c SPORT van hier en daar Whiston Teelboeren en veehouders zijn er niet best afgekomen Wintertarwe moet bijna geheel als verloren worden beschouwd Binnenkort nieuwe woningtelling Pleidooi voor verervingen in eerste verlaging bij graad b-e-t-e-r-e KIN6 SIZE 95ste jaargang Donderdag 1 maart 1956 Derde blad no. 28770 Hoe groot is de vorstschade? (I) Nu de vorst, na ons land vier weken in zijn ban te hebben gehouden, eindelijk is verdwenen, komt de vraag naar voren hoe groot de schade is, die aangericht is door de strenge kou. In de omgeving van Leiden vindt men talrijke bedrijven op het gebied van land- en tuinbouw: daar zijn de bollenkwekerijen in de kuststreek, de boomkwekerijen in Bos koop, de bedrijven waar voornamelijk groenten worden gekweekt in de omgeving van Ter Aar. Roelofarendsveen en Katwijk aan den Rijn en de bloemenkwekerijen in Oegstgeest en Rijnsburg, en hiermede is de opsomming nog lang niet volledig. Hoe heeft de vorst nu huisge houden bij al deze bedrijven en wat is de schade, zo die thans reeds te becijferen is Voor de beantwoording van deze vraag hebben wij ons gewend tot een aantal deskundigen. In de komende dagen hopen wij, naar aanleiding van hun bevindingen, een overzicht te geven van de vorstschade. Voor wy beginnen met enkele bedrijfs takken afzonderlijk te bespreken, heb ben wij ons voor een algemeen beeld ge wend tot de heer Joh de Jong, te Al phen. directeur van de Chr. lagere land bouwschool aldaar, leraar aan de Chr. landbouw-winterschool te Hoofddorp en bondsvoorzitter van de Ohr. jonge boe ren- en tuindersbond. Op onze vraag of en zo ja welke schade de strenge vorst van de laat ste weken heeft veroorzaakt, ant woordde de heer de Jong, dat zowel de teelboeren als de veehouders er niet zo best afgekomen zijn. Wintertarwe Beginnen wij met de akkerbouw, al dus de heer de Jong, dan mag wel als vaststaand worden aangenomen, dat van de matig wintervaste ingezaaide tarwesoorten praktisch alles als verlo ren beschouwd moet worden. Het areaal dat jaarlijks met wintertarwe bezaaid wordt, is zeer groot, daar de winter tarwe 10 tot 20 meer korrel geeft dan de zg. zomer tarwe. Van de wintervaste soorten kan ver wacht worden, dat 1/3 van het totaal uitgezaaide areaal eveneens als ver loren beschouwd moet worden. Van het resterende deel mag slechts een zeer matig beschot verwacht worden. Het ziet er dus wat de tarwe betreft echt slecht uit. Niet voor niets hebben vele teelboe ren vooral in de Haarlemmermeer reeds enkele weken geleden vierkante mop pen grond uit de besneeuwde en met tarwe bezaaide akkers gehakt, en deze in de stallen ontdooid om te zien of er daarna nog kiemkracht in het zaad aan wezig was. Hierbij zijn vrijwel de mees ten tot de ontdekking gekomen, dat het maar het beste is, zodra dit mogelijk is, hun percelen ingezaaid land opnieuw om te ploegen en opnieuw in te zaaien. Dit kan men beter doen dan eerst nog een veertien dagen of soms langer af t? wachten of er nog wat van terecht zal komen. Door het uithakken van en kele brokken grond heeft men dus nu reeds vast kunnen stellen, wat over en kele weken in de natuur zal gebeuren. Natuurlijk is ook nog van invloed hoe de dooi zich voltrekken zal. aldus de heer de Jong: gaat dit langzaam zon der telkens opnieuw opvriezen, of heb ben wij steeds weer van nachtvorst te lijden. Is het laatste het geval, dan gaat ook het overgeschoten deel van de win tervaste tarwe verloren. Wat het kool zaad betreft tast men nog in het on zekere. Doodsteek Sprekende over het grasland en de veehouders kon de heer de Jong de toestand niet anders dan donker in zien. Niet voor niets valt er bij de vee houders een pessimistisch geluid te horen, dat stellig niet ongegrond is. Vooral het grasland op een veenach tige grond heeft zeer veel te lijden gehad. De felle kou, de sneeuw en nu de doorweekte bodem hebben het gras de doodsteek