Opera-crisis in Wenen mogelijk reeds spoedig opgelost verstopping /zceme baby-piano's m EM Agenda ZATERDAG 24 MAART WAT OP HET ogenblik in Londen gebeurt, is een van de walge lijkste schouwspelen waarvan de vrije wereld ooit getuige is geweest. Kan iemand zich voorstellen, dat de massa moordenaar Heinrich Himmler of de Nazi-beul ReinhardU) Heydrich zich in de Britse hoofdstad zou hebben bevon den om als kwartiermaker op te treden voor Goering en Goebbels? Alleen de gedachte reeds is zó grotesk, dat nie mand er zich over zal opwinden. Die nachtmerrie is gelukkig voorbij! Maar beseft men dan niet, dat de slappe heer Eden die overigens van de Duitse dictatuur niets moest hebben zijn land. zijn volk en zyn vorstin de bele- lediging aandoet de Sovjetrussische ge lijken van het hierboven genoemde fraaie span Nazi's wèl te ontvangen en te banketteren? Wij weten maar al te goed. dat er een hele reeks „veront schuldigingen" kan worden aangevoerd om deze smaad recht te praten, begin nende bij „veranderde omstandigheden" en eindigende bij .hogere vredespolitiek". Maar het nageslacht zal honend lachen om de verblinding, waarmee zekere po litici en een groot deel van de openbare mening op het ogenblik is geslagen. GEEN redelijk mens. die nu nog één woord ten voordele kan zeg gen van het monsterachtige Hit- ler-bewind. Het blijft niettemin een feit. dat zelfs zeer goede vaderlanders dat is in de oorlogsjaren metterdaad be wezen aanvankelijk de ware aard van hetgeen zich in Duitsland afspeelde, niet onderkenden. Iets dergelijks ziet men ten aanzien van de Sovjet-Unie. een land. waarover een hele bibliotheek van informatieve boeken is verschenen, die echter, gezien de reactie van velen. blijkbaar nooit gelezen werdenDe kennis omtrent de Sovjet-Unie. de ware bedoelingen van haar leiders vroeger en nu de afgrijselijke spot vooral, die daar al 'tientallen jaren met de meest ele mentaire mensenrechten wordt bedre ven. die kennis is schrikbarend gering. Vrijwel alle moeite van uitgevers en wel ingelichte auteurs schijnt vergeefs te zijn geweest, want het leuke sikje van Boelganin. de „openhartigheid" van Kroesjtsjef en het prachtige straalver- keersvliegtuig. waarmee generaal Serof eergisteren in Londen landde, hebben de openbare mening vertederd. Die Rus sen zijn nog zo kwaad niet en ze kunnen wat! Het is WAARLIJK ontstellend, dat de grote massa zich zó gemakkelijk om de tuin laat lelden! Velen heb ben zich de ogen uitgewreven over de onthullingen van Kroesjtsjef omtrent Stalins „zelfverheerlijking", zoals 's mans barbarij heel voorzichtig wordt ge noemd. Ja de secretaris van de Russi sche communistische partij had het zélf gezegd dus moest het wel waar zijn Kroesjtsjef vertelde echter geen woord nieuws Dit alles en nog veel meer is al jarenlang in een eindeloze serie boeken en documenten neergelegd, waarvan he laas weinigen kennis hebben genomen Nóg droeviger 1s dat men vergeet te bedenken, dat deze getuigenissen van de brave „collectieve regering" in het Kremlin niet alleen de reputatie van haar voorganger bewaren, maar in ge lijke mate die van henzelf! Want de oubollige Malenkof met zijn brede glim lach is Jarenlang de rechterhand van de „Baas" geweest en hetzelfde geldt voor de anderen, die nu hun handen in onschuld proberen te wassen. Neen. LATEN de Goerings. Goebbel- sen. Himmlers en Seyss-Inquarts van Stalins bewind nu niet doen alsof hun neus bloedt. Zij zijn even schuldig als hij. Alleen de heer Eden schijnt dit nog niet te beseffen, met het gevolg, dat hij straks misschien zal moeten toestaan, dat de Sovjetrussische Himmler (generaal Serof) persoonlijk het