BESCHOUWEN OVERLEG ALS OOK RUSSEN HOOFDDOEL? Ex-Hongaar, ex-internationaal, ex-diplomaat kreeg zijn zoontje Na beroep op Kroesjtsjef en Boeiganin Agenda LIKDOORNS WONDEROLIE WOENSDAG 18 APRIL Tu ee problemenMidden - Oosten en het ontivapeningsvraagstuk (Van onze Londense correspondent) Weinigen In de Britse hoofdstad verwachten onmlddelyke concrete resul taten van de komende besprekingen met de Russen, maar er heerst desalniette min in diplomatieke kringen een zekere hoop, vooral na maandag door Sehvyn Lloyd In het Lagerhuis gedane mededeling, dat er thans enige vorderingen zyn gemaakt in de ontwapeningsbesprekingen. Volgens de laatste informaties zouden ook Boeiganin en Kroesjtsjef de ernstige politieke besprekingen als het hoofdoel van hun bezoek beschouwen en niet als een propagandastunt. De Amerikaanse regering zou te kennen hebben gegeven, dat zy het hoogste belang hecht aan de besprekingen. De Ver. Staten stellen het grootste vertrouwen In Sir Anthony Eden om als woordvoerder voor de Westelijke Geallieerden op te treden, speciaal inzake het probleem van het Midden-Oosten. Eden's eerste doel is de Russische medewerking te verkrijgen voor een oplossing van het vraagstuk binnen het kader van de Ver. Naties. Mogelyk zal later een nieuwe top-conferentie van de Grote Vier dit probleem dan definitief moeten regelen. Engeland wil op een dergelijke conferentie aansturen. dat willen. Ook is er kan.s op verbete ring van de handelsbetrekkingen, wan neer blijkt, dat de Russen geen wig wil len drijven tussen Engeland en de Ver. Staten. Kisten vol met wodka, Russische wij nen en kaviaar en glaswerk zyn met de T.U. 104, het nieuwe Russische met straalmotoren uitgeruste verkeersvlieg tuig, in Londen gearriveerd. In het Cla- ridge-hotel hebben de Russische leiders de beschikking over een gehele etage, hetgeen voor een week 3C.OOO gulden kost! Op deze manier zyn Boeiganin en Kroesjtsjef om veiligheidsredenen van de rest van het hotel geïsoleerd. Tij dens hun verblijf mag niemand van het trappenhuis gebruik maken, doch alleen van de liften, die de eerste etage over slaan. Scotland Yard heeft de omwo nenden van het hotel en degenen, die in de omgeving by allerlei firma's werken, aan een onderzoek onderworpen. Voor al om na te gaan, of er vluchtelingen van achter het ijzeren gordijn bij zijn, op wie speciaal zal worden gelet. Alle toegangen tot platte daken in de om geving van het hotel moeten tijdens het verblijf van de Russische leiders wor den afgesloten. Strenge veiligheidsregels in Claridge-hotel Verder zal de Britse regering bij de Russen aandringen op een positiever houding inzake ontwapening. Londen hoopt, dat de Russen volledige inspectie te land en in de lucht zullen aanvaar den en ook uitvoerige volmachten zullen willen verstrekken aan de voorgestelde internationale organisatie voor de con trole op de ontwapening. Engeland zal onderstrepen, dat geen werkelijke ont wapening mogelijk zal zijn zonder op lossing van het Duitse probleem. Er is echter weinig hoop, dat de Russen zul len instemmen met de Westelijke plan nen tot Duitse hereniging. Daartegen over staat ,dat het Kremlin al zijn in vloed aanwendt om een botsing in het Verre Oosten te voorkomen. In Londen gelooft men, dat de Russen thans in de positie zijn om inderdaad een regeling met het Westen te treffen, indien zij Algerijnse rebellen uiteengeslagen Moord en brandstichting thans sterk verminderd Jungschlager langer in ziekenhuis ONDER