G A. Zwart SPUITERS ASPIRANT-SPUITERS MONTEURS EN HULPMONTEURS Raad van Voorschoten krijgt uitgebreide agenda voorgezet iSsi "ïsü S?s aankomende winkelbediende MEDEWERKER(STER) vakantie in Zwitserland aank. kantoorbediende (vrl.) DINSDAG 24 JANUARI Den Haag wacht nog af Voorstel tot hervatting van de besprekingen te Genève Indonesisch aide-memoire overhandigd Naar wij van Indonesische zijde vernemen is gisteravond na een on derhoud tussen mr. Oetoyo Ramelan en mr. Blom in het ministerie van Buiten landse Zaken een Indonesisch aide-memoire overhandigd aan de regerings commissaris voor Indonesische aangelegenheden cn lid van de Nederlandse de legatie. mr. N. S. Blom, waarin wordt voorgesteld de Nederlands-Indonesische besprekingen te hervatten. Op dit voorkei was vanochtend nog niet door de Nederlandse delegatie geantwoord. Naar wij nader van Nederlandse zyde in Den Haag vernemen, wordt de of ficiële bevestiging afgewacht van de berichten uit Djakarta, dat de Indo nesische regering haar delegatie in Genève de instruotie heeft gezonden „de onderhandelingen in één slotver gadering te beëindigen". Naar wjj vernemen wordt in deze aide- memoire aan de Nederlandse delegatie medegedeeld, dat naar het inzicht van de Indonesische delegatie thans vol doende gelegenheid is geweest voor de ruggespraak met de respectievelijke re geringen, waartoe op de vergadering van 7 januari in Genève werd besloten. Der halve wordt de Nederlandse delegatie voorgesteld een datum vast te stellen voor een nieuwe bijeenkomst. Kerkelijk Leven Morgen viert ds. J.Tjebbes, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, zijn zilveren ambtsjubileum. OVERHEID EN ZONDAGSHEILIGING De kerkeraad van de Geref. Kerk (art. 31) te Amsterdam-C. heeft zich met een schrijven tot het college van B. en W. van Amsterdam gewend. Daarin geeft de kerkeraad uiting aan zijn bezorgdheid over de toenemende ontkerstening van het Nederlandse volk. die zich niet in de laatste plaats manifesteert in het feit dat de zondag steeds meer het karakter verliest van de door God voorgeschreven rustdag. Allerlei festiviteiten en demon straties op het terrein van de sport wer ken de zondagsontheiliging in de hand en zo vervangen brood en spelen de dienst van God. De kterkeraad richt zich tot de overheid als dienaresse Gods met het. dringend verzoek alles te doen wat in haar vermogen is om het christelijk karakter van de zondag te bewaren en in dit verband verzoekt hij het college met de meeste aandrang geen gevolg te geven aan zijn voornemen in de periode van 1 april1 november tabaks-, souve nir- en banketzaken gelegenheid te ge ven op zondag hun winkel open te stellen. OECUMENISCHE JEUGDRAAD De februari-conferentie van de Oecu menische Jeugdraad in Nederland zal dit jaar wederom in Utrecht worden gehou den. De conferentie zal op zaterdag februari worden geopend door ds N. O. Steenbeek. voorzitter van de Oecumeni sche Jeugdraad. Op die dag zal dr. C. L. van Doorn spreken over „Vernieuwing van de ker ken door oeucumenische gemeenschap". Ds H. R. Weber, secretaris van het leken departement van de Wereldraad van Kerken, zal zondag 5 februari spre ken over „Oecumenische hulp en de ver nieuwing van de kerken". Miss Anna-Brita Engnes. secretaresse voor werkkampen van de Wereldraad van Kerken, en ds. H. van Coeverden, secre taris van de Oecumenische Jeugdraad, zullen aan het slot van deze dag iets ver tellen over mogelijkheden van praktisch oecumenisch werk wereldwijd en in eigen land. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Vrlezenveen H. Pol te Wllnls. Beroepen te Emmen (toez.) R. G. Voet. voorg. Ned. Prot. Bond te Bussum. Bedankt voor IJsselmulden H. Harkema te Zeist. GEREF. KERKEN Beroepen te Rijken en te Krabbendam, A. Prins, kand. te 's-Gravenzande. Te Mlnnertsga en te Nleuwolda G. v. Halsema, kand te Hilversum. Eedankt voor Zwagerveen A. G. Korset te St -Anna-Parochie. Voor Amsterdam-w. (6e pred.pl.) G. N. Lammens te Rotterdam- Krallngen. Voor Hazerswoude en voor Hallum M. T. Mlnnema te Monnikendam. Aangenomen naar Dordrecht (voor het werk stichting Jeugdhaven) J. Bonda te Stavoren. Naar Stellendam-Mellssant, W. Netjes, kand. te Kampen. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Zwolle A. C. Noort te Mepj Middelburg M. Vlletstra MARKTBERICHTEN LEIDEN. 24 lan. Vette irkensmarkt. Aanvoer 296 varkens Noterlnv zware 1 176—173. lichte f 168—163, slazerevar- kens f 176173. Handel matig. Tevens werden 2 nuchtere kalveren aaneevoew1 BODEGRAVEN. 24 lanuarl. Aanvoer 10 nortllen. Notering: eerste soort '2.20 2 27. tweede kwaliteit 12.10—2.19 Handel flauw. ROTTERDAM, 24 januari. Veemarkt. Aanvoer ln totaal 3291. Weektotaal 5075. Vette koelen en ossen 700, gebrulksvee 806. t.b.c.-vrij 798, vette kalveren 50, graskalve ren 227, t.b.c -vrll 222, nuchtere kalveren 955. varkens 93. biggen 168, paarden 109, veulens 4. schapen of lammeren 169. bok ken of gelten 10. Prhs per kg: Vette koelen, le kw. 2.82 3.12, 2e kw. 2.602.82. 3e kw. 2.402 60; vette kalveren 2.60—2.90, 2.40—2.60. 2.70— 2 90. Prijs per stuk. Graskalveren 450, 350, 250; nuchtere kalveren 66, 58, 48; biggen 52, 45, 40. Prijs per kg: Slachtpaarden 2.30, 2.10, 1.90. Prijs per stuk - Schapen 145, 115, 95; lammeren 130. 110, 100; kalfkoelen 1130. 960, 730; melkkoeien 1130. 960. 730; vare koelen 800, 700. 600; vaarzen 780. 680. 580; pinken 480. 425. 350. RIJNSBURG. 23 Januari. Bloemenlust: Krelage Trlumf 100120 Golden Harvest 120135. Superba 110125, Crown Im perial 115125. Fr.-Nansen 115130, White Sail 110—125, Lustige Wltwe 130140, Hlllegarde 110—125. Copland blauw 130— 140, Copland rose 125140. Narcissen: Gol den Harvest 6575. King Alfred 7080, Helios 60—70. blauwe Druifjes 2732, Hyacinten rose 1822. Idem blauw 2024. RIJNSBURG, 23 Januari. Groente- velling: Rode kool 68. gele kool 68. groene kool 1015. boerenkool 1718. waspeen A 1021. Idem B 1625, uien 3035 per kilo, knolselderle 516 p. stuk. RIJNSBURG, 23 Januari Bloemenvei ling ..Flora". Tulpen: Krelage 90110, White Sail 1251«, Wlutergold 115130. Golden Harvest 100—130, Copland rose 150 180. Copland blauw 150170, Early Queen 100—120, Hlllegarde 90—110. Super- ba 105—120, Nansen 130—150. Edith Eddy 145160. Rose Marie 90105. Demeter 110 140, Gen, de Wet 130145. Preludium 125140. Lustige Wltwe 150170, King of the Yellow 7085, alles per bos. Hyacinten Pink Pearl 2432, L'Innocence 2226, Bis marck 19—22. Ostara 19—21, Delftsblauw 2'—25. Gemengd 20—26, per stuk. Nar cissen; Helios 7078, Golden Harvest 80 85, King Alfred 80—90. Callfornlë 70—75, Early Glory 7080. Poetaz Lino 6574, Convent Garden 80—83, per bos. Anjers 16 Krokus —500 per 100. per bos. Blauwe Druifjes 3344 Twee treinongelukken in de V.S. kostten dertig levens Bij de treinontsporing in de buurt van Los Angeles waarvan wij gisteren