Commando-overdracht bij Marine Opkomst Centrum te Voorschoten Tien jonge officieren beëdigd Leidse Ambachtsschool reikte 185 diploma's uit Stichting „Kunstmanifestaties organiseert belangrijk program Het „zenuwstelsel" van de B.B. 95ste jaargang Zaterdag 31 maart 1956 Tweede blad no. 28795 De commandant van het Marine Opkomstcentrum te Voorschoten, de kapitein luitenant ter zee W. H. de Graaff heeft donderdagmiddag het •commando overgedragen aan de kapitein ter zee R. M. Crommelin. Overste De Graaff verlaat de dienstt met pensioen en heeft een betrekking aanvaard als chef personeel van de Holland-Amerikan Lijn. Vooraf had overste De Graaff, als zijn laatste daad bij de marine, nog tien nieuwe reserve-officieren beëdigd. Het werk dat in het M.O.C. verricht wordt is zeer belangTijk en op moderne leest geschoeid. Met de behuizing is het iets minder goed. aldus de nieuwe com mandant. doch dat zal ook wel in orde komen. Laten wij met ijver en plichts betrachting onze taak vervullen en ik hoop op U te kunnen rekenen, besloot kolonel Crommelin zijn toespraak. Nadat de aftredende en de optredende commandant de eetzaal waar de over dracht plaats vond waren binnen getre den, stelde overste de Graaff de officie ren aan de kolonel Crommelin voor. In •en korte toespraak herinnerde de over ste de Graaff er aan dat hij gedurende twee jaar commandant was geweest van het Marine Opkomst Centrum, en dat hy altijd met veel plezier hier had ge werkt. Ondanks de vele specialisten en het geheel verschillende werk. had het personeel van het M.O.C. toch een een heid gevormd, aangezien allen over tuigd waren van het ene doel: de mari ne te dienen. In het M.O.C. worden de recruten beoordeeld en tenslotte maakt men een keus om zodoende de juiste man op de juiste plaats te brengen. Het deed overste de Graaff genoegen het com mando te kunnen overdragen aan de kolonel Crommelin De overdracht werd met een handdruk'bevestigd. DE POORT De nieuwe commandant zeide er van doordrongen te zijn dat het M.O.C. een belangrijk onderdeel is van de Koninklijke .Marine. Het is de poort, waardoor ieder personeelslid van de marine moet binnengaan. Hy wees er op dat ook de Marine te kampen heeft met een tekort aan per soneel, wat overigens niets nieuws is. Tentyde van Tromp en andere grote admiraals was het al niet veel beter ge steld, en toch betekende men wat, on danks de moeilijkheden. Moge het zo ook tegenwoordig zijn! De moeilijkhe den zullen wij wel weer te boven komen. BEËDIGING Vooraf had In dezelfde zaal de be ëdiging van tien nieuwe reserve-offi cieren plaats gehad. Na het openen van de ban en het voorlezen van het Koninklijk Besluit legden de officie ren in handen van de commandant, de kapitein luitenant ter zee W. H. de Graaff. de eed af. Het waren de lui tenants ter zee derde klasse J. M. T. M Gieskes, R. T. Kranenburg. A. dé De commando-overdracht wordt met een handdruk bekrachtigd. Links de aftredende en rechts de optredende commandant. (Foto L D /Van Vliet.) Jong, M. J. Notenboom, J. W. C. van Casteren, C. Heemskerk, H. van Werk hoven, J. M. Hoffman, A. W. Willem- sen en j. G. Deering. Overste de Graaff wees er in een toe spraak op dat dit een gewichtige dag is in het leven van een marine-officier, een dag die hy nooit zal vergeten. Hij stond vervolgens stil by de betekenis van de eed. Na de beëdiging wenste hy de jonge officieren van harte geluk met de bevordering en wees hen er op dat zij gedurende hun gehele leven marine officier zyn. en dat zij altijd welkom zullen zijn in iedere longroom De