Prof. Van Rijssel inaugureerde als hoogleraar pathologie Portugal: de tuin van Europa Geringe toename arbeidsreserve Nieuwe openbare (nood) school in Morskwartier geopend Rijksinspecteur J. Maehielsen acht deze school „geen gelukkige uitvinding"" 94ste jaargang Zaterdag 18 februari 1956 Tweede blad no. 28760 Opvolger wijlen prof. Lignac Naast mes en microscoop nog nieuwere hulpmiddelen In het Groot Auditorium van de Leidse Academie aanvaardde gis termiddag prof. dr. Th. G. van Rijssel, eertijds hoofd van de patholo gische afdeling van het Kanker Centrum, het ambt van gewoon hoog leraar in de pathologie aan deze Universiteit als opvolger van prof. Lignac, de Leidse hoogleraar die enkele jaren geleden omkwam bij de KLM-ramp van de Triton in Ierland. De inaugurele oratie van prof. van Rijssel droeg als titel .Naast mes en microscoop" en behandelde in vogelvlucht het terrein en de ontwikkeling der hulpmiddelen en nevenwetenschappen van de ziekte kunde. Tussen de biologische en klinische richtingen in de geneesl*ide. aldus prof. Van Rijssel. ligt eenWoot studie gebied waarop beide richtingen steu nen: de pathologie, de studie van ziek ten en ziekteverschijnselen, van de af wijkingen en veranderingen die bij ziekte ontstaan in de bouw en functies van de delen van het menselijk lichaam. De pathologie heeft eerst in de laatste decennia een redelijke ontwikkeling doorgemaakt, dank zij de chirurgische en optische evolutie. De vraag is thans echter, of de pathologische anatomie naast mes en microscoop nieuwe middelen zal vinden om door te dringen in de vormverande ringen. die bij ziekte ontstaan. Wie zich hierover op de hoogte tracht te stellen, aldus spreker, bemerkt al spoedig dat zich van verschillende zijden inderdaad nieuwe mogelijkheden voordoen. INSTRUMENTARIUM In de eerste plaats noemde prof. Van Rijssel de ontwikkeling van een steeds verfijnder instrumentarium, zowel wat betreft het vervaardigen van coupes als de waarnemingstechniek b.v. via de elektronenmicroscoop. Mede dank zij die verbeteringen is men b.v. thans doende, zich een beeld te vormen van de sub-microscopische inrichting van onze weefselcellen, waardoor men een beter inzicht zou kunnen krijgen in de bouw van normale weefsels en dus ook in de ziekteverschijnselen op dit terrein. Als voorbeeld sprak prof. Van Rijssel over het onderzoek naar virus in kanker cellen. SCHEIKUNDE Als een tweede nieuw ontwikkelings terrein noemde prof. Van Rijssel de scheikundige vorderingen der laatste tientallen jaren, vooral op het gebied van de biochemie Ook ten aanzien hiervan heeft de technische ontwikke ling een grote rol gespeeld. De moge lijkheden om bepaalde stoffen in weef sels en cellen aan te tonen, zijn door die technische ontwikkeling talrijker en nauwkeuriger geworden. BIOLOGIE Hebben fysica en chemie derhalve nfeuwe instrumenten en methoden ter beschikking gesteld van de pathologie, ook de biologie heeft aan de expansie en ontwikkeling van het gebied der pathologie een belangrijk aandeel bij gedragen. Het belangrijkste aspect van die bijdrage ligt niet op het gebied van morfologische methodiek, maar heeft een onmiskenbaar zeer groot belang De rector magnificus prof. dr. A. E. van Arkel (links) wenst prof. Van Rijssel geluk tijdens de receptie na de oratie. In liet midden de echtgenote van de geïnaugu reerde hoogleraar. (Foto L D /Van Vliet.) voor alle experimentele onderzoekingen. Spreker wees bij zijn beschouwingen over dit aspect van de moderne patho logie op de moeilijkheid, dat de indi vidualiteit tot een der grootste wonde ren van de levende natuur behoort, en dat deze ook de conclusies over waar nemingen zo moeilijk maakt. Niettemin liggen dank zij de nieuwere ontwikke lingen ook op dit terrein mogelijkheden om uit die individualiteit objectieve conclusies te trekken. Naar aanleiding van de