KOU babys Veel enthousiasme voor Molentocht Waarom ijzelmoeilijkheden bij de Nederlandse Spoorwegen? X/ICKS Britse vorstin zag fantastisch schouwspel in Noord Nigeria ZATERDAG 4 FEBRUARI S.E.R.-rapport over loonruimte Aanbieding over een week (Van onze Haagse redactie) De SJ3.R. heeft gisteren de gehele dag vergaderd over de loonruimte. Men Is niet kunnen komen tot een loonad- vies zoals de regering had verzocht. De meningen in de S.E.R. over de mo gelijkheden voor de loonsverhoging zijn te verdeeld gebleken. De S.E.R. zal ook geen advies uitbrengen doch wel een economisch rapport. Een rapport dat een verzameling van uiteenlopende meningen bevat. Dit rap port dat voor de vergadering in concept vorm reeds 50 pagina's telt, zal thans nog met alle veranderingen die na stemming over allerlei amenderingen zlm aangebracht, moet worden uitge werkt. Naar men ons hedenmorgen van de zijde van de S.E.R. meedeelde, zal het daarom ook nog een week duren voor dat het rapport aan de regering zal kun nen worden aangeboden. Kindje onder vrachtwagen gedood BU het spelen op de rijweg ls gister middag het vierjarig zoontje van de familie Verbeek uit de Mortel (gem. Ge- mert) tegenover de ouderlijke woning door een vrachtauto van een firma uit Oss gegrepen. Het kind was op slag dood. De vrachtwagen kwam tegen een boom fot stilstand; de chauffeur kreeg een zenuwschok. Een beeld van de inschrijvingen voor de vandaag te rijden Molen schaatstocht in Bellevue aan de Steenstraat. Reeds om half acht waren de eersten present om hun inschrijvingskaart te halen en daar mee bij de Driegatenbrug te starten. De organisatoren verwachten van daag en morgen enige duizenden deelnemers, waarvan het merendeel ongetwijfeld op de zondag rijden zal. Bij de Driegatenbrug maakte de Televisiestichting vanochtend op namen van de start. Voor de goede orde nogmaals de startplaatsen: Molentocht te Leiden bij Schuttershof en Bellevue en te Oude Wetering bij Paviljoen De Brasem: 3 Provinciëntocht te Uit hoorn (Tolhuis) en Nieuwkoop. (Foto L.D./Van Vliet.) Zij zijn sporadisch, maar onvermijdelijk (Ingez. Med.-Adv.) (Van onze Haagse redacteur) De moeilijkheden en vertragingen in het treinverkeer, die het ijzelen de laatste dagen van deze week veroorzaakt hebben, worden door de Ne.1. Spoor wegen ten zeerste betreurd. Het zal het bedryf van de N. S. beslist niet mede, zo verklaarde men ons. Om de stroomdraden ijsvrij te houden, moet er ge reden worden. En juist in de nacht, dat er hoegenaamd geen „beweeg" op de baan is, de nacht van zondag op maandag, is het hevig gaan Ijzelen. Dit jjzelen komt slechts sporadisch voor, een enkele keer in een aantal jaren. Nu moest men de draden met speciale wagens gaan schoon ichrappen. Hierdoor en door de Ijzel worden de draden wel eens ingevreten, zodat er op bepaalde punten draadbreak ontstaat. Deze draadbreuken ontstonden verschei dene keren op bruggen. Daar waren -Js draden meer beijzeld dan elders. Hier voor is een verklaring te vinden. De wind neemt het water uit dt rivier op en is dus vochtiger dan elders. Dit ver ht wordt tegen de stroomdraden de wc. pen, met het gevolg een grotere ijsafzetting dan landinwaarts. Men bezint zich nu op maatregelen om dit euvel te voor komen. (Iugez. Med.