Kom ook IN ZUIVELLAND Nederlandse dames verloren met t1 van tiiigelana hz(e)"eam op h"Ntder- Defensie verslapte na de rust AAMBEIEN De Algemene had weinig moeite met Fluks: 14-2 MAANDAG 12 MAART Record aantal toeschouwers (45.000) in Wembley-stadion ,fl i 1 1 Een aanval van het Engelse Bijna 45.000 toeschouwsters en enkele toeschouwers bejubelden zaterdag in het Wembleystadion te Londen het Engelse dames hockey team na de 41 overwinning in de wedstrijd van het jaar tegen Nederland. Van de zes vorige wedstrijden welke onze meisjes tegen Engeland heb ben gespeeld, heeft Nederland er nog nooit een kunnen winnen en ook deze keer hebben de Engelsen een volkomen verdiende zege behaald. De cijfers liggen echter wel iets aan de hoge kant, deze zouden doen vermoeden dat de Oranjeploeg niet voldoende tegenstand zou hebben geboden, doch niets is minder waar, want de Engelse dames hebben moeten vechten voor hun doelpunten en de stand bij de rust, 10 voor de gastvrouwen gaf daar een goed beeld van. Vooral het verdedigingatrio speelde Sn de eerste helft een uitnemende partij. Zowel Jeanne Hogesteijn als Sonja de Greve waren de grote figuren van het veld. De Engelse bestormingen bleven zonder 6ucces doordat ofwel Jeanne Ho gesteijn in vooruitgeschoven positie de Engelsen te vlug af was en de bal naar de andere zijde van het veld dirigee.de. ofwel Sonja de Greve krachtig ingreep en de tegenstanders geen kans gaf het doel nog dichter te benaderen. Op de achtergrond stond dan nog Jo Jurris- sen om in laatste instantie in te grijpen en ook zij heeft gedurende deze wed strijd heel wat werk moeten verzetten. Viermaal hebben de Engelse dames haar dit keer gepasseerd en wellicht was er eens een bal bij, die zij had kunnen hebben, maar daar tegenover staat, dat met een andere keepster deze voor onze landgenoten zo zware ontmoeting zeker met nog hogere cijfers was verloren. On telbare malen greep Jo in bij een scrim mage, bij een straf corner of bij een snelle aanval, die uiterst gevaarlijk voor onze doelvrouwe was. In de eerste helft dreef het Neder landse spel volkomen op deze drie verdedigsters, aan wie het te danken was, dat bij de rust de EngeLse da mes met slechts 10 voor stonden. In de tweede helft begonnen zü tekenen van vermoeiheid te tonen en bij het verslappen van dit drietal viel het gehele Nederlandse team. waardoor Engeland de voorsprong tot 41 kon vergroten. Want de middenlinie en voorhoede waren niet van hetzelfde gehalte als de verdediging. Het zwakke punt in de middenlinie was Inge den Tex. linkshalf, die technisch toch een knap speelstertje is en die wij vroeger op andere plaat sen vaak prachtig werk hebben zien verrichten. Nu werd zij door de forse Engelse dames onder de voet gelopen en menigmaal moest spil Bea Terlingen haar assisteren. In de eerste helft heeft mej. Terlingen dat dan ook zoveel mo gelijk gedaan, maar later bleek dat dit werk naast haar toch al zware taak van spil te veel kostte en ook zij kon dat niet tot het einde toe volhouden. De Engelsen maakten dankbaar gebruik hiervan door zoveel mogelijk over hun rechtervleugel te spelen, want aan de andere zijde van het veld stuitten zij op Dineke Burgersdijk, die als vanouds ver dienstelijk werk deed. In de voorhoede, die als geheel niet voldeed, was Trix Nillesen