Ds. G. Toornvliet nam afscheid als geref. stndentenpredikant MAANDAG 20 FEBRUARI Ds. G. TOORNVLIET Christus blijft bij U" Na ruim acht jaar Zijn werk en Leiden waren hem lief Onder zeer grote belangstelling de Zuiderkcrk aan de Lammenschansweg was reeds een half uur vóór de aanvang van de dienst vrywel geheel bezet heeft ds G. Toornvliet gisteravond afscheid genomen als gereformeerd studentenpredi kant te Leiden. Zoals bekend heeft ds. Toornvliet, die in deze geestelijke arbeid acht-en-een-half jaar werkzaam was, een beroep aangenomen van de Geref. Kerk te Bloemendaal. A.s. zondag vindt zijn bevestiging en Intrede aldaar plaats. Naast dit door zeer velen betreurde afscheid, was het tevens een teleurstel ling, dat in dezelfde dienst bekend werd gemaakt, dat ds. G. N. Lammens te Kra lingen gemeend had te moeten bedanken voor het beroep, dat in de vacature van ds. Toornvliet op hem was uitgebracht. Onder de vele aanwezigen ook de belangstelling uit Universitaire kring was groot die dit afscheid bijwoonden, merkten wij o.m. op de wethouders J. C. van Schaik en D. van der Kwaak, die het gemeentebestuur vertegenwoordig den, enkele hoogleraren, mr. J. Dryber als vertegenwoordiger van het College van Curatoren der Leidse Universiteit, deputaten van de Generale Synode der Geref. Kerk. afgevaardigden van diverse kerken, de herv. studentenpredikant, dr. K. E. H. Oppenhelmer, de studenten- pastoor, prof. dr. H. van Rooyen, een vertegenwoordiging van het L.S.C. en van het bestuur van de V.VJS.L., de Christen Studentenraad en diverse^ stu dentenverenigingen. Als tekst voor dit afscheid koos ds. Toornvliet Openbaringen 22 20 „Hij, die deze dingen getuigt, zegt: Ja, ik kom spoedig, Amen, kom, Here Jezus". Wanneer iemand afscheid neemt, al dus ds. Toornvliet, leert hij meer dan ooit het werk waarderen, dat hij moet achterlaten en waarvan hij is gaan hou den. Nooit heb ik en mijn vrouw mijn werk in Leiden zo lief gehad als in dit afscheidsuur. Een uur, waarin ik met mijn volle bewustzijn wordt losgescheurd van een ambt, waarin ik met velen heb geworsteld en gebeden en ik van mens tot mens, van student tot student ben gegaan. Ds. Toornvliet, die na deze inleidende woorden, aandacht schonk aan zijn tekst- woord, wees er o.m. op, dat indien een wereld geen toekomst heeft, alles betrek kelijk wordt. Het leven krijgt pas zin wanneer er achter de toekomst geen vraagteken, doch een uitroepteken staat. Maar al te veel vluchten velen in de neuroze van de tijd, in de agenda en het spel. Men leeft van de hand in de tand en gaat aan de vragen van dood en leven voorbij. Gaan wij, aldus spreker, in deze tijd niet kapot aan de utopie? Aan onze wensdromen? Slaat spreker zijn bijbel open, dan wordt daar de mens getekend ln al zijn zonde. Ook wordt er echter gesproken van de verlossing, die in Christus is. De bijbel legt ons het leven bloot van de mens, die aan het begin geen Schepper en aan het einde geen hand van God ziet. Volgens ds. Toornvliet is dit de diepste nood. waarin een mens kan verkeren. In het laatste boek van de bijbel, waar uit ook sprekers tekst is gekozen, worden alle maskers afgeworpen en vindt het goddelijke demasqué plaats. Gelukkig staat op de grens van de ge schiedenis en het leven er Eén, die zegt: „mens ik heb uw „nihil", waarin gy dreigt te verstikken, gezien. Ik zo, zo als de tekst het ook uitdrukt, zo spoedig mogelijk tot U". Bij de verdere uitwerking van zijn tekstwoord wees ds. Toornvliet er o.m. op. dat God in Christus door de chaos van dit leven hun ter redding is geko men. Aan het einde van alle horizonten staat Christus, die onze eenzaamheid ellende en angst volkomen begrijpt. In zijn Zoon komt