-Adv.) i Ceel da behandeling, die Moedert J in 104 landen ideaal vinden! jWrijf Vicks VapoRub tegen bed» tijd op borst, keel en rug. De (verzachtende dampen verruimen «de luchtwegen en bedaren de tioest.Tegelijkertijd maakt de ver warmende plcisterwerking de be- llclemming los. Snellere verlichting I Het geelt méér verlichting, omdat het geconcentreerd isl VVapoRub Op onze vraag of men de draden niet kon ontdooien door warmte langs de draden te geleiden, bijv op elektrische wijze, zoals de loodgieter een waterlei ding ontdooit, werd ons van deskundige zijde meegedeeld, aat een soortgelijke methode op bepaalde gedeelten van het baanvak geschiedt. Het ls een voordeel omdat men dan grotere gedeelten spoe dig ijsvrij heeft of ijsvrij kan houden. Deze methode kon echter alleen maar toegepast worden als er niet wordt gere den. Het bevriezen van wissels en sei nen is een euvel, dat eveneens bestre den moet worden. Als men elk kastje of wissel zou moeten gaan verwarmen, dan zou de aanleg van zulke Installaties miljoenen gaan kosten. Men moet dit dus op een voordelige en eveneens doeltref fende wijze doengoed schoonhouden en ysvry maken. Zoals bekend, gaan de Ned. Spoor wegen de stoomlokomotleven opruimen. Ze verdwijnen een voor een naar de sloper te dienen dan als schroot voor de hoogovens. Juist nu er door ijzel en draadbreuk nogal vertraging ls ont staan, zou men de conclusie kunnen trekken, dat het geen zin heeft om alle stoomlokomotieven op te ruimen. Men zou ze dan juist goed kunnen ge bruiken. Het antwoord hierop is. dat men ook voorzien ls van Diesellokomotleven en dat Juist ook bij de stoomlokomotieven veel bevriezing voorkomt, waardoor de treinen niet kunnen vertrekken. Een euvel, dat men by de andere lokomo- tieven niet heeft ondervonden. Bij voorkomende vertragingen is men voornemens er speciaal op te TH. J. VAN DER HEIJDEN, rechtakundlge Hoge Rijndijk 103a. Leiden, telefoon 23405 Pacht-, rechtzaken en incasso's. Een „herderin" op Ginkelse hei Onder de tientallen gegadigden, die zich hebben aangemeld voor de per 1 april a.s. vacerende functie van schaap herder bij de Ginkelse kudde (Ede) be vindt zich ook de sollicitatie van de 28-Jarlge mej. Coos Vos uit Voorthuizen. Deze jonge vrouw is wel gewend met allerlei viervoeters om te gaan, want zy beheert met een vriendin ln Voorthuizen aan de Hunnenweg een dicrenfarm. Ook met schapen deed zy de nodige ervaring op en omdat zy bovendien veeverloskun- dlge is, zal haar sollicitatie zeker de volle aandacht hebben van het bestuur der Stichting Edese schaapskudde. Een herderin op de Ginkelse heide het ls lang niet onmogeiyk. dat de toe ristische attractie van de kudde er nog In belangrijke mate door verhoogd zou worden Ook C.H.U. vraagt1 zendtijd Het dagelyks bestuur van de C.H.U. heeft zich tot de minister van O. K. en W. gewend met een schryven, waarin wordt gezegd, dat de C.H.U., wat radio- uitzendingen betreft, in precies dezelfde omstandigheden verkeert als de V.V.D. De C.H.U. zal gaarne, wanneer eventueel zendtyd ter beschikking van daarbij be langhebbende politieke partyen zal wor den gesteld, als „belanghebbende poli tieke party" worden beschouwd. Het bestuur verzocht de minister dit stand punt ter kennis van de Radioraad te willen brengen en by zyn ulteindeiyke beslissing daarmede rekening te willen houden. letten dat het publiek op de stations op de juiste wijze over de vertragin gen wordt ingelicht. Niets is irritanter, zo meende men van N. S.