Leidse „studentenreclitbank" op het televisiescherm Chr. school aan Hoge Morsweg beschikt thans over 12 lokalen VRIJDAG 9 MAART Gisteren bracht de AVRO-televisie een aardig experiment op het scherm, waarbij de Leidse juri dische faculteit in het centrum der belangstelling van de TV-kijkers stond. Reeds vele jaren maken ..proef processen" deel uit van de juridische opleiding van studenten. De rechtsgang wordt daarbij zo nauw keurig mogelijk geïmiteerd aan de hand van hypo thetische gebeurtenissen. Deze proefprocessen zijn een waardevol onderdeel van de juridische praktijk vorming gebleken. Gisteravond werd voor het eerst een dergelijk proefproces in een televisie-programma opgenomen. Prof. nu. f. M. van Bemmelen. Leids hoogleraar in het strafrecht, fungeerde als president van de recht bank. die verder bestond uit Leidse juridische stu denten. evenals de overige deelnemers aan dit proef proces. dat handelde over een dodelijke sthietpartij in een vuurtoren. De geconstrueerde misdaad bracht enkele ongebruikelijke juridische vraagstukken mee. die de gehele procesvoering een interessant karakter gaven. De beelden op het scherm waren duidelijk en toonden in een aantrekkelijke afwisseling alle facet ten van het beeld, dat een normale rechtszaal te zien geeft. Op de foto een weergave, van wat er op het scherm te zien was. Tweede van rechts prof. Van Bemmelen als president van de rechtbank en links op de voor grond op de rug gezien, de ..verdachte"die het dodelijke schot in de vuurtoren hud gelost en die tenslotte werd ontslagen van rechtsvervolging. Vlacmse humor LODE VAN GENT SPRAK VOOR PERSONEELSVERENIGING S.L.F. De personeelsvereniging van de Licht fabrieken had gisteravond wederom ae heer Lode van Dent in haar midaen, aie in de kantine der fabrieken een lezing hield over: „Vlaamse humor". Zy haa aaarmee een goeae greep gedaan, by na twee uur iang wist node van Dent zijn genoor te boeien met anekdotes, koste nde verhalen, ontleend aan het aan nu- mor zo ryke Vlaamse volksleven. De spre ker wees er op, dat het niet zyn bedoe ling was om als humorist of cabaretier op te treden, doch dat hij met zyn voor- diacht beoogde, meer kennis by te bren gen omtrent het Vlaamse volk in al zyn geledingen, een diepgelovig voik, dat met ae personen uit zijn geioof op vertiou- welyke voet leeft, net voelt zien een met zyn heiligen en zyn geiooisdienaren doch het gaat er familiaar mee om zon der oneerbiedig te zyn. Vlaanderen is een land waar de geest van Tyl Uilen spiegel nog leeft en meermalen zyn juist pastoors, nonnen en heiligen het voorwerp van spot by de Vlamingen, een spot, die geen profanatie is, doch een soort pla- gery die in liefde wortelt, gelyk het kind zyn moeder plaagt en de moeder speelt met haar kind: in liefde. De Vlaming heeft een- ingeboren lust tot rymen, waarvan Lode van Gent tal van geestige voorbeelden gaf en waarbU „meneer pastoor" niet werd gespaard. De Vlaming is goedlachs en neemt het leven van de vrolyke kant. Zy lusten hun pintje bier, maai- zU zyn ook noeste wer. keis. Men beweert wel eens, aldus spre ker, dat de Vlaming voor vyf drinken, dooh werken kan voor tien. Na de pauze nam Lode van Gent zijn gehoor mee op een tocht langs uithang borden en grafopschriften, die menig element van humor bevatte, hoe vreemd dit ook moge klinken. Kostelyk was ook het verhaal van de pastoor van Lap- sahuure, die zo verdiept was in zyn kaartspel in zyn pastorie, dat hy de vrouiwencongregatie vergat. Inderhaast stopte deze de kaarten in zijn mouw en tydens het sermoen vielen ze er uit. De pastoor wist zich echter door een geestige inval uit de penibele situatie te redden. Zo wist Lode van Gent op een waarlyk onnavolgbare wijze zijn gehoor bezig te houden en in contact te brengen met het aan humor zo rijke Vlaanderen. