CHIEF WHIP Jean Martinon fascineerde als gastdirigent het Residentie-Orkest ADR. VAN 00Y Jr. Tien jaar Leidse Expogé Leidse Huisvrouwen blijven tegen melksanering En Óf... Chief W/hip op ieders lip! Ü4 al 34 jaar de béste Virginia! 94ste jaargang Vrijdag 10 februari 1956 Tweede blad no. 28753 Myrtha Perez - ondanks succes nog niet volkomen gerijpt Uiterste exactheid, intelligentie, fascinerende snggestivitelt en briljante dirigeertechniek zi)n de kenmerkende eigenschappen van de Franse gastdiri gent Jean Martinon, aan wie gisteravond de leiding van het Residentie-Orkest was opgedragen. Hü voert de musici met dwingende kracht en enthousiasme naar hel top punt van hun kunnen, vervult hen met een constant geladen spanning, laat géén moment verflauwing toe. Het orchestrale raffinement is hem „op het lijf geschreven' enhij weet het over te dragen. In ritmische precisie is er geen seconde te vroeg of te laat". De werken leven onder hem, de orkestleden lQken met nieuw leven bezield! Dit zijn zo enkele facetten, die wij van zyn persoonlijkneid aflazen en die het begrijpelijk maken, dat Martinon met zijn interessant programma een triomf behaien kon! Dat programma bracht drie nieuwe, althans ons onbekende composities: de door Bizet op 17-jarige leeftijd geschre ven Symfonie in C gr. t., Jean Marti nons „Ouverture tot het Griekse treur spel „Hecuba" en de tweede suite uit Martinon betoonde zich in zijn „ope ra "-ouverture een even knap componist als dirigent. Dit treurspel ging in januari 1955 voor de radio in eerste auditie, sindsdien verschenen deze frag menten in dp concertzaal. Zij bewijzen Martinons absolute ver trouwdheid met het orkest. Hij legt in zijn effectvolle, wel uiterlijk maar vin dingrijke muziek, de felste kleuren. Ho gelijk illustratief en realistisch schetst w1J ,de onheilspellende noodlotssfeer. Meeslepend bezielt hu het orkest, dat zich soms uit in kracht, die de Stads- zaalmuren welhaast bezwijken doet.... Martinon schrijft niet ultra-modern, maar heeft eigen trouvailles, gelijk Roussel. die zich in zijn suite aan De bussy en Ravel volkomen ontworstelde. Men mag dan overrompeld worden door het tumultueuze geweld van deze JEAN MARTINO" het ballet ..Bacchus et Ariane". Voorts het bekende derde pianoconcert van Beethoven, voorgedragen door de eerst 24-jarige Myrtha Perez (Uruguay», wier laatste opleiding bij Marguérite Long berustte. Bizet: men kent zijn Carmen. Maar wie kent deze enige symfonie van hem? Onbegrijpelijk, dat zij zovele jaren vergeten bleefr beide muzieken. niemand ontkomt aan de kolossale spanningen, die Martinon bijv. in Roussels tot bezetenheid opge zweept Bachanaal oproept. Dat dit werk reeds een kwart eeuw geleden ge schreven werd en nu volkomen „In de tijd" staat, bewijst hoe Roussel al wéér een genie! zijn eigen tijd ver vooruit was Zonder inzinking realiseerde Mar tinon feilloos met bewonderenswaar dige exactheid en algehele orkestbe- heersing wonderen van perfectie, zo wel coloristisch als ritmisch, met een orkest, dat op volle toeren draaide. De spanningen sloegen over tot in de zaal: men luisterde gefascineerd. Briljant besluit van deze avond, de Franse kunst tot eer! (Ingez. Med.-Adv.) BON Ter kennismaking als winterreclame koopt U. tegen inlevering van deze bon, 1 flanellen laken, merk Raedthuys 2-pers. 175''230, niet voor f8.90 maar voor f 7.50 per stuk U verdient niet alleen fl,40 per laken maar geniet Jarenlang nog van deze reclameaanbieding. Dit overtuigt U BREESTRAAT 39 Leiden, recht over postkantoor Gezellige familie-avond Iop als accordeonist, sneltekenaar kneepjes met streepjes en geintjes met In het kader van de viering vanlyntjes! als telepaat, clown, enz., het 10-jarig bestaan van de afd Lel- *an de piano zat willV Gijsman. den van de Nederlandse Vereniging I dle als Nl*k Nicholls