Eerste samengaan van militairen en burgers in mannenkoorzang 95ste jaargang Donderdag 5 april 1956 Tweede blad no. 2S798 Reeds gunstige resultaten in een te overdadig programma Solistische medewerking niet onverdeeld te prijzen Het „buitengewoon concert", in de totaal bezette Stadszaal. bedoeld als een massale demonstratie van Leidse burger en militaire zangkoren, bood zovele fa cetten. dat wij nauwelijks weten, waar te beginnen. Deelnemenden waren de mannenzangvereniging „Kunst na Arbeid", de ko ren van de „S.L.F." en de Koksschool. alsmede het mannendubbelkwartet „In- ter Nos". Voorop sta. dat deze samenwerking, beogend het peil van de mannenzang te dezer stede omhoog te brengen, volkomen geslaagd is. Wat dat betreft, zijn wij ervan overtuigd, dat de dirigenten Hen Rijnbeek en Louis van Wijngaarden aan deze stimulerende opzet met groot verantwoordelijkheidsgevoel hun goede krachten hebben gegeven. Het was opvallend, hoe deze conglomeratie van uiteenlopende zangkoren tot een harmonische eenheid vergroeid bleek, al verhelen wij ons niet. dat in den be ginne de zangers van „Inter Nos", speciaal de tenoren, wel eens aan de do minerende kant waren. Doch over het geheel hebben wij tij dens dit wel overladen programma, waarin blijkbaar, behalve de koren, ook de in de koorwerken optredende solisten, nog eens extra solistisdh aan bod moes ten komen hetgeen de samenstelling naar het overdadige deed overhellen en ook stylistiseh gesproken eigenlijk nau welijks of niet door de beugel kon de stellige indruk ontvangen, dat zioh op deze wijze voor de Leidse mannenzang verheugende perspectieven openen, die reeds voor een groot deel in vervulling gingen. Zowel Hen Rijnbeek, belast met z.g. Latijnse- als Louis van Wijngaarden,aan wie het romantische gedeelte was toe vertrouwd. slaagden erin de koren in grote discipline tot een welklinkende, harmdnische eenheid te doen samen smelten. Er is onder deze plus minus 200 zan gers uitstekend materiaal aanwezig, waarmee de dirigenten kunnen woekeren. Opvallend was. dat zowel in de geeste lijke als wereldlijke zangen nergens een spoor van geforceerde of ruwe toonge- ving te onderkennnen viel. Het forte beef beschaafd en sonoor, bezat fraaie dieptewerking, voorts bleek men het fi leren van de toon tot in de uiterste pianissimi te beheersen. Ook de zuiver heid verdient alle lof. Op dit materiaal kunnen de dirigen ten met gerustheid voortbouwen Be langrijk is ook, dat aan de „geest" veel aandacht wordt gewijd: in sublieme geestelijke zangen van Palestrlna. Or lando di Lasso en na de pauze in Verdi- fragmenten toonde Hen Rijnbeek zich zeer ter zake kundig, in Mozart, Brahms en speciaal Grieg diens imponerend en ontroerend „Landerkennung" be wees Louis van Wijngaarden het no dige inzicht, om de vertolkingen in een alleszins verdienstelijk licht te plaatsen. Deze zang is kernachtig dan wel week. al naar de aard. nergens zoetelijk en verheft zich verre boven het eentonige grauw van de z.g. „Liedertafelei". Wij kunnen de verdere groei met ge rustheid aan deze beide dirigenten over laten. Er is een vruchtbare voedingsbodem voor een hoog op te voeren amateurisme aanwezig, waarvan wij met voldoening kennis namen. omhoogstuwende invloed uitoefenen. De avond is geopend door de voor zitter van „Kunst na Arbeid", de heer B. Bakels. Hij heette vele autoriteiten welkom, o.a. de wethouders Van Schalk en v. d. Kwaak, alsmede de garnizoens commandant, lult.kol. H. W. Gerth van Wijk en de generaal der Intendance Scheffer. H. KATH. NAT. BOND VOOR EHBO „PEERKE DONDERS" Zondagmiddag a.s. om 1 uur organi seert de Katb. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden, in de aula van de r.-k. Technische School „Don Bos co" aan de Boerhaavelaan de grote „Peerke Don- ders'-EHBO-wedstrijd. waaraan door 21 ploegen n.l. 10 senioren- en 11 Ju- niorenploegen zal worden deelgenomen. Ook de Nat. kampioensploeg uit Hel- voirt (N. Br.) Is van de partij om te trachten de „Peerke Donders' -wissel- beker in de wacht te slepen. Dat be looft een spannende EHBO-middag te worden'! Solistische medewerking verleenden de sopraan Erna Spoorenberg. wier Mozart (Recitatief en aria „Crudele?", van Donna Anna uit Don Giovanni), nog leed aan een geprononceerd hinderlijk vibrato, terwijl haar solo in Mozarfs kantate ,J>lr. Seele des Weltalls". niet de indruk vestigde, dat zij de partituur serieus beheerste. Eerst na de pauze, in Violetta's veeleisende aria uit La Tra- viata (E strano), wist zij zowel vocaal, als door innerlijke bewogenheid haar grote reputatie waar te maken, al ging het tenslotte, voerend naar de hoge C, niet geheel moeiteloos. Een zangeres van allure is zij zeker, hoewel wij ons niet aan de indruk konden onttrekken, dat ongenoegzame voorbereiding haar par ten speelde en haar niet. het hoogste deed geven, waarover zij beschikte, het geen zij overigens aan haar capaciteiten verplicht is. Bella BrussenKeyzer hernieuwde in de Brahms' „Altrhapsodie" de kennis making met haar resonansvol. warm- donker getimbreerd stemgeluid, dat zich bijzonder gunstig heeft ontwikkeld. Zui verder intonatie, genuanceerder toonge- ving en een rijper zich bewust worden van de geestelijke achtergronden, zou haar uitbeelding ten goede komen Een njk geschakeerd kleurenpalet kan zich zeker bij ernstige studie nog ontwikke len. In Bert Mulder leerden wy een ge zond klinkende bas kennen, die in Verdi en speciaal in Grieg een verrassende in. druk maakte. Aan de pianist John Mostaert was de moeilijke taak opgedragen, zowel een solistische als een begeleidende functie te vervullen. Vermoedelijk te sumi voorstudie met Erna Spoorenberg was oorzaak, dat het samengaan niet altijd klopte, al betoonde hy zich handig in het opvangen van enkele vrijheden. Cho pin's Polonaise op. 40 no 1 en Gabriel Pierne's „Etude de Concert" waren tech nisch noch qua sfeer in overeenstem ming met de te stellen eisen, al wil len wij de in beide composities betoonde „luidruchtigheid" gedeelteiyk toeschrU- ven aan onbekendheid met de gevoelige Stadszaal-akoestiek. Mevrouw W v d. HeidenBiakel, ere lid van „Kunst na Arbeid", was ook nu in enkele koornummers een accompag- natrlce, waarop men staat kan maken en wier accutaresse geen wensen laat. Wij verheugen ons over het reeds bereikte, dat beantwoordde aan het beoogde doel: een sterke verbonden heid te leggen tussen militaire en bur ger zangers, die, naar wij hopen, van blijvende aard zal zijn. Twee alleszins capabele dirigenten staan borg voor een verdere, gelukkige groei. Zij zijn zich bewust van de hoge eisen, die men aan mannenkoorzang moet stellen. Met vertrouwen zien wij dus de toekomst tegemoet: eenheid in- plaats van verbrokkeling zal zeker een Leids Herv. Kerkkoor 10 jaar Als de leden van één groot gezin, die de verjaardag vieren van iemand, die allen zeer lief is. zo waren de leden van het Lelds Hervormd Kerkkoor gister avond in het wijkgebouw aan het Levendaal bij elkander ter herdenking van het tienjarig bestaan van dit koor. Wat in de loop der jaren ook veran-1 liedje