" staan onder leiding van de initiatiefnemer de heer Hoes. 01e meester-kleermaker was in 1910 te Amersfoort. Zü hebben gevraagd in het oude uniform te mogen komen. ogelbescherming hoopt, met het voeren van een grote actie, de belang stelling van omwonenden, gemeente besturen (vele nesten liggen op gemeen tehuizen). kerkbesturen (ook op kerken liggen vaak nesten) te activeren. Waar nodig zal financieel worden bijgepast Wie een gift zendt voor dit doel ont vangt van de vereniging bericht voor welk nest het geld werd besteed en wordt omtrent de lotgevallen van de eventuele bewoners op de hoogte ge houden. Op deze wijze hoopt men deze vogels voor Nederland te behouden. Die ook behalve door de gevolgen van hun woningnood, nog van andere zijden be dreigd worden. Vele ooievaars worden tydens hun tocht naar Oost-Afrika op hun trekweg doodgeschoten Vooral in België en Frankrijk sneuvelen er vele. Dan vormen de hoogspanningsleidingen voor de overtrekkende vogels een gevaar. Zij vliegen tegen de draden aan. breken hun vleugels en komen zo om. In Ne derland echter schijnen deze draden, in verhouding tot Denemarken, waar wel vele vogels op deze wijze veronge lukken. geen grote sterfte onder de vogels te veroorzaken. Zelfs koeien staan de ooievaar naar het leven. Er ZIJN STIEFZOONS BEDREIGD De Haagse politie heeft een 37-Jarige vertegenwoordiger aangehouden. Deze kwam 's avonds aangeschoten thuis en woud zich op over ht feit dat iemand een ei had laten vallen Hü besloot gezinde Arabische land. Onderwijzers in Jordanië leren communisme in de scholen aan leerlingen Vier jaar geleden waren er geen Com munisten in Jordanië", aldus gaat Glubb verder en nu vormen zü een van de machtigste factoren in het politieke leven van dat land, hoewei de communis», tische partij officieel nog steeds verbo- hiervoor zijn twee stiefzoons van resp l den is. De Communisten hebben vooral 16 en 17 jaar, die reeds te beo lagen, te veel aanhang onder onderwüzers, die de tuchtigen. Als wapen greep hy een leerlingen openlqk het communisme on- broodmes, waarmee hü de 17-jarige aan derwüzen! De onlusten van december de arm raakte. De jongens vluchtten de en januari j.l. werden veroorzaakt door straat op en waarschuwden de politie. 1 communistische studenten en scholie- ren. die in sommige gevallen geleid wor- 1 den door hun onderwüzers Volgens Sir John wordt de commu nistische ondermüning in het Midden- Oosten voornamelük geleid door de Sovjetrussische ambassades in Libanon, Syrië en Egypte. Met behulp van intri ges. verkoop van wapens, diplomatie cn in het büzonder van propaganda trach ten de Sovjet-Russische diplomaten de onrust in het Midden-Oosten te vergro ten. „Het is dringend nodig, dat de Ver. Staten en Engeland gaan beseffen dat zü door deze propaganda-oorlog, waarop zü niet afdoende antwoorden, uit het Midden-Oosten verdreven wei den", aldus generaal Glubb. IV2 miljoen flesjes bier verloren Een uitslaande brand heeft de op slagplaats van de N.V. Heinekens Bierbrouwerijen in Den Bosch voor een groot deel verwoest. Bij de brand gingen 1V2 miljoen flesjes bier. zijnde een deel van de zomervoorraad, ver loren. De schade wordt geschat op ongeveer een miljoen. De brand blijkt ontstaan te zijn in een naastgelegen magazijn- Na twee uur echter was men de brand meester; gebouw en voorraad waren verzekerd. zün namelijk gevallen gerapporteerd dat ooievaars door koeien zijn dood getrapt. Ook de voedselomstandigheden voor de ooievaars zün hier te lande minder gunstig geworden door cultuurtechni sche maatregelen. De vogels plegen zich over het algemeen te nestelen in land bouwkundig minder ontwikkelde gebie den. z g. ruig grasland, vooral land dat vaak onder water staat. Zij eten wel kikkers, maar dan bij voorkeur de brui ne kikker, die van het gras en niet die van de sloot. In Denemarken en