GOLDEN FICTION Woningbouwcommissie wordt door College geremd in werkzaamheden Commissieleden beschikken niet over gegevens Prof. tlr. Sj. Groenman hoogleraar in toegepaste soeiologie Gouden jubileum Nederlandse Reisvereniging 94ste jaargang Dinsdag 24 januari 1956 Tweede blad no. 28738 Conflict in Leidse Raad Zoals bekend werd in de oktoberzitting van de Leidse Raad een Commissie ad hoe ingesteld, die de Raad zou rapporteren over de trage gang van zaken bij de Leidse woningbouw. Namens deze Commissie legde de heer Meester, die indertijd tot voorzitter van deze Commissie werd aangewezen, in de gemeenteraadsvergadering van gistermiddag een verklaring af, waarin o.m. tot uitdrukking kwam, dat de Commissie in haar voorbereidende werkzaam heden wordt geremd doordat nog steeds van het college van B. en W. geen afschriften zijn ontvangen van de met de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting en het College van Ged. Staten van Zuid-Holland gevoerde correspondentie. Deze gang van zaken acht de Commissie, aldus de heer Meester, in hoge mate onbevredigend. Nadat de voorzitter tot twee maal toe getracht had de Commissie van het tegendeel te overtuigen en ook de heren Van Dijk en Woudstra nog eens het standpunt van de Commissie uiteen hadden gezet, maakte de heer Meester, die evenals zijn mede-commissieleden niet was overtuigd, bekend, dat hij de Commissie op zeer korte termijn bijeen zou roepen om nader te beraadslagen over de ontstane situatie. Aanleiding tot deze disoussie gaf het voorstel van het College om B. en W. te machtigen de bouw van 252 woningwet woningen, 36 garages en vier onderhui zen met bijzondere bestemming (plan zuid-west IV) onderhands aan te beste den. Zoals wij reeds mededeelden hebben Ged. Staten bij schrijven van 29 novem ber 1955 aan het besluit tot het doen van een onderhandse aanbesteding de goedkeuring onthouden. De heer Meester zeide het te betreu ren. dat de Commissie ad hoe. die toch al in oktober een opdracht kreeg een onderzoek naar de woningbouw in te stellen, in deze kwestie niet is gekend. Bovendien blijkt thans uit een artikel in egn der plaatselijke bladen, dat reeds een briefwisseling heeft plaats gevon den met de minister. Waarom is hiervan geen afschrift aan de Commissie over legd? Ook heeft zij nog geen handelin gen ontvangen van de beraadslagingen in de oktobervergadering. Hoewel reeds meerdere malen daarom gevraagd, heeft het de Commissie bevreemd dat bij haar nog geen enkel gegeven is binnengeko men. dat betrekking heeft op de gehele woningbouwaf faire. VAN INZAGE AFSCHRIFTEN NIETS BEKEND De voorzitter zeidc, dat hem van de Commissie alleen bekend was, dat zy aan het werk zou gaan zodra in deze kwestie de antwoorden van Ged. Sta ten en de minister bekend waren. Van het departement is dit binnen, van G.S. nog niet. Van een verzoek tot inzage van afschriften is spreker niets bekend. De heer Meeste. die over dit ant woord zijn teleurstelling uitspreekt, geeft toe, dat de Commissie zich inder daad niet langs officiële weg tot het College om inzage van afschriften heeft gewend. Tijdens een persoonlijk contact, dat hij zowel als de heer Van Dijk met de burgemeester, de wethou der en de gemeente-secretaris hebben gehad, is dit wel geschied. De heer Woudstra. die deel van de commissie uitmaakt, betreurt eveneens deze gang van zaken. Voor een spoedige voortgang van deze hoogst belangrijke zaak is