ROTERSEPT ADVERTEREN DOET VERKOPEN HYPOTHEEK yoorschoten wil plannen maken voor de houw van woningen Loop der bevolking te Leiden ROTERSEPT verdrijft keelpijn direct! winkelhuis HUIS Raadsagenda niet lang, wel belangrijk Hoewel de agenda voor de gemeenteraad niet zo lang is als we de laatste tijd wel gewend waren, lijkt het ons toe, dat het toch geen korte vergadering zal worden- Speciaal het voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de algemene politieverordening kon wel eens een „kluif" blijken, hoewel deze wijzigingen binnenskamers behoorlijk voorbereid zijn, omdat deze reeds zeer lang op stapel staat. WOENSDAG 15 FEBRUARI Uit de raadsstukken blijkt verder, dat een der raadsleden een aantal amende menten had ingediend, die gedeeltelijk ingetrokken en gedeeltelijk, na een be spreking in de commissie, overgenomen Zijn. Maar ook heeft dit raadslid nog enkele amendementen gehandhaafd en daarover zal de raad zich dus dienen uit te spreken. MEER WONINGEN IN DE VLIETWUK De raad heeft reeds in april 1955 I 4.700.— beschikbaar gesteld voor het maken van een schetsplan voor totaal 185 woningwetwoningen in de Vlietv, en f. 13.900.voor de nadere uitw king van een plan voor 60 woningen. Nu blijkt dat op het terrein gelegen tussen het verlengde van de Tolstraat en de sloot van „Nieuw-Voordorp" 180 woningen kunnen worden gebouwd. B en W. willen nu een plan voor 180 woningen bestedingsklaar maken. De totale kosten van architecten-honora rium en verschotten worden geraamd op f 38.000.Er zal dus een aanvullend krediet van f. 19.400.beschikbaar moe ten worden gesteld. B. en W. willen op zeer korte termijn bij het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting een plan indienen van 89 eengezins- en 16 flatwoningen. Verwezenlijking van dit plan wordt mogelijk geacht indien gebruik wordt gemaakt van een aan het Ministerie van Marine toegewezen woningcon- ingent. B. en W. hebben de raad een zeer uitvoerig voorstel gedaan ter zake de aanleg van een nieuwe straat in het industrieterrein bij de Dobbeweg. Dit staat in verband met de aankoop van gronden door de Handelmaatschappij ..Novitas" N.V. te Den Haag in het ver lengde van de Dobbeweg. De N.V. „Novitas" heeft zich bereid verklaard de voor het van gemeentewege aanleggen van de straat benodigde gelden en gron den aan de gemeente over te dragen. Om de voorgeschreven breedte van 10 meter te verkrijgen moet echter een gedeelte van de juist overeengekomen verkoop van grond aan de N.V. Indumii worden behouden door de gemeente. Dit blijkt op geen moeilijkheden te stuiten als de raad ermee akkoord gaat. dat deze grond niet eerst door de N.V. „Novitas" wordt gekocht en daarna om niet aan de gemeente wordt overgedra gen. B. en W. zien n.l. de mogelijkheid via de aan te leggen weg het industrie terrein in noordelijke richting uit te breiden. B. en W. stellen voor de aan te leggen 6traat de naam „Weteringstraat" te geven. VERPACHTING TENNISBANEN Ook het voorstel tot verpachting van de tennisbanen aan een ingezetene van Voorschoten, t.w. de heer W. P. J. van der Bijl. Leidseweg 108, sport leraar en gediplomeerd tennlsleraar, zal nog wel wat bespreking vergen. Ook dit voorstel hebben B. en W. zeer nitvoerig