Adenauer heeft narigheid aan zijn „democratuur" te wijten M Indonesië zegt alle overeenkomsten op Verbeteringen op Leid se markt 94ste jaargang Dinsdag 21 februari 1956 Derde blad no. 28762 De Vrije Democraten werden niet als volwaardige partners beschouwd (Van onze correspondent in Bonn) Konrad Adenauers regeringspolltiek heeft in DUsseldorf (de hoofdstad van op cén na het grootste Westdultse Bondsland, n.l. Noordrünland-W'estfalen) een ernstige nederlaag geleden. Want een motie van wantrouwen tegen de tot Adenauers C.D.U. behorende minister-president Arnold is daar door de land dag met 102 tegen 96 stemmen aangenomen! Nu komt in dit Bondsland een nieuwe coalitie aan het bewind, die door Sociaal-Democraten en Vrüe Democra ten (Liberalen) wordt gevormd. Wanneer de kleine Zentrum-partij bereid is aan deze nieuwe coalitie mee te werken, zal de tot deze partij behorende minister van Justitie, Amelunxen, waarschijnlijk wel aan het hoofd van het tot dusver door hem bestuurde departement kunnen blijven staan. Het is natuurlijk een vreemde combinatie, dat openlijk hand in hand gaan van de Socialisten en de Vrije De mocraten. De Vrije Democratische party heeft immers tal van vroegere Nazi's in haar bonte gelederen opgenomen, die in hun hart nog net dezelfde idealen hul digen als in de tüd toen Adolf nog over het „duizendjarige rijk" heerste en zij hebben zich in deze party ook al weer flink op de voorgrond weten te dringen, i Rood en Bruin als symbolen van politieke stromingen passen niet al te goed by elkaar en men hoorde dan ook al van verschillende kanten zowel uit het bin nen- als uit het buitenland, stemmen opgaan, die met bezorgdheid vroegen of de Socialisten in Noordrijnland-Westfaicn thans bezig zijn rechts-radicale ele menten weer in het zadel te helpen. nauers gTote Christeiyk-Democratische Unie in Bonn heeft al overwogen of het niet aan te bevelen zou zijn de Bondsdag door de kanselier te laten ontbinden om in mei in heel West-Duitsland nieuwe algemene verkiezingen te laten plaats vinden. Daarover wordt vandaag verder beraadslaagd. Gematigde elementen in deze party zün van mening, dat het raadzamer zou zün de gebeurtenissen van DUsseldorf te lokaliseren, teneinde er voor op te passen dat de samenwer king tussen CJ).U. en Vrüe Democraten ook niet in andere hondstanden een einde vindt. Het zou grote opschudding verwekken, wanneer de Vrije Democraten in Bonn opeens uit de thans aan het roer zijnde coalitie van de C.D.U., de Vrije Demo craten en de Duitse party zouden wor den gezet. Geen eigen mening.. Fritz Steinhoff, de 58-jarige socialis tische nieuwe minister-president, tot dusver de fractie-leider van zyn party in de Düsseldorfse landdag, heeft het noodzakeiyk gevonden er reeds onmid- deliyk, nadut hij in de landdag als nieuwe regeringschef was gekozen, er met kiem de aandacht op te vestigen, dat men hem nooit van nazi-sympathie- en zal mogen betichten, omdat hy onder Hitier te veel jaren in gevangenissen en concentratiekampen had gezeten. In de vakbonden is men er echter niet zeer opgetogen over het feit, dat de ge wezen mynwerker Steinhoff nu met de Vrije Democraten gaat samenwerken. 6teinhoff hoopt zyn nieuwe kabinet op 29 februari voor te kunnen stellen en dan zal hy tevens met zün regerings verklaring voor de dag komen. Bonds kanselier Adenauer, tegen wie het thans in de landdag van DUsseldorf gebeulde eerder gericht was dan tegen de ten val gebrachte gewezen C-D.U.