God tot ons met de totale redding. Dwars door de desolate toestand van deze wereld heen is Jezus bezig te komen. Vanuit de toekomst wordt het heden een levend heden. Vervolgens wees ds. Toornvliet er op, dat Jezus ons Zijn reddende lasso toe werpt. Het komt er nu maar op aan, dat daarop ook onze reactie is als die van Johannes in de Openbaringen: „Amen, Kom, Here Jezus". Doen wij dit dan wordt ons leven gezet in het teken van een groot toekomstperspectief. Diploma-zwemmen ln de „Overdekte" heeft weer een groot aantal meisjes en Jongens diplo ma geziwomanen. Aan onderstaande meisjes en Jongens kon het diploma worden uitgereikt: Diploma-A meisjes: Ineke Buisman, Jacline Tombe, Jonda Penseel, Anneviet den Hollander, Annelies Ketting, Willy Sierat, Marja Hogewoning, Corry van der Schouw, Betsie van Vliet, Adrie Buyks, Hetty Janse, Jenneke de Graaf, Annie de Breejen, Wllly Segaar, Ria Heemskerk, Tanneke v. d. Linden, Maai ke Fluit, Marijke de Jong, Agatfha Kla- renbeek, Evelien Konter, Willan Bergers Janny Slier. Dipl-B meisjes Tordis de Sitter, Margreet Baalbergen, Nelly Heemskerk, Rietje Ouwehand, Lidia Verschuren, Rietje Ketting, Loes Balkstra, Son ja Jansen, Corina Jansen, Lientje de Breejen, Geeske van Slnderen, Willy Voorzaat, Unlta Ligteringen, Ankie de Hosson. Diploma-A jongens: Etsko Scfhuitema; Otto Ammers, W. F. v. d.. Kaaden, Ton v. d. Kleyn, Ben "Bart, Roedel van Leeuwen, Theo Vossepoel, Gerrit van der Plas; Jackie Hogewoning, Lex Ver sloot, Rob van Zurk, Fred de Hosson, Ab van Delft, Daan Bavelaar, Rudie Woertman, Robert Wieünga, Hans Zwaan, Jaap Abbink, Kees Fluit, Wim Bergers, Wout Bergers, Bas Boender, Henk van Veen, Albert Vosepoel. Diploma-B jongens: Laurens Rhyns- burger, Rudi v. d. Reek, J. Datema, Arie Ouwehand, Nico-Jön Bemmel, Addy Boender, Wim v. d. Water. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Cornelia, dr. van B. P. Schroef en W. C. v d. Linden: Catharina Johanna dr van A. Ouwehand en S v Tol- Theodo- rus Johannes Maria, zn van H a. de Prankrliker en H. M. Versluis; Cornelia Sofia, dr van H. Greeele en D C. Piloens; Nicolaas. zn. van T v d. Schilden en M. Schotel: Marianne dr. van H. W. de Soete en J M v d. Hart; Titus Cornells Maria, zn. van P. H Valentlln en J. M Keljzer; Paulus Ohrlstlnus, zn. van P. Slera en H. G Meeu wissenHendrlkus Wilhelmus, zn. van H. Comot en P. v d. Wetlden: Johanna Maria Cornelia dr. van a H de Heil en C J. Opdam. GETROUWD O. N. van Esrmond en M. N. de l'Ecluse. OVERLEDEN. J. A Mens. hulsvr. van Van den Nleu- wendllk, 54 Jr. Nadat spreker zyn gehoor nog had voorgehouden, dat Jezus niet is gekomen om de wereld te veroordelen, doch om te behouden, stelde hy met nadruk, dat een kerk. die niet openstaat voor alles wat verdrukt en verworpen is, de komst van Jezus Christus saboteert. Ds. Toornvliet, die tüdens zyn Leidse Jaren telkens is geconfronteerd met de problemen aangaande geloof en weten schap. ie God dankbaar, dat hy aan het einde van zyn loopbaan als studenten- predikant met de apostel Paulus kan zeggen: „ik heb het geloof behouden". Nadat Gezang 27 2 „Die hoop moet als ons leed verzachten" was gezongen, richtte ds. Toornvliet zich tot allen, waar mede hy in deze 8 Jaar op enigerlei wijze zo hartelijk heeft samengewerkt. In feite, aldus spreker, verandert er deze avond met-j, want Christus biyft by U. In zijn 1 «liteit van voorzitter van de Commissie van Samenwerking sprak dr. H. J. Westerink aan het einde van de dienst een woord van dank en afscheid tot ds. Toornvliet, wiens arbeid, volgens spreker niet tevergeefs is geweest. Toe gezongen werd de scheidende predikant de zegenbede uit Psalm 134. Na afloop van de dienst namen velen in de kerkeraadskamer afscheid van ds. en mevr. Toornvliet. (Ingez. Mrd.