m stil op STERLING! JViemeijet shag Suriname-middag in Volkshuis Leidse Chr. Oranjevereniging Grootste bloem ter wereld bloeit in Leidse Hortus Vaarweg Amsterdam-Leiden gaat voor tweede maal open 94ste jaargang Maandag 20 februari 1956 Tweede blad no. 28761 Bijeenkomst van kleur, ritme en „warmte" Zondag werd er in het Leidsche Volkshuis in het kader van de gezins middagen voor de volwassenen een landenmiddag gehouden De keus op deze „Hollandse ijsmiddag" was geval len op Suriname. De heer R. D. Simons uit Amsterdam, die een bekende deskundige is van de Surinaamse folklore, leidde allereerst het land bij de bezoekers in. De bevolking bestaat uit uiteenlopen de rassen en stammen. De oorspronke lijke bevolking, de Indianen «foutief zo genoemd na de ontdekking van Amerika door Colombus. die meende Indië gevon den te hebben), bleek niet geschikt voor landbewerking. Daarop zijn negers uit Afrika gehaald, hetgeen echter geleid heeft tot de afschuwelijke slavenhandel en slavenarbeid. Toen onder Koning Willem de Derde de slavernij afgeschaft werd. geraakten de plantages zonder arbeiders, waarna op verschillende wijzen gedwongen of vrije emigratie uit andere verre landen plaats vond. Zo kwamen er aanvankelijk veel Chinezen, die echter veel meer gevoelden voor het handeldrijven dan op de plantages wer ken. Indonesiërs: vooral veel Javanen.' zijn er gekomen. In zeer groten getale echter ook Brits-Indiërs. De aanvanke lijke negerarbeiders verdwenen voor een groot deel in de bossen en vormen thans nog de Bosnegerbevolking. De film: „Het Oerwoud van Suriname" werd vervolgens gedraaid. Een film. die een huivenngswekkend beeld gaf van het bijna ondoordringbare oerwoud van het binnenland met zijn majestueuze rivieren en vele stroomversnellingen en watervallen De film: „Het Polderland van Suri name" gaf een indruk van de vrucht bare kustvlakte met de cultures van rijst, suiker, cocosnoten, bananen en citrus met veelal Brits-Indische 'Hin doe i-arbeiders. Een wijd land met. zijn polders en sawahs. zijn boomgaarden en palmentuinen, zijn bevloeiings- en af wateringswerken. „Paramaribo, hoofdstad van Surina me". was de derde film. die de centrum positie van deze plaats ln handel en industrie weergaf. Tijdens de pauze werd de expositie bekeken, die door het Rijksmuseum voor Volkenkunde was ingericht. Tal loze prachtige hoofddoeken, gebruiks voorwerpen van Indianen en Bosnegers, fraai houtsnijwerk en vlechtwerk, enz. gaven nu in natura een beeld van wat de inleider verteld had of van wat op de film in gebruik gezien was. De heer Frese van het Museum leidde met en kele woorden vervolgens de Surinaamse muziek in. die door het gezelschap „Guvana" op het podium uitgevoerd werd. Indien ergens zo concludeerde spre ker de cültuurvermengjng in Surina me duidelijk blijkt dan is dat wel bij de muziek. Men ziet in het orkestje de oorspronkelijke instrumenten als Afri kaanse trommen en kalebassen en daar naast de Europese instrumenten als de klarinet en de fluit en ook de guitaar. De orkestleden speelden vervolgens met veel vuur. charme en enthousiasme enige liefdesliedjes. Carmen May bracht een dansje van een negerin, die haar verovering van de vrijheid demonstreert. Tenslotte hield de heer Simons een folkloristische lezing over de hoofddoe ken der Surinaamse vrouwen. Spreker maakte met vele geestige voorbeelden duidelijk hoe de Surinaamse vrouw alles kan zeggen met haar doeken door de wijze waarop zij de doek om het hoofd windt en knoopt en door het patroon van het doek. De doeken hebben dikwijls ook allerlei spreuken, waaruit een gees tige en levendige instelling blijkt. Jam mer genoeg raakt deze doeken-taal wat De afdeling Leiden van de Ned. Han delsreizigersvereniging kwam onder pre sidium van de heer G. H. Rekers in „Het agenda