melding maakten zijn volgens officiële opgave negen en twintig mensen om het leven gekomen. Het aantal gewonden be droeg honderd en vijftig. De bestuurder heeft in de bocht, waar het ongeluk ge beurde. veel te hard gereden. Een treinongeluk bij Williamson in West-Virginia, dat gisteren gebeurde, heeft aan de bestuurder het leven ge kost. Er vielen 25 gewonden. Op het station van Herent, acht km van Brussel, is gisteravond een trein ingereden op de internationale trein van Ostende naar Keufen, die daar stil stond tengevolge van een defect aan de locomotief. De twee achterste rijtuigen van de internationale trein ontspoorden en vielen om. Twee personen liepen ern stige verwondingen op. Een dertigtal personen werd licht gewond. In deze trein reisden veel Amerikaanse militai ren, die van verlof in Engeland terug keerden, alsmede een aantal Britse en Amerikaanse toeristen. Sch 2 Zuiderkruis met twee gewonden thuis 220 MIJL IN 88 UUR. (Van onze Haagse redacteur) Met twee gewonden aan boord is de logger SOH 2 „Zuiderkruis" van de Verre Visserij Maatschappij gistermid dag om half vijf in de Schevemngse haven teruggekeerd. Door het wegvallen van de oliedruk in de motor en de wes terstorm, heeft de „Zuiderkruis" acht en tachtig uur nodig gehad om de 220 mijl van de visgronden naar Schevenin- gen af te leggen, zodat de logger met een gemiddelde snelheid van twee en een halve mijl vorderde. Door een plotseling overkomend stuk water werden vorige week vier opva renden, die midscheeps bezig waren, over het dek gesmakt. Het was een geluk dat zij in de splitsing van een staal draad werden geworpen, anders was de kans groot geweest, dat zij alle vier over boord waren geslagen, zo vertelde schipper A. Rog ons na aankomst van de „Zuiderkruis" te Scheveningen. In de nacht van donderdag op vrijdag aanvaardde de SCH 2 de thuisreis. „SPEL" MET GRANATEN Jongens gewond De 16-jarige landbouwerszoon A. Ploeg uit Harskamp en zijn neef, de 24- jarige M. van Steenbergen uit Wage- mngen zijn zondagmiddag vrij ernstig gewond, toen eerstgenoemde op het militaire schietterrein van de leger plaats Harskamp de onvoorzichtigheid beging een niet geëxplodeerde granaat tot ontploffing te brengen. De twee jongelui, nog vergezeld van twee andere kameraden, die ongedeerd bleven, bevonden zich op terrein, waar voor een streng toegangverbod geldt. Ploeg nam, toen hij twee niet ontplof te granaten vond, een stuk ijzer, dat in de heide lag en wierp dit naar de pro jectielen. Snel nam het viertal toen de benen, maar door rondvliegende scher ven werden twee hunner in het gezicht en de benen getroffen. Zij werden per militaire ambulance naar het Juliana- ziekenhuis te Ede overgebracht. OEGSTGEESi Od 31 januari wordt door de Oranje- verenielnc een feestavond belegd in de recreatiezaal van Endeeeest. Enige be kende radio-artisten zullen aan het programma hun medewerking verlenen. Geslaagd Voor het kandidaats examen voor scheikundig Ingenieur slaagde cum laude de heer J. T. Knee- tel. alhier. De vereniging tot behartiging van de belangen van t.b.c.-patiënten in Nederland afd. Oegstgeest. belegt od a.s. vrijdag in het Patronaatsgebouw een propaganda-avond. waar in het bijzon der de nazorg der t.b.c.