Minister Suurhoff in Kamer Malenkof bracht gisteren bezoek aan Shakespeares geboorteplaats Russisch-Japanse besprekingen geheel en al vastgelopen Agenda WOENSDAG 21 MAART Vervolg van pag. 1 Enorme betekenis Tenslotte noemde minister Suurhoff de Ouderdomswet san enorme bete kcnls. Op 1 januari 1956 kregen 369.000 personen 'n uitkering ingevol ge de Noodwet-Drees tot een totaal bedrag van 279 miljoen gulden. In het eerste jaar van de werking van de Ouderdomswet zullen 712.000 per sonen ouderdomspensioen ontvangen tot een totaalbedrag van 722 miljoen gulden. Het ouderdomspensioen is hoger dan de uitkering volgens de Noodwet-Ouderdomsvoorziening. Minister Suurhoff was alleen bereid het amendement over te nemen dat was ondertekend door leden van P. v. d. A.. KVP. VVD en CHU om de weduwe na het overlijden van haar man in plaats van gedurende zes maanden nog gedu rende een jaar het hogere gehuwden pensioen uit te keren, mits zij op de laatste dag van de zesde maand na het tijdstip van overlijden nog geen 65 jaar is. Afwijzend stond de minister tegen over het amendement van de heer Kort (KVPi om voor de berekening van het premieplichtig inkomen van zelfstan digen een denkbeeldige kinderbijslag van het derde kind af in mindering te brengen zolang de definitieve kinaer bijslag voor zelfstandigen nog niet tot stand is gekomen. Het systeem zou door het lagere tarief voor zelfstandigen be neden een inkomen van f. 3100 per jaar de premie sterk drukken en het Riik en de overige Nederlanders zouden daar voor moeten opdraaien. De invoering van de definitieve kinderbijslag, waar voor het wetsontwerp bijna gereed is. zou er bovendien niet aantrekkelijk door worden, want dan zou de premie voor het ouderdomspensioen omhoog gaan. Geen hoger ongehuwden pensioenen Het ouderdomspensioen voor onge huwden bedraagt 60'- van dat voor ge huwden. Ongeveer diezelfde verhouding was ook gelegen in de Noodwet-Drees en die heeft de S.E.R. in haar advies aan de regering overgenomen Een overweging is dat een aanzienlijk deel van de bejaarden na het overlijden van de echtgenoot geen eigen huishouding zal voortzetten. Van de zijde van de VVD. CHU. KVP en CPN is ervoor ge pleit het ongehuwdenpensioen te ver hogen tot ongeveer 70%. maar in aan merking genomen het enorme aantal ongehuwden boven de 65 jaar. zou die verhoging een enorme stijging van de kosten met zich meebrengen, die de minister uitermate ongewenst acht. Bodempensioen Het ouderdomspensioen moet worden beschouwd als een bodempensioen omdat een volledige oudedagsvoorzie ning vooralsnog onbetaalbaar is. De De Britse charter-luchtvaartmaat schappij ..Mornon Air Services Ltd", ge vestigd op het vliegveld Croydon bij Londen heeft aan de Engelse instanties vergunning gevraagd voor het onder houden van een dienst tussen Londen (van Croydon en of het vliegveld Catwick) en Rotterdam. Het is de be doeling van 2 tot 5 vluchten per dag te maken. Zij vraagt de vergunning aan voor een tijdvak van 10 jaar. te begin nen op 1 september 1956. DRIELING GEBOREN TE NUTH In het ziekenhuis ..De Goddelijke Voorzienigheid" te Sittard heeft me vrouw WijermansRademakers uit Nuth (L vannacht het leven geschon ken aan een drieling, twee meisjes en een jongen. Moeder en kinderen maken het uitstekend. De vader van de drie ling is mijnwerker. verwachting is echter dat wanneer de Ouderdomswet ln werking is getreden op de basis daarvan een krachtige ontwikkeling zal groeien van particu liere voorzieningen. Er zijn tal van gevallen te noemen, waarin de Ouder domswet hard is voor weduwen en wezen en invaliden, maar in zulke gevallen behoren andere wetten te voorzien. De zorg voor weduwen, wezen en invaliden is nog onvoldoen de geregeld. Het is nog niet te zeggen of de premie voor het ouderdomspen sioen 6!