beëdigingsplechtigheid werd bijge woond door ouders en bekenden van de Jonge officieren en wethouder G. Schra- ma namens het gemeentebestuur van Voorschoten en mgr. de Sain, hoofd vlootaalmoezenier. De kapel van het Marine vliegkamp Valkenburg verzorgde de muziek. De troepen stonden onder lei ding van de luitenant ter zee. F. Stein- metz. P. van der Meer Nam afscheid van S.L.F. Donderdag nam de heer P. van der Meer. na een diensttijd van bijna 42 jaar afscheid van de Sted. Lichtfabrie ken. In Leiden en omstreken geniet de heer Van der Meer grote bekendheid als voorlichter en propagandist van het gebruik van gas en elektriciteit: bij het personeel der fabrieken stond hij be kend als de immer actieve, vindingrijke, veelzijdige en hulpvaardige collega, die in moeilijke situaties meestal wel een oplossing wist te vinden. Bovendien hebben vele verenigingen in de loop der Jaren een beroep op de heer Van der Meer gedaan bij de verzorging van een filmvoorstelling Op uitdrukkelijk verzoek van de heer Van der Meer had het afscheid een sober karakter. Na een ontvangst door de directeur, ir. Y Ykema. kreeg het personeel gelegenheid tot afscheid ne men. De directeur bracht de heer v. d. Meer mede namens het Gemeentebe stuur. dank voor zyn grote toewijding en accuratesse bij de hem toevertrouw de werkzaamheden betoond in een lange reeks van jaren. Ook vertegenwoordigers van de Per soneelsvereniging spraken hem in in tieme kring toe, waarbij het de heer Van der Meer duidelijk moet zijn ge worden. hoezeer zyn karaktereigen schappen in ruime kring waardering hebben gevonden. Als bewijs van sympathie werd hem namens het personeel een boek over handigd. In de loop van de dag zijn velen de heer Van der Meer de hand komen drukken, waarbij ook de zakelijke rela ties niet ontbraken en waarbij de ge voelens van waardering en hoogachting op oprechte wijze tot uiting kwamen. Israël en Syrië wisselen gevangenen uit Israël en Syrië hebben donderdag onder toezicht van de Verenigde Naties gevangenen uitgewisseld. Israël leverde 41 Syriërs uit, onder wie 35 militairen, terwijl Syrië vier soldaten en een bur ger terugzond. De Syrische soldaten waren gevangen genomen tijdens 2 Israëlische militaire operaties: de laatste was een aanval op Syrische stellingen bij het Meer van Galilea en hij werd in 1955 uitgevoerd. De vier Israëlische soldaten waren meer dan een jaar geleden gevangen genomen, toen zij Syrische telefoonlei dingen aftapten. Donderdagavond kon het bsetuur van de Leidse Ambachtsschool wederom aan 185 leerlingen, die de vakavondsch ooi bezochten en met gunstig gevolg een examen aflegden, een diploma uitreiken. Aan 120 leerlingen werd het einddiplo ma uitgereikt, terwijl aan 65 leerlingen het 3-jarig diploma ter hand werd ge steld. \i vorens de vice-voorzitter. de heer P Herfst de oonzitter. ir. J J G van Hoek was verhinderd tot de uitrei king van de diploma's overging, consta teerde hy met gTote voldoening, dat van de zijde der leerlingen het onderw ijs aan de verschillende cursussen zeer werd ge waardeerd. Dc examenopleidingen voor: scheeps- werktuigkundigen op de grote vaart: adspirant- en sterkstroom-monteur; hu'o- ?n 2e m'eur in het automobiel bedrijf gezel en patroon voor ]oodz">- ters, eas- en waterfitters bpnevens die voor gezel timmeren, werden ook dit jaar n de normale wyze verzorgd De cursus voor scheepswerktuigkun- digen. die voorheen 8 maanden duurde, waarby vijf avonden per week les werd gegeven, is met medewerking van het Departement van Onderwijs. K, en W. omgezet in een jaarcursus, waarbij