STRENGE BEWAKING Jungschlager zal minstens nog een week in het Nederlandse ziekenhuis Tjikini te Djakarta blijven. De Indo nesische dokter, prof. Slamet Iman Sartoso. heeft gisteren een verklaring gegeven, dat Jungschlager langer in het ziekenhuis moet blijven. De Officier van Justitie, Soenarjo. die de doodstraf tegen Jungschlager heeft geëist heeft toestemming gegeven voor een langer verblijf in het ziekenhuis. Persoonlijk zou hij de voorkeur eraan hebben gegeven, dat Jungschl&ger in de gevangenis zou worden behandeld, zo zei Soenarjo heden. Jungschlager lydt aan zware hoofd pijnen. die veroorzaakt zijn door het springen van een adertje in zyn hoofd. Hij heeft volkomen rust en medische behandeling nodig. Jung- prof. Slamet en twee Nederlandse art sen, Wielinga en Schaefsma. De ader moet vorige week woensdag, toen Jungschlager in de gevangenis een bad nam. zijn gesprongen. Tien detec tives in burger bewaken voortdurend het paviljoen in het ziekenhuis, waarin Jungschlóger ligt. Voorts staan twee politie-agenten bij de ingang van het ziekenhuis op wacht. Onze correspondent te Djakarta meldt nog: Jungschlagers ziekte behoeft met te leiden tot uitstel van het vonnis op 27 dezer, omdat de rechter bevoegd is ook buiten tegenwoordigheid van de be klaagde uitspraak te doen. Mevrouw Jungschlager heeft toestemming haar man elke dag een uur te bezoeken. Zij kreeg deze vergunning van Soenarjo nadat zij zijn aandacht gevestigd had op het bezwaar elke dag opnieuw op het Parket verlof voor het brengen van schlager is onder behandeling van een bezoek te moeten vragen. Na acht jaar scheiding Een overgelukkige vader kreeg gisteravond op Schiphol, na een gedwongen scheiding van 8 jaar zyn thans 12-jarig zoontje terug. Eens was deze vader de Hongaarse diplomaat, de Marffy, verbonden aan het Hongaarse ministerie van Buitenlandse Zaken. Nu is hij een genaturaliseerde Brit, die de kost voor zyn gezin In Londen verdient als vertegenwoordiger van een reisbureau. Kosten: 18 miljoen Prins Bernhard opent a.s. week tankwerkplaats Kon. Landmacht Miljoenen-investering die zijn geld opbrengt (Speciale berichtgeving) Donderdag 26 april, zal Prins Bern hard de even buiten Amersfoort op de Oud-Leiisder heide gelegen tank werkplaats van het basiscommando der Kon. Landmacht in gebruik stellen. Deze officiële handeling, die de Prins zal verrichten in zijn functie van Inspecteur-Generaal der Kon. Landmacht, markeert een ontwikke ling. welke het commando van de technische dienst van de basisgroep ongetwijfeld tot grote verheugenis zal stemmen. Ons tankwapen heeft dan officieel de beschikking gekregen over een werk plaats. welke volgens Lt. Kol. G. van Amstel. commandant der tankwerk plaats. uniek is voor West-Europa. De Britse en Amerikaanse belangstelling van militaire zijde, reeds getoond voor deze ultra-moderne, hoogst efficient uitgeruste werkplaats, behoeft dan ook niet onder stoelen of banken gestoken te worden. Het is een erkenning, dat men met recht trots is op wat in luttele tijd aan de doorsneeweg te Oud-Leus- den in rustieke omgeving tot stand is gebracht. De kleine, moeilijk lopende Peter de Marffy sprak alleen Hongaars en dat verstond behalve zijn vader niemand. In het restaurant deed de vader het hele verhaal. ..In 1946 vertrok mijn jongste dochter. Judith, toen 6 jaar. nu 16. voor vakantie naar mijn zuster in Londen, lady Listowel. Zij bleef er. Waarom? Och, laten we zeggen, dat we het goed voor haar gezondheid