-zyde, dan dat men staat te wachten en men niet weet waardoor dit komt en hoe lang het wel zal kunnen duren. Door juiste voorlichting voorkomt men on geduld en ontevredenheid. Wonderlijke „modeshow" Inboorlingen sloegen bJJ de aankomst der Britse Koninklijke personen op trommels en schrille trompetten bliezen een fanfare terwijl de duizenden langs de route staande noord-Nigeriërs een vreugdekreet uitstieten, die deed denken aan een koor van grote vogels. Mannen in schaapsvacht en met haar dat tot hun middel hing, voerden wilde krijgsdansen uit en stamhoofden op hun prachtige Arabische paarden brach- i Ingez Med -Auv spoorwegbedryf in ernstige moeilijkhe den; „ongeveer 10 van ons personeel beschikt op het ogenblik niet over een woning", zo zeide hy. De Spoorwegen hebben een nijpend gebrek aan 3100 wo ningen om him personeel onderdak te brengen, om de nodige overplaatsingen te kunnen verrichten en het personeel na naohtdiensten tenminste gelegenheid te geven, behoorlijk rust te genieten. Ir. den Hollander heeft voorts een aantal data genoemd, waarop de in uit voering zynde Spoorwegwerken zullen worden voltooid. Langs de z.g. oude iyn AmsterdamHaarlemDen HaagRot terdam—Dordrecht, zyn grote werken onderhanden, teneinde de vrye kruisin gen tot stand te brengen. t in het begin van dit jaar zal de aan leg van het verhoogd spoor te Heemste de— Aerdenhout beginnen als onderdeel van het project om alle overgangen ten zuiden van Haarlem kruislngvrü te ma ken. Naar verwacht kan worden, zal het in de Zandvoortselaan aan te leg gen viaduct in december 1957 gereed ko men. In Delft zijn de Spoorwegen be gonnen met de aanleg van de onderdoor gang Engelsestraat. Men hoopt deze eind 1958 in dienst te kunnen stellen. De grote spoorwegwerken in Schiedam, nodig geworden om de „oude lijn" geheel van de steeds drukker wordende iyn Neger-ruiters gekleed als Middeleeuwse Kruisridders in oude maliënkolders De ontvangst van Koningin Elizabeth van Engeland en de Hertog van Edinburgh in het noordelijk deel van Nigeria (West-Afrika) gaat gepaard met demonstraties, die de bezoekers ongetwijfeld doen denken aan de Middeleeu wen. Toen de Koninklijke auto van het vliegvled naar Kadoena reed. galop peerden Nigerische ruiters naast de auto of stelden zich langs de kant van de route op met hun vuisten omhoog, een traditioneel koninkiyk saluut. Velen van de donkere ruiters droegen maliënkolders, die nog uit de dagen der Kruistoch ten, vyf honderd jaar geleden, stamden. Allen droegen hoge turbans en prach tig gekleurde mantels. Ook de paarden waren opgetuigd op een wijze, die ver rassend sterk herinnerde aan de paarden van de Middeleeuwse Kruisridders: zij waren bedekt met geblokte of gestreepte dekens De maliënkolders dateren nog nit de tijd. dat Damascus beroemd was om zijn klingen en wapenrustingen. De Mohammedanen veroverden namelijk dit land toen de ridderschap nog in volle bloei was. Zij brachten wapenrustingen mee als trofeeën uit de strijd met de Christenen en bewaarden de maliënkolders en dergelijke voor hoogtijdagen en feestelijke gebeurtenissen, zoals het bezoek van de Britse vorstin er een is. ten een eerbiedig saluut toen de konink lijke stoet voorbijreed. Op een vracht wagen was een banier aangebracht, waarop stond: „Meer dan vier miljoen stuks vee verheugen zioh ln het bezoek van de Koningin Tienduizenden Nigerische ruiters hebben een adembenemende „durbar" op voor Koningin Elizabeth en de Her tog van Edinburgh ten beste gegeven. Heldhaftig-uitzlende ruiters van de Bornoe-stammen galoppeerden ln wig- formatie onder het uitstoten van krijgs geschreeuw en zwaaiend met hun zwaar den naar het koninkiyk paviljoen. Op minder dan 15 meter van het paviljoen begonnen ze in te houden en keerden pas als ze gevaarlijk dlöhtbdj waren om, waarna een volgende golf ruiters op de Konlnkiyke pasten afstormde. Zaria- en Bornoe-stamleden