Koninginnefeest in Leiden Diplomazwemmen in Overdekte: Soekarno keurt Kabinet goed DINSDAG 20 MAART Maandag 30 april Tijdens de gisteravond in ..Het Gulden Vlies" gehouden jaarvergadering van de Vereniging ..Koninginnedag" heeft de voorzitter, dr. ir. P. C. Lindenbergh. een uiteenzetting gegeven van dc plannen voor de a.s. viering van de verjaar dag van H. M. Koningin Juliana. Ook ditmaal is voor deze viering, welke op een maandag valt een aantrekkelijk en gevarieerd programma samengesteld. 's Ochtends om zeven uur opent de feestdag met een reveille van vier pad vindersbands. waarna de volgende festi viteiten plaatsvinden: 815 uur: Aubade op het Stadhuis plein door plm. 1500 schoolkinderen; 9 uur: Kinderfeesten in 2 zalen van de Stadsgehoorzaal. 9.30 uur: Militaire mars en défilé. Kinderspelen op het sportterrein aan de Zoeterwoudse Sin gel. 10 uur: Kerkdienst Pieterskerk, voorganger ds. M. Ottevanger; Pop penkast op het Stadhuisplein. 1011 uur: Carillonbespeling en spuiten van de fontein aan de Vismarkt en ln het Plantsoen; 10—12 uur- Prijsuitreiking aan Oranjedragende kinderen; 1302 uur: Start Oranjewandeltochten Oud- Hortuszicht 2 304.30 uur: Kinder voorstelling Gehoorzaal. Opvoeringen Sjors en de Rebellenclub; 2.30 uur: voetbalwedstrijd in de Leidse Hout: Ned Militair elftal—Rhine Army Team; 4 30 uur: Muzikale rondgang K. en G.; 4 30 uur: Wandelaars met muziek langs Stadhuis naar Oud-Hortuszicht5 uur: Prijsuitreiking Wandelaars „Oud- Hortuszicht". 8 uur: Openluchtconcert met zang (mannenkoor van Gemeen - tewerken) en R -K. Harmonie op het Stadhuisplein; 8 uur- Muzikale rond gang „De Post", 8 uur: Schouwburg avond in samenwerking met de Chr. Clubhuis „De Sperwers" Ten bate van het clubhuiswerk van „De Sperwers", waaraan wekelijks 250 tot 300 kinderen enthousiast deelne men. wordt vandaag in de kerkeka- mers van de Remonstrantse Gemeente aan de Hooglandse Kerkgracht een verkoopdag gehouden. Met hetzelfde enthousiasme, dat de kinderen in hun spel weten te leggen, hébben ln de afgelopen maanden de dames van de handwerkkring van de Ver. van Vnjz Hervormden, van Doopsgezinde Zusterkrinc en van de breikring van de Rem Gemeente zich aan de voorbereiding en organisatie van deze ééndaagse bazar gezet. Zij kreeen een welkome versterking van het da mescomité van „De Sperwers", dat zich eveneens in de vervaardiging van aller hande artikelen niet onbetuigd heeft gelaten. Het resultaat is niet gering! De arikelen ln de diverse stands prachtig wol- en babygoed en borduur werk domineren getuigen van de kunstzinnige aanleg van de vervaardig- sters. Uiteraard ontbreken de attracties niet en is er een theeschenkerij waar heerlijke lekkernijen wonden geserveerd, terwijl men er zelfs ook al stukjes Sper- werzeep kan kopen. In tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden o.w ds. W. J H Hu- boek en dienst echtgenote, heeft de pre sidente van .De Sperwers", mevr. Th J Boogerd-Marius. deze verkoopdag hedenmiddag geopend Na een woord van hartelijke dank tot allen, die aan de tot stand koming van een en ander hadden medegewerkt, weidde mevr. Boogerd in het kort uit over alle Sper wer-activiteiten. t.w het club- en kamp werk. de uitzending van daarvoor in aanmerking komende kinderen naar ge zonde streken, terwijl sedert kort ook aandacht wordt geschonken aan de muzikale ontwikkeling van de Sper- wer-jeugd. Behalve, dat wij de kinde ren, aldus spreekster, een aangename ontspanning willen bezorgen, is het mede de opzet de jeugd ook iets voor het leven mede te geven, tw een inner lijk houvast! Na dit woord van opening en aanspo ring om diep in de zak te tasten. er- spreidden de genodigden, waarbij zich al spoedig een groot aantal belangstel lenden voegde, zich langs de stands, waar al direkt een levendige handel in