Rondom de nieuwe lentelij n Gek - maar - toch - leuk! Even lachen.... Ons KNUTSELHOEKJE ONS MENU VAN DE WEEK ZATERDAG 25 FEBRUARI WEKELIJKS BIJVOEGSEL PAGINA 3 Spiegeltje, spiegeltje aan de wand... 9? Parijs- februari Als een majestueuze zeestomer, getrokken door kleine, maar machtige sleepbootjes, is de lentemode de Franse hoofdstad inge varen. Misschien zou het beeld - in deze „super" koude februari- maand - toepasselijker zijn als we van ijsbrekers inplaats van sleep bootjes spraken. Doch hoe dan ook: waar het op neer komt is dat de nieuwe lentemode, de nieuwe lente-lijn, dezer dagen in Parijs onthuld, er niet zo maar, van het ene ogenblik op het andere, was. Ze werd niet abrupt en met een schok onthuld, doch langzaam en omzichtig ingeleid; voorafgegaan door allerlei bijkomstigheden werd ze als het ware het seizoen ingetrokken- en die bijkomstigheden braken het ijs. maakten de verkleumde modejournalisten vertrouwd met het idee dat, in het hartje van een ijzige winter, voor haar de tijd van fleurige, lichte, vrolijke en zomerse garderobe-dingen was aan gebroken. Voordat Dior en consorten hun ijsbrekers voor de shows der Hoge nieuwe modelijn aan de openbaarheid Mode fungeerden. De coiffeurs krulden en kamden hun nieuwe mode-ideaal op op het hoofd van mannequins, die het haar weer wat hadden laten groeien. De modistes lieten hun nieuwste crea ties zien en schreven poëtische verhan delingen over het zus of zo van de nieuwe hoeden. De lingeriemensen, de accessoire-makers, de kindercouturiers, de bottiers, de patroonsnijders, Ja, wie al niet, onthulden met een expositie of een show hun allernieuwste ideeën. En onder die allernieuwste ideeën zijn er die amusant, praktisch of ori gineel zijn, die gek-maar-toch-leuk, onzinnig-maar-toch-grappig zijn. Een paar daarvan vindt u hiert>U afgebeeld: 1) de ultra grote tas van oranjerood fluweel, met schouderband en geappli- ceerde riemen van wit leer. Model Fath. 2) de brede, blauw suède ceintuur, die bedoeld is als accessoire voor zo merjurkje of strandpak. Een enorme koperen ring garneert deze ceintuur, en die nng dient om er (aan het strand) een badhanddoek door te ha len, of u (in de stad) van een sjaal of andere accessoire te bevrijden. Fath. prijsgaven, hadden er tal van mani festaties plaats, die als sleepbootjes of Ingez Mea-Adv.) PERFECTE PLASTIC HULPSTUKKEN Dit bericht komt uit Rusland En nog wel legaal, want de Russen zijn er zo trots op de oudste en kwiekste man ter wereld In hun midden te hebben, dat ledereeen het mag we ten. Mahmoed A vlazot bracht een bezoek aan de grote landbouwten toonstelling in Moskou. Avtazof wei gerde na het bezoek de autobus naar het hotel te nemen. „Ik houd van een fikse wandeling" aldus de kras se grijsaard. Want grijs is 'ie met zijn 147 Jaren! Dit is iets over een rijke dame in Ame rika, die haar vermogen verdeelde tussen een paard, twee honden en haar echtgenoot. Niet dat deze echt genoot er nu zo „bekaaid" afkwam want er waren maar liefst 427.850 harde Amerikaanse dollars te verde len. Toen de betreffende dame op 65-jarige leeftijd overleed en haar testament geopend werd. bleek dat haar nalatenschap verdeeld moest worden tussen haar 27-Jartge merrie „Dolly" en haar twee honden „Su gar" en „Poochle" enerzijds en haar 67-jarige echtgenoot anderzijds De drie dieren zullen het overigens goed krijgen, want er mag volgens de be palingen in het testament per maand maar liefst duizend gulden voor hun onderhoud uitgegeven worden. De heer Fosterman. de echtgenoot van de overleden rijke vrouw, vatte alles nogal laconiek op. Zij heeft altijd veel van dieren gehouden, zei hij. William Shu ford (20 Jaar, Mississippi) drukte per ongeluk op de verkeerde knop van het controlebord van zijn straaljager, toen