het van belang, dat de commissie zo spoedig mogelijk over alle gegevens, w.o. het raadsverslag. beschikt. Nogmaals verklaart dan de voorzitter, dat hij zich niets herinnert over een af zonderlijk toezenden van afschriften. Eerst als alle bescheiden binnen zijn zouden deze aan de Commissie worden overgelegd. Het wachten is thans nog op het antwoord van Ged. Staten. Dat dit zo lang duurt, mag het College niet worden aangerekend. „IK SCHAAM MIJ VOOR DF. OPDRACHT De heer Van Dijk (KVP) maakt dan de voorzitter duidelijk, dat hij hem reeds eerder tijdens een persoonlijk onderhoud heeft kenbaar gemaakt, dat deze gang van zaken hem tegen de borst stuit. Van de zijde van het college heeft hij nog geen enkel stuk ontvangen, waaruit hij zich een voor lopig oordeel zou kunnen vormen. In mjjn kwaliteit als commissielid schaam ik mij tegenover de I.eidse burgerij voor de opdracht, die ik indertijd heb aanvaard, aldus de heer Van Dijk. De voorzitter, die de heer Van Dijk I toegeeft, dat deze inderdaad zijn bezwa ren over deze trage gang van zaken be kend heeft gemaakt, voert dan nogmaals aan, dat het wachten is op de brief van Ged. Staten. In afwachting van dit schrijven deed de burgemeester de Com missie de toezegging, dat zij de stukken, voorzover ze volledig zijn. ter inzage kan krijgen. Ondanks deze mededeling bleef de heer Meester er bij dat hij de Commis sie spoedig bijeen zal roepen teneinde zich nader te beraden over de ontsta ne situatie. Hierna werd het voorstel tot onderhandse aanbesteding, dat een klein conflict in de raad deed ont staan, z.h.st. aangenomen. een bijzonder rijpend ruimte-probleem zit. Thans wensen B. en W. het recht in te schakelen om na te gaan, welke be langen het zwaarst wegen. Een reductie op de huurprijs zal met terugwerkende kracht worden verleend. Nadat de heer Van Djjk nog een po ging had gedaan om dit voorstel een half jaar aan te houden, werd het voor stel van B. en W. z.h.s. aangenomen, met aantekening, dat de heer Van Dijk geacht wil worden tegen te hebben ge stemd. Met de overige 23 door ons reeds ge publiceerde voorstellen had de Raad deze middag weinig moeite. Alle wer den zij z.h.s. aangenomen, w.o. een voorstel tot de bouw van 105 woning wetwoningen en zes winkelwoningen aan de Beatrixstraat (achter de He rensingel). Bij de behandeling van dit voorstel vroeg de heer Van Weizen (CPN) of de thans aanwezige zeven winkels in deze straat niet reeds voldoende zijn, zulks temeer daar deze wijk zich niet leent voor nog een bijzonder sterke uitbrei ding. Wethouder Jongeleen, die ook zelf niet voor een opeenhoping van winkels is. antwoordde de heer Van Weizen. dat met deze winkels nog lang niet alle branches vertegenwoordigd zijn. Boven dien komt de thans voorgestane winkel bouw de straat ten goede. Conform wordt dan besloten. Bij het vaststellen van een partieel uitbreidingsplan „Leiden, Voorschoter- weg-Trekvliet" wees de heer Aalders (KVP) er op. dat in deze omgeving, welke zich zj. bij uitstek leent voor in dustriebouw. thans voetbalvelden worden aangelegd. Wethouder Jongeleen maakte de heer Aalders duidelijk, dat de Plano logische Dienst en Ged. Staten zich te gen verdere industriebouw verzetten. Men is van mening, dat deze omgeving „open moet blijven". Dezelfde motieven spelen bij de bouw (op deze plaats) van een rioolwaterzuiveringsinrichting een rol. Zo heeft Prov. Waterstaat reeds de suggestie gedaan om deze