biologische aspecten der pathologie kwam prof. Van Rijssel nogmaals terug op het kanker- vraagstuk om tenslotte iets te zeggen over de eisen die personeel en mate rieel gesteld moeten worden aan het moderne pathologische onderzoek. Na de oratie, die door zeer velen werd beluisterd, vond in het Academiege bouw de gebruikelijke receptie plaats. Pompeii in de literatuur Voordracht van prof. dr. H. G. Beyen In de ledenvergadering van de Ned. Maatschappij van Letterkunde heeft gisteravond prof. ar. H. G. Beyen een voordracht gehouden over „Pompei! in de literatuur". Spreker verdeelde zijn onderwerp in tweeën.' nJ. „de literatuur in Pompeii" en „Pompeii in de literatuur". Op deze avond kwam voornamelijk het eerste on derdeel aan bod. Het tweede vraagt ten dele nog een nader onderzoek en is bo vendien te uitgebreid om in zo korte tijd besproken te worden. In Pompeii, een bloeiende provincie stad. moet een levendige belangstelling voor dramatische, epische en elegische poene bestaan hebben. Dat blijkt om te beginnen uit talrijke wandschilderingen en reliefs. Maar deze vormen niet altijd een betrouwbare bron. Vaste grond onder de voeten geven de zgn „graffiti", op de muren gekrabbelde inscripties, waaron der herhaaldelijk citaten uit bekende dichters( o.a. Vergilius. Ovldius. Proper- tiusi en eigen gemaakte versjes voorko men. Ook aanhalingen uit tragaedie, co maedie en mimus ontbreken niet. maar zü zijn niet zo talrijk als de vele afbeel dingen van dramatische scènes in de wandschilderkunst zouden doen vermoe den. Er zijn enkele Griekse verzen als graffiti overgeleverd <in het bijzonder vallen enige epigrammen opi. maar hun aantal is toch opvallend gering. Bijna alles is Latijn. Het onderwerp „Pompeli in de litera tuur" is zeer omvangrijk. De stad is vóór en na haar ondergang in 79 na Chr. het voorwerp van belangstelling bij be kende dichters en schrijvers van de oud heid «o.a. Cicero. Martialis. Statius, Pli- mus de Jongere). De laatste gaf in twee brieven aan Tacitus een suggestieve be schrijving van de ramp van 79 n. Chr. In de laatste eeuwen der oudheid ver vaagt de herinnering aan de ramp. die de gemoederen der tijdgenoten zo diep had getroffen. Eeuwen van diep zwijgen volgen, totdat Pompeii in 1748 wordt ontdekt. Van dat ogenblik trekt het wonder der herrijzende stad de aandacht van vele prozaïsten en dichters. Spreker eindigde met enkele passages uit de literatuur der laatste twee eeu wen (Schiller. Taine, Dickens. Vosmaer en Maiuri) te vermeiden en kort te ka rakteriseren. EERVOL ONTSLAG VOOR BELASTING-INSPECTEUR Aan de ontvanger van "s Rijks belas tingen. J. Smit. ter inspectie der belas tingen te Leiden. 2de afdïling, is op zun verzoek met ingang van 1 juni 1956 eervol ontslag uit 's Rijks dienst ver leend. igez. Med.-Adv.) Een waas van geheimzinnigheid omhult de modelijn voor 1956. Wat zal Parijs dicteren? Nog even 5 en we zullen het weten. Libelle van 25 Februari licht vast een tipje van t de sluier op: de nieuwe hoeden 5 voor lente en zomer worden u in woord en beeld gepresenteerd 5 door onze Parij se medewerkster. 5 Op diezelfde datum begint de Boekenweek. En Libelle inter- i viewde de enige vrouw in Neder- land, die drie boekhandels bezit: Marjan Diek uit Vroomshoop. De t vrouw voor wie elke week Boeken- 5 week is! Voor wie is de aaim Jules de Corte geen begrip? In hetzelfde nummer vindt u een geschreven portret van deze t blinde zanget. Libelle - Nassauplein 7 - Haarlem ...dl bord anno 1956 Zon en warmte tegemoet K. O.