gemotiveerd. De exploitatie van het gehele sport veldencomplex is nog niet door de raad geregeld. De heer Van der Bijl wenst evenwel een spoedige beslissing en daarom komen B. en W. met dit afzon derlijke voorstel. De jaarlijkse pachtsom zal f. 30C.. bedragen. Alle lasten voor onderhoud komen voor rekening van de pachter. Eventuele meerdere huuropbrengst dan de geraamde f 6400 zal voor 50% ten bate van de gemeente moeten komen tot een maximum van f. 1000.Een „vrij" bedrag van f. 400.— willen B. en W. daarbij in acht nemen. B. en W willen de op te stellen pacht overeenkomst voor de duur van 5 jaren geldig laten zijn. B. en W. hebben aan twee firma's, die gespecialiseerd zijn in de bouw van kleedgelegenheden bij tennisbanen, prijsopgave verzocht voor het leveren van een geheel uitneembare. dubbelwan dige kleedruimte, bevattende een dames- en een herenkleedkamer, een tweetal douchegelegenheden, enz. De voordelig ste aanbieding is die van de firma Ver meulen uit Mill (N.B.) voor f. 6.735. Daarbij komt f. 3.265.voor schilder werk. aanleggen van lichtpunten, e.d. De raad wordt voorgesteld f. 10.000 beschikbaar te stellen voor deze kleed gelegenheid. SUBSIDIES In een 7 pagina's tellend voorstel doen B. en W- suggesties aan de raad voor verlening van subsidies. De voorstellen luiden beknopt: 1. aan de Stichting Gezondheidszorg voor 1956 te verlenen: a. f. 1.per lid-gezins hoofd; b. een toeslag van 5% op de contributie: c. 2 x f. 200 voor de con sul tatiebureaux en d. voor de perso neelslasten 30% van f. 4.451 40. Boven dien aan de drie kruisverenigingen f. 4.811.77, waardoor de totale bijdrage verhoogd wordt van I. 5.407.50 met f. 3.888.94 tot f. 9.296.44 2. handhaving van de subsidie aan de plaatselijkè harmonie- en fanfarekorpsen: 3. f. 25. voor het Felix-fonds van de Ned. Ver. van Brandweercommandanten; 4. afwij zend te beschikken op de verzoeken van Pro Rege en de Centrale van Kath. Militaire tehuizen; 5. aanmoedigings subsidies te verlenen aan de plaatselijke toneelgroepen indien zij deelnemen aan toneelcompetities; 6. verhoging van het subsidie aan de stichting voor maat schappelijk werk in Zuid-Holland met f. J00.7. subsidie te verlenen aan het St. Agnes-lvceum te Leiden als bijdrage in het tekort gerekend naar het aantal uit Voorschoten afkomstige leerlingen; 8. de bijdrage voor het nazorgwerk van de dr. Van Voorthuysenstichting te Leiden en de Cornells Musiusstichting te 'Leiden te verhogen tot f. 20.per jaar per uit Voorschoten afkomstige leerling; 9. de verzoeken van de R.-K. sportverenigingen om subsidie in samen hang met die van de plaatselijke pad vinders- en padvindstersgroepen nader te bezien. Met het oog op het medegebruik van de 2e gymzaal door plaatselijke vereni gingen is het gewenst in die zaal een driedelige kast te maken. Bovendien zal voor het schoonhouden een warm waterboiler en een industriestofzulger aangeschaft dienen te worden. De aan schaffing van deze zaken plus stoelen en tafel voor de leraarskamer, een elek trische klok. papierbakken en twee brandblusapparaten wordt geschat op f. 1800.