De Groot en Demmendal gelijk aan de eindstreep Kandidatentoernooi Parencompetitie Vrachtauto met aanhangwagen in 80 meter diepe groeve gestort CLOWNTJE RICK ZATERDAG 31 MAART Om de Zilveren Koning van ons blad De laatste ronde van de wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van de Leidse Schaakbond heeft, zowel in de le als in de 2e klasse, geen beslissing gebracht. Mr. De Groot cn Demmendal (le klasse) speelden tegen elkaar remise en bleven dus gelijk; Van Klaveren en Van der Leek (2e klasse) wonnen elk hun partij en ook zij bereiken derhalve tezamen de eindstreep. Er moeten nu be- slissingspartijen volgen, drie in getal, en eerst daarna is de Leidse Schaakbond weer zijn kampioen rijk. Mochten ook die beslissingspartijen in een gelijk spel eindigen, dan wordt doorgespeeld tot het eerste winstpunt. Er was een zekere nerveuze spanning In de speelzaal merkbaar, toen Dem mendal en mr. De Groot hun partij be gonnen. Dez etwee LS G.'ers hebben et telijke partijen met elkaar gespeeld en remise was er niet dikwijls bij. Het lag dus voor de hand een beslissing te ver wachten, waarbij de kansen echter ge heel open waren. De grotere theoretische kennis van mr. De Groot, en dan in het bijzonder van de openingen, kon al di rect ln het begin der partij van belang zijn. Volgens zijn gewoonte ging Dem mendal door een afwijkende zet de theo rie zoveel mogelijk uit de weg en daar hü wit had, kon dat zonder bezwaar ge schieden, al bracht dat dan tevens mede dat mr. De Groot geen moeite had om de stelling in een volstrekt evenwicht te brengen. Er volgde een wederzijds af tasten naar zwakke punten en mogelijk heden, waarbij Demmendal via een paardoffer een kansje kon proberen, maar het tenslotte toch niet aandurfde vanwege de niet zo gemakkelijk te be rekenen gevolgen. Langzaam maar zeker verdwenen de meeste officieren door ruil van het bord en toen de 40e zet gedaan was. resteerde er inderdaad niets meer en was remise onvermijdelijk. Ketting en Barkema moesten in htm onderlinge partij uitmaken wie van hen de derde plaats in de eindstand zou in nemen. In een uitstekend door Ketting opgezette partij, waarin Barkema zich Siciliaans verdedigde, verzuimde hij ten slotte vruchten daarvan te plukken. Het pionoffer dat hij bracht was correct, maar de daarop mogelijke kwaliteits winst zag hij (en ook Barkema, zoals na afloop bleek» niet. In plaats daarvan bleef hii plotseling met een stuk achter- zitten. Dat dit tot de ondergang moest leiden, was duidelijk en Ketting wacht te het bewjjs daarvan terecht niet af. Door Van den Oord's terugtrekken we. gens ziekte, kwam Modderman, zeer tot zijn ongenoegen, aan een reglementair winstpunt. In de 2e klasse waren de uitslagen: Van der LeekKerkhoven 10, Ouwer- sloot—Van Klaveren 0—1, Groenendijk- Batenburg 10. De eindstanden zijn: le klasse: W. G. Demmendal (LS.G.) en mr. A. de Groot (L.S.G.) A. Bar kema (Philidor) 4; E. Ketting (Bhllidor) 3; A. E. J. Modderman (L.S.G.) 2'.4; P. J. Preenen (Philidor) 2 en Th. van den Oord (L.S.G.) pnt. 2e klasse: A. van Klaveren (Leider dorp) en P. C. van der Leek (Leider dorp) 4; L. J. Groenendijk (Vrienden schaar» 3; H. Ouwersloot (Vrienden schaar» 2(6, J. Kerkhoven (LS.G t 1% en L. C. Batenburg (Leithen) 0 pnt. (Ingez. Med.