gegeven. De veehouders zullen dan ook diep in de beurs moeten tasten om de schade zo gering mogelijk te doen zijn. Het gras land moet, aldus de heer de Jong, na elke winterperiode altijd geholpen wor den; dit keer zal er echter dubbele hulp nodig zijn om de opgevroren percelen zo spoedig mogelijk er weer boven op te helpen. Hiertoe is het in de eerste plaats nodig dat de veehouders in be- ?:in of uiterlijk half maart met een ichte rol het land aanrollen en daarna een flinke stikstofbemesting geven. Hierdoor kan er nog veel van de schade hersteld worden. De veehouder heeft naast de schade aan zijn grasland bo vendien ook nog de vorstschade op het bedrijf zelf Door de lage temperatuur in de stallen hebben de dieren meer onderhoudsvoer nodig gehad dan nor maal. waardoor de voorraden sneller verbruikt werden dan verwacht werd. Een gelukkige omstandigheid hierbij is het. dat in de zomer van 1955 voldoen de ruw voeder van behoorlijke kwaliteit gewonnen is. Laat klaar Ook kunnen de werkzaamheden op het land door de langdurige vorstperio de pas laat aanvangen en dit, gelet op de schaarste aan arbeidskrachten ook in de landbouw, vermeerdert de moei lijkheden voor de landbouwers. Het be hoeft dan ook geen twijfel, dat men op tal van bedrijven laat klaar zal zijn met de zg. voorjaarswerkzaamheden. Door dit alles zullen de dieren dit jaar extra laat in de wei gebracht kunnen worden. Het inzaaien met Engels Raaygras kan in vele gevallen wel goed zijn. hoewel, aldus de heer de Jong. men hiervan ook weer niet teveel moet verwachten Al met al, zo ging de heer de Jong voort, is het te begrijpen, dat de stem ming onder de boeren en dan vooral onder de veehouders op het ogenblik niet al te best is. De stemming wordt nog meer gedrukt door de tendens van zakkende prijzen tegen een steeds meer concurrerend buitenland. Dat deze strenge winter door de veehouders in het geding zal worden gebracht bij hun pogingen tot Geen handelslicenties voor blanken in Bantoegebieden Aan blanken zullen voor de landelij ke Bantoegebieden in Zuid-Afrika geen handelslicentics meer worden gegeven, tenzij er plaatselijk geen Bantoehande laar kan gevonden worden. Ook Aziatische handelaren zullen uit deze gebieden worden geweerd. Deze maatregel werd afgekondigd door de minister van Naturellcnzakcn, dr. II. F. Verwoerd. Dit is een verdere stap op de weg naar de emancipatie van dc Bantoe. Verdwenen schip terecht De barkas ..Arakarimoa". die met 20 personen aan boord sinds 28 december werd vermist op een tocht van Tarawa naar Maiana in de Gilbertcilanden (Stille Oceaan) is weer terecht Tot dusverre zijn twaalf opvarenden op de zuidkust van Guadalcanal in de Salo monseilanden aan land gebracht. Met kano's wordt getracht nog zes opvaren den van het vaartuig te halen. Het red- dingwerk wordt bemoeilijkt door zware zeeën. De twaalf personen die tot dusverre in veiligheid zijn gebracht lijden nllen aan ondervoeding. De meesten hebben ernstig te lijden gehad van de felle zon. De Arakarimoawas op 28 december uit Tarawa vertrokken met een beman ning van 12 koppen en acht passagiers en is 64 dagen zoek geweest Het vaar tuig heeft al die tijd rondgedreven in een gebied dat berucht staat om zijn gevaarlijke riffen en zeestromingen. verhoging van de garantieprijs voor de melk staat vrijwel vast en zij hebben daarbij het gelijk aan hun kant, want. aldus de heer de Jong, het gaat op het ogenblik de boer heus niet zo voor de wind Het beeld, dat de heer de Jong ons schilderde ls dus niet bepaald rooskleu rig. In het algemeen kan gesteld worden, dat de land- en tuinbouw grote schade heeft geleden, die niet of slechts gedeel telijk hersteld kan worden. Hoe groot die schade is zullen wij voor enkele gebie den nog apart beschrijven. Slotdividend Unilever 83A (totaal 14 NETTO WINST 481 MILJOEN De Raden van Bestuur van Unilever N.V. en Unilever Limited