-Adv.) Wonderen zijn verschijnselen die met de rede niet kunnen worden verklaard Verder be staan er geen wonderen Ook met bij geneesmiddelen. Deze zijn het resultaat van weten schappelijk onderzoek. Hiertoe behoort ook ASPIRIN dat reeds 60 jaar bestaat en nim mer overtroffen werd in zijn werkzame eigenschappen bij hoofdpijn, verkoudheid, reu matiek en griep Gedeponeerd handelsmerk Prof. di\ J. J. Lijnst Zwikker overleden Gisteren is op 65-jarige leeftijd over leden prof. dr. J. J. Lijnst Zwikker, die ln 1936 tot Leids hoogleraar in de art senijkunde werd benoemd en na de oorlog niet meer zijn Leidse taak her vatte en rich in 1945 als apotheker te Haarlem vestigde. Prof. Lünst Zwikker werd op 10 no vember 1890 te Amersfoort geboren en studeerde farmacie aan de universi teiten te Amsterdam en Utrecht. In 1912 slaagde hij voor het apothekersexa men waarna hy drie jaar assistent was te Utrecht. In 1915 werd hy tot assistent aan het farmaceutisch-laboratorium te Groningen benoemd, waarna hy in 1917 in dienst trad van de Kon. Pharmaceu- tische Handelsvereniging te Amsterdam. Hij verliet deze werkkring echter om aan zijn dissertatie te werken. In 1919 pro moveerde hy cum laude te Utrecht. Daarna was hy van 1920 af werk zaam by de Octrooiraad en van 1926 af gemeenteapotheker te Rotterdam. In 1936 volgde zyn benoeming tot Leids hoogleraar in de artsenykunde, farma ceutische chemie en vergiftleer als op volger van prof. dr. L. van Ita-llie. Prof. Lunst Zwikker is eveneeps pri vaatdocent aan de Utrechtse Universi teit geweest in de kennis van materialen en techniek der oude schilderkunst en was geruime tüd lid van de Pharmaco- pische Commissie en lid van de redactie van het Pharmaceutiscb Wee'vblad. De begrafenis van het stoffelijk over schot vindt woensdag a.s. plaats te 13.3C uur op de begraafplaats aan de Kleve- laan te Haarlem. Goede kantines voor bouwvakarbeiders Binnen niet al te lange tyd hoopt men in het plan Zuid-West IV. gelegen na bij de Boshuizerkade, te beginnen met de bouw van 252 woningen, onderver deeld in 24 woningen voor ouden van dagen, 33 een-gezinswoningen. 102 wo ningen drie-hoog.88 woningen vier-hoog, 36 garages, en vier bijzondere ruimten. De architect van dit plan is de heer Groosman, en het zal worden uitgevoerd door de firma Panagro te Warmond. Aangezien met de bouw geruime tijd gemoeid zal zijn, heeft men maatrege len getroffen om het de bouwvakar beiders zo aangenaam mogelijk te maken ln de vrije ogenblikken tijdens de werkdag. Dc Panagro heeft aan de Padox opdracht gegeven een ver plaatsbare kantine van 24 bij 8 meter tc construeren, die op het werkterrein geplaatst zal worden. Het gebouw bevat een mime kantine, een waslokaal met enige douche-cel len, een grote garderobe met enkele toiletten, een telefooncel, een keuken en een magazijntje. De kantine zal worden geëxploiteerd door de stichting Alcoholvrü'e bedrijven en voor een kleine bedrag zal men kof fie, thee of limonade kunnen kopen, m de winter zal de kantine worden ver warmd, en het geheel zal gezellig wor den gemaakt met stalen meubelen. Naar wy vernemen plaatst de firma A. Ph. Kuyr op haar werkterrein, even eens naby de Boshuizerkade, een derge- ïyk soort kantine. Regering - Arnold ten val gebracht De Soodaal-Demovcraten en de (recht- Vrije Democraten (Liberalen) hebben maandag de regerlng-arnold van Noord- rjjn-Westfalen ten val gebracht. Premier Arnold behoort tot de CDU van kanse lier Adenauer. Gestemd werd over een motie van wantrouwen. Nog meer doden bij ramp met Frans vliegtuig Volgens de laatste berichten zijn bij de ramp met het Franse vliegtuig ln de buurt van Cairo (zie pag. 1) 44 personen om het leven gekomen. Van de 47 pas sagiers en twaalf leden van de beman ning zouden veertien passagiers cn één lid van dc bemanning gered zijn. Tot de passagiers behoorden drie baby's en elf andere kinderen. Opzegging R.T.C.