-Adv.) België - Nederland niet op T.V. De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft geen toestemming verleend voor een televisie-uitzending van de voet balwedstrijd BelgiëNederland, die op zondag 8 april a.s. In Antwerpen zal worden gespeeld. Voetbal - overzicht Voor de eerste klasse C van de com petitie betaald voetbal krijgt UV3 tweede Paasdag het Zaanse KFC op bezoek, dat met een comfortabele voor sprong aan het hoofd van de ranglijst van deze afdeling staan In de uitwed strijd tegen deze Koogse club speelde UVS een prima partij voetbal, hoewel toen verloren werd. Gezien het verloop van de competitie moeten we voorspel len dat ook ditmaal onze stadgenoten aan het korte eind zullen trekken. Niet temin geloven wij, dat de blauw-witten de KFC-ers goed party zullen geven en op een interessant wedstrijd gerekend mag worden. In de 2e klasse A van de amateurcom petitie hebben Lugdunum en LFC een vrije dag. LFC speelt op tweede Paasdag in Den Haag een vriendschappelijke wedstrijd tegen VIOS en Lugdunum zal ongetwijfeld reikhalzend uitkijken naar het resultaat van de ontmoeting HBS HW. In de derde klasse B speelt Roodenburg in Loosduinen tegen GDA. voor welke vereniging de Leidse Houtbewoners moe ten oppassen. Alphia krij-gt in 3C hek- kesluiter Waddinxveen op bezoek en gaat winnen. In de vierde klasse A zien we winst voor Meerburg ln de thuiswed strijd tegen DOSR. terwijl ook Llsse ln Zoetermeer tegen DSO wel aan het lang ste eind zal trekken. ToneeidoTeylin- gen lijkt ons een open strijd. Selier brak pols Naar wij vernemen heeft Selier van LFC tijdens de woensdagavond J.l. ge speelde wedstrijd Gouda-LFC een pols gebroken. Dit werd eerst enkele uren na afloop van de ontmoeting, waarin hij zo voortreffelijk zijn doel verdedigd had, ln het Academisch Ziekenhuis ge constateerd. De Kanaries zullen het dus voorlopig zonder hun doelman moeten stellen. Anderlecht komt niet naar Rotterdam De KNVB heeft bericht ontvangen, dat Anderlecht. de Belgische eredivisie-club zijn toezegging om op 2 mei te Rotterdam tegen het voorlopig Nederlands elftal uit te komen, niet gestand kan doen. Competitiemoeilijkheden vormen van dit besluit de oorzaak. Het bestuur van de KNVB is thans in onderhandeling met enkele andere buitenlandse verenigingen om als spar ring partner te fungeren van het Neder lands elftal. Naar men weet ls deze wedstrijd vastgesteld als laatste wapen schouw voor de landenontmoetlng tussen Nederland en Ierland, welke op 10 mei (Hemelvaartsdag) te Rotterdam is vastgesteld Kick Smit gaat Alkmaar trainen Het bestuur van „Alkmaar" heeft de oud-International Kick Smit uit Haar lem aangesteld als trainer van de Noordhollandse vereniging. Zodra de toestemming van de KNVB, welke op korte termijn kan worden tegemoet ge zien, binnen is, zal het contract worden gotekend. 2e PAASDAG 2.30 uur de belangrijke wedstrüd IJ.V.S. - K.F.C. Belgisch elftal is reeds samengesteld De keuzeeommissie van de Konink lijke Belgische Voetbalbond heeft de elf lallen die op zaterdag 7 en op zon dag 8 april tegen respectievelijk het Nederlands B-elftal te Tilburg en het Nederlands A-team te Antwerpen zul len uitkomen, als volgt samengesteld: België A:DoeI: Gernaey (Oostende); achter: Dries (Berchem) en Van Brandt (Liersc); midden: Huysmans Beerschot). Van Kerkkhoven (Daring) en Mees (Antwerp); voor: Jurion, Van den Bosch. De Wael, Mermans (allen van Anderlecht» en Orlans (La Gan- toise). Reserves: Dresen (Lierse) Di- ricx (Union St. Gilloise), Carré (Luik) en Houf (Standard Luik). België B: Doel: Bruggeman (Union St. Gilloise): achter: Wauters (Antwerp» en Culot (Anderlecht); midden: Close (Union St. Gilloise). Storme (La Gan- toise» en Hanon (Anderlecht»: voor: Verlinden (F. C. Boom». Beerens (S. C. Charleroi), Willems (La Gantoiset, Straetmans (White Star) en Sanders (Oostende). Zwaluwen spelen tegen Studentenelftal Op zaterdag 7 april zal op het HBS- terrein te Den Haag een Zwaluw-elftal spelen tegen het Nederlands studenten elftal. Het zwaluwen-elftal is als volgt samengesteld: Doel: v. d Land (HBS»; achter: Polman (Quick» en Ruvsch (VUC): midden: R Goldman (HBS), Doarlas (VCS) en