Mevr. C. Witse-Elias declameert 94ste jaargang Zaterdag 11 februari 1956 Twoodo blad no. Voor Meisjes H.B.S, Tijdens een gistermiddag in bet St. Antonius Clubbuis gehouden openbare les hebben de leerlingen van de hoog ste vier klassen van de Gem. H.B.S. voor Meisjes kennis kunnen maken met de bekende Amsterdamse voor drachtkunstenares mevr. Claudine Witse—Elias. De directrice van de school, mej. H. v. d. Vliet, wees er in haar openingswoord op, dat juist in verband met het feit, dat bij het werken voor het eindexamen het vak declamatie over het algemeen in het gedrang komt een middag als deze bij zonder nuttig is. Ook was een en ander bedoeld als aanmoediging om bij decla matiewedstrijden tot betere resultaten te komen. Mevr. Witse droeg vervolgens op een haar geheel eigen wijze werkjes voor van Jan Prins, Herman Gorter en Geerten Gosschaert. Van deze laatste is het alleraardigst gedicht „De pruiken maakster". Dat Marsman in zijn gedich ten contact zoekt met degenen, die hem lezen en zich bitter uit, wanneer een der gelijk contact uitblijft, bleek o.a. uit zijn „Zonder weerklank". Ook Zijn kleine ge dicht „Holland" stond op het program ma. terwijl natuurlijk ook het bekende en zeer mooie ..Paradise Regained" niet ont brak. „Herten in de winter" was van Jo Landheer, een dichteres, die volgens mevr. Witse ten onrechte onbekend is geoleven. Nog een andere dichteres, van wie een gedicht werd voorgedragen, was Geen wijzigingen GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN Op 4 februari 1956 stonden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden 405 mannen als geheel werkloos ingeschre ven, terwijl daarenboven 45 personen te werkgesteld waren op objecten voor aanvullende werken. Hieruit valt af te leiden, dat zich practisch geen wijzigin gen voordeden. Bü de beoordeling var deze cijfers dient evenwel de restrictie te worden toegepast dat hierin zijn op genomen 70 minder valide- en 35 oudere of minder geschikte arbeidskraohten. Het reële aanbod bedroeg totaal 345 Overigens leert een vergelijking met de 6tandcyfers van het overeenkomstige tijdstip in 1953, 1954 en 1955, dat de z.g. blijvende werkgelegenheid in belang rijke mate is toegenomen. De voordelige verschillen bedragen nl. resp. 1725, 1100 en 340 De vraag bleef vrijwel constant en be droeg 305 geregistreerde aanvragen, waarvan 1/5 deel betrekking had op jeugdigen. 15 t'm 18 jaar. In vrijwel alle niet-seizoengevoelise bedrijfstakken bestaat plaatstingsmogelijkheid. Het aantal als geheel werkloos inge schreven vrouwen bleef vrijwel gelijk en bedroeg op 4 februari J.l. 70. Ook de vraag vertoonde een daling en beliep 270. Ongeveer 35% van het totaal aantal aanvragen had betrekking op jeugdigen 51 t/m 18 jaar. Bij beschikking van de minister van 0 K. en W. is alsnog voor het tijdvak van 1 februari 1955 tot en met 30 juni 1956 benoemd tot wetenschappelijk hoofdamb tenaar A. bij de inwendige geneeskunde ar.n de rijksuniversiteit te Ijlden dr. A J. C Haex. thans wetenschappelijk hoofd ambtenaar. Vasalis. Interessant was de kennisma king met een van de scheppingen van de Jonge dichter Koos Schuur. Met het declameren van een gedicht van Paul van Ostade een Vlaamse schrijver besloot mevr. Witse haar optreden. De meisjes, die met aandacht luisterden, hebben er terecht van kunnen genieten en hebben er ongetwijfeld ook veel van kunnen opsteken. Een boeket bloe men was de dank, die mevr. Witse in ontvangst mocht nemen. RECHTZAK EN DRIE WERKLIEDEN „BEWERKTEN" DE WAKER. Wegens mishandeling moesten een expediteur uit Lisse en een bijrijder uit Wassenaar voor de Haagse Politie rechter terecht staan Beide