-overeenkomsten WETSONTWERP INGEDIEND De Indonesische regering heeft he den bekend gemaakt, dat zu van plan is de economische en financiële over eenkomst met Nederland op te zeggen. Een wetsontwerp om alle overeen komsten van de R.T.C. op te zeggen, zal deze week bij het Parlement wor den ingediend. Hedenavond zal het Indonesische Kabinet de byzonderhe. den van dit wetsontwerp bespreken. Standbeeld Kóningin Juliana op Curasao Het bestmirscillege van Curacao heeft van H.M. de Koningin bericht ontvan gen, dat zu gaarne haar toestemming geeft voor het opstellen van een stand beeld, haarzelf voorstellende, op Cura- ?ao. De Eilandsraad van Curacao had de wens hiertoe uitgesproken. Intellectuelenstaking in Israël is geëindigd De staking van intelleotuelen in Is- ralische overheidsdienst is na elf dagen beëindigd. De regering heeft de gegiste salarisverhoging met terugwerkende kracht tot 1 juli 1955 toegezegd. Een derde van de salarisverhoging van dit jaar zal echter ps in 1957 en 1958 uit betaald worden. De stakingsperiode zal eveneens uit betaald worden dooh er zal overwerk verricht wirden om de verloren tyd in te halen. Vlaggen ter verbreking der Unie Op instructie van de minister van Binnenlandse Zaken, Raden Soeroso zuilen van woensdag tot vrydag van al le officiële gebouwen in Indonesië de vlaggen worden uitgestoken ter gelegen heid van het opzeggen van de Neder lands-Indonesische Unie. 16 gewonden te Rotterdam Vanmorgen ontstond er od de G. J. de Jonghwee in Rotterdam een aanrij ding tussen een autobus van de ..Twee Provinciën" en een tramwagen van lijn 15. De bus slipte in een bocht en botste tegen de voorzijde van de tram. Van de 17 arbeiders, die in de bus naar Oor- drecht vervoerd werden, werden er 16 gewond. Het ergst bleken er aan toe te zijn de 40-jarige chauffeur H. Groenen dijk. de 60-1arige los werkman W. C. van Klaveren en de 52-iaripe los werk man W. de Neef. Zii werden naar het ziekenhuis Cooisingel gebracht Tram en bus werden ernstig beschadigd. Vogels in nood Voedsel kan men in de Leidse brandweerkazerne brengen Vogels, die hulp behoeven in stadskwekerij Gciyk als in zovele andere plaatsen van ons land, draait thans ook in de Sleutelstad dc voedsclactic voor de vogels op volle toeren. Onder leiding van dc presidente van het Werkcomité van de afdeling Leiden van de Ned. Vereniging tot bescherming van Die ren, mevr IVIak, en krachtige assisten tie van de Leidse Brandweer wij schreven daar reeds eerder over en tal van particulieren en de school jeugd, is een spontane actie ingezet voor ons gevleugelde vrienden, die het in deze ijs- cn snccuwtijd zo bijzonder moeilijk hebben. Terwijl men voedsel kan bezorgen bij de Brandweerkazerne, kunnen dage lijks van acht tot vijf uur vogels, die opgevangen zijn en hulp nodig heb ben. en waarvan men de verpleging zelf niet ter hand kan nemen, worden afgegeven aan de Gemeentelijke Stadskwekerü aan de Nachtcgaallaan. Bovendien kan men by mevr Mak. Rapenburg G2 (tel. 21736) en de dames 't Hart, Witte Singel 74a en Verlind, Trompstraat 35 terecht voor het opgeven van adressen waar voedsel kan worden afgehaald en het deponeren van een geldeiyke bijdrage, terwijl aan deze adressen ook melding kan worden ge maakt van vogels, die in nood verkeren Het personeel van de Brandweer, dat zorg draagt voor het afhalen van het voedsel, heeft het werkcomité ook een auto met chauffeur ter