—. Oude Rijn wordt opengebroken Het plan om de vaarroute van Am sterdam naar Leiden via de Kaag open te breken is niet ten uitvoer ge bracht. Hedenmiddag echter zal de jjsbreker „De Walvis" uit Amsterdam vertrekken teneinde het vaarwater over Ringvaart, Wetering, Braassem- mermcer, Heimanswetering via Wou- brugge, 's Molenaarsbrug in de rich ting Leiden (Oude Rijn) open te bre ken. Men zü gewaarschuwd! Scholieren reden schaats De leerlingen van de beide openbare lagere scholen hebben onderlinge schaatswedstrijden gehouden. Daarvoor had een der leerkrachten, ge assisteerd door enkele ouders in de mid dagpauze een flinke baan op de Vliet sneeuwvrij gemaakt. Het ijs bleek goed te zijn. Per klas waren prijzen beschikbaar ge steld. die gewonnen werden door: Meisjes: Klas 1: 1. Inamia van der Willigen. 2. Treesje Sander, 3. Tmeke Zwart. Klas 2: 1. Neliy Querreveld, 2. Leni Jansen, 3. Annelies Servaas. Klas 3: 1. Petra Verduyn Lunel, 2. Elza Alblas, 3. Corrie Klauke. Klas 4: 1„ Karin Riethof, 2. Gerda. Middelkoop, 3. Hannie Versluys. Klas 5: 1. Truus Nasveld, 2. Willy van s. 3. Els Kuyl. Klas 6/7: 1. Cobie van Beek, 2. Wil v. Heusden 3. Willy Kloezen. Jongeris: Klas 1: 1. Rudie Verduyn Lunel, 2. Michael Bos Klas 2: 1. Henk van der Horst. 2. Eel- Sietsma, 3. Cor Kloezen. Klas 3: 1. Jan de Reede, 2. Siemon Zwart, 3. Luuk Wiertsema. Klas 4: 1. Piet de Reede, 2. Joop Schipper. 3. Hans Bos. Klas 5: 1. Rob Uyterlinden, 2. Hans Hilkhuyzen, 3. Rudie v. d. Meij. Klas 6/7: 1. Wim van Li en. 2. Huub Verhage, 3. Jan Willem Hoekstra. Ook de kinderen die niet meereden •aren in groten getale naar het ijs ge komen. Verschillende ouders kwamen bovendien de verrichtingen van hun kroost op de gladde ijzers gadeslaan. AGENDA RAADSVERGADERING De gemeenteraad van Voorschoten vergadert a.s. vrijdag 17 februari 's avonds om kwart over acht. De agen da vermeldt o.m.: verkoop van een stukje weg aan Stikvoorts Bouwbureau; be schikbaarstelling van een aanvullend krediet van f. 1800 ter completering van de inventaris van het tweede gymnas tieklokaal; beschikken op aanvragen om subsidie van diverse verenigingen en instellingen; beschikbaarstelling van een krediet van f. 10.000 voor de bouw en inrichting van een kleedgebouwtje met kantine bij het gemeentelijk tennisba nencomplex: onderhandse verpachting van het gemeentelijk tennisbanencom plex; aanleg van een straat nabij de Dobbeweg ten behoeve van de industrie: beschikbaarstellen van een aanvullend krediet van f. 19.400 ter voorbereiding van de woningbouw in de Vlietwijk; vaststelling van een nieuwe algemene politieverordening. DAMNIEUWS De uitslagen van de deze week ge speelde wedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Voorschoten lulden: Eerste klasse J. van Bemmelen—Weg gen 1—1; J. v. d. VlekkertJ. v. d. Vel den 20; Oostergov. d. Meij 0—2; B. van Bemmelen—Storm 2-Lo; Oudshoorn Stauthamer 20; H. v. d. Velden—de Lange 02: Zitmande Bruijn 1—1. Tweede klasse: Knol—van Egmond 0—2; Van DelftOosterom 20: Wes terbeek—H v. d. Vlekkert 2—0 De woningcommissie vergadert deze week op donderdagavond in plaats van op woensdag. Donderdag is tevens de avond, waarop deze commissie spreekuur houdt. Nogmaals: helpt de vogels Sneeuw en ijs maken het de vogels onmogelijk in de natuur nog voedsel te vinden. Wanneer de mens geen hulp biedt, zijn vele dieren onherroepelijk ten