paleis van Koningin Elizabeth zal gaan controleren om te zien of er geen aan de dood ontsnapte Oost-Euroneanen achter de gordijnen staan als Kroesj tsjef en Boelganin ontvangen zullen worden Men zou bijna gaan den ken dat de Britse premier nimm*r heeft stilgestaan bij de uitwerking, die de'e Sovietrusslsche bezoeken zullen hebben op de ooenbare menine achter het iizeren gordijn Is het niet diep ont moedigend voor allen, die tientallen ja ren trouw en zonder uitzicht stille weer stand hebben geboden' Men denke eens aan de taaie strijd van de boeren, die koDPig weigerden zich te laten „collec tiviseren" of als ze daartoe gedwongen werden, dat stelsel caboteerden. Of ge looft men nog altild. dat het aan onbe kwaamheid. luiheid en achterlijkheid van de Russische boer toegeschreven moet worden, dat hil niet meer dan voor vier landgenoten produceert, terwijl de Ame rikaan voedsel voor 22 personen uit de grond haalt, ongeacht de enorme over schotten' En hoe zullen de bewoners van de z.g satellietlanden reageren, als ze horen, dat niet alleen Kroesjtsjef en Boelganin. maar zelfs Serof in Londen officieel ontvangen wordt? Ivt WEZEN is er door de ,val" van Sta lin in de Sovjet-Unie niets veran derd, zoals een gematigd en vredelie vend man als president Eisenhower deze week nog eens nadrukkelijk op ziin pers conferentie onderstreente. Laat de open bare mening in de Westelijke landen zich dit voor gezegd houden! Zolang de opvolgers voortgaan met te profiteren van de met de mond verfoeide misdaden van hun voorganger en meester, is er geen enkele reden voor een veranderd standpunt. Nog nimmer eerder in de wereldgeschiedenis was een h'f'-eie 'nampliik die van het communisme) 70- zepr instrument van het grofste natio nalisme. Stalin was niet anders aan een van de imperialistische tsaren uit Rnslands historie van de laatste drie eeuwen En nu moge het een bijzonder handiee zet zijn Stalins methoden aan te vallen, maar dit is slechts oen huichelachtige afleidingsmanoeuvre, als die aanval niet genaard gaat met het opgeven van de aldus verkregen voor- d 1 e n!» Wat er nog komen gaat in de Sovjet-Unie. kan natuurlijk nie mand voorspellen. Wel nemen ve len aan. dat het leger op het ogenblik achter de schermen een bedrijviger rol speelt dan men over het algemeen ge neigd is aan te nemen. Soms maakt de Sovjetrussische revolutie de indruk vart een „geprolongeerde Franse om wenteling". zoals wil het zouden willen uitdrukken Zó gezlpn is het dus aller minst ondenkbaar, dat er nog eens een Napoleontische fase haar intrede zal dopn. In elk geval is het verstandig de invloed van de militairen niet uit het oog te verliezen. Ambassadeur te Lima Binnenkort is de benoeming te wachten van ihr. mr. G. Beelaerts van Blokland, chef van de directie Europa van het ministerie van Buitenlandse Zaken, tot ambassadeur der Nederlan den te Lima (Peru). Dirigent Herbert Karajan niet alleen naar Salzburg, maar ook naar Wenen (Van onze Ween se correspondent) Het staat nu wel vast, dat de Oostenrijkse dirigent Herbert Karajan in de jaren 1957, 1958 en 1959 de artistieke leiding van het festival in Salzburg zal overnemen. Daarnaast echter schijnt Karajan tevens principieel bereid te zijn om de directie van de Ween.se opera op zich te nemen. Daarmee schijnt een einde te komen aan de crisis in het Weense opera- leven. die door het sensationele aftreden van dr. K. Böhm was ontstaan. Karajan is ongetwijfeld een van de meest eminente en internationaal be kende dirigenten, die een buitengewoon uitgebreid repertoire beheersen. Bo vendien staat hij bekend als een zeer ste rke persoonlijkheid, die het orkest weet