beschikking ge steld om de dieren van dit voedsel te voorzien. Bovendien heeft het comité een oproep gericht tot auto-bezitters om voedsel mede te nemen en dit op de „bedreigde punten" in Leiden en omgeving uit te strooien. Hoewel deze actie uiteraard allereerst gericht was op de vogels, die in de Sleutelstad ln nood verkeren, is het comité ook al bijgesprongen in de Bode- graafse vogelkolonie, terwijl ook Leider dorp en Warmond van het resultaat van deze actie reeds hebben geprofi teerd. Indien noodzakelijk en mogeiyk er zyn enorme voorraden voedsel van node zal deze hulpverlening in de komende dagen nog worden uitgebreid. Het werkcomité, dankbaar voor zoveel sympathieke steun, doet een dringend beroep op alle vogelvrienden en wie is dit niet? om het in deze actie krachtig terzyde te staan. Illlllllll Onvoorzichtigheid bij het verwarmen, deed menig burger door brand verarmen. Brandweer bellen: 22241 Op de Leidse markt. De Leidse markt ltad zaterdae een Dmmeur. Nu eens niet in de vorm van een of ander artikel, doch in een ver warmde marktkraam. De strenge vorst, veelal gepaard gaande met een felle wind. is aanleiding geweest, dat een Leidse kaashandelaar zijn kraam heeft laten uitrusten met gasverwantune. En kele „brandpunten" zorgen voor een be haaglijke warmte. Een warmtebron met tweeledie effect, nl. voor de marktkoop lieden en voor het publiek. Naar ons werd verzekerd is dit zelfs de eerste verwarmde marktkraam ln ons land. CORRESPONDENTIE II. C. te L. Valkenburg. La Planque Spa, Remouchamps, Brussel, Antwer pen, Breda. 408 km. Een 66-jarige bewoonster van de De Wetstraat is zaterdagochtend op de Prins Bemhardkade uitgegleden, ten gevolge waarvan zii haar rechteronder- been gebroken heeft. Twee doden twee zwaargewonden Bij verschrikkelijke botsing In volle vaart zijn gistermiddag op de Harderwijkerneg bij Otterloo ter hoogte van Oud-Reemst een autobus en een personenauto met elkander botsing gekomen. De gevolgen waren verschrikkelijk. De bestuurder van de personenwagen, de 52-jarige Arnhemse accountant K. F. van de Wal cn den aast hem zit tende 83-jarige W. Ovcrbos nit Hecrdc werden onmiddellijk gedood. De beide andere inzittenden, een nog niet geïdentificeerde dame en de 20- jarige mejuffrouw J. van der Wal. waarschynlijk de vrouw en de dochter van deb estuurder, werden in zorgwek kende toestand naar Arnhem overge bracht Van de buspassagiers werd nie mand gewond. Het ongeval is vermoedelijk veroor zaakt, doordat beide voertuigen, toen ze elkaar passeerden, door het gladde weg dek zyn geslipt. De autobus greep de personenauto, schoof deze door de hoge sneeuw vele meters de wegberm in en verpletterde haar tegen een heuvel. De slachtoffers moesten uit de wrakstuk ken worden gezaagd. PROTEST BIJ REGERINGEN VAN V.S. EN USLAND De voorzitter van de Wereldfederatie tot bescherming van dieren onze stadge noot dx. mr. W. Hugenholtz, heeft by de regering van de Ver. Staten en bu die van IJsland geprotesteerd tegen het feat dat Amerikaanse militaire vliegers met toestemming van de regering van IJs land met machinegeweren en bommen een schare van 1000 walvissen hebben bestookt, die zich by de kust van IJs land bevond en zodoende onder deze dieren een grote slachting hebben aan gericht. In het protest wordt er op gewezen, dat deze dieren weinig sohade kunnen aanrichten en uit zichzelf wel weer de oceaan opgezwommen zouden zyn. Ook wordt in herinnering gebracht dat de walvissen de laatste jaren toch al het slachtoffer zyn van uitroeiing. MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 17 februari. De BoskooL.. bloemenveiling. Diversen per bos: Mano- nlablad, le srt 851.05, idem 2e srt 39 Andromedablad 4066. Prunus trllobatak- ken 5065. Slerkers, Rosea 701.20. Por- sytlatakken 1.501.80, Azaleabloemen 20 35, Diversen per tak, le srt Slerkers Rosea 6075. Roaodendronkopper 12. 