von den. Juist als Judith gingen mijn vrouw en oudste dochter, Edina. toen 12 nu 20 jaar. 2 jaar later, dus begin 1948, op een normaal paspoort naar Londen toe. Nog diezelfde januarimaand van 1948 Ruime toelatingsbepalingen voor Canada Economische toestand is er prachtig De Franse veiligheidstroepen In Algerie l C? óónóóslaf^ benden rebeU^TOort? Deif De economische toestand In Canada is prachtis. men heeft een toestand toestand heeft zich ontwikkeld na ver- als deze thans Is, nog nooit meegemaakt. Met de welvaart «gaat een grote scheidene dagen van verbitterde ge- Vrmag naar arbeidskrachten gepaard. Ook in de landbouw is de toestand goed vechten. De hierbU en de toekomst ziet er voor de landbouw florissant uit. Er is een verbetering successen zyn een zware slag geweest voor het moreel der opstandelingen. Na j gekomen Inzake de gezinssteun en het bevorderen van aanvullend krediet. De zuiveringsoperaties te Graram, nabij i ruime toelatingsbepalingen, waarbij geen beroepselsen worden gesteld, zullen Constantine, werden 121 gesneuvelde QOk VQOr 1957 ge|<jen se™ch!!"dlu Mterda£Z]!.i.Vheron!" tóe" Een en ander deelde ons de Nederlandse landbouw- en emigratie-attache per hefschroefvliegtuig aangevoerde in Canada, dr. ir. A. S. Tuinman, mee. toen hij voor enkele dagen uit Canada was overgekomen. Zoals bekend gelden dit jaar ruime toelatingsbepalingen voor de Nederland se emigrant naar Canada, waarbij de beroepenlyst is afgeschaft. Ongeacht beroep kan men naar Canada emigreren. Het ligt in de bedoeling ook voor het jaar 1957 geen beroepselsen te stellen. Franse troepen aankwamen. Twaalf dorpen ln het dal van Soeman, ten oosten van Algiers, hebben zich on der Franse bescherming gesteld. Zij wil len deze tegen de rebellen, wier eisen tot verkrijging van geld en levensmid delen na hun nederlagen der laatste dagen groter zijn geworden. Ook het aantal moorden en brandstichtingen, dat dc opstandelingen dagelijks plegen, is na hun recente nederlagen sterk ge daald van ongeveer twintig tot vijf op maandag j.l. DORDTSE PETROLEUM: 2DE INTERIM DIVIDEND VAN 17%. Naar aanleiding van het door de „Ko ninklijke" voorgestelde slotdivldend van 14 'o over het boekjaar 1955, vernemen wij, dat het in de bedoeling ligt voor de Raad van Beheer der Dordtse Petro leumindustrie Maatschappij, om, na ont vangst van dit slotdividend, over te gaan tot betaalbaarstelling van een tweede interimdividend over 1956 van 17% op haar preferente en gewone aan delen en onderaandelen. Garantieverlening Zoals bekend heeft de Canadese regering aanbevolen om met ingang van 1 april gezinssteun te verlenen aan immigranten, in de vorm van 60 dollars (ongeveer f. 230.voor ieder kind be neden 16 jaar. dat woonachtig is in Canada en ten laste van de immigrant komt. Hierna ontvangt het normale Canadese kinderbijslag Belangrijk noemde de heer Tuinman ook de financiële garantieverlening van de Nederlandse regering, tot bevordering van het aanvullend krediet ten behoeve van zelfstandige vestiging en van huis vesting. indien die toepassing mogelijk blijkt overeenkomstig de behoefte. Binnenkort de 120.000ste Te rekenen vanaf 1945 kan worden verwacht, dat over enkele maanden de 120.000ste Nederlander zich in Canada I Het Deense eiland Bornholm is dlns- 1 cl®8 door een sneeuwstorm geteisterd JVlOt 0en OnKOl WOOrd Elektriciteitskabels braken, busdiensten moesten worden gestaakt en vliegtuigen BINNENLAND De vaste commissie voor Financiën uit de Tweede Kamer