delen mede, dat over 1955 de omzet f. 16.119.000.000 (v.j. f. 15.294.000.000) en de door belde maatschappijen tezamen over de gehele wereld behaalde bedrijfswinst f. 910.314.000 (vj. f. 745.813.000) en netto winst f. 480.711.000 (V.j.) f. 338931.000 bedraagt De Raden van Bestuur zijn voorne mens aan de in mei as, te houden al gemene vergaderingen van beide maat schappijen bij een onveranderde koers van het pond sterling voor te stellen over 1955 een slotdividend van 83.4 To uit te keren op de gewone aandelen der Nederlandse maatschappij en een slot- divident van 9%% op het gewone ka- Autoband sprong: garagehouder gedood Tijdens het oppompen van een gere pareerde band san een vrachtauto is gistermiddag in de garage van de firma Schoone te IJmuiden een dodelijk on geluk gebeurd, waarvan de eigenaar van het bedrijf, de 50-jarige heer S. Schoone. het slachtoffer werd. Het wiel, dat uit twee halve velgen bestond, is namelijk tijdens het oppom pen uiteen gevlogen. De bovenste velg helft kreeg de heer Schoone tegen het hoofd; hij moet op slag dood zijn ge weest. pitaal der Engelse maatschappij. Het to taal dividend over 1955 bedraagt 14T.. De jaarverslagen van de beide maat schappijen zullen begin mei as. verschij nen. Tweede Kamer akkoord Gegevens worden niet gebruikt voor i voon rn imte verdeling (Van onze parlementaire redacteur) Met de stemmen van de CHU tegen heeft de Tweede Kamer gisteren het wetsontwerp aangenomen tot het houden van een nieuwe algemene woningtel ling, teneinde een beter inzicht te krijgen in de woningnood en aan de hand van de verkregen gegevens er voor te kunnen zorgen dat nieuwe woningen worden gebouwd, waar ze het meest nodig zijn. Reeds binnenkort zal met de telling worden begonnen, want minister Witte hoopt in augustus a.s. over de voorlopige gegevens te kunnen beschikken. Er zullen ongeveer 3500 tellers no dig zijn in de gezamenlijke.gemeenten. De OHU stemde volgens de heerBeer- nink tegen omdat er als gevolg van de telling geen woning meer zal worden ge bouwd. De definitieve uitkomsten zullen pas in augustus 1957 bekend zijn en dan is de toestand al weer aanzienlijk ver anderd. Er zullen met de telling ette lijke miljoenen gemoeid zijn. Het publiek zal volgens de heer Beernink het onder zoek besohouwen als een kamertelling ter vordering van woonruimte, want de gemeenten zullen de gegevens, die zij verzamelen, natuurlijk eerst overnemen alvorens deze door te zenden naar het Centraal Bureau voor de Statistiek. Ook de heren Stapelkamp (AR) en Ritmeester (WD) waren ongerust over het gebruik dat de gemeenten van de gegevens zullen maken, vooral omdat de gemeenten aan de te stellen eisen eigen vragen kunnen toevoegen. Daarom vroeg de heer Bommer (PvdA) de minister nog eens uitdrukkelijk in het openoaar te verklaren dat de gegevens voor geen ander doel zullen worden gebruikt dan voor de registratie van de woningbe hoefte. Minister Witte gaf de verzekering, dat de gemeenten strenge instructies zullen krijgen geen gebruik te maken van de gegevens voor de woonruimte verdeling. De gemeenten zullen in dit opzicht zelfs iedere schijn van een bijbedoeling moeten vermijden, omdat anders geen zuiver beeld wordt ge kregen van de woningnood, omdat dan mensen zullen proheren zich aan het verstrekken van juiste gevens te ont trekken. De woningbehoefte in een gemeente zou dan kleiner schijnen dan in wer kelijkheid het geval is en het onder zoek is juist ook nodig omdat er ver schil van mening bestaat tussen het Rijk en de gemeenten over de woning behoeften. De minister was overtuigd dat het onderzoek zal uitwijzen dat de woningbehoefte van dc gemeenten kleiner is dan zij menen, want diverse Witte mee dat het instructieboek inge wikkelder is dan het enquêteformulier. Het aantal vragen is inderdaad niet ge ring, maar van ae zeldzame gelegenheid van een woningtelling moest