voor en na de preek. Glansnum- derd mocht zijn. die familiesfeer en de mers waren „O. stille zondagmorgen" en vertrouweiykheid als in een gezin heeft i „O. Herder Israels" Typerend was reeds zich steeds weten te handhaven. Deze de aanhef van beide liederen Onder woorden sprak de voorzitter van hetleiding van de huidige dirigent, de can- koor. mr P C Zandee. tijdens de ge- tor-organist A Blankenstem. Is het koor zamenlyke broodmaaltijd, die om zes uit kunnen groeien tot wat het nu Is, uur begon Tal van herinneringen wer- een werkelijk kerkkoor Een koor, dat den door hem opgehaald. Prettige, maar j regelmatig bij de eredienst zijn mede- ook minder prettige. Het was allemaal I werking verleent en In brede kring GEVONDEN VOORWERPEN In het tiidvak van 15 t/m. 31 maart ziin de voleende voorwerpen eevonden: siaal. witte Dluim Dortemonnaie met inhoud. autosteD. armband, sleutels, kinderiasie en mutsje, rozenkrans, nor- tefeuille met inhoud, eouden rins be zet met diamantjes, naar avmnastiek- schoenen in linnen zakie. waaroD de naam E. Nieuwenstein. herenDolshor- loee. Dasser. vierkleurenpotlood. dames- Dolshorloee. vulpotlood. handtasje (schotse ruit), enige Daren wollen sok ken. hoes van DaraDlu. vulpen, mantel- staal. herenzeeelrlne (gouden), broek (zen. SDiikerbroek). dameshoed, rijwiel- handpomD. cahier (waarop de naam J. Roest), dubbele breukband, kindermuts handschoenen. wanten, alpinomuts. schoolétui met inhoud, zak. inhouden de melkpoeder, aktentas met inhoud, damesbril in papieren koker, kinder- schoentie. pakje, inhoudende buiten band voor hulpmotor. easkabel. ketting en verlichtingsartikelen. Dak ie. inhoud een breiwerk, ziekenfonds premiebon. ball-DOintpen. r.-k. kinderkerkboekie. eniee schriften, waarop de naam G. Hanselaar. muntbiljetten, kmderhand- tasie. bril. rolschaats, herenstropdas. poederdoos, kinderiopper wieldop van auto. wind jak. geldbedrag, duimstok, broche (gemaakt van gouden munt). Terug te halen en inlichtingen te verkrijgen aan het hoofdbureau van politie. Zonneveldstraat 10 od woens dag- en zaterdagmiddag tussen 2 en 4 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. LEIDSCHE SPAARBANK. Maart gaf weer spaarsaldo van 3 ton. In de maand maart 1956 werd er bij de Leidsche Spaarbapk ingelegd f 1.124.284.09 en terugbetaald f971.821.60 Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 309 en het aantal afbetaalde boekjes 200. Op 6.009 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd f 104.730.— bijgeschreven. Er werden 609 busjes ter lediging aangeboden met een eezamenlilke in houd van f 12.839,13. Het teeoed der 36.926 inleegers be droeg aan het einde der maand f26.081.882.25. begonnen op 9 februari 1946 aantal oud-Jubilate Deo'ers, het voor malige jeugddienstkoor, belangstellenden opriepen voor de vorming van een koor. De heer Johan Zandee. de tegenwoor dige predikant van Warmond, werd toen als voorzitter van het nieuw te vormen koor gekozen. De eerste dirigent was de heer Geirnaert. Aan hem heeft men veel te danken. Mr. Zandee herinnerde ook aan het eerste optreden van het koor tijdens de kerkdiensten met een Nieuwe kantine voor bouwvakarbeiders Primeur voor Leiden Vanmorgen vond onder grote belang stelling de ingebruikneming plaats van de nienue moderne kantine op het bouwterrein van de firma A. Ph. Kuyl. aan de 5 Meilaan. Onder de aanwezigen merkten wij o m op de wethouders Jongeleen en Menken, de gemeente-secretaris, mr J Bool. verschillende raadsleden enkele architecten, vertegenwoordigers van de