de beste van de vijf. Het lukte haar nog wel eens door het Engelse blok heen te breken, maar helaas was het samenspel tussen de aanvalsters niet voldoende om haar doorbraken met succes te bekronen. Het zwakste waren de twee blnnenspcelsters, Marietta Vigeleijn en Marjolljn Heering, die in tempo niet meekwamen, terwijl rechtsbuiten Elly Bleekemolen te weinig in het spel werd betrokken. Een van de weinige keren, dat zij de bal kreeg toegespeeld was het ook raak, want door een mooie voorzet van haar kon Nannie van Nierop het enige Nederlandse doelpunt maken. Te wei nig spelinzicht, te weinig samen spel en onzuiver plaatsen, en misschien ook wel een beetje op zien tegen de roem van de tegen standsters, dat waren de redenen van het falen van onze voorhoede. Stuk voor stuk kunnen zij het beter, zoals in vorige landenwedstrijden wel is gebleken, maar de maandenlange vorst periode. waardoor men niet heeft kun nen spelen, zal zeker van invloed zijn geweest. De Engelsen hebben deze gedwongen pauze niet gehad. Bij haar klopte het uitstekend in de voorlinie en zij hebben enkele staaltjes van samenspel laten zien. die voor onze langenoten een lesje betekenden. Dat hiervoor het zuiver plaatsen van de bal een eerste ver eiste is. alsmede het precies weten waar de medespeelsters zich bevinden, is iedereen bekend, maar deze theorie werd door de Engelse dames nauwkeurig i uitgevoerd. De fout van onze landge noten een bal weg te werken recht voor een stick van de tegenpartij kwam bij Propaganda voor de jeugd De 45.000 toeschouwers, die zater dag het enorme Wembleystadion bevolkten, bestonden voor 90<S> uit schoolmeisjes. Met bussen vol kwamen zij aan. in groepjes van 30 tot 40 in hun donkerrode, don- J kerblauwe of groene uniform, met gekleurde hoedjes. Van de scholen door Londen en heel Engeland uit werden speciale trips georganiseerd, om de kinderen gelegenheid te geven deze wedstrijd van het jaar te zien. Hockey is op de scholen een van de verplichte vakken en voor de meis jes en hun onderwijzeressen gold de wedstrijd als een prachtige de- J monstra tie en aanvulling voor het onderwijs. Bovendien was het een enorme propaganda voor de be- i oefening van de sport, want de kin- deren waren dol enthousiast bij elke goede prestatie van een der Engelse speelsters, waarbij zij het stadion lieten dreunen van hun toejui- chingen. terwijl bij een afweer van - T de Nederlandse verdediging of een Y T Nederlandse tegenaanval een stilte uitdrukking gaf aan hun medeleven met de eigen ploeg. 4 de Engelse dames niet voor. In formatie trok de gehele voor- en middenlinie mee ten aanval en in mooie combinaties tus sen het binnentrio of tussen een van de buitenspeelsters en de middenvoor, werd het Nederlandse doel belaagd. De Engelse dames gaven bovendien blijk van een degelijk inzicht in het spel te hebben, en wisten zich goed en vrij op te stellen. Dit behoeft evenwel geen verwondering te wekken indien men weet dat 9 van de 11 speelsters van beroep ..sportmasters'. gymnastiekleraressen zijn zodat zij door hun studie theoretisch en door hun werk op de scholen praktisch doorkneed zijn in de sport. Meerburg won bij D.S.O. (Van onze correspondent i Od een zeer slecht veld heeft Meer burg DSO in eigen huis een verdiende 03 nederlaag toegebracht. Uit een