heeft het voorlopig verslag uitgebracht over het wetsontwerp „Voorzieningen met betrekking tot werk geversbijdragen aan bouwspaarfondsen. De Procureur-Generaal op de Ned. Antillen, mr. Bills, heeft de Koningin ver zocht hem per oktober ontslag te verle nen. De Nederlandse Vereniging van Huls vrouwen zal op 24 en 25 april ln Emmen haar 40ste algemene vergadering houden. Op 9 mei a.s. zal de Stichting Ne derlandse Export Combinatie te Utrecht haar Jaarvergadering houden. BUITENLAND Een Britse oudheidkundige, die on geveer 30 km ten zuiden van Cairo opgra vingen verricht, heeft een 5000 Jaar oud koninklijk graf uit de tijd van het eerste Farao-geslacht gevonden. Het graf ls van Koningin Her Nit. Het ls dertig meter lang. twaalf meter breed en bestaat uit een gekanteelde mastaba. De mastaba (stenen graftombe) ls verdeeld ln kamere waarin aardewerk en albast gevonden zijn In Tokio wordt gevreesd, dat als ge volg van een hevige storm ln het zeege bied van Hokkaido 46 Japanse vissers om het leven zijn gekomen. Een tentoonstelling van etsen van Rembrandt trekt thans vele bezoekers naar de Schotse National Gallery. Deze ten toonstelling ter gelegenheid van de 350ste geboortedag van de schilder biedt een keuze uit de etsen van de mees ter. die zijn geschonken door wijlen Sir D Y Cameron en anderen De tentoon gestelde etsen vertegenwoordigen alle pe rloden uit Rembrandts carrière als etser. In de grotten van Remouchamps hebben speleogogen onlangs een nieuwe zaal ontdekt, die 25 meter lang en 10 me ter breed ls en een hoogte heeft van on geveer 2 5 meter De zaal heeft een orach- tig gevormd gewelf en grenst aan twee meert 1es waarin het zuiverste water stroomt dat ooit ln grotten als deze ls aangetroffen. De stakingsbeweging, die vijf dagen geleden In San Sebastian ls uitgebroken, schijnt af te lopen. Talrijke arbeiders be gaven zich gisteren naar hun werk. En kele industriële bedrijven hebben hun werkzaamheden nog niet hervat, andere slechts gedeeltelijk. In Frankfurt heeft een vluchteling uit de Oostzone zich twee maanden lang verborgen gehouden ln de verwarmlngs- kokers van een eroep flatgebouwen Hil bracht, daar de dagen door zonder licht en water bi] een temperatuur van 35 gra den Celslus! 's Nachts ging hij op roof tocht en voorzag zich van levensmiddelen uit de ijskasten van de flats. konden niet landen. Op sommige plaatsen lag de sneeuw een meter hoog. Bijna vierduizend mensen zijn dak loos geworden als gevolg van een brand ln de Japanse stad Toklwa Van persoon lijke ongevallen ls geen melding gemaakt. zal vestigen. Om een beeld te geven laten we enkele cijfers volgen van de aantallen Nederlandse emigranten on der geleide emigratie, met daar achter het percentage, dat het aantal telkens van het totaal der Canadese immigran ten in dat jaar uitmaakt: 1947: 30004x/% 1948: 7000—6%; 1949: 7000—7%; 1950: 7000—10%; 1951: 20.000—10%; 1952: 20.000—13%; 1953: 20.000—12%; 1954: 16.000—11%-; 1955: 7000—6 De verwachting voor dit jaar is 10 000 emigranten. Op het totaal aantal Ne derlandse migranten bedroeg het aantal landbouwnugranten uit ons land in de jaren 1948 t.m. 195440%. Dat percen tage bedroeg in 194987.5% en in 1954 —22.1%. Zelfstandige vestiging Het aantal zelfstandige vestiguigen op landbouwbedrijven door Nederlandse emigranten bedroeg ongeveer 4000. Voor 80% werden bedrijven gekocht, voor 20 werden ze gepacht. Teneinde een beeld te geven van koopprijs, betaling en aflossing enz. nam de heer