JOODSE STAAT MOET VAN DE KAART", ZEGGEN ARABIEREN Tegen verbod van prijsafspraken beroep op rechter mogelijk IS Boekhouder lichtte in 4 jaar Bedrijfsbond voor 125.000 op Bliiidengeleideliondenfonds Katwijk aan Zee vierde zilveren bestaan 95ste jaargang Woensdag 14 maart 1956 Derde blad no. 28781 „Onrecht sal uitgewist ivorden" (Van onze Reisredacteur) „Nooit van ons leven zullen wij Israël erkennen. De smaad en het onrecht, ons aangedaan, zullen eens uit gewist worden door de totale verdwijning van de Joodse staat. Dit kankergezwel moet worden uitgesne den, hoe lang het ook moge duren. Wij hebben de Kruisvaarders er na 200 jaar ook uitgekregen. Op de rokende puinhopen van de bandietenstaat zal de nieuwe Arabische eenheid gesmeed worden. Wij zijn bereid met Israël te spreken. Met de stem van' het kanon!" Ziedaar een kleine bloemlezing uit gesprekken met Iraki's, Egyptenaren, Syriërs, Libanezen en Jordaniërs, ziedaar ook de brallende toon van de Arabische pers die het woordje Israël nog steeds tussen aanhalings tekens plaatst! Ziedaar de openbare mening in de Ara bische landen, een opinie zó algemeen, dat men er slechts hoogst zelden een uitzondering op zal vinden. Wraakzucht van de bevolking dwarsboomt nuchter inzicht van verantwoordelijke leiders Ernst van huidige toestand mag niet onderschat worden Het klinkt bijzonder onrustbarend, vooral wanneer men in overweging wil nemen, dat er veertig: miljoen Arabieren tegenover anderhalf miljoen Israëliërs staan en dat kortelings communistische wapenleveranties de Arabische militaire kracht vergroot hebben. Het zou inderdaad zeer onrustbarend zijn, ware het niet, dat het schijnbare Arabische overwicht door een onvoorstelbare verdeeldheid wordt ondergraven en dat juist enige van de belangrijkste Arabische leiders de eerdergenoemde uitzonderingen zijn op de wraakzuchtige publieke opinie. Het zijn deze leiders en men moet daarbij in de eerste plaats aan Egyptes president Gamal Abdel Nasser denken die, zij het dan in ruil voor belangrijke Israëlische I concessies, bereid zijn tot uiteindelijke aanvaarding van het onvermijdelijke: het voortbestaan van Israël. Niet dat de ernst van de huidige toestand onderschat mag worden. Ook j de gematigde Araibische leider moet navigeren op de wilde stroom van pu- biieke emotie. Wanneer Israël zijn drei gement waar zou maken om in maart tot stroomwijziging van de Jordaan over te gaan waarover premier Ben Goerion intussen geruststellende ver- klaringen heeft afgelegd indien te- 1 gen die tijd de betrokken Arabische landen niet het plan-Johnston tot verdeling van het Jordaan-water tus sen Israël, Jordanië, Syrië en Libanon I hebben aanvaard, dan bestaat er reeds degelijk deze lente gevaar voor een ge wapend conflict. Maar afgezien van zulke kwade eventualiteiten, heb ik alleszins gegronde reden opgedaan om i aan te nemen, dat de Arabische lei ders géén oorlog wensen, sterker nog, dat, ondanks die scherpe publieke opi- nie, bij hen onder bepaalde voorwaar- den bereidheid bestaat om tot een I duurzame oplossing van het Pales- tijnse conflict te komen. Vrees, schaamte en ook verontwaardiging 1 Om zich een duidelijk beeld te kun- j tien vormen welke interne weerstan den zij daarbij te overwinnen zullen hebben, moet men weten dat de Ara- I bisohe vijandschap jegens Israël ge vormd is door drie factoren: vrees, I schaamte en verontwaardiging. Die wees geldt militaire, maar vooral eco- j nomische expansie van het kleine maar sterk ontwikkelde Israël. De schaamte is geboren uit de smadelijke neder laag, die het grote Arabische blok te- gen de Israëlische lilliputter op alle fronten geleden heeft. Op het militaire noch op het diplo- j matieke heeft het immers een been aan de grond gekregen. En het zit de Arabieren boven alles dwars, dat zij de strijd om Palestina gewonnen zou den hebben wanneer er. zoals de Li banees Edward Atiyah sohrijft. niet Jets vals of rots" in hen zelf was ge- I