gebruik worden gemaakt om zoveel mogelijk sta tistische gegevens te verzamelen. Voor opheldering omtrent een enkel punt kan men niet achteraf nog eens een onder zoek instellen Volgens de bepalingen van het wets ontwerp zijn de tellers gerechtigd de woningen te betreden tussen 's mor gens 8 uur en 's avonds 9 uur. Tegen het vroege ochtenduur en de late avonduren had vooral de heer Van Vliet (KVP) bezwaar, maar minister Witte verklaarde dat hij de gemeen ten instructie zal geven de tellers ver- Bus reed woning binnen GROTE RAVAGE AANGERICHT (Speciale berichtgeving) Toen gisteravond ongeveer half zeven het amateur-cabaretgezelschap de Bek kentrekkers uit Roden per bus het dorp Diever (Dr.) passeerde, wilde de chahf- feur op de driesprong bij de Kruis straat aldaar naar links afslaan. Hij moest evenwel rechtdoor rijden. Toen de chauffeur zijn vergissing bemerkte, trachtte hij bij te sturen. Op dat mo ment moet evenwel de stuurinrichting defect zijn geraakt. De zware bus zwenkte namelijk plotseling naar rechts en reed pardoes tegen de wo ning van de landbouwer J. T Hessels, precies tussen een paar bomen door. De voorgevel van de woning stortte in. Gelukkig was in de kamer, een slaap vertrek. niemand aanwezig. Een voor het raam staand ledikant werd wegge schoven. terwijl er grote ravage werd aangericht De bewoners van het huis en de in zittenden van de bus kwamen allen met de schrik vrij. Het huls moest in allerijl worden gestut teneinde verder instorten te voorkomen. Het gezelschap was op weg naar Mar kenesse in de Noordoostpolder. Het heeft met een andere bus zijn tocht vervolgd. V.A.R.A. thans 386.000 leden Volgens het jaarverslag 1955 van de VARA is het aantal leden van deze om roepvereniging gestegen van 346.998 tot 379.196 leden. Bij de verschijning van het jaarverslag is het ledental de 386 000 reeds gepasseerd Het aantal af delingen steeg van 637 tot 642. standig te laten optreden, rekening houdend met dc gezinsomstandighe den. Het kan echter voorkomen dat de vrouw een afspraak wil maken met de teller terug te komen als haar man thuis is van zijn werk en daarom moet de mogelijkheid open blijven, dat de teller op bezoek tot 's avonds 9 uur komt. Belasting op erfenissen Aantasting waarde van het gezin (Van onze parlemementaire redacteur) - De Tweede Kamer heeft gisteren de op 17 februari betonnen behin.l-line Maar in Amsterdam, interrumpeerde de heer Gortzak (CPN) moet men dne jaar getrouwd zijn alvorens te worden ingeschreven. Men krijgt dus toch geen zuiver beeld van de woningbehoefte. De heer Beermnk had ook geklaagd over de ambtelijke rompslomp bij de tel ling. Het aantal vragen is zeer groot en de tellers krijgen een instructieboek met 224 punten. vrijgestelde bedragen. Van principiële wijzigingen in de heffing van successie rechten wil de regering echter niet weten, omdat zjj de nieuw wet louter als een technische vernieuwing wil beschouwen. Twaalf dagen geleden hadden de heren v. d. Heuvel (A.-R.). v. d. Wetering (C.H.U.) en Lucas (K.VP.) echterat gepleit voor de verlaging van het tarief oü vererving door echtgenoten en kinderen en voor de verhoging van de vrijgestelde bedragen. De heer v. d. Leeuw (VVD) onderstreepte gisteren die betogen nog eens. Overigens had de heer Lucas (K.VP.) ook gezegd, dat hij er geen traan om zou laten indien de belasting op erfe nissen zou verdwijnen, want het stuit Ter geruststelling deelde minister hem tegen de borst, dat als de vrouw (Lngez. Med-Adv.) ,Daar heb je 'm nou!" Klompen. De directie van hotel ..De Groene Weide"' (e Leeuwarden zou wel iets op haar kolenrekening van de afgelopen maand hebben kunnen besparen, wan neer zy de vrije beschikking had gehad over de talloze voorwerpen, welke de Elfstedenrijders op de 14e februari in de Friese hoofdstad hadden achtergela- Bij de grote berg spullen van de meest uiteenlopende soort, welke de