-premier Ar nold. heeft in Bonn aan journalisten verklaard, dat thans een volkomen on- mogeUjke toestand is ontstaan. In Bonn maken de Vrye Democraten deel uit van Adenauers bondsregeringscoalitie, in de Bondsdag zouden zij dus de politiek van Adenauer moeten ondersteunen, wat zij ook niet altyd hebben gedaan, maar in de landdag van Noordrijnland-Westfa- len zyn zy tegen Adenauers koers. In de Bondsraad in Bonn, de Eerste Kamer, zouden zy dus ook zijn tegenstanders kunnen zyn. De bevolking had het recht van iedere partij een duidelijke politiek te verlangen. Nieuwe verkiezingen? Juist omdat de wereldsituatie op het ogenblik zo ernstig is, Is het noodzake iyk, aldus Adenauer, dat In de Westduit- se Bondsrepubliek stabiele toestanden heersen. Het fractiebestuur van Ade- Kerkelijk Leven GENERALE SYNODE GEREF. KERKEN (ART. 31) De generale synode van de Geref. Kerken (art. 31) zal het laatste deel van haar zitting dinsdagmorgen 28 februari in de Noorderkerk te Enschede aanvangen. GEESTELIJKE VERZORGERS IN HET LEGER Op 1 februari waren in totaal 97 pre dikanten ais reserve-legerpredikant in militaire dienst, Daarvan behoorden er 65 tot de Ned. Herv Kerk en 25 tot de Geref. Kerken, terwyl de Geref. Kerken (artikel 31), de Chr. Geref. Kerken en de Ev, Luth. Kerk elk twee predikanten voor dit werk hebben afgestaan en de Vrye Evangelische Gemeenten één. Uitgezonderd drie Ned. Herv. predikan ten. die resp. in Duitsland. Frankrijk en Suriname werkzaam zyn. zyn alle legerpredikanten in ons land werkzaam. DR. AE T. DE BOER OVERLEDEN In de ouderdom van bijna 80 jaar is te Apeldoorn overleden "ds. Ae T. de Boer. emeritus-predikant van de Ned. Herv. Kerk Ds. De Boer werd kandidaat in Gro ningen. Op 22 april 1906 werd hy in Lippenhuizen predikant. In 1917 vertrok hy naar Ruinerwold. deze gemeente heeft hy gediend tot 1 november 1931. De crematie van het stoffelyk over schot zal woensdagmiddag om 2 uur in het crematorium te Dieren geschieden. VER. VAN KERKVOOGDIJEN IN DE NED. HERV. KERK De Vereniging van Kerkvoogd yen in de Ned. Hen-. Kerk zal op 25 en 26 mei te Utrecht haar algemene vergadering houden. Deze zal worden geopend met een wijdingswoord van prof. dr. Th. L. Haitjema van Groningen. Toespraken zullen worden gehouden door de voor zitter. prof dr. ir. H. G. van Beusekom uit Den Haag; de oud-voorzitter, de heer J. A. Bakker, oud-lid van de Tweede Kamer te Menaldum en prof. dr. G. C. van Niftrik van Amsterdam. DS. C. SUNDERIVIEUER OVERLEDEN In de ouderdom van 71 Jaar is in Gorinchem overleden ds. C. Sunder- meyer, emeritus-predikant der Ned. Herv. Kerk. Ds. C. Simdermeijer diende achter eenvolgens de gemeenten te Leilens (Gr.). Zeeryp (Gr.), Ritthem (bij Vlis- singen). Tjerkgaast (Fr.). Akkerwoude (Fr.) en Gorinchem. waar hy werkzaam is geweest tot aan zijn emeritaat op 31 december 1954. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot vond heden in Ritthem plaats. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Ede (toez.) J. Smit te Groot-Ammers. Beroepen te Stellendam J den Hoed. kand. te Barneveld. GEREF. KERKEN. BeroeDen te 's-Gravenzande (vac J. Verlare) M. T. Mlnnema te Monnikendam Te Veendam S. A. Boonstra te Houwcr- zlll. Tc Zwolle (vac, H A. Munnlk! K.A. Schippers te Ermelo Bedankt voor Utrecht (vac J Kremer) G. N. Lammens te Rotterdam-Krallngen. Nieuwe pier voor H.A.L. te New York TOTAAL BOUWKOSTEN 16 MILJOEN DOLLAR De Holland-Amerika Lyn heeft ermee Ingestemd om een miljoen dollar per jaar tc betalen voor het gebruik van een nieuwe pier in de haven van New York, die in 1958 gereed zal zyn. Een gezamenlyke bekendmaking hier over werd gedaan door burgemeester Ro bert Wagner. Frederick Wierdsma, de HAL-directeur in Amerika en de met scheepvaart en luchtvaartzaken belaste ambtenaar Vincent A. G. O'Connor. De bouwkosten van de moderne pier voor passagiers- en vrachtverkeer zyn geraamd op 16 miljoen dollar. De pier zal een oppervlakte hebben van 805 tot 810 voet en zal zodanig worden gebouwd dat tegelykertijd vier schepen kunnen aanleggen. Ook zal het een parkeerruim te voor duizend auto's bevatten. De pier wordt gebouwd aan de North River aan het eind van de West Hous ton