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit is geslaagd voor het doctoraal ex. natuurkunde, de heer H. van Goudoever te Den Haag. RENAULT BRACHT NIEUW MODEL Wat op de onlangs gehouden R.A.I.- tentoonstelling nog een geheim bleef, hebben de Franse Renaultfabrieken deze week in alle delen van de wereld geiyk- tijdig bekend gemaakt: een nieuw type automobiel, de Dauphine. Leiden kon gisteren in .Den Burcht" van deze pri meur kennis nemen. De Dauphine ge ëxposeerd door garage Meester is tn haar prijsklasse een sierlijke wagen (vier cilinder kopklepper) met vier portieren en een bijzonder grote kofferruimte. Het nieuwe produkt trok veel bekijks. GOUDEN BRUIDSPAAR In hun woning aan de Celebesstraat 15 verkeert het echtpaar A. Beekman- Klinkhamer thans in zijn gouden bruidstyd Bruid en bruidegom, die el kander 21 maart 1906 het ja-woord ga ven, zijn in het bezit van een goede ge zondheid en weten zich omringt door de aanhankelijkheid van hun zeven kinde ren en dertien kleinkinderen. De brui degom, die eerst sedert lange tijd werk zaam was in de voormalige katoenfi- briek. heeft daarna nog vele jaren ge werkt ln het bedryf van de c.v. Tiele- man en Dros. Alle leerlingen thans onder één dak De Vereniging voor Christelijk Onderwijs is in Leiden een vergroot en ge heel gerestaureerd schoolgebouw rijker geworden, nL dat aan de Hoge Mors weg. Telde de school, die door ruim vierhonderd kinderen wordt bezocht, onge veer een half jaar geleden nog maar zeven klassen, thans heeft zjj er niet minder dan twaalf. Dank zij deze uitbreiding is van gebrek aan ruimte geen sprake meer: alle lerlingen kunnen nu onder één dak bijeengebracht worden. De offlciéle opening van deze gemo derniseerde school werd gistermiddag door de voorzitter van de Vereniging voor Christelyk Onderwys, ds D. J. Vossers. verricht. Groot en byzonder harteiyk was de belangstelling voor deze feestelyke ge beurtenis. In zyn openingswoord herin nerde ds. Vossers er aan. dat het hoofd der school, de heer Y. Tymstra, even als het overige personeel, gedurende de restaura tie-période een moeilijke taak had te vervullen Aan de moeilijkheden heeft men echter op uitstekende wyze het hoofd kunnen bieden Ds Vossers maakte van de gelegenheid gebruik zijn bewondering uit te spreken voor de wyze. waarop de heer Tijmstra de af gelopen 24 jaar (sinds de ingebruik- van het gebouw» de schoolwerk- de bouw van een tweede school öf uit breiding van het bestaande schoolge bouw noodzakelijk Het bestuur van de Vereniging voor Christeiyk Onderwys heeft gelet op de centrale ligging, tot dit laatste besloten Woorden van by- zondere dank sprak de voorzitter zowel tot de architect, de heer A C Gathier, als tot de uitvoerders voor de geleverde prestaties. VooraJ de vier splinter nieuwe lokalen op de tweede verdieping en het nieuwe trappenhuis, dat er aan de achterzyde by is gebouwd, voorzien in een dringende behoefte. Nadat ds. Vossers had gewezen op het belang van christeiyk onderwijs mede in verband met de geestelijke vorming van het kind, deelde hy tot slot nog mede. dat binnenkort ook de ouders in de gelegen