$Vlini de (Beste (Bromfiets Twee jonge musici (uit Amsterdam en Den Haag) dwalen door Wenen Spelen enthousiast mee in internationaal jeugdorkest Westers antwoord op Russische „vleierij en dreigementen'" Raad van Wassenaar verleende groot aantal subsidies Loop der bevolking te Leiden ZATERDAG 4 FEBRUARI (Ingez. Med.-Adv.) (Van onze Weense correspondent.) „Ik vind Wenen een fijne stad, met grote mooie huizen als paleizen, met een opera en een Burgtheater, zoals ik nog nooit heb gezien, maar ik houd niet van die Oostenrijkse „knoedels" en nog minder van knoflook". „Ja, boerenkool met worst verzuchtte de ander. Deze tegenzin tegen de Oostenrijkse „knoedels" (waarmee een soort deegballen bedoeld zijn) kreeg ik van twee Hollandse jongens te horen, die zes weken lang in een internationaal orkest in Wenen aan het werk zijn. Ik had een afspraakje met hen gemaakt in de binnenstad en zodoende vond ik hen dan in het grote glazen expresso in de Operatunnel, een restaurant waar ze vol lof over waren. Als grote mannen leunden ze tegen de toonbank, waar ze een groot glas bier dronken, want ondanks de kritiek op knoflook, dwepen ze met het Oostenrijkse bier. Tijdens het gesprek bleken het nog echte Hollandse jongens te zijn met ondeugende pientere ogen en met hier en daar een rake, soms harde opmerking. Jongensachtige ernst Het is een eigenaardig geval De Jong ste van de twee is 17 jaar. Hij heet Rob Westeling uit Den Haag en speelt ais trompettist in het Residentie-Orkest, maar hij is groot van stuk. De ander uit Amsterdam is tenger en veel kleiner en ziet er ondanks zijn 18 jaar veel jonger uit. Toen het tweetal op een vrije middag een bioscoop wilde ingaan, moest de Amsterdammer zijn paspoort laten zien. want de film was verboden voor jongelui beneden de 16 jaar Hij heet Wim Knip uit Amsterdam en is hoboist van het Kunstmaand-Kamer. orkest. Met dit tweetal ben ik dan door We nen geslenterd waar ze Amerikaanse si garetten kochten en op zoek waren naar Hollandse kranten. Altijd hebben zij hun koffertje met hun instrument bij zich, maar verder bewegen zij zich als globe trotters. want ondanks hun jeugdige leeftijd hebben zij op tournee al heel wat van de wereld gezien. Toch hebben ze hun leuke jongensachtigheid be waard tot op het ogenblik dat zij aan het wenk zijn en achter hun muziekles- senaar zitten. Ik zag hen bijvoorbeeld ln het Weense conservatorium repeteren met een ernst en een overgave, die voorbeeldig zijn. Uit de steden, die Mozart destijds op tournee bezocht Deze twee Hollanders zijn niet de enige jonge musici uit het buitenland, die zich nu in Wenen ophouden. In ver band met het Mozart-jubileum, dat na tuurlijk in Oostenrijk met bijzondere luister wordt gevierd, had de burgemees ter van Wenen het plan opgevat om uit een groot aantal Europese steden jonge musici naar Wenen uit te nodi gen om er een internationaal jeugd orkest te vormen. Voor de keuze van de uitverkorenen had hij contact gezocht met de burgemeesters van die steden, die Mozart indertijd had bezocht en waar hij was opgetreden. Alle 6teden, die werden aangeschreven hebben enthousiast gereageerd: Vooreerst na tuurlijk uit Oostenrijk zelf. zoals Wenen. Linz en Innsbruck, dan München, Mannheim. Frankfurt, verder Londen en Genève. en niet te vergeten Amsterdam en Den Haag. waar Mozart als jongen van nauwelijks tien jaar, tezamen met zijn vader en zijn begaafde zusje Anna, is opgetreden. Zelfs Praag heeft twee jonge musici afgevaardigd, want in deze stad heeft Mozart zich lange tijd opgehouden en aan die episode