tal van courante artikelen ontstond. Grote interesse legde men tevens aan de da? voor de tentoonstelling van door de Sperwer-Jeugd gemaakte artikelen, tekeningen en speelgoed. Ook hedenavond van 8 tot 10 uur kan men er terecht. OUDERAVOND DAMLAANSCHOOL Gisteravond hield de openbare school aan de Damlaan in de speelzaal van de kleuterschool haar eerste ouderavond. De heer J Fluijt, hoofd der school, heette allen hartelijk welkom en deed daarna enige mededelingen over het schoolfonds en de schoolreisjes. De voor lopig samengestelde oudercommissie werd deze avond als zodanig benoemd. Vervolgens hield de heer Fluyt een in leiding over ..De film als hulp bü het onderwijs", waarna enige filmstrips ver toond werden. Het gebodene viel zeer in de smaak. In de pauze werd een collecte gehou den ten bate van het Ouderavondfonds, die f. 29.57 opbracht. Het liep al naar 11 uur toen het hoofd der school deze goedbezochte ouderavond met een dankwoord aan de ouders voor hun medewerking, sloot. Oranjevereniging. Timdelerclub voert hier een toneelstuk op Na een toelichting van enkele onder delen konden de aanwezigen zich met de samenstelling van dit feestprogram ma verenigen. De heer H. J. Barentsen, die van me ning was. dat het middagprogramma nog wel voor enige afwisseling, resp. aanvulling in aanmerking komt, deed de suggestie om zo mogelijk het volgend jaar eens een folkloristisahe optocht in te lassen. DE JAARSTUKKEN Aan de bespreking van dit programma ging de behandeling van de jaarstuk ken vooraf. De secretaris, de heer J. C. J. Lam- bermont, gaf in zijn Jaaroverzicht een uitvoerige beschrijving van de het vorig jaar zo zeer geslaagde feestviering. De vereniging het ledental liep iets te rug telt momenteel ruim 600 leden. Met een enkel woord werd in dit ver slag ook aandacht besteed aan het over- Hjden van het bestuurslid, de heer P Herfkens, een voortreffelijk kenner van de kinderziel Uit het. financieel overzicht van de penningmeester, de heer J. F. Voorbij, bleek, dat dit jaar de uitgaven de in komsten niet hebben overschreden. De aftredende bestuursleden, de heren dT. ir P. C. Lindenberg, C. J. v. Leeu wen en A van der Neut werden bij ac clamatie herkozen Na de pauze hield mr. P. J Idenburg een interessante met kleurenfilms toe gelichte causerie over de Belgische Congo en Noord-Afrika. Graaf van Bylandt bij de Koningin De Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië, mr. W. F. L. Graaf van Bylandt, is vanmiddag ten palelze Voorhout in Den Haag door H M. de Koningin ontvangen. Denemarken in de greep der stakingen Het ziet er naar uit, dat het conflict in Denemarken, dat tot een uitgebreide stakingsbeweging heeft geleid, van lan ge duur zal zijn. Het grote scheepvaart verkeer begon gisteren reeds de verlam mende uitwerking van de staking te ge voelen. Er waren geen sleepboten om aankomende schepen de Deense havens binnen te brengen en voor vertrek ge reed liggende schepen konden geen brandstof aan boord nemen. De zaterdag uitgebroken staking heeft gisteren al een rantsoenering van het elektriciteitsverbruik tot gevolg gehad. Denemarken is voor de brandstofvoor ziening afhankelijk van het buiten land. Zienderogen vermindert het aan tal auto's op straat want de benzine voorraden van de pompstations kunnen niet worden aangevuld. Een grote elektrische centrale die het zuiden van Sjalland. het eiland waarop de hoofdstad ligt, en de eilanden Lolland en Falster van de elektrische stroom voorziet, is overgegaan tot tweederde van de gewone produktie. Volgens de socialisten ls de stakings beweging op politieke gronden uitgelokt door de Conservatieven en de Liberalen onder invloed van de werkgevers opdat de pogingen van de regering-Hansen verbetering te brengen in 's lands beta- lingspositie, zouden mislukken. Tegen