heid zullen worden gesteld de ver- Een der nieuwe gangen van de school. (Poto LD./Van Vliet.) nieuwde school, waarin hun kinderen zes jaar lang 25 30 uur per week ver toeven. te bezichtigen. Als tweede spreker nam het woord dr J. M Roosenschoon. die als chef van de afdeling onderwys het College van B en W vertegenwoordigde Deze was zich volledig bewust van de moeilijke problemen, die de \ereniging heeft ge had en wenste allen geluk met de op lossing daarvan. Hij sprak de hoop uit, dat het onderwys in dezelfde geest ge geven zou worden als tot nog toe op deze school het geval is geweest. De heer A. C Gathier. onder wiens leiding de verbouwing heeft plaats ge vonden, dankte de uitvoerders voor het verrichten van het moeiiyke werk (de school kon immers niet gesloten wor den» en de onderwijzers voor het be toonde geduld Hij hoopte, dat de school volledig aan haar doel zou mogen be antwoorden Ook ds. H J van Achterberg getuigde namens de kerkert, ad van de Herv wijkgemeente ln het Morskwartler van zyn grote biydschap Dc school en de wijkgemeente immers zijn ten nauwste met elkaar verbonden Als afgevaardigde van de R.-K. Schoolvereniging wenste de heer J. W. J Wierts het bestuur van de Vereni ging voor Christelijk Onderwijs alle sterkte en voorspoed toe by de verwe zenlijking van de nog bestaande plan nen. Namens de oudercommissie felici teerde de heer Stikkelorum de verenl- Verkiezings - congres P.v.d.A. Opening door Evert Vermeer (Speciale berichtgeving) Evert Vermeer, de voorzitter van de P. t. d. A. heeft vanmorgen in de Riviéra-hal te Rotterdam het twee daags verkiezingscongres van de P. v. d. A. geopend. Dc bijeenkomst, die ongeveer 700 afgevaardigden naar Rotterdam bracht, werd om. bijge woond door minister-president dr. W Drees en de Kamervoorzitter mr. J. A. Jonkman. Dc heer Vermeer richtte een speciaal woord van welkom tot de secretaris van de Israëlische Socialistische Partij, de heer Morat. Sprekend over de zaak Jungschl&ger zei de heer Vermeer o.m „Ik maak mij welbewust los van de mensen, die trachten politieke munt te slaan uit de gang van zaken in dit proces. Wij kunnen evenwel niet aan de indruk ontkomen, dat In de in Djakarta aanhangige processen de fundamentele rechten van de mens niet worden geëerbiedigd. Sentimen ten overheersen en er wordt geen recht gedaan. De revolutie In Indo nesië voltrekt zich niet langs lijnen van geleidelijkheid, vandaar dat al die sentimenten meespelen. Wat wij vra gen. is recht voor Jungschlager. De regering kan bij elke onderneming om dit recht te verkrijgen op de steun van de P.v.d.A. rekenen. De heer Vermeer vervolgde met een bespreking van de politieke situatie, die uitgangspunt voor de verkiezingsstryd is. De doorbraak is voor ons essentieel. De politieke samenwerking en de rege ringsvorm zyn evenwel door het man dement van de r.-k bisschoppen ln de verdrukking gebracht. Ons onderwijs is bij de eisen van de tyd achtergebleven, Daarom menen wy. dat een flink stuk van de gestegen welvaart besteed zal moeten worden aan het inhalen van deze achterstand. Na zijn inleiding voerde de Israëlische partysecretaris Morat het woord. A.R. Oegstgeest besprak gemeentepolitiek Gisteravond hield de A.R. Kiesver eniring o. I. v. de voorzitter, de heer L. van Veen. een ledenvergadering, waarin twee belangrijke punten aan de orde kwamen. In de eerste plaats was er de kandidaatstelling voor leden van de Tweede Kamer, terwijl voorts de jaar lijkse