herinnert dan ook de prachtige novelle van Mörike: .De reis van Mozart naar Praag". Homogeen ensemble Het jeugdorkest, dat nu de gast is van de gemeente Wenen, bestaat alleen uit jongens en meisjes beneden de 21 jaar. Ze zijn ondergebracht in het prachtige slot Pötzleinsdorf buiten Wenen, dat als jeugdherberg is ingericht. Aanvankelijk gingen ze elke dag met een eigen auto bus naar het conservatorium om er te repeteren, want al zijn al deze jonge stuk voor stuk zeer muzikaal, er moest toch nog heel wat gebeuren, voordat deze 45 talenten, ieder met hun eigen opleiding en opvattingen, een ho mogeen ensemble vormden. Nu is het dan zover, want de Jonge dirigent Wolfgang Gabriel heeft er wel voor gezorgd, dat ..samenwerking" hier de eerste viool speelt. Hij zelf is heel erg graag bij zijn jonge musici, omdat zij al dadelijk voelden dat hij zijn vak verstaat. En hij op zijn beurt is enthou siast omdat zijn orkest werkelijk up to date is. Toen ik hem zonder mijn nationaliteit te verraden vroeg of hu tevreden nas over die samenwerking, antwoordde hij: „Natuurlijk, met zulk materiaal! Vergeet u niet dat de mees ten van deze jóngeren in grote orkesten spelen. Die lange jongen daar bijv. is trompettist van het Residentie-Orkest in Den Haag". De tjjd van repetities is intussen voor bij en van 25 januari af treedt dit in ternationale orkest ongeveer twintig keer op voor de Weense schooljeugd. Dagen achter elkaar, tot 15 februari, is de grote zaal van de „Musikverein" of van het Concertgebouw 's middags voor de leerlingen van de lagere en middel bare scholen gereserveerd. Het orkest van de jeugd zal dan voor de jeugd uit sluitend werken van Mozart ten gehore brengen, oa, de ouverture van „Titus", een piano-concert, het vioolconcert in a majeur, de Hafner-symfonie en de Posthoornserenade. Ook zal er jammer genoeg maar één openbaar concert wor den gegeven, namelijk op 30 januari in de „Musikverein", waarvoor de entree- kaarten al lang zijn uitverkocht. Intussen genieten de jonge kunste naars van de Weense gastvrijheid, want wel hebben hun eigen burgemeesters de reis heen en terug betaald, maar hier zijn ze de gasten van de Weense burge meester. deze zorgt voor uitstapjes, ver deelt vrijkaarten voor concerten, opera en het Burgtheater en geeft hun ten slotte nog een aardig zakgeld voor het openbare concert. Onze twee Hollanders dwepen met dé opera en vooral met de prachtige decors van de opera „Rosenkavalier". En vol bewondering spreken ze over de dirigent SChuricht, die juist dezer dagen een groot concert met de Weense Philharmoniker heeft gegeven. Ze dwa len door de stad, bekijken de etalages en voelen wel iets voor die typische Oos tenrijkse herenhoeden, die zo aardig en toch niet duur zijn. Met hun collega's disputeren ze over moderne muziek en over de klank van de instrumenten, want voor onze land genoten klinkt de Oostenrijkse hobo veel te dof. maar de Oostenrijkers vinden dat de Hollandse trompet veel te veel op een jazzinstrument gelijkt en daarom beslist te hard is. Op één punt echter zün ze het allen gloeiend eens: De Oostenrijkse tuba is prachtig. Op het eerste gehoor lijken deze ge sprekken meer op jongensgekibbel. maar wie goed oplet bemerkt, dat hier men sen aan het woord zijn met een fijn muzikaal gehoor. Het zijn buitengewoon beweeglijke gasten. Het ene ogenblik kibbelen ze nog of plagen ze elkaar en dan weer zijn ze midden in het werk met een bewonderenswaardige ernst, want de kunst heeft hen in haar ban geslagen en ze weten of voelen intuïtief dat hun talenten