vier avonden per week les wordt gegeven Deze verandering wordt door het be stuur als een grote verbetering be schouwd. omdat de cursisten in deze op leiding het gehele jaar door, dus zon der onderbreking van vier maanden, lei ding hebben bii hun studie en boven dien wat meer tijd overhouden om de leerstof thuis door te werken. Het contact met de verschillende werkgevers, die hun medewerking ver lenen aan de eigen leerlingenopleiding in het bedrijf, zomede met de verschil lende Stichtingen, die deze opleiding verzorgen, is evenals vorige jaren, van de meest prettige aard. Het bestuu heeft grote waardering voor dit contact met het bedryf Dit zal er ongetwijfeld toe leiden, dat het on derwijs in Je gewenste richting wordt gestimuleerd. UITREIKING DIPLOMA'S Hierna reikte de heer Herfst aan on derstaande leerlingen "het einddiploma van de vakavondschool uit: Bouwkundig tekenen: D. Pol, P. de Bolster. J P M. Brouwer. C. Disseldorp, H. Dongelmans. Th. J. van Essen, A. GijzenyM. G. Groeneweg, C. Hakemul- Sprookjesprinses brengt „Sneeuwwitje' Zoals reeds eerder gemeld brengt het ..Leidsch Dagblad" een tweetal speciale voorstellingen in Leiden van de Sprookjesprinses Anneke Elro en haar Sprookjestoneel. Dit zijn een tweetal voorstellingen, die aangeboden worden door de directie van het ..Leidsch Dagblad" aan de jeugd van Leiden en oomgeving. Door dat de directie een groot deel der kos ten voor haar rekening neemt worden deze prachtige voorstellingen voor een V) L. Favier Halve eeuw bij Museum van Oudheden Morgen hoopt de heer L. Favier, administratief ambtenaar B le klasse by het Rijksmuseum van Oudheden alhier, het zeldzame feit te herden. ken, dat ljij vijftig jaar geleden als jongste bediende zyn intrede deed in het museum. Leiden iveder in het Holland Festival O.a. Concertgebomvorkesl Ned. KamerorkestToonkunst- koor en Rembrandtexpositie Men legt een eigen stempel in het geheel Na een groot aantal jaren als zodanig werkzaam te zyn geweest werd hij op 1 januari 1918 benoemd tot amanuensis 2de klasse en op 1 januari 1926 bevor derd tot amanuensis 1ste klasse Dank zij zijn energie en doorzettingsvermogen ontwikkelde hij zich in snel tempo tot een uitstekend ambtenaar, aan wie ver antwoordelijke taken konden worden toevertrouwd Hij verkreeg de titel van hoofd van het dienstpersoneel en werd belast met de museumadministratie en de boekhouding. Op 1 januari 1949 werd hij benoemd tót administratief ambte naar C le klasse en op 1 januari 1954 bevorderd tot amanuensis 1ste klasse. Met de inzet van zijn gehele persoon lijkheid heeft de heer Favier al die vijf tig jaren in verschillende functies de belangen van het museum behartigd. Hy heeft de ontwikkeling van het mu seum gedurende een halve eeuw mee gemaakt en daaraan zelf meegewerkt met grote ijver, trouw en toewijding. De heer Favier kan terugzien op een rijke loopbaan en verzekerd zijn van de dank baarheid van velen, die met hem in aanraking kwamen en met hem samen werkten, De regering erkende in 1947 zijn verdiensten dooi de toekenning van de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Ongetwij feld zal het de jubilaris in deze dagen niet aan belangstelling ontbreken. Tijdens ccn namens het bestuur van de Stichting „Kunstmanifestaties te Leiden", waarvan als voorzitter de huidige minister van Justitie, prof. mr J. C. van Oven fungeert, georganiseerde persconferentie, zyn ons by ontstentenis van deze, door dc heer A. J. van dc Pompe, diverse mededelingen gedaan over de deze zomer in het kader van het Holland Festival