wisselden elkaar af en anderen zorgden voor begeleiding op drums en zilveren fluiten Deze durbar was de meest spectacu laire. ooit ln Nigeria gehouden. Verscheidene stammen waren reeds in december van hun woonsteden ver trokken en zullen ook eerst in april te rugkeren wegens het gebrek aan be gaanbare wegen ln de binnenlanden van Nigeria! By het staatslebezoek, dat de Konin gin aan het parlement ln Lagos heeft gebracht (dat was vóór haar vertrek naar het noorden, waar zy thans ver toeft). werd zy vergast op een .mode show", zoals zrfj er zeer waarschijnlijk nog nooit een gezien had. Zelf was zij gekleed in een schitterende witsartJjnen jurk en zy droeg een diamanten tiara. De meeste leden van het parlement droe gen zeer exotische kleding Men was het er niet over eens wie de best-geklede parlementariër was. Volgens sommieen was dit de minister van Openbare Wer ken die een zalmkleurige zyde mantel droeg en een grote strooien hoed ver sierd met drie peuweveren. De minis ter van Arbeid maakte ook een goede beurt. Hy had een mauve doek om met gouden ruiten en een sleep van acht me ter lengte, die door een kleine page op gehouden werd. Een ander droeg een lila mantel, zwaar met zilver versierd. Enige parlementsleden waren Euro pees gekleed, maar konden niet de ver leiding weerstaan een prachtige veer op hun hoed te steken. De Koningin werd luide toegjuicht toen zll by het parlement aankwam en naar binnen schreed over het speciaal uit Engeland overgebrachte rode karpet. Tydens de plechtigheid in het parle ment werden dankbetuigingen uitge bracht voor de hulp die Nigeria had ont vangen by de ontwikkeling van de fede ratie. De Afrikaanse autoriteiten en po litieke leiders spraken loftuitingen uit voor Engeland, dat „door voortdurend hard werk en doorzettingsvermogen" de vooruitgang van Nigeria in hoge mate Md bevorderd. Rijden op fluweel! Spoorwegen na gunstig jaar staan voor ernstige problemen Grote werken zijn of komen in uitvoering „Het jaar 1955 is voor de Nederlandse Spoorwegen een zeer voorspoedig jaar geweest. In de loop van 1956 verwacht de leiding van het bedrijf echter ern stige problemen, omdat een verhoging der lonen op den duur onvermijdelijk wordt geacht", aldus de directeur ir. F. Q. den Hollander, tijdens een rondrit, die hij met persvertegenwoordigers maakte langs de grote bouwprojecten, die de spoorwegen thans in uitvoering hebben. Deze bieden een duidelijke illustratie van de wijze, waarop de modernisering van het spoorwegbedryf wordt voortge zet, en waarop de gevolgen van de sedert 1938 Ingetreden verdubbeling van het spoorwegverkeer worden opgevangen. Ir. Den Hollander zeide, dat het voor financiering van deze mlljoenobjecten door het bedryf op de kapitaalmarkt gedane beroep, een groot succes is geweest. Hy verwachtte dat de Spoorwegen na 1958 in staat rullen zijn de grote inves teringen uit eigen kracht te dragen. De woningschaarste brengt ook het naar Hoek van Holland te schelden, (Ingez. Med.-adv.) HAMEA-GELEI maakt ruwe handen In één nacht gaaf en zacht zullen naar verwacht wordt, in de ste helft van 1959 gereed komen, onge veer geiyktyding met de in Rotterdam ondernomen verbeteringen. Hiervan is het nieuwe Oentraal-station zo ver ge vorderd, dat men rekent in het voor jaar van 1957 hiermee klaar te komen. De plannen voor stations ln de nieu we wijken van Den Haag, liggen in een verdere toekomst. Vermoedelyk zal hier eerst Moerwyk aan bod komen. Het traject Haarlem—Den Haag zal begin 1957 geheel van automatische dag licht seinen voorzien zyn. Op