mee te slepen. En vooral bezit hij een geheel eigen persoonlijke stijl, zodat hij altijd volle zalen trekt. Voortzetting van traditie Ofschoon Karajan Oostenrijker is. heeft hij tot nu toe betrekkelijk weinig kans gehad om in zijn vaderland op te treden. Zodoende zag hij zich gedwon gen om zijn heil in het buitenland te zoeken. Na de oorlog trad hij geregeld in Zuid-Amerika op. Vervolgens was hij een van de vaste dirigenten van het Philharmonisch Orkest van Berlijn, waarna hij, de laatste maanden, als di rigent aan de Scala van Milaan was ver bonden. Het festival van Salzburg gaat onder de toekomstige leiding van Karajan zon der enige twijfel een grote bloei tege moet, omdat hij vooral in het muzikale programma een vaste lijn zal weten aan te brengen. De besprekingen over het directeur schap van de Weense Opera zijn echter nog niet afgesloten. Zou men evenwel tot een goed resultaat komen, dan heeft ook de opera in kracht gewonnen, die geheel en al in overeenstemming is met de grote traditie en de goede naam van deze instelling. In geheel Oostenrijk is men enthou siast over de mogelijkheid van deze nieuwe oplossing. (Ingez. Med.-Adv.) Zuid-Afrika gaat Britse vlag en volkslied afschaffen In de Zuidafrikaanse Volksraad is vrijdag een voorstel ingediend om de Zuidafrikaanse vlag tot de enige offi ciële vlag te verklaren met uitsluiting van de Britse „Union Jack." die op het ogenblik officieel dezelfde status heeft. Het voorstel kreeg steun van de rege ring, evenals een motie om „Die Stem van Suid Afrika" als het enige volkslied te erkennen. Op het ogenblik wordt het Britse nationale volkslied bij officiële gelegenheden met „die stem van Suid Afrika" gespeeld. (Ingez Med -Adv.) meer trekkracht meer veiligheid meer service minder geld Van f 333— af. MOTORRIJWIELBEDRIJF H. WALENKAMP ZN. TURFMARKT 5 - TEL. 20050 (interessante kredietservice J Geef de strijd niet op tegen DIT IS de manier om verstopping te over winnen: Drink's morgens vroeg en 's avonds voor het naar bed gaan een glas water en ga op een vast uur van de dag naar het tollet. Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e weekelke avond één - 3e week om de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Lever- pilletjes zorgen voor de galtoevoer die nodig Is om het voedsel beter te verteren en de darmen te ontlastenze maken bovendien dat de ingewanden daarna op eigen kracht regelmatig blijven werken. Z6 helpen Carters Leverpilletjes u helemaal van hardlijvigheid af, u Is een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten, oververmoeid heid of gebrek aan beweging toch nog eens verstopt raken, dan zün een paar Carters Enietjes voldoende om u vlug weer op gang s helpen. Vraag naar CARTERS LEVER PILLETJES f 1.20 per flacon. Duizenden Chinezen met valse papieren naar de Ver. Staten Er bljjkt in Hongkong, de Britse stad op Chinees gebied, een uitgebreide orga nisatie te bestaan, die duizenden Chine zen tegen betaling in staat stelt met valse papieren de Verenigde Staten binnen te komen. Onder deze Chinezen zouden zich communistische agenten kunnen bevinden. Met het oog hierop is aan een c missie voor toewijzingen uit het Huis van Afgevaardigden gevraagd, een aan vullend bedrag toe te staan voor ver sterking van het Amreikaansc consu laat-generaal te Honkong met zestien man. Volgens schatting van consul-generaal Drumwright waren de kandidaten voor de toelating tot de V.S. in de afgelopen vijf jaar voor minstens dertig procent niet de personen, voor wie zij zich uit gaven, terwijl zjj voor meer dan tachtig procent hun aanspraken baseerden «ip een of andere vorm van bedrog. Als ge volg van dit „fantastische stelsel" is het aantal Chinezen in de V.S. van 1940 tot 1950 van 77.000 tot 117.000 gestegen! In december hielden zich in Hongkong zeker 14 kantoren met dit vervalslngs- werk bezig. De kosten bedroegen per persoon 500 dollar contant en 2 500 dollar te betalen bij aankomst in de V.S., aldus het rapport van het minis terie van Buitenlandse Zaken. (Ingez. Med.