standers van de socialisten echter gelo ven dat de arbeidscrisis is uitgelokt door de vakbonden om nauwere politieke sa menwerking tussen de Socialisten en de Radicaal-liberalen af te dwingen. Geraffineerde winkelier-oplichter Een winkelier uit Harlingen had nieuw, doch strafbaar systeem uitge vonden om zich te bevoorraden. Wan neer hij van een vertegenwoordiger lets had gekocht, nodigde hij deze uit even binnen te komen. In die tijd zou zijn 17-jange bediende wel even de lege dozen, kisten of kratten in de voor de deur staande wagen van de handelaar zetten. De goed gedresseerde jongeling bracht dan de lege emballage in dè wagen en nam gevulde mee terug naar de winkel Veel kruidenierswaren,, chocolaterieën enz. verwisselden op de ze manier van eigenaar, totdat een eierhandelaar argwaan kreeg en de politie waarschuwde. Het tweetal werd aan de tand gevoeld en viel door de mand. De winkelier, die door zijn „voor delige" zaken er een auto op na kon houden, zit thans achter slot en gren del. De hulp. die het met een bromfiets wat bescheidener moest doen. is verhoor weer vrijgelaten MET DOODSHOOFDEN OP STAP. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Pleter. zn van P. v. d. Plas en T. van Duijvenbode; Willem, zn van J. Rietkerken en J. Jansen: Veronica Gerda Christina, dr van A. Bakker en A. F. Mook; Jacoba Hendrlna, dr van J. Tassen en J. A. Kriek; Calharlna Janttna. dr van A J. ten Caat en G. O Groenendijk; Robert Paul Henry zn van P. Cossée en A. C Parrée; Helena Maria Petronella. dr van P v. Paridon en A J. M v. d. Top. Ronald, zn van P. J. v. d. Pot en P. M Rijsbergen; Trijntje, dr van G. de la Rle en W. Petit. Antoon Thomas, zn van A. Jansen en W. C. Boelee; Cornelia Johanna Maria, dr van T. J. van Rooden en J. M. straathof: Petrus, zn van O, Westerhoven cn C. v. Soest; Wendellna Margaretha. clr van W. P. Breeuwer en W M Kalden bach; Rudolf Nlcolnas, zn van N Llebert en L E Slrag; Jacqueline Mima, dr van J W. Wannlnkhof en C. C Zand voort; Wilbelmlna Maria, dr van G. v. Tol en M. Verbaan; Wlllemlna Johanna Gerarda. dr van F. S. v. d Veer en W. J. G. ten Bosch. GETROUWD: A. Wernars en L. v. Leeuwen; H. C. Seijn en F. IJzerman. OVERLEDEN: P J. v. Hest. man. 68 Jr; M, Ouwerkerk, hulsvr van v. Klaveren. 73 Jr, S. Louw- r:er. man. 61 Jr; I. Frijmann, wednr, 70 Jr; N. A. Dol. wed. van Smits. 71 Jr; A. C. v. Ruiten, man. 73 Jaar. Een groot aantal leerlingen van la sere scholen heeft gisteren en vandaag weer deelgenomen aan het zgn. school zwemmen in de Overdekte. Het dioloma kon worden uiteereikt aan: R.-k. school Potgieterlaan Jongens A: Jan Vlasveldt. Frans Karnaat. Rob- by Devllee. R.-k. school Haarlemmerstr. 240 Jongens B: Wim Ravensbergen. R.-k .school Franchimontlaan Jon gens A- Leo Dekkers. Benny van der Kaav. Peter Volwater. JaaD Verburg. Frans Stikkelorum. Theo Bleestraateai. Joneens B: Gerard v. d. Bure. Jan Cattin. R.-k. school Caeciliastraat Jon gens A: Wim Stol. Herman v. d. Wiel. Loek Paddenburg. Prosper van Nieuw- lande. Jan Hein Walenkamo. Gerard van Kan. Hans Rozier. Daniel Schoon- derwoerd—den Bezemer. R.-k. school Os- en Paardenlaan Jongens A: Barry Kershof. Frans Kes- sels. Peter Stuifzand. Theo Ham. Jongens B: Jood van der Heyden. R.-k. school Rapenburg 48 Jon eens A- Han Wallaart. Kees Kallen berg. Chris Hod. Albert van Duur en. R.-k. school voor B.L.O. Rapenburg 48 Jongens A: Frans Glorius. Ben van Beek. R.-k. B.L.O, B rees (raat 66 Jongens A: Albert Steenbergen, Cor Prins, Da vid Oudshoorn. Henk v. d. Heyde. Leen Hoogduin. Floor Bouwman. Joneens B: Wim Schalk. Middelstceracht Joneens A: Theo de Fev. Gerard Jansen. Joneens B: Teun Zierikzee. R.-k. school Potgieterlaan Meisjes A: Bea van Dam. R.