niet op het toneel van ex-politieke gevangenen uit de zor8d® ™?r muzikale Intermezzi, bezettingstijd, had het bestuur de Ie- ?e,,ïieer Nicholls ^s ook nog een ge- - 1 dicht voor. dat geschtreven was door het lid, de heer Sj Mazurel. Deze geschie denis in dichtvorm van de afd. Leiden oogstte, terecht, veel byval. Daar de stemming in de zaal voortref felijk was. zat alles mee voor een ge- noegelijke avond, wat het dan ook ge worden is. En door de verloting gingen er nog velen niet met lege handen naar huis ook. den en hun huisgenoten uitgenodigd tot een gezellige familieavond, welke gisteren in het St.-Antonius-riubhuis werd gehouden. Dat de band. die de leden van deze vereniging bindt, hecht en sterk is bleek wel uit het feit. dat ondanks de felle koude, de zaal voor een groot deel was gevuld, toen voorzitter L. Questroo al len hartelijk welkom heette, in het bij zonder de voorzitter van het hoofd bestuur. de heer G. Chr. Aalders uit Dordrecht met zyn echtgenote. Hoewel, zei hij. het niet gebruikelijk -s. dat op een familieavond een inleidend woord wordt gesproken men is tenslotte bij Mendelssohn schreef op dezelfde leef- i elkaar op visite moest het he:n toch tijd zijn geniale „Midzomernachts- an hart eens te zeggen, dat I c'den droom-ouverture". Bizet dit knappe, 'f°'n do°r en door kerngezonde afdeling heerdijk frisse vakmanstuk. met be- 's- Wat hier in onze stad in de afge- roemde voorgangers als illuster voor- 'open 10 jaar is opgebouwd, geeft reden beeld en toch reeds met veel dat naar l°t grote vreugde, aldus de voorzit'er. de latere Carmen vooruit wijst, De heer Aalders. die ook nog even het maar waarin men al zijn grote gavenw°°rd voerde, bracht de hartelijke go- onderkent. 1•--* m Ook hij moet een „genie" geweest zijn, om zó jong reeds een zó vloeiend werk te schrijven in 2 maanden! en in zulk een meeslepende vaart, ge heel naar de aard met ongekend élan crspeeld. gehouden in verbazingwek kende orchestrale glanzende egahteit. En dan Martinons precisie: zij sprak boekdelen, gelijk in het zoveel gecom pliceerder opus van eigen hand en dat van Roussel. Men heeft Beethovens concert ge hoord van de grootsten onder de groten. Het zou onmenselijk zijn van de jeug dige Myrtha Perez te verwachten, dat zü deze nu reeds evenaarde. Studeren bij Marguérite Long wil wèl zeggen: leerlingen opkweken tot vir tuoze techniek, zij het in moderne trant, veelal zakelijk en koel. Het wil niet zeggen, dat de ware Beethovengeest de leerling onmiddellijk in beslag neemt. Deze moet tot volwaar digheid rijpen en dèt kost jaren. Zo ver is Myrtha Perez nog lang niet, maar het kan komen, mits dieper gevoeligheid ontwaakt. De techniek heeft in menig opzicht een superieure graad bereikt. Men den- ke aan de sublieme trillers! Maar haar Beethoven klinkt nog wat onevenwichtig, het tuoeher, vooral in de aanvang, te hard. te weinig geschakeerd, al kwam, eenmaal aan de zaal gewend, daarin spoedig verbetering. De psychi sche beheersing liet echter nog vele wensen Zij late zich dus door haar formidabel succes niet op een dwaalspoor brengen. Werken aan eigen persoonlijkheid blijve parool! Orkest en solist vonden helaas onge noegzaam eenheid. Daarvoor waren de tegenstellingen Martinon dirigeerde uiterst genuanceerd en nam de tempi langzamer te groot. Motorhuis koopt „Liberty" Naar wij van bevoegde zijde verne men is het bekende hotel-café-restau- rant „Liberty" aan de Stationsweg, het voormalige Huize Zarse. aangekocht door de N.V. Het Motorhuls. Het ligt in de bedoeling dit pand t.z.t. te benutten voor uitbreiding van het be drijf aan de Morssingel. Officiële publikatie GESLOTENVERKLARING Burgemeester en wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat zij heb ben besloten de hierna vermelde straten, met Ingang van heden, gesloten te ver klaren' voor het verkeer met alle voertui gen rl)- en trekdieren en vee. In belde richtingen, voor de duur der aldaar plaats vindende werkzaamheden. 