kopbal van G. van Wetten, die eoed mee opkwam, toen rechtsbui ten Zandbergen de Zoetermeerse ach terhoede aan ziin voetbalschoen lapte, kwam Meerburg voor te staan, terwijl kort daarna aanvoerder Zandbergen op nieuw de DSO-achterhoede wist te pas seren en in plaats van het leer af te geven, nu zelf deze kans benutte, zodat de Rilndiikbewoners met een 2—0 voorsprong gingen rusten. In de tweede helft bracht Frans van den Bere de stand op 0—3. waarna Meerbure wat meer aandacht aan de verdediging eing besteden Vooral doel man Brantenaar. die als invaller fun geerde voor De Gunst, speelde een pri ma partij. Aan hem is het dan ook voor een groot deel te danken, dat het Meer burg-doel van doorboring gevrijwaard Volleybalcompetitie Dames: Eersteklas: Nw. Brunhilde 1LUSV 1 31. Salvo 1—Rouwkoop 1 3—1. Prof. W. 2—LUSV 1 1—3, Nw. Brunhilde 1— Donar 1 22. Tweedeklas: LUSV 2—Nw. Brunh. 2 1—3. Or. Groen 1—Donar 2 3—1. Nw. Brunhilde 2—Rouwkoop 2 31. Nw. Brunhilde 3—Prof. W. 3 1—3, Argos 3— LUSV 2 2—2. Derdeklas: NVC 1—Prof. 4 2—2, NVC 2—Prof. Wijk 4 2—2. Eersteklas: Donar 1—LPSV 1 31. Sleutelring 1—DES 1 3—0. Salvo 1— Prof Wijk 2 2—2. HVL 1—LUSV 1 2—2 Tweedeklas: Rouwkoop 1HVL 3 2-2 GGV 1—HVL 3 3—1. Sleutelring 2— Sleutelring 3 3—0. LUSV 2—Prof. W. 3 1—3 DerdoKlas: NVC 1—P.W. 4 2-2. NVC Prof. Wijk 4—Salvo 2 1—3. Hoofdklasse dames: Prof. Wijk 1 Argos 1 3—1. Hoofdklasse heren: DES 1SOS 1 2-2. P W. 1—RVC 1 1—3 (RVC kamp.). uitslagen en standen COMPETITIESTANDEN DAMES Eersteklas: Tweedeklas: Nw Brunh. 1 15—25 Or Groen 1 18—31 Donar 1 15—20 Nw Brh 2 18—30 Salvo 1 14—15 Rouwk- 2 18—18 Rouwk. 1 14—12 Prof. W 3 18—18 Argos 2 14—11 Donar 2 18—18 LUSV 1 15—10 LUSV 2 "18—15 Prof. W. 2 15—9 Argos 3 18—8 Nw. Brh. 3 18—6 Derdeklas: NVC 1 15—28 Or. Groen 2 15—12 Prof. W. 4 17—18 Donar 3 14—9 GGV 1 14—17 Rouwkoop 3 14—4 NVC 2 15—16 HENGELSPORT Visclub S. en G. Hield de laatste wedstrijd in de Nieuwe Vaart. De vangst was zeer slecht. Uitslag: 1. L. Braksho ven. 2. A. Slingerland: 3. W. J. Holverda; 4. W. Wiessenburg- 5. P. Stavleu; 6. M. d. Roode; 7.*W. Schouten; 8. C. Blok; 9. A Polanen; 10. J. Brakshoven. „De Bliek" Hield zijn laatste wed strijd in de Ringvaart te Nieuwe We tering. De vangst was slecht en bedroeg 1867 gram. Uitslag: 1. C. Schouten (wis. selbeker le prijs en gr. voorn); 2. G. Hanno. 3. A. v. Loenen (gr. bliek»; 4. 17. v Puffelen; 5. A. Crama; 6. C. v. d. Wijngaard: 7. W. v. Leeuwen; 8. W. de Vink: 9 A. Crama jr.; 10. J Zandvliet. Kampioen van het seizoen 1955/1956 werd C Schouten. Viscollege „De Stoere Visser" hield zijn laatste wedstrijd te Aalsmeer, de vangst was bitter slecht, Uitslag: 1. K. Groenendijk met grootste vis: 2. B. de Os sr.: 3. J Zee. kampioen 1955/1956; 4. C. Groenendijk sr, 2de kampioen; 5. J. v. As; 6. H. v. As. 3de kampioen: 7. L. Zwart; 8. C. Janssen; 9. L. Herreur; 10. J Lens. Visclub „Flora" Hield de laatste wedstrijd te Sassenheim, Uitslag: 1. W. v. d. Berg, le prijs tevens wisselbeker; 2. P. Sloos; 3. J. Neutenboom; 4. P. v. d. Eersteklas A: Sleutelr. 1 HVL 1 LUSV 1 DES 1 HVL 2 Tweedeklas: Sleutelr. 2 GGV 1 Prof. W. 3 LUSV 2 Rouwk. 1 HVL 3 Sleutelr. 