-k. school Haarlemmerstraat 32 b Meisies A: Philo Groenewegen. LiaVri- sekooD. JoDie Leune. Erna van der Drift. BeDny Wester. Lidy van Goozen, Thea Borst. Irene van Glnneken. Adv Lindenhoff BeDpy Dieben. Anneke Aan- haane. Ineke de Vrind. Bijzondere school Damlaan Meis jes A: Jacouelien Kinjet. R-k. school Lusthoflaan Meisies A: Marrv Veelenturf. Hermien Goddiin Annie van Kins. R.-k. B.L.O. school Zoeterw. Singel 33 Meisies A: Leny Snruyt. Tilly van der Voort. Middelstegracht Meisies B: Janny 'hillDDO. Christelijke School Van Vollenhoven- kade: Jongens A: Jan van Muiden, Bert Jansen. Nico Reyneveld, Hein van Vliet. Victor Lens. Aad Noppen. Meisjes A: EUy Guley, Iet Kengen, Rita van Vliet. Alice van der Kwaak, Marijke Teeuw. Marian Wieriks. Christelijke school Stadhouderslaan: Jongens A: Maarten Pronk. Paul van Berkel Kees van Varlek, Frans Kotte. Charlie Huadhka. Meisjes A: Lieneke Bergman, Paula van der Kaay. Jongens B: Han de Laaf. Barend Bos, Steef Stolp. Henny v. d. Born, Jan v. Horst, Ab Gijzen. Openbare school Dulvenbodestraat: Jongens A: Frits van Eek. Robby Pel- lenkoft. Meisjes A: Steintje van Veen. Adrie Tuythoff. Openbare school Haverstraat: Jon gens A: Karei Moerland. Openbare school Driftstraat 77: Jon gens A Bert Nlevaart:, Fred Filippo, Daan Kooreiman. Meisjes A: Leni Vdjlibrief. Joke Lan- aesbergen. Rla Brouwer. Ria van de Water .Rietje Janssen, Anneke Siera. Frieda Plu. Son ia Jasperse, Selma Phi lip?. Lla v d Weyde. Jongens B: Tonny Huigen. Joop den Hollander Meisjes B: Bep van der Tuin Openbare school Du Rieustraat: Jon gens A: Aemout de Sitter, Piet Laman, Dik v. d. Burg, Jopie Hansen, Rob Ger ritsen, Jan van der Veld, Meisjes A: Anneke de Graaf, Els Ouwehand, Margaret Leenen. Openbare school Langebrug A en B: Jongens A: Jacques Alphenaar, Hans Maarsveen. Meisjes A Elly Slegtenhorst. Cari van Dam. Lydia Schouten, Nora Bolle. Openbare school Rjjnsburgersingcl: Jongens A: Jaap Laeas, Koos Labruyère, Louis Koelink. Arie Cire. Meisjes A: Teunie Buitenman Openbare school Aalmarkt: Jongens Kees Onvlee,, Aad v. d. Ouweêlen, Coen Vertioop. Anne Heymans, Rob v. J Niet. Meisjes A. Mieke Tielenburg, Maiga Segaar, Aty Voortman. Openbare B.L.O. Caeciliastraat: Jon gens A: Paul Yzerman Jongens B: René Verhoogt. Jan Wil- lemse. Maarten Hoek. Wim Rijnsburger. Meisjes A: Truus Jansen. Meisjes B: Stien Phllippo, Loesje Speel. m Openbare school Lorentzkade: Jon gens A: Ab Verbiest. Eddy v. Kuipers. Meisjes A: Marthy Mozeman, Janny Glazenborg, Trudy Vissers. Openbare school Roodenburgerstraat (It.) Jongens A: Rudi Veiihoeven. Tom v. d. Steen. Lese Mastenbroek, Hendri- kus ZwoU. Wijnandt Taconis, Antoon Slothouwer. Meisjes A: Tilly Ruitenburg, Hanny Oosterom. Openbare school Kemstraat Jon gens A: Luuk Hooing, Luuk Klink hamer. Piet de Bruin. Jongens B: Adi Pouw Kraan. Meisjes A: Willy Lacourt, Gerda van Es, Nelly de Jong, Loes Niepoth, Carla van Doom Openbare school W. de Zwijgerlaan Jongens A: Guido Mastrigt. Meisjes A: Saartje Hamellng. Rineke v. d. Mev. Openbare school Maresingel Jon gens A. Peter de Graaf. Meisjes A: Marian Brouwer. Openbare school Schuttersveld Jongens A: Henny de Vos Meisjes A: Conny Brugman. Opcnb. scholen Zuldsingel A en B Jongens A Teun Platteel, Fred Hart man. Meisjes A. Wil de Reyken. Sijtje v. Polanen Jongens B. Loek Verhoeven. Openbare school Medusastraat Jongens A: Reinier Sllngerman. Openbare school Javastraat Jon gens A: Jan Buys. Jongens B: Wini de Water. School bijz. B.L.O. Plantsoen Jon gens A. Wim Hanenburg. Wim Phillp- po. Bert van Linden. Bijzondere school Driftstraat 49 Jongens A: Benny Bronsgecst. Pim van der Mey. Gys Lagerman. Henny van Hoek. Bijz. school Hooglandse Kerkgracht Jongens B Wim Blansjaar Meisjes A. Loeka Corel, Nelly de Looff. Bijzondere school Hoge Morsweg Jongens A: Rudolf v. d. Star. Jongens B: Tonny Mulder. Meisjes