1. De Marnixstraat vanaf Herensingel tot de Anna van Saksenstrnat en het aan sluitende gedeelte van de Molenstraat tot de Maurltsstraat; 2 de Lombokstraat vanaf de Formosa- straat tot de Ambonstraat en de Java- rtreat vanaf ds Koollaan tot de Drift- 'irant alsmede het aanslultehde gedeelte Driftstraat tot de Ambonstrnat- 3. de Pnul Krugerstrant; 4 de van der Werfstraat vanaf de Jan Vossenstceg tot de Lange Mare: 5. de Vliet vanaf de Bakkersteeg tot het Raoenburc: 6 de Middelweg Lezers schrijven.... SPAAR DE HUISVROUWEN EN DE GROENTEBOEREN! Een lezer, die zichzelf „een groente- mannenvriend" noemt, oppert het denkbeeld om in deze koude dagen de huisvrouwen voor een gehele week tij- geltjk de groenten te laten inslaan Dat bespaart zowel de huisvrouwen als de groenteventers een massa kou en de kwaliteit der wintergroenten lijdt er zi niet onder! BOUWEN BU VORST Naar aanleiding van ons bericht io ons Blad van woensdag j.l. betreffende het bouwexperiment in Helpman (Gro ningen) vestigt de heer D. van Staden. bouwkundigambtenaar bij de Rijksge bouwendienst er de aandacht op. dat het niet Juist is. dat de centrale ver warmingsinstallatie pas aangebracht wordt wanneer de stukadoors, schilders, enz. verdwenen zijn Deze installatie behoort direct na het gereedkomen van de zgn. ruwbouw in het werk te worden aangebracht. Ook is het niet juist, dat het glas pas wordt aangebracht na het vertrek van de stukadoor Integendeel, zeker gedurende de periode 15 oktober 15 April mag niet met het stucwerk be gonnen worden alvorens de bouw water en glasdlcht Is. Afd. Leiden viert 55-Jarig bestaan. Heden viert de Koninklijke Nederland se Natuurhistorische Vereniging, afd. Leiden haar 55-jarig bestaan Op 10 fe bruari 1901 werd door een aantal mid delbare scholieren de „Leldsche Zoölogi sche en botanische vereeniging Darwin" opgericht. Ook in andere steden (Am sterdam. Den Haag. Haarlem. Gouda. Groningen en Schoonhoven» ontston den in diezelfde tijd dergelijke vereni gingen. die in navolging van Heimans, Jaspers en Thijsse. zich aan de studie der levende natuur wijdden. Eind december 1901 werd in Amster dam „de Nederlandsche Natuurhistori sche Vereeniging" opgericht, die sinds haar gouden jubileum in 1$51 het pre dikaat .Koninklijke" draagt De reeds bestaande plaatselijke verenigingen slo ten zich als afdeling bij de nieuw opge richte vereniging aan. Waren er ten tijde van de oprichting een negental afdelin gen. in 1955 telde de KNNV reeds 52 plaatselijke afdelingen. De werkzaamheden der vereniging om vatten de studie der levende natuur door middel van excursies, lezingen, filmvoorstellingen, tentoonstellingen en bijeenkomsten, waar de leden in de ge legenheid worden gesteld mededelingen en demonstraties te doen of vragen te stellen. Heden avond wordt deze 55ste verjaar dag der Leidse afdeling in het Huis. Over 't Hoff in besloten ledenknng her dacht. (Ingez Med -Adv.) lukwensen over van het hoofdbestuur. Hij memoreerde de grote verdlersten van de Leidse afdeling.in h?t bijzij aer met betrekking tot de gehouden con gressen in 1947 en in 1948. Ook mirlde de heer Aalders nog aan de ontvangst van een aantal Duitse meisj»s n jer.- Ondanks alle goede bedoelingen van de Leidse melkhandel o.a. een keuze gens, die vorig jaar Je gast var. .!e 1,11 drie melkleveranciers blijven de Leidse huisvrouwen zich verzetten tegen vereniging waren geweest. Eer. S'eu- de plannen om ook in de Sleutelstad tot melksanering te komen. telstads-experiment. waar de verenicing Jaarvergadering afd. Leiden Ned. Ver. van Huisvrouwen (Ingez. Med.