dode opgeschreven. Mogen wij nogmaals onze lezers en le zeressen opwekken om de behulpzame hand te bieuen en voedsel te strooien, bü voorkeur op plaatsen, welke van te voren sneeuwvrij zijn gemaakt, In het Galgewater, een van de weinige plekken, waai- nog open water te vinden is, wemelt het momenteel van de water vogels. Vele dierenvrienden en -vrien dinnen kan men dagelijks bezig zien brood te strooien, maar de nood in de vogelwereld is zo hoog gestegen, dat meerdere hulp geboden is. Het aantal hongerige dieren groeit met de dag; moge dat ook van de offer vaardigheid en dier lie vendheid van al len, wie deze regelen onder ogen komen, gezegd kunnen worden Communistische infiltratie in Amerikaanse regering James Gorham, die onlangs een functie in de Amerikaanse Raad voor de Burger luchtvaart heeft neergelegd, heeft dins dag aan een commissie van onderzoek uit het Congres medegedeeld, dat hij voor de Tweede Wereldoorlog in geheime com munistische cellen in de regering heeft gewerkt. Gorham was de eerste getuige bü de opening van „een uitgebreid onderzoek naar communistische infiltratie in de regeing" in de afgelopen jaren. Naar Gorham verklaarde, is hü van mei 1934 tot eind 1941 of begin 1942 lid geweest van de communistische partij. Het grootste deel van deze periode had hfj regeringsfuncties bekleed. Gorham noemde meer dan twintig mensen, die hü zei te kennen als Com munisten in de tüd dat bü voor de partij gewerkt had. Voorts somde hü een aantal regeringsinstanties op waarin zü werk zaam waren geweest. Bi) beschikking van de Minister van Verkeer en Waterstaat en de Staatsse cretaris van Onderwijs. Kunsten en We tenschappen ziin voor het iaar 1956 be noemd in de commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrij ging van een diploma als stuurman aan boord van zeevissersvaartuigen en van het bewiis van bekendheid met de be palingen ter voorkoming van aanvarin gen op zee. tot lid de heer H. P. Alla- ries te Wassenaar en tot plaatsvervan gende leden de heren S. Dobbenea en J. Hamersma te Voorschoten, N. de Groot te Oecstgeest. L. van der Plas te Katwijk en C. Varkevisser te Katwljk- aan-Zee. Oostduitse waarschuwing aan Evangelische kerk De Communisten voeren in Oost-Duits land hun bekende tactiek van „verdeel en heers". De voormalige chef van de Oost duitse propagandadienst Gerhart Eisler heeft namelijk in een artikel in de „SachsisChe Zeitung" gepleit voor nauwe, zakelijke samenwerking tussen Rooms- Katholieken en Marxisten om het lüden der mensheid te bestrijden. Hf) noemt o.a. het feit. dat Paus Plus onlangs een Russische methode voor pijnloze beval ling had goedgekeurd. Het zou voor de gehele mensheid zeer nuttig zyn als er een nauwe samenwerking tussen R.- Katholieken en Marxisten zou ontstaan als het vraagstukken van leven en ge zondheid van de mensen betreft. Terwü' het Oostduitse regime dus enerzüds vriendelük lacht naar de (klei ne) R.