-patiënten onder de aandacht zal worden gebracht. De toneelgroep „Onder Ons" van de Hoge Mors zal een toneelstuk opvoeren, ge titeld: „Zii. die gestuurd was". VOORSCHOTEN SCHAAKNIEUWS Uitslagen van de door de schaakver eniging „Voorschoten" gespeelde wed strijden Groep I: Braggaar—Sluiter dr. VermetBraggaar 7474van Os Waasdorp 74Sluiter—P. Segaar 10; JansenBraggaar 01. Groep IIA: Verstratenv. d. Kooy '4: Boxman—Groenenberg 01. Groep IIB: v. d. Werf—Grobben 1—0; v d. Werf—Oldeman 01; Lobbezoo Braggaar jr. 10; Grobben—M. Segaar 0—1. Programma Het Nut In het begin van dit seizoen heeft Het Nut reeds de data voor diverse uitvoe ringen bekend gemaakt Thans deelt het bestuur mede, dat enkele data gewijzigd zijn en dat andere nu bekend zijn ge worden. Dinsdag 24 januari spreekt in Green- way de heer P C. Boone, directeur van het Ned. Instituut v. Personeelsleiding, over „Ons dagelijks werk." Dinsdag 14 februari vertellen ir. R. Snel en dr. H. J. Koster over hun va kantie-ervaringen in de Vogezen. Fin land en op Corsica, waarbij zij kleuren dia's ziullen vertonen. De pianist Theo van der Pas heeft Voorschoten opgenomen in zijn af- scheidstournee. Dit concert vindt plaats op woensdag 21 maart. Het slot van het seizoen wordt ge vormd door een lezing van de heer A. Viruly, die dinsdag 24 april komt spre ken over „De zee. en de overkant". De gemeenteraad krijgt a.s. vrijdagavond een nogal uitgebreide agenda te behandelen. Bij de ingekomen stukken delen B. en W. de raad mee, dat de gemeentebegroting 1956 inmiddels reeds door gedeputeerde staten van Zuid- Holland is goedgekeurd, evenals de begrotingen voor het grondbedrijf, het woningbedrijf, maar dat de begroting voor de overige bedrijven nog niet is goedgekeurd. Van het Departement van Wederopbouw en Volkshuisvesting is bericht ontvangen, dat de Minister machtiging heeft verleend tot gunning van de 16 woningwet-woningen (bestemd voor bejaarden) te bouwen aan de Bloklaan. B. en W. hebben daarna de bouw van deze woningen gegund aan de laagste inschrijver, n.l. de firma Assie en De Water te Leiden voor de som van f. 206.031.waarbij inbegrepen is de bouw van 2 premiewoningen. Daardoor kan de sanering van de Bloklaan begonnen worden. Begroting 1956 reefis goedgekeurd De gemeenten aangesloten bij de kring Katwijk van de schoolartsendienst hebben kort geleden een nieuwe over eenkomst gesloten, doordat de gemeen ten Zoetermeer en Zoeterwoude aan deze kring toegevoegd zijn. Daarbij is de ge hele regeling herzien, maar de gemeente Leidschendam maakt bezwaar tegen de bepaling, dat een gemeente kan uittre den met goedkeuring van tenminste 2/3 van het aantal aangesloten gemeenten. Deze gemeente wil. om de autonomie van de gemeenten niet aan te tasten, iedere gemeente het recht geven uit te treden met in acht neming van een op zeggingstermijn van één jaar met goed keuring van gedeputeerde staten Aan gezien de andere aangesloten gemeenten zich hiermee akkoord verklaard hebben, vragen B. en W de raad van Voorscho ten ook deze bepaling goed te keuren. VERKOPEN De heer A. F. M de Bruyn te Voor burg wenst te kopen een perceel bouw grond aan de Prins Bernhardlaan, hoek Dillenburglaan. groot 660 M2. voor het bouwen van een woning. De prijs van de grond is vastgesteld op f. 12.per M2 Stikvoort's Bouwbedrijf alhier, wenst ongeveer 120 M2 grond, gelegen aan de Leidseweg te kopen. Deze grond vormt thans een gedeelte van de aan deze weg lopende parallelweg, en wel het dood lopende stuk. ten zuiden van de J. P. Coenstraat. De prijs is gesteld op f. 15 per M2. ONDERWIJ S VOORSTELLEN en W. stellen de raad voor aan de besturen van de drie bijzondere kleuter scholen een voorschot op de exploitatie vergoeding voor 1956 te geven, berekend naar 80 C? van een bijdrage van f. 8 50 per leerling en f. 700.per lokaal. Dit betekent voor de chr. kleuterschool een voorschot van f. 4849 20, voor de r.