Gouden jubileum van Alg. Ned. Metaal Bedrijfsbond Vijftig jaar zondagsschool Graankorrel" „De Uitstekend geslaagde elubmateh Kynologenver. „Rijnland" van 94ste jaargang Maandag 30 januari 1956 no. 28743 Afdeling Leiden viert feest Drie en twintig jubilarissen ontvangen het N.Y.V.-insigne voor trouw aan vakbeweging In het gouden jubeljaar van het N.V.V. herdenkt ook de afdeling Leiden van de Algemene Nederlandse Metaal Bedrijfsbond haar gouden jubileum.. Za terdag is dit gouden feest onder grote belangstelling en met bijzondere opge wektheid herdacht. In de middaguren vond in „Het Gulden Vlies" een zeer druk bezochte receptie plaats, waar zowel werkgevers- als werknemers organisaties één naren in hun waardering voor het werk van de jubilerende afdeling, 's Avonds vond in de Stadsgehoorzaal een feestelijke bijeenkomst plaats. Tijdens deze samenkomst werd aan 23 jubilarissen, die 25 jaar of langer lid van de Bond waren het N.V.V.-insigne uitgereikt woord iger v»n de Stichting Scholen- dienst. Onder de velen, die het deze middag bij een handdruk lieten, merkten wy om. op de wethouders A. J Jongeleen en S. Menken, die namens het gemeen tebestuur de felicitaties aanboden, de heer H. Hazelhoff, directeur van het GAB., de heer Kottelaar van de Rijks- werkplaats voor Vakontwikkeling vele Leidse industriëlen uit de metaalsector en voorts afgevaardigden van zusteraf- delingen van de stichting „Ons Cen trum". de Vrouwenbond van het NW, de AJC, de Vara en „Nieuw Leven". Aan het einde van de receptie sprak de secretaris-penning meseter van de Ju bilerende afdeling, de heer C Ockeloen, een dankwoord, waarin hij zich ln het bijzonder riohtte tot de werkgevers. Volgens spreker Is het ongetwijfeld ook aan de houding van de werkgevers te danken, dat de werknemers thans zulk een disciplinaire houding aannemen Laten wij, ook in de toekomst, met be houd van eigen mening, naast elkander blijven staan, aldus de heer Ockeloen. 23 JUBILARISSEN GEHULDIGD Zoals gezegd werd dit gouden feest in de avonduren in de Stadsgehoorzaal voortgezet. Voordat een cabaretgezel schap oJ.v Frans Nienhuis en oa met medewerking van Joop de Knegt de aanwezigen een vrolijk en gevarieerd programma voorzette, zorgde de heer Piket voor een reprise: voorzitter Sloos werd nogmaals een band-recorder aan geboden. Bondsbestuurder Baart reikte deze avond aan de jubilarissen het NW-in- signe uit Het waren de heren W. Oli vier, A. J. Paats. C. A. v. d. Berg, W. C. Deiks, H J. Oroenewld, G. de Ko ning, I. Kluivers, N van Polanen, J. Weeber, J. Kranenburg, I. Regeer, D. Bonnet., J. A. Nieuwenhuis, J J. Pom- mer, M. v d Halst, I J. Neuteboom, H. A Remond, D. de Haan, J. Kijk in de Vegte, I. de Wolf. H Rjjnsburger, D. de Graaf en J. Somimeling. Uiteraard wer den allen geprezen voor hun trouw aan de vakbeweging, terwijl de dames van de jubilarissen met een boeket bloemen werden verrast Na afloop van dit met zorg samenge stelde programma, volgde een jubileum bal o.l.v. de heer J Aliphenaar en met medewerking van Hofenks Melody Ma kers. De heer A. J. Zirkzee. de enig nog in leven zijnde oprichter van de Leidse afdeling, biedt voorzitter Sloos (links) gelukwensen aan. (Foto L.D./Van Vliet.) De Leidse afdeling telt nog meerdere jubilarissen, doch dezen zullen eerst op 18 februari hun bondsinsigine ontvangen. Het grote aantal afdelingsleden met ruina 1600 leden is de A.N.M.B. de grootste vakbond in Leiden maakt het. noodzakelijk, dat 18 februari nog een tweede herdenkingsbijeenkomst wordt belegd. DUURZAME WELVAART VOOR ALLEN Alvorens de vele receptiegangers za- termiddag in de gelegenheid werden ge steld gelukwensen aan te bieden, heeft d? voorzitter van de