Tuinman 800 willekeurige gevallen. Daarvan was de gemiddelde koopprijs 9504 dollars. Contant betaald 27%, rentevoet 5V4%. aflossingstermein 11 jaar. De hoogste prijs bedroeg 60.000 dollars, de laagste 500 dollars. werd ik uit de Hongaarse staatsdienst ontslagen. Ik had er niets meer te doen en het was zó geworden, dat een lan ger verblijf in Hongarije ook voor mij bijzonder ongezond zou zijn geworden. Dus ging ik ook naar Londen. Niet met een paspoort. Ik stapte - een veelbete kenende glimlach! - per ongeluk de grens over „Waarom bleef de kleine Peter toen achter?" „Peter was toen 4 jaar en lag in een ziekenhuis. Hij leed aan een mergziek- te van zijn beendergestel en kon onmo gelijk vervoerd worden". ,,Ging het U niet aan het hart hem achter te laten?". „Ik had geen andere keus. Bovendien is het nu ook weer niet zo, dat een joch van 4 jaar iets gedaan wordt. Hij is jarenlang onder de trouwe hoe de van zijn grootouders in Boedapest gebleven". Die grootouders behoren tot een voor aanstaand en bekend geslacht in Hon gar ye. Zij waren graaf en gravin Teleki. maar stierven kort na elkaar in 1954 en 1955. Toen trok de inmid dels 11 jaar oud geworden Peter by vrienden elders in Hongarije in. Jarenlange weigering „Ik ben al eerder in Nederland ge weest", ging vader de Marffy voort. ..en wel in 1948. Als vrije Hongaarse vluch teling heb ik toen in Den Haag het congres voor een Verenigd Europa bij gewoond. Inmiddels deden mijn vrouw en ik jarenlang alle mogelijke moeite om onze jongste ook uit Hongarije te krijgen, maar tevergeefs. Wat we ook probeerden, de Hongaarse regering wei gerde Peter te laten gaan. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft er zich achter gespannen, doch ook dat hielp niets. Toen bleef er maar één mogelijkheid over. We voerden om zo te zeggen een operatie uit. We scha kelden de pers in". En daanoor koos de heer de Marffy zonder twijfel een gunstig moment uit: deze maand, de maand, waarin de Russische leiders Kroesjtsjef en Boeleanin in Engeland worden ver wacht. „Op 12 april deed ik op een perscon ferentie een beroep op de Britse bla den mij te helpen. De volgende dag verschenen de artikelen in de kranten. Dat was de 13e. Gelyktydig stuurde mijn vrotiw 'n telegram aan Kroesjt sjef en de daaropvolgende dag. dc 14e, kreeg Peter zijn officiële Hongaarse paspoort met de toestemming, dat hij mocht \ertrekken". In het telegram aan Kroejtsjef had mevrouw de Marffy geschreven: „U komt thans met Uw zoon naar Enge land. Zoudt U ons nu willen helpen in onze pogingen ook onze zoon naar Engeland te laten komen door van Uw kant een beroep te doen op de Hongaarse regering?" Gelukkig weerzien Gisterochtend dan vloog vader de Marffy naar Wenen, waar hij na 8 jaar voor de eerste maal zijn zoontje terug zag De Britse consul in Boedapest, me juffrouw Fish, had Peter zelf naar We nen in Oostenrijk gebracht. Daar, in de Britse ambassade, zagen vader en zoon elkaar voor het eerst terug. Enkele uren later vloog het gelukkige tweetal in de KLM-machine uit Cairo, die een tussenlanding had gemaakt in Wenen, naar Schiphol. Hup Holland „Ik heb grote bewondering voor Ne derland". zei vader de Marffy tenslotte glimlachend. ..al was het alleen maar voor het goede hockey, dat hier ge speeld wordt, want ik heb zelf jarenlang het hockeyspel beoefend" Ik ben aan voerder geweest van de Hongaarse hoc- keyploeg. die in 1936 op de Olympische Spelen ln Berlijn uitkwam. „Hup Hol land". zal ik nooit