inrichting on dergronds te bouwen. Wethouder Jonge leen twijfelt, gezien de kosten, aan deze De heer Huurman (Prot. Chr.). die bij de behandeling van het voorstel om grond, gelegen In het uitbreidingsplan „Leiden zuid-west", beschikbaar te stel len voor de bouw van een onderstation van de SU., vroeg naar een esthe tisch verantwoorde bouw - dit in ver band met een in deze omgeving te bou wen kerk - werd door wethouder Jonge leen gerustgesteld. Een bekwaam archi- techt zal worden aangetrokken, terwijl de Welstandscommissie zal worden inge schakeld. TOKHEIM Nu met de N.V. Tokheim wederom overeenkomst zal worden aangegaan tot uitbreiding van het fabriekscomplex, wenste de heer Van Weizen (CPN: weten of het nog geen tijd wordt, dat deze N.V zelf de financiën voor bouw beschikbaar stelt. Volgens hem heeft dit bedrijf >n de achterliggende ja ren niet slecht geboerd. Wethouder Jon geleen, die de heer Van Weizen van ant woord diende, maakte hem duidelijk, dat het in de bedoeling van deze N.V ligt om deze zaak zelf zo snel mogelijk ter hand te nemen. Op dit moment was geen andere oplossing mogelijk. GROEI OPENBAAR ONDERWIJS Tijdens de behandeling der onderwij' voorstellen wees de heer Drijber nog eens op, dat ondanks het voorstel om twee openbare scholen op te heffen de belangstelling voor dit onderwijs in onze stad toeneemt. Met het oog op de ontvolking van de binnenstad en de concentratie van dit onderwijs in een bepaalde wijk, acht hij dit voorstel thans zeer gewenst. De heer Drijber, die nogmaals een lans brak voor de hoofdenmarge, ziet met belangstelling het rapport inzake de scholenbouw te gemoet. De heer Van Dijk (KVP). die in deze opheffing geen groei ziet van het openbaar onderwijs, kreeg van wet houder Van Schaik te horen, dat dit nog al meevalt. In de laatste vijf jaar is het aantal leerlingen van het open baar onderwijs gestegen van 3300 tot ruim 4500. Van de overige deze middag behan delde voorstellen noemen wij nog het eervol ontslag, dat aan de onderwijzeres sen. de dames R. Maillé en H. A. Haver- hoek werd verleend en»de benoeming van de heer P. J. J. v. Westbroek tot vak onderwijzer in de lichamelijke oefening bij het openbaar lager onderwijs. Blijft Utrechtse leerstoel naast Leidse bezetten Tot buitengewoon hoogleraar aan de Leidse Universiteit in de faculteit der rechtsgeleerdheid voor het onderwijs in de toegepaste sociologie is benoemd prof. dr. Sj. Groenman, buitengewoon hoogleraar in de sociologi* te Utrecht en docent in de toegepaste sociologie te Leiden. Sjoerd Groenman werd op 28 novem ber 1913 geboren en doorliep het gymna sium te Winschoten waarna hij van 1932 tot 1937 aan de Amsterdamse Universi teit studeerde in de sociografie. Hij be kroonde deze studie met een promotie op een proefschrift, getiteld „Staphorst, sociografie van een gesloten gemeen schap" (1937). Het tweede punt. dat nog vrij veel „stof" deed opwaaien, was het voorstel van B. en W. om een rechtsvordering in te stellen tot ontruiming van het per ceel Breestraat 117. Zoals bekend had de gemeente dit perceel in 1946 verhuurd aan de Ned. Uitgevers Mij. Nagenoeg de gehele benedenverdieping werd inmid dels aan de huur onttrokken: hierin zal binnenkort de afdeling volkshuisvesting van de dienst van Gemeentewerken wor den ondergebracht. Aangezien de ge meente echter het gehele pand dringend nodig heeft, is de huur tegen 1 mei 1955 opgezegd. De huurster is tot