jubilerende afde ling. de heer J. Sloos. een beknopt over zicht gezeven van vijftig jaar strijd en zegepraal. Met nadruk stelde spreker vast. dat de afdeling en de Bond geen star geheel is. dat dogmatisch van een bepaald standpunt uit bepaalde doel einden traoht te bereiken, doch een le vend organisme, dat door idealisme ge steund door alle jaren heen heelt ge probeerd datgene voor de leden te doen wat in bepaalde omstandigheden het beste w-as. Daarbij nooit strevend naar kortzichtig gewin op korte termijn, doch steeds uitwijkend, zover dat mogelijk was naar het algemeen belang De heer Sloos sprak de verwachting uit, dat zeer velen na deze herdenking met frisse moed zullen doorgaan met het versterken van de in- en uitwendige kracht van de Bond en afdeling. Volo- gens spreker betekent eet. sterke Bond, dat de werknemers de rechten krijgen, die hun toekomen, t.w. medezeggen schap op sociaal en economisch gebied en bestaanszekerheid en duurzame wel vaart voor allen. VELE GELUKWENSEN De heer I. Baart, die namens het H.B. van de AN.M.B als eerste spreker de gelukwensen aanbood, had zeer veel waardering voor het werk van de Jubi lerende afdeling .die na enkele vergeefse pogingen in februari 1906 in Leiden vas te grond onder de voeten kreeg. Hoewel 160Ö Leidse leden een respectabel aan tal is, betekent dit volgens de heer Baart niet dat men er in Leiden en dit geldt ook op landelijk terrein als is. Indien men bedenkt, dat circa 25% van alle daarvoor in aanmerking komende metaalarbeiders in de A.N.M.B. oe grootste Bond is georganiseerd, blijft er in de eerstkomende jaren nog vol doende activiteit te ontwikkelen Na mens het H.B. bood de heer Baart het afdelingsbestuur een enveloppe met In houd aan. De heer J H. Schüller. voorzitter van de Leidse Bestuurdersbond, had even eens zeer veel waardering voor de hechte organisatie en de ontwikkelde activitei ten van de jubilerende afdeling. Voor de toekomst wenste spreker de afdeling veel sterkte, kracht en strijdlust toe Ook de heer Schüller bood de afdeling als jubileumgeschenk een bedrag ln cou vert aan. De heren B de Jong en mr, Ph J de Ruyter de Wildt, die de felicitaties van de Leidse Vereniging van Industriëlen aanboden, verrasten het bestuur met een prachtige elektrische klok. Voor het geschenk namens de leden zorgde de voorzitter der feestcommissie, de heer P. Piket: een band-recorder, die deze middag reeds dienst deed voor het opnemen van alle woorden van waarde ring en gelukwens en in de toekomst oa gebruikt zal worden bij het scho- lirvzswerk. Vervolgens voerden het woord de heer Stormer namens de oud-leden, die het bestuur een wandbord, uitgevoerd in Delftsblauw, in het vooruitzicht stelde, en de heer J. Preeke, vice-voorzitter van de afdeling Leiden van de PvdA. Ir. M. C. de Jong. directeur van de Kon. Ned. Grofsmederij, stelde deze middag in het licht, dat werknemers en werkgevers in gezamenlijk overleg zeer veel voor het bedrijfsleven tot stand hebben gebracht Spreker, die de ver wachting uitsprak, dat men op de thans Ingeslagen wegen zal voortgaan, was van mpning, dat beide groepen veel hebben bijgedragen aan de welvaart van het ogenblik, waarbij hij het op prijs stelde. dat de organisaties thans op een der gelijke wijze hun verantwoordelijkheid dragen. Tenslotte voerde de heer H. Zunder- man jr. namens Humamtas en het In stituut voor Arbeidersontwikkeling het woord een enveloppe met inhoud werd aangeboden en een vertegen- Boekhouder verduisterde halve ton Door de Leidse politie is aangehouden een 32-jarige boekhouder van een Leidse metaalindustrie, die verdacht werd van verduistering. De boekhou der heeft bekend, tegen de vijftig dui zend gulden te hebben verduisterd in de loop van zes jaar tijds. INBRAAK IN SLAGERIJ In de loop van zondag is ingebroken in een slagerij aan de Hogewoerd. De buit bedroeg een geldkistje met een in houd van f. 150.