Clarijn (RFC); voor: Scherpenhuizen RFFC>, Timmer (Was senaar), Barendse (VCS). De Kleermae. ker (Blauw Zwart» en Stol (HW) Reserves: Duran (Quick), Roos (VCS) en Heymans (LFC). Voetbal in Engeland De uitslagen van de wedstrijden, gis teren gespeeld voor de Engelse League luiden: Blackpool—Bolton Wanderers 00; Charlton Athletic—Burnley 21; Ever- tonSheffield United 14; Luton Town Chelsea 22; Manchester United Newcastle United 52- Portsmouth Cardiff City 1—1; SunderlandMan chester City 0—3; Tottenham Hotspur- Preston Norbhend 04. Schoolvoetbal in de Paasvakantie Volgende week worden er in Leiden en Omgeving sohool-voetbalwedstryden ge speeld waaraan door 153 elftallen wordt deelgenomen. In Leiden wordt gespeeld op de velden in de Leidse Hout. op het UVS-terrem en op de velden van LFC. VNL en DO- COS Mogen we de Jeugdige voetballers aaivporen op tijd aanwezig te zijn en de speelvelden vrij te houden. Mochten de wedstrijden door regen on verhoopt niet door kunnen gaan, dan wordt dit vermeldt bij de Fa Meijkamp aan de Aalmarkt en bij de Fa. v. d. Bom aan de Haven. Bridgeclub De Sleutels Ook ditmaal heeft het Sleutelsteam v. Wingen het districtskampioenschap Hoofdklasse behaald door een benauwde overwinning op het team van Noordwij- kerhout. In de eerste klasse werd het team De Bruin districtskampioen. Voor de Waddingtoncup won het 16- tal van „De Sleutels" met 11 pt. van de Haags Bednjfs Brigöbond, waardoor het zich dus plaatste voor dc volgende ronde. In de strijd om de H.P.-beker werd het eerste klas-team uitgeschakeld door een nederlaag tegen het Haagse „SansAtout" Door een gelijkspel te behalen tegen W.O.C., nummer twee op de ranglijst, klasseerde het Landelijk-Hoofdklasse- team zioh voor een gedeelde 3/4 plaats. In de Gewestelijke Parenwedstrijden hoofdklasse bereikten d? paren De GeusGoutier, Meester—Cu ilenburg en v WeerenVerkuil respectievelijk een vierde, zesde en twaalfde plaats. In de eerste klasse eindigde het paar VisserDe Vries op de 16de plaats, ter wijl de heren Koek—Klem na een aan vankelijke goede start ook in de tweede helft eindigde AUTOMOBILISME Geen serie sportwagens in Tulpen-rallye Als gevolg van een onlangs in Frank rijk aangenomen wet. waarbij de deelne ming aan rallyes voor het Franse grond, gebied beperkt wordt tot normale serie wagens. groot toerisme wagens en spe ciale seriewagens, zullen ook tot de 8e Tulpen-rallye slechts deze drie catego rieën worden toegelaten. Dit betekent dat de vierde categorie, die der serie sportwagens, komt te vervallen. De organisatoren van de Tulpen-rallye betreuren dit ten zeerste, maai" het is duidelijk dat voor hun tocht door de Franse autoriteiten geen uitzondering kan worden gemaakt. Overigens is de be langstelling voor deze rallye groter dan ooit tevoren, en het laat zich aanzien dat ook voor de nieuwe rallye-klasse tal van inschrijvingen zullen binnenkomen. Onze schaakrubriek Schaken is geen kijkspel en wedstrijdschaak was dan ook tot heden al leen dan in staat grote publieke belangstelling te trekken, wanneer er iets bijzonders aan de hand was. Dat was bijv. het geval toen een landgenoot (zijn naam behoeven wü niet eens te noemen!) om het wereldkampioenschap te gen Aljeehin speelde en dat was opnieuw het geval toen in Groningen in het eerste grote naoorlogse toernooi de Russen met hun zes sterkste grootmees ters. waaronder de huidige wereldkampioen Botwinnik, zich met 14 andere rollega's kwamen meten en diezelfde landgenoot daarin het toernooisucces van zijn leven wist te boeken. Maar de vrijwel onafgebroken Neder landse activiteit op het gebied van het organiseren van belangrijke schaakge beurtenissen, heeft blijkbaar de aan dacht van het grote publiek