verdachten waren op 11 oktober jl. op een fabrieks terrein te Delft in twist geraakt met een 61-jarige waker uit Delft. De waker wilde een jongen van het terrein ver wijderen. hetgeen aan drie aanwezigen, o.a de twee verdachten, niet beviel. Uit een woordenwisseling was een gevecht ontstaan, waarbij het edele drietal de 61-jarige man mishandelde Nadat de waker op oe grond lag. gingen ver dachten op zijn handen staan, terwijl de derde zijn rug bewerkte. Het slacht offer liep ontvellingen en bloedende wonden op De Officier van Justitie sprak van een laffe daad, waarbij Jonge kerels een oude manaanvielen. Er werden twee jongens resp. van 15 en 17 jaar gehoord. Ofschoon een der jongens kennelijk bang was de twee verdachten te her kennen beweerde de andere vrijmoedig de mishandeling te hebben gezien. De politierechter veroordeelde elk van de vechtersbazen tot f.25 boete of 10 da gen. De eis van de Officier was f.40 boete of 20 dagen. H. VELD HUY ZEN VEERTIG JAAR BIJ DE ROTO. Gisteren was het 40 jaar geleden, dat de heer H. Veldhuyzen als drukker bij N.V. Ned. Rotogravure Mij ln dienst trad. Op uitdrukkelijk verzoek van de jubilaris werd dit feit sledhts in intieme kring herdacht. Om 11 uur werd de ju bilaris met zijn vrouw en kinderen in een der directiekamers ontvangen Al lereerst werd de jubilaris toegesproken door de directeur, de heer J. C Stafleu. die de vele verdiensten van de jubilaris voor de onderneming de revue liet pas seren. Namens de directie bood hij hem een enveloppe met inhoud aan benevens het vererend getuigschrift en de gouden draag-medallle van de Maatschappij van Nijverheid en Handel. Mevrouw Veld- huvzen ontving een boeket bloemen. Namens de collega's sprak vervolgens de heer W. Streëfland. die eveneens woorden van waardering uitte en die ziin eoede wensen vergezeld deed gaan met het aanbieden van een prachtige televisie-tafel. Namens de afdeling sprak vervolgens dc heer J Jaspers, die de jubilaris een stel hengels aanbood. Nadat de jubilaris dank had gebracht aan de directie en collega's voor de vele waarderende woor den en de prachtige geschenken, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Henrlcus Leonardus Maria, zn van R. L. Snijders en A. H. M. Stol; Catharlna Pe- tronella. dr van J. A. Brouwer en G, A St'.gter; Hendrik, zn van H. de Water en H. Goudrlaan; Geertrude Apolonla, dr van H Chrlspijn en G. S. BejJ; Abraham, zn van A Rtjerkerk en D. W E. v, d. Linden; Cornells Gerardus, zn van C. G. J. v d Peet en M. J. Breedeveld OVERLEDEN: ■oodlHH Wendel. 39 Ir: Haantjes man, 46 Jr; J Hennlk. wedn 9 Jr; C. J Hesp. man. 64 Jr. J. R. von Ronnen wordt hoogleraar te Leiden Als opvolger van wijlen prof. dr. D. J. Steenhuis Naar wU van welingelichte en be voegde zijde vernemen is zeer binnen kort de benoeming te verwachten van de heer J. R. von Ronnen, röntgeno loog aan het Ziekenhuis Bronovo te Den Haag. tot gewoon hoogleraar in de röntgenologie aan de Leidse Univer siteit. waar hij wijlen prof. dr. D. Steenhuis als zodanig zal opvolgen. Johann Rudolph von Ronnen werd 24 november 1910 te Amsterdam geboren. Hij liet zich ni 1929 als student in de medicijnen inschrijven aan de Leidse Universiteit, waar hij in 1935 cum laude het doctoraal examen aflegde en ln 1937 het artsdiplom3 behaalde. Hij ontving zijn röntgenologische op leiding als militair arts gedurende een jaar te Leiden en vervolgens ni Indone sië .waar hij in verscheidene ziekenhui zen. vooral militaire, als röntgenoloog werkzaam was. Een groot aantal pubiikaties is van zijn hand verschenen. Dolle dwaze dingen K. EN O.