£ of 7% van het Inkomen zal worden. Van gehuwde zelfstandigen met een inkomen beneden f. 2100 per jaar zal geen premie worden gevor derd omdat het hier gaat om „de allerkleinste sappelaars die onze sa menleving kent", die onmachtig zijn te betalen. Er werd nog kort gerepliceerd, waarbij de eenmaal ingenomen standpunten werden gehandhaafd. Vandaag wordt de behandeling van de afzonderlijke arti kelen van de wet en de amendementen voortgezet. Dan vallen de beslissingen over de tegenstellingen tussen Parlement en minister. (Ingez. Med.-Adv.) In Birmingham icerd hij in fabriek door arbeidsters als filmheld begroet (Van onze correspondent te Londen) Malenkof heeft gisteren op weg naar een eleklro-technische fabriek in Bir mingham een bezoek gebracht aan Shakespeares geboorteplaats. Strafford-on- avon, waar hij door de burgemeester en andere plaatselijke autoriteiten werd ontvangen. Hij bezichtigde de woning van Shakespeares echtgenote. Ann Ha thaway, poseerde voor fotografen, staande voor Shakespeares geboortehuis en gaf handtekeningen weg aan voorbijgangers in albums of in exemplaren van Shakespeares toneelspelen, die hem werden overhandigd Malenkof zei. dat hij altijd veel van Shakespeare had genoten. Gevraagd, aan welk stuk hij de voorkeur gaf. antwoordde hij dat hij alle stukken van Shake speare goed vond. Malenkof bleef langer dan een half uur in de kerk. waar Sha kespeare begraven is en luisterde naar de uitleg van de predikant, die hem rondleidde. De overige leden van het gezelschap stuurden in die tussentijd prentbriefkaarten naar huis. Malenkof was vermoeid toen hij in Birmingham arriveerde. Hij rustte korte tijd uit in een bü de fabriek behorende zieken kamer. En maar handen schudden... Zelfs Stalins stoel in Lenins huis verdwenen Zelfs een van de meest gefotografeer de stoelen in de Sovjet-Unie is nu van zijn plaats verdwenen in de tuin van het huis van Lenin in de buurt van Moskou. Deze stoel is de stoel van Josef Stalin Daar, in de tuin. zaten Lenin en hij samen en poseerden voor de befaamde foto van 1920. die alom werd verspreid. De stoel droeg een opschrift: ..Stalin" en de andere stoel droeg de naam ..Lenin'. Gisteren bezocht een Westers cor respondent het huis en merkte toen op. dat de stoel van Stalin er niet meer was een gids vertelde met een uitge streken gezicht aan de journalist, dat „de stoel in reparatie was". Maar deze kwam ook tot de ontdekking, dat de kamer, waar Stalin sliep, als hij Lenin bezocht, een nieuwe benaming had ge kregen en wel die van: „Logeerkamer"... Als het zo doorgaat, zal het Russische volk over een halve eeuw niet eens meer weten, wie Stalin wis! BEDRIJFSCHAP VOOR DE BLOEMBOLLENHANDEL. Gisteren heeft het bedrijfschap .voor de bloembollenhandel (een voortzetting van de ondervakgroep export van bloem bollen van het bedrijfschap voor sler- teeltprodukten) te Haarlem een open bare vergadering gehouden De voor zitter, de heer W. F. van Dam, heette twee afgevaardigden van het departe ment van landbouw welkom en zette het doel van het bedrijfschap uiteen. Hü hoopte op een goede samenwerking van I bedrijfschap, commissies en produkt- schap. Spr. zeide het te betreuren, dat sommige verkopers thans bollen tegen lage prijzen verkopen Mogelijk zullende