A: Ria v. d. Meer. Henny de Bruin. Erica van Tuil Pietje Wassink. Meisjes B. Wilh. de Roode. Janny Rutgers. Marry Jansen. Bijzondere school Oosterstraat Jongens A: Rob Sleval, Niek Ba ve laar. Jongens B: Kees Regeer. Meisjes A: Henny Bey. Anneke Ha- braken. Meisjes B: Man- Kapaan. Mary Sloot. Bijzondere school Noordelndc 40 Jongens A: Jan Balk. Paul Favler. Meisjes A: Beatrix Hoogendoorn, Greet je Holvast. Ingrid Wijning. Roosje Zes Amsterdamse Jongens zijn. een ruit te hebben Ingeslagen, binnen gedrongen in het Koninklijk Instituut voor dé Tropen te Amsterdam. Zij heb ben het instituut weer verlaten met zes doodshoofdenen twee sier- HEIDF.BRANDEN OP HOGE VELUWE Gistermiddag omstreeks half vier is op de Hoge Veluwe. nabij de herten- weide bij Oud-Reemst. een heidebrand uitgebroken. Een uur later is ook brand uitgebro ken op de heide bij het zweefvllceccn- trum Teriet. De eerste brand schijnt te zijn ont staan, doordat men een stuk van de z.g Hertenweide aan het afbranden was ten behoeve van de voedering der herten. Op 'n gegeven moment is het vuur ver der gegaan dan de bedoeling was. Men heeft toen in het dichtbij zijnde hert- wachtershuis alarm geslagen, waarop de brandweren van Arnhem. Ede. Oosterbeek, Schaarsbergen en Otterlo zich naar de brandhaard spoedden. Zij wisten het vuur na een paar uur te be dwingen met behulp van veel brand- blusmaterieel, waaronder nevelblussers en tankauto's. De verbrande oppervlak te wordt geschat op 30 tot 35 ha. De heidebrand ln de buurt van Teriet had een kleinere omvang. Een opper vlakte van circa 2500 vlerkante meter heide verbrandde hier; de oorzaak is nog niet bekend. VAN HUIS WEGGELOPEN De 17-jarige Manfred Lange uit Nijmegen, die op 27 februari van huis was weggelopen, heeft zich gisteren bij een politiepost in de omgeving van Hamburg gemeld met de woorden „Breng me maar weer naar huis, het heeft toch geen zin". Hij vertelde na een woordenwisseling met zijn vader het huis te hebben verlaten, met slechts een rugzak, een deken en een slaapzak bij zich. Liftend was hjj door Noord- Duitsland gereisd, zich onderweg voe dend met wortelen die hij uit "kuilen haalde. ALPHEN 25-jarige man verdronken Zondagavond is de 25-jarige Drikus Vianen, opkoper alhier. In de Rijn na bij de Heul te water geraakt en ver dronken. vermoedelijk toen hij zijn rij wiel, dat achter het café Huize de Heul teeen de muur heeft gestaan, wilde weg halen. De man, die l»ij zijn ouders inwoonde werd pas gistermiddag vermist, waarna de politie onmiddellijk naging waar hij geweest kon zijn. Toen zijn rijwiel nog baj vernoemd café stond, is men aan het dreggen gegaan, met als resultaat, dat het stoffelijk overschot gisteravond om streeks middernacht uit de Rijn is op gehaald. Avifauna gaat 29 maart open Op donderdag 29 maart 's middags te 3.30 uur zal Avifauna officieel wor den heropend. Sierat, - Meis- Büzondcre school Asserstraat jes A. Marijke Eigeman. Bijzondere school A. Pauwstraat Meisjes A; Marry \-3n Gueten, Hanke Schelkc. Mand de Vries. Bijzondere school Pastcurstraat Jongens A; Siem Kijk in de Vegte. Gerrit Hoogstad. Sjaak van Eigen. Ger- rit Lepelaar. Heiuiv Polanen. Meisjes A: Rietje Lens. Caty van der Kraan. Bijzondere school Munnikenstraat Jongens A; André v. d Blom. Piet Key- Meisjes A; Anneke van Leeuwen. R.