Leeuwarder politie met een vrachtauto kwam afhalen, bevonden zich namelijk zestig paar klompen. ..We hadden er gemakkelijk een paar dagen de kachel mee kunnen stoken", vertelde de be drijfsleider van het hotel, de heer Ha- vinga Zonder Bosselaar Het Nederlands militair elftal, dat zondag 11 maart te Ankara tegen dc Turken speelt, gaat zonder de Feye- noorder Bosselaar op reis. De militai re autoriteiten hebben er rekening mee gehouden, dat Bosselaar moge lijk in het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen Duitsland zal wor den gekozen en hebben hem ter be schikking gesteld van de kcuze-com- missle van de KNVB. Voor Bosselaar is het nu maar te ho pen. dat de keuze-commissie hem in de Oranje-ploeg opstelt, anders wordt hem en een reisje naar Ankara en een naar Dusseldorp dooc de neus geboord. Het militaire elftal, dat dinsdag a.s. in Den Bosch nog een oefenwedstrijd tegen Nederland B speelt, ls als volgt samengesteld: Feyt (Willem 2), Van der Lee (Xer xes). Steegh (VVV) Kreyermaat (Elinkwijk). Van der Meer (ADOi. De Zwart (Longa). Lacrolx (GVAV). Bis- schops (Rapid JC). Van Braam iRCH) Dahrs (BI Wit) en Janssen (Ensche de). Optimisme (1) De Tsjechische atleet Emil Zatopek ls van mening dat hij In de Marathon tijdens de Olympische Spelen te Mel bourne een goede kans maakt op de gouden mednlje. Over de 10.000 meter, waarop hij eveneens wil starten, is hij minder zeker. Mot zulke sterke tegen standers als Vladimir Kutz, de Britten Gordon Plrie en Ken Norris en de Hongaren Sandor Iharos en Kovac is hjj wat minder zeker van zyn zaak. Optimisme (2) 23 sec. De Graaff werd 5de met 2.26.3 en Broekman zevende met 2.26.8 De Noor Seiersten. die tweede in het eind klassement werd. won de 5000 meter in 8 min. 52 4 sec. voor Jaervinnen. die 9.00.5 noteerde Broekman en De Graaff eindigden resp op de vierde en Ook Louison Bobet. de gevierde Franse wielercraek heeft grote plan nen voor het komende seizoen. In een vraaggesprek met het Italiaanse blad ..II Tempo'' heeft hij verklaard volko men genezen te zijn van de vrij ern stige operatie, welke hij enige maan den geleden heeft ondergaan Louison heeft zijn oog laten vallen op de Ron de van Italië, die hij - als eerste Frans man - wil winnen Als zijn ernstige concurrenten noemde hij de Italianen Coppi. Maeni. Fornara. Nencini en Co- letto en bij de buitenlanders Gaul, i BrankPoblet en Bahamontc Broekman De Graaff De tweedaagse internationale wed strijd te Lappeenrataa (Finland) is ge wonnen door de Fin Jaervinnen Hij won gisteren de 1500 meter in 2 min vijfde plaats met 9.05.5 en 9.08.4. In het totaalklassement van de wedstrijd werden zy zesde en zevende Nu al valse kaartjes De organisatoren van de Olympische Spelen te Melbourne hebben het pu bliek gewaarschuwd geen entreekaart jes te kopen buiten de officiële agent schappen om. De waarschuwing volgde na een bericht, dat oplichters de toe gangskaarten bij boekjes tegelijk in omloop hadden gebracht Wes Santee De Amerikaanse Athlptiek Unie heeft een rapport van 40 pagina's uitgegeven over de schorsing van Wes Santee. Volgens dit rapport zou meer dan 1100 dollars 'ongeveer f. 4180i aan de echtgenote van Santee zijn betaald voor het bijwonen van 7 wedstrijden, waarin Santee in het afgelopen jaar deelnam. Voorts zou Santée 670 dollars (f. 2600) meer ontvangen hebben dan reglementair is toegestaan voor drie wedstrijden te Fesno. Los Angeles en Modesto. Lezing Hopster De voorzitter van de KNVB. ir. Hop ster. houdt maandagavond as. in de Kleine Burcht een lezing voor de scheidsrechtersgrocp Leiden en omstre ken. De causerie vangt aan om half acht en is niet alleen toegankelijk voor arbiters, maar ook voor andere belang stellende. Klaverjascompetitie De uitslagen van de klaverjascompe titie luiden: Afd 1 A: KrantzMDS 5-7. Oost hoek— DSB 6-6. Afd 1 B: LBF 2—T en D 2 5-7, T en D. 2—MDS 2 4Vi—7',i. SLF 