op heden in gebreke gebleven het gehuurde te ontruimen, vandaar dit voorstel tot het instellen van een rechtsvordering. Zowel de heer Portheine (WD) als mej. Van Nienes (PvdA) en de heer Van Diik (KVP) wilden weten of de gemeente wel met voortvarendheid naar een passende ruimte voor dit be drijf had omgezien. Bovendien vroeg mei. Noordman (KW) of. nu de bene denverdieping niet meer bü deze N.V. in gebruik is. de huurster een reductie op de huurprijs heeft gekregen. De voorzitter, die er allereerst op wees dat reeds enkele malen - helaas zonder succes - geprobeerd is om de huurster aan een passende bedrijfs- en woon ruimte te helpen, bracht de Raad onder het oog, dat men in het Stadhuis met Als sociograaf was dr. Groenman in 1938 en 1939 werkzaam voor de gemeente Emmen. waarna hij van laatstgenoemd jaar tot 1943 journalistiek werk verricht te en als sociograaf verbonden was aan het sociologisch, economisch en tech nisch instituut te Groningen en Zwolle. Als sociograaf van de directie van de Noordoost Polder was hij van 1943 tot 1948 werkzaam, in welke periode hij in 1947 tevens de functie van adviseur voor het sociaal plan voor Drente en Overijsel BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Adrlanus Wlllebrordus, zn van J. v. Ploeg en T. J. C van Leeuwen; Rudl, van G. v. Schoonderwoerd den Bezemer T. Calkhoven, Antonla Cornelia Maria, dr van G. B. M. Berk en C. A. M. Gouverneui Johanna, dr van J. J. Slerat en S v. Reyden: Johanna, dr van P. Plolzler e W. v. d. Oever; Ferdinand Leonardus. zn van C. Kozijn en A. H. J. Vesseur; Henrl James, zn v. H. Overbeek Bloem en H. Fehr; Jacobus Frederlk Rudolf, zn v. N. Kop en S. v. Tongeren; Edwin, zn van C. J. Schrumpf en M S Janssen; Petronella. dr. van M. Beerenfei.ger en J. Bavelaar; Paul Ferdinand, zn van G. J Lentz en A Hout man; Wilhelmus Leonardus Jozef, zn van L. H. Pouw en M. J. Buil. W. den Hartog en M. Schaft; M. J. A Bronsgeest en M. C. Goddyn; N. Langezaal en F. Offerman. OVERLEDEN: P. Heuving, man, 60 Jr; F. C. v. d MeU. zn. 19 uur: K Stoute, hulsvr. van v. d. Sleet. 84 Jr; A, W. de Jong. wed. van Rooda, 87 Jr; J. W. C. Evers, hulsvr. van Van Es. 62 Jr. Inmiddels werd hij in 1948 benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de sociologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, welke functie hij ook na zijn benoeming te Lei den is blijven vervullen. In 1948 werd hij tevens directeur van het instituut voor de sociografie van het Nederlandse volk te Amsterdam. In de jaren 1952 tot 1954 was prof. Groenman tevens bijzonder hoogleraar te Amsterdam. In 1954 werd hij benoemd tot docent te Leiden, welke functie hij thans neerlegt. Van de hand van prof. Groenman zijn verscheidene publikaties verschenen, waarvan wij noemen „Bestaansbronnen van de gemeente Renkum" 1946 „Methode der sociografie" <19501953) en „Kolonisatie op nieuw land" (1953' aanvaardde. Als zodanig bleef hij tot 1950 werkzaam. Onze stadgenoot, de heer J. M de Muinck Keizer slaagde te DeLft voor het kandidaatsexamen voor scheikundig in genieur. Lezers sch rijven WAARDERING VOOR DE POLITIE! Mijn schrijven van zaterdag j.l. was bedoeld om deze politiemensen erop te wijzen, hoe belangrijk het is om het goede voorbeeld te geven en had geens zins de strekking iemand of de politie ln het algemeen te kwetsen. Daar ik als vertegenwoordiger bijna de gehele dag langs de weg ben, weet ik maar al te goed. dat deze mensen een zware taak hebben, en ik kan niet an ders dan waardering voor hun werk heb ben. maar ik ben ervan overtuigd, dat het zeer belangrijk is, dat deze mensen die fouten zoveel mogelijk vermijden. Ik probeerd.