drie bouwvakarbeidersbonden, van de centrale en provinciale directie voor de wederopbouw en volkshuisvesting, van de woningbouwvereniging „De Goede Woning", en ambtenaren van de dienst van gemeentewerken en van de afde ling Openbare Werken. Wethouder Jongeleen sprak namens het gemeentebestuur een welkomst woord; waarin hij er op wees. dat er op de bouwwerken grote behoefte be staat aan goede kantines. Hij had vol doende vertrouwen in de bouwvakar beiders. dat zij het lokaal naar waarde weten te schatten De heer G F E Kiers hoofd-inge nieur-directeur van de provinciale di rectie stelde het lokaal officieel in ge bruik Hij wees er op dat er gedurende lange tijd voldoende werkgelegenheid zal zijn voor de bouwvakken en dat het daarom verheugend is. dat men goede kantines heeft laten maken Hiermede dient de ondernemer met alleen zijn eigen belang, maar tevens blijkt hieruit een waardering voor de mens en zijn arbeid Het is van niet te onderschatten belang dat de bouwvak arbeiders een goede gelegenheid hebben om te schaften, waar zij tegen lage prijzen verversingen kunnen krijgen grote waardering oogst. Hiervan tuigde om ds J. Groot, hervormd pre dikant, die mede aan deze broodmaal tijd deelnam. Het spreekt welhaast van zelf, dat ook mevrouw en de heer Blan- kenstein aanzaten. Om kwart voor acht begon men met een gevarieerd programma van muziek en spel. dat. de leden van het koor, aan gevuld met introducees. nog geruime tijd gezellig bijeen hield. Onvermoeid mag zeker niet blijven een door een zevental dames uitgevoerd spel van licht en duisternis, op de muziek Ecossaise van Beethoven. Mevrouw Blankenstein speel de een sonate van Haydn. terwijl enkele leden van het koor verschillende oude liederen zongen. Het was inderdaad één grote gezel lige familie. Een van de damesleden had een groot aantal cakes gebakken, die bij de koffie werden gepresenteerd In een gezin gaat het toch ook zo! HEREN GEVRAAGD... Er is echter bij dit koor één pro bleem. En voorzitter Zandee legde daar aan het eind van de avond de nadruk nog even op. Het koor telt ongeveer 45 leden. Het zouden er meer kunnen zyn! Maar de verhouding vrouwen-mannen ligt wat scheef. Veertig dames tegenover vijf hedenWanneer zanglustige he ren zich nu in grote getale zouden mel den dan zou dit tweede lustrum van het Leids Hervormd Kerkkoor nog een feestelijk staartje kunnen krijgen ook. Terwijl mevr. Af. van Kinscliot- Uorhout Mees en haar zoon be langstellend toekijken, verdienen enkele kaboutertjes hun heitje voor een karweitje. Mevr. Van Kinschot, die als vele huismoeders druk aan de schoonmaak is. kwam deze hulp goed van pas. ..Gaan jullie maar de ramen zemen", luidde haar op dracht. waaraan prompt werd vol daan. En omdat ze liet zo goed deden, kreeg ieder behalve een heitje ook een paaseitje en een glas limonade. Ook morgen en zaterdag zijn de School voetbaltoernooi Junioren van Ambachtsschool winnen L.D.-heker Onder wel zeer onprettige weersomstandigheden zijn hedenmorgen op de terreinen van de Leidse Hout de Leidse finales van het schoolvoetbat-toernooi gehouden. Erg druk was het dan ook begrijpelijkerwijs niet, doch de tribune bleek toch dermate bezet, dat haar bevolking in staat bleek voor het nodige „geluid" zorg te dragen. Begonnen werd met de demi-finales van de lagere scholen. Een uitstekende indruk daarby maakte de school van de heer Van Weizen. de Zuidsingel, die in keurig tenu compleet met rugnum- waar zij kunnen schuilen bij onwerk- mers al waren ze er maar met bord baar weer