verkopers later nadelen ondervinden, als blijkt, dat andere verkopers goede prij zen maken. De vergadering stelde de begroting 1956 vast, die sluit met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 466.000. In de volgende vergadering zal de heffings verordening vastgesteld worden. Bij zijn aankomst werd hij door een menigte vrouwelijke employé's geestdrif tig begroet, alsof hij een filmster was. In plaats van direct de hoofdingang in te gaan. liep Malenkof op een groep ar- bsiders af. die op een afstand stonden toe te kijken en sprak met hen. Tijdens de rondgang door de werkplaatsen, welke twee uur du> de. .prak hij herhaaldelijk me; person; -Q schudde hü de arbei ders de ha no. Malenkof werd herhaaldelijk met groepjes van hen gefotografeerd. Toen hij met een groep aardige meisjes werd gekiekt, zei hij lachend, dat hü deze foto niet aan zijn vrouw durfde te laten zien, .anders kom ik er niet levend af Hij zei. dat hij tegelijkertijd de machines en de mensen wilde zien, maar de men- tn zün het belangrijkst. Een arbeider vroeg Malenkof of er ooit sprake zal zijn van vrede met de Sovjet- Unie. Malenkof zei, dat dit niet alleen mogelijk was, maar onontbeerlijk. Toen hij vertrok, snelde een vrouw op Malen- kofs auto toe, opende het portier en gaf hem een boeket rode tulpen. Toen Malenkof zondag het kasteel Windsor bezocht de Koninklyke fa milie was afwezig nam hij, nog in zün auto gezeten, een klein jongetje op zyn knie. Dit bleek het zoontje te zyn van een uitgeweken Tsjechische diplomaat, wiens familie voor het grootste deel door de Communisten was vermoord! De ohders van het jongetje keken vol af- gryzen toe, hoe Malenkof het kind knuffelde Eden over het aanstaand bezoek van het duo Sir Anthony Eden heeft dinsdag in het Lagerhuis verklaard, dat volgens hem besprekingen met Kfoesjtsjef en Boelga- nin over de wie waagstukken die de wereld verdeeld houden, het voornaam ste doel zijn van het komende bezoek van de beide Russische staatslieden. Daarom is het program van het bezoek zodanig opgesteld, dat veel tüd voor be sprekingen overblyft. De Sovjetrussische leiders worden op 18 april ln Engeland verwacht. Tijdens hun bezoek van tien dagen zullen zij tenminste vjjf maal met Eden confere ren. hetzy op nr. 10 Downing Street of op Edens buitenverblijf Chequers Op zondag 22 april zullen Kroesjtsjef en Boelganin door Koningin Elizabeth in het kasteel Windsor ontvangen worden. De Britse regering stelt een speciaal vlieguig f,r beschikking van de Russen. Het progA m voorziet o m. in een bezoek aan Britse atoomoentrales en centra voor onderzoek, een bezoek van het parle ment. een lunch met de burgemeester van Londen en een speciale voorstelling van de Koninklijke Opera. Oovent Garden. Voorts zullen een basis van de RAF, Edinburgh en Oxford bezocht worden Op de vraag van een conservatieve af gevaardigde, „wat dit alles gaat kosten". (Ingez. Med.-Adv.) Als een roos in dromenland.... Met een heerlijke bloa op haar wangen sluimert Els, als een roos in dromenland. Ge zondheid is haar grote schat en moe der haar schatbe- waarster. Zij zorgt niet alleen dat Els een goede en ver standig bereide maaltijd krijgt, maar ze geeft haar ook de zo gewenste dagelijkse aanvul ling „Actifral 10" vitaminen van Phi- lips-Roxane. Want hoe zorgvuldig moe der de maaltijden klaar maakt, door koken, bakken en braden gaan veel vitaminen verlo ren. Met één dra gee „Actifral 10" per dag krijgt Els precies wat zo'n meisje-in-de-groei nodig heeft om fit te blijven. „Actifral 