Chr. Oranjevereniging viert de verjaardag van Prinses Beatrix Prof. dr. H. A. Snellen buitengewoon hoogleraar in de eardiologie Alg. Kath. Werkgeversvereniging hield forum - avond Probleem rond de woningnood besproken C.H.U. Iaat zich voorlichten over ouderdomsvoorziening Dr. A. F. P. Hulsewé opvolger van prof. dr. J. J. L. Duvvendak Denk om brandgevaar en prent dit nummer in Uw hoofd: 22241 WOENSDAG 1 FEBRUARI Tiiiidelerclub gaf goede opvoering van „Vogel, vlieg de wereld in" Goede wyn behoeft Reen krans. En toch zouden we die krans gaarne han gen om de schouders van de Timdeler club van de Leldse Christelijke Oranje vereniging ter gelegenheid van de 18e verjaardag van Prinses Beatrix gister, avond in feestelijk herdenken bijeen in „Den Burcht" als hulde en dank voor de hartenverwarmendc opvoering v an het blijspel „Vogel, vlieg de wereld in". Dit vrolijke niet altijd en gezel lige stu'k stelt het probleem aan de orde van de moeder, die maai- niet begrijpen kan. dat. haar volwassen kinderen toch eigenlijk geen kinderen meer zijn en ook niet als zodanig behandeld wensen te worden. Juist hierdoor spreekt het 't publiek ook zo aan, omdat deze kwestie in talloze gezinnen in meerdere of mindere mate zal worden meegevoeld. In dit blijspel gaat het om de heer en mevrouw Hapgood, met hun vier kinde. ren De oudste zoon. Arthur, die een baan in Afrika heeft aanvaard; Phyllis, de 22-jarige dochter, aan wie de heer Neilson, de man die Arthur de betrek king bezorgde, zijn hart verloor Verder Myra, de jongste dochter bakvissen- leeftijd die nog op school gaat en een echt „enfant terrible" is. En dan is er nog Ted. de 18-jarige zoon, die ook nog op school is, maar eveneens graag al een man wil zijn. Moeder en vader Hap good houden evenveel van hun kinderen als zijn ran hen. Maar, zoals gezegd, moeder Hapgood kan maar niet inzien dat haar tot volwassen mensen opge groeide kinderen hun eigen weg willen gaan. Zij hebben ons toch nog zo nodig, zegt zij. En zo groeien de conflicten. Want er is door deze houding natuurlijk ook bijna geen sprake van enig wezen lijk contact tussen haar en de kinderen. Arthur gaat naar Afrika; Phyllis trouwt, zeer tegen moeder's zin, met Neilson. Aan het eind echter en daar is het dan een gezellig toneelstuk voor komt mama tot beter inzicht en kan zij zich koesteren in het geluk van haar kinderen, op welke wijze die ook de wijde wereld in vliegen De Timdelerclub bracht dit blijspel op een sublieme manier over het voet licht. Men heeft zich kennelijk in dit huishouden-Hapgood echt willen inleven en er zelf veel plezier aan beleefd. Daar door is een over de hele linie gave ver tolking ontstaan, die geen enkele min der góede plek liet zien. De enige kri tiek die we hebben is op het stuk zelf en wel, dat het laatste bedrijf te lang was. Dit had gerust wel wat bekort kun nen worden. En daarom dus de huldi- gingskrans om de schouders van Ton van Lunteren, Iem de Koning, Pie Kou- wenhoven-v. d. Boom. Eugène de Geus, Ton v. d Berg. Kees Schutte, Riet Kris pijn-de Wolf, Wim Ouwerkerk en Greet- je v d Vegte. We bevestigen er dan een extra lint aan voor Iem de Konmg en Kees Schutte, de jongsten van het ge zelschap, die deze avond wel echt ook voor de vrolijke noot'hebben gezorgd. En aldus bekranst kunnen zij zich scharen rondom Piet Kouwenhoven, die weer zo voortreffelijk de regie heeft gevoerd. Maar onze dank dient toch eigenlijk verder en dieper te gaan. Namelijk voor het feit, dat onze Sleutelstad in deze Oranjevereniging een vereniging bezit, die telkenmale op hoogtijdagen van ons Koninklijk Huis voor een waardig ge en