verplichtingen met zich meebrengen. Overdag denken ze aan de partituren of aan hun orkesten in Den Haag en Amsterdam, maar 's nachts dromen ze van thuis, van afschuwelijke „knoedels" in Oostenrijk en van de heerlijke boe renkool met worst Eden in Amerikaanse Senaat De Britse premier, Anthony Eden, heeft gisteren de Amerikaanse Senaat gewaarschuwd voor het gevaar van de nieuwe wapens. Helaas kon hij niet zeg gen. dat alle mogelijkheden voor een internationaal conflict uitgeschakeld zijn. Het directe gevaar was wel verminderd doch de indirecte bedreigingen waren blijven bestaan en deze zouden even dodelijke gevolgen kunnen hebben. De besprekingen met Eisenhouwer noemde Eden „gedenkwaardig". Hü stelde een program van drie punten voor als antwoord op de Sovjetrussische politiek van „vleierij en dreigementen": het onwankelbare handhaven van verbintenissen en vriendschappen zonder uitsluiting van de bereidheid om met communistische landen te onder handelen; met betrekking tot gebieden waar een conflict acuut wordt dienen beide landen indien mogelijk een verklaring van eenheid van doel af te leggen; in plaats van te pogen alle aanbiedingen van de Sovjet-Unie te overtroe ven, dient economische hulp te worden gegeven aan die gebieden, die deze het meest van node hebben, met een redelijke bevoorrechting van vrienden, zonder de anderen te vergeten. Communisme niet alleen met geweld tegenhouden Het Communisme, aldus Eden. kan met tetgengehouden of teruggedreven worden met geweld alleen. Steun bij po gingen om de levensstandaard te ver hogen dient het alternatief van geweld te zijn. De premier zei verder, dat het „histo rische expansionisme van het Kremlin" zich voortzet in de richting van het Midden-Oosten en andere landen van Azië, nu aan de rode expansie in Euro pa een halt toegeroepen is LEIDERDORP MEDISCHE DIENST De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter E. J. Hoef man. Hoofdstraat 40. telefoon 30070. OEGSTÜEESi BIRGERLIJKE STAND Geboren: Marianne, dr J. Zwa- D. Heemskerk en E. T. Schouten: Alex J.. zn van J. van der Meer en A. Bakker. Ondertrouwd: A. van Riet, 25 Jr en A. E. M. Hoogstraten, 20 Jr; W. Nagtegaal. 27 Jr en J. Star, 25 Jr; P. C. de Haas, 25 Jr en G. C. van der Poel. 20 jr. Overleden: P. Haasbroek, geb. De BruIJn, 42 Jr; W. Stuurman. 79 Jr. Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer H. de Wolff slaagde voor het kan didaatsexamen werktuigkundig inge nieur. NOOIT TE OUD OM TE LEREN Dat men nooit te oud is om te leren bleek uit het feit dat een ruim tachtig jarige dame als verdachte voor de Haag se Politierechter was gedagvaard. De in Oegstgeest wonende dame was echter met, verschenen. Zij had meningsver schil gekregen met haar buren over en kele struiken. Zij meende dat de stru.- ken op haar grond stonden en ze trok ze zonder meer uit de grond De ver schenen getuigen verklaarden „Zij haalt wel eens meer zulke grapjes uit". Over eenkomstig de eis veroordeelde de rech ter haar tot f. 10.— boete of vijf dagen. MEDISCHE DIENST De zondagsdienst der huisartsen wordt waal genomen door dokter Van Glabbeek tel. 23949 en doktor v. d. Vliet-De Vries telefoon 22331. VOORSCHOTEN Rijkspostspaarbank Gedurende de maand januari werd bij de Rijkspost spaarbank. kantoor Voorschoten, inge legd tot een bedrag van f 55558.81 en terugbetaald f. 42.012.94. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes, zn van J. v. Blemen en H. M. v. Donselaar: Antoinette, dr van J. A Roodakkers en P. C. Donkers: Eddy A. G.. zn van A. v. d. Zalm en B. Kuiper: Jacoblne A., dr van H. M. v. d. Hora e C. v. Toledo; Leonardus J.. zn van H. Langver en H. J. M. Hoogeveen: Christina A., dr v. J. J. Zoetemelk en J. A. P. Meijer. Ondertrouwd: C. P. A. v. d. Zalm en L. P. M. Goddijn. Getrouwd: A. Jansen en F. J. M. v. Bladel: W. v. Meel en R. Oudshoorn; A. v. d. Ei)kei en M. M. Grootveld. Overleden: A. P. v. Haasteren. 61 Jr. echtgenoot v. J. M. Koeleman: C. Helling. 25 Jr. echtgenote van M. A. Mank; J. C. Akerboom. 41 jr. echtgenoot van A. C. Looijesteljn. IVARMOND FEESTAVOND K.A.J. In hotel „De Zon" gaf de K.A.J. af deling Warmond een uitvoering met daaraan verbonden een gezellig samen zijn De voorzitter der KA.J., de heer J Does, opende deze avond met een hartelijk welkomstwoord. Tot de ouders sprak hij over het arbeidsleven van de K.AJ. Hij wenste de aanwezigen verder een genoeglijke avond, waarna men over ging tot het ipvoeren van het toneel stuk „Omwille van de smeer". Tussen de bedrijven sprak de voorzitter nogmaals o.a. over het missiegebied Tangajika. Na het opvoeren van het toneelspel kon men merken dat dit bij de aanwe zigen in goede smaak was gevallen. Kapelaan Tamis sloot de avond en bracht dank aan de speelsters en spe lers, speciaal de heer H. Derriks. die de regie van het stuk had. MEDISCHE DIENST De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Hueber en dokter Horrevorts (Sassenheim) tel. K 2532—7159. WASSENAAR BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendrik, zn van E. T. van DUk en A. van Beelen; Chrlstlaan, zn van G. J. Helns en J A. van Graafland; Rober- tus C M zn van C. A. G. M. Schneider en J. M. Albers; Wllhelmlna A., dr van H. Kolff en C. C. W. F. Sutherland; Bernar- dlne A., dr van J. W. D. van Dun en W. M. van Deursen. Ondertrouwd: C. van den Berg en H. J Mulder- H. F. Bakker en J E. Verhoop; J. J. Kraal en C. J. de Bruine; J. N. Henkes en A. M. C. Schrijver: M. Klersen en J. H. Wltteman; H. Knape en C. H. de Hoog. Getrouwd: R. E. R. Scharnke en I. Post van der Burg; J. Brederode en J. A. van Spronssen; W. J. Dylenberg en L. Zlech; E. W. Boogaard en I. van Wijnen. De Brits-Amerikaanse politiek ten ten behoeve Enkele werden geweigerd Woensdag kwam de gemeenteraad in openbare zitting bijeen onder voor zitterschap van de burgemeester. Voor prae-advies werden in handen van B. en W. gelegd een aanvrage van het bestuur van de Alchvin Stichting om medewerking voor de stichting van een lagere Montessorischool. WONINGEN Goedgekeurd werd het voorstel tot het aangaan van een vaste lening van f. 500.000 tegen 3'j pot., terug te betalen in 30 jaarlijkse termijnen. Door B. en W. 'werd voorgesteld nrn aanzien van die niot-communistisohe landen dient o.m. oeheerst te worden door het aankweken van zelfvertrouwen dat wordt bevorderd door zelfbestuur. Dit is hef beste middel tegen het Com- i de bouw van 110 wo ningwetwoningen, t.w. 14 grotere, kleinere woningen en 64 z.g. maisonnet tes. aan de Wassenaarse Bouwvereniging over te dragen plm. 12.386 m2 grond, ge legen tegenover de Havenkade. voor de DUIVENSPORT. Kompioenen gehuldigd Vele duivenliefhebbers uit Leiden, Wassenaar, Voorschoten. Warmond. Noordwijkerhout. Noordwijk en Leider dorp hadden gisteravond aan de oproep van de Leidse Concourscommissie gehoor gegeven bijeen te komen in het gebouw „Prediker' en daar te luisteren naar de heer C. de Zeeuw uit Eindhoven, die een zakelijke causerie hield over de wed strijduitslagen en eventuele toegiften. Na een kort welkomstwoord door voor zitter S. N van Leeuwen, volgde de hul diging der kampioenen 1955. Kampioen Generaal; C. v. d. Berg. Noordwijk. 