-Adv.) Griekse onderscheidingen verleend AAN VIJF NEDERLANDERS. De ambassadeur van Griekenland bij het Nederlandse Hof en mevrouw Anissa hebben gisteravond een ontvangst ge houden in hun residentie a. d. Alexander- straat te 's-Gravenhage. die door zeer velen werd bijgewoond. Tijdens de ontvangst deed de Griekse ambassadeur mededeling, dat het de Ko ning van Griekenland heeft behaagd een aantal Nederlanders onderscheidingen te verlenen. De ambassadeur herinnerde daarbij aan de aardbevingen, waardoor een aantal Griekse eilanden werden ge troffen en aan de hulpverlening, die door vele Nederlanders particulier en in georganiseerd verband werd verleend. Ir. F. C. C. baron van Tuyll van Se- rooskerken van Zuylen, kamerheer van de Koningin, president van het Ned. Roode Kruis, is benoemd tot Grootkruis in de orde van Phoenix. De oud-commissaris van de Koningin in Z -Holland, thans regeringsadviseur van Libanon, mr. L. A. Kesper. is be noemd tot Commandeur in deze orde. De burgemeester van Utrecht. Jhr. mr. C J. A. de Ranitz. is benoemd tot Offi cier in de Orde van George I. Voorts zijn prof. dr. G. H Blanken, hoogleraar aan de Universiteit te Am sterdam. mr. A. Goekoop te Den Haag. dr. D. van Lennep. classicus te Aer- denhout en mr. Adama Zijlstra, sed. lid van de Raad van Beheer van de N V. Mii Zeebad Scheveningen. benoemd tot Offcier in de Orde van Phoenix. De ambassadeur van Griekenland heeft aan een vijftal de tot de verleende on derscheiding behorende versierselen uit gereikt. (Ingez Med.-Adv.) SENSATIONEEL SPAARSYSTEEM De ABC (Algemene Bon Centrale) stelt alle BLEEKERTJES gebruikers In de gelegenheid om te sparen met 50 zelfs 100 '"r winst. Vraag 'n formulier bij Uw kruidenier. Ook Bonn gaat hulp geven aan achterlijke landen Sprekers van de sociaal-democratische oppositie in de Bondsdag hebben de re gering verzocht meer steun te verlenen aan de onderontwikelde gebieden, aan gezien de Communisten West-Duitsland de loef afsteken bij hulp aan Azië zodat de Oostduitsers beschouwd beginnen te worden als de werkelijke vertegenwoor digers van Duitsland. Zij dienden moties in waarin verlangd werd dat de 50 miljoen mark (inplaats van het huidige bedrag van 4'i miljoen) voor dit doel in de begroting van het volgend jaar opgenomen wordt, dat een deel van het geld dat door ontwapening bespaard zal worden als hulp aan zulke landen aangeboden zal worden en dat een agentschap voor coördinatie van deze hulp opgericht zal worden. De moties zullen door een commissie bestudeerd worden. Met een enkel woord BINNENLAND Gisteren is te Llnz een delegatie aan gekomen. die onder leiding staat van de voorzitter van de Kamer van Koophandel te Amsterdam, mr. D. A Deipr3t ZIJ zal besprekingen voeren met vertegenwoor digers van de Kamer van Koophandel Opper-Oostenrljk te Llnz. Het doel van de besprekingen is verstevi ging van de handeljbetrekklngen tussen Nederland en Opper-Oo9tenrl]k. Op de Overtoom te Amsterdam is een 50-Jarlge mevrouw, die onvoorzichtig de rijweg overstak, aangereden door een tramwagen van lijn 1 Ernstig gewond werd de vrouw naar het Wilhelmlnagasthuls vervoerd, waar zy bij aankomst bleek te zijn overleden. Minister Beijen zal 28 maart met vakantie naar liet buitenland vertrekken. Op 4 