-ers met Simon de Waard op reis Kennelijk aangetrokken door de zuidelijke warmte en de zon waren zeer vele K. en O-leden gisteravond naar de Stadszaal getrokken, waar In de foyer, die stampvol was. de bekende „reiziger" Simon de Waard een lezing met kleuren dia's en kleurenfilm hield over Portugal. Een land. dat met recht de tuin van Europa genoemd kan worden. Een land ook. waar wij In Nederland eigenlijk nog maar weinig van weten. Maar na gisteravond kan dat van de K. en O.'ers althans niet meer gezegd worden. Want Simon de Waard is niet alleen een boeiend spreker, maar daar naast ook een uitstekend fotograaf en cineast. In de maanden mei en juni van het vorig jaar heeft hy door Portugal gereisd, van Minho in het noorden tot Algarve in het zuiden, van de Atlanti sche kust tot aan de Spaanse grens. Met dit land vertoont Poitugal op enkele punten wel overeenkomst, doch er zyn toch grote verschillen. Na de kale dorre droogvlakten in het noorden van Spanje Uit de standencyfers van het aanbod van werkkrachten bij het Gew. Arbeids bureau blijkt, dat van een zij het ge ringe toename van de totale arbeids reserve sprake is. Gaf de totaalstand op 4 februari 405 aan, op 11 februari be- droig het aanbod 435. n.l. 390 geheel werklozen en 45 op objecten voor aan vullende werken tewerkgestelden. De stijging van het aanbod is voornamelijk Jaarvergadering Maatschappij voor Toonkunst Tijdens de jaarvergadering der Maat schappij voor Toonkunst, gehouden on der leiding van de voorzitter, de heer C Grijpma, bracht de secretaresse, me vrouw M. H. J. Teebaal—Hulsekamp haar jaarverslag uit. alsmede dat van het Toonkunstorkest en het Toonkunstkoor, zulks over het tijdvak 1 september '54— 31 augustus '55. Op deze laatste datum bedroeg het aantal leden der Maat schappij 296 fv.J. 256) en het aantal leer lingen der Muziekschool, met inbegrip van die der balletklassen en die uit de omliggende gemeenten, 973. Er waren 100 leerlingen meer ingeschreven dan het voorgaande jaar. De Maatschappij organiseerde, dne concerten, die alge meen zeer ^gewaardeerd werden: de jeugdconcerten mochten zich in een enorme belangstelling verheugen. De muziekbibliotheek, die voor een algehele reorganisatie staat, bevat thans niet minder dan 6000 werken, w.o. zeer waar- eivolle. Het Toonkunstorkest o.l.v. Henk Geimaert ontwikkelde grote activiteit, evenals het Toonkunstkoor o.l.v. Iskar Aribo, dat zelfs ingeschakeld werd in het Holland Festival, hetgeen als een hoge eer beschouwd mag worden. Het neemt een belangrijke plaats in het cul turele leven van Leiden in. De penning meester. de heer L. Molijn. bracht zijn financieel verslag uit. Beide verslagen werden goedgekeurd onder dankzegging. D* voorzitter bracht nok zijn grote er kentelijkheid over aan de directeur, de heer Geimaert. voor diens voortreffelijke le'ding. De commissarissen, mevrouw M. H. J. Teebaal. mej. A. M P. H. Coebergh en ïr. W. H. B. van Dunné, die aftredend doch herkiesbaar waren, werden herko- Hoewel de rijksinspecteur van het Onderwijs in de inspectie Leiden, de heer J. Maehielsen, en met hem de vertegenwoordiger van de afdeling Leiden van de Ned. Onderwijzersvereniging, de heer Rcijs, de gistermiddag aan de Storm Buy- singlaan geopende nieuwe openbare lagere school, die slechts een tijdelijk ka rakter draagt, „geen gelukkige uitvinding achtte", heerste er in de kringen van het Leidse openbare onderwijs toch grote voldoening over de uitbreiding, welke door de opening van deze school aan dit onderwijs is gegeven. Ondanks deze noodoplossing - in- en exterieur van de school zijn uit eenvoudige middelen sa mengesteld - heerste er deze middag in de kringen van het openbaar onderw-ys toch grote dankbaarheid, dat wederom een vierklassige ruimte aan dit onderwijs kon worden toegevoegd. Het gemeentebestuur, dat in deze tüd met handen en voeten gebonden is aan de beperkende bepalingen t.o.v. de scholenbouw, ont ging deze middag toch ook weer niet een woord van lof voor de totstandkoming van dit gebouw, dat wat de meubelerlng betreft degelijk, modern en fris is inge richt. Indien wij op deze eigenschappen letten, moet het voor het nieuwe hoord, de heer G. J. Beumer, tot aan de