17. Mahonla knoppen, witte bloem 13, ld. roze 16. Porsytla 23—27, Prunus triloba 2528. LISSE, 17 februari. Gladlolenvelllng: Vanwege de vorst was de aanvoer voor de gladlolenvelllng bij de Coöp. Bloembollen- velling H.B G. niet groot. De handel goede, gezonde partyen nog een behoor lijke prys opbrengen. Gladiolen: Acca Laurentla 14 op 4.95, 12/14 2 95, 10/12 1.35- Alfred Nobel 5.05, 4.05, 3.25; Benjamin Britten 3.20, Bloemfontein 2.55, 2.00, 1.75: Boulogne 1.90, 1.40; Dr. Flemtnf. 4.95, 4.50, 3.55; Firmament 3.90, 1.45; Gen. Elsenhower 3 45. 2.80, 1.95; Han van Meegeren 5.80, 4.70, Hawaii 2,50, 1.75, 0.75; Hopman's Glory 6.40, 4 36. 1.90; Joh. Strauss 2.20, Spellmann 2.65, 1.15; Lavendel Dream 5.45, 2.45, 1.15; Leeuwenhorst 4 80. 2.65, 2.75; Lilac Wonder 2.95, 2.25, 1.45; Mabel Violet 1.80: Mansoer 3 05. 1 90, 1.15; Memorial Kiss 4.70, 4.26, 4.50: Mrs, Mark's Memory 2.40, 2.00, 1.05; Nieuw Europa 3.20. 2 95, 3 00; Pactolus 4.10. 2.55. 1.45; Phlllp- po's Memory 2.70. 2 95; Plcardy 3 20, 2.50, 2.90; Prins Carnaval 1.30; Red Fox 3.35, 2.50, 1.40; Ravel 1.30; Rosa van Lima 4.30, 1.20; Sans Soucl 5.25; Silhouet 1.55, 1.40, Spotlight 2.65; Topscore 2.75, 2.15, 1.45. ROTTERDAM, 20 februari Veemarkt: Aanvoer ln totaal 1827. Vette koelen en ossen 995; varkens 832. Prys per kg: Vette koelen, le kw 2.88 3 20, 2e kw. 2.66—2.88, 3e kw. 2 44—2 66; varkens (lev. gew.) 1.78. 1.75, 1.72. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Marlnus, zn van C. de Ruiter en P. C. Glasbergen. Ondertrouwd; J. H. Zwaan. 22 Jr en C. Spaargaren. 19 Jr. Getrouwd: J. Letteboer en H. de Ridder. Overleden: T. Visser, 71 Jr, echtgenote van M. du Prle. VOORSCHOTEN Kortebaanwedstrijden C. BROEREN WERD KAMPIOEN Zaterdagmiddag was er een gezellig winterfestyn op de Vliet ter hoogte van de jachtwerf Mulder Een comité, dat zich 0.1.v. de wachtmeester A. Verseput gevormd had. organiseerde daar korte- toaanwedstrijden om het kampioenschap van Voorschoten. De baten en die zullen vermoede lijk zeer mee vallen komen ten goede aan zieken en ouden van dagen en zyn daarvoor overgedragen aan het U.V.V., dat tevens met koek en zopie op het ijs stond. Vooral voor de wedstryden voor man nen beneden de 40 jaar bestond grote belangstelling, n.l. 50 deelnemers. Kampioen van Voorschoten en dus bezitter van de wisselbeker werd C. Broeren, die alle wedstryden gemakke- lyk won. De tweede prijs was voor J. vai Gent, de derde voor B. Keyzer en de vierde voor J van Santen. Het aantal dames bedroeg 11. No. 1 werd daarbij mej J UI jee, terwyj mej. R. Broeren, die helaas enkele keren viel, tweede werd en derde mej. Vogelaar. vyftien heren boven de veertig jaar meldden zich. De snelste van deze heren bleek opnieuw adjudant J. H. Schoon beek te zijn, die, zoals wethouder Schra- ma bij de prysuitreildng opmerkte, op het water evengoed thuis is als er in. (Adjudant Schoonbeek is een zeer ent housiast visser). In deze groep werden tweede C. Vogelaar, derde A. Lippens en vierde D. Mulder In „Het Wapen van Voorschoten" werden de pryzen uitgereikt. Het eerste startsein van de wedstrijd werd door de burgmeester gegeven. REUMABESTRIJDING De eerste collectie die dit jaar door de Federatie Vrouw Vryw. Hulpverlening wordt verzorgd is de collecte ten bate van de Reumabestryding. Deze collecte, voor dit zo in het brandpunt van de belangstelling staande doel, wordt ge houden van 20 februari tot 3 maart. Hoewel de weersomstandigheden by- zonder ongunstig zyn voor de dames, die zich geheel