besprekinr plaats vond over de gemeentepolltlek- OPENING OPENBARE KLEUTERSCHOOL DACOSTASTRAAT Een reeds Jarenlang gekoesterde wens van de ouders in het Haagwegkwartier gaat volgende week in vervulling. Maan dag 12 maart zal de officiële opening plaats vinden van een kleuterklas in de Openbare Lagere School Da Costa- straat 104 VERON KWAM BIJEEN Gisteravond hield de afdeling Leiden van de Vereniging voor Experimenteel Radio Onderzoek in Nederland in het gebouw Rehoboth bijeen. Na een inlei dend woord van de vice-voorzitter. de heer Grimbergen, vertelde de heer Blee- ker allereerst iets over storingbegren zers De heer Diepstraaten gaf vervol gens een uiteenzetting over de conver- torschakeling van de heer Storm, die vanuit Den Haag over enkele weken met een Amateur T V op de 145 MC in de lucht zal komen Door gebruik te maken van deze schakeling kunnen de televisiekykers straks de uitzending van de heer Storm volgen Tenslotte schonk de heer Daniëls deze avond nog aandacht aan de com merciële F.M.-zendon tvanger. Niet minder dan 138 weggebruikers gingen gisteren op de bon. tydens een versterkte politiecontrole, omdat hun gedrag op de weg niet overeenkomstig de regels was Een aantal, dat ondub belzinnig aantoont hoe nodig dergelyke controles blykbaar zyn. BEDRIJVEN BRIDGEN De uitslagen van de wedstryden voor de bedrijfs-bridge-competltie luiden: PTT 2—Coöp. Vooruit 1 87—94: Amico Coöp. Vooruit 2 14489; NRM 2—PTT 2 75—134; NRK 1—PTT 1 105—94. CORRESPONDENTIE D K. te L. Lelden, Utrecht, Amers foort, Apeldoorn, Deventer, Goor, Henge lo, Oldenzaal, Denekamp, Nordhorn, Lingen, Quakenbrtick, Kloppenburg, Le the. Wildeshausen. Delmenhoret, Bre men. Totaal 360 km. BEGRAFENIS C. J. METSCH Op „Rhynhof" is hedenmorgen het stoffelijk overschot teraardebesteld van de heer C J. Metsch. erelid van de Af deling Leiden van de KNVB Velen uit de Leidse voetbalwereld bewezen de ontslapen sportvriend de laatste eer. Op de begraafplaats waren o.m. aan wezig de heer W. Caro. ere-voorzitter van de Afdeling Leiden, het dagelijks bestuur van genoemde afdeling, de he ren Wondergem en Ouwerkerk van UVS. de heer Breedeveld van Lugdu- num. een delegatie van de V V Leiden en vertegenwoordigers van DOCOS en Quick Boys. Aan het graf werd niet gesproken. Na een kort openingswoord van de voorzitter werden notulen en meekomen stukken eelezen. Voorts werd medege deeld dat od 5 aoril as. een forumavond zal worden gehouden. waarvoor men vragen bil de secretaris, de heer A. van de Bos. Riinzlchtweg 25. kan indienen vóór 20 maart a.s. Als leden van het forum zullen ODtreden ds. Helnen van Noordwiik, mr. Geelkerken en de heer van der Kooy van Lelden. De raadsleden Oosterom. den Ouden en Van Nieuwkoot) beantwoordden de verschillende eest el de vraeen over de eemeenteDolitiek. In de eerste Dlaats kwam aan de orde de vereoedlne voor eeleden schade bit het niet verleneen van Dacht door de eemeente. Hierop moes; worden Beantwoord, dat dit een netelice kwestie was. maar dat de raad eemeend heeft een commissie te moe ten instellen om deze zaken te onder zoeken Inmiddels was veraoedine toe- eekend. maar men was van oordeel dat het noe de vraaB was of G.S. met een en ander akkoord zal Baan Enige ver- keersDroblemen kwamen ook hier aan de orde Ten aanzien van de Gevers straat kon worden medeaedeeld dat een Dlan voor éénrichtina-verkeer in studie is. doch dat dit eerst kan worden ge realiseerd als de bekende driehoek zal ziln