-. „U alleen, U loven wij!" Precies vijftig jaar geleden werd In onze Sleutelstad de zondagsschool „De Graankorrel" opgericht. Ter gele genheid van dit gouden jubileum reci pieerde het bestuur zaterdagmiddag in de residentie van de zondagsschool, het wijkgebouw Irene aan de Drift- straat. Een van de eersten, die het bestuur daar kwamen gelukwensen, was de wyk- predikant. ds. J. N. de Ruiter, Met hem kwamen mee de ouderlingen D Marck. J. A Libschant en A. van Muijen. Het viel voorzitter J Slegtenhorst niet mee al die handen, die hem vervolgens wer den „aangeboden", te schudden. Door een verwonding aan zijn rechterarm was hij nameLyk genoodzaakt de linker arm voor dit doel te gebruiken. Moch ten de handdrukken daardoor wellicht wat minder krachtig zyn, zy waren er zeker niet minder gemeend om. Onder de gelukwensen-aanbieders zagen wy vervolgens nog ds J de Wit, namens de Centrale Kerkeraad der Hervormde ge meente. de heer Van Gent namens de Centrale Hervormde jeugdraad, wethou der D van der Kwaak al; vertegen woordiger van het Gemeentebestuur, en afgevaardigden van andere wykkerke- raden. Zondagsschoolverenigingen en de andere onderafdelingen van Irene de CJMV. het wykzangkoor en de zang- spelciub Het moet voor het bestuur be staande uit mej. J G de Knegt en de heren J Slegtenhorst. H Guldemond. M Links en D van Staden een hele vol doening zyn geweest, dat hun toegewijde arbeid door zovelen wordt gewaardeerd KERKDIENST Aan de kerkdienst, die gisteravond in de Kooikapel werd gehouden, en waarin voorging d; J N. de Ruiter, werd een bizonder woord aan dit mooie jubileum gewyd. Een woord van herdenken, doch tevens hoe kan het andeis ten aan zien van zondagsschoolarbeid een woord van danken. Ja dit laatste bo venal! Ds. de Ruiter had tot uitgangspunt van zijn predikatie voor deze avond ge kozen de tekst uit 2 Koningen 4. de verzen 36 en 37. In ddt bijbelgedeelte wordt verhaald van het wederom tot leven wekken, door de profeet Eliza, van een reeds gestorven kind van een Soe- namitische vrouw. Nadat ds. De Ruiter deze tekst had verklaard, kwam hij in het bijzonder te spreken over het 50-ja rig bestaan van de zondagsschool, die na vele omzwervingen, tenslotte zijn plaats gevonden heeft ln deze wyk. WanneeT wy herdenken, aldus spreker, dan is het meer dan het memoreren alleen van een aantal feiten en meer dan het noemen van namen. Meer ook dan het mededelen, dat zo en zoveel kinderen hier hun godsdienstonderwijs ontvingen en nog ontvangen Meer even eens dan een overzicht geven van jaren van bloei en van druk Dit uur. zei hij, vraagt bezinning op wat nu eigenlijk het werk van de zondagsschool is ^n moet zyn. Bij alle fcriti«*he en nuchtere be schouwing. is tooh de wezenlijke taak de kinderen der gemeente en ook ande ren in aanraking te brengen met het profetisch woord Kind en profetie ho ren bij elkaar! Zij allen moeten horen van Hem. die gekomen is voor de gro ten en voor de kleinen Zij moeten dit horen om hun 's levens wil Spieker dankt God ervoor, dat Hy mensen tot die taak heeft bekwaam gemaakt Zij moeten zich hiervoor met hun hele persoonlijkheid inzetten, zoals ook Eiiza in het bijbelverhaal zich voor het kind heeft gegeven Vragen wij naar de vrucht van deze arbeid, zo besloot ds. De Ruiter zyn herdenk!ngswoord, dan Begrafenis Tj. Kuypers Onder grote belangstelling vond u- terdagmiddag op de begraafplaats „Rhijnhof" de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de heer Tj. Kuypers, oud-kassier