9516.6 pnt.; M v. d. Wiel, Noordwijk, 9437.9 ;<nt.; St. Pieter. Nw.hout. 8791.7 pnt.; Berg—Dijk stra. Noordwhout, 8772.9 pnt.: J. v. d. Assem, Voorschoten, 8699,7 pnt. Kampioen oude duiven: C. v. d. Berg. Noordwijk. 6250,2 pntt M. v. d. Wiel. Noordwijk. 5980.1 pnt.; J. v. d. Assem. Voorschoten. 5588.7 pnt.j St -Jan. Noordwhout, 5584.6 pnt.; Gebr. Passchier. Noordwijk, 5507.8 pnt. Kampioen Vitesse: C. v. d. Berg. Noordwijk. 2594,9 pnt.t H. Schoo. Voorschoten. 2579.6 pnt.; J. v. d Wiel. Noordwijk. 2496.0 pnt.; P. v. d. Drift. Warmond. 2444.5 pnt.; D. V. Mos- seveld. Leiden, 2430,3 pnt. Kampioen Midfond; C. v. d. Berg, Noordwijk, 2171,1 pnkj J. Brouwer. Leiden, 2077,1 pnt.; Theil— Wissen, Wassenaar, 8075.0 pnt.; H. Schoo Voorschoten. 2033.2 pnt.; J. V. d. Assem, Voorschoten,, 2005,0 pnt. J. Rakhorst, Noordwijk, 1690,5 pnt.; broeders Rakhorst. Noordw.. 1655.2 pnt.; St -Pieter. Noordw.hout, 1622.3 pnt.; J. v, Duurep, Leiden 1621,5 pnt. Kampioen jonge duiven: C. v d. Pluym. Leiden. 2048.8 pnt.; gebr Remmerswaai Wassenaar, 2033,7 pnt.; J de Weerd. Wassenaar. 2032,5 pnt.' gebr Passchier, Noordwijk. 2022,7 pnt S. Koster Leiden. 2021.6 pnt Kampioen na vlucht: Beig— Dijkstra Noordw hout. 1761.7 put H van Klaveren. Lelden. 1681.5 put.: C. Gijsman. Leiden. 1674.9 pnt J Warmerdam. Leiden, 1637.1 pnt.; I v. Wissen. Voorschoten, 1586.9 pnt. munisme. De groei naar zelfbestuur dient som van f. 275.000. voorts aan de bouw- daarom bevorderd te worden, hoewel vereniging een voorschot te verlenen van het Communisme van gebrek aan erva- f. 1.869.802. een en ander onder voorbe- ring en zwakte van jónge zelfstandige houd van geldelijke steun van het Rijk. landen gebruik tracht te maken. Dit is Besloten volgens voorstel, een gevaar doch de bevordering van de BRUG groei naar zelfstandigheid zou wijs staatsmanschap blijken te zijn. i Een bedrag van f 9o.000 werd gevo teerd voor de bouw van een voorgespan nen betonnen brug over het toevoerka naal naar de haven en liggende in het verlengde van de Johan de Wittstraat. Deze brug zal de bouwterreinen ten noordoosten van de haven ontsluiten. Voor de verbetering van de bestratin gen en de rioleringen van de Zijllaan, de Santhorstlaan en het oude gedeelte van de Middelweg, werd een bedrag van f. 162.000 beschikbaar gesteld. WEG VERLEGD In verband met de uitvoering van het plan van het M. v. O. tot uitbreiding van het vliegveld Valkenburg, komt de ver bindingsweg tussen de Katwijkseweg en de Oostdorperweg (de Ruigelaan) voor zoveel in het vliegveld gelegen te ver vallen. Door of vanwege en op kosten het Rijk zal ten zuidwesten van Bel- lesteijn een nieuwe weg worden aange legd en voorts een gedeelte van de Kas- wetering worden verlegd. Om een en ander mogelijk te maken, nam de raad de nodige besluiten. SUBSIDIES Op een verzoek van de Stichting voor maatschappelijk werk in Zuid-Holland om de jaarlijkse bijdrage van f. 50 te ver hogen tot 3 cent per hoofd van de be volking. werd afwijzend beschikt, aan gezien de ervanng de behoefte hieraan voor de gemeente niet heeft aangetoond. Dc subsidies aan de afdelingen van het Centraal Genootschap voor kin derherstellingsoorden en gezondheids kolonies en de Vereniging voor katho lieke kinderuitzending, werden in ver band met de gestegen verpleegprijzen verhoogd. Door het R.K. Vacantie-Centi um werd subsidie gevraagd in de kosten van het gedurende de zomervakantie bezighou den van kinderen. Het verzoek werd af gewezen. Als gevolg van een verzoek van de vier landelijke federaties