-k. kleuterschool f. 4856.en voor de neu trale kleuterschool f 1609.60. Bovendien willen B. en W. aan deze schoolbesturen een voorschot geven op de door het Rijk te vergoeden salarissen. Het bestuur van de r.-k. lagere school heeft medewerking gevraagd voor aller lei voorzieningen De totale kosten worden geraamd op f 18.550. Voor dc inrichting van de tweede openbare lagere school zal nog meubilair aangeschaft moeten worden, daar deze school thans het meubilair van de eerste o.l.s. gebruikt. De kosten worden ge raamd op f. 7500 SPRAAKLESSEN B. en W. willen de logopediste, mevr. J. BogaartzBüch te Den Haag toestem ming geven voor haar eigen rekening spraaklessen te geven op de openbare lagere scholen. Mevr. Bogaartz geeft deze lessen al enkele jaren op de r -k scholen De kosten bedragen f. 3.per maand. B. en W. willen voor die ouders, die volgens vast te stellen normen bezwaarlijk zelf die kosten kunnen betalen, de kosten voor gemeenterekening nemen. Ook de leerlingen van de bijzondere scholen kunnen dan van die regeling profiteren. B en W. stellen de raad voor hiervoor voor het jaar 1956 f 500beschikbaar te stellen. BOUWEN AAN DE BLOKLAAN Voor het opnieuw aanleggen van de Bloklaan heeft de raad f. 27.000.be schikbaar gesteld. Deze gelden waren bestemd voor grondwerk, riolering, op hoging. bestrating, groenvoorziening, brandkranen en verlichting. Aangezien geèn tijdelijk onderkomen gevonden kan worden voor de bewoners van de nog niet afgebroken huizen moet het werk in drie fasen geschieden. Bovendien is het door technische wijzigingen, stijging van kasten van lonen en prijzen, nood zakelijk het uitgetrokken bedrag met f 8000.te verhogen. RESTAURATIE PAND AAN ELSTLAAN De heer W. Berghuis, bouwkundig ambtenaar van de Rijksdienst voor Monumentenzorg, heeft gevraagd te mogen kopen het pand Elstlaan 1 met een daarbij behorende strook grond van 340 M2. De heer Berghuis wil dit pand restaureren met de afbraakma terialen van dc percelen 5 en 9, die evenals no. 1 door de gemeente voor afbraak gekocht zijn. Het pand Elstlaan 1 staat nog in vrij wel ongewijzigde vorm van omstreeks 1650. Het pand is onbewoonbaar ver klaard. maar kan na restauratie weer voor bewoning geschikt zijn Voor restauratie van dit pand is door de minister van Wederopbouw en Volks huisvesting f. 1400.toegezegd, mits de gemeente f 700.betaalt. Bovendien heeft de heer Berghuis een rijkssubsidie in de restauratie verkregen van f. 5000. B. en W stellen de raad voor de 340 M2 grond te verkopen voor f. 15 per M2; de opstallen voor f. 1350. DAMNIEUWS D.E.S. Uitslagen bordenwedstrijden Berate klasse: Oudshoorn—J. van Bemmelen 20; v. d. MeyJ. v. d. Velde 20; B. van BemmelenH. v. d. Velde 20; StormOostergo 02, Tweede klasse: v. d. Muntvan Delft 2—0: J. v. d. Vlekkertvan Egmond 02; BuskensTh. v. d. Hulst 20. Restauratie De werkzaamheden in verband met de restauratie van het bovenste gedeel te van de gemeenitetoren zijn thans zo ver gevorderd, dat men moet overwegen of de restauratie van de onderbouw nu meteen ter hand moet worden genomen. De steigers staan n.l. nog en