vrijwillig met deze zware taak belasten, hoopt de Federatie op een goed resultaat, te meer. daar vorig jaar deze collecte ook zo uitstekend ge slaagd is. Móge de koude, ter wille van de vele reumapatiënten, tot een milde gave bewegen Uit de verslagen over 1955 is gebleken, dat de Federatie zeer goed werk verricht. Het is bovendien een zeer groot winstpunt. dat nu geen enkele collecte door „kinderen" gelopen behoeft te worden. De Federa tie heeft in haar collectenplan dit jaar 10 collectes opgenomen, verdeeld over dit jaar van februari tot december. Al deze collectes hebben een algemeen karakter, zoals ook deze eerste, die niet voor een bepaalde gezindte bestemd is. WARMOND Botsing tussen auto en bus Zaterdagmiddag ontstond eir een bo sing tussen een personenauto bus van de N.Z.H.V.M. De auto bestuurd door de heer J. v. d. Drift, kwam uit de richting Sassenheim en wilde voorrang verlenen aan de bus. die uit de richting Leiden kwam. Door dat de heer v. d. Drift iets remde ging ziin wagen aan het slippen en kwam midden od de weg te staan. Een botsing was onvermijdeliik. Ook de bus ging toen aan het glijden, reed over het wandelpad heen door de afrastering van het bollenland van de heer Stiiman en kwam eerst daar tot stilstand. Beide auto's moesten door een kraanwagen worden weggesleept. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Er za ten slechts vier passagiers in de bus. Ijs en weder diennende zal de Warmondse IJsclub dinsdag om 2.30 uur nam. een Nationale hardrijdery organi seren voor juniores van 17, 18, 19 jaar. Wedstrijden op de Poel Zaterdagmiddag werden op de Poel wedstryden op de schaats voor meisjes gehouden. De wedstryden waren geor ganiseerd door de Warmondse IJsclub. Na vele spannende wedstryden kwamen de volgende prijswinnaars uit de bus: Tot 11 Jaar: 1. Kobi v. d. Horst, 2. Leni v. Wissen. 3. Ellie v. Niekerk, 4. Ria Keyzer, 5. Leni Kortekaas. 11—12 jaar: 1. Nel Kortekaas. 2. Cilia Beugeisdijk Hd., 3. Maus Gerards, 4. Joke Broksterman, 5-Anneke Groen in't Woud. 13—14 Jaar: Petra Mesker, 2. Tini v. Velzen, 3. Joke v. Ryn. 4. Helena Lee- nen Ld., 5. Grietje Klaver. 's Avonds werden er op de Poel wed stryden gehouden voor de oudere leden van de Warmondse IJsclub. Het was een wedstryd voor paren en het was de be doeling dat de paren om de turven, die op de baan waren gelegd heen reden. Na een spannende strijd werden de vol gende paren als pryswinnaars aangewe zen: 1. C. KomenA. Komen, 2. G. v. Velzen—R. Koppers, 3. W. de Vroomen— J. Leenen, 4. J. v. d. Zalm—Q. Zandber gen, Er namen 17 paren aan deze wedstryd deel. ZONDER OP TE LETTEN OVERGESTOKEN. Zaterdagmiddag omstreeks vyf uur vond naby Meerrust een ongeluk plaats dat zich aanvankclyk zeer ernstig liet aan zien, maar dat tenslotte nogal is mee gevallen. De 73-jjarige J. van Seggelen stak zonder op te letten de weg over en werd daarby gegrepen door een bus van Maarsse en Kroon, die juist van de halte was vertrokken, en zodoende nog niet op volle snelheid reed. De heer Van Segge len werd tegen de grond geworpen, waar hy bewusteloos bleef liggen. Enige leden van de E.H.B.O. en later dokter Ryn- vaan constateerden een flinke hoofd wond. Nadat het slachtoffer was ver bonden werd hy naar zijn woning ver voerd. Arbeider gedood istermorgen kreeg een 28-jarige ar beider ln dienst van de Nederlandse Aardoliemaatschappij op een terrein onder de gemeente Wassenaar een hoor buis op het hoofd, die uit een hysinstal- latie schoot. De man was op slag dood. een BEURSOVERZICHT LICHT VERDEELDE MARKT Amsterdam 20 februari Hoewel de ondertoon ter beurze van daag vry vriendeiyk was ls de stemming over het geheel genomen enigszins te gengevallen. Wallstreet