3 LDM 1 PSVA 2 Donar 2 HEREN Eersteklas B 15—26 Donar 1 15—24 PSVA 1 14—19 Salvo 1 14—14 LPSV 1 15—11 Prof. W 2 Derdeklas: 16—29 Salvo 2 1625 Or. Groen 1 16—24 L.D. 1 17—21 GGV 2 18—20 Prof. W. 5 18—12 Prof W 4 16—10 Rouwk 2 17—11 HVL 4 16—8 GGV 3 166 Or. Groen 2 16—18 15—17 15—10 15—6 15—5 15—27 15—24 15—22 14—20 14—14 16—14 15—9 14—8 15—6 15—4 Bridgeclub VOG De uitslagen van de 2e ronde van de Vierhoekswedstrijden luiden: Zwart: 1. team Versteeg 4 pnt.; 2. team Miggels 2 pnt.; 3. team Grommé 0 pnt. Zwart-Wit: 1. team Kooiker 6 pnt.; 2. team Nieuwland 4 pnt.; 3 team M. Raar 2pnt.; 4. team v. Gelderen 0 pnt. Rood: 1. team Schllthuizen 5 pnt.; 2. team Smjt 4 pnt.; 3. team Horree 2 pnt.; 4. team Caro 1 pnt. Rood-Wit: 1. team Schalks 6 pnt.; 2. team Epskamp 3 pnt.; 3. team Otto 3 pnt.; 4. team Uphof 0 pnt. Groen: 1. team Jansen 5 pnt.; 2. team Tjalkens 4 pnt.; 3. team Oudshoorn 3 pnt.; 4. team J. Raar 0 pnt. Steen.- 5. J. v. d. Pluijm; 6. J. v. d. Mee; 7. W. Wasslnk; 8. C. Korpshoek; 9. J. Slingerland; 10. G. Perdon. Leidse Mixed Hockey Club Voor het eerst sinds de vorstperiode hebben de LMHC-elftallen zich weer aan bet hockeyspel gewijd. Het twee de herenelftal trad In het strijdperk tegen Groen Geel III, een wedstrijd van koploper tegen drager van de rode lantaarn. De Leidse prestaties deden echter niet vermoeden, dat het een wedstrijd van nummer 1 tegen laatst was. (Ingez. MedL-Adv.) Bij de Leidenaren waren hak uithou dingsvermogen en het tempo allesbe halve imposant, terwijl Groen Geel lang niet zo slecht was als zijn plaats op de ranglijst suggereerde. Nadat de Leide- naars in het begin enig overwicht in het veld gehad hadden, waarbij Cam pion! met een hoog schot Leiden een voorsprong gaf. werd Groen Geel snel gevaarlijker: uit een strafcomer kwam de gelijkmaker ter wereld. Na de rust bleef Groen Geel gevaarlijk en een achterstand voor Leiden zou toch goed mogelijk zijn geweest: het geluk was echter met de Leidenaars en toen ten slotte van Leidse zijde het samenspel eindelijk wat beter verzorgd werd, wist Salomonson na vele mislukte aanvallen eindelijk te scoren. Met deze 2—1 stand kwam het einde, waardoor de Leide naars weer een kostbare overwinning rijker waren. Het derde herenelftal bleef de leiders in zijn afdeling goed volgen door in een wat forse, maar toch plezierige wed strijd BMHC VI met 3—2 te verslaan door goals van Gardeniers. Durksz en Van Randwijck. Ook hier was het uit houdingsvermogen van vele spelers te gering, een uitzondering moet gemaakt worden voor spil Bünnemeyer, die het middenveld volledig beheerste. Het tweede dameselftal beëindigde de competitie door met 3—0 Alliance IV te verslaan. Ook hier kostte het lange tijd. voor de Leidse meisjes hun kam- pioensvorm terugvonden. Overigens be tekende deze overwinning, dat Dames n haar competitie ongeslagen beëindigd heeft met 22 punten uit 12 wedstrijden en een doelgemiddelde van 50—8. cij fers, een kampioene waardig. ATLETIEK Zeslandenwedstr ij d Op het laatst gehouden kalendercon gres van de Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) te Frank furt aan de Main zijn stemmen opge gaan om een nieuw Europees atletiek- criterium te organiseren, dat een per manent karakter zou moeten dragen. Onder de bezielende leiding van de be kende Belgische atletiekoffïcial Clemme zijn de plannen in de laatste maanden in vaste vorm gegoten en in grote lij nen zien zij er als volgt uit: om de twee Jaar. te beginnen