weest. Dit besef, dat zij een sterke zaak slecht verdedigd hebben, steekt velen van hen zó, dat zij voor de we reldomspannende invloed van het „Zionistisch complot" van .een aan vervolgingswaanzin grenzende angst blijk geven. Een sterke zaak: uit deze overtuiging I is hun verontwaardiging gegroeid1, die oprecht gemeend is en niet makkelijk uit zal sterven, want, zoals een Syriër mij zei: „Ons geheugen is even lang als dat van onze kamelen" Kort sa mengevat zijn hun grieven tegen Is- I raèl en het Westen de volgende: Het Arabische standpunt Het feit, dat de Joden tweeduizend Jaar geleden ln Palestina hebben ge woond, geeft him geen recht op dit zuiver Arabische land. Palestina had na de Eerste Wereldoorlog zijn onaf- hankelijkheid verdiend, instede daar- I van kreeg het een Brits mandaat. I De Britten misbruikten dit om de Bal tour-verklaring (steun aan de ves- j tiging van een Joods Nationaal Tehuis) ten uitvoer te leggen door ongebrei delde Joodse immigratie, in strijd met de belangen van de Arabische inwo ners, die krachtens het mandaat juist I beschermd hadden moeten worden. Dit was het begin van de Westelijke inmenging in een land, waar het Wes- ten niets te maken had, maar waar het zijn grootmoedigheid Jegens het verdrukte Joodse volk ten koste van een ander volk deed gelden. Deze Westelijke partijdigheid kwam nog openlijker tot uiting ln de Tweede Wereldoorlog toen het Zionistisch doel j ..niet een Joods tehuis, maar een Joodse staat ln Palestina" vast stond en toen de Britten ln ruil voor Joodse deelneming aan de Geallieerde oor- i 'ogsliispanning het Joodse bevolkings deel onder andere in de „Jewish Bri gade" militair prepareerden voor de gewapende strijd om Palestina. Na de oorlog werd de Britse steun nog overtroffen door die van de VS., waar de Zionistische invloed door de Joodse .hlokstemmen" ln New York «n Hlinois beslissend was. Door deze politieke en materiële steun werd het Joodse bevolkingsdeel, hoewel nog steeds numeriek zwakker, sterk genoeg j om de Joodse staat af te dwingen. De Britten legden hun mandaat neer, de "N. besloten onder ongehoorde Zio nistische pressie tot verdeling van Pa- I lestina in een Joodse en een Arabi sche staat, een oneerlijke verdeling 1 omdat de Joodse minderheid 70 r'r van het land (vrijwel het gehele I ri-uchbbare deel) kreeg en de Arabi sche staat zou moeten bestaan uit «nlge versnipperde en geheel oneco nomische gebieden. „Schanddaden" Tegelijkertijd begon de Israëlische terreur, die tot massale uittocht van de Palestijnse Arabieren leidde.. In het gewapend conflict met de Arabische legers dat volgde, breidde Israël zijn gebied tot ver buiten de grenzen van de verdelingsresolutie van de V.N. uit. Niet alleen met deze terreinwinst, waaraan Israël heeft vastgehouden, heeft het VU.-resoluties getart, ook de latere beslissingen van de Assem blee tot grenswijziging, internationa lisering van de ook voor de Moham medanen heilige, stad Jeruzalem en het recht op terugkeer of schadeloos stelling van de Arabische vluchtelin gen, heeft Israël naast zich neergelegd. Bovendien heeft het herhaalde malen de wa.penstilstandsovereenkomst.en ge schonden, onder andere door de mas samoord in Bibiya en onlangs door de overvallen bij Gaza en Tiberias On danks al deze schanddaden is Israël Een van liet miljoen vluchtelingen, dat iedere dag de Arabieren aan de grote nederlaag herinnert het troetelkind van het Westen geble ven en nimmer hardhandig tot de orde geroepen. Integendeel, het Westen is Israël politiek en met wapenleveranties blijven steunen". Zorgen voor de leiders Tot zover zeer in het kort het Ara bische standpunt. Ik heb het weerge geven zonder in te gaan op de al of niet houdbaarheid dezer argumenten en wel om twee redenen. Ten eerste schieten de officiële Arabische voor lichtingsdiensten zo angstwekkend in hun taak tekort, dat de Arabische lezing van het Palestijns conflict in het Westen slechts gebrekkig tot de open baarheid is doorgedrongen. Ten tweede moet men er kennis van nemen om te begrijpen waarom de Arabische openbare mening zo onverzoenlijk anti- Israël is en vooral om te beseffen welke moeilijkheden sommige wèl tot vreedzame regeling van het conflict geneigde Arabische leiders op hun weg zuilen ontmoeten. 