-REVUE-AVOND MET CEES DE LANGE Cees de Lange .een artist van klasse, was gisteravond met zijn gezelschap in de Stadsgehoorzaal de gast van K. en O. In een met veel vaart en humor ge brachte revue .Dolle dwaze dingen" - een revue, die reeds op 3 oktober in de Schouwburg voor Leiden van stapel liep - toonde hij zich een meester in de kleinkunst. Zijn schetsjes en conferen ce waarbij veelal ook zijn mimiek het uitstekend deed, waren volkomen op de humor afgestemd In de Chieo's en de Annebelles, met haar onafscheidelijke Co van der Heijde Weima, had Cees en kele goede tegenspelers! sters)die de vele aanwezigen in muziek zang n dans een kostelijk programma voorzetten. Verder waren er Lucie Steyn, Roland Wagter Jr.. Simon Sint. Betty Bouw meester en Nico Feldburg. die zich bij dit gezelschap voortreffelijk aansloten. Het was alles even dol en dwaas en daarom juist droeg deze avond zo veel tot een goede ontspanning bij K. en O. deed er goed aan een dergelijke avond waarvan heden een reprise gaat. weer eens op haor programma te plaatsen. Cees de Lange cs hebben ons best ver maakt Schildersgezel liep van werk weg KANTONGERECHT BEHANDELDE ONTSLAGKWESTIE Een Leidse schilderspatroon had in een Noordwijks hotel een karwei aangeno men en enkele schildersgezellen aldaar te werk gesteld. Een van de schilders had op een vrijdagavond een onmiddellijk ontslag gevraagd, doch de werkgever wenste daarin met te bewilligen. De vol gende zaterdagmorgen haalde de schil dersknecht zijn gereedschap en overall weg en ging vervolgens naar huis. Hij had geen toestemming van het Gew. Arbeidsbureau te Leiden voor beëindi ging van het werk gekregen. De schil derspatroon liet zaterdagmiddags door tussenkomst van de rechtskundige Th. J. van der Heijden zijn knecht op verkorte termijn dagvaarden voor het Kantonge recht te Leiden. Hij vorderde onmiddel lijke hervatting van de arbeid, op straffe van een geldboete van f25.voor elke dag verzuim. De schildersknecht verscheen 's maan dags weer op het werk en bleef vervol gens schilderen. Voor het Kantongerecht verklaarde zijn verdediger, de adviseur van het bureau arbeidsrecht van het N.V.V., dat de schildersgezel niet van plan was geweest het werk te staken, doch een snipperdag had genomen. De kantonrechter ,mr. F Ligtenberg. had de persoonlijke verschijning van beide partijen en haar raadslieden ge last, tot het verkrijgen van nadere inlich tingen en om een regeling te beproeven. Hij was van oordeel, dat. nu de knecht weer aan het werk was gegaan, de zaak. behalve ten aanzien van de proceskosten, praktisch geen belang meer kon hebben en dat het weinig nut had getuigenver horen te houden over de vraag, of de schildersgezel inderdaad een snipperdag had gekregen en of de voorman tot het geven daarvan bevoegd was De Rechter was daartoe bereid, maar hield partijen de kosten voor ogen. De heer Van der Heijden gaf toe. dat het rechtsgeding grotendeels zijn beteke nis had verloren, doordat de werknemer, blijkbaar geschrokken van de dagvaar ding. toch weer aan het werk was gegaan. De patroon had de zaak voor het Kan tongerecht gebracht, omdat sommige schildersgezellen, vooral bij aangenomen karweien, een soort van terreur bij werk gevers trachten uit te oefenen, door on tijdig weg te lopen. Hij bracht naar voren, dat het werk geregeld wordt door de patroon of de bedrijfsleider, maar dat een voorman geen snipperdagen heeft uit te delen De adviseur van het bureau voor arbeidsrecht betwistte het laatste. De kantonrechter wees er op. dat de schildersgezel inderdaad van het werk niet mag weglopen en dat hij zich heeft te houden aan de wettelijke voorschrif ten, ook ten aanzien van het vastgestelde loon. Bij ondervraging van de