met 1957. zal een zes- landenwedstrijd voor heren worden ge- organiseeerd. waarbij elk land wisselend als organisator optreedt. Deze zes lan den te weten Duitsland, België. Frank rijk, Italië. Nederland en Zwitserland, zijn gebonden hun sterkst mogelijke ploeg samen te stellen. De eerste ontmoeting wordt te Brus sel vastgesteld In Augustus 1957, twee jaar later is Frankfurt a. d. Main aan de beurt, in 1961 staat Parijs op het programma, in 1963 Nederland (plaats vanzelfsprekend nog nader aan te wij zen). in 1965 Rome en in 1967 Bern. Daarna begint men de cyclus weer van voren af aan (Ingez. Med.-Ady.) 'n geheel nieuwe behandeling om de pijn te verzachten Dit tabletje en een glas water - is alles wat U nodig hebt. Hier is een volkomen nieuw middel om de pijn en het ongerief van Aambeien te verlichten. Hemotabs - 'n vrijwel smakeloos tablet, die ge kunt innemen met 'n glas water. Hemotabs geven niet alleen een weldadige verlichting van pijn en ongemak zonder zalf of zetpillen maar, met hun werking van binnen uit, doen ze de zwellingen slinken en bevorderen ze de genezing. Daarenboven: Hemotabs zijn zacht laxerend en helpen zo doende de normale functies te herstellen, zo belangrijk voor een volkomen herstel en langdurige vrijwaring van pijn. HEMOTABS f 1.50 voor een complete kuur. Bij Apothekers en Drogisten. 'n Product v*n K. Griffith» Hughe» Ltd.. Manchester. Sportsplinters De Belg Ernest Sterckx heeft de twaalfde „Omloop van het Volk" ge wonnen. Hij werd gevolgd door zijn landgenoten Schotte. Schaeken en De Cock Op de vijfde plaats eindigde de Nederlander Wim van Est. die in het bergklassement de derde plaats bezette. Er namen aan deze 227 km. lange wegwedstrijd 178 beroepsrenners deel. De 39 ste Milaan-Turijn wegwed strijd is gewonnen door de Zwitser Fer- di Kuebler (225 km in 5 uur 48 min. 45 sec.), gemiddelde 38.661 km/uur, 2. De Rijcke (Belg). 3. Fulaschi It.)4. Coletto (It.) allen dezelfde tijd De Australische student aan de Yale Universiteit Rex Aubrey verbeterde het wereldrecord 100 yards vrije slag met 0.2 seconden. Bij wedstrijden tussen de universiteitsploegen van Yale en Harvard te New Haven won hij de 100 yards is 49 seconden precies. Het oude record stond sedert 23 februari 1952 op naam van de Amerikaan Dick Cleve land en werd te Columbus gemaakt. Voor de voetbalwedstrijd Italië— Brazilië, die op 25 april in Milaan wordt gehouden, zijn de heren L, Horn (Am sterdam). A. v. Leeuwen (Enschede) en P. P. Roomer (R'dam) respectievelijk als scheidsrechter en grensrechters aange- MELK- en ZUIVELTENTOONSTELLING van 15 t/m 24 maart 1956 in een speciale tent op de Beestenmarkt te Leiden GRATIS TOEGANG (ook voor de filmvertoning in de Zuivel-Bio) GRATIS PROEVEN VELE ATTRACTIESI SURPRISES Geopend alle werkdagen van 10 tot 12 uur, van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 10 uur. - Op 15 maart van 2 tot 5 uur en van 7 tot 10 uur. 