herdenken zorgt. Daarvoor past een woord van erkentelijkheid. Voorzitter ds J. v. d. Wiel kon, tot aller verheugenis, bij dé aanvang van deze avond bijzónder welkom heten onze burgemeester en mevrouw Van Kinschot-Dorhou t Mees. Verdei- waren er de garnizoenscommandant lult. kol. H. W. Gerth ren Wijk en ziln echtge note. de ere-voorzitter van de Oranje Vereniging, dr N. C. Geelkerken en de heer J. C. J, Lambermont, bestuurslid van de Vereniging Koninginnedag Ds. v d. Wiel gaf vervolgens een overzicht van het leren van onze Jarige Prinses Beatrix, de geluk dragende en geluk brengende. Namens de Oranjevereni ging werd de jarige een telegram ge stuurd, waarin naast woorden ren ge lukwensen tevens uitdrukking werd ge geven aan blijdaohap over Haar komst, binnen niet te lange tijd, naar de Sleu telstad Thans reeds werd in dit tele gram. de Prinses een hartelijk welkom toegeroepen. Na deze woorden van ds. v. d. Wielv die getuigden van een grote liefde en aanhankelijkheid voor ons Vorstenhuis By beschikking van de minister van Justitie van 26 Januari 1956, is aan de heer J. H. Oosterwfjk op zijn daartoe gedaan verzoek met Ingang van 1 april 1956 eervol ontslag verleend uit zyn be trekking van onbezoldigd deurwaarder by de arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage. ter standplaats Leiden. De heer Oosterwyk heeft deze functie sinds 7 september 1927 vervuld op een wyze, welke veler waardering heeft ver worven. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het Doctoraal ex. Ned. Recht de heer A. van Gennlp (Leiden) en T. van Diik (Rotterdam): Kand. ex. Godgeleerdheid mei. E. Villbrief (Lei den) en met. M. G. Walvaart (Sassen- heim); Doet. ex. Scheikunde de heren J. H. J. M. van Buitenen (Voorburg). W. J. Miis (Leiden) en H. W. Kouwen hoven (Leiden»; Kand. ex. K. Wis- en Natuurkunde de heer J. van Baaien Leiden): Kand.ex. F. iWs- en Natuur kunde de heer M. Sanders (Leiden); Kand. ex. C. Wis- en Natuurkunde de heer G. W. Roügoor (Leiden); Doet. ex. Biologie de heer P. M. Schenk (Leiden) zongen de aanwezigen twee coupletten Kand. ex. E. Wis- en Natuurkunde de van het Wilhelmus, waarna vervolgens heer W. Bloemhoff (R'dam): Cand. ex. het woord en de daad was aan de Tim- D. Wis- en Natuurkunde de heer W. R. delerclub. van Zwet (Leiden). Naar wjj vernemen is prof. dr. H. A. Snellen, thans büzonder hoogleraar aan de Leidse Universiteit in de cardiologie, benoemd tot buitengewoon hoogleraar met dezelfde leeropdracht. Prof. dr. H. A Snellen, geboren op 3 augustus 1905 te Utrecht, studeerde al daar aanvankeiyk natuurkunde doch zwaaide later om naar geneeskunde, wel ke laatste studie hy in Groningen vol tooide. Na assistent geweest te zijn van prof. Rademaker en daarna van prof. Kuenen. vestigde hij zich in 1937 te Lei den als cardioloog, terwijl hy tevens als consulent verbonden werd aan het Aca demisch Ziekenhuis. Sinds 1947 werd al- Vrijdag 3 februari om 4 uur zal dr. A J. Pannekoek. benoemd tot gewoon hooslei aar in de Faculteit der Wis- en Natuurkunde om onderwijs te geven in de algemene eeoloeie. zun ambt aan vaarden ir het Groot-Auditorium der Leidse Universiteit. Prof. dr. H. A. Snellen Verkeerscontrole in de kou: 28 slachtoffers Ondanks de abnormale omstandighe den is gisteren de tevoren georgani seerde controle op het naleven van de verkeersregels op de weg gehouden. Of het aantal weggebruikers zo gering was, of dat de controlerende politie wellicht in verband met de omstandig heden nu en dan een oogje dichtkneep is niet bekend, maar wel staat vast dat slechts 28 personen op de bon gingen. Misschien is nog een