32 miljoen minder deviezen Blijkens de verkorte balans van de Ned. Bank is in de netto deviezenreserve een daling ingetreden van f32 miljoen. Dientengevolge is de post goud en de viezen tezamen achteruit gelopen van f4762.2 tot f4745.0 miljoen. Koninklijk Paar in Amsterdam HM. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard zijn voornemens van 18 tot 23 april in Amsterdam te verblijven. (Ingez Med.-Adv.) BUISMAN verhoogt het koffiegenot en verlaagt de kosten Ook bij Nescafé er» andere soorten oplosbare koffie doet een beetje BUISMAN wonderen. Tegenstelling Romme —Zijlstra Gelovige Moslims komen over de I mening is ieder vergelijk met Israël hoge drempel de Omajad-moskee binnen voor het gebed. Volgens hun 'er raad. Meer rechtszekerheid voor ondernemers (Van onze parlementaire redacteur) Minister Zijlstra is gezwicht voor het sterke verlangen van de Tweede Kamer naar meer rechtszekerheid voor de ondernemers wanneer de regering onderne mersafspraken (ten aanzien van de prijzen bijvoorbeeld) verbiedt. Hij is met de Kamer overeengekomen dat er een onafhankelijk rechterlijk college komt. waarbij de ondernemers ln beroep kunnen gaan tegen besluiten van de minis ter. In een aparte wet zal het in te stellen beroep worden geregeld en zolang die wet er niet is zal de „wet economische mededinging" waarbij onderne mersovereenkomsten verbindend of onverbindend kunnen worden verklaard, niet in werking treden. Over de noodzaak is dus overeenstemming bereikt, maar toch heeft prof. Romme (KVP) gisteren aanvankelijk nog gedreigd dat de KVP tegen de wet op de economische mededinging zou stemmen. K.V.P. teleurgesteld Het dreigement vond zijn oorzaak ln de overweging, dat de minister voor de P.B.O. geen medezeggenschap krijgt bij de uitvoering van de wet. En door de aanneming van een amendement van de heer Hazenbosch (AR) was de wet voor de KVP toch al minder aanlokkelijk ge worden. Volgens het wetsontwerp zal de minister een bepaalde soort onder nemersafspraken Ob.v. over betalings condities. leveringsvoorwaarden enz.) al gemeen kunnen verbieden in alle on dernemersovereenkomsten De KVP wil de dergelijke „generieke 'onverbindend - verklaringen" niet overlaten aan de mi nister. maar zij wenste daarvoor een wet. die het Parlement zou moeten goed keuren. Ook andere partijen hadden wel bezwaar tegen te grote macht in han den van de minister. Maar ze konden zich verenigen met een oplossing neer gelegd in een amendement van de heer Hazenbosch volgens hetwelk een gene rieke onverbindendverklaring. die bij mi nisterieel besluit tot stand is gebracht, binnen 5 jaren moet worden ingetrok ken of bij nadere wet moet worden ge regeld Dit amendement was mede on dertekend door leden van de VVD, CHU en PvdA. Bij de stemming bleek alleen de KVP tégen. Het artikel 10 waarin de generieke onverbindendverklaring is ge regeld, aangevuld met het amendement van de heer Hazenbosch, werd aangeno men met 57 tegen 28 stemmen. Tegen stemden alleen de KVP en prof. Ger- brandy. Het amendement van de heer Peschar (PvdA) om op de generieke onverbindendverklaringen ook uitzonde- rigen toe te laten, wer-' nonger^en met de stemmen van de KVP en VVD tegen. Het voordeel van het algemeen ver bod van een bepaalde soort onderne mersafspraken is. dat er een lijn wordt getrokken, waardoor een bepaalde rechtszekerheid ontstaat, die door de Maar minister Zijlstra voelt niets voor een medebewind van de minister voor de P.B.O. bij de uitvoering van de wet economische mededinging cn in dat opzicht staat de ministerraad ach ter hem. Minister Zijlstra betoogde, dat het helemaal niet zeker is, dat er bij de volgende