-Adv.) Studenten speelden voor een herleefd Kunstcentrum Amateurisme in edelste rangorde Hel Leids Academisch Kunstcentrum, dat voorheen zoveel kostbaars bracht, leeft weer! Het leeft, gedragen door een nobilitas in de „Clvitas". Deze ons welbewuste woorden raken zowel musici als het auditorium, dat in de Lakenhal In groten getale, het „Lcids Studenten-Kamerorkest" beluisterde In dit orkest zetelen mede oud-geroutineerden. die het einde hunner studie zagen. Zij zijn als fakkeldragers. In hen vond de Civitas-idee een ideale gestalte de idee die naast studie opbloei zoekt van het unieke in iedere persoonlijkheid. Bij de heropening van het L.A.K.. dat nu meer op zelfwerkzaamheid zal be rusten, getuigen we opnieuw van de weldadige gewaarwording, wan neer miisicerenden in net amateur-zijn de edelste rangorde hebben bereikt. met recht trots op is geweest. Een spe ciaal woord van dank en hulde richtte de heer Aalders tot de volijverige Li dte secretaris, de heer W. M. v. d. Bu-i', die in het vele werk zo'n groot aandeel heeft gehad En met deze ook mevrouw Hendriks Dit bleek nog weer eens opnieuw tij dens de discussies, welke gistermiddag op de jaarvergadering van de afdeling Leiden van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen over dit onderwerp wer den gevoerd. Met algemene stemmen werd besloten Het programma, aat de leden op deze I £n tot he' CS,lege,Jv1ain B ,e? avond werd aangeboden droeg tot titel w tp r,rht"n wnarln dp „elk wat wils'Het werd ten tonele gebracht door slechts één man. het lid van vereniging, de heer Nicolaas, die on der zijn artistennaam Nick Nicholls voor enkele uren van gezellige en leuke ontspanning zorg droeg. De heer Nicholls beschikt over veelzijdige kwaliteiten. Behalve als conferencier trad hij o.a. W. te richten, waarin de afdeling zich verzet tegen de voorgenomen melksane ring. De jaarvergadering, die druk bezoebt was, werd in „Het Gulden Vlies" ge houden. Is een dergelijke bijeenkomst voor vele verenigingen „een noodzake lijk kwaad", van deze vereniging kan dit zeker niet worden gezegd. De presidente. Een in Engeland wonende Poolse uitvinder. Stanley Elsky. heeft na 25 jaar hard werken een sclieer- apparaat uitgevonden, dat niet meer gebonden is aan elektriciteit of een veermotor. Door middel van een eenvoudige, lichte pompbeweging beginnen de mesjes in het apparaat te draaien en binnen enkele minuten is men „brandschoon". mevr. c. Hageman—Verhagen, heeft er slag van om sfeer te scheppen en voor elk agendapunt belangstelling te wek ken. Voortreffelijk leidde zij de aanwe zigen door de lange lijst van voorstellen, welke op de te Emmen te houden alge mene vergadering aan de orde zal wor den gesteld. Prettig luisteren was het ook naar het zo keurig door de secretaresse, mevr. G. DoumaHerberts, samengestelde jaarverslag, dat op menig punt blijk gaf van de grote en gevarieerde activiteit van de afdeling, welke momenteel 436 leden telt. Hieruit vernamen wij ook. dat het koor. de bridgeclub en de boe- kencirkel niet over gebrek aan belang stelling hebben te klagen en dat de maandelijkse koffie-uurtjes veel bijdra gen tot een levendig contact. De penningmeesteresse. mevr. G. Lem-Gunning, die deze middag een in zicht gaf van de gezonde financiële basis van de afdeling verblijdde de da mes met een prachtig batig saldo. De bestuursverkiezing gaf niet veel moeilijkheden: bij acclamatie werden de. dames C. Hageman—Verhagen en L. Eichhorn—Susan voor de tijd van drie jaar als bestuurslid herkozen. Men speelde Bach. Mozart. Vivaldi en waagde zich daarmee, zonder roeke loosheid. aan het hoogste Het 3de Brandenburgs Concert hoor den we ook vijf jaar geleden, in het raam van ..Collegium Musicum" Toen als nu met Pern- Hart als „maestra al vlolino" Dit meesterwerk kwam thans vrij van de worsteling met de wel zeer weerbarstige materie, doorzichtig. Inge leefd en evenwichtig afgewogen in de klankverhouding der drie