10" is extra voordelig: 150 dragees f 3.75. antwoordde Eden: „Veel minder dan een miljoenste deel van de kosten van een waterstofbom". Gevecht over Stalin op Oostduitse vergadering Op een conferentie van functionarissen van de Oostduitse Socialistische Een- heidspartü te Finsterwalde is het zondag tot een vechtpartij gekomen, aldus meldt de Westberlynse commissie van onder zoek van de vereniging van vrije juristen. De vechtpartij werd geleverd, toen bij een debat over de betekenis ran Stalin voor de partij de gemoederen steeds meer verhit raakten. De volkspolitie, die ge waarschuwd werd, greep niet in. doch bepaalde zich er toe het gebouw waar vergaderd werd. af te zetten. In de Sovjet-Unie worden de vergade ringen waarop uitleg wordt gegeven van Kroestsjefs aanval op Stalin voortgezet. Dinsdag hebben de beide eerste vice-pre miers. Mikojan en Perwoechin. in fabrie ken in Moskou gesproken. Gisteren ver scheen voor de eerste maal sedert de strijd tegen de persoonsverheerlijking begon. Stalins naam op de voorpagina van de „Prawda" en de .Jzwestia" Dat was in een bericht over de uitreiking van de Stalin-vredesprijs aan sjeik Al Asjmar van Synë op zaterdag JJ. in Damascus. (Ingez. Med.-Adv.) Bias dat pijnlijk br&ndan van overtollig maagznnr! Beter nog: voorkom het! Neom Rennies. Overtollig maagzuur is de oorzaak van die snerpende zuurbrand. Zo onaange naam de pijn, zo eenvoudig de remedie! Gewoon één of twee Rennies laten smelten op de tong. Ze smaken lekker en water of zo komt er hiet aan te pas. Direct is de brand geblust en daarmede de pijn verdwenen. Als U maar zorgt Rennies bij de hand te hebben kunt U altijd en overal eten wat U lust. zonder angst voor dat nare zuurbranden. Met een enkel woord BINNENLAND Verschenen is de Memorie van Ant woord van de minister van Economische Zaken op het voorlopig verslag van de Commissie van Rapporteurs uit de Eerste Kamer over de Rijksbegroting Economische Zaken. Doordat een vier maanden geleden d:epe bouwput op een bouwwerk te IJ6- selsteln terecht kwam. Is een in die put werkzame 47-Jarlge ongehuwde arbeider uit Eek en Wiel. om het leven gekomen. De Ned. Chr. Vrouwenbond zal zijn algemene vergadering houden op 6 Juni as in de Dierentuin te Den Haag onder presidium van mevrouw dr. M. H. Al bron- dav/d Nagel van Rotterdam. De daarop aansluitende bondsdag wordt op 7 Juni gehouden ln de Houtrusthallen te "s-Gra- venhage. De Jaarlijkse algem. vergadering van de vereniging voor Chr. Mulo zal op 20 en 21 deoember te Hilversum worden gehou den onder presidium van de heer Joh. Tlgchelaar van 's-Gravenhage Gisteren is van Schiphol naar Suri name vertrokken dr R. Brink, leider van de Nederlandse missie voor toezicht op de uitvoering van het Surinaamse tlenjaren- Elan. Twee andere leden van de missie, de eren A J G. Bruynls. planoloog der mis sie en de financiële deskundige de heer F H. J. Essenstam. zijn thans eveneens op weg naar Suriname. Het oefensmaldeel V van de Kon. Marine, onder commando van Comman deur L J Goslings Is gisteren een vijf da gen durende oefening begonnen met sche pen en vliegtuigen van Frankrijk. Portu gal de V S en Engeland. Het Nederlandse smaldeel wordt 27 maart ln ons land te rugverwacht met het oog op de comman do-overdracht van de bevelhebber der zee- strijdkrachten te Rotterdam. Ter gelegenheid van het feit. dat de stichter der psjchoanalyse Sigmund Freud op 6 met as 100 Jaar geleden geboren werd. wordt ook in Nederland een herden kingsbijeenkomst gehouden Deze ls be