werden de heren G. W. Schelke en Schroder, resp. vice-voorzitter en alg. adjunct als bestuurslid herkozen. Vervolgens hield de heer M. Schröder een interessante lezing over het onder werp „Bandenfabricage". Na een korte inleiding over het winnen van rubber liet spreker het produktie-proces van banden de revue passeren Aan de hand van verschillende autoband-profielen wist spreker de aanwezigen over dit on derwerp tot ln de kleinste details te boeien. Tot slot meende spreker erop te moe ten wijzen, dat de slijtage van banden afhangt van overbelasting of onvoldoen de spanning: talrijke mechanische ont regelingen; schobbreuk enz. Namens de vergadering dankte de voorzitter de heer Schröder, voor diens uitvoerig betoog en wees de aanwezigen erop, dat deze inleiding de autorijdende vertegenwoordigers eens een juiste voor lichting had gegeven, welke gevaren er verbonden zijn aan het rijden op ban den, die ondeugdelijk zijn of niet op de juiste wijze door deskundigen worden gecontroleerd. Hierna werd gelegenheid geboden tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Na een opwekking om de lezing van de heer M Ruppert over de Publiek rechterlijke Bedrijfsorganisatie (P.B.O.) op dinsdagavond, 21 februari, bü te wo nen. werd deze leerzame avond met een woord van dank voor de opkomst door de voorzitter gesloten. Bridgeclub VOG De uitslag van de veertiende ronde van de viertallencompetitie luidt: Hoofdklasse: Team Oudshoorn wint van team Schilthuizen met 11 punten: team Jansen wint van team Smit met 5 punten: team Epskamp gelijk met team Schalks: team Tjalkens gelijk met team Schoonlingen. Eerste klas: team Uphof wint van team Caro met 28 punten; team M. Raar wint van team Ammerlaan met 5 punten; team Nieuwland wint van team Horree met 9 punten; team J. Raar wint van team Bosscha met 25 punten; team Nieuwland gelijk met team Uphof. DISTRICTSWEDSTRIJDEN De uitslag van de eerste zitting voor de eerste klasse luidt: 1 en 2 Vissersde Vries (De Sleutels) en hr en mevr. Nort (De Sleutels) 44 pnt; 3. Koek—Klein (D.VJi.) 40 pnt; 4. hr. en mevr. v d. Meer (D.V.H.) 36'i pnt: 5. Klinkenberg—Smittenaar (De Sleutels) 36 pnt; 6. hr. en mevr. v. Ber- kel iD.V.H.) 33'4 pnt; 7. hr. en mevr. Koek (D.V.H.) 31 pnt; 8. dames Kukler —Smittenaar (De Sleutels) 30',4 pnt; 9. mej. Immerzeel—Dees (De Sleutels) 28' 4 pnt. in ongebruik in het dagelijks leven, doch bij feestelijke gebeurtenissen voert zij nog hoogtij. De vrouwen bezitten veelal enige honderden van deze doeken. Een der laatste doeken, die er bijgeko men zijn, is die welke ter gelegenheid van het onlangs gebrachte Koninklijk bezoek, gemaakt is- met oranje en witte banen, een kroon, een hart en het. woord Juliana er op De betekenis van de doek luidt: „Om het goede dat de moeder voor ons gedaan heeft, dragen wij de kroon in het hart". Met deze interes sante voordracht werd de Suriname- middag besloten Dode en drie gewonden BIJ AUTO-ONGELUK TE SOEST Bij een auto-ongeluk in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks twee uur op de rijksweg onder de gemeente Soest is een man om het leven gekomen en werden er drie gewond. Naby de split sing Amersfoort-Soesterberg kwam de auto in aanraking met de harde sneeuw langs de weg, waardoor de bestuurder de macht over het stuur verloor en de auto tegen een boom botste De 26-ja- rlge P. C. van 't Wel uit Amersfoort, die naast de bestuurder zat. werd gedood. De bestuurder, B Geurs uit Amsterdam, brak het linkerbeen, J. van Leeuwen uit Amersfoort kreeg een ernstige hoofd wond en B. Martens, eveneens uit Amersfoort, brak de linkerknie De drie gewonden werden naar het ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. (Ingez Med - Adv i Musici verstrooiden de jeugd Mozart herdacht in St. Bonaventura-Lyceum Een trio, bestaand