kabinetsformatie, in juni a.s„ weer een minister voor de P.B.O. zal komen. De taak van de hui dige minister voor de P.B.O. is de be vordering van het tot standkomen van produkt- en bedrijfschappen en als die ontwikkeling voldoende is gevor derd bestaat er misschien geen be hoefte meer aan een minister voor de P.B.O. In ieder geval heeft hjj thans geen taak op het gebied van het econo mische beleid en dan kan hem be zwaarlijk in een willekeurige wet die taak worden toegekend. Persoonlijk zou minister Zijlstra hem wel een taak willen toekennen bij het verbindendverklaren van ondernemers afspraken omdat daarbij de produkt- en bedrijfschappen kunnen worden inge schakeld, die immers de bevoegdheid hebben om op eigen terrein verordenin gen uit te vaardigen, maai* het verbod van ondernemersafspraken ligt op het terrein van het economische beleid, waarvoor de minister van Economische Zaken tegenover het Parlement verant woordelijk is. Wensen gematigd Dit dispuut werd gevoerd In de mid dag vergadering, waarna prof. Romme en minister Zijlstra samen overleg pleegden. In de avond vergadering bleek prof. Romme zijn liefde voor de P.B.O. nog niet te hebben opgegeven, maar hij had zijn wensen zo gematigd dat minister ZUlstra zijn zin kreeg. In de wet wilde prof. Romme opnemen dat bü algemene maatregel van be stuur wordt bepaald welke besluiten van de minister van Economische Za ken niet worden vastgesteld dan ,jia overleg" met de minister voor de P.B.O. Tegen dit amendement had minister Zijlstra geen bezwaar omdat in het mid den wordt gelaten over welke besluiten overleg zal worden gepleegd met de mi nister voor de P.B.O.En hij stelt zich voor dat het de besluiten zal betreffen tot verbindendverklaring. Waarnemend voorzitter van Sleen wilde het amende ment zonder hoofdelijke stemming doen aannemen, waartegen de heer Gortzak (CPN) en v. Leeuwen (WD) bezwaar hadden, zodat er vandaag over zal wor den gestemd. Niet de vrije beroepen Tenslotte trok de heer Peschar het amendement van de PvdA in om ook de vrije beroepen (artsen, advocaten, notarissen, architecten, tennisleraren, accountants enz.) onder de wet te brengen. Daarvoor in de plaats diende hij een motie in waarin de regering wordt uitgenodigd een onderzoek in te stellen of het wenselijk is de vrije be roepen onder de wet economische me dedinging te brengen. De heren Blaisse .(KVP), Hazenbosch (AR), van Leeuwen (WD) en Schmal (CHU) maakten bezwaar tegen de mo tie, omdat de wet niet is ontworpen voor de vrije beroepen, maar voor het be drijfsleven. Minister Zijlstra had geen bezwaar tegen de motie omdat sommige vrije beroepen ook een machtspositie kunnen innemen. Vandaag wordt over de motie Peschar gestemd evenals over het gehele wetsontwerp tot regeling van de economische mededinging. Kampioen - verduisteraar recntszeKerneid omstaat, die door de j i l j ('e,d verdaan aan drank en braspartijen Op ingenieuze wijze kasbescheiden vervalst Tegen een 42-jarige gedetineerde ex-hoofdboekhouder van de Alg. Ned. Bouwbedrtjfshond (NVV) uit Ede. die in vier jaar tüds f. 124.914.41 ten nadele van de genoemde Bond had verduisterd, heeft de Officier van Justitie bij de rechtbank te Amsterdam drie jaar met aftrek geëist. Dc verdachte, die toen deze verduistering werd ontdekt terstond een volledige bekentenis aflegde, verklaarde het geld te hebben gebruikt om te kunnen vol doen aan zijn drankzucht. Om zich de gelden tc kunnen toeëigenen pleegde hu herhaaldelijk valsheid ln geschriften; dit was hem echter niet. ten laste gelegd. De Bondspenningmeester vertelde nog, dat het afgelopen jaar zo'n 26 miljoen gulden bij de Bond was omgegaan. Hiervan was drie miljoen gulden aan contributie en de resterende 23 miljoen geld dat de Bond van het Sociaal Fonds Bouwnijverheid ontving om de betaling van sociale voorzieningen (vakantie, loonderving en W.W. uitke ringen) aan de bouwvakarbeiders in den lande via de plaatselijke vertegenwoor digers te kunnen