Het deed de heer Kiers ge- kryt op aangebracht, hun tegenstanders noegen. dat de Stichting alcoholvrije bedrijven de exploitatie van de Kanti ne op zich heeft genomen. Nadat de heer J. Sietses. een der fir manten van de firma Kuyl een kort dankwoord had gesproken, was het woord aan de heer ir A Oosterbroek, die namens de Stichting alcoholvrije bedrijven het beheer van de kantine aanvaardde. De heer Weideman sprak namens de drie arbeidersorganisaties zijn grote waardering uit voor dit ini tiatief. waardoor in Leiden de eerste moderne, uitneembare kantine, waar over wij reeds eerder schreven, in ge bruik kon worden gesteld Insp. Verzijden individueel sabelkanipioen van de Nederlandse politie BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Willem Cornells, zn van M. Bles en M. d. Tuin; Anna Jannetje, dr van M. F schaap en A. Varkevlsser; Maria Anna, dr van A. U. Spadon en A. Rozler; Martyn, zn van N. Kleijne en M. van de Werken; Antoinette Bernadette Maria, dr van J. H. M M. Loenen en J. M. Blankert; Henrlcus Petrus Joseph Maria, zn van J. H. A. M. Snljers en A. M Nieuwesteeg; Catharlna Cornelia, dr van S. Bos en C. Kriek; Hllie- gonda. dr van C. H. Dlsseveld en W. J Koch; Leonieke. dr van J. Versteeg en J. G de Vries; Klaas Hendrik, zn van H. Ouwehand en v. Beelen; Bernhard Altons. zn van R. P. Blansjaar en M. L. de Boer. GETROUWD P. J. M. Geurts en M. G. van Senus; W G. Tijhaar en M. H. Montanus; P. Z. Slerat en A. P. Mlssler; J. de Jong en M. J Oogjen; C. L. Piket en C. BelJ; N. Celnola en P. S. M. v. Velzen; D. Meijer en J. Fasscur; W. F. dc Bruin cn D. Plas- roeljer; R. Manden en W. Muljen; L. P. J. Rooyakkers en J. Kuyi. OVERLEDEN M. v. Leeuwen, hulsvr. van v. Velzen, 81 Jr; P. Franken, man. 52 Jr; J. C. Delfos, vrouw. 70 Jaar. Rapenburg en Caeciliastraat in dc finale beide met 20 sloegen. Een kranige prestatie, die „meester" niet onbeloond mocht laten. Jammer natuurlijk dappere mannetjes van de Caecülastraat die hun demi-finale tegen de Rijnsbui gersingel wonnen na. 29 straf schoppen. En hoe genomen! Zuidsingel werd dus terecht eerste en zal a.s. zaterdag in de streekfinale zeker ook het beste beentje voorzetten. Hierna was de beurt aan de junioren Deze finale werd betwist door de man nen van Parlevliet en Broere: de Am bachtsschool en de junioren van het R.-K. Lyceum, die doorgaans in dit toernooi hoge ogen gooien. De rood witte Ambachtsscholieren braken in de ze wedstrijd echter de hegemonie var hun tegenstanders Nadat met blanke stand was gedraaid, werden de groen- hemden door een snelle actie van de AB S-linksbuiten verrast, hetgeen sulteerde in een 10 voorsprong voor de Haagwegjongens. Het bleek voldoende, zodat d«* Ambachtsschool he t kam pioenschap bphaalde en nogmaals mag laten zien. waartoe ze in staat zijn Daarna brak de grote strijd aan tussen de gerenommeerde tegenstanders: R.-K. Lyceum en Chr. Lyceum. En zoals zo vele malen werd het ook nu weer een spannende, levendige wedstrijd, die het aanzien volkomen waard was. Bij de geel-zwarten viel vooral het spel op van Rudi Schelke. die iedere keer weer de goede R.