april houdt hij een voordracht in Milaan. Op 7 april wordt hfj in Den Haag terugverwacht. Minister mr. J M. A. H. Luns heeft in het Stedelijk Museum te Amsterdam 1 gistermiddag de fototentoonstelling „Wy mensen" geopend Deze tot 29 april durende expositie omvat 503 foto's, ge maakt door fotografen (onder wie zeven Nederlanders) uit 68 landen en ls gewijd aan de waardigheid van de mens. Gistermiddag zijn Hr Ms kruiser ,De Ruytcr" cn Hr Ms patrouillevaartuigen „Frevr" en Hadds" voor een driedaags bezoek aan de hoofdstad ln Amsterdam aangekomen. De kruiser heeft ligplaats gekozen aan de steiger van de B.P.M.. de patrouillevaartuigen aan de steiger aan de De Ruyterkade. Het Prins Bernhardfonds deelt mee. dat het de bedoeling ls de ..Kunstprys van de Sport" f 2000uit te reiken op 23 juni 1956. aan de vooravond van de Olympische dag 1956. BUITENLAND Het slot Lütetsburg, bij Norden ln Oost-Friesland, ls vrijdag geheel door brand verwoest. Een kostbare bibliotheek, schilderijen en een waardevol meubilair gingen ln vlammen op. Iwan Serov. het hoofd van de Russische staatsveiligheidsdienst donker gekleed met hoed en han den op de rug) heeft na zijn aan komst in Engeland een aantal jour nalisten te woord gestaan, niet tijdens een normale persconferentie maar op de stoep voor de Russische ambassade. Hij kwam even naar buiten om de vragen te be antwoorden. De gemeenteraad van San-Antonlo Texas. VS.) heeft besloten, dat de ras senscheldlng ln alle gemeentelijke lnrich. tingen opgeheven wordt Na een eeuw var schelding van blanken en negers zal mei thans op sportvelden en andere openbare gelegenheden van de gemeente beide kunnen zien. Vijf communistische leiders ln de Amerikaanse staat Ohio zijn vrijdag tot vijf Jaar gevangenisstraf veroordeeld op beschuldiging van deelneming aan een samenzwering om door n.lddel van geweld de Amerikaanse regering omver te werpen. De 28-Jarige Cecllle Bethencourt kreeg wegens medeplichtigheid drie en een half Jaar De veroordeelden zijn tegen borg stelling vrijgelaten om hen ln staat te stellen ln hoger beroep te gaan. John Snor, stichter-directeur va „Holland Bulb and Nursey Cy" In Ontario (Canada), ls op 69-Jarlge leeftyd te Mexico City overleden. Hy werd geboren ln Utrecht en kwam veertig jaar geleden met vrouw en dochter naar Canada. hij meewerkte aan de ontwikkeling Holland Marsh een landbouw-dlstrlct ten noorden van Toronto om Nederlandse migranten tijdens de depressie aan bestaan te helpen Koningin Elizabeth heeft vrijdag de eerste steen gelegd voor een ultra-moderne kathedraal te Coventry, die in de plaats komt van de middeleeuwse kerk. die door een vernletiglngsaanval \»n Duitse bom menwerpers was vernield. De nieuwe kathedraal, die uit beton, staal en glas zal worden opgetrokken, zal ln 1962 zijn voltooid en ongeveer tien miljoen gulden kosten. Duitse Protestanten, die oy de plechtigheid waren vertegenwoordigd zul len een gebrandschilderd raam geven. Werkgevers en werknemers ln Britse drukkerijen zyn overeengekomen dat het werk. dat reeds twee msanden stil ligt. als gevolg van een loonconfllct. dinsdag zal worden hervat. Autherlne Lucy, de negerstudente, die geen toegang heeft kunnen krijgen tot de universiteit van Alabama, hoewel een rechtbank haar toelating gelastte, heeft gezegd, dat zij wel opnieuw wil proberen toegang tot die universiteit te krijgen maar dat zij er niets voor voelt de marte lares te spelen en dat zy. indien haar pogingen mochten falen, liever ln Texas zou gaan studeren. Drie jonge Griekse Cyprioten zyn vrijdag door de rechtbank van Nicosia tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Bij arrestatie