werkzaam op het gebied van harmonie en fanfare, werd aan de muziekvereniging Excelsior een tot f. 1000 verhoogd jaarlijks subsidie toe gekend. Aan het dept. Wassenaar van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen werd ten behoeve van de Nutsblbllotheek voor 1936 een subsidie van f. 1500 ver leend. Overeenkomstig het gedane verzoek werd aan de Stichting Het Nationaal Reumafonds een eenmalige bijdrage verstrekt van f. 250. In dc algemene salarisveio denm? 3rd een nieuw artikel ingelast, waar ambt belangrijke kwaliteiten of aan wie door zijn werk bijzondere eisen worden gesteld, een vaste of tijdelijke toelage kan worden toegekend van ten hoogste van zijn salaris. De bejaardensociëteiten werden voor 1956 gesubsidieerd met het reeds eerder toegewezen bedrag van f.4 per persoon. Het Kon. Ned. Gymnastiekverbond verzocht f. 25f. 50 subsidie om de plaat, selijke gymnastiekvereniging WIK. fi nancieel te kunnen steunen. Aangezien W.I.K. door de commissie van overleg i.z. lichamelijke opvoeding en sport voor 1955 met een bedrag van f. 525 werd be deeld werd het verzoek afgewezen. Het presentiegeld voor de bestuursle den van de gemeentelijke instelling Maatschappelijk Hulpbetoon werd van f5 op f. 10 gebracht. SCHOOLZAKEN Tot onderwijzer aan de openbare school aan de Bloemcamplaan werd benoemd de heer W. Lems te Vlissingen. Medewerking werd toegezegd aan het bestuur van de vereniging voor chris telijk nationaal schoolonderwijs voor aanschaffing van leermiddelen en ver beteringen, maar voor het aanschaffen van toestellen voor de gymnastiekzaal te gebruiken door verenigingen, werd de medewerking geweigerd. OM NIET Van de Vereniging voor Vreemdelin genverkeer werden i9 banken, staande op diverse plaatsen in de gemeente om niet in eigendom overgenomen. 1 Overleden: P. A. van der Hulst, 75 Jrj C. Groenendijk, 84 Jr; B. Vredegoor. 72 Ir; H. van der Loo. 84 jr; M. J. A. A. van dei Ven. 84 Jr; M. Mossel. 62 Jr; M. W. F. Ver. zijden. 77 Jr; N. G. Schaap, 51 Jr. Geslaagd Geslaagd voor het arts examen eerste gedeelte aan de stichting klinisch hoger onderwijs te Rotterdam de heer H. H. M. de Boer, alhier. Kinderuitzending In Huize Den Deyl vergaderde de afdeling Wassenaar van het Centraal Genootschap voor Kniderherstellings- oorden en Gezondheidskolonies. Het aantal contribuerende leden liep iets terug en is thans 352. De burgen; van Wassenaar verleende steun aan het werk door de colleote te bedenken met het mooie bedrag van f. 1095.36. De afdeling bleven zware financiële moeilijkheden bespaard, dank zij de door het gemeentebestuur getroffen bevredi gende subsidieregeling. VAN DAK GEVALLEN De 24-jarige glazenwasser A. Donker, alhier, die met zijn werk bezig was aan een perceel aan de Bloemcamplaan, maakte door gladheid van de goot een val van ongeveer zeven meier. Hij liep een hersenschudding en kneuzingen aan zijn rug en schouder op. Per ambulance auto werd hij naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden vervoerd. TEGEN BOOM GESLIPT Door de gladheid van het wegdek reed mevr. L. Hennes uit Zandvoort met de door haar bestuurde auto tegen een boom langs de Katwijkseweg. waardoor de in de auto meerijdende 57-jange mevr. D. J. de Jong eveneens uit ZancM voort, een hersenschudding opliep. Zij werd vervoerd naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden. De auto werd ernstig beschadigd. Feestavond Damgenootschap Het Wassenaars Damgenootschap hield de jaarlijkse feestavond in het verenigingsgebouw. Wegens het 20- jarig bestaan was deze avond extra fees