-K. minderheid in Oost-Duitsland, is tegelijkertüd door de minister van Binnenlandse Zaken, Karl Maron, aan de Evangelisch-Lutherse kerkautoriteiten in Oost-Duitsland een verklaring over handigd. waarin hij waarschuwt tegen het „misbruik van kerkelijke instellingen voor tegen-de-vrede-gerichtc plannen van agressieve NAVO-politici". Leidende In week van 6 t.m. I I febr. '56 GEVESTIGD: G. J. Aarnlnkhof, mag.bed Haarlemmer weg 12; L. Andor en fam.. Dr. Lelylaan 9; H. Besselsen. koopman, w w woonwagen kamp; B. J. I. Bongers. onderwijzeres. Kam. Onneslaan 51; A J Cras. fröbelonderwij zeres, Magd. Moonsstr. 102; C. J. Dlemer, analiste, v. d. Brandelerkade 3; P. Favlcr. cor.troleuse, Pesthuislaan 2; A. Geers, radiomonteur, Hoogl. Kerkgracht. 25; T. GriJpma, Boerhaavelaan 5; M. H. van Gunsteren. Witte Singel 89; J. de Haan, verpleegster. RiJnsb.weg 10; L. Hajas en fam.. timmerman. Dr. Lelylaan 27; J. K. 't Hart. Jeugdleidster. Rijn- en Schle- kade 111 M. Th. Chaudron-Hermsen en fam.. Schutterstr 17; J D Hollem3n. verpleegster. Witte Singel 19; J. M. C. Hoog, Rapenburg 12; J. Hoogervorst, on derwijzeres. Cobetstr. 54; M. J Houtman. Vreewijkstr. 10; H W, .Th. Krans, Zee manlaan 11; J. Kret, kant.bed., Calnnd- straat 29; A. Meertens, hulp 1. d. hulsh., RiJnsb.weg 50; D. van der Meulen, schrij ver I. KM, Druckerstr. 24a; C. J. Moet, msatsch. werkster. Zeemanlaan 1; M. M. L. Molenaar en lam.. Leeuwerikstraat 43; K J Mulder. Rijn- en Schlekade 116 B; T. M. Noordam. verpleegster. Rijnsburger- weg 10; C. van Oeveren en fam.. schipper, Tomatenstr. 1; M. M. Pleters. verkoopster. Melch. Treublaan 23; P. Poot. P. J Marlënpoelstr. 2 B; J. Th. Rejjngoud. Van Bemmelenstrnat 27; J. Slngerllng, korp. zïekenverpl. KM, R. Vlsscherstr. 1; H. P. Sneep, Raamsteeg 5; J. van Steeg, ver pleegster. RiJnsb.weg 10; K. M. Stephan. Witte Singel 88. J. van der Valle. los werkman. Varkenmarkt 7. P. Vegtlng. H. de Grootstraat 18; F. Vópel. glasblaasster. Ballstraat 64; H J Werre. Aalmarkt 20: A. Zevenhoven, hulp ln de hulsh.. Van Bemmelenstraat 20; H. H. J. Zwart. Rljn- uijkstraat 6. VERTROKKEN: P. W. M. van Adrlchem. Lammenschans- weg 5 naar Amsterdam. Des Prêsstr. 8 II; J. Azler en fam, L. v. Deysselstr. 31 naar Australië; H. Benne. Noordelnde 2a naar Amsterdam. Warmoesstr. 21 III; T. J. van den Berg. Beschuitsteeg 1 naar Noordw- hout. Langeveld 25 A; R. M. Berger. Witte Singel 95 naar 's-Gravenhage. Scheve- ningseweg 43; C. Noordermeer. Wagen straat 5 naar Sassenhelm. Hoofdstr. 82; W. Blok. Prlnsenstr. 51 naar 's-Graven hage. Bierkade 15 A; E. van Beek-Van Bohemen. W de Zwjjgerlaan 12 naar Voorschoten, Nw Voordorpstr. 27; J. J. H. d. Boog en fam, Haarlemmerweg 49 C naar Leiderdorp, M. P. Spllnterlaan 19; J. A. L. Brada en fam. Rijnkade 2 naar Harderwijk. Doukerstr 53; R. Brouwer. Roodb.str. 38 naar Groot-Brittannlè; A. J. Eerdmans en fam., J de Wlttstr. 41 naar Ned. Nieuw Guinea. A. van Es. RiJnsb. weg 10 naar Rijswijk Z.-H.. Esdoornstr 18: W. F Fasseur, Wanrdgrt 13 naar 's-Gra venhage, v. Alkomadeln 850: A. E. Feltsma en fam.. De Genestetstr. 21a naar Rot terdam. Zwartewaalstr. 47; J. R. M. van Gils en fam.. Tomatenstr. 70 naar Gojrle, Oude Kerkstr. 8; I. H. van Gorsen, W. de Zwijgerlaan 3a naar 's-Gravenhage. Enge- lenb.str. 214; A. C. Groothoff en familie, Oude Singel 242 naar 's-Gravenhage. Ge raniumstraat 25; J. W. de Grijs en fam.. Coornhertstr. 10 naar Haarlem, v. Klns- bergenstr. 44; W F. Hendriks. Rapen burg 87 naar Heemstede, v. d. Spiegel- laan 12; L. J. van Amsterdam-Heljdt. Lee- mansstr. 