strijkersgroe- pen Mocht dan al eens een moment de synchronisatie niet tot op een haar gelijklopen, de prachtige klankeenheid in de tutti stond daar terstond tegen over. Als driedelig werd het concert aan gegeven Bijzonder eigenaardig is. dat het Adagio dat de beide Allegri ver bindt. slechts uit een paar akkoorden bestaat, sterk door het cembaal onder streept. In een van Vivaldi's Concern Grossi. vervolgens heeft het Kamerorkest een gloed in de klank aangebracht, als wij nog nimmer van studenten hoorden. De verzamelde Concerh van op 3 heten ..Estro Armonico vertaald hurmonisch vuur De beide leden van het concertino. Perry Hart en mr Adriaanse. hebben hier'daadwerkelijk vonkenspattend ge concerteerd. Met vonken, die oversloe gen op de rlpiënisten. De forse can tabile streek in de boekdelen en de innige zang van het Larghetto brachten dan ook zoveel laaiende geestdrift in de zaal. dat men na herhaling van één Allegro nog niet scheiden wilde en óók het andere Allegro verlangden By de bespreking van de voorstellen van de algemene vergadering plaatste de afdeling zich unaniem achter een voorstel van de afdeling Hilversum, dat beoogt het fooienstclsel voor da meskappers af te schaffen. GEEN CONTRIBUTIEVERHOGING Het voorstel van het hoofdbestuur om de contributie van f. 4,50 op f. 6.00 per Jaar te brengen, ontmoette veel tegen stand.. In uiterste Instantie wil Leiden tot f5.gaan Naar aanleiding van het voorstel-Lei- den. dat een mogelijkheid wenst te scheppen, dat de eieren spoediger van de pluimveehouder de consument berei ken i momenteel gaan hier zes tot acht weken overheen), was er van het H.B. de mededeling, dat dit voorstel in han den is gegeven van een commissie van onderzoek. Nadat de rondvraag was gehouden, sloot de presidente met een kort woord deze geanimeerde vergadering. SPAARZAAM LEIDEN Aan het kantoor Leiden der Rijks postspaarbank werd in de maand januari ingelegd f. 685051.en terug betaald f 379.037 een spaaroverschot derhalve van ruim drie ton. BIJ de maandag J.l. gehouden kap- wedstrijd LeidenDen HaagAmers foort werd de tweede prijs bij het herenkappen niet gewonnen door de heer Hageman te Den Haag. doch door de heer E. Hackstein aldaar. Onze vroegere stadgenote, mevr. Auke Lecheusvan Rijn. gewoond heb bende aan de Morsweg. die het vorige jaar naar Australië emigreerde en daar kortgeleden ln het huwelijk trad. is bc noemd tot directrice van een kinder tehuis in Medina. Tussenin stonden Mozart en een tweede Bach. Van Mozart het Adagio en Fuga 'K V. 546». Dit werd als kwartet uitgevoerd (Perry Hart alweer naast de heren Hol. Muller en Smit Sibinga» In het Adagio is niets van de levensblije Mozart en in de Fuga. met een thema, dat van de donkere cel over de andere stemmen opstijgt tot de le viool, is zware levensrust Het sobere werkstuk exposeert als het ware het contrapunt Mozart had zich toenmaals daarop ge worpen nadat de Nederlandse Wener Baron van Swieten hem tot Bach- en Handelstudie had aangezet. Wat in dit verband te denken, als Mozart eens met op 35-Jarige leeftijd was gevallen? Vóór de pauze weerklonk dc Partila in d, als Bach-Sonate vermeld Weder om. Perry Hart. alléén, want hier geldt het een der solo-sulte& De suite met de beroemde Chaconne De wereld-violist Goldberg. Perry Hart's leermeester speelde haar eertijds ook voor het LAK In de onbegrijpelijk mooie Sa rabande ligt reeds een voorspel tot de Ciaconne. De variaties van dc laatste, met hun dubbelgrepen. behoren tot het „onspeelbare in de vioolliteratuur. Niemand, een zeldzame daargelaten, die aan meer dan een benadering denken kan. Zelfs bij Perrv Hart moest de zangerigheid wel eens afbreken en zou BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Theodora Adrlana. dr. van K. A. I van Turennout en H. Terpstra. Pleter Johan nes. zn van J P. Meershoek en A