- er ook de nadruk op te leggen in mijn schrijven, dat juist een goede politie-oontrole tot een verbete ring van het huidige verkeer kan bij dragen. Mocht in mijn schrijven de indruk ge wekt worden, dat ik de politie wil grie ven, dan geef ik hier de verzekering, dat dit niet de opzet is geweest. Hoogachtend. J F. O WEL Maredijk 34a. (Ingez. Med.-Adv.) Bekende mensen over een bekende sigaret f6) Willy van Hemert-'de-succesvolle televisie- regisseur met dochten Ellen, veelbelovend TV-sterretje, Ned. R.K. Middenstandsbond JAARVERGADERING AFD. LEIDEN De afdeling Leiden van de Ned. R.K Middenstandsbond hield gisteravond in café-restaurant „In den Vergulden Turk" haar jaanergadering, waarin de heer J. C. J. Lambcrmont een overzicht gaf van de voornaamste gebeurtenissen, die de middenstand in 1955 beroerden. Spreker behandelde achtereenvolgens de stand van zaken van bond en mid denstand op landelijk en stedelijk ni veau. Niet zonder voldoening kon hij constateren, dat vele door hem gedane gunstige voorspellingen door de loop der gebeurtenissen bevestigd werden. Spre kend over Leidse aangelegenheden her innerde spreker aan de veranderde ver keerssituatie op de Haarlemmerstraat, die door de middenstand over het alge meen als een vooruitgang wordt be schouwd. Spreker besloot zijn rede met een woord van dank te richten tot alle instanties, die het werk van de midden stand met raad en daad gesteund had den. Nadat de secretaris, de heer J Pier- 't. en de penningmeester vervolgens hun jaarverslagen gegeven hadden, werd het woord gevoerd door de heer Lamber- mont, die de instelling van een jubi leumfonds bepleitte. Besloten werd elk jaar de helft van het saldo voor de vie ring van het 50-jarig bestaan in 1960 te reserveren. De aftredende bestuursleden, de heren G Heemskerk en H. Jansen werden her kozen. Het bestuur werd bovendien uit gebreid met de heer J. Fisser. Na de pauze hield de heer Wagemans een inleiding over middenstandskredie ten. In de Zendineshoeeschool te Oeest- eeest is de sluitinesdienst gehouden van de eerste korte cursus van het loDende academiejaar. Dit iaar was begonnen met 37 deelnemers. Er werd nu aan 28 van hen na examen het diploma uit gereikt. overeenkomstig een generale regeling door de synode vastgesteld. Van deze 28 ziin er 18 gereed om direct uit te zaan naar Nieuw-Guinea voor het zendingsonderwiis en de medische dienst. Hun vertrek geschiedt Der vlieg tuig od 26 ianuari. 2 en 9 februari. De overigen moeten nog wachten od hun ODroeD. en wat Indonesië betreft, op hun visum. AC.ADEMISCHE EAMENS Geslaagd voor het doctoraal examen Ter gelegenheid van het feit, dat hy veertig jaar geleden in dienst trad van de Coöperatie „Vooruit", viel de heer H A de Roos gisteren een hartelijke huldiging ten deel. Zowel de voorzitter als de bedryfsleider van de Coöperatie, resp. de heren P. Fakkel en J Riesen- kamp, hkdden zeel veel waardering voor de arbeid en werklust van de heer De Roos. die van jongste bediende via de rang van fihaalchef opklom tot be ambte in algemene dienst. Beide spre kers waren er van overtuigd, dat de op gang van het bedrijf voor een niet on belangrijk deel te danken is aan de werkkracht van de