-K Lvceum-aanval tot staan bracht en het scoren belette Het betere ploegverband bij het Chr. Lyceum gaf E. de Vos promoveert naar de hoofdafdeling Gisteren werden in Delft de sabel kampioenschappen van de Nederlandse politie gehouden. In de korpswedstrijd (11 équipes) werd de ploeg van de LPSV met 24 g.p. 4e achter de kam pioen Den Haag (34 g.p gevolgd door Hermandad Rotterdam (30 g.p.) en Den Bosch (27 g.p.) In de personele wedstrijden boekte de LPSV grote successen. Verzijden werd in de hoofdafdeling met 10 g.p. en 23 o.t„ na barrage met zijn Haagse rivaal Tjepkema. politie-sabelkampioen. In de beslissingsmatch sloeg hij na een aanvankelijke achterstand van 0-2 Tjepkema gedecideerd met 4-2. Hane- Insp. Ver zijden veld werd in deze afdeling met 5 gp. 8ste. De Vos presteerde het om na een éénjarig verblijf in de eerste afdeling met 10 g.p. dc tweede plaats te ver overen. waardoor hij naar de hoofdaf deling promoveerde Een pracht succes voor deze jonge sabreur. die door zijn prestatie het aantal LPSV-hoofdklas- sers op 3 bracht Ham had een belangrijk aandeel ge had in de bereikte 4e plaats in de korpswedstrijd, waarna hij in de indi viduele wedstrijd zijn kruit verschoten bleek te hebben. Hij werd 15e Smiet werd in de 2e afdeling in de demi-finale geëlimineerd Grünther's verklaring DUITS COMMENTAAR Het Westdultse ministerie van Defen sie heeft zijn vertegenwoordiger bij het Navo-hoofdkwartier opgedragen volledig verslag uit te brengen over de recente verklaring van generaal Grtinther. de Navo-bevelhebber ln Europa. Zoals gemeld, beeft de gene raal volgens de „Neue Rhelnzeitung" onlangs gezegd, dat Duitsland in ge val van oorlog door Sovjet-strijd krachten onder de voet gelopen en later zou moeten worden bevrijd. De invloedrijke rechtse „Frankfurter Allgemeine Zeitung' (onafhankelijk) noemt Grünther vandaag een .slecht psycholoog" Als Grunther werkelijk de verklaring heeft afgelegd zoals de Neue Rhein- zeitung" die weergaf, aldus het blad. zou West-Duitsland het voorbeeld van Nederland moeten volgen en de vraag moeten stellen. Waarom zou Duitsland miljardeu marken beLalen om alleen maar de ver naar achter gelegen Brits- Amerikaanse linies te beschermen. Elk land dat zichzelf verdedigt, wil niet slechts bevrijd worden, het wil zijn leven reddenaldus d« Frankfurter Allgemaine Zei tun»" ren slotte de doorslag en nadat links buiten Chandron met een fraai doel punt zijn elftal de leiding had bezorgd, werd al spoedig duidelijk wie de strijd zou winnen Het heftig slotoffensief der R.-K. Lers mocht dan ook niet meer baten. Hiermede waren de Leidse finales ten einde. Het afdelingsbestuurslid en voor zitter der School voetbalcommissie bracht m hartelijke bewoordingen zijn dank tot uiting aan zijn mede-commis sieleden Van Schro. Van Weizen. Mizee en Prevo voor hun uitstekende organi satie. dankte de spelers voor hun spor tiviteit en reikte met enige toepasselijke woord..1 de prijzen uit aan de winnaars, waarvan hij hoopte, dat zij zich as. zaterdag met dezelfde animo in de strijd zullen werpen. In de afd. Lagere Scholen ging dus de Schoolsportbeker voor 1956 naar de Zuidsingel. De Ambachtsschool krijgt voor een jaar de Leidsch Dagblad Juniorenbeker in bezit, terwijl de senioren van het Chr. Lvceum beslag legden op de beker der Afd. Leiden van de K N V B padvinders(sters) onder het motto: ..Door en voor de beweging" nog druk in de weer met het opknappen van alle mogelijke werkjes. BEURSOVERZICHT RUSTIG EN HOGER Amsterdam, 5 april In tegenstelling tot gisteren toen in ternationale fondsen merendeels onder enig aanbod hadden te leiden, kreeg vandaag een vastere stemming de over hand. Daartoe had Wallstreet de stoot gegeven waar de. beurs een vast slot ver toonde. Olie was in New York 1% dol lar hoger. Daardoor werd vanmiddag liet niveau van het begin van deze week t.w. 745 weer bereikt. Dit betekende ten opzichte van gisteren een koesstyging van 13 