-k. school Caterine. Krauwelsteeg Meisjes A: Hanny Meerpoel, Dineke Gij bels Meisjes B; Greetje Paardekooper. Sjane Tetteroo. Levendaal Barbara school Meisjes Anet Frielink. Ansje v. d. Bos, la v. Vloen. Wilma Kallenberg, Yvon- v Duyn, Marry Dopheide. Berna Goozen. Ansje Laar v. d. Heide. Hanny Verberg. Annelies Boekhorst. Overwinning voor gematigden Regering zonder communisten President Soekarno heeft vandaag zijn goedkeuring verleend aan het ont werp, dat formateur mr. Ali Sastroa- midjojo de vorige week voor eei nieuwe Indonesische regering heeft in gediend. De nieuwe regering is een coalitie van de drie grote Indonesische par tijen P.N.I., Masjoemi en N.O. en vjjf kleine partijen. De commu nisten zijn niet In de regering verte genwoordigd. Politieke waarnemers in Djakarta beschouwen de samenstelling van de re gering als een overwinning voor de ge matigde elementen in de Indonesische politiek op de extreem-nnkse en c munistische stromingen. Zij zijn van mening, dat de Masjoemi een tegenwicht zal vormen voor de In vloed van de linkse stroming in de P.NJ. Het beleid in de buitenlandse en binnenlandse politiek van de nieuwe regering zal volgens hen in belangrijke mate afhangen van de houding van de Nahdatoel Oelama, welke partij een be langrijke rol heeft gespeeld bij het tot standkomen van een krachtige nlet- communistische regering. In het Indo nesische parlement kan nooh de PN.I noch de Masjoemi het stellen zonder de steun van de Nahdatoel Oelama. waar van de leiders volgens Reuter in som mige kringen .politieke opportunisten" worden genoemd. LEIDERDORP Kosteloze inenting Gelegenheid tot kosteloze inenting op dinsdag 27 maart te 3 30 uur in het gebouw Hoofdstraat 8. Bijeenkomst Jonge Kerk Op de maandelijkse bijeenkomst van de Jonge Kerk in het Gebouw van de Ner. Herv. Gemeente waren ditmaal ook aanweaag zij die op 25 maart as. open bare belijdenis zullen doen. Dit was dus eigenlek een begroetingsbijeenkomst want na 25 maart behoren de nieuwe lidmaten dan tot de .Jonge Kerk". De heer T. den Os ging na Schrift lezing voor in gebed. Na de aanwezigen te hebben verwelkomd gaf hij het woord aan ds. J. P. Honnef, die een korte in leiding hield over de filmstrook „Zie de mens", welke op het witte doek ver toond werd. De filmstrook ls samenge steld uit schilderijen van de Zwitserse schilder Willy Fries. In deze schilde rijen word het lijden en sterven van Christus uitgebeeld De schilder stelt het voor alsof de tragedie zich af speelde in de jaren '40-'45 ln een Zwit sers dorp. Niet de Joden, die Christus de kruisdood lieten sterven, maar wij. de mensen van alle tijden, ook van deze moderne tijd met haar grote schuld. En toch kan er volgens dr. Honnef juist door dit gebeuren redien tot blijdschap zijn, want Christus moest de kruisdood sterven, opdat er voor ons uitzicht zou komen. De beelden werden muzikaal omlijst met gedeelten ui de Mattheus passion en liederen gezongen door de neger- zanger Ronald Hayes. Op 23 maart zal in de Ned. Herv. kerk een passiestonde worden gehouden. Medewerking voor deze avond werd ver kregen van de bekende voordrachtskun stenaar Coos van Hoboken uit Amster dam. Ingevoegd in een bepaalde orde van dienst zal deze voordragen het passiespel Henri Gheon, getiteld: .De Kruis weg". WARMOND By Wesel is vrijdag-de 32-jarige J. A. J Heemskerk uit Warmond uit de snel trein naar Nederland gevallen en zo ernstig gewond, dat hij tijdens het ver voer naar een ziekenhuis overleed. De politie meent, naar zij maandag bekend maakte, dat het slachtoffer oververmoeid op een der balkons van de trein staande in slaap gevallen was Hij heeft toen waarschijnlijk zijn even wicht verloren en met zijn arm op de deurkruk vallend, het portier van de wagon geopend. De heer Heemskerk was op weg van Rome naar Warmond. BURGERLIJKE STAND De nieuwe regering steunt op meer dan 70 van de stemmen in het 260 leden tellende Indonesische parlement. WASSENAAR Stichting kleuterschool en r.