op 7 februari waren zij ln het bezit van wapens en munitie be vonden. Griekenland heeft de commissie der V.N. voor de rechten van de mens ver zocht de kwestle-Cyprus op haar agenda te nemen, daar de rechten van de mens bil de Jongste gebeurtenissen op het eh&nd geschonden zouden zyn. Grieken land noemt de verbanning van aartsbis schop Makarlos en de .geseling" van kinderen. Volgens het officiële Sovjetrussische persbureau „Tass" is het Engels de meest verbreide vreemde taal ln de Sovjet-Unie Miljoenen Jonge Sovjetrussische burgers leren thans Engels. Ir. het geheel zyn tydens het Sovjetrussische bewind 48 000 000 exemplaren van 2244 boeken door 220 Engelsschrljvende auteurs ln het Engels verschenen. Hieronder bevinden I slob miljoenen leerboeken. Nog 9000 Duitsers zullen uit Rusland mogen terugkeren Plotselinge medewerking van het Sovjetrussische Rode Kruis Het Sovjetrussische Rode Kruis heeft zich bereid verklaard maatregelen te treffen voor de repatriëring van een nieuwe groep van 9.100 Duiters, die in de Sovjet-Unie worden vastgehouden. Dr. Kurt Wagner, het hoofd van de op sporingsdienst van het Duitse Rode Kruis, heeft op een vergadering mede gedeeld. dat 2100 Duitse burgers, die in gevangenissen of gevangenkampen wor den vastgehouden alsmede zevenduizend burgers, die als „gedwongen kolonisten" in de Sovjet-Unie en wier namen bij het Duitse Rode Kruis bekend zü". zullen terugkeren. Het Duitse Rode Kruis heeft goede hoop. dat ook een regeling zal worden getroffen t.a.v. een groep van 84.000 Duitsers en Volksduitsers, die zich vermoedelijk nog in de Sovjet-Unie bevinden. De laatste maanden is de sa menwerking tussen het Westduitse en Sovjetrussische Rode Kruis voortdurend beter geworden. De Russen, aldus dr. Wagner, waren begonnen met de regi stratie van de 84.000 genoemde Duitsers. De Russische ambassade in Bonn heeft zeer veel medewerking verleend. (Ingez. Med.-Adv.) ZATERDAG Oude Vest 13: Hulsh. verg. C.J.V. „U.K.S." 8 uur naim. Den Burcht: Ultvoerlne „Acoordanto" 81/4 uur nam. Schouwburg: Leldse Gymnaslastenbond U.S.A. ..Our Nauslkaa". 8 uur nam. ZONDAG Gerecht 10: Soefl-beweging. Spr. H. Dalllnga. 11 uur voorm. Leidsche Volkshuls: Slotmiddag van de gezlnsbyecnkomsten, 3.30 uur nam. Rapenburg 6: Hum. Verbond. Spr. J. v. d. Molen over opvoeding per meter, 10.30 uur voorm. Rapenburg 6: Humanistisch Verbond. Spr. J. van der Molen, 10.30 uur voorm. Waalse KerkPadvlnd (st)ersdlenst. Leid ster Quldo H. J Oudenbroek. 7 uur nam. MAANDAG Stadszaal: Modeshows C en A. 2'A. 4. 7».i en 0 uur nam. Zomerzorg: Ledenvergadering Kynolo- genver. „Rijnland". 8 uur nam. Schouwburg- K. en O. „Het Nieuwe Comedla" speelt „Vals beschuldigd". 8 uur namiddag. Oeesteeest (Het Witte Huls): P v .d. A SDr drs P de Boer over zijn reis naar Iran. 8 uur nam. Warmond. Hotel „De Zon": Jaar vergadering Cobp. spaar- en voorschotbank 8 uur nam. DINSDAG Stadszaal: Modeshows C. WOENSDAG. Stadszaal: Modeshows C en A. 214. 4, Rapenburg 6: Ver. voor Internationale Rechtsorde. Spr. prof. Ranjlt M. Chetslngh over een Aziatische blik op de wereld problemen. 8 uur nam. BIOSCOPEN: Ltdo. „The French Line". 18 Jr. Werk dagen 2 30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2 30. 4 45. 7 en 9.15 uur. Luxor. „De bruggen bij Toko-Rl. 18 Jr. Werkdagen 2 30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4 45. 7 en 9.15 uur. Casino. „Sabrlna", 14 Jaar. Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon. „Johnny knapt 't op". 18 Jaar. Werkdagen 2.30. 7 en 9 15 uur. Zondag 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Hex. „A. en C. ln stofzuigers", alle leeft. Werkdagen 2.30. 