schilders knecht erkende deze, dat hij wel om een snipperdag had gevraagd aan de voor man. doch dat deze daarin niet had toe gestemd Hij was kwaad geworden en zag wel in dat hij fout zat en verklaarde spijt te hebben van het gebeurde. De heer Van der Heijden zei. dat het zijn cliënt niet te doen was om de pro ceskosten op de knecht te verhalen Het enige doel was duidelijk te maken, dat niet alleen de werkgever, maar ook de werknemer dc wet behoort na te leven Nu de schildersknecht zijn spijt had betuigd zag hij er geen bezwaar in deze keer de els in te trekken. Ds. Hl'BEEK LEIDT MORGENWIJDING Maandagochtend a s., ln het korte pro gramma van de VPRO. van 10 uur tot 10 20 uur hoopt ds W J H Hubeek. voor ganger van de Vereniging tan Vrljz Herv Lelden-Oegstgeest. dë morgenwijding te verzorgen. I (Ingez. Med.-Adv.) Oe DEMONSTRATIE van 8 mm apparatuur met geluids weergave op DINSDAG 14 FKBR. a.e. wordt gehouden in een der bovenzalen van Café Rest. IN DEN VERGULDEN TURK. Aanvang 8 uur. Toegang op uitnodiging gratis aan te vragen bij FOTO CINE IAN WOLFSLAG BREESTRAAT 123 t.o. Stadhuis ACADEMISCHE EXAMENS Geslaagd voor het doctoraalexamen Ned. Recht de heer G. W H. van Imhoff (Aer- denhout); seml-artsexamen mej. H. J M. Blom (Heemstede); Mej. E. J M. Reyn- hart(Velsen)en de heren J. C. Collenteur (Voorburg). J. L. Glatt (USA). J PUI (Den Haag) en L. van Wyk (Eindhoven); artsexamen; mej. M. v. d Vlls (Vlaar- dingen) en de heren P F. L. H. M. Deckers (NUmegen). E. M. N. Oosterbaan (Wasse naar). H. van Vloten (Heerlen) en A. de Vos (Lelden). Op uitnodiging van de Stichting Psy cho Synthese sprak de heer B van der Meer uit Amsterdam gisteravond in het Snouck Hurgronjehuis over „Zonde als fase van bewustwording" Spreker begon met een citaat uit Goe the aan te halen: Waar mensch weet. ook in zijn blind verlangen het onder scheid wel tussen goed en kwaad Maar het is. hoewel eenvoudig, niet zo gemakkelijk een waar mens te zijn. De zonde, het afgescheidene, wat niet tot de totaliteit van de mens wordt toege laten .belemmert hem hierin June zegt in zyn ..Symboliek des Geistes" dat zon de ln de meeste gevallen op verdringing berust, waardoor tekort ontstaat Dit komt overeen met de opvatting van Goldberg, die aantoont dat het theol .begrip der zonde zijn oorsprong vindt in het mankeren, missen, niet aanwezig zijn. Onder de Benjamlnieten waren lieden die stenen slingerden zon der een haar te missen (chata, zondigen) De moeder van Salomo zegt tegen Da vid: Zodra mijn Heer, de koning gestor ven zal zijn. zullen wij als „Chetaim" beschouwd worden Spreker lichtte dit met voorbeelden toe Indien zonde als machtsmiddel over an dere mensen wordt gebruikt .zoals bij vree? a an jaging wordt de zonde nog gro ter. Zu leidt dan tot verstarring en ver harding. Dan baart de zonde de dood. Worden we ons haar echter bewust dan treedt smart op. waarin de prikkel ligt om naar verlossing uit de beperking en verdringing te streven. Tenslotte betoog de spr dat. afgescheidenheid zonde ver oorzaakt en aldus dwaling en beperking flngez Med.-Advi Geveilde percelen Ten overstaan van notaris N. W. Holt- kamp te Leiden: Het gebouwencomplex der vleescon- servcnfabriek, expeditieruimten, kan toorgebouw, magazijn en garage enz. der Comm. Venn, onder de firma Tle- leman en Dros, gelegen aan de Mid delste Gracht en Uiterste Gracht in gezet op 3 februari j.l. op f. 489.050.- na afslag der percelen afzonderlijk en in verschillende combinaties in bod staande op f. 494.664.- is gemijnd op f. 3.400.- door de heer W. M. Haa- mel te 's-Gravenhage, q.q. en aan hem toegewezen voor dc totale som ad. f. 498.064.