in onze stad te houden kunstmanifestaties. Tot goed begrip diene, dat het in het vorig jaar bestaande Comité „Kunst manifestaties" in het najaar van 1955 ontbonden werd en de taak overgedragen werd aan bovengenoemde Stichting. De balans over het vorige jaar was uitermate gunstig, zowel wat de artistieke prestaties als de belangstelling betrof, zodat de bestuurderen van het Holland Festival, in het kader waarvan een en ander plaats vond, daarover hun voldoening uitten. Zy trokken liefst 7000 betalende bezoekers, waarvan het concert van het Concertgebouworkest o.l.v. Eduard van Beinum bijna 1000, het concert van het N'ed. Kamerorkest met Szymon Goldberg 1100, de uitvoering van de „Hohe Messe" 1550, de toneelvoorstelling te Den Haag van ..Much ado about nothing" 650 en de tentoonstelling in de „Lakenhal" 1100. De voorstelling van dc film „La Strada" werd bijgewoond door 550 belangstellenden. Hieruit mag met trots geconcludeerd worden, dat Leiden ryp is voor kunst manifestaties gedurende de zomermaan den. Onze stad leeft intensief met de artistieke gebeurtenissen mee en daar van heeft het bestuur van het Holland Festival met grote vreugde kennis ge nomen. ook met verwondering, omdat gemeenlijk in de provincie een dergelijke belangstelling slechts zeer langzaam groeit. Dat Leiden echter onmiddellijk door een grote opkomst opviel, levert het be wijs, dat in onze stad een goede, cultu rele .voedingsbodem aanwezig was, waar op men verder bouwen kon. Het experiment van verleden jaar, n.l. het organiseren van artistieke eve nementen in de zomer, is dus volledig geslaagd, reden waarom in overleg met het Gemeentebestuur overgegaan is tot vorming van bovengenoemde Stich ting, met als doelstelling: bevordering van het Leidse culturele'leven in de zomermaanden, door middel van het organiseren van concerten, toneeluit voeringen .tentoonstellingen en wel op een zodanig niveau, dat opneming daarvan in het kader van het Holland Festival mogelijk is. Over hetgeen deze zomer te gebeuren staat, kon men nog niet volledig zijn. doch enkele manifestaties staan reeds vast. Ten eerste: optreden in de Stadsge hoorzaal van het Ned, Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg en o.a. met diens solis tische medewerking. Op dit concert wor den werken van Mozart (een daarvan in de z.g. „Urfassung") uitgevoerd. De datum van dit concert is nog onbekend. Ten tweede: op 26 juni in de Stads gehoorzaal een koorconcert, te geven door het Gem. Toonkunstkoor, onder leiding van Iskar Arlbo. I Mede in verband met de 75ste verjaar dag van de bekende componist Sem Dresden zal men o.a. die avond in wereld première een uitvoering geven van diens koorwerk „Sint Joris", gecomponeerd in opdracht van het Ministerie van O. K. en W. Ten derde: een concert in de Stads gehoorzaal. door het Concertgebouw orkest onder leiding van Eduard van Beinum op 9 juli. Het programma wordt nader bekend gemaakt. Zeer belangryk belooft tevens te zijn een grote tentoonstelling in de Laken hal. getiteld „Rembrandt als leer meester". tevens georganiseerd in het kader der Rembrandthcrdenking van dit jaar. Over deze interessante expo sitie. waarvoor men tevens een grote propaganda in het buitenland zal voe ren in Amerika. Engeland. Duits land. Frankryk enz. heeft de heer Van Wessem, directeur van liet mu seum „De Lakenhal" ons inlichtingen verstrekt. Deze tentoonstelling, te houden van 1 juni—1 september, zal voor een klein onderdeel schilderijen van Rembrandt zelf bevatten, o.a. een van zijn vroegste zelfportretten en zijn „Vlucht naar