van de Coóp. Boerenleenbank alhier en o.a. penningmeester van de Vebo. Op de begraafplaats merkten wij o.m. op wethouder D. van der Kwaak als ver tegenwoordiger van het Gemeentebe stuur, een deputatie van de Vebo, de heer M. Welma, directeur van Markt en Havendienst, de Leidse gereformeerde predikanten dr. H. J. Westerink en dr. K. Dronkert, de heer S Melse, scriba van de kerkeraad der Geref. Kerk. be stuursleden en leden van de Raad van Toezicht van de Coöp Boerenleenbank te Leiden, de heer J. Vlaming namens het bestuur van het Actie-comité der Vrije Universiteit, afgevaardigden van diverse Boerenleenbanken uit de omge ving en voorts vele vrienden en beken den van de familie Kuypers. Nadat de kist met het stoffelijk over schot in de aula was opgebaard, voerde als enige spreker ds G F Hajer. het woord. Ds Hajer, die ook in het sterf huis een rouwdienst leidde, sprak een korte overdenking uit naar aanleiding van de gelijkenis van de talenten, waarna gezongen werd Gezang 27: „Nooit kan het geloof te veel verwach ten". Nadat het stoffelijk overschot was uitgedragen en in het familiegraf bijge zet, sprak ós. Hajer de geloofsbelijde nis uit. Aan het einde van deze plechtigheid dankte een neef van de overledene, dr. C. Kuypers uit Voorschoten, namens de familie voor het medeleven tot in deze dagen uit zo ruime kring ontvangen. Dauwtrappersshow in Prediker Welpen, verkenners, voortrekkers en leiders van ..De Dauwtrappersgroep" hebben zaterdag een ouderavond geor ganiseerd. die klonk als een klok. Zaal Prediker was tot in de uiterste hoeken gevuld toen groepsleider G Buis een kort openingswoord sprak Hij wees hierby o m op het nut van een derge lijke contactavond en had ervaring ge noeg om als zs^jn mening te kennen te geven, dot het spel van de verkenners zeer vele mogelijkheden biedt. Het rijk gevarieerde programma werd bijna ge heel samenge teld en uitgevoerd door ..De Dauwtrappers" zelf De welpen brachten hun welpenspel. de verken ners lieten zien hoe het vroeger was en hoe het nu is. terwyl na de pauze de voortrekkers en leiders via de Neder landse bordjes ..verboden toegang" een trektocht r.aar Spanje maakten Het aantal liedjes, dat gezongen werd was groot. Evenzo de animo! De zelf ver vaardigde costuums en dekor6 waren lan gniet slecht. Pas laat in de avond was deze gezellige en geslaagde dauw- traippersrhow afgelopen. De heer D. Krult en de heer J. W Buis zijn gisteren reap .als oudeling en diaken der Chr. Geref. Kerk herkozen. Juweeltjes van fokkerskunst Zondag werd in de Stadsgehoorzaal te Lelden de jaarlijkse clubmatch van de K.V. .Rijnland" gehouden. In de zaal werden in vlot tempo niet minder dan 112 rashonden door keurmeesters betast en bekeken, terwijl daarna de verschil lende rassen beknopt door de microfoon besproken werden. Het bleek, dat de KV. Rijnland de liefhebberij in rashonden in haar rayon sterk aangewakkerd heeft, want de grote zaal was tot de laatste plaats gevuld met een enthousiast publiek, dat de parade der rashonden aandachtig volgd«v MiuiiiiiiiiMiMimiimmM» DIPHTERIE. KINKHOEST? - Neen INENTEN ERTEGEN? la! Bij Uw dokter; iedere Woensdag van 23 uur Zuster Nel Urbanus, thans werkzaam in de polikliniek van het Diaconessen- huis, herdenkt woensdag het feit, dat zij vóór 25 jaar haar intrede deed in deze inrichting. Lezers schrijven STANDPLAATSEN LEIDSE MARKT. De voorzitter van de Centrale Ver. ,'oor markt-, straat- en rivierhandel afd. Leiden. de heer H Stikkelorum, schrijft ons in antwoord op de klacht van een Leidse viswinkelier in ons Blad van zaterdag J.I., dat de klager vermoe delijk slecht is voorgelicht. Iedere koop man, die' als bona fide bekend staat, komt