-. De sigarenfabriek Uiterste Gracht 168 i bod staande f. 6100 werd gemijnd op 200 door de heer P. van Lierop te Lei derdorp, q.q. en aan hem toegewezen voor de som ad f. 6.300. EXAMENS STUURLIEDEN ZEEVAART Bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat en van de staats secretaris van O. K. en W. is benoemd tot lid-secretaris van de commissie, be last met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van zeeschepen de heer K. M. Bok te Voorschoten en tot leden de heren E. J. Tjerkstra te Lei den, H. P. Allaries en N. van Meerten te Wassenaar: J. van Konijnenburg te Oegstgeest. J. Munnik te Noordwijk, aan Zee en P. M. Verstelle te Sassenheim. Tot plaatsvervangende leden zyn be noemd de heren S. Dobbenga te Voor schoten en N de Groot te Oegstgeest. ik wil leven De commissie voor b zondere kerke- werk van de Herv. Gemeente houdt morgenochtend een byeenkomst in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal. De inleiding zal deze keer in de vorm van een gesprek tussen" dr. P. L. Sehoonheim en één van zyn medewer kers worden gegeven Het onderwerp luidt, „ik wil leven". FEESTAVOND „DIENEXCO" In de eivolle grote zaal van „Den Burcht trad gisteravond het gezelschap Willy Vervoort voor de Personeelsver eniging van genoemde firma op O pvlotte wyze werd een zeer aan trekkelijk programma voor het voetlicht gebracht. Uitblinkers waren de radiosterren Mieke Telkamp. Tonny Bakkenes. Willy Alberti. de Spelbrekers en natuurlijk Willy Vervoort De gebrachte sketches waren kostelijk en hierom werd dan ook onbedaarlijk gelachen. Mieke Telkamp en Willy Elberty zon gen hun schlagers met begeleiding van de pianist Tonny Bakkenes, die zich een meester toonde op de accordeon. De avond werd geopend door direceur. de heer J W. Stoffers, ere voorzitter der personeelsvereniging, die de koude trotserende aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. De voorzitter der personeelsvereniging, de heer Jac. v. E? dankte voor de steun, die ook het afgelopen jaar van de talrijke klanten donateurs werd genoten. Het was een avond, die klonk als eer klok Wassenaars zwembad in gebruik gesteld Gisteravond werd onder grote be langstelling het zwembad door burge meester Van Wijnbergen in gebruik gesteld. Tevoren werden de aanwezigen wel kom eeheten door de voorzitter van de raad van beheer, mr. W. F. van Gun- steren. die daaraan toevoegde de od- merkine. dat de raad er de voorkeur aan had eeeeven niet langer met de oDening van het binnenbad te wachten, maar het geheel Das als het klimaat wat milder is te openen. Burgemeester Van Wiinbergen me moreerde de prettige samenwerkine met de N.V De Sportfondsen, waarvoor hil de heer BierenbroodsDot dank betuigde. Hii huldigde de gemeenteraad voor de medewerking aan de wel dure onderne ming. zei. dat het met de raad evenwel zo ls gesteld, dat zii graag geld geeft als het coed wordt besteed. In dit geval zal een ieder daarvan wel overtuigd ziin. Hu besloot met de wens. dat het bad aan ziin doel zal beantwoorden en bij zal draren tot de gezondheid var de inwoners. Gelukwensen werden aaneeboden door de heer Mooyman. bestuurslid van de Kon Ned. Zwembond. de heer M. J N. Schuursma inspecteur volksgezondheid en de heer A. Verhoef uit Rotterdam, die een smeedijzeren versiering voor de hal aanbood De fa. Reinierse aan- neemster be aen vlag aan. Mr. J. A. C. Bierenbroodspot. voorzit ter van de N.V. De SDortfondsenbaden. dankte de SDekers en voor de geschen ken. Ook dankte hii de heren Bolten en Klarenbeek van emeentewerken en eindlede met een woord van hulde aan architect Baanders. Hierna werd noe een interessant zwemDrogramma afgewerkt. LEIDERDORP Jubileum-avond