Egypte", alsmede werken van schilders, die direct onder zyn invloed stonden, als Gerard Dou, Govert Flink, Carel en Barent Fabritius, Filips Coninck, Ger- brand v. d. Eeckhout, Aert de Gelder, Jan Lievens enz.; ook zij worden als meesters erkend. Daarnaast schilderyen en tekeningen van kleinere meesters als Furnerius en Lembemus. Zy komen uit het Rijksmuseum, Den Haag, Londen, Leeds, Liverpool, Brigh ton, Edinburgh, Glasgow, Parijs (Louvre en Ecole superieure des beaux arts), Stockholm, Bremen. Hamburg, Darm- nog onderhandelingen met San Francisco gaande zyn. Een uitgebreide propaganda campagne. waartoe ook de H.A.L. en de KLM. zijn ingeschakeld zal de aan dacht op deze belangwekkende tentoon stelling in vele werelddelen vestigen en er tallozen van overtuigen, welk een vooraanstaande plaats Leiden tijdens de komende Rembrand t-herdenking gaat Resten nog de afdelingen toneel en film, waarover in het huidige stadium nog geen mededelingen konden gedaan worden, doch die stellig eveneens be langwekkende aspecten zullen tonen, gelyk werd aangeduid. Het stemt ongetwijfeld verheugend, dat Leiden ook het komende seizoen in het Holland Festival betrokken zal zyn. Voor de Stichting „Kunstmani festaties" betekent dit een hoge eer, omdat men aan zeer hoge eisen dient te voldoen, om hiertoe waardig bevon den te worden. Het streven der organisatoren is „Leiden in het Holland Festival" tot een apart begrip te doen uitgroeien, met behoud van een eigen stempel. Het vorige jaar heeft deze samen werking tot wederzijdse waardering geleid. Moge zulks ook het a.s. seizoen in elk opzicht het geval zyn. Wat op stapel staat, rechtvaardigt alleszins vertrouwen in een opnieuw welslagen! H. zeer lage entreeprijs aangeboden!' Als voorstelling werd gekozen het sprookje „Sneeuwitje en de Zeven Dwergenwaarschijnlijk wel het aller mooiste sprookje uit het repertoire van de Sprookjesprinses Van dit sprookje werden in ons land reeds meer dan dui zend opvoeringen gegeven, hetgeen wil zeggen dat meer dan één miljoen kin deren en volwassenen deze voorstelling gezien hebben. Een aantal, dat wel een zeer bijzonder record betekent!. Het sprookje „Sneeuwitje en de Ze ven Dwergen' wordt steeds opnieuw met zoveel overtuiging gespeeld door het gezelschap, dat de toeschouwers zich werkelijk in een Sprookjesland wanen Hetis dan ook herhaaldelijk ge beurd. dat na afloop der voorstelling aan de uitgang van een schouwburg, vele kinderen zich verdringen om Sneeeuwitje en haar dwergen nog eens te begroeten. Sprookjesprinses Anneke Elroo is zelf Sneeeuwitje; bovendien voert zij de re gie. schreef de tekst en heeft de alge hele leiding. De voorstelling wordt gespeeld in spe ciaal voor het gezelschap ontworpen, kleurrijke costuums en aardige decor- tjes. De voorstellingen worden, zoals ge meld. gegeven ra de Leidse Schouw burg op zaterdag 7 april. ANNEKE ELRO Voor jongeren is als adspirant-noodwachter plaats in deze een Men schrijft ons. Wat het zenuwstelsel voor het mense lijk lichaam is, is de verbindingsdienst voor de organisatie Bescherming Bevol king. Zoals voor het goed functioneren van het lichaam een gezond en onge stoord zenuwstelsel noodzakelijk is. zo is voor het in werking komen en doeltref fend functioneren van de B B. een feil loos werkend verbindingssysteem een levenskwestie. Een willekeurige dienst of onderdeel van de B.B. kan falen en dat betekent minder effect van het op treden van de organisatie als geheel: faalt echter het verbindingsapparaat day wordt de gehele organisatie in feite lam gelegd. Het is daarom dat van het begin van de opbouw van de B.B. af direct de volle aandacht geschonken is aan de vorming en opleiding van de B.B.