uit sopraan, pianis te en een bas-bariton, afzonderlijk en gecombineerd hun talenten uitsprei dend, heeft in het St. Bonaventura Ly ceum de schooljeugd een avond ver strooid. Op een aantrekkelijke wijze, op een gedistingeerde wijze! Deze jonge artiesten dragen de namen IJvet Noë. Lea van Schenck Brill, Huib Quispel. „Gedistingeerd". Dit woord gleed niet achteloos uit de pen. Er lag in hun programma een verfijnde lijn. Zorgvul dige keuze, smaak en inzicht hebben het ons gepresenteerd en dankbaar doen aanvaarden. Sopraan en bas zullen wel uit een operaklas stammen. Alles wijst erop. Ze hebben een sfeer scheppende vrijmoedig heid en een losheid van beweging waar uit met gratie het spel-element naar vo ren treedt. Dat moest wel, want ze wil den de „jarige" Mozaxt gedenken Chronologisch-onorthodox hebben zij het gedurfd door hun negen Mozart-ta- ferelen de twee Scarlatti's en Purcell te strengelen, naast de progressievere, meer kleur en ritme belijdende Ibeit. Cadenas. Britten. Turina en Milhaud. Toch leek hier geen tyd-wanorde te heersen. Daarvoor was een bindende factor noodzakelijk, die vervulling vond in de bas Huib Quispel. Hij droeg het welsla gen van de avond, omdat hü tevens de rol waarnam van conferencier, waarmee hü de aandachtwaarde zeker stelde. Quispel als debuterend artiest, die van acteren weet. zal wel het meest geboeid hebben als Leporello, die zonder zelf een „Weibchen" te hebben, buiten mok kend loopt te üsberen, terwijl binnen zü'n meester Don Juan zich maar weer met een amourette amuseert, als de wanhopige Papageno die het te veel ver driet dat zijn prins voorzien is en hü niet en zich dus maar gaat ophangen, en als de bij nader inzien maar levend gebleven Papageno. die toch zijn Papa- papapa-gena krügt! Dit laatste duet met IJvet Noë moest ten afscheid zelfs worden gebisseerd IJvet Noë. een licht sopiaantje, heelt veel mee. Zowel de charme van de ver schijning als de vrij levendige voor dracht. Natuurlijk móet alles uitgroeien, maar zij beschikt over de kwaliteiten om te ontwikkelen. Ze zei wel eens. als ze guitig de inhoud van een liedje ver klaarde' ,,'t gaat wéér over de liefde, maar die komt in de muziek nu eenmaal veel voor" Dat klonk misschien het overtuigendst door in Turina. waarin goed te beluisteren viel dat deze Span jaard een vriend was van de Falla. Haar grootste succes oogstte zü als Pa pa gen a De pianiste had een kluif aan al de begeleidingen en enige soli. Wy waar deerden haar het meest in de sonate in C van Domenico Scarlatti, die ze met vry precieze uitbalancering mooi trof ui dynamisch opzicht. Ook zü gaat evenals haar partners uit van een goede basis. Soms hielden de noten haar nog te veel bezig om haar mede-comparanten de fladderlichte plastische stuwing mee te geven en om de pianistische tournure te vinden in niemendalletjes als „Une tar- tine de beurre" en de kindermenuetjes van de prille Wolfgang, die wel onder een oogje in "t zeil van papa Leopold zullen zijn gecomponeerd. We sluiten hiermee het overzicht. Veel lieten we onaangeroerd, maar leuk en aardig was èlles! V. Kijk op Groningse litteratuur DE HEER J. BOER DRAAGT VOOR Het is een goede gewoonte van het bestuur van „Ons Grunnegerlaand" om in een seizoen eenmaal aandacht te doen schenken aan de litteratuur van de provincie, die het vertegenwoordigt, i Dat versterkt de band die de Gronin gers „ln den vreemde" samenbindt en doet tevens uitkomen, welk een waarde gehecht moet worden aan het behoud van het Gronings dialect. De voorzitter, de heer H A Vriend, deed dan ook een warm en ernstig vermaan uitgaan: be houdt uw taal, die ge van uw moeder hebt geleerd en schaamt u niet daar voor. tot welke hoogte ge ook moogt stij gen op de maatschappelüke ladder Zo houdt gü tevens een stukje persoonlijk heid. een