die kunnen gebruikt worden, hetgeen een aanzien lijke kostenbesparing kan geven. Onder zoek heeft uitgewezen, dat de gebruikte baksteen niet hard genoeg is. De voegen zijn harder geweest en zijn als een ho ningraat blijven staan. Voigens de ar chitect, de heer v. d. Kloot Mey burg en volgens de hoofdarchitect van Monu mentenzorg is het gewenst deze bak steen door nieuwe te vervangen. Ook blijkt een nieuwe klokkenstoel noodza kelijk. terwijl vernieuwing van het hout van de uurwerkzolder noodzakelijk is. De windkast van het orgel moet worden ver plaatst en kerk en toren dienen brand vrij van elkaar te worden gescheiden. B. en W. stellen de raad nu voor bo venstaande voorzieningen te doen uit voeren door dezelfde aannemer, die het bovenste gedeelte van de toren ver nieuwd heeft, n.l. de firma Woudenberg. De kosten worden begroot op: f. 196 400, waarvan het Ryk wel 45 en de Provincie 15 zal dragen, zodat voor de gemeente uiteindelijk f. 78 560 zal overblijven. Het ligt niet in de bedoeling nu reeds de consistoriekamers (die aan de zij kant tegen de toren gebouwd zijn) af te doen breken. Dit gedeelte van de res tauratie. waarvoor de Rijksdienst voor Monumentenzorg wel veel voelt, kon dan als derde gedeelte uitgevoerd' worden, nadat de onderhandelingen, die nu reeds gevoerd worden met de Kerk voogdij van de N.H. Kerk zijn voltooid. Raadsagenda De burgemeester heeft de gemeente raad bijeengeroepen tegen vrijdag des avonds om 8 uur. De voornaamste agen dapunten zijn: Voorstel wijziging gemeenschappelijke regeling voor de schoolartsendienst, ver koop bouwterrein aan de Prins Bern hardlaan. wijziging bouwverordening, aanvullend krediet voor het weder aan leggen van de Bloklaan, het verstrekken van voorschotten op de vergoeding ex. art. 75 der Kleuteronderwijswet voor het jaar 1956, .aanschaffingen en voorzie ningen in de r.-k. meisjesschoolaan schaffing schoolmeubilair voor de twee de openbare lagere school, nogmaals voorzieningen in de r.-k. meisjesschool, spraaklessen op de openbare lagere scholen, verkoop stukje parallelweg Leidseweg. verkoop percelen Elstlaan I, 5 en 9. verstrekken van voorschotten op de salarissen van de kleuterleidsters, voorlopige vaststelling bedrijfsrekenin- gen 1954. voorlopige vaststelling ge meenterekening 1954. voorstel restaura tie tweede gedeelte gemeentetoren. WASSENAAR VOLKSTUINDERSVERENIGING HIELD JAARVERGADERING. Gisteravond werd in Het Wapen van Leiden de jaarvergadering gehouden van de Wassenaarse Volkstuindersver- eniging De voorzitter, de heer G. J. ten Arve. heette in het bijzonder welkom ir. C. W. L. Ruys. rijkstuinbouwconsu- lent. die een causerie zou houden over ziin reis naar Oostenrijk, voorts leden van de afdeling Leiden en het lid van het hoofdbestuur, de heer Swart. Na vaststelling van de notulen deed o.a. de voorzitter o.a. mededelingen over diverse noaineen van het bestuur en van de bond ter verkrijging van grond. Brand in Voorschoten op tijd bedwongen De Voorschotense Vrijwillige Brand weer heeft gistermiddag een brand, die dreigde zeer ernstige vormen aan te nemen, kunnen bedwingen. Om ongeveer half twee werd alarm gemaakt voor een brand in de kantine van de lak- en verffabriek van de Fa De Beer en Zn. aan de Dobbeweg. On der leiding van de commandant, de heer Lekkerkerker, werd een grote activiteit ontplooid met de twee motorspuiten, die uitgerukt waren en het gelukte de brand