van „Volksonderwijs" De afdeling Leiderdorp van de Vereni- _.ng voor Volksonderwys, gaf in het Dorpshuis een jubileum-avond. De by eenkomst werd met een woord van wel kom tot de talryke aanwezigen, geopend door de voorzitter, de heer S. Onrust. Deze deelde mede. dat dankzy de gevoer de actie het ledental van de Leiderdorpse afdeling nu de 100 is gepasseerd. Hierop was het woord aan de heer T. de Jong uit Alphen aan den Ryn, die een propagandistisch woord sprak De heer De Jong wees er op, dat de Vereni ging van Volksonderwys thans het 150- Jarig bestaan van de openbare school, die ln '806 werd opgericht, herdacht. Spr merkte op dat in 1920 de gelijkstel ling ls gekomen en nu voor de openbare school en de byzondere school dezelfde rechten gelden. Vervolgens stond hy uit voerig stil by de gespletenheid van het Nederlandse volk op het gebied van het onderwys, die eigeniyk voert tot ver deeldheid. Het is een wonderlijk ver- schynsel dat Nederlanders in den vreem de elkaar opzoeken daar het Nederlan derschap hen bindt en hier in het vader land zondert men zich van elkaar af wy. voorstanders van het openbaar onderwys zyn er ons wel degeiyk van bewust, dat er verschil van levensovertuiging is. vaak een heel groot verschil, doch wy willen dit niet aanwakkeren door ons van onze medemensen af te zonderen. De spreker kreeg van de aanwezigen een hartelijk applaus voor zijn toespraak. Na deze rede volgde het optreden van het gezelschap „Geraldini". Volksonder wijs bleek voor het amusante deel van deze avond met dit gezelschap een uit stekende keus te hebben gedaan Joop Boeree. Wim van der Horst en Geraldini hebben het talryke publiek op kostelijke wyze beziggehouden. „De Blue Moon Combo" uit Leiden zorgde onder leiding van de heer Loge man voor muzikale afwisseling en zo werd het alles met elkaar een volledig geslaagde avond, waarop Volksonderw ijs met genoegen kan terugzien. Ilardryderü op de Rijn Door de buurtvereniging „Doesbrug" is op de Ryn een üsbaan in gereedheid gebracht. Vanmiddag om half drie is hier een hardryderO voor mannen uit Leiderdorp en Zoeterwoude Medische dienst. De zondagsdienst der hulsartsen wordt waargenomen door dokter H Bakema, Acacialaan 58. telefoon Hedenmiddag om halfdrle vindt op Rhynhof de begrafenis plaats van wyien mevr M H. van EgmondVan Leeuwen. De overledene is tydens haar leven ca. 30 jaar bestuurslid geweest van „Het Groene Kruis", was vele jaren lid van de Geref Vrouwenvereniging aan di Miors en had zitting in het comité Rond rit Ouden van Dagen. Medische dienst. De zondagsdienst der hulsartsen wordt waargenomen door dokter Hugenholtz tel. 20390 en dokter Lanen-Baron, tel. 21610. VOORSCHOTEN JAARFEEST K.A.B. In het RK. Verenigingsgebouw heeft de K.AJ. afdeling Voorschoten haar jaarfeest gevierd. Het bestuur had ge meend dit keer eens iets ander te moe ten brengen dan een toneelspel, want dat was zo veel als een gewoonte ge worden. Daartoe had dit keer het bestuur gedacht aan een non stop cabaretpro gramma. Naar Voorschoten was geko men Jacques Delmonte's Cabaret „De Schynwerper" uit 's-Gravenhage. Di rect na de opening door de voorzitter de heer W. Zonneveld, die de genodigden en de leden met hun echtgenoten har- telyk welkom heette kreeg de conferen cier de heer Jacques Delmonte het woord. Dit bonte cabaret programma had voor ieder van de toeschouwers wel iets speciaals De imitator, de heer Wim Groos viel buitengewoon in de smaak. The Beilly's. een mondaccordeontrio, gaf een prima stukje muziek, maar ook het optreden van de violist Lajos Bo- rath die hoofdzakelijk zigeunermuziek speelde was het aanhoren waard Daar tussen door