wakker ge schud en In het Minerva-paviljoen te Amsterdam kan men dan ook bij elke ronde van het kandidatentoernooi vóór het wereldkampioenschap, waarin nu eens niet een Nederlander meespeelt, een grote schare belangstellenden aan treffen. Er is buiten het verloop op de borden zelve, heel wat te zien en waar te nemen. Geen mens ontkomt aan de eigenaardige bekoring van een zwijgen de zaal. waarin slechts het hoognodige fluisterend te berde wordt gebracht en men de. in dit geval vijf. klokken hun ééntonig werk vijf uren lang kan ho ren doen De grootmeesters hebben hun eigenaardigheden en. al zijn zij allen naar het uiterlijk rustig en beheerst, hun innerlijke spanningen komen daar in tot uiting. Zo kan bijv. Smyslof. aan wiens ge zicht. wat voller geworden sinds zijn vorige verblijf in ons land. men niets bespeurt, wanneer hij niet aan zet ls. beslist niet achter het bord blijven zit ten en moet aan de wandel. Keres. slank en jeugdig als altijd (men ziet hem zijn 40 jaren niet aan) zit, wan neer aan zet, altijd met zijn benen te schommelen. Slechts een enkele maal ontlaadt zich de spanning van de zaal als geheel. Dat gebeurde bijvoorbeeld toen Keres reeds in de eerste minuten van de eerste ronde een volstrekt onge bruikelijke opening, die wilde verwikke lingen schiep, tegen zijn rivaal Bron- stein koos. Voorts toen Petrosjan, die na een prachtige partij Bronstein vrijwel op de knieën had. in een ogenblik van schaakblindheid zomaar zijn dame liet instaan en toen natuurlijk kon opgeven. Tegen het einde van de dagelijkse speel tijd wordt het steeds wat onrustiger in de zaal. In elke ronde zijn er wel par tijen. waarbij de tijdnood een rol gaat spelen en wedstrijdleider Euwe dirigeert dan zijn assistenten naar de diverse bedreigde punten, want hü kan n'et overal tegelijk zijn. Er zijn dan ook reeds partijen door tijdsoverschrijding verloren gegaan, maar. zoals meestal, stonden de overschrijders ook zonder dat al wel op verlies Na drie ronden geeft de stand r.og niet veel houvast. Beter doen wü nan ook aan de hand van het vertoonde spel enige, maar toch nog zeer gereserveerde, conclusies te trekken. En die zün dan deze. dat Bronstein en Smyslof. de twee voornaamst favorieten, nog niet op voile toeren schijnen te draaien. Bronstein stond tegen Petrosjan glad verloren, toen deze, zoals rpeds <pge- merkt. plotseling zijn dame Het Ins'ran. Smyslof kreeg van dezelfde tege.ntm- der zün eerste nul te incsaseren. 'ie-es daarentegen schynt goed ln v»rm en büzonder strijdlustig, getuige zün cpzet tegen Bronstein. Ook de belde jeugdige grootmeesters, Spassky en Panno 1 fb- ben reeds laten zien. dat zü heelwat ln hun mars hebben, terwijl tenslv.te de )*8jech. Ar. Filip, «lch ontpont» flos een speler, waar geducht rekening mede moet worden gehouden. Pilnik sluit voorlopig de rfj met slechts zén enkele remise, maar dat wi] genszins zeg,en, dat hy reeds „van de kaart" v»i zyn. En van Geiler, Szabo en Petrosjan kunnen wij dat evenmin zeggen, inte gendeel. Na vandaag volgt er een kort paas- reces. daarna gaat de tweede week van dit in totaal vüf weken durende toer nooi met 18 ronden in. Wij hopen U aan het einde van de volgende week meer te kunnen vertellen. Netto-opbrengst melk hoger dan garantieprijs OVER 1954—1955 Het Bedrijfschap voor Zuivel heeft de netto-opbrengst van alle in Nederland tot zuivel- en melkprodukten verwerkte en in consumptie gebrachte melk in het melkprijs)aar 1954/1955 berekend op f. 22.595 per 100 kg melk met 3 7 vet, dwz. ongeveer 60 cent boven de voor dat melkprijsjaar geldende algemene garantieprijs van f 22 per 100 kg melk, aldus deelt het Ministerie van Land bouw. Visserij en Voedselvoorziening mede. Dit betekent