hij nog op de grond stond Daar bleef hf] niet lang. want de ingedrukte knop was toevallig die van de automatische schietstoel. Shuford vloog de lucht in en kwam een eindje verder weer neer. HU had slechts enkele lichte verwondingen, 't Is ook veel te gevaarlijk speel goed voor zulke jonge mensen vin den wij. In Londen woont Reginald Slade (24 jaar» VUf dagen per week is hU as surantie-makelaar. maar 's zater dags. wanneer de meeste anderen een vrije dag hebben, stapt onze Regi nald voor dag en dauw uit z"n bed en naar de melkinrichting, waar voor hU uit pure liefhebberU melk bezorgt. Louter als hobby, mensen. Ziet dat goed? En meneer, waar om blUft D dan zitten als uw vrouw vraagt of D nog even een fles melk wilt halen bU de melkwlnkel om de hoek? Houdt u ook van gedroogde Inktvis? De jeugd in Japan is er verzot op. Tenminste tot voor kort. Een onder zoek heeft uitgewezen, dat de be langstelling meer en meer uitgaat naar gepofte mals oftewel „popkorn" om het maar eens op z*n Amerikaans (de Japanse taal zijn we nog niet machtig, ondanks de bUlessen die we krijgen) te zeggen. In het postkantoor van Hannover greep een ambtenaar een pakje beet toen er plotseling In het bruine papier, waarmede de zending omwik keld was, iets begon te ratelen en te zoemen. De man, die onmiddel lijk aan een tijdbom dacht, wierp het pakje weg alsof het een giftige adder was en dook met z'n collega's achter banken en tafels Inderhaast ontbo den deskundigen brachten het pakje naai een beschermde plaats, waai men voorzichtig de touwtjes door- sneeo er het pakje openmaakte In het pakje lag eenonschuldig speelgoedtreintje. 3) het meest praktische parapluutje (alias parasollletje) dat we tot nu heb ben gezien. Het scherm is klein en, op gerold, zeer dun. De top heeft geen punt, maar is met een metalen haak gekroond. De steel eindigt in iets dat we het best een soepele, gevlochten leren zweep kunnen noemen, en het dunne einde van die „zweep" kan óf aan de top van het scherm óf aan het begin van het handvat worden gehaakt. In het eerste geval kan het parasol letje over de schouder worden mee gedragen. in het tweede geval ontstaat een lange lus die over de arm kan worden geslagen. Model: Fath. 4) de waaier, gemaakt van volle, zijde, batist of andere zomerse Japon- stof. is een hypermoderne accessoire bU het zomertollet. Model: Jacques Helm. 5) Pyjama's en déshablllé's gaan ver jongd de toekomst tegemoet. Variatie, kleurigheid, kinderlijke naïviteit of ge raffineerde Jeugdigheid zUn de nieuwe richtlUnen. Fath lanceerde het korte, wijde en luxueuze déehabillé van vele op elkaar gelegde lagen witte tule, ge- pliss.'erde wittje batist, geborduurde or ganza of nog ander licht materiaal, die toebehoren is bij een tweedelige bou doirpyjama vn tweeëralei stof. Een wit lijfje, met ruches langs de armsgaten en de ronde hals, wordt in die moder ne pyjama gecompleteerd door een rode, lichtblauwe, champegnekleurlge of gele satijnen kuitbroek. Een gedrapeerde ceintuur en ballerina's van dezelfde ge kleurde satijn zUn er de accessoires bU- 6) Een dóódsimpele, maar ingenieuze tip voor strandgangers: een tas die heel wat bergen kan en zetel is. Het geheel is van blauw linnen en wit ge verfd hout. Het hout dient voor de poten van het klapstoeltje, waaraan aan weerskanten twee grote tassen be vestigd zijn. Is het stoeltje ineen ge klapt, dan Ujkt het geheel op een grote, dubbele tas, vooralen van twee handvaten. Pak dus deze zomer uw stort en wandel Ook dit idee werd door Fath gelanceerd. 