legd door het bestuur van de Nederlandse Vereniging voor Psychoanalyse en wordt gehouden op vrijdagavond 13 april as. ln de aula van de Amsterdamse Gemeente Universiteit. BUITENLAND De Westdultse ambassadeur ln de Sovjet-Unie, dr. Wilhelm Haas. heeft dins dag de Russische regering een lijst over handigd met namen van ongeveer duizend Duitse krijgsgevangenen, van wie wordt aangenomen dat zij zich nog ln de Sovjet- Unie bevinden. In september van het vo rige Jaar bij het bezoek van Bondskanse lier Adenauer aan Moskou beloofden üe Russen elke lijst van Duitsers te zullen bestuderen, die zich nog ln de Sovjet- Unie zouden bevinden na de repatriëring van de bijna 10.000 gevangenen, waarover men het toen eens was geworden. Van de Duitsers, die op de nieuwe Hist voorko men. ziin ln de laatste Jaren brieven uit Rusland ontvangen. De politie te Havana. Cuba. heeft dinsdag een onwettige wapenopslagplaats ontdekt tijdens het onderzoek naar een ermeend complot om de Cubaanse rege ring omver te werpen en president Batista om het leven te brengen. De Finse arbeiders, die negentien da- In Bristol begon gen geleden een algemene staking begon- •- -<•-«j nen. zijn dinsdag met uitzondering van de drukkers, weer aan het werk gegaan De kranten konden nog niet verschijnen. De bond van drukkers maakt geen deel uit van het algemeen vakverbond, dat de algemene staking voor ongeveer 250 000 werknemers had uitgeroepen. De drukkers eisen een loonsverhoging van vijftien pro- In de Japanse stad Nosjlro. ln de prefectuur Aklta. heeft dinsdagavond een zware brand gewoed, waardoor meer dan 1.000 gebouwen in vlammen zün opgegaan. Voor zover bekend zijn er geen slachtof fers gevallen. De brand, aangewakkerd door een hande wind. woedde meer dan zeven uren De brandweer ondervond grote moeilijkheden door een gebrek aan water Tijdens de brand verlieten meer dan 15.000 bewoners van de stad hun wonln- fen ln naohtkledlng om het verloop van e brand in de buitenlucht af te wachten. geparkeerde I Het Britse straalpassaglersvllegtulg type Comet II krijgt géën certificaat van ten gevolge brand in deze auto. De vrachtauto reed achteruit om een parkeerplaats besch - dlgde enkele andere voertuigen en kwam toen ln een botsing tot stilstand Door de hitte werden eieren in een andere vrachtauto gebakken. Een slager In Leipzig, die op het punt stond te worden gearresteerd, heeft drie staatscontroleurs ln zijn koelcel opgeslo ten en ls naar West-BerliJn uitgeweken. Daar heeft hij de overheid in Leipzig door middel van een briefkaart gewaarschuwd Een delegatie van vertegenwoordigers van vier christelijke kerken ln de Sovjet- Unie zal ln Juni aanstaande een bezoek van tien dagen aan de Verenigde Staten brengen. Negen vertegenwoordigers van christelijke kerken ln de VS. brengen op het ogenblik een bezoek aan Sovjet-Rus- land en hebben uitnodigingen gedaan voor dit tegenbezoek. volger van de onfortuinlijke Comet I. „ln zijn huidige vorm" niet overeenkomstig de standaard was Binnen zes weken zouden twee toestellen type Comet II aan de Royal Air Force worden geleverd, terwijl voorts nog een ongespecificeerd aantal van deze toestellen door de RAF zijn besteld. In Gartow, aan de Elbe in Neder- Saksen hebben kinderen dinsdag een weerballon gevonden van Russische oor sprong De politie heeft de Instrumenten, die zich nog aan de ballon bevonden, waaronder enkele meteorologische appa raten en een radiozender, ln beslag geno- De haardracht van Malenkof heeft een Londense kapper Inspiratie gegeven voor