weer daardoor de brand tot het schaft lokaal en het laboratorium te beperken. Door de felle wind en het zeer brand bare materiaal in de fabriek aanwezig dreigde de gehele fabriek een prooi der vlammen te worden. Op het terrein van de brand waren mede de districtscommandant der Rijks politie uit Den Haag en de groepscom mandant van de groep Voorschoten met burgemeester C. J. v d. Hoeven, aan wezig. Van de zijde der Rijkspolitie werd ons meegedeeld, dat naar de oorzaak van de brand een onderzoek ingesteld wordt, maar dat het niet uitgesloten is. dat dampen uit een pot met hars, hoewel Voorlopie werd de beschikking verkre gen over vier stukjes van elk vijftien roe. welke later zullen worden ver deeld. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat, het ledental toenam verder dat de moeilHkheden bil de oprichting ziin overwonnen. Het verslag van de penningmeester gaf een batig saldo aan van f 128.48 bil f 449.08 aan inkomsten. Bii de bestuursverkiezing werden de aftredende heren G. J. ten Arve en A. C. Hassing herkozen. Na een Dauze kreeg de heer Ruvs het woord. Bii lichtbeelden sprak hii op prettige wiize over ziin reis, waarvan de aanwezigen op deze manier mede heb ben genoten. op enige afstand van de kadhel ge plaatst, in brand zijn geraakt. Men was allerwege vol lof over de activiteit van de brandweer. BEURSOVERZICHT VASTE ONDERTOON Amsterdam, 24 januari. Het Damrak is vandaag zijn eigen gang gegaan en de beurs heeft zich ge kenmerkt door een vaste ondertoon. Vooral voor AKU bestond goede be langstelling. Dit papier lag de laatste tijd zeer zwak wegens de teleurstellende jaarcijfers doch vanmiddag boekte het rayonbedryf een behoorlijk herstel. Vlak na de openingsping steeg de koers zelfs van 3071 tot 315. Deze prijs kon echter niet behouden blijven, tegen slot werd circa 313 betaald. Ook Philips en Kon. Olie avanceerden circa 4 punten. Unie- ver daarentegen stelde teleur. Voor dit papier werd met meer dan 341 betaald tegen gisteren 343. De handel in deze in ternationale soorten bleef echter van be perkte omvang. Hoewel er niet veel peil valt te trek ken op het verloop der besprekingen in Genève gaf toch ook de cultuursector van een betere stemming blijk. Hier was Deli favoriet met een koersstijging van 5 punten tot 142. HVA en Amsterdam Rubber trokken circa 2 punten aan. De Scheepvaartsector had vandaag eveneens de wind niet tegen. Stoom vaartmaatschappij „Nederland" had de leiding met een winst van 3 punten. De overige soorten 1 a 2 hover. Een teleur stellend verslag van de Nederlandse Wol Maatschappij was nog niet geheel en al ter beurze bekend. De aandelen in kwes tie werden wel lager geadviseerd. Van daag worden certificaten Ashland Oil geïntroduceerd. De belangstelling voor dit fonds viel mee: als eerste notering kwaim 17 1/8 dollar uit de bus. Guldens- beleggingen stil en eerder iets lager. Beurs van Amsterdam Dinsdag 24 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 (314) 102A Grootboek obl101% Ned '51 3% 100=4 1007s Ned 53 3=4 100=* 100=4 Sid '48 314.:98% 98=4 Ned '54 314 98% - Ned '55 3V* 98% 98% Ned '55 II 3% 99 99 Ned. '47 3% 3 99 99A Dollarlng '47 3 96% 96% Investeringscert 3 99% 99% Ned 62-64 3 IOOtV W< Indië -37 A 3 99% 97% Grootboek '46 3 97% 97% ACTIEVE AANDELEN Cult Hand en Ind. B 75% 7514 Nat Handelsbank 159% l«> Ned Handelmij248% 245% A K 0 307 "s 312% Philips 325% 329% Philips '55 318 322% Unilever 342% 340% Wilton Feyenoord 271 274^ Biliton 2de 303 303% Kon Olie t 50— 324 Kon. Olie 618% 619% Amst Rubber 126% 12774 Holl Amer lijn 210:4 211% Kon Ned Stoomb. 