dat de toeslagen, welke voor bepaalde gebieden van ons land in het vooruitzicht waren gesteld, nl. een toeslag van maximaal f. 1.70 per 100 kg melk met 3.7 vet en een gedeeltelijke toeslag van maximaal f. 0 85 met het verschil ad f. 0.60 tussen de algemene garantieprijs en de netto opbrengst zullen worden verminderd. In de Staatscourant van donderdag is een beschikking van de Minister van Landbouw. Visserrij en Voedselvoor ziening gepubliceerd, waarbij de uitbe taling van de melkprijstoeslag 1954-"55 wordt geregeld. De heer H. F. Eschauzier. direc teur-generaal voor politieke zaken van het Ministerie van Buitenlandse Zaken, als Nederlands vertegen woordiger bij de bijeenkomst van de speciale commissie van de O E E.8. Organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking) voor vraagstukken op het terrein der kernenergie. ZWEMMEN George Breen (V.S.) breekt wereldrecord 1500 meter Tydens universitaire zwemkamploen- schappen in het 50 meter bad van New Haven heeft de 20-jarige Amerikaan George Breen van de Universiteit van Cortland het wereldrecord op de 1500 meter vrüe slag verbeterd en gebracht op 18 min 5.9 sec. Het officiële jecord staat sedert 16 ugustus 1949 op naam van de Japan ner Honsnishin Furuhasi, die in Los Angeles een tyd van 18 min. 19 sec. liet afdrukken. WATERPOLO Leids zevental tegen Oxford University Het Leids zevental, dat zaterdag 7 april a.s. in de Overdekte tegen het ze vental van de Oxford University speelt is als volgt samengesteld: J. P. Heck (LZC), Zitman LZC), Van Rooyen (Sleutelstad), Hensing Zijl) H. Timmermans (LZC), Dool "(Sleutel stad) en Van Berkel (Sleutelstad). TENNIS TurkyeNederland wordt in Ankara gespeeld Het bestuur van de Turkse Lawnten- nisbond heeft bepaald dat de wedstrüd Turkije-Nederland, voor de eerste ronde van de Europese zone van het toernooi om de Davis Cup op vrijdag 27. zaterdag 28 en zondag 29 april te Ankara zal worden gespeeld. SCHAKEN Kandidatentoernooi De uitslagen van de derde ronde van het Kandidatentoernooi te Amsterdam luiden: Bronstein (Rusland»Spasskv Rusland) 'i—'/i. Panno (Argentinië) Gelier (Rusland) Vi',i. Filip (Tsj. Si.) •Szabo (Hong 10. Keres (Rusland» Pilnik (Arg.) 10, Smyslof (Rusland) -Petrosian 'Rusland) afgebr. Uitslagen afgebroken partijen: Gei lerSmyslof 01. Kere.sBronstein ViV2GeilerPetrosian 10. Pilnik Filip Va. De stand na de derde ronde luidt: 1. Panno, Filip, Keres en Bronstein allen 2 pnt5. Smyslov 1% pnt en 1 afgebr. partij. 6/7 Geiler en Spassky. beiden \V» pnt.. 8 Szabo 1 pnt 9. Pil nik V4 pnt10 Petrosian 0 pnt en 1 af gebroken partij Onze Bridgerubriek Het vorige weekeinde traden elf van Nederlands beste bridge paren in Utrecht aan. om uit te rechten wie in 1956 de titel van landskampioen zou mogen voe ren. Er was in februari al een weekeinde gespeeld waarin de helft van het toernooi gereed was gekomen en waarna er nog diverse kandidaten waren die de eerste plaats zouden kunnen veroveren. Zaterdags begon men om 3 uur en het was eerst hajf elf. alvorens de spelers aan naar bed gaan konden denken. Zondags startte men 's ochtends om half twaalf en - inet één uur pauze - werd tot 's avonds 11 uur gespeeld. Toen deze marathon achter de rug was. bleek dat de kampioenen van het vorige iaar Cats- Kramer, ook ditmaal aan het langste eind getrokken hadden. Met 425^ punten (bij een gemiddelde van 400) bezetten zij de eerste plaats. Filar ski-Verboog kwamen direct daarachter met 423(6 en de gebr. Kalzer werden nummer drie met 418(6. Als men bedenkt dat er 200 spellen werden gespeeld en dat men in elk spel een waardering van 0 tot 4 punten kon behalen, zal het wel duidelijk zijn hoe hevig er gevochten is om de match- punten. De winnaars kwamen 