telijk met het optreden van het caba retgezelschap Wilgé en muziek van de band Caravans. De avond werd geopend door de voor zitter. de heer J van Doorn, die zijn vereniging een kleine maar gezonde noemde en verder uitweidde over de be tekenis van het damspel in deze tijd. De heer v. d. Vlist. voorzitter ran het districtsbestuur Leiden, die ook bloemen aanbood, sprak woorden van felicitatie. De heer De Groot uit Alphen a.d. Rijn feliciteerde de sportieve tegenstander onder het aanbieden van een cadeautje. Mevr. v. Laar bood namens de dames ran de leden een klok aan Het was een gezellige avond. RECEPTIE BLOEMISTEN PATROONSVERENIGING In verband met het 25-jarig bestaan werd door de Bloemist Patroons- vereniging. afdeling Wassenaar, recep tie gehouden in Huize Den Deyl Onder de zeer velen, die kwamen gelukwen sen was ook burgemeester S. baron van Wijnbergen Er was ook een aantal bloemstukken in het overigens door de vereniging zelf versierde res taurant. MEDISCHE DIENST De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de artsen Janse en De Wit. ZOETERWOUDE BURGERLIJKE STATED Geboren: Johannes F., zn van G. J. van F.mbden en S. Don; Wilhelmus H.. zn \an H. Th. G. Colijn en J. A. Honsbeek; Wll helmlna F., dr van J. F. Brantenaar en Th. J. H. Volwater; Mathilda M.. dr van J. Coraellsse en J. P. C. Doorn; Arnoldus A. M.. zn van J. A. Mooijman en C. M. van Santen; Domtnlcus. zn van F. Hulsbos en A van der Loo. Ondertrouwd: L. F. C. van der Hoeven, 29 jr en C J. van Leeuwen. 29 Jr; J. Tlm- mers. 21 Jr en W. Delfos. 19 Jr: P J J. Beijersbergen. 26 Jr en J. G. Schrader. 24 J. Getrouwd: D. Sloos en P. Th. van Haas trecht- J. G A. Vlnkcsteijn en Th. J. Zandbergen: P. de Haas en E. S. van der Linde; A. H. Verkerk en A. M. de Jong. OverledenA. Dekker. 76 Jr; L. J. van der Zon 71 jr; A. Prinsen. 63 Jr. Het meisje rechts op de foto isreerd. maar waar haar verder alle het negerinnetje Authurine Lucy, de j mogelijkheden worden ontzegd om eerste gekleurde studente in de 136- deel te nemen aan hel Universitaire \arige historie van de Universiteit leven. Zo is zc er nog niet m ge- I van Alabama in Tuscaloosa (V.S.). slaagd om een onderkomen te I waar haar inschrijving werd getole- vinden In week van 23 tot en met 28 januari '56 GEVESTIGD: T. J. H. Aberson, Witte Singel 106; J. B. Baars, v. d. Brandelerkade 2; E. A. M. Bachman. religieus». Pellkaanstr. 1; J. P. C. van Beek, apothekers assistent. Pavll- Joenshof 11; R J. M. Beljk. 1.1. verpleeg ster, Hooigracht 1129, H M. Bosch en lam., boekhouder, Breestraat 16. J. M. Bosch, verpleegster, Rijnsb.weg 10; G. Eoter. 1.1. verpleegster. Witte Singel 27; M, B. A. van den Broek, sociaal werkster. Lijsterstraat 1; A. Bulzert, verpleegster. Rijnsb.weg 10; J. Burggraaf en fam.. weg werker N.S., Poelgeeststr. 16a; L. J. M. Cranssen, verkoper. Houtlaan 9; C. T. M. van Erp. maatsch. werkster. Marlénpoel- str. la-, J. A. Faas, verpleegster. Hooi gracht 1129; W. Gerth. radlo-radarmon- teur. Rijn- en Schlekade 26: P. C. de Graaf, fabr.arbeider. Ballstraat 64; A. van de Groep, marechaussee. Borneostraat 18a; F. de Haan. chauffeur-monteur. De Sltter- laan 107; A. M. Heckel. dienstbode. R(jns- burgerweg 10. G. R van Hees. ass. labora torium. Rijnkade 3; B. Heldring. Burg- gravenlaan 113: A. Holtslag en fam. Lorentzkade 52; E. A Jansen, klnder- tuffrouw. Breestraat 84; C. Ravcnsbergen- lagenaar. Tesselschadestr. 