zeven plaatsen zullen ook de overwegbomen, - om. by de Vink - voortaan automatisoh bediend worden. Ook in Noord-Brabant en Limburg na deren belangryke. spoorwegwerken hun voltooiing. De grote werken in Eindho ven, met die ln Rotterdam, de grootste die na de oorlog zyn ondernomen, ko men in deze zomer gereed. Het nieuwe station van Venlo, een van de grootste goederenstations van het land, zal in de zomer van 19S7 klaar zyn. De elektrificatie van de lyn Eindho ven—Venlo zal op 3 juni van dit jaar in gebruik worden genomen. Op dit tra ject heeft de N.S. bovendien een eerste proef genomen met de modernisering van de spoorbaan zelf. Deze is over een grote afstand met betonnen dwarsliggers uitgerust en aaneen gelast, waardoor de reiziger de indruk krijgt, „op fluweel" te ryden. Ook hier is de beveiliging ge heel geautomatiseerd. Ook de vernieu wing van het station Breda komt nader- by. In Tilburg begint men in 1958 met grote werken om kruismgvrije overgan gen te verkrijgen. DE HEER J. CORVER OVERLEDEN Radio-pionier In Hilversum is, 78 jaar oud, overleden de heer J. Corver, een van de eerste ra- dio-pioniers in ons Land. Hy heeft vooral bekendheid gekregen door zyn populair- teohnisdhe boekjes over radiotechniek. De heer Oorver ls van de oprichting af jarenlang bestuurslid geweest van de A.VR.O.. waarvan zeven Jaar als alge meen secretaris. (Ingez. Med.-Adv.) NYLONS CADEAU! De Bleekcrtje Fabriek te Rotterdam geeft nu op haar bekende wasmiddelen prachtige, eerste keus nylons cadeau voor slechts 48 bonnen, zonder enige bijbetaling. Kerkelijk Leven Rapport over bewapening De Generale Synode der Ned. Herv. Kerk heeft op haar vergadering van donderdag allereerst het rapport van de commissie voor het hervormd en luthers gesprek behandeld. Ter synode waren de lutherse hoogleraren prof. dr. W. J. Kooiman, prof. dr. C. W. Moennich met prof. dr. G. C. van Niftrik en dr. H. Berkhof als hervormde gespreksdeelne mers. De commissie van gesprek stelt voor: het gesprek tussen de belde kerken voort te zetten en maatregelen te nemen, waar door kanselruil en intercommunie moge- ïyk worden. De synode behandelde vervolgens het verslag van de hervormd-gereformeerde gesprekscommlssle. De praeses las de brief van de gene rale synode der gereformeerde kerken voor, waarin gemotiveerd wordt, waarom zy niet tot een wederzijdse afvaardiging naar belde synoden besluiten kon. Prof. van Ruler achtte het nodig een verklaring namens de hervormde synode uit te doen gaan om droefheid over de gang van zaken uit te spreken. BEWAPENING De synode behandelde voorts het rap port van de commissie over bewapenings wagen. Deze commissie werd ingesteld n.a.v. de brief van dr. H. Berkhof c£. over de noodzaak van een herziening van het herderiyk schryven over oorlog en vrede sinds de h-bom ln het defensie- systeem is opgenomen. De kerk moet. aldus het rapport, praktisch meewerken aan de groei van een waarachtige volkerengemeenschap, bestrydlng van overspannen nationalls- Na de discussie besloot de synode het rapport met een preambule te publi ceren. Het ls niet bedoeld als herder lijk schrijven of verklaring, maar als antwoord op binnengekomen brieven. Daarby zal gevoegd worden de opwek king tot de kerk om met deze vragen duurzaam bezig te zijn. Dit voorstel wordt met 36 tegen 7 stemmen aan vaard. NED. IIERV. KERK Beroepen door de prov. kerkvergadering van Zeeland tot pred. voor buitengewone werkzaamheden, H. M, Stratlngh te Goes, die dit beroep ook aannam. Beroepen te Wilnls, A. O. Zyistra te Tletkerk. Te