Street. De heer Wierdsma zei dat de maat schappij de Hoboken-pier „met tegenzin en spyt" zal opgeven. In Bolivia honderd feestgangers in een ravijn gedrukt Dertig doden, 60 gewonden In dc Boliviaanse hoofdstad La Paz heeft zich tydens het carnaval een ern stig ongeluk voorgedaan, dat aan dertig personen het leven heeft gekost, terwyl er 56 werden gewond. Op de laatste dag van het carnaval had een grote menigte zich in de voor naamste straat van La Paz verzameld. Er ontstond een gedrang, waardoor on geveer honderd personen over de rand van een diep ravyn werden gedrukt. Tij dens de daarop volgende paniek, werden velen onder de voet gelopen. Het was het ernstigste ongeluk, dat zich in de af gelopen tien jaar in La Paz heeft voor gedaan. «Si-:'1 „Geen represaillemaatregel In vervolge op het pagina 1 gepubliceerde vernemen \vy. dat dc nota van de Indonesische regering, is vanochtend om halftvvaalf door de Indonsische zaakgelastigde in Den Haag, de heer Kwee Djie Hoo, in het Ministerie van Bui tenlandse Zaken overhandigd. Is bij afwezigheid van minister Luns en de rege ringscommissaris voor Indonesische aangelegenheden, mr. Blom, werd de nota in ontvangst genomen door de chef directie beleidszaken Indonesië, mr. J. Bookmaker. In de nota deelt de Indonesische regering mede, dat zy zich als gevolg \an haar besluit uit de Nederlands-Indonesische Unie te treden, met ingang van heden niet meer gebonden acht aan het Uniestatuut en alle daaraan gehechte overeenkomsten en briefwisselingen. De Indonesische regering - aldus de nota - acht deze overeenkomsten en briefwisselingen dan ook met ingang van vandaag vervallen. In de nota deelt de Indonesische regering naar wij vernemen voorts mede, dat zy bereid is kwesties, die rechtstreeks de belangen van Nederland raken, indien dat nodig mocht blijken, langs de gebruikelyke diplomatieke kanalen in behandeling te nemen. Normale verhouding Desgevraagd heeft de woordvoerder van het Indonesische Hoge Commissa riaat in Den Haag verklaard, dat het opzeggen van de R.T.C.-overeenkom- sten door Indonesië niet moeten wor den beschouwd als ..repressaille-maat- regelen". ..Hetgegen de Indonesische re gering heeft besloten is de privileges, die Nederland in Indonesië heeft geno ten als gevolg van de R.T.C.-overeen- komsten te beeindigen en de Neder lands-Indonesische betrekkingen in overeenstemmine te brengen met de ver houding tusen Indonesië en andere mo gendheden". Een wetsontwerp over het opzeggen van de overeenkomsten zal heden bii het Parlement worden ingediend. Oude en nieuwe investeringen De woordvoerder deelde voorts mede. dat door deze maatregelen, wat dc opzegging van de financieel-econo- mische overeenkomsten betreft alleen de oude Nederlandse investeringen In Indonesië worden getroffen. De be handeling van de nieuwe investerin gen zal geen wUziglng ondergaan. Rond de veemarkt Weinig „voorjaarshandel" (Van onze deskundige medewerker). Ondanks de zeer felle koude bleef er in de afgelopen week toch nog wel wat handel op de gebruiksvee-afdelingen. maar voor midden februari leek het toch nog lang niet op voorjaarshandel. Te oordelen aan het zeer grote aantal nuchtere kalveren dat er momenteel op alle markten wordt aangevoerd, komen er dus ook zeer veel verse melkkoeien bit de boer en hiermede bliift men nog zo veel mogelijk van de markten weg. Voornamelilk od de open markten is zulks dan ook niet aan te bevelen. De directie van de Leidse markt heeft een mooie rieten beschutting op deze afdelingen laten aanbrengen terwijl de dieren na de verkoon in de aangrenzen de gebouwen mogen worden gemolken. Dit is een goede oplossing en het ge volg is dan ook geweest dat de t.b.c.