doen geschieden. Dank zij de scherpe opmerkingsgave van een assistent-accountant was de hoofdboekhouder ten slotte tegen de lamp gelopen. laatste reden stemden KVP cn VVD tegen het amendement-Peschar. I Twist over de P.B.O. Zoals gezegd voelt prof. Romme (KVP) het als een groot bezwaar, dat de minister voor de P.B.O. niets te zeg gen krijgt bij de uitvoering van de wet economische mededinging, die de minis ter van Economische Zaken de bevoegd heid zal verlenen overeenkomsten van enkele ondernemers voor alle onderne mers in de betreffende bedrijfstak ver bindend te verklaren, of integendeel, af spraken tussen ondernemers onverbin dend te verklaren, dus te verbieden. Prof. Romme ziet in de minister van Economische Zaken de overheid, de „Staat", die diep kan ingrijpen in het economische leven. Daartegenover ziet hü in de P B O. „het maatschappelijk georganiseerde bedrijfsleven". Daarom wil hij in de wet samenwerking voor schrijven tussen „Staat" en „Maat schappij", tussen de minister van Eco nomische Zaken en de minister voor de P.B.O., thans de katholieke minister de Bruijn, De P.B.O. is een troetelkind van prof. Romme en daarom loopt hij er al tijd warm voor Indien de minister voor de P.B.O. buiten wet wordt gehouden, zo dreigde prof. Romme, zal de KVP Feest moest gevierd ivorden in Noordivijk omdat Katwijk geen grote zaal heeft Bij het zilveren jubileum van de Vereniging tot steun van het blinden geleidehondenfonds te Katwijk aan Zee, is weer eens duidelijk geworden, dat Katwijk grote behoefte heeft aan een flinke zaal. De vereniging kon in Katwijk geen zaal vinden groot genoeg voor al de leden en belangstellenden, en om twee avonden te geven, was wat bezwaarlijk met het oog op de financiën. Daarom heeft men zijn toevlucht gezocht in Noordwijk, waar het ruime Lido- theater voor deze gelegenheid was gehuurd. Met een aantal bussen zijn de feestgangers naar Noordwijk gebracht. De voorzitter, de heer L Bogaards, sprak een begroetingswoord, in het bij zonder tot de heren J. Vermond en H J Veggel, Hü memoreerde vervolgens de oprichting van de bond tot verbete ring en behoud van de trekhond, afde ling Katwük, waarvan de oprichtings vergadering plaats vond op 13 maart 1931. De contributie bedroeg tot 1941 3 cent per week De inkomsten waren niet van dien aard dat men voor de ver gaderingen een zaal kon huren en daar om kwam men bijeen ten huize van de voorzitter, de heer A. Duijvenvoorde. Toen ddt onmogelijk was geworden door het groeiende ledental, vergaderde men in de garage in de Zeesteeg of in Casa Cara ANDER DOEL In 1941 werd nog het tienjarig be staan gevierd, maar toen moest men op last van dc bezetter alle activiteit staken. De bestursieden verloren el kaar echter niet uit het oog. en zo doende kon na dc bevrijding het werk weer opgevat worden. Het doel van de vereniging werd toen echter anders, aangezien er nagenoeg geen trekhon den meer waren. Men besloot te gaan werken voor het blindengcleidehon- denfonds en thans kan men jaarlijks f 1.20 pér lid afdragen aan dit fonds. Het is een vreugde Iets voor onze medemensen te doen, aldus besloot spreker. Vervolgens feliciteerde de heer H. J. van Veggel, oud-secretaris van het hoofdbestuur van de vereniging van de trekhond, het bestuur en namens het Blindengeleidehondenfonds speldde hü de heren L. Bogaards en W. van Dijk, wegens hun 25-jarlg bestuurslidmaat schap, een medaille op de borst. Voorts ontvingen beiden een gong. Daarna was het woord aan Frans Vrolük. die met een gezellig praatje het gezelschap „Bont en Blauw" inleidde. Dit cabaretgezelschap bracht een vro lük licht programma, dat de aanwezigen bijzender heeft vermaakt. „The Aloha Hawaiians" brachten romantiek uit Ha- wai. Henny Haak werd büzonder ge waardeerd om haar jodelliedjes uit Ti- rol, en ook de andere medewerkers: Truusje van der Berg, J. M. P. Barendse, J. Bogaards, J. M. Huybers en C. van 't Wout, oogstten grote successen. Het gezelschap