215% 218 Ned Scheepv Unie 198% 20074 H V A135% 137% lava Cult79% 7974 Deli M\j 136% 141% Senembah94% 96,'g NIET-ACTTEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 100% 100% Den Haag 1937 1 3.. 97 B Leiden 1947 96 "Mam '37 1 TTI 3% 10174 100% Industr. Obligaties Philips Dollarlng 104% 104% Premieleningen A'dam '51 2% 138% 139% Eindhoven '54 2% 108% 10874 Enschede '54 2% 111% lllJi Den Haag '53 I 2% 143 143 idem II 2% 139% 139% R'dam '52 I 2% 137% 137%. idem n 2% 143% 143% Utrecht'53 2% 122 ft 122% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstellingen Amsterd Bank 263 263% Rotterd. Bank250' 250% Twentsche Bank 256 256% Industrie Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr 236 236 Kon. Ned Grofsm 149 146 Rott. Droogd My 619 615 Tieleman en Dros ..18 18 Handelsondern<— igen Borsumy. cv A f 1000 123 124 Internatio155% 155 Diversen Albert Heyn288 287 Ned M Walv Vrt. 79 79 Spoorwegen Dell Spoofw My. 2974 29 Amerik. fondsen Anaconda 66 ft 67 Shell OU Cy66 6474 Nog enkele fondsen uit Leiden en omgeving Aandelen V£ 23/1 Holl Constructie 420 ex d Ing bur v Bouwnyv 1'iSGB Int Kunststof! Ind 70GB 70GB Kon Ned Edelmet 66 Pref w.a idem 85% Textiel Gebr v V. yk 85GL 84% Leldsche Woisptnn 321 319% Ned Electrolusm l,y »xa Sikkens Lakfabr '53 415B 413 Vs Ver Touwfabrieken 189 186 Wernlnk's Betonm 148 147 JONGEMAN 22 jaar. uit het zuiden v. h. land, bezit magazijnmeesters diploma en 2 jaar u.l.o., biedt zich aan per 15 februari. Brieven aan het bureau dit blad onder nummer 2695a ASFORNUIZEN ASKOMFOREN ASGEISERS ASOVENS ASHAARDEN Hooigracht 18 Telefoon 23951 Betaling desgewenst in overleg. STALEN KANTOORMEUBELEN vraagt voor spoedige indiensttreding: Aanmelden dagelyks aan de fabriek. DONKLAAN 63 - VOORSCHOTEN HOEK-HUIS te koop aangeboden in Oegst geest; bev. 6 kamers enz. gunstig gelegen, leeg aan vaardbaar. Brieven onder no. 6720 aan het bureau v. d. blad. stenciflen zeefdruk offset l typen l RAPENBVRG 83 LEIDEN in het ijzerwaren- en gereed schapsvak. Bij gebleken ge schiktheid, goed loon. H. JANSE, Haarlemmerstr. 129, Leiden telefoon 21808 Adverteert in dit Blad op de afdeling boekhouding. Leeftijd maximum 22 jaar. In bezit van m.u.l.o. er praktijkdiploma boekhouden. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ Electro-Techn. Bureau SPARREBOOM POLDERSTRAAT 38 ROTTERDAM-Z. I vraagt Bekend met nieuwbouw. Aanmelden: LAMMERS, Albert Verweystraat 14, Leiden (Haagwegkwartier). 5i|||||||||||||||i|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||I Nette familie, die haar wenst door te brengen, kan haar woning tegen ruime pastorie in Zwitserland (Biel-Bienne) ruilen. Garage aan wezig.. Tijdsduur: 829 juli 1956. Wij wensen eenvoudige woning met 45 bedden Br. aan Ds. A. Perrin, Blumenrain 22, Biel, B.E., Zwitserland. Op kantoor hier ter stede wordt per 1 maart gevraagd voor eenvoudige werkzaamheden m.u.l.o.-opl. en typen gewenst. Brieven met opg. rei., eventueel verlangd sala ris onder no. 6739 aan het bureau van dit blad. In MANUFACTURENZAAK CHEFFIN gevraagd (Middenstandszaak met zeven verkoopsters) liefst met het gehele manufacturenvak bekend. Tevens een nette VERKOOPSTER Wassenaar

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4