- vriie markt van melkkoeien met bijna 100 stuks aardig bezet was. terwijl de kooplust ook redelijk kon worden ge noemd. In het geheel genomen waren de omzetten elders wat minder en de mindere kwaliteiten waren stellig wat flauwer in priis. Ook voor hetr longe fokvee was de handel flauwer. Men moet nu de longe dieren ook langer binnen houden, hetgeen de kooplust, af remt. Dit zal ook op de magere guste- koelen voor de komende weiderii een nadeel In de vraag gaan betekenen. Goedkoper waren deze echter deze week nog niet ofschoon het aanbod klein was. Het slachtvee bleef zeer duur. maar in de groothandel ;n rundvlees ..stroop te" het toch wel duidelijk. De hoge prij zen breken de omzetten wat af terwijl de import van Deens vee de vleesmarkt ook wat drukt. De vette kalveren bleven de oude hoge orilzen goed handhaven met veel vraag voor export. De nuchtere kalveren liepen door het grote aanbod gemiddeld f2—f3 per stuk in prils te rug. Het wolvee dat in aantal en kwa liteit terugliep, bleef duur. Alleen hier op de Leidse markt was nog een flinke aanvoer, wat dan ook geheel en goed prijshoudend werd opgenomen. De vette varkens waren nogal ruim aangeboden en vooral niet duurder. Vrijwel alle markten liepen flauwer af. In lopers en biggen was door de koude niet veel te doen. Paarden werden goed verkocht voor de slacht. De beste kwaliteit ionge paarden vooral duurder tot f 2.30 per kg. aan de bout. Gosverstikking in vrachtauto I Demonstraties tegen Schmidt en mevr. Bouman (Speciale berichtgeving). Zaterdagmorgen vond een voorbijgan ger iets vreemds aan een vrachtauto van de expediteur W. de Vries uit Pie- terburen. Noord-Groningen. die aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam stond geparkeerd. Hij probeerde een portier te openen doch zonder succes. Aangezien de twee inzittenden geen teken van leven gaven, waarschuwde de man de politie, die een deur forceerde en de twee inzittenden, zonen van de heer de Vries, bewusteloos aantrof. Het bleek dat zij waren bedwelmd door gassen, die uit een gasstel stroomden, dat voor voor-verwarming in de cabine was geplaatst. Gisteren is de jongste van de Gebroeders de Vries overleden: de andere verkeert nog in levensgevaar. De activiteit van rebellen op Celebes Overigens aldus voegde hij hier aan toe zullen alle Nederlandse in vesteringen od gelijke voet worden met ,an^crc buitenlandse ciuurt onverminderd voort. Volgens te ®D ba?'s van de verkla- Dlakarta ontvangen berichten hebben ,reeerin^ over zij onlanes niet minder dan acht brug- J gen vernield terwijl zij in een dorp 30 De winter, die Nederland thans in zijn greep houdt, is zó streng, dat zelfs de verhalen van oudere generaties over die heel strenge winters van vroeger" bevriezen. Een tafereeltje, dat slechts zelden te zien is: gisteren kon men voor het eerst de Rijn te voet oversteken tussen K est eren en Rhenen. waar de nor male pontverbinding al lang was uitgevallen. Met takken is het pad over de rivier afgebakend. buitenlandse kapitaalsinvesteringen van enkele maanden geleden, waar- vanj de tekst op 24 december van het vorige jaar door dc Indonesische mi nister van Economische Zaken, de heer Kasiino, in Den Haag aan mi nister van de Kieft werd overhandigd. huizen in de as legden en op enige plaatsen de telefoonleidingen doorsne den. Vel leden week hebben 15 rebellen zich te Welado in Zuid-Oost Celebes aan regei'ingstroepen overgegeven. Zii maak- ten deel uit van een rebellenbatalion. Volgens de autoriteiten hebben ben- ■ii in de afgelopen paar maanden op Op verdere wagen deelde de woord- I Celebes ongeveer 5000 hulzen met de voerder mede. dat de Nederlandse Hoge grond geliik gemaakt. Commissaris in Djakarta. gTaaf van i H. C. wordt ambassadeur Bylandt. door de Indonesische rece- rine zal worden beschouwd als ambas- i sadeur en hoofd van de Nederlandse "5 vertegenwoordiging in Indonesië. Het Indonesische Hoge Comissarlaat ln Den Haag zal met ingang van vandaag .de 'ndones sche vertegenwoordiging in Ne derland" worden genoemd. Van alle officiële stukken zal de aanduiding „Hoge Commissariaat van Indonesië" worden verwilderd. De woordvoerder Kweediiehoo zaakgelastigde bliift. Noz is medegedeeld, dat aan het wetsontwerp, dat heden bij het voor lopig parlement zal worden ingediend, een bodschap van president Soekarno is gehecht, hetgeen de wet feitelijk presidentiele steun geeft en het aan nemen ervan, verzekerd. Amerika graaft zich in op de I Amerika" aan de Zuidpool, waar de i om zich te installeren voor de ko- bodem van de wereld. Een lucht- leden van de Amerikaanse expeditie mende wintermaanden, opname van de nederzetting ..Klein het (ijzige) zomerseizoen gebruiken De 41ste zitting van de zaak-Schmidt die gisteren voor het Landgerecht te Djakarta is gehouden, werd weer be sloten met een demonstratie van jon geren. Toen beklaagde het gebouw ver liet, werden er vruchten naar hem ge gooid, en toen even later mevrouw Bouman met mr. Bonn naar haar auto ging, wierpen ook twee jongelui vruohten naar haar. Toen zü al in haar auto zat. spuwde een jongen haar in het gezicht. Hy zei, dat bij dit gedaan had, „omdat hy haar haat". Onze correspondent te Djakarta meldt, dat het Nederlandse Hoge Commissari aat in Djakarta in een nota aan de In- donesisahe regering opnieuw de aan dacht zal vragen voor de onheuse be handeling waaraan mevrouw Bouman ook gisteren van de zyde van het pu bliek weer bloot stond. Vorige week is naar aanleiding van een gelijk geval reeds een nota overhan digd. waarin eveneens op beschermende maatregelen werd aangedrongen. Dierenvriend in nood Een blauwe reiger zoekt reeds lang iedere avond een plaatsje by een wak, dat in de Noorderhaven in Harlingen wordt open gehouden en waar het krioelt, van alle soorten watervogels. Gisteravond zat het dier echter met zyn poten aan het ys vastgevroren. De 17-jarige Klaas Bouma wilde de reiger redden. Hy leende een plank van een schipper en schoof over het ys naar de vo gel. Door het spuien van de sluizen was het ys echter ondermynd, zo dat de jongen door het ijs zakte en in de snelle stroom terecht kwam. Gelukkig wist hy de plank vast te houden en met behulp daarvan weer op het ys te klimmen, zodat dit avontuur nog goed afliep. De blau we reiger zat echter nog in het ys vast Meeste Duitse boerderijen niet levensvatbaar Uit een onderzoek van de Westdultse regering dat de boeken van vyfduizend boerderyen omvatte, is gebleken, dat de meeste boerderyen in Wcst-Duitsland geen economische levensvatbaarheid hebben. Het onderzoek werd ingesteld in verband met de voorgenomen wetge ving. om de landbouw op gelijke voet met de industrie te brengen. De suikerbiet, aardappelen en knol gewassen telende bedrijven zyn de enige, die de vergeiyking met die in de indus trie kunnen doorstaan Donderdag as. zal de regering by de Bondsdag de voor stellen indienen om de landbóuwge- meenschap economisch op één lyn te brengen met het overige deel van de ge meenschap. Volgens welingelichte krin gen is het waarschyniyk, dat er voor het komende begrotingsjaar grotere hulp aan de boeren, ten belope van ongeveer 900 miljoen mark zal worden voorge steld. Wielrijder door winkelruit BIJ BOTSING TUSSEN AUTO'S. In de Haarlemmerstraat te Amster dam is een bestelauto tecen een van rechts komende vrachtauto cebotst, met gevolg dat de vrachtwagen dwars over de straat tegen een winkelpand werd geduwd. Een wielrijder is daarbij door de étalage van een wolwinkel eedrukt. Hii liep zeer zware verwondineen op. In ernstige toestand is de man over gebracht naar het binnengasthuis; voor zijn leven wordt gevreesd. De be stelwagen passeerde een stilstaande autobus, zodat de chauffeur de van rechts komende vrachtauto moeililk kon zien. Beide auto's ziln zwaar bescha digd. Gevaarlijk ijs op