brok eigens' Op dit stramien borduurde ook de spreker van zaterdagavond door, toen in de Jacoba-zaal van „Den Bucht" de Leidse Groningers weer eens bijeen waa- ren. Het was de heer J. Boer, oet stad. die zich een goede reputatie heeft ver worven in het schrüven In Gronings dialect, zowel in proza als ln poézie, voornamelijk ln het laatste Aan de hand van vele mooie stukken van be kende Groningse schrijvers deed hü uit- I komen, hoe het Gronings, ook al wil het niets te kort doen aan de litteraire ga ven van het zuivere Nederlands of welk andere taal of dialect ook. zich toch staande kan houden en niet behoeft on der te doen. Speciaal op humoristisch I gebied, wist deze begaafde Groninger schrüver dit tot waarheid te maken, j al trof hij eveneens in enkele ernstige i voordrachte n. Maar juist ln het komi- 1 sche kan de Groningse aard zo vlym- scherp worden getekend, dat men voelt te doen te hebben met een stoer, soms zwygzaam doch toch fel voelend ras. Hü begon bü de Leidse hoogleraar De Blécourt. die reeds in zün Groningse studentent yd enkele treffende stukjes proza lanceerde. Dan volgden mevr De Haas—Okken. Geert Bias en natuurlijk Geert Teis (Spitzen), misschien wel de grootste der groten, Klaas ter Laan. en zelfs mevr Van Nes—Uilkens. die ook enkele prachtige stukken proza ln het Gronings heeft geschreven, al ls dit minder bekend. Bijzonder treffend was zeker „ol baos Neuteboom" Na de pauze volgden enkele Jongere schrüfsters. als Sien Jentsema. die door Prov. Staten werd onderscheiden en Jant Nienhuls. Spreker eindigde met een stuk van eigen hand en enkele verzen van hem zelf en van Geert Teis. Jammer, dat er de laatste tüd zo weinig van naar voren komt! Waort joe'n taol en waort joe'n laid! De heer Vriend was aller tolk en het waren er trots de koude velen. w.o. tal van toevallig hier vertoevende schip pers. toen hij de heer Boer hartelyk dank bracht voor deze kostelüke avond van Groningse litteratuur, op zulk een vlotte en uitnemende wüze vertolkt. Nao ofloop daanzen! (Ingez. Med.-Adv.) Kinderen vierden feest Door de Leidse Christelijke Oranje vereniging was zaterdag op de ver jaardag van prinses Marijke in de foyer van de Stadszaal een kindermid dag georganiseerd. Het bestuur van de Oranjevereniging had besloten nu ook eens op de verjaardag van een der jon gere Oranjetelgen een feestelyke samen komst te hebben. Zij toch komen, om de woorden van de voorzitter, ds J. v. d. De grootste bloem ter wereld, de uit Sumatra afkomstige Amorho- phallus Titanum Groot Slangen blad). bloeit in de Leidse Hortus. Onlangs schreven wij uitvoerig over deze merkwaardige bloem, waarbij wij aankondigden, dat de bloei van een zeldzaam groot exemplaar in de Hortus aanstaande was. maar sindsdien is als gevolg van de koude enige vertraging opgetreden. Nu is liet echter zover. Gisterochtend om streeks half tien bloeide de bloem open. Men vermoedt, dat de bloei enkele dagen zal duren. In die tijd zal de Hortus voor publiek geopend zijn van acht uur des ochtends tot tien uur in de avond. De foto toont di bloem zoals die in de Hortus prijkt. (Foto LD./Van Vliet.) Wiel, te gebruiken, „soms wel wat ln de verdrukking", gezien dan de aandacht, die ln hoofdzaak op de oudste der prin sessen gericht is. Nu was het jammer, dat het de Oranjevereniging zaterdag middag niet bijster mee zat. Er was ge noeg propaganda voor dit „experiment" gemaakt, maar sneeuw en üs zorgden er voor. dat de jeugd buiten haar vertier zooht. Slechts 150 200 kinderen waren gekomen. Maar we zijn ervan overtuigd, dat dit evenzovele propagandisten zijn geworden, waardoor de Oranjevereniging er beslist verzekerd van kan zyn, da teen volgende maal de foyer te klein is. De meisjes en jongens hebben tenminste volop genoten van wat de heer Louis Spier hen