voor een standplaats op de Leidse markt in aanmerking. In totaal 112 rashonden ingezonden Onder de bezoekers merkten we om. op burgemeester jhr. mr. F H. van Kinschot met zyn echtgenote, de Consul Genéral de Monaco met echtgenote, prof dr A. J M Holmer uit Leiden en dr W. v. d. Akker uit Zeist, leden van de Raad van Beheer op Kynologisch Gebied ln Nederland en talrijke prominente figuren uit de Kynologie. Groepen hon den. die bijzonder de aandacht trokken, waren de Schotse Herdershonden, waar onder verschillende fokprodukten van mevr. J. M. van KinschotDorhout Mees. een uitstekende collectie elegante CockerSpaniels en een unieke groep Golden-Retrievers, hoofdzakelijk bijeen gebracht door mevr baronesse EER Snouckaert van Schauburgde Beaufort uit Wassenaar In zijn openingswoord huldigde de voorzitter van de K V. Rijnland, dr. ir P. C. Lindenbergh het secretariaat van de Clubmatch <de heer en mevr. Smits», dat zich alle moeite getroost had om deze Clubmatch weer als van ouds per fect en gezellig te doen verlopen. Bij het aanbieden van bloemen aan mevr Smits klaterde een spontaan en hartelijk applaus. zien we. dat. zoals ln de gelijkenis ran de zaaier uit Mattheus 13, er zaad ver loren raat .maar dat er toch ook veel vrucht draagt Dat dit mag en kan Is het werk van de Drieenige God. Ga door met dit werk, aWius eindigde ds. De Ruiter, in de opdracht van Hem. we tende dat deze arbeid niet ydel is om dat God nooit laat aren het werk. dat Zijn Hand begon Want onze hulp is \an den Heer. die hemel en aarde ge maakt heeft! Het wykkerfckoor K>ng ln deze dienst, die om. werd by gewoond door de wet houders J C van Schaik en D v. d. Kwaak, enige liederen die zeer bijdroe gen tot de wyding. oie er van dit ge denken en danken uitging De wijkpredikant ds. N. de Ruiter biedt voorzitter J. Slegten horst zijn gelukwensen aan. (Foto L.D /Van Vliet.) FEESTAVOND „OM DE DOORBRAAK" In het St.-Antonius Clubhuis werd zaterdag de jaarlykse feestavond van de speeltuinvereniging „Om de Doorbraak" gehouden. De voorzitter, die in het kort de acti viteiten van het afgelopen jaar rele veerde, dankte allen, die in het belang van de speeltuinjeugd zoveel werk heb ben verzet. Een vertegenwoordiger van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen wees deze avond op de grote vooruitgang in het speeltuinwerk en spoorde de aanwe zigen aan zich ook in de toekomst met groot enthousiasme aan deze arbeid, ver richt in het belang van de Jeugd, te geven. Het cabaret van Paul Pabo zorgde deze avond voor een gevarieerd en vro- Üjk programma van muziek, schetsjes, acrobatiek, waarmede de aanwezigen zich kostelijk amuseerden. Een geani meerd bal o.l.v. de heer W. .F van Dyk en met medewerking van „The game Brakers" bracht het slot van deze in alle opzichten geslaagde feestavond. MARKT- EN HAVENDIENST VIERT FEEST. De iaarlijkse feestavond van de Per soneelsvereniging van de Markt- en Havendienst werd Zaterdag gehouden in de recreatiezaal van de N V. meel fabriek „De Sleutels' vJi. De Koster en Co. De voorzitter, de heer F. v Dissel, heette de talrijke dames en heren har telijk welkom ln het bitzonder de heer D. v. d. Kwaak, wethouder van de Dienst en de oud-directeur, de heer L. A. Mennes. Vervolgens sürak wethouder Van der Kwaak de feestvierenden in een geestig SDeechie toe Spreker wees er ou. dat het Gemeentebestuur waardering heeft indien personeelsleden ook een band als op een avond als deze weten te on derhouden. Het programma werd vlot afgewerkt. Meerdere personeelsleden zorgden er voor. dat alle aanwezigen zich kostelijk I amuseerden. Vooral de oud-gedienden stelden het I wel bijzonder op priis om nog eens een avondje in