de Kaag Door het optreden van sneeuwbroei en het afslijten van de ijslaag door de sterke stroming is op sommige plaatsen ijs weggevallen. Hierdoor is het ils in de Zandsloot cn Sassemer- vaart te Sassenheim en de Kager- plassen zeer onbetrouwbaar gewor den! Drieling te 's Heerenkoek OUDERS RESP. 19 EN 18 JAAR OUD. De 18-iarige mevrouw Grim-Vermeu len te 'sHeerenhoek od Zuid-Beveland heeft zaterdag het leven geschonken aan drie meisies. die elk ongeveer vier pond wegen. Zii kregen de namen Anna Marijke. Johanna Wilhelmina en Pe- tronella. Daar deze drieling werd ge boren od de verjaardag van Prinses Marijke zond bureemeester C. P. A. M. van Horsigh een gelukwenstelegram namens de drie meisies aan Prinses Marijke. De 19-1ange vader heeft giste ren voor ziin eerstelingen bil de aan gifte ter gemeente-secretarie drie spaar bankboekjes van elk f25 ontvangen. De winkeliers hebben de handen in eengeslagen en zullen trachten hulp te bieden aan de jonge mensen. Moeder en kinderen, die het goed ma ken worden verpleegd in het r.-k. zie kenhuis te Goes, het ionge gezin woon de bil de ouders van de man. waar nog zes broers en zusters thuis ziln. Vorstschade in Westland NOG NIET TE OVERZIEN. Evenals elders in ons land heeft het strenge winterweer ook in de tuinbouwstreek het Westland schade aangericht. Hoe groot die schade pre cies is kan men nog niet bepalen. Dit zal eerst blijken lang nadat de dool is ingetreden. Produktcn die er nu ogenschijnlijk nog goed bij staan kun nen dan pas de gevolgen laten blij ken. Enige kassen tomaten zijn bevroren, maar groot is de schade bil de tomaten in dit opzicht toch niet. De grootste schade ls dat men het planten van to maten heeft moeten uitstellen: men kritgt nu waarschilnlilk een latere oogst. De tomaten die al waren geplant en die bevroren ziin kunnen nog worden her plant. Ook druiven ziin bevroren. De mees te last van bevriezing hebben die tuin ders. die eerst kort tot stoken over ziin eeeaan en wier installatie nog niet be rekend was od zo'n zware vorst. Ook heeft men moeilijkheden gehad met oliestooklnstallaties waarin men te dikke olie had. De olie stolde dan en de verwarming viel uit. Groot ls de schade voorts bil fresia's en ook bil tulpen, nog afgezien van het nagenoeg stilliggen van de straathan del ln bloemen waardoor de rwilzen worden beïnvloed. De aanvoeren bij de Wcstlandsc vei lingen ziin nu minimaal. I)e tuinders zelf zien bang te moede hun brand- stoffenrekenine enorm stijgen. Zii vragen zich af of de prijzen dit wel goed zullen maken aLs dc produklen eenmaal onder de veilinrklok staan. Vrouw bij brand omgekomen (Speciale berichtgeving). In de Maarten van Rossemstraat te Arnhem is gistermiddag brand uitge broken ten huize van de metselaar A. J. Kloeken. Het vuur greep zosnel om zich heen. dat de vrouw des huizes zich niet meer kon redden: zij kwam ln de vlam men om. Een dochter kon ternauwer nood aan de dood ontsnappen door uit een raam te springen. Den Haag-bloemen-zee SPEL IN SCHEVENINGSE BOSJES? (Van onze Haagse redactie). Het algemeen bestuur en het dagelijks bestuur van de Stichting ..Den Haag— Bloemen-Zee". hebben gisteravond in hotel Wittebrue vereaderd. teneinde de plannen voor de van 7 tot en met 11 augustus te houden Bloemcnweek na der onder de loep te nemen. Hoofdzakelijk heeft men zich bezig gehouden met de problemen welke een tweede hoogtepunt der Bloemcnweek de opvoering van een spel od en om de vijver in de Schevenlnese bosles met zich zullen brengen. Met bepaalde personen hebben be sprekingen plaats eehad. maar defini tieve besluiten zijn nog niet genomen. Worden de vele problemen uit dc weg geruimd, dan zal men een uitzonder - lilke show kunnen bieden, welke onge- twllfeld zeer grote belangstelling zal trekken.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 7