Bennlngbroek-Sybecarspel, J. A. Labrle te Oostwoud. GEREF. KERKEN CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Hoogeveen (vac. J. Kamp man). P. N. Rlbbers te Ulrum. Te Rotter- dam-Overschle. B. Byieveld te Noordeloos. GEREF. GEMEENTEN Op 18 en 19 februari a.s. zal te Gro ningen de wereldgebedsdag voor studen ten worden gevierd. Namens de Wereld federatie van christenstudenten hebben de Nederlandse Christen-Studenten Vereniging, de Vrijzinnig Christelijke Studenten Bond en de Perserikatan Keristen Indonesia (de vereniging van in Nederland studerende Indonesische christen-studenten) alle christen-stu denten in Nederland opgeroepen om in gezamenlijk gebed en gezamenlijke voorbede voor de noden van de studen ten over de gehele wereld tot God te gaan. De gebedsdienst, die het zwaartepunt vormt van deze dag. zal op zondagavond worden gehouden in de Pepergasthuis kerk. PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG 5 FEBRUARI Lelden. Herv. Gem. (Pieterskerk) 10 uur da. J. v. d. Wiel. (Oosterkerk)10 uur ds. P. L. Schoon heien. Onderwerp: „Plattegrond van de Bijbel"; 5 uur ds. D. J. Vossers: 7 uur ds. J Poort. Koudekerk, Jeugddienst. Marekerk- 10.30 uur ds. N Kleermaker. Koolkapel: 10 uur ds. P. Kloek. Maranathakerk: 9.30 uur ds. M. Otte- vanger. Haagwegkwartler Ten Katestr. 10: 11 U. ds. M. Ottëvanger. Egllse Wallonne10.30 u. ds Ch. Cabanls. Academisch Ziekenhuis: 10 uur ds. D. J. Vossers. Dlaconessenhuls: 10.30 uur ds. M. H. van Everdlngen. Evangellsch-Lutherse Gemeente: 10.30 u. ds. H. J. A. Haan. Remonstrantse Gemeente: 10.30 uur ds. J. van Goudoever. Doopsgezinde Gemeente: 10.30 uur ds. S. L. verheus. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur leesdienst. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. C. v d. Weele- Ver. Vryz. Herv. te Lelden (Leldsche Volkshuls)10 30 uur ds. H. F. C. de Boer. RUswyk. Geref. Kerk (Zuiderkerk)10 uur ds. Toornvliet; 5 uur dr. v. Meyenfeldt. „De Kerk spreekt naar bulten"; 7.30 uur ds. G. v. Duinen, van Wassenaar-zuid. Onderw.: „Gerepatrieerd" acht. -ironkert. (Oude Vest)10 uur ds. Hajer: 5 uur dr. Westerink. (Maranathakerk): 11 uur dr. Westerink; 5 uur ds. Toornvliet. (Evangellsatlegebouw)10 uur dr. Dron- kert; 5 uur ds. Hajer. Geref. Kerk (art. 31): (Lutherse Kerk) 8.30 en 5 uur ds. W. G. de Vries. Oud-Kath. Gem. (Zw. Singel 50)9.45 uur Hoogmis. Vrye Kath. Gem. St. Bonlfaclus (Vree- wykstraat 19)10.30 uur Gezongen H. Mis. Christian Science (Steenschuur 4): 10.30 uur dienst. Leger des Hells: 10 uur helllglngsdlenet; 7.30 uur verlossingssamenkomst. Evang. Chr. Gemeenschap: 10 en 5 uur de heer F. H. v. d. Horst. Baptisten Gemeente: 10 uur Heilig Avondmaal; 5 30 uur de heer Schouten Sr. Aarlnnderveen. Herv. Gem.: 10 en 7 u. ds. E. G. Boesenkool. Geref. Kerk: 10 en 6 30 uur ds. W. J. van Hoek. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Alphen aan den Rijn. Herv. Gem (Jullanastraat), 9 uur vicaris J. de Waard; 10.30 en 6.30 uur ds. P. A. Lefeber. (Ge bouw Jonathan). 10 u. ds. M. Hanemaaljer (Kapel Gouwsluls). 6.30 uur ds. M. Hane maaljer. (Hooftstraat) 9.30 en 6.30 uur ds A. J. Jorlssen. (Nutsgebouw). 10 uur ds. G Cadëe (Martha-Stlchtlng), 10.30 uur ds. K. H. Kroon, Amsterdam; 9 uur n.m. ds J. Th. Meijer (H.A Geref. Kerken: (Zui derkerk). 10 uur ds. F. H. Vonk te Ommen; 6 30 uur ds W. Wij ma (Noorderkerk). 10 uur ds. T. Kamper, te Scharrendyke; 6.30 uur ds. P. H. Vonk. (Aula Chr. Lyceum). 10 uur ds. W. wyma; 6.30 uur ds. T. Kamper. (Hooftstraat). 