's Zondags de gehele dag an op maandag 's morgens gesloten. Korfbalcompetitie bescheiden hervat Op zeer bescheiden schaal kon gisteren de korfbalcompetitie worden hervat. Voor wat Zuid-Holland betreft, vonden alleen enkele ontmoetingen in de resi dentie doorgang, terwijl hier ter stede de wedstrijd De AlgemeneFluks ge speeld kon worden. Een volledig De Algemene heeft daarbij op een met vier reserves spelende Fluks een royale overwinning kunnen behalen. In het eerste kwartier zag het er niet naar uit. dat deze wedstrijd zo'n eenzij dig verloop zou hebben. In deze periode was er geen krachtsverschil te bespeu ren. Fluks nam zelfs tweemaal de lei ding; in eerste instantie door Kukler en nadat v. Duijl gelijk gemaakt- had. nog maals door iïgtvoet, (12). Van de Wa ter bracht de partijen opnieuw op gelijke voet (22) en hierna kwam De Alge mene in de meerderheid. Door betere spelopvatting en een behoorlijke schot- vaardigheid kwamen de doelpunten toen met de regelmaat van een klok en met de rust was de wedstrijd dan ook reeds beslist. De ruststand 9—2 werd verkre gen door doelpunten van Broekhof. C. Harteveld. mej. Fallaux, Kruit. v. d. Wa ter en nogmaals Broekhof. Na de rust van hetzelfde laken een pak en toen arbiter Reehorst het einde aankondigde hadden C. Harteveld, mevr. Kramp. Kruit en Hensen (2 x) de stand tot 14—2 opge voerd. Competitie CKB Erg succesvol is de hervatting van de CKB-competltie zaterdag niet ge weest. want in de hoofdklasse West, de 1ste klasse B en de 2de klasse A werden alle terreinen afgekeurd. De le klasse A vormde dan ook een wel zeer gunstige uitzondering. Alleen Fiks—Pernix ging hier niet door, we gens het overlijden van de oud-voor zitter van Fiks, de heer J. Boekkooi. De drie andere wedstrijden werden wel gespeeld. Ijsvogels stelde zijn toekomstige titel vrijwel geheel veilig, want door een 13-3 zege op Excelsior 2 liggen de Hagenaars een straatlengte voor op hun „concur renten". Tonego won van DES 2 met 95 en behield daardoor de 2de plaats, die door Warmond wordt bedreigd. De Warmonders wonnen na veel spanning van VBS 2 met 5—3. De stand: Ijsvogels 9—18 Fiks 8— 8 Tonego 9—12 VEO 8— 6 Warmond 9—11 Pernix 9— Excelsior 2 7—8 DES 2 7—0 VES 2 8—8 Uitslagen: lste kl. A: Ijsvogels—Ex celsior 2 13—3; Tonego—DES 2 9—5; Warmond—VES 2 53. Nu de wedstrijd Pernix—Ons F.iland moest worden afgelast werd op het Ons-Eiland-terrein een wedstrijd ge speeld tussen Ons Eiland en een in haast samengestelde Pernix-combinatie uit het lste. 2de en 3de twaalftal. Na een 2—1 ruststand voor Pernix kwam Ons Eiland met 3—2 vóór. maar met 44 werden de punten gedeeld. Teijlingen miste strafschop (Van onze correspondent) In Sassenheim was het de elftallen van Tenlineen en Warmunda eoed aan te zien. dat het anderhalve maand ge leden was. dat zij voor het laatst com- petitlevoetbal gespeeld hadden. Uit een vriie schop wist Toon van Winsen vril spoedig na het begin War munda de leiding te geven. Zijn broer, spil Van Winsen. bracht na een kwar- tie rspelen redding op de doellijn, toen doelman Terbeek te ver was uitgelopen en Van Elk de bal in het verlaten doel wilde plaatsen.. Laatstgenoemde speler bracht tien minuten voor de rust toch de gelijkmaker od ziin naam. terwijl nog voor de pauze, opnieuw door verkeerd uitlopen van Terbeek. de eastheren de leiding wisten te nemen 2—1. In de tweede helft eing de striid ge ruime tild geliik od en neer. Na een kwartier spelen was het weer Toon van Winsen. die wist te scoren 2—2. Teillin- gen kreeg hierna een strafschop toe gewezen. die echter door hoog over schieten onbenut bleef. Wel kwam hier na Warmunda het meest in de aanval, maar tót een beslissend