-verbindings- dienst en met voldoening kan worden geconstateerd, dat dit niet zonder resul taat geschied is. Enige tijd geleden heeft de Verbindingsdienst in weerwil van de toen heersende winterse koude, een ge slaagde buitenoefening gehouden, waar van in ons blad een verslag verscheen. Als men bij zo'n oefening ziet hoe de i vrijwilligers, de noodwachters, van deze stadt en zelfs Ottawa (Canada), terwijl dienst met routine de radioverbindings middelen hanteren en men met een vlot tempo berichten hoort doorgeven en daarbij beseft dat dit personeel is samen gesteld uit mensen, die nog niet zo lang geleden volkomen leek waren op dit ge bied. dan is het goed te bedenken, dat dit met van zelf tot stand is gekomen en dat dit resultaat mede. ja voor een groot deel te danken is aan de toewij ding waarmede dit personeel zich voor de vrijwillig aanvaarde taak heeft inge zet Nu wordt deze toewydmg in de hand gewerkt door het feit, dat het werken in de Verbindingsdienst met zyn gecompli ceerd geheel van telefoon en radio-appa- ratuur bijzonder interessant is. EEN INTERESSANT „BEROEP" Een probleem dat alle diensten van de BS. kennen n.l. het verloop in de per soneelsbezetting, stelt ook de verbin dingsdienst voor de noodzaak te zorgen op sterkte tc blijven. Een portofonist, een centralist, die naar elders vertrekt; een telefoniste, die in het huwelijk treedt en dc B.B. verlaat; zij moeten weer vervangen worden. Daarom zijn adspirant-noodvvachters zoals bij alle andere B.B.-diensten ook in de Verbin dingsdienst welkom. 0,a. zou men thans gaarne beschikken over een aantal jongelui van een jaar of zeventien om der A. C. Houw?r, C. M. Jansen. J W. de Jong, W Kesseboom. A H. M Uljee, I. Pardon H. v. d. Kwaak. A Konijnen burg Th F. Kortekaas, J. Nievaart. H. A Nyenhuis. A. Noort P. J Ouwe hand J Ouweckerk. J P v. d. Pompe, L Ph. Rosdorff. H Schenk, J. Scheur water. H C. Loos E. Sinteur J van Sprang. C J Staring. W. Vos. J L. Vos- selman. A. L Deegenaars. A v. d Mey. Meubeltekenen: M J Castelyn, J. W. Juffermans. J. Wijbenga, N. J. Hoogen- boom Stofferen: P. J. J van Baren, G L. Th. v. Gylswijk, M. Koetsier Schilderen: J. de Groot. A J Spie- rings, C J. Verbiest. J H Wesselman, G. J Juffermans, P. L. Kling, P .J. Loogman. Machincbankwerken: P Beekman. J. Bekooy A. Bernard, J. W. Blote, F. Boeff. K. C. Boeff. H. BurggTaaf, M. H. v d Burgh, H. B. van Dijk, J van Eek, F H. v. d. Geest, A. P van Ginkel, P. Glasbergen. T de Groot, J. A. de Haas. B W Heinen, W. Kooien, J A. Kraan, J Kuyt. H. G. Maaskant, F. W Meyer, A van Pelt, .J Pet iet. J Prins. J D. Schreuder, H. P. Turk, H. Wassenaar, Auto- en motorhersteller: Chr. Bey, H Ernst. B. H. J. de Geest, C. Klaassen, W. H. v. d. Luyt, C. v. d, Nieuwendijk, H. Rietbergen, J. W. Schrijvers. Autogenisch lassen: J. A. Aalbersberg, J Kuivenhoven, N. A. Roozendaal, J. Singerling, J. v. d. Weide, D. Brassen, E J M. v. d. Berg, K, J. v. d. Boon, H. C Gordijn, C Sprayt, G. Vermeulen, P. Weeda, H. Pot. Elektrisch lassen: H. F van Hoeven, J G. M. Kouwenhoven, A. v d. Velden. L. Zwarts, P. Kluivers, R. Bavelaar, F. Bonte, J. v. d. Heiden, C F. Redegeld. A. J. M. v. d. Velde, J. C Nieuwenhuy- zen, J. C. Eisenga, H. Neuteboom. Elektrotechniek: G J W. Brandhorst, J C. Brohm. C. Plaman, C. J. Hofman, J. A la Lau, W. Laterveer, M. J. van Ovost, J. v. d. Spijk. Textielavondschool: H. M v. Ulden. Het 3-jarig diploma werd de volgen de