derde mogelijk heid de oorzaak van dit kleine aantal: dat de mensen zich beter gedragen op de weg. Laten we het daar maar op houden C. J. van Mastrigt sprak voor afd. Leiden De afdeling Leiden van de CHU kwam gisteravond in gebouw Rehoboth in vergadering bijeen om te luisteren naar de heer C. J. van Mastrigt uit Zeist, die sprak over het onderwerp „De ouderdomsvoorziening". De bijeenkomst werd op de gebruike lijke wijze geopend door de voorzitter, de heer D. v. d. Kwaak. Deze prees de trouw van de enkelen, die ondanks de slechte weersomstandigheden toch nog van hun belangstelling blyk gaven. De heer van Mastrigt begon zijn referaat met enkele flitsen te geven uit de parle mentaire historie van ons land. Zo be sprak hy de totstandkoming van de in validiteitswet (ock wel de wet Talma genoemd) in 1913. In 1911 was het wets ontwerp reeds ingediend en de stryd die (hierover gevoerd werd was hevig. Dank zy de rechtse meerderheid in het parle ment is het tenslotte in het Staatsblad gekomen. Pas in 1919 onder het eerste ministerie Ruys de Beerenbrouck is de wet Talma tot uitvoering gebracht. Het had fen doel de arbeiders te verze keren tegen de geldeiyke gevolgen van invaliditeit of ouderdom Nadat spreker had gewezen op de pensioen- en spaar fondsenwet en op de bedrijfstakregelin gen, stond hy enige tyd stil bij de op 1 oktober 1947 in werking getreden nood wet ouderdomsvoorziening. Daar deze wet handelingen, die moreel niet aan vaardbaar zyn in de hand werkt, moet zij zo spoedig mogeiyk verdwijnen, aldus de heer Van Mastrigt, die als voor naamste bezwaren o.m. aanvoerde de neiging tot niet sparen of het gespaar de voor het bereiken van het 65ste le vensjaar op te maken. Het nieuwe wets ontwerp. dat hieromtrent in behande- wees op het voor en het tegen. In de nieuwe wet is rekening gehouden met de veelvuldig uitgesproken wens, dat de verhoudingen steeds geiyk dienen te blij ven. Het aan de ouden van dagen int te betalen bedrag zal zich moeten aan passen aan de schommelingen van de loonindex. De economische invloed die deze nieuwe wet in de toekomst zal uit oefenen laat zich vooralsnog niet ge- makkeiyk raden, zo gaf de heer Van Mastrigt als zyn mening te kennen. Tot slot onderwiel hy de aanpassingspro blematiek in verband met de totstand koming van de wet aan een korte be schouwing. Na de pauze volgde een be spreking van het onderwerp en werden nog enige huishouöeiyke zaken afge handeld. daar geleideiyk een afdeling cardiologie opgebóuwd. In 1940 werd dr. Snellen (die in 1939 promoveerde» reeds als pri vaat docent in de cardiologie aan de Leidse Universiteit toegelaten. Eind 1954 werd het Leids Universi teitsfonds bevoegd verklaard, een by- zondere leerstoel in de cardiologie te vestigen, en korte tyd nadien volgde de benoeming van dr. Snellen als eerste hoogleraar voor deze leerstoel. Thans ls deze leerstoel omgezet van een byzondere in een buitengewone leer stoel. Onder auspiciën van de Kring Lei den van de Alg. Kath. Werkgevers vereniging werd gisteren in „Het Gul den Vlies" een forum-avond gehouden, waarop tal van problemen rond de woningnood aan de orde zijn gesteld. Het forum bestond deze avond uit de heren mr. F. H. J. J. Andriessen jr., secretaris van het Kath. Instituut voor de Volkshuisvesting, de heer L. Peters architect te Amsterdam en de heer A. ren Poll. adj. secretaris van de Kath. Aannemers- en Patroonsbond. Hoewel ook het lid van Ged. Staten ren Zuid- Holland de heer A C. A. Deerenberg, was uitgenodigd om in iiit forum zitting te nemen, liet deze verstek gaan. Een afwezigheid, welke door de aanwezigen zeer werd