-k. lagere school EXTRA RAADSVERGADERING In de gisteravond onder leiding van burgemeester S. baron van Wijnber gen gehouden extra raadsvergadering kwam opnieuw aan de orde de stich ting van een openbare kleuterschool in Wassenaar-zuid. Sinds de 1.1. gehouden vergadering was gebleken, dat de school niet kan worden ondergebracht in de openbare school aan de Bloemcamplaan. aange zien de Stichting Prinses Margriet Kleuterschool terugkwam op het be sluit tot opheffing en de door deze school bezette lokaliteiten dus niet vrij komen. Voor vestiging van de school komt nu volgens de mening van B. en W ln aanmerking een aan de gemeen te toebehorend stuk grond (De Witten- burg). maar aangezien het niet zeker is, dat reeds op 1 september a.s. onderdak voor de school aanwezig zal zijn werd in het besluit tot stichting deze datum wel als streefdatum aangehouden, doch met de toevoeging: of zoveel later als ln de huisvesting kan worden voorzien. Voorts werd in deze vergadering be sloten om medewerking te verlenen aan de stichting van een school voor gewoon lager onderwijs (r.-k. Montes sorischool) overeenkomstig het verzoek van het bestuur van de Mehvlnstich- ting. Bij deze gelegenheid werd een uurtje gepraat over het ter zake door B. en W. gevoerde beleid. De 37-jarige mevr. M. Mantel alhier, die op onvoorzichtige wijze per flets de Van Zuylen van Nijeveltstraat overstak, werd aangereden door een scooter be stuurd door de 28-Jarige A. M. Bogaardt uit Den Haag. Beiden kwamen te val len en liepen hoofdwonden en hersen schuddingen op. Zij werden vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. OPBRENGST VERKOOPDAGEN De twee vorige week gehouden ver koopdagen van werkstukken van blin den ln het Blindentehuis Sonneheerdt te Ermelo brachten f. 2.660 op. Er moe ten voorts nog bestellingen worden af geleverd. BEURSOVERZICHT Staatsfondsen luier STAATSFONDSEN LUIER Amsterdam. 20 maart Na de opgaande lijn van gisteren, was er vandaag in de koersen weinig beweging. Kon Olie handhaafde zich op de 7 maal pari koers, nadat gister avond 705 was gedaan. AKU. Philips en Unilever lagen tegen de vorige slot- koersen aan. In de Scheepvaarthoek was de stem ming goed prijshoudend, maar Nievelb Goudnaan die gisteren de opzienba rende stijging tot 600 had gemaakt, was vandaag licht in reactie op 590. De cultuurfondsen wisten hun vriendelij ke stemming te behouden, zodat weder om Iets hogere noteringen tot stand kwamen. Dit was speciaal het geval voor de Tabaksaandelen waarvan de oude aandelen Senembah op 100 be landden. Claims Indola werden op de laatste dag van verhandeling vernomen op f. 13. Claims Chemische Fabriek Naar- den werden geadviseerd beneden de theoretische waarde op ca. f. 35 laten. De Hollandsche Beton komt met een uitgifte van converteerbare obligaties: deze claim werd geadviseerd op f. 65 bieden. Tenslotte de claims Zout: deze waren weer iets beter op f. 1000 bieden. De markt sloot rustig zonder grote ■erandenngen. Alleen trok de aandacht de zwakkere stemming voor de guldens- leningen. met name voor de investe- nngscertificaten en de conversielening. WISSELKOERSEN Amsterdam. 20 Maart - Londen 10.64 —10 65 3/8. New York 3.82 7/8—8E3 1/8. Montreal 3.83',4—3.83%. Parijs 10817% —7 0827%. Brussel 7.62 *—7.63 1/4, Frankfurt 90.82%—80.87%, Zürich ,HHr 96% 87.01%, Zürich (Vr. fres) OverleTon M Hoogstraten. 86 jr. wed. 8?36%-8e.41%S^khoto TO38% JJ3 J. B. Uit den Boogaard; C. van der Sleet, Kopenhagen 54 99%—55.04%. Oslo 53.20 82 Jaar. I —53.25. Milaan 60.70%—60.75%. Groothandel voor 15.000 gulden benadeeld Vreemde gedragingen van agent in A frika Dinsdag 20 maart. ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. (Van onze Haagse redactie) Donderdag j.l. is een 33-jarige Haagse koopman aangehouden, die ervan ver- daoht wordt een texlielgroothandel, waarvoor hij agent was in Afrika, voor f. 15.000 benadeeld te hebben. De aan gehoudene is gisteren voorgeleid voor de Officier van Justitie Na gehoord te zijn door de Rechter-Cnmmissaris is hij voorlopig op vrije voeten gesteld. Juni vorig jaar was deze koopman, die failliet was gegaan, door een Haagse groothandel ui textiel aangenomen om naar Afrika als agent uitgezonden te worden. Aan de firma verzweeg de koop man zijn faillissement Hij deed het bij de firma voorkomen of zijn curator zijn advocaat was en hy vroeg of zijn pro visie kon worden overgemaakt op de rekening an deze advocaat. Na een rondreis door Noord-Amerika Afrika, om zioh wat te kunnen in werken. kwam de koopman vorig Jaar augustus op zijn standplaats Accra. Hij kreeg van de firma 500 pond sterling mee voor verblijfkosten. De vliegtocht naar Afrika was al betaald. Na 10 da gen in Accra geweest te zijn vertrok de, koopman in zijn functie van agent naar Lago?. waar hij verschillende orders wist te plaatsen. ka had genomen, op kosten van de fir ma. Hij had van z'n curator f. 1000 ontvangen om daarvoor een tropen - uitrusting te kopen, maar hy besteed de dit geld voor de overtocht van zijn vriendin. Op 8 februari J.l. kwam de agent in Den Haag terug. Kort tevoren had hij nog eens 210 pond sterling gehad voor verdere verblijfkosten. Verleden Jaar no vember kwam een hoofdvertegenwoordi ger van de firma in Afrika en zag daar de dame. die de agent gezelschap hield. Gebleken is dat de agent ruil-orders, welke hij ontvangen had voor het ver voer van goederen, gebruikt had voor de terugreis. Bij terugkomst in Den Haag vertelde de agent, dat er in Afrika ver scheidene klachten waren over de geïm porteerde goederen. Afrika aan zijn clientele gezegd had: Uitgekomen is evenw el dat de agent in ..Klaag maar flink, dan kun je claimen". Ook van Den Haag uit had hy firma's in Afrika gesuggereerd klachten in te dienen. "ITians werkt de ex-agent samen met een andere firma, die eveneens naar Afrika importeert en het was zijn bedoe ling zyn eerder gemaakte relaties over te hevelen naar zyn nieuwe firma. Twee jaar geleden heeft de agent voor dergeiyke feiten een proces gekregen, dat nog steeds loopt Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '51 3% 102% 102% Grootboek obl 102A Ned. '53 (3%) 100% 100% 100% 305 Ned. '48 3% 97% 97 Ned. '54 3 97 A 97% 97% 97% Ned. '55 n 3% 9844 98 Ned. '47 3% 3 9844 98A" Dollarlng '47 3 96% 96% Investeringscert. 3 984 i 98% Ned. 62-64 3 99% 98% Indië '37 A 3 96% 96 A Grootboek '46 3 97 A 96% A« TIEVE AANDELEN Cult. Hand, en Ind. B 70 72 Nat Handelsbank 148% 150 Ned Handelmij 222% AKU 330% 328% Philips 346% 346% Philips '55 341% 341% 369% 370% Wilton Feyenoord 340 304% Biliton 2de r 301 310 Kon. Olie f.50.— 340 701% 700% 111 A 112% Holl. Amer. iyn 207% 204% Kon. Ned. Stoomb 204% 205% Ned. Scheepv. Unie 202% 202% H.VA 134% 135% 73% 73% Deli Mij 138% 140 95% 99% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 100% 100 Den Haag 1937 1 3.. 97 Vi Lelden 1947 98 B R'dam '37 I III 3% 100% Industr. Obligaties Philips Dollaring 105% 105' A'dam '51 2% 138% 138% Eindhoven '54 2* 108% 108% Enschede '54 2% 11341 113 Den Haag '52 I 2% 136% 136% idem II 2% 141% 142 R'dam '52 I 2% 137% 137% 131% 137% Utrecht '53 2% 122 122 73% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen Amsterd. Bank 250% 249 Rotterd. Bank227% 226 Twentsche Bank238% e.d. 238 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr. 234 234 Kon. Ned. Grofsm. 139 140 Rott. Droogd. My. 641 B 645 Tieleman en Dros 14% 12 Handelsondernemingen Borsumy. cv A f 1000 117% 123 Internatio148% 149 Diversen Albert Heyn283 282 Ned. M Walv.Vrt. Spoorwegen Deli Spoofw. My. Amerik. fondsen Nog enkele fondsen u en omgeving Aandelen V.K Hoil. Constructie 421 Ing. bur. v. Bouwnyv. *4oi Int. Kunststof!. Ind. 67V Kon Ned. Edelmet. 76 Pref. w.a. idem 79 Textiel Gebr v. wyk 87? Leldsche Wolspinn. 317 V Ned. Electrolasm. 52 Sikkens Lakfabr. '53 452 Ver. Touwfabrleken 185 Wernlnk"s Betonm. 141'/ 185% 140GB

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5