bracht. Met medewerking van de kleintjes zelf goochelde hij. dat het een lieve lust was. Melk, worst en eieren toverde hü maar zo uit het niets te voorsdhün. Kareltje. zün sprekende pop. was maar een ondeugend kereltje en soms heel brutaal ook. En tot slot ver toonde de heer Spier de poppenkast met een prachtig en spannend avontuur van Jan Klaassen Een compliment voor de heer Spier Want kinderen zjjn kritisch en zien niets door de vingers. De jeug dige schare zaterdagmiddag was enthou siast.' Een suggestie voor de Oranjever eniging: in de zaal stond een piano; waarom geen pianist of pianiste er ach ter gezet? Een van de leden had zich daarvoor toch wel beschikbaar kunnen stellen. Wat muziek had de stemming beslist verhoogd Nu moesten de kinde ren allerlei liedjes zingen zonder muzi kale begeleiding! En zo kan er dus van een niet in alle opzichten geslaagde middag ge sproken worden. Een volgende keer be ter. Tenslotte ls alle begin moeilijk. Driemaal geluk bij ongeluk Er zün mensen, die door ongeluk ach tervolgd worden, maar er zijn er ook. die daarbij zoveel geluk hebben, dat ze er nog goed vanaf komen. Tot laatst genoemde categorie behoort de Zuid- afrikaanse boer N. J. Scott Robertse. die zojuist op zijn boerdery te Magoedoe In Natal ls teruggekeerd, nadat hij ach tereenvolgens door een giftige slang was gebeten, door een hele zwerm bijen was gestoken en nadat hij büna verdronken was in een tank met een dodelijk ar- senicummengsel. Het begon toen hü onlangs op zijn land aan het werk was- een giftige slang beet hem, dwars door zijn schoen, ln zün voet. Robertse liep mijlenver om hulp. zakte tenslotte ineen, werd gevonden en geholpen, waarna hl) drie weken In bed doorbracht. Een paar dagen nadat hy hersteld was reed hij met zjjn tractor over het zich even onder de grond- bevindende nest van een zwerm bijen. Deze vielen hem aan en staken hem zó verschrlkke- lük. dat het nodig bleek zün gehele lichaam met zeepsop ln te smeren, waar na men de bulten met een mes „af schoor". Volgens de dokter was Ro bertse slechts ln leven gebleven door dat er zich nog lets van het slangengif in zijn bloed bevond, dat als tegengif gewerkt had. Nadat hij van dit haast fatale avon tuur hersteld was. viel boer Robertse ln een grote kieptank. welke met een sterk arsenicumhoudend mengsel ge vuld was Hü verdronk haast en kreeg genoeg arsenicum binnen om een paar mensen te doden. Deze dosis maakte hem echter zo misselijk, dat hij onmid- dellltk begon over te geven, waarna al het kwalijke vocht uit zijn maag kwam. Zelf zegt Robertse: „Ik ben de geluk kigste man, die op deze wereld leeft".. Ds. G. N. Lammens bedankt voor beroep Ds G. N Lammens. Geref predikant te Kralingen, die in de vacature van ds. G. Toornvliet beroepen was als Geref. studentenpredikant alhier, heeft voor dit beroep bedankt. Sterling shag is véél lekkerder en geuriger, werkelijk hei allerbeste uit de Virginia oogst! ledereen zegt t Erkend de beste Oppassen, gevaar! Buizen van ltCTT voor Venezuela moeien woensdag aan boord zijn Vorige week woensdag is de vaarweg tussen Amsterdam en Leiden opengebroken ten behoeve van een transport van de Hollandsche Constructie Werkplaatsen naar de Amsterdamse haven. Dit transport was echter slechts een deel van het in Amsterdam te verschepen materiaal, en de rest moet woensdag aan boord van de Osiris van de KNSM zijn. De inmiddels weer toegevroren vaargeul wordt van nacht opnieuw opengebroken om morgen een sleep van zes zolder schuiten met het restant van het materiaal gelegenheid te geven, naar Amsterdam te varen. De buizen, die bü de HCW gemaakt zün, zyn bestemd voor boorstoelen van de Shellgroep voor boringen in het Meer van Maracarbo by Venezuela De Neder landse industrie levert met de Engelse industrie het overgrote deel van