afaebroken. De riool-waterzuive ringsinstallatie hooDt de eemeente dit laar klaar te hebben. De verbredine van de Warmonderwee Is ln het stadium van onderhandellna met Leiden Bekomen en men had eoede hooo. Over het voor stel van G. S. tot annexatie kon slechts worden medegedeeld. dat dit colleae thans od de hooBte ls met de standpun ten van de drie gemeenten en nu moest worden a fee wacht wat het zal doen. De Rllnsbureerwea zal voorlooiB worden verbeterd, doch een aleehele verbetering kan eerst Dlaats vinden nadat de tram verdwenen zal zlin. omdat dan het Be- hele weeDrofiel zal veranderen. Als orln- clD.ele vraag werd noe naar voren ge bracht de wenselijkheid van het aan trekken van gemeentewege van een maatsohaDDelilk werkster, waarvoor van de zijde van de P. v. d. A. ln de raads vergaderingen steeds weer wordt ge- Dlelt. Unaniem was men van oordeel, dat hier Been taak voor de eemeente liet. doch dat deze kwestie een aange legenheid voor particulier Initiatief ls. Zli die niet tot een kerkformatie beho- -pTi moeten dan de hoofden bn elkaar steken en hetzelfde doen als de kerken Dit was geen zaak voor de overheid. De samenwerking in de Pr. Chr fractie werd door de raadsleden zeer goed Be noemd. missie waren herbenoemd kwam aan de orde een wijziging van het huishoude lijk reglement Bepaald werd. dat aan de leden een speciaal huurreglement eer hand zal worden gesteld Aan het be stuur wend machtiging verleerd tot het eventueel aangaan van een geldlening en het aankopen van bouwgronden. Be sloten werd de schuren van Bouwplan I te vernieuwen Ze zullen van steen wor den opgetrokken met pannendekklnc. terwijl de kosten ln de prys tot uiting zal worden gebracht Volgens een toe lichting van mr J C. de Vroom, voor zitter van de Raad van Commissarissen mag de huurverhoging uit dien hoofde gedurende 13 Jaar worden toegepast. Nadat de heer Woudenberg in de kas- commissie als nieuw lid werd benoemd, kwam men toe aan de rondvraag De voorzitter kon alle vragenstellers tot te vredenheid van antwoord dienen MARKTBERICHTEN LEIDEN 9 maart. Aangevoerd 14 par- tlten Goudse kaas. Notering Goudse le soort 2 24'i 30 idem 2e soor' 2 18—2 23. LEIDEN. 9 maart Veemarkt Aange voerd 6 stieren 120 melkkoeien 225 vet te koelen 88 varekoelen 22 vette kalve ren 404 nuchtere kalveren 22 celten. 50 vette schaoen. PO fokschaDen. 297 vette welde lammeren 26 varkens 40 zeugen 282 schrammen 551 biggen totaal 2213 Noterine: slachtstleren 2 252.70 melk koeien 7801020. vette slachtkoeien 2 40 —3 20. varekoelen 580850 vaarzen 575 —870 olnken 340—500 vette kalveren 200 280. nuchtere kalveren slacht 3846. levend 1.55— 1 15 vette schapen 100140. fokschapen 150—195 vette lammeren 90 —135 zeugen 250—360 schrammen 62— 105 bleeen 4048. geiten 1850 Overzicht- varekoelen vaarzer en pin ken lui duur, nuchtere kalveren en vette koelen vlot vette kalveren en geiten ma tig schapen en lammeren goed zeugen, schrammen en bleeen redelUk Tbc -vrtle afdeling zeer grote aanvoer. 