betreurd, aangezien juist de heer Deerenberg van deze materie zo goed op de hoogte is. Na een woord ren welkom ren de fo rumvoorzitter, de heer J. A. E. Aalders, hielden de forumleden allereerst een korte inleiding, waarin zy, ieder op eigen terrein, de aanwezigen een indruk gaven van het karakter van hun werkzaam heden. Over gebrek aan vragen een der tig- tot veertigtal had het forum deze avond zeker niet te klagen. Doen wy een greep uit deze veelvuldigheid, dan ls daar allereerst het antwoord, dat gege ven werd op de vraag o! de woningbouw produktie niet hoger zou zyn geweest Indien de particuliere bouwers meer wa ren imesehakeld Hoewel dit ongetwy- feld wel iets gescheeld zou hebben, was het forum unaniem van mening, dat hieruitgezien de situatie van het ogenblik: veel papieren rompslomp geen drastische verhoging van de pro duktie zou voortvloeien. Ook het geven ren een prestatie-pre mie brengt volgens het forum geen op lossing omdat de omstandigheden in de woningbouw: stagnatie aanvoer mate rialen, onwerkbaar weer. bouwcontruc- tie etc.. steeds zo variabel zyn. Het forum, dat een sterke voorstander is ren het vereenvoudigen van de voor schriften by woningbouw, waarschuwde er voor, dat men indien dit geschiedt niet moet denken, dat dan direct alles vlotter zal gaan Momenteel heeft „Den Haag" nog een enorme stapel ren plan- Anthony Francois Paulus werd od 31 januari 1910 te Berliin- Charlottenbure geboren. Hii bezocht de Hogere Burgerschool te Bussum en leede daarna staatsexamen af. In de jaren van 1928 tot 1931 studeerde de heer Hulsewé Chinees aan de Leidse Als Leids hoogleraar in Chinees Naar wil vernemen is dr. A. F. P. Hulsewé. lector in het Chinees aan de Leidse Universiteit, benoemd tot opvolger van wiilen prof. dr. J. J. L. Duy- vendak als gewoon Leids hoogleraar in het Chinees. Hulsewé Universiteit waardoor hij een leerling werd van de hoogleraar, tot wiens odvoI- eine hii thans geroenen is. Verdere praktische en wetenschaDpeliike taal studie maakte hii in de laren 1931 tot 1935 ln China en Japan, toen hii ad6Pi- rant-ambtenaar voor Oostaziatische za ken was. Te Bataria was hii ambtenaar voor Oostaziatische zaken van 1935 tot 1942, toen de JaDanse bezetting hem in -anzenschaD bracht. Hii was kriies- gevaneene ren 1942 tot het einde van de oorloe in Java en Singapore Na de oorloe was hii in de ïaren 1946 en 1947 werkzaam bil de Marinestaf te Den Haae en wel bil de inlichtingen dienst. Vorig iaar Drom o veerde de heer Hul- 'wé op een proefschrift getiteld „Rem nants of Han law" tot doctor in de letteren. In 1947 werd dr. Hulsewé met ingang van 1 lanuarl 1948 benoemd tot lector in het Chinees. Tijdens de Zuidoost-Aziëconferentie te Genève. tijdens welke in 1954 de Ko reaanse situatie besproken werd door alle betrokken mogendheden, trad dr. Hulsewé als tolk en taaldeskundige voor de Nederlandse delegatie op. nen, welke eerst moeten worden bekeken. Hoewel men waarschynlyk vooral met prognoses aanvankelijk fouten heeft gemaakt, kan men niet zeggen, dat het regeringsbeleid fout ls geweest, aldus een forums tem. Voorts sprak men ook nog over hout rijke huizen. Het bezwaar is de ruimte, die deze huizen in beslag nemen, zy zijn ook zeer brandbaar. Toch is het ge wenst dat aan de bouwers van deze hulzen ruimere armslag wordt verleend Een besluit, dat in deze richting gaat, ls te re machten. Grote aannemers, aldus het forum bij een volgende vraag, mogen de economie in kleinere gemeenten niet ontwrichten. De aannemers in de kleine gemeenten dienen in eigen woonplaats de huizen te bouwen. De nieuwe contlngenterlngspolltlek van