een nieuw dameskapsel. Hij heeft het en al druk mee in zijn zaak in Bond Street! Geen overeenstemming bereikt over door Russen bezette Japanse eilanden De Russisch-Japanse besprekingen in Londen over een vredesverdrag zijn, na negen maanden onderhandelen, geheel vastgelopen en voor onbepaalde tijd verdaagd. Een datum voor hervatting van de besprekingen zal pas kunnen wor den vastgesteld na overleg tussen de belde landen. De Japanse delegatieleider. Matsoemoto, vliegt deze week nog naar Tokio voor overleg met zijn regering. Hij verklaarde dinsdag tegenover de pers, dat hij met zijn Sovjetrussische collega Malik geen overeenstemming heeft kunnen bereiken over de Japanse gebieden die de Sovjet-Unie aan het einde van de Tweede We reldoorlog bezet heeft. Japan eist teruggave van de eilanden Habomai, Sjikotan, Etorofoe en Koenasjiri - ten noorden van Japan - en een conferentie met alle landen, die tegen Japan gestreden hebben over de toekomst van Zuld-Sachalln en de Koerillen, gebieden die eveneens door de Sovjet-Unie bezet zün. De Sov- Jet-Unle wil slechts afstand doen van Habomai en Sjikotan. Terugzending gevraagd van Japanse krijgsgevangenen Een ander punt waarop de bespre kingen zyn vastgelopen, betreft de rechten van de scheepvaart door de zeestraten, die grenzen aan de Japanse Zee. Over de andere delen van het v re desverdrag had Matsoemoto met Malik overeenstemming bereikt, hoewel de paragraaf over de handelsbetrekkingen nog nader geregeld moest worden. Matsoemoto heeft Malik dinsdag op nieuw gevraagd om terugzending van de Japanners, die nog in de Sovjet-Unie gevangen gehouden worden. Volgens Een ongewone opname van een I tanker ..Grepa" in een Amsterdams I stoere zeevaarder. Ontdaan van een dok. In de Middellandse Zee heeft aantal huidplaten ligt de Noorse het schip bij een aanvaring schade I opgelopen, die thans in ons land wordt hersteld. WOENSDAG. Academiegebouw: Ned. Ver. Expogé. Studentenverzetslilm Zes laar" 8 uur nam. Den Burcht (Jacobazaal)Voorlichtings avond over Zuld-Afrlka, 8 uur nam. Wilkgebouw Stille Rltn 13 Jaarverga dering Ver „Het Zonnehuis" 8 uur nam. 'a Huva over 't Hoff (Gerecht. 10): Ledenvergadering Kon. Ned. Mil. voor Tuinbouw en Plantkunde 8 uur nam Stadszaal (fover)- Breishow fa. Gebrs. van Wltk. 8 uur nam Stadszaal (grote zaal! - Ex Animo .Mat- theus Passion" 7 1/4 uur nam Voorachoten (Gebouw voor Chr. Belangen)Afacheldsrecltal Theo v. d. Pas. 8 uur nam. Warmond. „De Stad Rome": KVP- vergaderlng. Spr Joh Zwanlkken. Ond ..De politiek en ons dagelijks brood", 8 uur namiddag. DONDERDAG. Stadszaal (erotezaal): Ex Animo „Mat- theus Passion". 71/4 uur nam. In Den Vergulden Turk: Ned. MIJ. vooi Nllverheld en Handel. Spr lr. I. A. Aler over Nederlandse verkeers-luchtvaartpro- blemen 12 'j uur nam. Casino-theater: K en O. „Om een •tukle grond". 7 en 91/4 uur nam. Oud-Kath. Kerk (Zoeterw. Singel 50) Lüdens-medltatle, 8 uur nam. vergadering Oranje Vereniging, 8 eesteeest (Witte Huls): Mode show. Eerste Oeesteeester Confectie. 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Cabaretavond Alg. Ned. Bouwbedrüfsbond. 8 uur nam. Ons Centrum (Hooigracht): Inst. voor Arbeidersontwikkeling D. Buys spreekt over Choplf. 8 Het Gulden Vlies: Alg. verg. Leldse Assurantieclub, 8 uur nam. Pieterskerk: Avondgebed. 7 157.45 uur namiddag. Schouwburg: K. en O. „Theater" speelt „Kat op een neet zinken dak". 8 u. nam. Rapenburg 61: K. en O.-cursus o.l.v prof. T. H. Mllo over Nederlandse zee- - aarders. 