sloot vrydag zeer vast en tydens het niet-officiele verkeer van vrydagavond en zaterdag morgen maakten de internationale soor ten hier een behoorlijke sprong naar boven. Vanmiddag bleek echter dat men er weinig voor voelde zich te laten mee slepen en de activiteit was dan ook weer miniem. De noteringen bleven een klei nigheid by de niet-officiele pryzen ten achter. Kon. Olie verliet de markt met een winst van circa 6 punten, Philips en Unilever boekten een avance van 4 punten. De Aku heeft vry dagnamiddag het dividend over 1955 bekend gemaakt, t.w. totaal 15% waarvan 3% ten laste van de agioreserve. Dit is dus hetzelfde dividend dat over 1954 werd betaald. Op de koers had dit geen enkele invloed. In sympatie met de andere internationale soorten boekte Aku een avance van ruim 2 punten De Indonesische sector opende iets beter, doch toen later berichten de ron de deden dat de flnancieel-economische overeenkomst met Nederland zou wor den opgezegd, liepen de noteringen achtreuit. Tegen slot volgde echter weer een herstel. Amsterdam Rubber en HVA verlieten dé markt op een vrijwel onver anderd niveau. Ver. Deli een puntje la ger. De Scheepvaortsector lag vry wel verwaarloosd: fractionele koerswinsten waren in de meerderheid. Gulednsbeleg- gingen goed op peil. WISSELKOERSEN Amsterdam. 20 februari. Londen 10.62(410.62%New York 3.82^8—, 3.82H: Parys 1.080714—1.0817— Brussel 7.61%7.62; Frankfurt 90.62—90.67; Zü- rich 86.8386.8814 Zürich (vr. francs) 89.25%—89.30%: Stockholm 73.09%— 73.1414: Kopenhagen 54.9014—64.95141 Oslo 53.0714—53.1214: Milaan 60.50%— 60.55. (Deze pagina isgedeeltelykgecorrigeerdJ) Beurs van Amsterdam Maandag 20 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. 53 3% 103'4 103% Grootboek obl101's 10114 Ned. '51 314 100% 100)8 Ned '53 (314) 100 ?i 100% Ned. '48 314 97% 98 L Ned.'54 3% 97% 971S Ned. '55 3 97(8 97% Ned, '55 II 3% 9814 98% Ned. '47 314 3 98% 98% Dollarlng '47 3 95% 96 Investeringscert. 3 99 ft 99% Ned 62-64 3 99 A 99 A Indië '37 A 3 9714 97% Grootboek '46 3 96A 96A ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand en Ind. B 68 68 Nat. Handelsbank 153% 154% Ned. Handelmy237 235 A.K.U312% 315% Philips 320% 325% Philips '55 313% 31914 Unilever 329% 336% Wilton Feyenoord 263 267 Blliton 2de r287% 295 Kon. Olie f.50.— ..317 Kon. Olie 637% 645% Amst Rubber 109% 111% Holl Amer lyn 204% 204% Kon Ned Stoomb 211 209% Ned Scheepv. Unie 190 191Vs HVA130% 130% Java Cult78 78 Dell Mij 135 134% Senembah87% 88 NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gom leningen A'dam 47 3 100% 100% Den Haag 1937 1 3.. 97% Leiden 1947 98 B R'dam '37 1 III 3% 100% li.dustr Obligaties Philips Dollarlng 105% 105% Premieleningen 139% 139% Eindhoven '54 2% 108 108% Enschede '54 2% 112 L lllll Den Haag '52 I 2% 140% 140% idem n 2% 14418 R'dam '52 I 2% 137% 138% idem n 2% 144% 1441* Utrecht '53 2% 121% 121% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstcllingen Amsterd. Bank 239exd. 238 Rotterd. Bank234 exd. 230% Twenteche Bank 248% 250 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir. fabr. 231% 229 Kon. Ned. Grofsm. 141 142% Rott. Droogd. My. 612 616 Tleleman en Dros 16% 16 Handelsondernemingen Borsumy. cv A f 1000 115% 117% Internatio145 146 Diversen Spoorwegen Dell Spoofw. My. Amerik. fondsen Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V.K 17/2 Holl Constructie tzu Lng bur v. Bouwnyv. Int Kunststof! Ind 18% 68% Kon Ned Edelmet 80L Pref w.a. Idem 80L Textiel Gebr v wyk 04 84 Leldsche Wolsptnn 366 305% Ned Electrolasm. Slkkens Lakfabr '53 414% 415 Ver. Touwfabrieken 182 182% Wemlnk's Betonm. 14il% 142

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4