doelpunt wisten de Warmonders het. ondanks hun veld- overwicht. niet meer te brengen, zodat de punten gedeeld werden. Korfbaluitslagen: Zuid-Holland IIB: Gymnasiasten-Re genboog 52. Reserve IIA: Achilles n—Actief H 5—1. Nederlaag van D.O.S.R. tegen Tonegido (Van c 3 correspondent) DOSR is gisteren op eigen veld door het Voorburgse Tonegido met 3—2 ge klopt in een wedstrijd, die, gelet op het krachtsverschil tussen beide ploegen, de gasten beslist iets te veel heeft gegeven. De Voorburgers namen direct de lei ding. want zo van de beginschop af wist de rechtsbuiten uit een scherpe pass van de linköbuiten de bal vrij te krijgen en voor invaller doelman Oomen wist wat er aan de hand was. lag het leer achter hem. Ook hierna bleven de gasten on stuimig in de aanval, terwijl de voor hoede van de Veners veelal schaakmat gezet werd door de buitenspeltactiek van de Voorburgse achterhoede Toch sneed in de 16e minuut een goede combinatie van de vleugel v. d. Meer—Kerkvliet door de Voorburgse achterhoede en wist de laatste met een welgericht schot de par tijen op gelijke voet te brengen. 1—1. In de tweede helft zebte Tonegido di rect alles op de aanval en na een kwar tier slaagde Kragt er in met een onver wacht schot doelman Oomen te verras sen. terwijl even later bij een snelle door braak van de Tonegido-voorhoede Pie- rink de stand op 1—3 kon brengen, toen deze vrij voor het door Oomen verlaten doel kwam. Wel kwamen de Veners hier na in de aanval, maar de stevige Voor burgse achterhoede gaf steeds niet thuis. Pas twee minuten voor het einde wist C. van Amsterdam met een fraai schot de achterstand te verkleinen: 2—3. De wedstrijd België—Zwitserland, te Brussel gespeeld. Is geëindigd met een 31 overwinning van de Zwitsers. Bij rust hadden zij een 10 voorsprong. Het Nederlandse rugby-team heeft te Aerschot de nationale ploeg van Bel gië met 1412 verslagen Bij rust leid den de Belgen met 12—3. Algerijnen gedeserteerd Zondag zijn in Casablanca (Marokko) 114 Algerijnse scherpschutters gedeser teerd vlak voordat hun regiment zich zou inschepen naar Marseille, om van daar naar Duitsland te worden overge bracht. Ongeveer vierduizend Algerijnen heb ben in de afgelopen veertien dagen het gebied van Lyon verlaten om terug te keren naar Algerije. Deze Noordafrika nen zouden geheimzinnige telegrammen hebben ontvangen, waarin werd gezegd, dat hun vader of moeder ziek was. Enige duizenden Algerijnen hebben zondag in Algiers een aantal Europeanen afgeranseld en hun auto's geplunderd en beschadigd De rel begon 's middags voor het Salnt-Eugène stadion, toen een politie man probeerde een Algerijn te arreste ren. die hem een benzineblik naar het hoofd smeet. De politieman werd prompt afgeranseld en binnen enkele minuten waren een paar duizend Algerijnen sa mengestroomd en begonnen zij alle Europeanen een pak slaag te geven die zij in het oog kregen. Vervolgens moes ten de auto's van Europeanen het ont gelden. De wagens werden eeplunderd en van minstens veertig werden de rui ten Ingeslagen of werden deze wagens omgeworpen. De Franse autoriteiten hebben bekend gemaakt dat veiligheidstroepen sedert zaterdag minstens 127 rebellen gedood hebben. In die tild zijn 5 Franse solda ten en 8 burgers gedood.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 6