41 naar 's-Gravenhage. Koedlel- straat 17 A; J. Holswilder. Potgleterln 22 nr Schoonhoven, H. A. Schreuderstr. 14 B; J. Holverda. Waardstr 8 naar Barneveld, weg 59 naar Warmond, Dorpsstr. 60; C. H. M. G. Klein. Langegrt 40 A naar Benne- broek, Schoollaan 50. C. M. van der Elst- Klulvers, Pr. Frederlkstr. 42 naar Noordw.- hout, Dorpsstr. 50; J. C. M. Lourens. Kogerbeetsstraat 7 naar Utrecht. Cath. singel 101; M. J Lult. P. J. Blokstr. 22 naar Velsen, Zeeweg 354; H. J. Nljssen, Madoerastraat 19 naar Apeldoorn. Fran- kenlaan 70; H. H. Pothoven. Rljnsburger- weg 141 naar Amsterdam. Olymplapleln 172II; A. Rietberg, Vrouwenstg 16 naar Rijswijk Z.-H., Regentesselnan 57; J. F. A. la Rlvléra, H. de Vrlesstr. 32 naar Utrecht. Oudegracht 147 bis; J. Schipper en fam., Groenesteeg 53a naar Rijswijk Z -H.. Ha venstraat 75; C. Sloos en f.un, Zoeterw. Singel 106 naar Katwijk. Kamperfoell- piein 3; IJ. Smit. Fagelslr 26 nr Rheden Gld Eventsenlaan 2; M P. Stet. Oude Vest 45 naar Slttard, Collenberg 1. A. Vermeulen, Herengrt 35 naar Amsterdam. R. Wagnerstraat 1; A. P. de Visser, Hool- grt 97a naar Amsterdam, De Lalresse- str. 6 III; M. J. G. Muller-Vogëlenzang, Ploenstr 24 naar Australië; E. Vos. Rljns- burgerweg 10 naar Haarlem, Batavieren plantsoen 21: J. P. M. van WIJk-van de Watering, RiJnsb.weg 29a naar Oegst- geest. Gerentesselaan 13; B. A Wille en fam.. MariJkestr. 15a naar Alphen a. d. Rijn. W. de Wlthstraat 62; Y. C Wohon. RiJnsb.weg 10 naar Den Helder. Patrijzen- personen van dc Evangelische kerk onder personen van de Evangelische kerk onder steunen actief de NAVO-politiek en dat kan ernstige gevolgen hebben" aldus Maron. De minister beschuldigde opnieuw de Evangelische stationsmissies van spio nage. Voorts zouden Oostduitse boeren zijn verleid tot bezoek van de Westber- lünse landbouwtentoonstelling, waar zij „opruiende pamfletten" tegen de Oost duitse landbouwpolitiek kregen. Naar aanleiding van Evangelische ver klaringen. dat met goddelozen geen vrede en vreedzame samenleving mogelijk is. verklaarde de minister voorts, dat „het tüd wordt, dat kerkvertegenwoordigers zich wat bescheidener gedragen Wij le ven niet meer in de Middeleeuwen toen vertegenwoordigers van het religieuze bijgeloof progressieve opvattingen kon den onderdrukken". Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen door de generale synode (als Sred. toor bultengew. werkzaamheden). H. F. Wesseldljk. Idem voor het secr van de raad voor herderlijke zorg en van die voor kerk en gezin. R Kaptein te Akersloot- L'mmen. Te St. Maartensdijk, a F. Ver- Sunst. prop. te Lelden. Te Veenendaal. J. Poot te Delft. Te Nleuwpoort J. den Hoed. kand. te Barneveld. Bedankt voor St. Anna-Parochle, D. J. Froentjes te Nljega (H.O.N.). GEREF. KEKKEN Tweetal te Kampen (vac. R. de Vries), S. G. Bloem te Sappemeer en dr. A. G. Luiks te Diever. Beroepen te Nes (W.D.) en te Opperdoes. J. v. Wattum. kand. te Breda, Aangenomen naar Bellingwolde. T. Hol- werda te Oldehove. Bedankt voor Ee (Fr.), S. A. Boonstra te Houwerzijl. CIIR. GEREF. KERKEN Te Tholen. H. C. v. d. Ent te Werkendam en B. Bljleveld te Noordeloos. Beroepen te Hengelo (O.). W. H. Velema te Eindhoven. Bedankt voor Smlthvllle (Ontario. Ca nada). M. C. Tanis te Urk. GERfeF. KERKEN (art. 31 K.O.) Bedankt voor Amsterdam-c., W. d# Granff te Glessendam. Voor Neede-Elber- gen, K. D. Gerber te Marlënberg. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 14 februari. Groenteveiling. Waspeen A 1638. Idem B 4042. breekpeeen 11.1011.60. boeren kool 1522, rode kool 9.3013.70. selderie 18—19. KATWIJK AAN DEN RIJN. 14 februari. Schorsenerenvelllng. De veilingvereni ging K. en O. hield de laatste schorse nerenvelllng ln dit seizoen, met een aan voer van 10.000 kg. De opbrengsten waren als volgt: kwaliteit I 77—82, kwaliteit II 49—59, kwaliteit III 2832. RIJNSBURG. 14 februari. Bloemcn- —55, Golden Harvest 70—95, Edith Eddy 80105, Preludium 5565. v d. Eerden 65—90. Joh. Gay 6070. Crater 65—75, Frid. Nansen 5060, Orient Express 140 145, Copland roze 5575. idem blauw 60 75. Superba 6570. Prunus 120130, Campflre 95115. Cordell Huil 145155. Hyacinten met bol: Pink Pearl 1116. L'lnnocence 912. Bismarck 914, Delfts blauw 1012. Ostara 1014. Gemengd 12 17 per stuk. Narcissen 3036, Laurens Koster 3040. Golden Harvest 4053. Early Glory 32—39 f" Jes 2030 per bos. WOERDEN. 15 februari. Kaasmarkt. Aanvoer 3 partijen. Notering 2.202.25. Handel kalm. Iemand die hier was had bij thuiskomst keelpijn Koffiekamer van bioscoop of schouwburg, teveel mensen in te kleine ruimte Ademen, hoesten, niezen in be- 'nauwde atmosfeerja, hier gedijen keelpijn-bacillen gretig! Ze vermenigvuldigen zich bij millioenen. En iedere onbe schermde keel wordt bedreigd. Maar wie Rotersept zuigt, is veiligRotersept-tabletten bevatten een geheel nieuwe, antiseptische stof tegen keelpijn en keelbesmetting! Rotersept werkt prompt. En smaakt prettig. Gazond gebaart Het doosje Rotersept opentablet in de mond. Het gezonde gebaar in trant,.trein, bus of ■bios coop, overal waar veel mensen bijeen zijn. Voor kómen is toch beter dan genezen.' 66 Bij alle Apothekers en Drogisten. 8 5 cl. per doosje van 30 zuigtablelten. GARAGEBEDRIJF „DE GOUDEN LEEUW" VOORSCHOTEN tel. 2814 b.g.g. 2843 FORD Costumeline 1954 FORD Crestline 1954 CHEVROLET de Luxe 1953 ANGLIA 1954 CITROEN Sport 1954 2 CITROEN 2 c.v. 1954 FIAT 1100 1954 TAUNUS 1954 VAUXHALL Velox 1954 2 MORRIS Minor 1953 2 VAUXHALL Velox 1952-'53 RENAULT 4 1951 SKODA 1949 TRIUMPH grand sport '49 CITROEN 1949 ANGLIA 1949 14 VOLKSWAGENS w.o. met radio en roldak 1950'54. VOLKSWAGEN Cabriolet '52 VOLKSWAGEN 8 p. busje '54 Garantie - inruil - financ. Levensverzekering Mij. hoeft op solide woon- en winkel huizen gelden voor le-hypo- theek beschikbaar, rente 3% voor jaren vast. 2c-hypotheek beschikbaar af losbaar in 10 jaren, rente 5 tot 5',è p. j. Brieven bur. van dit blad no. 8544 KATWIJK KLEIN te koop gevraagd in Katwijk aan Zee. Centr. Goede prijs. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 4509a VOORSCHOTEN TE KOOP GEVRAAGD, binnen 2 jaar vry te aanvaar, den. Koopsom tot f 13.000. Door het in kracht van ge wijsde gaan van het vonnis van homologatie van het ak koord is het faillissement van J. VAN DE GRIJSPAARDE. wonende te 's-Gravenhage. geëindigd. De curator: Mr. J. TH. VERMEULEN. 's-Gravenhage, 14 febr. 1956 Lange Houtstraat 23.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 8