werd een schetsje ten to nele gebracht, afgewisseld met een lied. Een vrolijk acrobatennummer comple teerde het geheel. Het bestuur en ook de leden waren over dit cabaretprogramma zeer tevreden, want het gezelschap had er slag van de aanwezigen een genoeg- ïyke en vroiyke avond te bezorgen. Promotie bij Brandweer Met terug werkende kracht vanaf 1 januari 1956 is benoemd tot onder-commandant van de plaatseiyke vrywillige brandweer, de heer D. P. IJperlaan. B. C. BOLLE 70 JAAR. Gisteren is de heer B. C. Bolle 70 jaar geworden. Onder de velen, dli hem kwamen gelukwensen was ook bur gemeester C. J v. d. Hoeven namens het gemeentebestuur. De Prot Chr. Raadsfractie, waarvan de heer Bolle dee! uitmaakt, bewees dr jarige even eens een aardige attentie. De heer Bolle is sedert 1949 lid van de Raad en heeft zitting in de commissie voor de straf verordeningen, alsmede die van onder wijs en culturele zaken. ZONDAGSDIENST De medische zondagsdienst wordt ge durende dit weekeinde voor spoedgeval len waargenomen door dokter Th. J. Thies. Leidseweg 51. telef. 2520: voor w-ykverpleegster: Gezondheidscentrum, telefoon 2177. I De Amsterdamse kunstschilder OEGSTGEEST] Adriaan Zeegen. die dinsdag a s 75 jaar wordt, met zijn vrouw en een door zijn vrouw vervaardigde tekening van hemzelf. WARMOND SCHAATSWEDSTRIJDEN Op de ysbanen van het Poelmeer or ganiseerde de Warmondse IJsclub onder zeer grote belangstelling van de jeugd een hardrijderij wedstrijd voor de school jeugd Door de Jongens werd hard ge streden om de pryzen en de uitslag kwam als volgt uit de bus. Leeftyd 14 en 15 jaar: 1. Ferdinand Vergeer. 2. Anton Verkaik, 3. Cok Mes kers. Leeftyd 12 en 13 Jaar; 1. Ferdinand Leenen, 2. Jan Beugelsdyk. 3. Eef van Winsen, 4. Dolf van Dijk. 5. Edwin van Ben tem Leeftyd 11 Jaar en Jonger: 1 Kees v. Ryn 2 Klaas van Leeuwen. 3. Kees Kor- tekaas. 4 Gerard Beugelsdyk. 5. Martien van 8tyn. Medische dienst. De zondagsdienst der hulsartsen wordt waargenomen door dokter Kwint (Sassenheim). tel. K 2532 7253) en dokter Bots (Voorhout, telefoon K 2532—7393). WASSENAAR Medische dienst. De dienst wordt zon dag waargenomen door de artsen Pllnk en De Neef ZOETERWOUDE R.-K. VER. E.H.B.O. De R.-K. vereniging voor EHBO hield gisteravond haar Jaarvergadering ln het Jeugdhuis aan dc Mlenlng, In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer J. van Dlemen. erop, dat van de 15 cursisten, waarmede de nieuwe cursus ls gesloten nog maar 7 zijn overgebleven. De voorzitter deelde nog mede, dat een nieuwe spalkbrancard zal worden aange kocht. Aan het jaarverslag ontlenen wy het ■lgende- In 1955 kon aan 21 leden het diploma worden uitgereikt, waardoor het aantal gediplomeerden tot 39 steeg De ontvangsten in 1955 bedroegen f814 17 en da uitgaven f746 04. zodat er een batig Vilrlo was van f «8 13 De aftredende bestuursleden, mevr. Van Nlekerk-Westhof en me]. Riet v. Leeuwen hadden zich niet meer beschikbaar gesteld, lu haar plaats werden gekozen de dames 'oop Oudewater en Corrl Oostdam Tot slot werd nog een wedstryd gehou den ln hersengymnastiek, waarbij de vra- alle betrekking hadden op de E H B.O eerste prys werd gewonnen door mej 1 Riet van Leeuwen De tweede prijs was voor de heer H. A Triebei en de derde prys voor de heer C. Turk Vanmiddag slotzitting Een half uur, nadat de Nederlandse en Indonesische ministers ter Neder- landa-Indonesishce conferentie in Ge nève vanochtend bijeen waren gekomen, werd bekend, dat vanmiddag om vier uur de formele slotzitting zal worden gehouden. Op dit ogenblik duurt het ministeriële overleg nog voort. Het is niet bekend of een oplossing is gevonden voor de arbitrageregeling. Het