paasvakantie verbonden aan een openbare school in de gemeente Rozendaal (Gld.), een groot genoegen zijn om zijn krach- van hoofd en hart aan deze nieuwe schoolgemeenschap te geven. In de eerste tijd zal de heer Beunier zijn krachten moeten geven aan een kleuterklas en de eerste drie klassen van de lagere school, waarbij hij zal worden geassisteerd door de heer J. van Leeu wen. tot voor kort onderwijzer aan de school aan de Damlaan, en mej. J. Swierstra. Het „materiaal" voor zijn school is afkomstig van de school aan de Damlaan (hoofd de heer J. Fluyt), welke school op haar beurt door deze opening weer ruimte krijgt om de leer lingen, die thans zijn ondergebracht In de ulo-school aan de Plesmanlaan. op te vangen. Onder de vele aanwezigen, die de- ope ning van de school aan de Storm Buy- slnglaan bijwoonden, jnerkten wij o m. op de gemeentelijk inspecteur van het onderwijs, de heer J. Swanenburg, de rijksinspecteur, de heer J. Maehielsen, de chef van de afdeling onderwijs, mr. dr. J. Roosenschoon, de heer Van Weer- lee. als vertegenwoordiger van de afde ling Leiden van de Vereniging van Hoofden van Scholen, de heer J Over- duin namens de Geref. Schoolvereniging, de heer Adrichem als afgevaardigde van liet R.-K. Schoolbestuur, lr. IJ. Lem en de heren J. Voorbach en Trouwee na mens de Dienst van Gemeentewerken, mevr. Booy. lid van de Adviesraad, dok ter Sollewijn namens de Gem. School- artsendienst, mr. F. D. L. Gunning, be stuurslid van de Rudolf Steinerschool, de heer Smit namens de Centrale Ou derraad en een deputatie van de Ouder commissie van de school aan de Dam laan. Na een inleidend woord van de heer Fluyt. verrichtte de heer Swanenburg, die ditmaal in de plaats trad van de verhinderde wethouder van Onderwijs, de officiële opening. De heer Swanen- Over de houw en inrichting van deze houten noodschoot aan de Sivm Buysingstraat waren bij de officiële opening de meningen verdeeld, het geen te begrijpen valt. (Foto L.D./Van Vliet.) burg, die zeer dankbaar was. dat weder om vier lokalen aan de schoolruimte konden worden toegevoegd, achtte een dergelijk noodgebouw een grote uit komst Volgens spreker zijn "er in Lei tien permanente gebouwen die wat In deling en inrichting betreft, heel wat minder zijn dan de thans te openen school, welke as. maandag voor de schooljeugd opengesteld zal worden. Volgens spreker is een woord van ge lukwens aan het Gemeentebestuur dan ook zeker op zijn plaats. Woorden van dank richtte spreker vervolgens tot de Dienst van Gemeentewerken, die aan de voorbereiding en uitvoering van de plannen zo veel aandacht heeft besteed. Nadat de heer Swanenburg ook de schoolhoofden, de heren De Wilde (school Plesmanlaan) en Fluyt. in zijn woord van dank had betrokken, wenste hy het nieuwe schoolhoofd, de heer Beumer. een periode van bijzondere groei in het belang van het kind en het onderwijs toe. EEN EENVOUDIG GEVAL De heer Maehielsen, rijksinspecteur van het onderwijs, die deze school, zo als gezegd, „geen gelukkige uitvinding achtte", was evenwel toch verheugd, dat met deze school het aantal lokalen voor het openbaar onderwijs weer was uitgebreid. Spreker, die ln zijn kwali teit van rijksinspecteur al vele malen geroepen was in zijn inspectie de ope ning van magnifieke scholen bij te wonen, vond deze school „maar een eenvoudig geval", ofschoon hü zeer veel waardering had voor de moderne, degelijke en frisse uivoering van het M'lioolineubilair. De heer Maehielsen, die ervan overtuigd was, dal het I.eld- se Gemeentebestuur alles op alles zet om aan vergunningen tot scholenbouw te komen („helaas moet Leiden met minder genoegen nemen"!was de me ning toegedaan, dat het Gemeentebe stuur ook In de toekomst nog wel rijn toe te schrijven aan afloop van W( zaan-.heden van tijdelijke aard Een analyse van het aanbod naar soort en aard der werkloosheid