punten. Algemeen wordt echter geklaagd over de schaarste aan beschik baar materiaal waai door aan de vraag slechts tegen aanmerkelyk hogere koer sen is te voldoen. Daartegenover zou licht aanbod reeds tot een betrekkelijk scherpe daling kunnen leiden. Hieruit volgt dat met fluctuaties in de Oliehoek voorlopig rekening kan worden gehou den. AKU. Philips en Unilever waren enige punten in herstel maar speelden geen rol van betekenis. Het jaarverslag van Philips wordt met grote belangstelling afgewacht In de Scheepvaarthoek was de stemming verdeeld Kon Boot. die vanmorgen nog op 21214 lagen, vielen vanmiddag met een koers van 209 ge ducht tegen. Ook Scheepvaart Unie viel nauwelijks op. Wel echter Maatschappij „Nederland" die aantrok tot bijna 220 ingevolge het gunstige verslag. De In donesische markt was onbelangrijk. In HVA ging vrijwel niets om. Rubber- en Tabakswaarden bleven onveranderd. Van de locale industrie waren Hoog ovens beter op het jaarverslag evenals Zwanenberg Oreanon. Kon. Papier rea geerde nauwelyks op de Jaarstukken. Ook in Amsterdamse Ballast viel weinig te bemerken De markt sloot rustig. Staatsfondsen kalm. KOERSEN Amsterdam, 5 april Londen 10.65% 10 653,iNew York 3.82%—3.82%; Montreal 3.83"4—3.83',.Parijs 1.0815— 1 0825: Brussel 7.62'»-0.63%: Frank furt 90.82—90.87: Zürich 86.90%— 86 95' Ziirich (vr. francs) 89.29% 89.23%; Stockholm 73.32%—73.37%Ko penhagen 55.02—55 07. Oslo 53.21 'i 53.26l4Milaan 60.68'60.73',4. Beurs van Amsterdam Donderdag 5 april ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '51 3)4 102102% Grootboek obl100% Ned. '53 (314) 100% 10011 Ned 53 3% 100% 100', Ned. '48 3'* 97% 97 Ned. '54 3% 97 97 Ned. '55 3% 97% 97 Ned. '55 II 398', 98 Ned. '47 3% 3 98% 98% Dollarlng '47 3 97% 97 Investeringscert. 3 99 98% Ned. 62-64 3 99% 99% Indië '37 A 3 96,197 Grootboek '46 3 96 V< 9511 ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 71 69% Nat. Handelsbank 151 150 Ned Handelmy223 223 A.K.U 322'i 324'» Philips 331 335% Philips '55 326 32914 Unilever 374 376 Wilton Feyenoord 305 307',i BUiton 2de r307 307% Kon. Olie f.50 732% Kon. Olie 732% 745% Amst. Rubber 116% 115% Holl. Amer. lun 206 207% Kon. Ned. Stoomb. 211 210 Ned. Scheepv. Unie 202 203% H.V.A137 135 Java Cult80%. 80 Deli My154% 153% Senembah101% 102% NIET -ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 99% 100 Den Haag 1937 1 3.. 101B Leiden 1947 98 B R'dam '37 I III 3% 100% 100% Industr. Obligaties Pkilips Dollar Inf 106 106 Premieleningen A'dam '51 2% 135% 135 Eindhoven '54 2% 105 10! Enschede '54 2% 111% L 11] Den Haag '52 12%.. 134 135 idem n 2% 139% R'dam '52 I 2% 135% 13( idem n 2% 135% Utrecht '53 2% 121% N1ET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank 247% 24f Rotterd. Bank226% 225 Twentsche Bank238 23? Industrie Ondernemingen Ned. G. enSpir. fabr. 253% 246 Kon. Ned. Grofsm. 117 147 Rott. Droogd. My. 675 685 Tieleman en Dros 14% l< Handelsondernemingen Borsumu. cvA 11000 121 116 150% 151% Diversen Albert Heyn 287 B 289% Ned. M. Walv. Vrt. 72% 72% Spoorwegen Deli Spoorw. My. 28% 27% Amerik. fondsen 80% 81% Shell Oil Cy 81ft 81% Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen VJC 4/4 Holl. Constructie 418GB 418 Ing bur. v. Bouwnyv 142 Int. Kunststoff. Ind 76GB 74 Kon. Ned. Edelmet 88 84 Pref. w.a. idem 90 Textiel Gebr. v. Wyk 88 88 Leidsche Wolspinn 349 350GB Ned. Electrolasm, 353 353 Sikkens Lakfabr '53 5 00G Ver. Touwfabrleken 191% Werninlc's Betonm. 140% 143%

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3