12P stuks. ging met de bereikte resultaten. Laat ste spreker was het hoofd deT school, die ondanks het feit, dat de verbouw zowel voor het personeel als de kinde ren een verschrikking is geweest, toch dankbaar was Dat de Rijksinspecteur ln de inspectie Leiden, de heer J Ma- chlelsen, voor de moeilijkheden steeds begrip heeft getoond, stelde hy zeer op prijs De heer Tijmstra dankte het be stuur voor het genomen besluit en hoopte van harte, dat zowei personeel als leerlingen de verkregen ruimte waard zullen blyken te zijn Behalve de vier nieuwe klassen zijn ook de oude. evenals de gangen, van een nieuwe verflaag voorzien, terwijl kleu rige gordijnen en een Indrukwekkende hoeveelheid bloemen en planten het In terieur opvrolyken. OEOSTOEEST Woningbouwver. „Buitenkist" Gisteravond vergaderden de leden der woningbouwvereniging Buiten- lust ln het Witte Huls. Uit de inlei ding van de voorzitter, de heer E. J. Massink. bleek, dat het er met de wo ningwet bouw in onze gemeente droe vig voorstaat De toestand wordt lang zamerhand onhoudbaar daar de nieuwbouw stagneert en de vraag naar woningen voortdurend toeneemt Het is dringend nodig, dat er een op lossing komt voor de verwezeniyking van het 8e bouwplan aan de wyttenbach- weg Ondanks de vergaande medewer king van de gemeente ls er met de be trokken overheidsinstanties nog steeds geen overeenstemming bereikt over de toelaatbare bouwsom. Aan het begin van het verenigingsjaar 1954/55 wacht ten 82 leden op een woning. Aan het eind van dat Jaar waren het er 130, terwijl er thans 171 ingeschrevenen wachten op een woning De woningnood is dus wel zeer nijpend. Spr. verwelkomde speciaal de archi tect, de heer A. van der Heyden en de directeur van gemeentewerken, de heer A. J. van Gorkom. Ta v. het afgelopen verenigingsjaar kon worden gezegd, dat de financiële toestand bevredigend is, hoewel de post „onderhoudskosten" scherp ln het oog gehouden moet worden Er is een verbe tering ingetreden inzake de huurach terstand Spr prees de goede verstandhouding tussen het bestuur en de vereniging „Tulnlust". alsmede met de Raad van Commissarissen. De notulen en jaarverslagen werden goedgekeurd en de aftredende bestuurs leden J Blnsbergen, P. Boom en P. Vo gelenzang werden bij acclamatie her kozen. Er was een vacature wegens het aftreden van de heer J. F. A. van Lies hout die om gezondheidsredenen moest bedanken. Hy had van 1938 af zijn be stuursfunctie vervuld en hem werd daar voor dank gebracht In zyn plaats werd gekozen de heer G Blansjaar, die thans deel uitmaakt van de Raad van Com missarissen Het aftredende lid van deze Raad de heer K Hollander werd her kozen en in de plaats van de heer Blansjaar komt de heer W Lut. Na mens de kascommissie werd verklaard, dat de administratie in orde was bevon den. Nadat de leden der ballotage-com- VOORSCHOTEN Taak der vrouw in de B.B. Gisteravond werd ln de Raadzaal var. het gemeentehuls een byeenkomst ge houden, waarin de heer K D. Gerth van Wyk sprak over taak en organisa tie ran de BB en ln het byzonder de taak van de vrouw en de vrouwenver enigingen in de B3 De heer Gerth van Wyk, kringhoofd van Zuid-Holland I. gaf een uitéénzet ting over de samenstelling van de BB Spr ging uitvoerig na. hoe de BB ont staan is als betere organisatie dan de ..luchtbescherming" voor de oorlog en hoe de diverse diensten ln de BB ziir. ondergebracht De hoofdzaak van de B B ligt tn tyd van oorlog, waaorp spr dieper inging. Hy memoreerde echter ook. dat de B.B by grote rampen ln vredestyd ingeschakeld wordt Omdat Voorschoten tot de zgn B-gemeenter. behoort, ligt daar de oreanlsatle anders aan in de grote steden Spr besprak de kernorganisaties en kwam toen op de plaats van de vrouw ln de grote opzet van de BS De vrouw, die geen gezin te verzorgen heeft, kan ingeschakeld worden ln de verbindingsdiensten, de EHBO en de sociale diensten. De burgemeester sloot de bijeenkomst. BEURSOVERZICHT Zeer vaste