7.15 en 9.15 u. Zondag 2 30. 4.45. 7.15 en 9 15 uur. TENTOONSTELLINGEN Lakennai: „De stille glans van de Gouden Eeuw" Werkd 104 uur; zondags 1—4 uur (t/m 26 maart) In Zulvell&nd (tent Beestenmarkt) 10 —12 uur 2—5 en 7—10 uur (t. e. m 24 maart) Zondaes en maandagochtend Be sloten. Museum van Volkenkunde: Tentoonstel ling Japanse prenten, 105 uur (zon- er feestdagen 15 uur). De zondagsdienst der huisartsen te Lelden wordt van hedenmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doktoren Gaasbeek. Kortmann. Lahr. Schaefer een Teeuwen. Te Oegstgeest van hedenmiddag 2 tot maandagmorgen 7 uur door dr. H. Vare kamp. telef. 21916. De avond- .nacht- en zondagsdienst der aootheken te Lelden wordt van zater dag 24 maart 13.00 uw tor zaterdag 31 maart 8 00 uur waargenomen door aDotheek Boekwilt Breestraat 74 telef. 20552 en de Haven-Apotheek Haven 18. tel. 20085. Te Oegstgeest door de Oeesteeester Apotheek Wil halm lnapark 8. tel. 26274. Vraagt prijslijst van 150 - voorradige piano's en orgels Huurkoop 15°/o contant restant in 4 jaar. BODEGRAVEN iel 2i» m wq Minister Staf: Geen verkorting eerste oefening Minister Staf heeft aan de Eerste Kamer doen toekomen zy'n Memorie van Antwoord op het voorlopig verslag dier Kamer over zyn memorie van antwoord op de begroting van Oorlog. Hieraan ontlenen wy, dat de minister de mening, onderschrijft, dat de op bouw van de landstrydkrachten. zoals deze in de defensie-nota van 1954 is uiteengezet, ln algemene zin voortgang moet vinden. Dat aan verkorting van de duur der eerste oefening niet valt ie denken, indien men zoals de minister een bepaalde parate sterkte wenst te handhaven, behoeft geen betoog. Van hem is dan ook een voorstel tot zoda nige verkorting niet te verwachten. Deense havenstakers gebruikten geweld Denemarken heeft gisteren de eerste vechtpartij beleefd in het zes dagen oude arbeidsconflict, waarbij 70.000 mensen In de transport-, werktuigkun dige, scheepsbouw- een schoenindustrie betrokken zijn. Havenarbeiders in Esbjerg, de belang rijke exporthaven aan de noordoostkust van Jutland, hebben met geweld belet, dat het Britse schip Spero geladen werd met bacon, die voor Engeland be stemd was. Intussen heeft premier H. C. Hansen hoofd van de sociaal-democratische minderheldssregering. een dringend beroep op werkgevers en werknemers gedaan om het eens te worden vóór het conflict uitdraait op een nationale economische ramp. Welingelichte waar nemers zijn echter van mening, dat een spoedige oplossing niet verwacht kan worden daar zowel de werkgevers als de werknemers vastbesloten zijn door te zetten en nog over voldoende finan ciële middelen beschikken. Transportarbeiders in Esbjerg heb ben een totale blokkade" afgekon digd tegen de oliemaatschappij Esso. nadat personeel van het kantoor van deze maatschappij overalls had aange trokken om te helpen de Noorse tanker Lind te lossen, toen havenarbeiders een plaatselijke staking begonnen waren. Het conflict in Denemarken kwam vorige week vrijdag tot een uitbarsting, toen werkgevers weigerden eisen van het algemeen vakverbond ln te willi gen. Deze eisen waren een algemene loonsverhoging, vermindering van het aantal werkuren per weck van 48 tot 44 uur en doorbetaling tijdens ziekte WEEPRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nur) II Oso Konenhaeen Aberdeen Dublin 1/ >nden Amsterdam Brussel Parlis Bordeaux Grenoble Nice Berlltn Frankfurt Milnchen ZUrlch Genève Locarno Wenen Innsbruok Rome half bew. o zwaar bew. zo reeen zzo reeen zo zwaar bew. no one 3 windstil windstil eeh bow. nevel windstil 10 O

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2