H Klein, Willem, zn. van J H. BleIJi en J E. van der Steen, Marlus Herman, zn van J. Prins en E. C. J v d Wijngaard: Rinse, zn. van B. Visser en P v d. Kool. Richard zn van K. Groeneveld en A. T Assendelft, Andreas, zn. van A J. J Crama en C. Beekman. Bouwe. zn. van J B. Sprei) en A. v, d. Bijl OVERLEDEN J. C Livingston, man 56 Jr.: W. J H. Langeveld. man, 88 Jr G B T B. Klewe, man, 70 Jr E Haster, wed. van Van der Horst 74 jr DINSDAG Stadszaal (foyer): Filmavond over toe risme in Europa 8 uur nam. DONDERDAG de opgang naar de climax spanning verliezen. Maar wie hier al technisch slaagt en puur de toon profileert, ver dient de hoogste bewondering En bewondering is het laatste, dat de soliste onthouden werd. verzinnebeeld ook in een aantal bloemtuilen. RECHTZAKEN Verduistering door commissionair VONNIS BEVESTIGD Een bedrag van ruim 3>; ton heeft een Groninger effectenhandelaar ten nadele van zijn, veelal kleine, beleggers verduisterd. Deze catastrofe kwam - naar men weet - aan het licht op zater dag 6 november 1954, toen de deuren van het effeotenkantoor gesloten bleven en naar later bleek, de man naar België was uitgeweken. Vrijwillig keerde hij naar ons land terug, waar hij te Am sterdam op 25 mei jj. werd gearresteerd. Verdaohte legde een volledige beken tenis af. Gisteren stond hij voor het Ge rechtshof te Leeuwarden in beroep van het vonnis van de rechtbank, dde heon tot 2 jaar en 6 maanden m.a. veroor deelde De procureur-generaal achtte het feit ernstig om de omvang en lange duur. maar bovenal omdat het vertrou wen in mensen als verdachte daardoor ernstig is geschokt De eis luidde beves tiging. De verdediger, jtir. mr. H J. Viersen Trip bepleitte clementie, opmer kende dat verdachte niet heeft gespecu leerd ten eigen bate. maar om de verlie zen in te halen. Motor gestolen Zes maanden gevangenisstraf met af trek en terbeschikkingstelling van de regering luidde de eis ran de officier van Justitie bij de Haagse Rechtbank tegen een 22-jnrige bloemist uit Leiden, die terecht moest staan omdat hy te Leiden op 23 december een motor had verduisterd en voorts omdat hy vlak voor Kerstmis enkele kleine bedragen geld had verduisterd. Verdachte werkte voor een handelaar in kerstbomen cn groen. Hij kreeg een lading mee om uit te venten, maar de opbrengst droeg hij niet af. Verdachte was reeds vaker ver oordeeld en er liep reeds een voorwaar delijke terbeschikklngstelline. Op 1 de cember was hij nog gevonnist Mr. M P. A. L R. J. van Aubel, ver- dachtes raadsman, vond de zaak met de motor maar een vreemde geschiedenis. Een kennis van verd. was de bezitter van deze motor en deze had na de ver missing geen aangifte gedaan. Pleiter dacht dat de verdachte „er in getrapt was". Hij verzocht geen onvoorwaardelij ie terbeschikkingstelling op te leggen. Uit spraak 23 februari. Verwarmingsmonteur gesnapt Op heterdaad was een 22-Jarlge ver warmingsmonteur uit Leiden betrapt toen hij in de kerstnacht van 24 op 25 december JJ. trachtte in te breken by een huis aan de Witte Singel Hy was hier naar boven door een raam naar binnen geklauterd. Verdachte zelf betoogde voor de Haagse rechtbank, waar hy nu terecht stond, dat hy halverwege binnen was geweest toen hij by zyn kraag was gegrepen door de bewoner. Met achterlating van zyn jasje had hy de vlucht kunnen ne men Dc bewoner, als getuige gehoord, hield echter vol dat verd. al geheel in de kamer was en dat daar de worste ling begonnen was. De bewoner was juist thuisgekomen: toen hy het licht aanknipte zag hy een man ln de kamer. Er werd niets vermist De officier van Justitie eiste 6 maanden m.a tegen deze reeds eerder veroordeelde verdachte Mr. R. A. H L. Hei irlksz de raadsman, verzocht het inwinnen van een psychiatrisch rapport Uitspraak 23 februari.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3