2—DSB 2— 5-7. AWS 1MDH 1 6-6. Afd. 2 A: De Waard 1—C en H 1 4-8. MDS 3't Centrum 1 5-7 ('t Centrum kampioen), 't Centrum 1—DSB 3 8-4. Afd. 2 B: T en D 3—P. v. H. 2 5-7. haar echtgenoot verliest, als kinderen hun vader naar het graf hebben ge dragen. de schatkist dan een deel op eist van hetgeen een zorgzame man en vader heeft nagelaten. Het zou hem een lief ding waard zijn. Indien de onwaar dige heffing bU vererving tussen echt genoten onderling en tussen ouders en kinderen, ten spoedigste zou verdwijnen. Het is een aantasting van de waarde van het gezin. Naar de Schrift zegt. aldus de heer Van de Heuvel (A.-R.). hebben de ouders de plicht voor de kinderen schatten te vergaren. Als dan op een ongelukkig moment, bij overlijden, wordt ingegrepen ln hetgeen de ouders ter vervulling van deze plicht hebben bijeen gebracht, is dat onjuist. De heer v. d. Wetering (C.H.U vond de heffing in de rechte lijn onzedelijk en ln strijd met de plicht van de man om te zorgen, dat zijn vrouw en zijn gezin in behoorlijke om standigheden achterblijven. Naar de mening van de heer v. d. Wetering houdt de nieuwe wet ook geen rekening met de kenmerken van de middenstand, waarbij de landbouw- stand aansluit. De ambtenaarsweduwe ontvangt een successievrij pensioen, de weduwe van een werknemer behoeft tot een bedrag van f3000 per jaar geen suc cessie te betalen. De weduwe van een zelfstandige middenstander zal daaren tegen slechts eenmaal f. 13.000 vrij van successierecht verkrijgen, een gering deel van de gekapitaliseerde waarde van de andere genoemde pensioenen. De moge lijkheid zou moeten worden geopend, dat de ouders aan hun kind ineens een bedrag van ten hoogste f. 25.000 vry van recht kunnen schenken. Hieraan zou desnoods de beperking kunnen worden verbonden, dat dan gedurende vijf jaren geen verdere schenkingen vrij van recht kunnen worden gedaan, uitgezon derd de schenking van f10 000 bij huwe lijk. Het successierecht voor particulier bosbezit zou moeten worden gehalveerd over de hele linie omdat de bosbouw varieert van 60 tot 150 jaar, terwijl een particulier bos in 100 jaar ongeveer drie maal vererft. .Algemeen was men van mening, dat met de verhoging van de vrijgestelde bedragen nog te weinig rekening ls ge houden met de waardedaling van het geld. De heer v. d. Heuvel (A.-R.) ves tigde de aandacht op de gewoonte in de oostelijke provincies volgens welke sommige mensen, wanneer zij wat ouder worden, een kostcontract sluiten, waar in een van de zoons de verplichting krijgt om zijn ouders of een van beiden kost en inwoning tot aan het einde van hun leven te verschaffen. Die kost en inwoning zullen niet met successierecht belast mogen worden. Er zijn op het wetsontwerp reeds tal van amendementen ingediend, die in de komende dagen de volgende week zullen worden behandeld. Vandaag antwoorden eerst minister Van de Kieft en staatssecretaris v. d. Berge op de algemene bezwaren tegen de heffing van successierechten, die per jaar ongeveer 100 miljoen gulden opbrengen. Goedkeuring van verdragen (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gisteren een technische wijziging van de Grondwet aangenomen omtrent de goedkeuring van overeenkomsten met andere mo gendheden. Deze goedkeuring wordt uit drukkelijk verleend door aanneming van een desbetreffend wetsontwerp, maar ook stilzwijgende goedkeuring is moge lijk Ingevolge de aanvaarding met 49 tegen 19 stemmen (van de WD. en A.-R.) van een amendement van de heer Van Rijckevorsel (K.V P zal de stilzwijgende goedkeuring zün verleend indien niet binnen 30 dagen na de overlegging van de overeenkomst aan de Staten-Generaal, door of namens een der Kamers of door ten minste een vijfde van het aantal leden, de wens te kennen wordt gegeven, dat de over eenkomst aan uitdrukkelijke goedkeuring wordt onderworpen.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 5