levert het volgende beeld op: Wrijvingswerk loosheid 185, sc-izoemverkloosheid 120, minder gesohikten, w.o. 70 minder va. lieden 115 en overige vormen van werk loosheid 15. De vraag bleef vrijwel constant en be liep ruim 300. waarvan 70 aanvragen be trekking hadden op jeugdigen, 15 t/m 18 Jaar. JEUGDBEMIDDELING De behoefte aan Jeugdige arbeids krachten is nog steeds groot", teiwijl het aanbod gering is. Wat deze categorie be treft kan van een disharmonie tussen vraag en aanbod gesproken worden. De rusteloosheid van een deel der jeugd openbaart zich dag aan dag. terwijl bo vendien bij velen de realiteitszin ont breekt Dit blijkt uit de opvattingen, welke de jeugd in het algemeen zich heeft eigen gemaakt omtrent toekomst en verantwoordelijkheid. Bij de keuze van beroep bekommeren de jongelui zich helaas meer om de directe resultaten van hun arbeid in loon uitgedrukt, dan wel om de mogelijkheden. welke een bepaald beroep voor de toekomst biedt. In vrij wel alle bedrijfstakken in de meest uit eenlopende beroipen bestaat voor Jeug digen rulmé tot goede plaatsingsmoge- lijkheid. "vn er enkele te noemen: ln de metaalindustrie, o.a. leerling bankwer kers, leerling draaiers, leerling elektri ciens. vervolgens leerling banketbakkers, winkel- en slagersbedienden, expeditie- personeel, In de textielindustrie, leerling wevers, leerling spinners, spoelers, etc. Dat dit sleöhts een greep is uit de vele beroepen, welke voor de jongelieden openstaan, behoeft geen betoog. Het is ln dit verband dan ook niet van be- lang ontbloot om bij herhaling te wijzen op het Nazorgwerk, dat bedoeld is voor jeugdige arbeiders, die weliswaar reeds in het arbeidsproces zijn opgenomen, doch die nog te kampen hebben met aanpassingsmoeilijkheden. Voor hen kan een gesprek met de Jeugdbemiddelaar van groot nut zijn. Elke vrijdagavond van 78 uur. kunnen zij zich bij deze bemiddelaar vervoegen. Het aantal ais geheel werkloos Inge schreven vrouwen vertoonde een stijging n.l. van 70 tot 80. De vraag onderging vrijwel geen wijziging en bedroeg 300. waarvan ongeveer 35': betrekking had op Jeugdigen, 15 t/m 18 jaar. toevlucht tot scholen als de thans ge opende moet nemen. In Leiden, en ook elders, zal men in de naaste toe komst maar heel weinig permanente scholen kunnen bouwen. Dat Leiden zeer binnenkort nog vier permanente schoolgebouwen (de aula-scholen Red.) aan zjjn schoolbezit kan toevoegen achtte de heer Maehielsen een bijzon der voorrecht. Bovendien zal over eni ge tjjd in de Storm Buysingstraat nog een tweede noodschoo! geopend kun nen worden. Hiermede is Leiden in deze buurt, aldus de heer Maehielsen, voorlopig onder dak, hetgeen nog niet van Iedere Leidse wijk kan worden ge zegd. Spreker heette tenslotte de heer Beu mer welkom in de Leidse inspectie, waar aan hij de wens verbond, dat ook de heer Beumer van deze school iets mo derns (doch dan altijd binnen de gren zen, welke het onderwijs stelt) zou we ten te maken. Woorden van gelukwens en dank spraken vervolgens de heren J van Leeuwen, onderwijzer aan de te openen school de heer Reijs namens de afdehng I-eiaen van de Ned. Onderwijzersvereni ging, die de verwachting uitsprak, dat deze nood school geen lang-tijdclijk ka rakter zou dragen, de heer Van Weerlee. als vertegenwoordiger van de afdeling Leiden van de Vereniging van Hoofden van Scholen, en de heer Fluyt. die in een sympathiek woord zijn „buur" de heer Beumer. hartelijk welkom heette en reeds bij voorbaat zijn medewerking verandert het landschap zodra men Por tugal bereikt. De hoofdstad Lissabon is een verrassing. Het is een prachtige luxe stad, die evenals Rome op zeven heuve's is gebouwd. De stad heeft schitterende avenuen en pleinen met vele monumen ten en standbeelden. Vooral in de hoofd straten wandelt een mondain publiek. Er zijn moderne woonwijken in prachtige pasteltinten. En