minister Witte, die méér rekening houdt met capaciteit dan behoefte, is ge lukkig óók in het voordeel ren de klei nere aannemers en metselaars Er werd nog gesproken over de 900 verschillende gemeentelijke verordenin gen ten aanzien van de woningbouw ln Nederland. Een uniforme regeling is binnenkort te vernachten. Tenslotte werd aandacht besteed aan de grote gezinnen. Duplexwoningen zyn uit den boze. was de mening ren het forum. By de bouw van woningen moet gerekend worden op uitbreiding van het gezin Het minste, wat men kan bouwen ls een twee slaap kamerwoning Kwart voor twaalf dankte de voor zitter, de heer Aalders. de forumleden en de aanwezigen. Van zittekist tot rolkoets Gisteravond hield de heer P. J. Zon- ruiter uit Gouda voor de afdeling Leiden van de Ned. Genealogische Ver- enigiftg in de „Kleine Burcht"' een lezing. De voorzitter, dr. A. J. Zwart Voor- spuy. moest constateren, dat niet alle leden de kou hadden getrotseerd. De heer Zonruiter dook de historie in, niet om te vertellen over geweldige veldsla gen, of over het leven van grote heren, nee. de gewone man met zijn bedoenink- je ..Van zittekist tot rolkoets", passeerde de revue. Het valt niet mee iets over deze tijd te weten te komen. Het zijn schilderijen, die iets kunnen laten zien van het in wendige van een huis: de aangestampte aarde of de lemen grond. Boven de lage deur werd een plankje aangebracht, waarop wat kruiken stonden. Aan de muur enkele jachttrofeeën van de boer en ook de. soms door grote kunste naars vervaardigde heiligenbeeldjes. En voorts de zittekist. de voorloper van al onze meubelen. Op de zittekist kon men zitten, en goederen bergen; de zittekist stond thuis en de zittekist ging mee op reis. De terugkerende kruisvaarders namen Oosterse beschaving mee. Bij het zien van al de weelderige oosterse dingen ontstond ook de behoefte dit in „eigen haard" zo te hebben. Enige verandering, was. aldus spreker, inderdaad geen over daad. De tafel deed zijn intrede en daar- iee ook de borden. In de tafelplank waren grote holten gemaakt en daaruit werd gegeten. Bij de behandeling van de "slaapgele genheid. kwam het andere deel van de titel van de heer Zonruiter ter sprake: de rolkoets. Dit was een laatje op wie letjes. waarin de kleine kinderen sliepen en dat onder het bed van vader of moe der geschoven kon worden Tot slot be handelde spreker het voedsel uit ..die goede oude tijd", die wel oud. maar niet zo goed voor de gezondheid bleek te zijn Half Amsterdam zonder gas (Speciale berichtgeving) Tengevolge van het door de koude enorm gestegen gasverbruik zit onge- Olympische uitslagen De afdaling voor dames is geëindigd in een overwinning voor de Frangalse Madeleine Berthod. Zij legde de 1552 meter met een hoogteverschil van 400 meter in 1 min. 40.7 sec. af. Het eindklassement luidde: 1. en Olympisch kampioene Madeleine Berthod (Fr 1.40 7; 2 Frieda Danzer •zwits) 1.45.4; 3 Lucile Wheeler (Cana da) 1.46.-. De Finse damesplocg. bestaande uit de skiloopsters Sirkka Polkunen. Mirja Hietamies en Siiri Rantanen. heeft be slag gelegd op de gouden medaille voor de 3 x 5 km estafette. Deze wedstryd werd onder uitstekende weersomstandigheden gehouden. De zon scheen en het kwik stond tien graden onder nul De einduitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen: Finland 1 uur 9 mlri 1 sec.; 2. Rusland. 1 uur 9 min. 28 sec 3. Zweden 1 uur 9 min. 48 sec.; 4. Noorwegen. 