vergeten! De laatste maal. dat ik in het nationale Hongaar se elftal gespeeld heb. was in 1947. Nu doe ik het niet meer. Ik ben er te oud voor". Even later vloog de gelukkige ex-in ternational. ex-diplomaat, ex-Hongaar met zijn teruggevonden* zoon in het vliegtuig naar Londen. Prins Bernhard bij de „Nevas" VIERING VAN HET 10-JARIG BESTAAN. Prins Bernhard heeft gistermiddag aan boord van de „Oranje", het vlagge- schip van de Stoomvaartmaatschappij .Nederland", dat gemeerd lag by de etablissementen van deze maatschappij, de viering van het 10-jarig bestaan van de Nederlandse Vereniging tot adoptie van schepen (Nevas) bijgewoond. Tijdens de een door vele autoriteiten bijgewoonde lunch werd het woord ge voerd door mr. D. A. Delprat en de heer H. W. de Monchy. De heer Delprat her innerde eraan, dat de Nevas bedoelt de Nederlandse jeugd nader te brengen tot de scheepvaart. „Het bestuur van de Nevas heeft in dit opzicht voortreffelijk werk gedaan", aldus mr. Delprat. De heer De Monchy zei o.m.: „Als wij de jeugd kunnen grijpen, dan zullen ook de ouderen meer belangstelling gaan tonen voor de scheepvaart, die een van de pij lers van de Nederlandse welvaart is". Na de lunch verliet de Prins in gezel schap van zijn adjudant, luitenant ter zee W. van Rossem. de „Oranje", uitge leide gedaan door de heren De Monohy, mr. Delprat. J. van Duiken en burge meester d'Ailly. Tenslotte werd aan boord van de „Oranje" de buitengewone vergadering van de Nevas gehouden. Aan boord van de „Oranje", het vlaggeschip van de Stoomvaart maatschappij „Nederland", dat ge meerd lag bij de etablissementen van deze maatschappij in Amster dam. heeft Z.K.H. Prins Bernhard dinsdagmiddag de viering bijge woond van het tweede lustrum van de Nederlandse Vereniging tot Adoptie van Schepen, de NEVAS". De foto laat zien hoe de Prins aan boord van de „Oranje" een bezoek bracht aan een kleine tentoonstel ling van voorwerpen, bijeengebracht door de leerlingen van de diverse Nederlandse scholen, die in de tien jaren dat de NEVAS bestaat, een schip hebben geadopteerd en die van dc bemanningen van de ge adopteerde schepen geschenken mochten ontvangen uit veie vreemde landen. WOENSDAG bcnouwburg: K. en O. Haagse Comedle, „Requiem voor een non". 8 uur nam. Lakenhal: K. en O. cursus J. N. v. Wes- sem over Rembrandt. 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Ver. van Huisvrouwen naar Glasfabriek Leerdam. 8 uur voorm. Gerecht 10: Ledenvergadering Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur namiddag. I De Kleine Burcht: Jaarverg. Ned. Ver. o..., afd. Lelden, 7 3/4 uur Middelstegracht 3: Lezing A. A. Esmeljer over Spanje. 8 uur nam. Rijksmuseum voor Geologie: Lezing dr. C. O. van Regteren Altena over de Maas- hagadis. 8 uur nam. Warmond. Hotel „De Zon": r.-k.- bond voor het gezin. 8 uur nam. DONDERDAG Don Bosco-school (Boerhaavelaan 44) Openbare les 24 uur nam. Stadszaal (foyer): Jeugdraad Ned. Herv. Gem. Jeugdleld(st)ersavond. 8 uur nam. St. Antonlus clubhuls: Viering 25-Jarlg bestaan Leids Vakantiefeest. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedle ,,'s Is nooit te laat". 8 uur nam. Casino-theater: K. en O. „All about Eve". 7 en 9$ uur nam. VRIJDAG Don Bosco-school (Boerhaavelaan 44) Openbare les 911£ uur voorm. en 24 en 79 uur nam. St. Antonlus Clubhuls: Filmavond Cal- tex. 8 uur nam. Rapenburg 61Ver. voor Vrfje Opvoed kunst Rudolf Stelnerschool. Lezing lr. J. van Wettum over opvoedselsen in de 20ste eeuw. 8 uur nam. Plantsoen 71: Alg. verg. Voogdijver. „Tot Steun", 8 u\y nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedle. ,,'t Is nooit te laat". 