overal ziet men er bloe men; enorm veel geraniums. Het boven deel van de stad is karakteristiek dooi de oude schilderachtige straatjes Po pulair is er de visvrouw. Daar 6° lonen er laag zijn en het prijspeil er bijna ret zo is als bij ons. is de vis. omdat die goedkoop is. een volksvoedsel bij uitne mendheid. De kust. van Portugal, die naar spre kers mening zeer mooi is. is rotsachtig met daartussen de stranden. Het zeewa ter is er echter tot en met de maand juni zó koud, dat er nauwelijks in ge zwommen kan worden. De maanden voor het eohte strandleven zijn Juli en augf -. tus. De tweede stad van het land is Oporto. Dit is meer een havenstad, zeer bekend ook om de wjjn Coïmbra is de derde stad van het land. Vroeger was het de hoofdstad. A's schadevergoeding voor dtt verlies heeft Coïmbra een universiteit gekregen, die op één na de oudste van Europa Is. Van zelfsprekend drukken de 1500 studentm op deze stad hun stempel In het oosten van het land vindt men geen enkele grote stad. De boerderiGi zien er over het algemeen, zowel bu:t«n a's bmnen keurig uit Wat dit betreft vormt Portugal een gunstige nitzono-- rlng op andere zuidelijke landen In die kleine stadjes in hef oosten liikt het alsof de tijd er eeuwenlang heeft st !- gestaan. Het zuiden is bekend om de kurkeiken, waarvan men er hele bossen vindt. Eenmaal In de nesen jaar worden de stammen geschild Kurk is een be langrijk exportartikel. Zomer en winter staan d? kurkeiken ln blad. In februari bloeit er ook de amandelboom Het zui den ls verder nog bekend om de vis vangst. sardines en tonijn, en ook om de zoutwinning. En zo zwierven met Simon de Waard de K. en O.-leden kris kras door Por tugal, dat zeer zeker nu een warm plaatsje in hun hart zal hebben ver kregen. Nieuwbouw Diaconessenhuis Het actie-comité voor de nieuwbouw van het Diaconessenhuis z:et met het be stuur van dit huis niet alleen vol span ning uit naar de bouwvergunningen, die vermoedelijk dit Jaar zullen afkomen, dooh zet tevens alle zeilen by om tot een zo groot mogeiyk financieel resul taat voor het steunfonds te komen. Na de zo zeer geslaagde zangavond in de Pieterskerk, volgt thans as woensdag in de Stadsgehoorzaal een feestelijke bij eenkomst, waartoe Sempre Avanti's „Jong en Jolig" zijn medewerking heeft toegezegd. Behalve dat dit bekende ge zelschap zich deze avond ln een show van populaire melodietjes zal presente ren maken ook het radiosp?l „Trek aan de bel" en een dirlgeerwedstrUd een on. derdeel van het programma uit Ds. B C. Visser uit Oegstgeest, voorzitter van het landelijk actie-comité, zal een inlei dend woord spreken. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Hoewel het weer nog weinig aanlok kelijk schijnt voor een autotocht van de ouden van dagen, is het comité al weer druk bezig met de voorbereiding. De volgende week wordt een huis-aan-huis- collecte gehouden, welke op zaterdag 25 dezer besloten wordt met een straatcol lecte. Waar deze inzameling een van de voornaamste bronnen van Inkomsten vormt en het comité geheel en al afhan kelijk Is van vrywilllge bydragen, hoopt en vertrouwt het dat ook ditmaal de gaven ruim zöllen vloeien, zodat geen der (ln 1955 bijna 1100) gegadigden be hoeft te worden afgewezen. toezegde. Hoewel spreker de voorkeur geeft aan één grote openbare school ln êén wijk, met niet te grote klassen en een ambulant hoofd, ziet hy onder de gegeven omstandigheden de thans ge kozen oplossing als de Juiste. Vermoede lijk treedt hierin thans uit verlies winst tevoorschyn. De beer Beumer, die met groot enthou siasme over enige tyd zyn functie hoopt te aanvaarden, sprak tenslotte een dankwoord, waarin hy reeds by voorbaat de medewerking van allen in riep. In zyn nieuwe functie zal bet hem er om te doen zyn het openbaar onder was en het kind te dienen.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3