10 uur ds. W. Tom; 6.30 uur ds. B. Oosterhoff, van Lelmuldon. Geref. Kerk (art, 31): Hotel Centraal, 10 en 4.45 uur ds. Th. F van Kamp. van Overschlld. Chr. Geref. Kerk: (Van Reede- straat). 10 uur ds. W. Baai}; 6 uur ds. W Baay. afscheid Oud-Geref. Gem.: (Van Mandersloostraat), 9.30 en 4 uur de heer Verlinden, van Krl: Geref. Gem.: (Van ds. G. Chr. Dulnker, van Boskoop. Benthnlzen. Herv. Gem.: 9.30 en 6 u. ds. A. van Eyk. Geref. Gemeente: 9.30 (H.A.). 2 30 (HD.) en 6 30 uur ds. M. Blok van Rotterdam-c Bodegraven. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. C. v. d. Bosch (HD.); 6.30 uur ds. Kool te Woerden. Nleuwerbrug: 6.30 uur ds. C. v. d. Bosch. Herv. Evang.: geen dienst. Geref. Kerk: 10 cn 6.30 uur P. D. Kuiper te Sassenhelm. Geref. Kerk (art. 31): 10 en o uur ds. Joh. Dam. Geref. Gem.: 10 en 6 u. leesdienst. Luth. Kerk: 10 u. ds. W. F. Rouwelaar. Evang. Kring: de heer F. Nlemeyer te Alphen a. d. Ryn. Geref. Kerk (Nleuwerbrug)ds. Joh. Wagenaar te Zwammerdam. Boskoop. Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. J. Pronk; 6 30 uur ds. A. de Leeuw. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. G. Leene. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur ds. P. J. de Bruin. Ver. Vryz. Herv.: 10 uur P. J. van Ouwerkerk. Geref. Gem.: 9.30 en 6 uur leesdienst. Hazerswoude. Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. Chr. v. d. Leeden. Geref. Kerk: 9 30 en 6.30 uur ds. De Koning van Oud- Vossemeer. Hlllegoni. Herv. Gem. 10 uur ds. Knottnerus (H.D.): 5 uur ds. Brouwer. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Schipper. Protestantenbond geen dienst. Kaag. Herv. Gem.: 10 uur ds. A. v. Leeuwen; 5 uur ds. M. S. de Jong van Noordwljkerhout Katwijk aan den Ryn. Herv. Gem.: 10 uur ds. A. Makkenze (HD.); 6 uur ds. A. Makkenze. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. H. de Valk. Kntwyk aan Zee. Herv. Gem. (Nieuwe Kerk)10 uur ds. P. P. J. Monster; 5 uur ds. Jac. de Vos. (Oude Kerk)10 uur ds. p Moerenhout; 5 uur ds. F. Offerings (Jeugddienst). (Kapel): 10 uur ds. D. Bouman; 5 uur ds. P. P. J. Monster. Geref Kerk: 9 en 10.30 uur ds. F. Pyiman; 5 uur ds A L. Bos. Zeehospitium: 6 45 uur ds. A. L. Bos. Chr. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. N. de Jong Geref. Gem. Remisestraat: 10 en 5 uur de heer Wyting uit Amers foort. Geref. Gem. In Ned. (Casa Cara): 10 en 5 u. leesdienst. Geref. Kerk (art. 31): 10 30 uur leesdienst; 3 uur ds. De Vries uit Lelden. Koudekerk. Herv. Gem.: 10 uur ds. Poort (H.D.) 7 uur ds. Aertsen uit Am sterdam. Geref. Kerk: 10 en 7 uur ds. Zyistra. Leiderdorp. Herv. Gem.: 10 uur ds. J. P. Honnef (H.D.); 6.30 uur ds G. J. v. Embden. Zoetcrwoude. (Kerkzaal Splinter- laan) 6.30 uur ds. J. P. Honnef. Geref. Kerk: (Hoofdstraat). 10 en 6.30 uur ds. Sweepe. (Kerkzaal Spllnterlaan)4.30 uur ds. Sweepe. Lelmulden. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. F. Brouwer te Hlllegom. (Gebouw Pnlel): 7 uur ds. T. Kruyne. Geref. Kerk: 9.30 en 2.30 uur ds. B. Oosterhoff. Llsse. Herv. Gem.: 9 en 10.30 uur ds. C Jongeboer (H.D.): 7 uur ds. Don. van Abbenes (Jeugddienst). Ned. Prot. Bond: 10 uur ds. H. Faber, van Wassenaar. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. Wlerda. van Haar lem. Geref. Kerk (art. 31): 10 en 4.30 uur ds. C. van Kalkeren van Zwolle. Geref. Gem.: 10 en 4 uur ds. L. Kleboom. Oud- Geref. Gem.: 9.30 en 3 uur leesdienst? Chr. Geref. Kerk: 10 en 4 uur ds. S. v. d. Molen van Aalsmeer. Nieuwkoop. Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. W. H. de Jong. Rem. Kerk: 7 uur ds. P. H. van Lent. Geref. Kerk: 9.30 en 6 30 uur ds. J. Snel. van Nieuwveen. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. Noordwykerliout. Herv. Gem.: 10 uur ds. De Jong (H.D.): 7 uur ds. W. G. den Hertog, van Loosduinen. Noordwyk-BInnen. Herv. Gem.: 10 en 7 uur ds. J. J. Meuzelaar. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. A. J. Snaayer van Haarlem ln het lokaal nan het Llndenpleln. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. P, Helnen. v. d. Bergh-Stlchting: 11 u. ds. P. Helnen. Noordwjjk aan Zee. Herv. Gem.: 10 u. Vicaris Ramman; 5 uur ds. N. J. Cupédo. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. G. Feen- stra van Schevenlngen. Sole Mlo: 10 uur ds. A. L. Bos. van Katwyk aan Zee. Ocgstgcest. Herv. Gem.: (Paulus- kerk), 9 en 10.30 uur ds. B. C. Visser: 7 uur ds. G. F. Callenbach. Hoge Mors' 10 30 uur ds. G. F. Callenbach. Kerkzaal Endegeest: 8 30 uur ds. J de Wit. Geref Kerk: (Maurltslaan), 10 en 5 uur ds. Jac. Erlnga. Geref. Kerk (art. 31): (W. de Zw, Kerk), 8 30 uur ds. K. Brünlng (Rynsb): 3 uur ds. Koopman (Den Haag) Ver. van Vrljz. Herv.: W. de Zw Kerk. 10.30 uur prof. dr. T Jansma. Oude Wetering. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. T. Kruyne, van Lelmulden. Geref. Kerk: 9.30 en 3 uur dr. D. van Swlgchem. Rem. Geref. Gem.: 10.15 Mej. da. A. C. Dorhout Mees, van Utrecht. Rynsatenvoude. Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds. T. D. van Soest. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur leesdienst. Sassenhelm. Herv. Gem.: 9, 10.30 en 5 uur ds. W. H. Walvaart. Geref. Kerk: 9.30 en 5 uur ds. J. C. Brussaard, te Oegst- geest. Chr. Geref. Kerk: 10 uur leesdienst; 3 uur A. H. Schippers, uit Hlllegom. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. A. J. L. Bouw meester. Ter Aar. Herv. Gem.: 9.30 en 6.30 uur ds Van Amstel. Geref. Kerk: 10 uur lees dienst; 6.30 uur ds. Helner. Valkenburg. Herv. Gem.: 10 en 6.30 uur ds. D. Leltkerkerker. Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds. A. Langeler. Geref. Kerk (art. 31): 8.45 uur ds. H. J. v. d. Kwast; 3 uur lees dienst. Waddlnxveen. Herv. Gem. (Brug)": 9.30 uur ds. J. v. d. Haar; 6.30 uur de heer J. van Woerden, te Stolwyk. (WIJkgebouw Esdoornlaan): 9.30 uur de heer J. van dr te Stolwyk; 6 30 uur ds. J. v. d. Haar. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. J. Snoey. Chr. Afgesch. Gem.: 9.30 en 5 uur leesdienst. Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. G. Ch. Dulnker. Ver. Wet en Evangelie: 9.30 uur ds. K. J. H. Burgy. Ned. Herv. Pred. te Den Haag. Wassenaar. Herv. Gem. (Dorpskerk) 10 uur ds. H. J. Drost, Den Haag; 7 uur dr. H. J. Honders. (Klevletkerk)10.30 uur ds. H. Beker. (Deylerhuls)9 uur jeugd- kerk. D. Bakker; 10.15 uur ds. J. T. Wlersma. Geref. Kerk (Zyilaan)10 en 5 uur ds. B. J. A. Streefkerk, Den Haag. (Bloemcamplaan)10 en 5 uur ds. G. van Duinen. Ned. Prot. Bond: 10.35 uur ds. O. T. Hylkema, Den Haag. Johannahuls: 10.30 uur mej. ds. J. H. van der Slooten. Woubrugge. Herv. Gem.: 9.30 en 6 30 uur ds. G. S. Schinkel. Geref. Kerk: 9 30 en 6.30 uur ds. G. Hengeveld. Zevenhoven. Herv. Gem.: 9.30 uur ds. Knottnerus, van Oude Wetering. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. M. Wynla. r ds. Zwammerdam. Herv. Gem.: 10.45 uur ds. C. L. v. d. Broeck (H.D.); 6.30 uur ds. C. L. v. d. Broeck. Onderwerp: „Here be houd my!". Geref Kerk: 9 30 uur lees dienst; 2 uur ds. G. Hengeveld. te Wou brugge. Rem. Geref. Gem.: 10 uur ds. Van Lent, Nieuwkoop.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4