8 uur nam. Aanval op „het Manneken" „Er zijn nog wel andere symbolen van België dan het „Manneken Pis". Welk land als het zich tenminste niet aan kleinheid en banaliteit wil overgeven zou zich een dergelijke geestelijke am bassadeur kiezen?" aldus baron Nothomb. lid van de Koninklijke Acade mie van Franse taal en letterkunde. De heer Nothomb, kwam op tegen de plech tige onthulling van een afbeelding van het befaamde Brusselse „Manneken" te Dusseldorf by gelegenheid va~i de aldaar georganiseerde „Belgische week". „Ik zal mij blijven verzetten tegen die manie van het „exporteren" van dat Brusselse manneken waarin van tijd tot tijd zelfs mensen, die overigens wel gevoel voor I nationale waardigheid bezitten, plezier hebben". Rapenburg 6: v. d. Prediker: Filmavond Ned. Chr. Bond van Werknemers ln de Hcrut- en Bouwnijver heid. 8 uur nam. Sote zaal): „De Stem des le Jahreszelten". 8 u. nam. Stadszaal Volks" zingt Wijkgebouw Levendaal: Jaarvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond, 8 uur nam. Llsse (Keukenhof): Vergadering K. v. K. voor Rijnland. 2i uur nam. Oegstgeest. „Irene"Gemeente- avcmd Ned. Herv. Gemeente. Spr. prof. dr. van Nlftrlk. Onderwerp: „Christen G zijn in de 8 uur nam. Nederlandse samenleving" Bouw en inrichting van deze in licht gele steen opgetrokken van een stalen geraamte voorziene werkplaats voor rupsvoertuigen hebben f. 18.000.000. gekost. Toch is men bepaald zuinig met de fondsen omgesprongen en is er ge zorgd voor een zo groot mogelijke effi ciency. niet alleen bij de bouw. maar ook bij de inrichting. De werkplatas is dan ook de doelmatigheid zelve: ruim. licht en helder. De investering van deze f. 18.000.000 betekent, dat de Landmacht zelf haar park van tanks en andere rupsvoer tuigen op peil kan houden en dat is van groot belang. De by het Neder landse leger in gebruik zijnde Britse Centurion tanks gevaarten van 50 ton slijten snel en zij moeten dus op gezette tyden totaal gerevideerd worden. Gezien de hoge aanschaf- fingskosten een kleine miljoen gulden per tank betekent dit in eigen werkplaats revideren een be sparing van miljoenen. Bouw en in richtingskosten van deze tankwerk plaats kunnen dan ook in korte tijd „terugverdiend" worden. (ingez. Med.-Adv.) Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg ia 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaine. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van L 1.35 bespaart U veel ellende (66) ZATERDAG Den Burcht: Concert-avond „Nut en Vermaak", 8.15 uur nam. Stadszaal (CTOte zaal): Slot-feestavond toneelver. „T.I.G.". 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar A'dam. 1.35 uur nam Prediker: Feestavond „Unltas", 7 u. n.m. Stadszaal (foyer): Openbare les Muziek school Mij. voor Toonkunst. 3 uur nam. Leldsche Volkshuis: Kleinkunst J. van Ittersum en Hans Beuker t.b.v. Antl- Vlvlsectlestlchtlng, 3 30 uur nam. Don Bosco-school (Boerhaavelaan 44): Openbare les 24 uur nam. MAANDAG De Kleine Burcht: Ned. Ver. v. Sexuele Hervorming. Lezing mevr. v. d. Vllet-De Vries over kleuteropvoeding, 8 uur nam. Zomerzorg: Jaarvergadering 3 October- vereenlging, 8 uur nam. De Doelen: Ledenverg. Leidse Amateur- fotografenver. 8 uur nam. DINSDAG De Lakenhal: Ver. „Oud-Leiden". Spr. lr J. J. Terwen over de vorming van Delft. 