keerde omstreeks mid dernacht huiswaarts. In het verduisterde bedrag is inbegrepen c.a f. 15.000, die de Bonds leden. de bezoldigde bestuurders en het personeel van het Bondsbureau bijeen hadden gebracht na de watersnood, en die, verdachte indertijd had moeten af dragen aan het Rampenfonds. Voorts een bedrag van omstreeks f. 77.000, rekeningen van een drukker, die echter Jarenlang niet om betaling daarvan had gereclameerd. Had deze drukker vertelde de penningmeester van Bond maar één keer om betaling zün rekeningen gevraagd, dan was het met verdachtes verduisteringen nooit zo ver gekomen. De raadsman wees in zyn pleidooi op wat hy noemde „de krankzinnig weinige kascontrole in zeven jaar Mjds vier keer toegepast en verzocht zyn cliënt toch nog een mogelijkheid te wil len geven zich van zijn begane fout te herstellen. In zyn laatste woord ver zocht de verdachte clementie, vooral in het belang van zijn gezin. De rechtbank zal op 27 maart uit spraak doen. De hoofdboekhouder was in 1948 op aanbeveling van de accountant in dienst van de bond gekomen. Hij verdiende een salaris van f. 550 per maand. Hü stond als een uitstekend boekhouder bekend. „U heeft de verduisteringen op ont zaglik geraffineerde manier gepleegd en wel heel scherp gezien waar de con trole der accountants te wensen over liet. Er is natuurlik geen sprake van dat de schade wordt vergoed?" merkte de president tot de verdachte op. Deze schudde schuldbewust „neen". Het kwam de president ongeloofwaar dig voor, dat verdachte dit enorme bedrag alleen gebruikt zou hebben om aan zijn drankzucht te voldoen. De verdachte vertelde, dat hij een paar keer per week op stap ging. Hij begon bü kroegjes, en als deze tegen mid dernacht gesloten werden toog hü naar bars, die later open waren en via clandestiene nachthuisjes eindigde hü in de vroege morgen zün bras- par tijen. De penningmeester vertelde nog. dat het hem slechts een keer in al die jaren was opgevallen, dat de hoofdboekhouder naar drank rook. Hij had toen onmid dellijk de kas gecontroleerd, die klopte. Uit het verdere verhoor kwam naar voren, dat verdachte rükelük anderen trakteerden in de gelegenheden, die hij bezocht. Ook had hü gepokerd. Op een avond had hü soms wel f. 1500 opge maakt. Verdachte beschikte over het handte keningstempel van de penningmeester en mocht dit alleen tüdens diens afwe zigheid gebruiken. Hij maakte er echter misbruik van door het te bezigen om van de postcheque en giro geld te ver krijgen. De controlestrookjes van de giro. die machinaal ter controle geper foreerd worden, perforeerde verdachte met een speld. Ook op andere boek- houdtechnisch „ingenieuze" wüze ver valste hij kasbescheiden. In het rapport van het medisch con sultatiebureau voor alcoholisme werd verd. een slappe man, met de neiging tot ontgaan der moeilijkheden genoemd, die echter „wel over een behoorlyke intelligentie beschikt". Volgens het bureau zün er reclasseringskansen aan wezig. De Officier van Justitie, rar. W. B. J. Abersou, noemde de verduisteringen, die de man gepleegd had, „ln alle opzichten een kampioenschap". „Hoe ls het mogelqk, dat de man niet ln de gaten loopt. Blükbaar ls Am sterdam toch nog zo'n grote stad, dat dergelüke uitspattingen vier jaar kunnen duren. Het pleit voor zün uithoudingsvermogen," aldus mr. Aberson. „Verdachte, die tot volle tevredenheid van zün werkgever heeft gewerkt, is op buitengewoon geraffi neerde wüze tewerk gegaan." De officier meende dat bü de controle door verdachtes chef en door de ac countant niet van grove onachtzaam heid kan worden gesproken. „De man. die begon met f. 600 weg te nemen, is van kwaad tot erger gekomen. Hü liet de laatste trein naar zün woonplaats Ede vertrekken en trok dan het rosse leven van Amsterdam in. Dit is een van de ernstigste gevallen, die ik de laatste jaren onder ogen heb gehad." zo besloot de Officier, die daarna 3 jaar m a. eiste.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7