markt Amsterdam, 9 maart Waren er gisteren reeds tekenen van herstel te bespeuren, vandaag heeft de beurs resoluut een willige houding aan genomen. Zelfs Indonesische fondsen ontkwamen niet aan een betere stem ming. Het leek echter alsof vandaag al les door een veel lichtere bril werd be keken want over de gehele linie gingen de koersen omhoog Ongetwyfeld heeft het verloop van Wallstreet gisteravond daartoe de eerste stoot gegeven Zo gingen Kon. Olie niet minder dan 15 punten omhoog. De arbitrage legde behoorlyke belangstelling aan de dag. Toch ging het niet bepaald druk toe. De omvang van de affaire was aller minst in verhouding tot de styglng van de koersen Van de overige Internatio nale fondsen deden Aku. Philips en Unilever het bescheidener aan; toch waren zy zeer vast gestemd. Opmerke- lyk was dat de stijging later uitstekend behouden bleef, zodat het slot meren deels kwam op het hoogste punt van de dag. Scheepvaart was 4 hoger voor H A L. De gehele Indonesische sector ondervond steun: de leidende fondsen waren circa 3 punten beter De markt sloot rustig maar vast. WISSELKOERSEN Amsterdam, 9 maart Londer. 10 63s»—10 6414, New York 3 82H— 3 83,»,. Montreal 3 83A—3 83A. Partis 1 0815—10825. Brussel 7 62H—7 63%. Frankfurt 90 81—90 86. ZUrlch 86 91% 8696%. ZUrich (vr francs» 89 33%— 89 38%. Stockholm 73 19—73 24 Kopen hagen 54 95%55 00%. Oslo 53 14%— 53 1914, Milaan 60 65%—6070% Beurs van Amsterdam Vrijdag 9 maart ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f 1000. Vorige Slotkoers koers v beden Ned 53 3% 102% Grootboek obl 101% Ned '51 3% 100% Ned 53 <34) 100,. 100% Ned 48 3% 97% 97'» Ned '54 3'4 97% 97 H Ned '55 3% 97% 97% Ned '55 n 3% 98,'. 98% Ned. '47 3Hi 3 98(1 98H Dollarlng '47 3 96 S 96% Investeringscert 3 98T4 98', Ned 62-64 3 99.'. 99 A Indië 37 A 3 321% 96 Grootboek '46 3 96», 96% ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand en Ind B 64 65 Nat Handelsbank 144% 145 Ned Handelmy 218'. 220% A K O 3211 326% Philips 327». 334% Philips '55 96% 338% Unilever 358 363 Wilton Feyenoord 295 299 Blllton 2de r281% 283 Kon Olie f 50 - 329 Kon Olie 665 678% Amst Rubber 102% 105% Holl Amer lyn 200 202% Kon Ned Stoomb 200% 201% Ned Scheepv Unie 195% 196% UVA 124% 125% Java Cult 68*1 70 Dell Ml! 129% 132% Senembah 88% 90'4< NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en ..cm leningen Adam 47 8 101% 101A Den Haag 1937 I 3 97% Leiden 1947 98 B R'dam '37 I m 3"- 100A fndustr Obligaties Philips Dollarlng 105% 105 Premieleningen A dam '51 2% 139 139 Eindhoven '54 2% 108% 108% Enschede -54 2% 112% 112% Den Haag '52 I 2% 136% 136% idem n 2% 141 142 R'dam 52 I 2% 138 138% Idem n 2% 148 B Utrecht '53 2% 122% 122% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank en Credletlnstelllngen Amsterd Bank MMi SI Rotterd Bank 228% 228% Twentsche Bank 246% 246% Industrie Ondernemingen Ned G. en Splr fabr 232 233% Kon Ned Grofsm 137 137% Rott. Droogd My 624 625 Tieleman en Dros 15% 15% Handelsondernemingen Borsumy cv A f 1000 107% 112 Internatlo141% 143% Diversen 283 Spoorwegen Dell Spoofw My. Amerik fondsen Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen V K 8/3 Hol) Constructie 420 ex d Ing our v Bouwnyv mL Int Kunststofl Ind 66 67 Kon Ned Edelmet 78% 78% Pref w-a idem 79 79 Textiel Gebr v Wtik 87% Leidsche Wolsplnn 310 pd Electrolasm f.ntfHhr '5? 449 Ver Touwfabrleker 183% Wernlnk's Betonm 143 449

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7