8 uur nam. Athene wil afdwingen gratie voor jonge Cyprioot Het Britse parlement vormt verzoeningscommissie De gouverneur van Cyprus, Sir John Harding, heeft dinsdag nog geen beslis sing genomen inzake het verzoek om gratie voor de jonge Cyprioot Michael Karaolis, die volgende week dinsdag te recht gesteld zou worden wegens de moord op een politieman. De Griekse regering heeft Groot-Brittannië „ge waarschuwd", dat de tenuitvoerlegging van het vonnis „slechte gevolgen zou hebben voor de Brits-Griekse betrek kingen". Ook heeft de Griekse aartsbisschop Dorotheos een telegram gezonden aan de aartsbisschop van Canterbury met het verzoek tussenbeide te komen, maar de Britse Kroonraad heeft inmiddels het verzoek om gratie van Karaolis af gewezen. zodat het nu nog slechts van de gouverneur van Cyprus afhangt of de jonge Cyprioot ter dood gebracht zal worden. Een aantal parlementsleden van alle Britse politieke partijen heeft een „voorlopige verzoeningscommissie voor Cyprus" gevormd. In een verklaring, die in Londen is uitgegeven, verklaren de leden, dat de onderhandelingen over de toekomst van Cyprus opnieuw op gang gebracht moeten worden. Als eerste stap dient een parlementscommissie naar Cyprus gezonden te worden. De groep omvat Conservatieven. Liberalen en So cialisten. Drie voormalige Labourminis- ters. Creech Jones (Koloniën), Bevan en Sir Lynn Ungoed-Thomas. zijn lid van de commissie, evenals de voor aanstaande peers Lord Listowel, Lord Strabolgi, Lord Lucan en Lord Faring- dom. De commissie verklaarde, dat het tra gische verlies van mensenlevens op Cy prus constructieve voorstellen dringend nodig maakt. De commissie zal een werkprogramma opstellen en andere be langhebbenden uitnodigen met haar sa men te werken. TENTOONSTELLINGEN. Lakenhal: Tentoonstelling van werk van Isaac Israëls (tot 7 mei). Tentoonstelling „Het Parijs van Jean Marot". Prentenkabinet der Rijksuniversi teit (Kloksteeg). Werkd.: 25 uur nam. (Tot en met 12 mei). BIOSCOPEN Trianon „Don Camlllo contra Peppone" a.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.15, 4.15. 7 en 9.15 uur. Rcx „Eskader 8 keert terug". 18 Jr. Werkdagen: 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „Macombo". Casino „Bedrogen echtgenoot". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdagavond gereserveerd voor K. en O. Lido „Pete Kelly's blues". 18 Jr. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor 08/15 (tweede deel) 18 Jr. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van zaterdag 14 april 13.00 uur tot zaterdag 21 april 8 uur waargenomen door: de Apotheek Nieuwe Ryn, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523; en de Doeza-Apotheek. Doezastraat 31. Tel. 21313. Je Oegstgeest door: de Oegstgeester Apotheek. Wilhelmlnapark 8. Tel. 26274. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a 3 «f! 1 c is 6 6 CM Helsinki ijsregen nno 7 l 14 Stockholm half bew. n 6 -1 8 Oslo onbew. windstil 3 0 Kopenhagen licht bew. n 3 2 0 Aberdeen onbew. windstil -1 4 Dublin onbew. wnw 2 1 0 Londen onbew. nno 4 2 1 Amsterdam zw. bew. n 3 1 0 Brussel mist windstil 1 0.1 Parijs onbew. nno 5 2 0 Bordeaux mist n 2 2 0 Grenoble zw. bew. nw 5 3 0 Nice licht bew. nnw 1 10 0 Berlijn geh. bew. nw 4 2 14 Frankfort zw. bew. windstil 1 15 MUnchen nevel n 2 1 3 Zürlch sneeuw wnw 3 0 10 Genéve zw. bew. zzo 2 0 0.4 Locarno regen nnw 1 5 50 Wenen geh. bew. n 3 6 0 Innsbrück sneeuw windstil 2 2 Rome nevel zw 5 11 0

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 32