is niet mogelyk bevestiging te krjjgen van de Indruk dat het gesprek tot dusver geen perspectieven heeft ge opend voor het samenbrengen van de bekende standpunten. KW 140 op weg naar huis Vanmorgen, omstreeks half acht. had den de KW 16 en de zwaar beschadigde „Voorwaarts" vyftig myl afgelegd Men voer met een snelheid van ca 5 myl, by een windkracht van 4 tot 5. De KW 57 was wel in de buurt doch had nog niet vastgemaakt. Daar het weer rusti ger was geworden, is het wel waar- schyniyk dat de KW 57 ook een handje gaat helpen met slepen. Men verwacht dan de sleep tot 8 en 9 uur vanavond m IJmuideo. Uit een gesprek dat Tanmorgen werd gevoerd tussen de KW 16 en KW 57 vingen w(j op dat de „Voorwaarts" van het dek tot de kiel is gescheurd ter hoogte van de logies. Dat er geen persoonlyke ongelukken zyn gebeurd is te danken aan het feit dat de be manning op het tydstlp van de aan varing in het ruim aan de netten aan het werk was. De bezittingen van de mannen zün door het water meegeno men. aangezien het voorschip tot aan het dek onder water staat. Ook geen prof voetbal Van de zijde van de KNVB deelde men ons mede. dat ook de wedstrijden van het betaald voetbal ztjn afgelast. De programma's worden verschoven naar zondag 26 februari. Op zondag 19 februari worden de wedstryden ge speeld dlc oorspronkelijk waren vast gesteld voor zondag 5 februari. „Operatie H 2 O" in Kampen TALRIJKE FEESTEN OP KOMST (Speciale berichtgeving) In Kampen bestaat de levendige hoop, dat de dyk rondom de plas wa ter. waar Oost-Flevoland nog onder vandaan moet komen, In de a.s. augus tusmaand gesloten zal worden. Al an derhalf jaar lang immers is de be jaarde, maar sinds enkele tientallen jaren weer springlevend geworden Hanzestad aan het plannen maken teneinde in de vakantletjjd van 1956 met een feest op nationaal niveau voor de dag te kunnen komen, dat regelrecht vastgehaakt moet wórden aan de dUkslulting. Kampen doet dit door zyn „Operatie H20" op te hangen aan de dykdlchtlng, welke alom tot de verbeelding spreekt en ook de nodige aandacht zal krijgen. Burgemeester dr. W. P. Berghuis heeft verteld over het komende feest- park ln het stedsplantaoen tussen Broe der- en Cellebroederspoort. met tal ryke etablissementen ?n op het water twee podiums waar 'savonds bekende ge zelschappen zullen optreden. Over de grote landbouwtentoonstelling (27 aug. tot 1 sept.) welke de wind mee heeft nu de agrarische voorjaarsbeurs in Utrecht niet doorgaat. Over het congres van vroegere Hanzesteden, dat een Interna tionale sfeer in de stad zal brengen en over militaire demonstraties, een „water tentoonstelling" met attractieve ma quettes van Deltaplan en IJsselmeertn- polderingen en over vele andere mani festaties. die ongetwyfeld duizenden naar de levende Hanzestad zullen trek ken. Gevolgen van de staking te IJmuiden De Nederlandse Zeevisgroothandela- renvereniging te IJmuiden heeft 47 zgn. A-iysters ontslagen. De A-iysters zyn visknechts, die by toerbeurt opgeroepen worden al naar gelang men extra ar beidskrachten nodig heeft voor het los sen van vis. Nu er zo weinig vis wordt aangevoerd ten gevolge van de staking, zyn deze werknemers overbodig gewor den. Er ls voor dit ontalag geen overieg eepieegd met de organisaties van de werknemers. De Centrale Bond heeft reeds meegedeeld protest aan te zullen tekenen tegen deze handelwijze Vandaag loopt ook het ultimatum af dat de stakende vissers hebben ge steld aan de reders. Naar wfj van de züde van de reders vernemen is men niet van zins op dit schrijven te rea geren. Men blijft een afwachtende houding aannemen.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3