1 uur 10 min. 50 sec.; 5 Polen. I uur 13 min. 20 sec. Ongemotiveerd verwijt In Kyrenia, een havenstad aan de noordkust van Cyprus hebben politie en militairen gisteren met traangas en charges moeten optreden tegen opstan dige scholieren. Verscheidene Britse soldaten werden gewond door stenen. Vyf betogers liepen eveneens verwondingen op. De Britse regering heeft een voorstel van het socialistische Lagerhuislid Frank Allaun, om geen dienstplichtigen naar Cyprus. Kenia of Malakka te stu ren. verworpen. Allaun had gesteld dat het „uiterst immoreel" was jongelieden van acht tien jaar, die nog geen stemrecht beza ten, naar overzeese gebiedsdelen te zen den, om daar „te doden of gedood te worden". De minister van Oorlog. Anthony Head, zei in zyn antwoord o m. dat het de toenmalige socialistische regering was geweest, die in 1947 had bepaald dat zowel dienstplichtigen als leden van het geregelde leger naar overzeese ge biedsdelen konden worden gezonden Hy voegde hieraan toe. dat zich thans 7800 Britse miliciens op Cyprus bevon den. Waarschuw voor het te laat is Nu tengevolge van het plotseling in vallen van strenge vorst vnywel overal harder dan normaal wordt gestookt, heeft de commandant van de Leidse brandweer zich met een ernstige waar schuwing tot de bevolking gericht. Het brandgevaar ls door de thans heersende omstandigheden sterk toege nomen. In de eerste plaats brengt het harder stoken op zichzelf reeds ver hoogd gevaar mee, voorts veroorzaakt de sterke vorst een gevaariyke droogte. De combinatie van deze omstandigheden kan zeer licht tot een beein van brand leiden. Daarby komt nog. dat de felle ling ls. moet verandering brengen in de oorzaak kan zyn van een zeer snelle huidige toestand. Dat het de economisch uitbreiding van een begin van brand, zwakkeren zijn die geholpen moeten i waardoor de gevaren ernstiger zyn dan worden daar is ledereen het over eens onder normale omstandiehéden De grote- en zeer moeiiyke vraag is Tenslotte is ook de bra nöbestryding echter: wie zyn dat? Verschillende sys- moeilijker dan gewoonlijk Bevroren temen van onderscheiding werden door waterleidingen, bevroren de heer Van Mastrigt belicht, waarby hy I en de koude die ook voor weerpersoneel he maakt, kunnen mate belemmeren. werk moeilijker blussing ln ernstige Weert dus uiterst voorzichtig met vuur en waakt vooral tegen overver hitting van kachels en schoorstenen. En denk er ln ieder geval om, by de geringste brandvcrschUnselen onmid dellijk dc brandweer te waarschuwen alvorens men tot de ontdekking komt dat men het vuur zelf niet meer aan kan, want dan Is het voor snel en doel treffend optreden van dc brandweer wellicht ook reeds te laat. Waarschuw onmiddellijk bij een begin van brand, bel onmiddellijk nummer 2 2 2 4 I. Prent dit num mer in uw hoofd, zodat het niet eerst bulm teleloonboekje behoefl telg het brand- worden opgezocht! s Garanfiemelkprijs 1956 (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft vanmiddag veer half Amsterdam, vooral In de besloten vrydagmiddag met de minister buitenwijken, zonder gasdruk. De di- van Landbouw te debatteren over de recteur van dc afdeling „gas" van hetgarantieprijs voor de melk. Gemeentelijk Energiebedrijf deelde ons mede. dat men niet voorzien had dat een dergelijke koude zou intreden cn dat ook de gaslevering van de Hoog ovens (Velsen-LTmuiden) aan Amster dam op dit enorme gasverbruik, dat meer dan verdubbeld ls. niet ls Inge steld. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Boornbergum S. BIJleveld te Oudega (S.)Te Vrlezenveen W. Bieshaar t* Vollenhove. Te Ede (toet.) J- Smit te Groot-Ammcrs. Benoemd tot hulppred te Delfshaven wykgem Spangen» J v. Benthem. kand. en hulppred te HUlegersberg. die deze benoeming ook aannam. GEREF. KERKEN Beroepen te Hasselt G. v Halsema. kand. te Hilversum. Bedankt voor Vlaardlngen (6e pred.pl.) J P Haspels te Goënga (Fr.). Tweetal te Schiedam (vac J. J. van Wagenlngen) J. Nawyn te Aalten en H. v d. Wey te Emraen, CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Hoogeveen M. Drayer te Drachten en P. N. Rlbbera te Ulrum. Te St. Jansklooster P. H. v. Marrum te Nieuw-Amsterdam en H. v. d. Schaar te De Krlm. Bedankt voor Blezellnge D. Henstra te Oud-Beyerland Voor A'.phen a. d. Ryn M C Tanls te ürk CHR. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Vlaardlngen G Salomons te Hoofddorp. OEüSTüEESt Feestavond op verjaardag Prinses Beatrix De gisteren ln dc recreatiezaal van Endegeest belegde feestavond ter ge legenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix waa ondanks de felle koude uitstekend bezet. Het ls een bijzonder geslaagde avond gewor den. dank zij het succesvol optreden van enkele radlo-artlsten. De voorzitter der O.V.. de heer N. van Weizen. verwelkomde ln het by zonder de burgemeester en diens echtgenote, alsmede de beide wethouders en ging nader in op de viering van de verjaar dag van onze Kroonprinses. Hy herin nerde aan de 31 Januari 1938. een van de laatste zorgeloze Oranjedagen, die ons land nog beschoren zou zyn en schetste de betekenis van ons Oranje huls voor land en volk en sprak de wens uit, dat Prinses Beatrix nog glorieus en lang in ons midden mag vertoeven. Met het zingen van het volkslied werd deze toespraak besloten en kwam allereerst Jan Oradl aan het woord, die met zyn imitaties en conference vee! succes had. Aan het programma werkten verder mede de Pico's, het bekende accordeon duo, de illusionisten de Stefani's, Wim Scholten en Ad van Veen aan de vleu gel met enkele buitengewone muzikale prefaties. Het waren voomemeiyk de Pico's, die de stemming er zo goed inbrachten, dat men byna geen afscheid kon nemen van deze artisten, wier gehele optreden zeer in de smaak ls gevallen. BRAND BIJ HAARLEMMERTREKVAART Hedenmiddag omstreeks half twee brak door onverklaarbare wyze brand uit in een hoopje stro, liggende ln een voor malige hooiberg by de boerderij van Zwanenburg aan de Haarlemmertrek vaart in de nabüheid van het woonwa genkamp. Mede door de droogte als ge volg ren de vorst en door de stevige wind vatte ook het rieten dak ren de voormalige hooiberg, thans opslagplaats voor landbouwwerktuigen, vlam. De brandweer was in een minimum van tyd aanwezig, waardoor de schade beperkt kon biyren tot het bouwsel zelf, terwijl de werktuigen gered konden worden Bij minder snel optreden had den de nabygelegen woonhuizen ernstig gevaar gelopen mede de prooi van het vuur te worden. BEURSOVERZICHT KON. OLIE VAST Amsterdam, 1 februari De eerste dag van de nieuwe maand bracht geen verbetering van de activi teit; Integendeel, de hahdel ter beurze lag af en toe byna volkomen stil. Al leen Kon Olie trad op de voorgrond en gestimuleerd door de hogere notering in Wallstreet alsmede buitenlandse vraag kon het hoofdfonds circa 10 punten ver beteren en sloot op 649 Voor het overige had de markt een kleurloos verloop. Unilever, Philips en Aku, die vanmorgen nog Iets konden aantrekken, moesten deze winst vanmiddag geheel prysgeven en sloten per saldo onveranderd ten op zichte van gisteren. Op de Scheepvaart sector bleven over het algemeen de no teringen van gisteren gehandhaafd. Een uitzondering vormde van Nievelt Gou- driaan die 10 punten avanceerde. Aan delen Müller liggen de laatste dagen goed gevraagd en zyn hierby gestegen van 300 tot 320 thans. De handel op de cultuurafdeling had al evenmin veel om het lijf- De leiden de soorten sloten per