7) Het parasolletje zal bU menig ele gant zomertollet modieuze accessoire zUn. Het wordt, zoals schoeisel en waaiers, vaak van dezelfde stof ge maakt als het toilet dat het begeleidt. Fath garneert zijn parasolletjes met een ruche van contrasterende kleur. J. V. door JORGEN CLEVIN EEN LEVEND MASKER Vouw een stuk papier zoals je op de eerste tekening ziet en teken daarop een gezicht. Knip daarin gaten voor mond en ogen. Maak een strook papier volgens de tweede tekening en knip de tong los behalve langs de stippellijn. Aan de achterzijde van het gevouwen papier maak je een smalle opening, waardoor je de strook zodanig door heen steekt dat de tong uit de mond hangt. Maak met waterverf of kleurkrijt ogen in de openingen. Wanneer je nu de papierstrook heen en weer schuift, bewegen de tong en ip ogen zich :n het gezicht. VOOR DE SPEELGOEDWINKEL Als je een speelgoedwinkel bezit, is een bontgekleurde molen, die je voor de winkel zet, een goede, reclame. De klanten kunnen dan goed zien waar je woont. Knip een vierkant uit gekleurd karton en maak precies zoals je op de tekening ziet van ieder hoekpunt uit een inkeping. Vervolgens worden de vier punten (om de andere) naar het midden gebogen en daar met een spij kertje aan de stok bevestigd, waaraan de molen moet draaien. EEN NAAISCHORTJE Er is heus niet zoveel naaikunst voor nodig om het naaischortje te maken, dat het meisje op de tekening draagt. De schort heeft van onderen een grote zak, waarin je het naaigerei kimt op bergen, wanneer je het schortje uit trekt en opbergt. Je hebt dan de vol gende keer alle benodigdheden meteen bij de hand. Op de zak zijn twee bloemen aange bracht Teken deze eerst na op een gekleurde stoflap en knip ze voorzich tig volgens de lijnen uit. Daarna wor- do uitgeknipte bloemen op het schortje genaaid. Ingez Med.-Adv Wees toch niet bang van grijze haren! Er is geen enkele reden om In die eerste grijze haren een ouderdomsverschijnsel te zien, want in deze jachtige tijd Voor de kinderen is een beker chocolademelk niet alleen lekker, maar ook goed. Juist omdat in melk onmisbare voedingsstoffen voorkomen, die het kind kannen beschermen tegen diverse ziekten. Ook maakt melk het gebit gezond cn sterk. ZONDAG MAANDAG DINSDAG Toast met garnalenragoüt; varkenshaasje, diepvries- of blikgroente. aardappelen; rijstpudding met compote van gedroogde pruimen. Gehakt, gestoofde alen, aardappelkoekjes; fruit. Gehakt, spruiten, aardappelen; vanlllevla met partjes sinaas appel of mandarijn. WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG Hutspot met klapstuk; flensjes. Gebakken lever, knolraap, aardappelen; flensjes opgerold met jam of appelmoes. Stamppot van groene kool met kaas; fruit. Gebakken bloedworst met schijven appel, rode kool, aard appelen; griesmeelpap. Recept: Rijstpudding. 75 gr. rijst, V& liter melk, citroen schil. zout, 5 gr gelatine, 1 el. 75 gr. suiker, 150 gr. gedroogde pruimen (suiker), aardappelmeel. De gewassen rijst gaarkoken in melk met citroenschil in 1 A 1% uur. De massa van het vuur nemen en de ge weekte gelatine erin oplossen ook het eidooier met de suiker geroerd erdoor mengen. Het eiwit stijfkloppen en voorzichtig door de massa spatelen. Wordt de pudding de vorige dag ge maakt. dan eidooier en eiwit even in de massa verwarmen, daarna pas gelatine toevoegen. De puddingmassa laten bekoelen en in de vorm doen als de rijstkorrels niet me«w zakken. Voor de pruimencompóte de gedroogde pruimen 24 uur weken en zachtjes gaarkoken met een stukje pijpkaneel. Het vocht binden met wat aangemengd aardappelmeel. 2 kg aardappelen. 1 kg groene kool. 200 gr. kaas in blokjes, boter of vet, zout en melk. De kool schoonmaken, wassen en snUden. De aardappelen schillen, was sen en in stukken snijden Dan met de kool bovenop koken in weinig water met zout gedurende 25 A 30 min. De massa stampen, melk, boter of vet toevoegen. Het laatste moment de blokjes kaas door da stamppot roeren.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 13