8 uur nam. De Doelen: Leden verg. afd. Lelden Ned. Roode Kruis. 8 uur nam. elderdorp. Ned. Herv. Kerk: Pasaiestonde m m v. Coos van Hoboken, ZATERDAG Schouwburg: Leldse Gymnaslastenbond U.S A. „Our Nauslköa", 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Cabaret-revue Amu sementsver. „De Sleutelstad", 7.30 u. n.m Rehobo'h Prot. Chr Onderwtjzersver Spr. drs. C. van der Zwet over „Zelfwerk zaamheid", 3 uur nam. ZONDAG Leldsche Volkshuls: Slotmiddag van de gezinsbijeenkomsten. 3.30 uur nam. Rapenburg 6: Hum. Verbond. Spr. J. v\ d. Molen over opvoeding per meter. Rapenburg 6: Humanistisch Verbond. 3pr. J. van der Molen, 10.30 uur voorm. 1 Malik verblijven er nog circa 1300 Ja panners in de Sovjet-Unie. die veroor deeld zün wegens oorlogsmisdaden. Zij zouden pas gerepatrieerd kunnen wor den als een vredesverdrag ondertekend zóu zün. Franse werven duurder dan buitenlandse Frankrijk zal mogelijk het plan moe ten opgeven voor de bouw van een schip van 55.000 ton ter vervanging van de schepen „Ile de France" en „Liber- té" voor de Noordatlantische route. Op een persconferentie deelde de onder staatssecretaris voor de koopvaardij mede. dat de Compagnie Générale Transatlantique een bedrag van 18 mil jard franken (180 miljoen gulden) voor de bouw van een schip beschikbaar heeft. De scheepswerf Penhoet in Le Havre, de enige Franse werf. die een schip van 55000 ton kan bouwen, heeft medegedeeld een schip van die grootte voor 21 miljard frank te kunnen bou wen. Nederlandse, Amerikaanse en Britse werven hebben aangeboden een schip van 55 000 ton voor 18 miljard franken te bouwen. Het wordt echter niet wenselijk geacht om 'n schip dat als 'n pronkstuk van de Franse koop vaardijvloot moet dienen, in het bui tenland te laten bouwen. Daarom wordt de bouw van een schip van 35.000 ton overwogen. De Ile de France zal over 4 jaar en de Liberté over zes jaar te oud zün om nog in dienst te blijven. Schouwburg- K en O „Het Nieuwe Comedla" speelt „Vals beschuldigd", 8 uur namiddag. DINSDAG ZomerzorgLeldse Middenstands centrale Spr. de heer T. Boer. 8 uur nam. BIOSCOPEN. Hex „De laatste der Sloux". 14 Ir. Werkdagen 2.30 7.15 en 9J5 uur. Zon dag 2.30. 4 45 7.15 an 9.15 uur. Donderdagcvclus „Onderwereld van Montmartre". Trianon „Omstreden huwelllk" 14 Ir. Werkd&eer 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15 4.30 7 en 9.15 uur Luxor De rllzlge rivalen" 14 Ir. Werk dagen 2.30 7 en 9 15 uur. Zondae 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. Lido .Helena van Trole" 14 jr. Werk- daeen 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. Casino Madame de.18 Ir. Werk dagen 2.30 7 en 9.15 uur. Zondae 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: „De stille glans van de Gouden Eeuw" Werkd 10—4 uur; zondags 14 uur (t/m 26 maart) In Zulvelland (tent Beestenmarkt) 10 —12 uur 25 en 710 uur (t. e. m 24 maart I Zondags en maandagochtend ge sloten. Museum van Volkenkunde: Tentoonstel ling Japanse prenten. 105 uur (zon- en leestdagen 15 uur). WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Helsinki: onbewolkt o Stockholmonbewolkt zo Oslo. geh. bew. ono Kopenhagen zwaar bew.ozo Aberdeen: geh. bew. zo Dublin. geh. bew. zo Londen half bew. oao Amsterdam: onbewolkt zo Brussel onbewolkt zzo Parüs: geh. bew. ozo Bordeaux geh. bew. zzo Grenoble: geh. bew. zzw Nlce' geh. bew. wnw Berlijn: zwaar bew.ozo Ztlrlch Gcnëve - Locarno Wenen: Innsbnick. Rome- zwaar bew.n geh. bew. w geh. bew. o geh. bew. z half bew v half bew.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 2