leerlingen ter hand gesteld: Bouwkundig tekenen: H. van Dam, A. J A. Haastregt. P. van Hecker. A. C. Jong. A. C. Kokshoorn, G. Meskers. J. H. Steenbergen. Stofferen: P. J. Couvée. N. Huisman, A A. Laros, E. A. M. Spaas. Schilderen: W. Brakhoven, J. A. van Driest. P A. van Galen, J. A. van der Kamp. P. A. van Veen. Machinebankwerken: L. W Aalbers berg, J. I. Erades, W. D Evmaal. W. F. Fielemon, H Kalkhoven. H. Kiel. J P. Luurssen, H. Piket, C. Pooyer J Re geer. P. C. Roelandse, H. Roeleven. J. C. Schrijver, K. E. Schuchard, C. van Weeren, B. L. Zeilstra. Auto- en motorhersteller: J. B M. Berg, J. R. v. d. Berg, A. Bouter. N. Breedijk, P. v. d. Broek, A. W. Glas., H. van Hemert, G. H. Heynes, E. Jonkers. P. Kooreman, A. P. v. d. Niet, P. M. Ouwerkerk, A. van Polanen, D. van Rhijn. D. Varkevi&ser, L. J. van Vel- zen. C. Verdoes. Elektrotechnek: D. W. Beekman, A. P. J. v. d. Berg, C. v. d. Berg, A. P. Th. van Boheemen, N. J. W. Ousters, D En- develd, L. de Groot, H. v. d. Heiden. N. Jongbloed. J. van Leeuwen, A. van Rijs- sel, G. Verschoor, C. de Vogel, J. G. J. Weers, Chr. Willems. ERE-PENNING VOOR BIJZON DERE PRESTATIES De heer I. Pardon gehuwd en 33 jaar aan wie deze avond het einddi ploma bouwkundig tekenaar werd uit gereikt en die in zijn leertijd een bij zondere prestatie aan de dag legde, ont ving uit handen van de heer J. G. J. Verheij van Wijk, voorzitter van het Departement Leiden van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, de ere-pen- ning, met bijbehorende oorkonde, van deze maatschappij. Nadat de directeur van de Ambachts school, de heer C Brilman, de gediplo meerden had gelukgewenst met liet be reikte resultaat, wekte de voorzitter van de Vola, de heer J. P. Zwanenburg, hen op toe te treden tot de Verengiging van Oud-leerlingen van de Ambachts school. Schandelijke dierenverwaarlozing 35 VARKENS VEL OVER BEEN (Van onze Haagse redactie) Gisteravond heeft een Haagse agent, die met een speurhond surveilleerde een zeer ergerlijk geval van dieren verwaarlozing op een boerderij aan de Lozerlaan te Loosduinen ontdekt. Hij trof bij een schuurtje op het erf van de boerderij twee cadavers van varkens aan. De dieren bevonden zich al in staat van ontbinding. Ratten had den de achterpoten van de dieren tot op het been afgekloven. Bij nader onderzoek vond hij op een mesthoop nog een dood varken, eveneens gedeeltelijk afgeknaagd door ratten. Verder gaande lagen in een schuur nog weer drie kadavers, met daaromheen levende varkens. In totaal werden door de agent 8 dode varkens aangetroffen. De levende varkens, in totaal 35 stuks, waren vel over been In een voerbak lag wat bietenwater met een paar stuk ken brood erin. Men had hier te doen met schande lijke dierenverwaarlnzing. Tegen de eigenaar zal proces-verbaal opgemaakt worden. deze te bekwamen in het bedienen van en werken met draagbare radiotoestel len (portofoons). Ook kunnen nog enkele telefonistes en wachters uitkykdienst geplaatst worden. Mocht u zich tot dit interessante B.B.- onderdeel aangetrokken voelen, stelt u zich dan eens met het bureau B.B., Langebrug 56 te Leiden, in verbinding. Men zal u daar gaarne omtrent de voor u bestaande mogelykheden in de B.B - verbindingsdienst voorlichten Of dit deelnemen aan de B.B. veel tijd kost? Dat wordt nog wel eens te zwaar gezien. Voor menigeen zal toch één avond in de twee weken gedurende de opleidingsperiode geen bezwaar zijn? Daarna wordt slechts opkomst gevraagd voor deelname aan grotere en kleinere oefeningen.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3