het midden van hun opvolgers te kunnen verkeren. Aan het eind van de avond kregen de werkers van de vereniging een pre sentie. De directeur, de heer M. Weima, smak het slotwoord en dankte bestuur en leden hartelijk voor het. werk in het 1 afgelopen laar verricht. De hond van mevr. M. van Kinschot-Dorhout Mees wordt door de fury aan de tand gevoeld. (Foto L.D /Van Vliet Een van de hoogte punten van de middag vormde de parade der kam pioenshonden. honden, die op tentoon stellingen al lauweren geoogst hadden. Het was geen gemakkelijke taak voor de keurmeester van deze groep, prof dr A. J. M. Holmer. om uit deze juweeltjes van fokkerskunst de beste uit te kiezen Een daverend applaus steeg er op toen als winnaar van deze zwaar bezette klasse de prachtige evenredig gebouwde ruw harige Foxterrier Kamp. Castle Yard 's Contender %an mej N L. van de Kasteele uit Wassenaar, aangewezen werd. Contender werd gevolgd door een Dalmatlsche hond van mevr C M. J Oppelaar uit Voorburg, een Hongaarse Herdershond van dr. Ir. P. C. Linden- berg. een Basset Griffon van mevr. P. A GondrexonIves Browne uit Den Haag. een Boxer van de heer D de Jongh uit Oegstgeest. een Collie van mevr. G. v. d. SchildenHennig, Lelden, een Keeshond van de heer A. Gast, Lei den. een Golden Retriever van mevr. C. v. Crevelvan Oss, Den Haag. een Ba- senji van mevr. C. E. Sandbergde Vlieger, Wassenaar en een Basset Arté- sien van mevr. P. Gondrexon. Den Haag DE UITSLAGEN De uitslagen van de verschillende groepen waren als volgt: Dogachtigen: 1 Boxel. D. de Jongh. Oegstgeest. 2. Franse Bulldog, mevrouw E A. Vromansde Haan. Wassenaar. 3 New-Foundlander, dr. Th. J Thles Voorschoten. Herdershonden: 1 Groenendaeler. mevr. I van Peskl Driebergen, 2 Duitse Herder. C G Dijkers. Leiden. 3 Collie, A v d Brand. Barneveld. 4 Schapen does. mevr L. C. Onderstal. Wassenaar; Berner Sennenhond. J C Tendeloo, Leiden Windhonden: 1 Afghaanse Windhond, mevr M J Pauwde Groot. Leiden. 2 Barsoi. P C Roelandse Leiden: 3. Whippet, mevr M Dijckhoffvan Rijn. Wassenaar Jachthonden: 1 Golden Retriever, dr. J Moll van Charante. Voorschoten. 2. Cocker-Spaniel, mrs. Patricia Rev Den Haag; 3 Dalmatiner. dr. J de Bruyn. Leiden; 4. Dashond, mevr. I. van Peskl. Driebergen. 5 Duitse Staande, mevrouw M Haring. Wassenaar. 6. Steenbrak. mej. Hetty Martin, Wassenaar. Keesachtigcn 1 Chow-Chow, mevr. A v. Rooyen, Den Haag; 2 Basenjl. mevr. C. E. Sandberg—de Vlieger, Was- Terriers: 1 Skye Terrier, mevr E de Jongv. d Broek. Den Haag, 2. Bed- lington, E. A. Fisher, Wassenaar, 3. Schotse Terrier J J van Koolbergen. Boskoop; 4 Ierse Terrier, J A Blanken, Leiden, 5. Welshterrier, mr M van Norden. Leiden. 6. Aire-dale terrier, J. Hevmans. Leiden. Dameshondjes: 1 Pekingees. mej. H Fisher. Wassenaar. 2. Yorkshire Terrier, mevr M Meyervan 't Woud. Den Haag, 3. Japanse Spaniel, mevrouw B Pfeiffervan Triet, Den Haag Als sluitstuk van dit hondenfestijn volgde de keuring voor de beste hond van de elubmateh, wederom gekozen door prof. Holmer. Het applaus over stemde het hondengeblaf toen als uinnaar te voorschijn kuam de schit terende Golden Retriever Duke van Luna Altarc, eigenaar dr. J Moll van 'harante. Voorschoten, voorgebracht door mevr. C. C. van Buuren, Leld- schendam. Tweede werd de winnaar van vorig jaar. de Skye-terrier van mevr. E. de Jong—v d. Broek, Den Haag; 3. Boxer van de heer D. de Jongh, Oegstgeest; 4 Groenendaeler van mevr. I van Peski, Driebergen en 5, Pekingees van mej H Fisher, Wassenaar De talrijke Leidse hondenvrienden zullen zeker weer verlangend uitzien naar de volgende clubmatch van de Kynologenvereniging Rijnland

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3