de Elzas. waar ook een achteruitgang van de ooievaarsstand is waargenomen probeert men met het aanvoeren van bruine kikkers enige verbetering in de toestand te brengen. Echtpaar Plukker moet Canada uit Een Canadese Federale ambtenaar heeft medegedeeld, dat aan de Neder landse dirigent van het Philharmo- nisch Orkest van Calgary, in Canada, Henry Plukker, gcén vergunning zal worden verleend zich blijvend in Ca nada te vestigen; hetzelfde geldt voor zün echtgenote. Zy zouden niet voldoen aan de in de Canadese immigratievoorschriften ge stelde vereisten voor verkrijging van het Canadese Staatsburgerschap. Het depar tement voor immigratiezaken is echter bereid de verblüfsvergunnlng van het Nederlandse echtpaar nog voor een or kestseizoen te verlengen. Indien het voor het Phiiharmonisch Orkest van Calgary nadelig zou zijn thans een nieuwe dirigent te moeten aanstellen. Het orkestbestuur zal deze beslissing in een speciale bUeenkomst bespreken Henry Plukker is 28 februari 1955 Canada als bezoeker binengekomen. zün vrouw voegde zich 30 december J.l. bU hem. Rentebetaling lening Ned. Indië 1937 A Door de Nederlandse Staat Ter vervulling van zün garantiever- pllchtlng en voor zolang Indonesië zelf niet fonds heeft bezorgd by de betaalkantoren, biedt de Neder landse staat aan. de vervallen cou pons van de Nederlandsch-Indische lening 1937 A by de voor deze lening aangewezen Nederlandse betaalkanto ren voor zfln rekening over te nemen. Het aanbod Is van kracht met ingang van 16 april a.s. Het KLM-personeel zal een uitkering van 3% ineens over 1955 ontvangen. Ultimo april zal deze uitkering wor den uitbetaald Ook dï Ned. Spoorwegen hebben be sloten de 3% ineens uit te keren, even eens in de loop van de maand april Het overleg bü van Gcnd en Loos heeft tot resultaat gehad, dat aan het personeel de 3% ineens over 1955. als mede de 3% verruiming ln de secun daire arbeidsvoorwaarden zullen worden uitbetaald. Dit totaal van 6 zal in drie termijnen worden uitgekeerd. Prijsbeheersing van bouwgrond opgeheven (Van onze parlementaire redacteur) Met 37 tegen 28 stemmen heeft de Tweede Kamer gisteren het wetsont werp aangenomen, waarbq de prqs- heheersing van bouwgrond \oor wo ningen. fabrieken enz. wordt opgehe ven. Alleen de PvdA en de Commu nisten hebben tegengestemd. Met deze opheffing gaat gepaard een wijziging van de onteigeningswet met betrekking tot het vaststellen van de prijs voor grond die wordt onteigend De heer Den Hartog (VVD) had er bezwaar tegen dat slechts de cultuur waarde van de grond zal worden ver goed. Hij diende een amendement in dit prijsbeheersend element uit het sringsvoorstel te verwijderen en de iter niet aan richtlynen tc binden. Minister Witte verklaarde het amende ment „onaanvaardbaar", het werd met 5 tégen 64 stemmen verworpen. Zonder hoofdelijke stemming werd een amendement aangenomen om de Grondkamer bij onteigening uit tc chakelen. Als ultvli de prijsbeheersing van bouwgrond kwam vervolgens een wetsontwerp aan de orde om bü overdracht van grond een notariële akte verplicht te stellen. In bepaalde gevallen kan met een akte van een zaakwaarnemer worden vol staan. Mej. Zeelenberg (PvdA) verde digde een amendement om deze uitzon dering te laten vervallen. Dinsdag ant woordt minister Van Oven Ongeldige honderdjes in omloop (Van onze Haagse redactie) Vorige week heeft Iemand kans gezien drie ongeldige briefjes van f. 100 in Den Haag in omloop te brengen. Gisteren zijn twee van dergelijke briefjes in om loop gebracht. Het betreft een boekwin kel aan het West-einde en een aan de Beeklaan. De ongeldige briefjes van f. 100.— zün kort na de oorlog uit de circulatie genomen. Zij waren onder tekend door de toenmalige president uitvloeisel van de opheffing vanvan de Ned. Bank. Rost van Tonningen.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7