saldo zo goed als onveranderd. Guldensbeleggingen stil en eerder iets beter. In de kringen van de Amsterdamse bevolking heerst hier zeer grote ontstem ming over. Het ls nameiyk reeds het derde jaar dat bij het invallen van een strenge vorstperiode dc hoofdstad geen voldoende gastoevoer heeft. Men wyt hiervan de schuld aan het Gemeentelyk Energiebedryf. Vanmorgen is de parlementaire mis sie, die van 18 tot 30 januari jJ. een be- zoe kaan de West heeft gebracht, op Schiphol teruggekeerd. De delegatie was byzonder onder de indruk van de band die er tussen de Antillen en Nederland bestaat; deze band is sterker dan wy ons hier kunnen indenken, aldus de heer Van Sleen. De missie werd op haar bezoek langs de Antillen begeleid door drie delega ties van Aruba. Bonaire en Curacao De delegatie is by aankomst begroet door de tweede plaatsvervangend voor zitter van de Tweede Kamer, prof mr. P. S Gerbrandy. Officiële publikatie VERKEER HAARLEMMERSTRAAT. Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter openbare kennis, dat de ge slotenverklaring van de Haarlemmerstraat, met uitzondering van de gedeelten op de kruispunten met de Pelikaanstraat, met dc Lange Mare en de Stille Mare en met de VrouwenXcrkkoorsteeg en dc Vrouwen- steeg. voor motorrytulgen op meer dan twee wielen op zaterdagen van !4 tot 18 uur. ls verlengd tot 1 augustus 1956 Een afschrift van het te dezer zake door A dam '47 44 3 de Raad genomen besluit ls verzonden aan r»en Haao ion n de Hoofdingenieur-Directeur van de Rijks- 1 1 3 waterstaat, aan de door de Minister van o..aen l™ Verkeer en Waterstaat aangewezen veren 1- dam 1 'II 7 1 —-gen. behartiging van verkeersbelangen i doel hebbende en aan Gedeputeerde i "idustr Obligaties Staten van Zuid-Holland. Philips Dollarlng Woensdag 1 februari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers heden Ned. '53 (3'4) 102 A 102% Grootboek obl 10144 Ned '51 344 101', 10444 B Ned 53 3»* 101A 10144 9844 Ned '54 3'i 98 A 99 Ned '55 3'4 98% 9944 Ned. '55 II 344 99 A 9944 Ned. '47 3% 3 994* 90rt Dollarlng '47 3 96 A 964a Investerlngscert. 3 9944 99% Ned. 62-64 3 10044 1004 a Indië '37 A 3 98 98 Grootboek '46 3 96 it 97 ACTIEVE AANDELEN Cult Hand en Ind B 76V* 76% Nat. Handelsbank 158 4 i 158 Ned Handelmy 248 248% A.K.U 320 320% 334% 334% 326% 33644 3414 i 3424a Wilton Feyenoord 275 275% Blliton 2de r 30744 310 Kon Olie f 50.— 317 Kon. Olie 64044 648% Amst Rubber 128% 128% Holl Amer iyn 21574 217% Kon Ned Stoomb. 223% 223 Ned Scheepv Unie 202% 202 H VA 142 140% Java Cult 8544 85% Dell MIJ 145% 145 Senembah 98 Prov. NIET-ACTIEVE OBLIGATIES en Oem leningen Premieleningen A dam -51 244 13944 138% Eindhoven '54 2% 108% 108% Enschede '54 244 112% 113 Den Haag '52 I 244 142 A 142% Idem II 2% 13944 140% R'dam '52 I 2% 138% 139% Idem 11 2% 143% 144 Utrecht '53 244 121% 122 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en C'redietlnstellingen Amsterd Bank 267 267 Rotterd. Bank 24944 250 Twentsche Bank258 260 Industrie Ondernemingen Ned. O. en Splr. fabr. 23744 237 Kon. Ned Grofsm. 14241 143 Rott. Droogd. My. 620 Tieleman en Dros 19 19 Handelsondernemingen Borsuml). cv A f 1000 128% 128 InternaUo155 156 Diversen Spoorwegen Dell Spoofw My. Amerik. fondsen Nog enkele fondsen alt Lelden en omgeving Aandelen V.K 31/1 Holl Constructie 420 ex - Ing dut v Bouwnyv .mv Int Kunststof! Ind 71GB 72 Kon Ned Edelmet 84L Pref w a idem 80 Textiel Gebr v Wyk 84JiGB 85( Leldsche Wolsplnn 31844 Ned Electrolasm e'Vv.„c r.akfnbr "53 422 423 Ver Touwfa brisker 18644 185' Wernlnk's Betonm 14344 144

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9