25(6 pnt. boven het gemiddelde uit, hetgeen neerkomt op een percentage van onge veer 53 percent Over het algemeen spelen de sterk ste paren van deze groep in de 2 maal 10 spellen welke men tegen eik ander paar krijgt te spelen, ongeveer gelijk op. Per zitting van 10 spellen vallen er 40 punten te verdelen en uitslagen als 22-18 of 21-19 of 20(6-19'6 vallen als normaal te beschouwen De ..uitschie ters'. scores als 28-12 enz worden over het algemeen slechts door de sterkere paren te^en de zwakkere gemaakt en geven uiteindelijk de doorslag voor het eindresultaat. Het is dan ook wel goed. dat de NBB deze groep niet groter dan 10 paren laat zijn. want reeds hier is het zéér twyfelachtig of men in Neder land werkelijk 10 paren kan vinden van het gehalte, dat men zo graag in een meesterklasse ziet. Een zéér typerend verschünsel is nog het volgende. Reeds vele malen is het voorgekomen, dat een paar dat uit de afd. A degradeerde naar de afdeling B, het volgende jaar direct weer naar A promoveerde. Omgekeerd is het ook re gelmatig voorgekomen dat de kampioen van B. na zijn promotie naar A. het volgende jaar onmiddellijk weer uit die hoogste afdeling verdween. Ook dit jaar hebben wü dat weer te alen gekregen. Boender-Bouwman het vorige jaar met vele straatlengten kampioen van de meesterklasse B. konden het dit jaar niet bolwerken in afd. A en moeten weer degraderen. Ook hieruit blijkt wel. dat de naam meesterklasse B uit organisato risch-psychologische overwegingen wel goed gekozen moge zijn. doch niet met de werkelykheid in overeenstemming is. Het verschil tussen de groep A en de groep B is dermate groot, dat men niet van een afgeronde meesterklasse mag spreken In schaken springt men zéér zorgvuldig om met de titels meester en groot-meester, doch in bridge wordt die zorgvuldigheid veel minder betracht Tot slot een belangwekkend spel uit dit zware toernooi van 200. spellen: west: Sch. A H 8 6 5 4 Ha. B 10 9 8 Ru. 4 3 oost: Sch. B 9 Ha. H 6 4 Ru. A B KI. V B 7 6 4 2 west opende 1 KJ. A Oost begon te schoppen, oost 2 sa en hierna 4 schop pen van west Noord speelde hartenaas voor, waar op door zuid de harten 2 werd by ge speeld. Noord volgde toen met klaveren 3, oost de 2, zuid de 9. genomen met het aas. Hoe speelt U verder? Zullen wy de oplossing eens tot de volgende week uitstellen? U hebt dan wat aar digs om met Uw partner van gedachten over te wisselen. H. W. FILARSKI Verblind door tegenligger Dit ongeluk voltrok zich als volgt. Walter Fromel werd verblind door een tegenligger en verloor de controle over zijn stuur. De machtige wagen reed een berm op„ vernielde een serie boompjes over een afstand van tien meter en velde toen twee bomen met een diame ter van 20 cm. De chauffeur werd uit de wagen geslingerd en bleef bewuste loos naast een van de bomen liggen. Duitse chauffeur redde in België als door een wonder het leven.... (Van onze Brusselse correspondent) De 35-jarige Duitse chaufieur Waller Fromel uit Rupholding ln Beieren heeft zopas in België een fantastisch avontuur beleefd. Hü reed met zün vrachtauto cn aanhangwagen in een Belgische steengroeve niet ver van de Duitse grens. De auto viel 80 meter diep naar beneden, maar Walter bleef in leven! De enorme vrachtwagen steekt met motor en stuureabine voor de helft in de grond en is compleet vermorzeld door de geweldige schok. De resten liggen honderden meters ln het rond geslingerd.. Dit gebeurde te Haccourt op de autoweg van de Duitse grens naar Antwerpen. Met een vervaarlijk geraas donderden vrachtauto en aanhangwagen 80 meter diep naar beneden in de afgrond van de steengroeve, eigendom van de beken de Belgische cementfabriek CBR. Een uit Maastricht komend automobilist vond