het ma teriaal, waarmede de Shellgroep werkt, en een vlotte aflevering van de bestelde producten is derhalve een nationaal be lang. Hiervoor moeten nu eenmaal za ken ais üspret wijken. De boorstoelen worden gebruikt voor exploiratieborlngen, doch zün zo gecon strueerd, dat zy mettertüd, indien de proefboringen succes opleveren, ook voor Zilveren artsjubileum H. M. J. W. J. Kortmann In verband met het feit. dat dokter H. M J W J Kortmann dinsdag 6 maart zün zilveren artsjubileum zal vieren, vindt er die middag om drie utu rn „Het Gulden Vlies" een huldiging plaats. Na floop van deze huldiging volgt om vlei- uur een receptie. „DE LEIDSE VOGELVRIENDEN" Vrijdagavond had het bestuur van de Vereniging „De Leidse Vogelvrienden", de afdeling Leiden vnn de „Nieuwe Bond van Nederlandse Vogelliefhebbers", bondsvoorzitter G. Smit uit Amsterdam uitgenodigd om een causerie te houden over het kweken en verzorgen van kanaries en exotische vogels, voor dit doel had hy een sppciaal ontworpen koffer bij zich, waar de opgezette exem plaren netjes in rijen waren ingescho ven. doch tijdens de causerie in een bonte mengeling van kleuren op de tafels stonden uitgestald. Leden, die van een bepaalde vogel bijzonderhedenwen- sten te weten, konden deze noemen of aanwijzen en dan vertelde de heer Smit vele interessante dingen, o.a van de kolibri. de sehama-lyster. (die honden, poesen, babies, radiogeluiden, ja. wat niet al. imiteert), de veelkleurige tan gara. de rode kardinaal, de Japanse nachtegaal, de mozambique-sijs. het diamantduifje, de valkparkiet, enz enz. Behalve over vogels, voederkwesties en vogelzlekten sprak de heer Smit ook over het verenigingsleven. Als bonds voorzitter prees hij dc activiteit van de vereniging De Leidse Vogelvrienden", die deze maand nog het aantal van 80 leden denkt te bereiken Het was al zeer laat toen de voorzit ter van de afd Leiden van de „Nieuwe Bond", de heer B. Jeltcma, onder dank zegging aan de heer Smit de contact avond sloot. exploitstiedoeleinden geschikt zün. Het door de HCW geleverde materiaal wordt in Venezuela gemonteerd en de verzen ding wordt gecoördineerd met versche pingen van andere onderdelen uit En geland. zoals de boorvloeren. Vertraging in de verzending was derhalve niet mo gelijk In totaal betreft het een verzending van 900 ton. waarvan ruim 200 ton reeds vorige week naar Amsterdam gezonden is. Het resterende deel wordt morgen- oohtend vroeg op zes zolderschuiten ver scheept. De ijsbreker Walvis, ter beschikking gesteld door de Vereniging tot IJsbe- stryding, breekt de vaargeul tot de Lammebrug weer open. De vorige maal heeft dit schip de route tot dat punt In 17 uur bevaarbaar gemaakt, dit maal hoopt men het in Iets korter tüd klaar te spelen. Een kostbaar karwei overigens. Indien men in aanmerking neemt dat oen zware ijsbreker toch wel een kleine honderd gulden per uur kost! Er zün ditmaal geen moeilijkheden met de schippers ran de aan het Delft se Jaagpad liggende schuiten te verwach ten, aangezien deze thans beter liggen en de maatregelen die de vorige keer getroffen zün ook thans nog effect sor- eren. De abonnementsvoorstellingen van heden en morgen te geven door rie Nederl Comedie van De Koppelaar ster". kunnen heden niet doorgaan, daar Mary Dresselhuys ziek Is geworden en Ank v. d Moer haar rol niet kan overnemen tengevolge van haar been breuk Deze voorstellingen zullen nu op 8 en 11 Mei plaats vinden Op grond van een 2-jarig onder zoek naar de praktische resultaten werd zaterdag in Utrecht een bewys vnn genezend vermogen" uitgereikt, nan de heren J. J, van der Krogt en H Moll te Leiden. De heropening van dc geheel ver nieuwde speeltuin van „Noorderkwar tier" zal zaterdag 25 februari te 4 uur plaats vinden.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3