13; B A. Kats. Lange Mare 36; G. F. KalJScr. Nieuwe RUn 26; R P. Kelder. Breestraat 177; C. Bekkering-Kolenbrander, secretaresse. W. Singel 7. P. W. J. T. J. Kortmann. Fagel- straat 30; P. A. Kuivenhoven kok. Dozy- straat 28; A. A. ter Laag, Oude Singel 50; M. G L. Lauw. Dlefsteeg 6 B; M. P Leen- houts, kantoorbediende, De Sltterlaan 19; II. Kulvenhoven-Van Leeuwen, Nlc. Beets- straat 26; M. Mieras. bottelier II KM. Noordeinde 2a; J. W. Verhoeven-Mosseveld. Marnlxstraat 38; R. T Pchrson. hulp 1. d hulsh.. Nlc. Beetsstraat 22; A. Plantlnga. nss. ln de hulsh., Mezenstr. 2; W F Riet veld, De L. de Kanterstr 12; J. Rltsema, verpleegster. Rynsb weg 10; R Robaard, Roodborststr. 41; P. W C. Roodenburg. lult ter zee V IIOC KM, Noordelnde 2a; E. C. Rots. verpleegster, Rijnsb.weg 10; A. J. Baiiiaid-Schipper. Fred. v. Eedenln 33: H. J F Simon, Gerrlt Doustr. la; G I Smits, dienstbode, Frulnlaan 11. E. Sou- hoka en fam matroos le kl KM. Anna Burenhof 35; P Stegeman schrlj H. W. G van Velzen en fam.. brood- en banketbakker. Leeuwerlkstr. 39; J. Vlijm, verpleegster. Rljnsburgerweg 10; E. van der Zouw, verpleegster. Sumatrastr. 108a; G. Zwlers en fam.. onderwijzer. Damln 28. VERTROKKEN: J, W. Andriessen, Merelstraat 34 naar 's-Gravenhage. Ln v. Poot 122; J. W. Blom en fam.. Thorbeokestr. 17 naar Den Helder, Hulsdulnerweg 8; A. v. d. BH). Garen- markt 32 naar Hilversum. Kleine Drift 112; J. C. Boelee en fam Langebrug 5 naar Alkemade, Burg. v. Wlegenlaan 4; D. H. da Bruljn. Oranjegrt 40/42 naar Gouda. L. de Colignystr. 94; J. H. J. M. v. Bultenen. Lokhorststr. 21 naar Voorburg, Marialn 13; J. Bussemaker, Watersteeg 3 naar Utrecht, v. Ostadelaan 161 111; J. M. Dekker, Herensingel 32 naar Bloemendaal. Deken Zondaglaan 6; A. J. J. Dernee en fam Zonneveldstr. 9 naar Oegstgeest, H. Mors- weg 115; D. J. Dronkers. Oude Singel 50 naar Rotterdam. Melkeverstr. 9 A; J. P de Fijter. Rijnsb.weg 10 naar Eethen. Klei- bergsestr. 28; P. A. Glasbergen en fam. Lekstraat 41 naar Dlnxperlo. Mr. Verbeek straat 11; L. J. K. de Groot. Herenstg 2la naar Voorschoten. Langenhorststr. 1; J. Heemskerk en fam., O. Herengrt 19 naar Rijnsburg. Trompstr. 8; J. M. v. d. Heljdeu. Haarl.str. 200a naar Geldrop. Slulsstr 110; 1 J. M. Heijns. Hasebroekstr. 2 naar Lekker- kerk. Kerkweg 261; I. Jongbloed. Leven daal 94 naar 's-Gravenhage. Rochussen- straat 164; J. Kagenaar. Hoefstr. 50a naar Rijnsburg, Smldstr. 11; C. Koppenaal. Herengrt 53 naar Llsse, Hyaclnthenstr. 14; C M. W. IJkema-Ladage en fam., Molen- stg 18 naar Brunssum, Belderbos 5; E de Leeuw. Noordelnde 2a naar Arnhem. Jac. Cremerstr 79; E. T W. M. Lelslng, Noord elnde 50 naar Arnhem, Gabrlelsïr 55 II; F. Molenaar, Steenschuur 18 naar Rotter- dam. Oudedijk 53a; I Poel en fam., Noord elnde 17 naar 's-Gravenhage, Valkenbos- j laan 3; M. V. Polak, Haarl.str 93 naar Duitsland; J. P. Kok-Rlsseladn. Breestr 177 I naar 's-Gravenhage, Gcraniumstr. 9; H. Starink, Noordelnde 2a naar Rotterdam. Waalhaven OZ 50; B A. Vallntgoed, Drie Octoberstraat 6a naar 's-Gravenhage. i Antheunissti20. J. H. M Verdegaal, Nwe Rijn 34a naar Llsse. Heereweg 454; H M. v. Veen-Verhagen. Breestr 33a naar Heem stede Havenstr 29; C P A. Visser, Rijn Schlekade 30 naar Slledrecht. Rijs- Struljs hulp 1. d naar Beverwl|k Breeslr 20; P M. A hulshouding. B Ballotstr 33. W Stuif- Wal. Lammenschansweg 15 naar Utrecht, zand agent van politie Evertsenstraat 17. Heemskerkstraat 2. T v Weelle. Roodb- H T Timmer J v. Goijcnkade 6; J E A straat 35 naar Rotterdam. Bergweg 81; door aan een ambtenaar met voor zun 1 Velthuis, sergt schrijver KM. Meerhof 20. M. Winter. Morskade 20a naar Israël.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 8