de chauffeur en vervoerde hem naar de rijkswacht. De Duitse fabri kant verscheen enkele uren later ter plaatse en was helemaal niet onder de indruk van het geval. Hij was blij dat zijn chauffeur nog leefde! De wagen had overigens één miljoen Belgische francs oof 76.000 gulden gekost De aanhangwagen is vernield maar bleef rechtop staan tegen de rotswand. Veldloop kampioenschap van Zuid-Holland Op tweede paasdag organiseert de Wassenaarse atletiekvereniging WIK voor de elfde achtereenvolgende maal .Duinrell-Bosloop". waaraan weer het Zuidhollands Veldloopkampioen schap in de verschillende klassen ver bonden is, en die evenals vorige jaren op het hiervoor bü uitstek geschikte landgoed Duinrell gehouden wordt. Hoewel het aantal deelnemers wel eens gToter geweest is kan men toch op een spannende strijd rekenen, daar de „kwaliteit" van de lopers zeker niet minder geworden is. en vooral het veld bü de junioren A is zeer sterk bezet. Het programma vermeldt de volgende te lopen afstanden: Junioren B 1700 m. junioren A 3400 m. senioren C-D 3400 m. senioren A-B- C 5700 meter. De wedstrijd voor senioren C-D over .00 meter gaat niét om het kampioen schap. de loop van de A-B-C-klasse wél. WIELRENNEN Swift-Combinatie Maandag 2e paas dag nemen A. v Wetten. A v. Houwe- lingen. S v. d Pol en Th de Vroomen deel aan de Ronde van Noord-Holland J. v. Wetten en J d. Berg rüden te Zaandam in de voorwedstrijd voor nieuwelingen. De overige leden vertrekken om 8 urn- van het Stadhuisplein voor een club- tocht naar Zaandam. Het Nederlands cricketelftal zal in het komende seizoen drie officiële landen- wedstrijden spelen. Voor 22 en 23 juni staat een wedstrijd tegen een Zuidaustra- lisch touringteam op het programma op het HCC-terrein te Den Haag: 28 en 29 juli zyn te Hjoernng (Jutland) de De nen onze tegenstanders en voor 18 en 19 augustus is een wedstrijd tegen de „Free Foresters" vastgesteld op het terrein van Rood en Wit te Haarlem. Op de heenreis naar Denemarken zal een NCB-team te Hamburg op 25 en 26 juli een officieuze wedstrüd spelen tegen een ploeg van de British Army on the Rhine. 31 juli en 1 augustus is een Deense combinatie te Kopenhagen tegen stander van een NCB-elftal. De ..Free Foresters" komen op 13 augustus op het VRA-terrein te Am sterdam en op 14 augustus op het ACC- terreln. eveneens te Amsterdam in het veld tegen een bondsploeg: 15 en 16 augustus besluiten zij hun tournee door Nederland met een wedstrijd op het HCC-terrein te Den Haag tegen de .Fla mingo's". r T' 'j 2KOO 2479 - 2480. - Nou. lachte oom Tripje. Gaat dan maar zitten, jongens, dan zal ik eens zien. of ik nog iets weet van vroeger! - Ha. fijn! zei Bunkie tevreden, en ze schoven nog wat dichter om oom Tripje heen. Die trok aan zijn pijp en dacht na; toen begon hij te vertellen. - Toen tante Liezebertha pas in Speelgoedstad was. zou ze me helpen met het huishouden en in de keuken. Maar ze wist toen nog niet zo heel veel van het huishouden af en daarom gebeurden er wel eens rare din gen... Op een dag iras ze druk bezig in de keuken; ze maakte pudding, zie je. Het moest erg lekker worden... van die pudding, die er tiet uitziet of ze van glas is. weet je wel? Nou. tante Liezebertha had eerst alles klaargemaakt wat ze voor die pudding nodig had; maar dat was nogal aan de ruime kant. en inptaats van écn pudding kreeg ze genoeg beslag voor wel vier puddingen! Nou. die gingen toen in de oven en toen ze gaar waren, moesten ze afkoelen; daarom nam tante Liezebertha een plank, zette daar de puddingen op en legde de plank toen op het kozijn, half binnen en halt buiten. En daar juist onder zat ik. op mijn gemak od een ban*

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5