jubilaris, die het •ooral in de propaganda zoekt. Namens de Coöperatie werd een enveloppe met inhoud overhandigd, terwijl de echtge note van de heer De Roos met bloemen verrast werd Na een dankwoord van de jubilaris volgde nog een gezellig samenzyn. Voor het diploma B van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenke lingen slaagden mej. G. A. van Dorp en mevr. J. P. Stouten-Batenburg en voor het. voorbereidend diploma mej F M. Wijntjes, leden van de Leidse Reddings brigade. Onder ons gezegd: toch maar liever Een gulden* genieting voor~80 ct. Afdeling Leiden viert vrolijk feest Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Rcisver- eeniging werd gisteravond voor de Leidse afdeling de gouden jubileum- revue „50 jaar voor U paraat" uitge voerd. Een vrijwel uitverkochte Stads gehoorzaal heeft kunnen genieten van een met zorg samengesteld en rijk gevarieerd programma van klank en kleur. De revue, die in talrijke steden ons land zal worden opgevoerd, werd ingeleid door de voorzitter van de plaat- seiyke afdeling, de heer J. A. A. van der Horst. Deze heette alle NR.V.ers harte welkom, releveerde de grote bloei van de vereniging <130.000 leden) en herinnerde er tenslotte nog eens aan, dat het 40-jarig bestaan van de afdeling Leiden op 7 maart met een nachtfeest gevierd zal worden. Hierna was het woord en de daad aan de leden van Bob Peters' Nationale Revue, die circa 3'j uur achtereen zorgden voor zang, dans, humor en mu ziek. Vla het centraal bureau van de Ned Reisvereeniging namen deze artis- ten. waarvan velen uit de wereld van In het kader van de voordrachten voor afgestudeerde juristen van de Ne derlandse Universiteiten, die mede toe- gankelyk zijn voor notarissen kandi daat-notarissen, bestuursambtenaren, ambtenaren van de belastingdienst en andere belangstellenden, spreekt op woensdag 1 februari a s des avonds van 7 45 uur tot 9 30 uur in het Academie gebouw prof mr J C van Oven over het onderwerp: „Rechtsgeding over roe rend goed". Onze stadgenoot, de heer J van Booren, is geslaagd voor het diploma vakbekwaamheid voor de kleinhandel in tot gebruik bereide tabak. Het is net een reuzen-,igloo"j maar dan niet gebouwd van blokken ijs. doch van hout en zeildoek: Een nieuw soort tent van het Amerikaan- se korps mariniers. Het geval kan in zijn geheel door een helikopter worden opgenomen en verplaatst. Voor een paar handige mannen is het opzetten een minutenkwestie. En door het geraamte aan de buiten kant is een afdoende camouflage ook. al geen werk meer radio en televisie afkomstig zyn, de aanwezigen mee naar diverse verre lan den en steden. Schotland, Hongarije, Zwitserland, Spanje. Italië werden met een bezoek vereerd Sonja van Weerdenburg bracht met haar liedjes iets van de Paryse en Weense sfeer, zoals vele N.R.V.-ers die ongetwijfeld reeds hebben leren kennen. Zij werd daarbij op uitbundige wijze ge assisteerd door de Frankly's Dancing Girls, die in het programma van deze jubileumavond een ruim aandeel had den Ook in enkele kluchtige schetsen heeft men Sonja van Weerdenburg deze avond kunnen zien. De danskunst werd op voortreffelijke wyze beoefend door Duscha Yarosch en Jury Tagunoff. Wie zal dit paar vooral in de dansparodie „Dodo le Mannequin" niet oprecht be wonderd hebben? Doldwaze muzikale parodieën werden uitgevoerd door de Co- ntas Een Nurks is hy. die niet heeft moeten schaterlachen om de imitatie van Mariene Dietrich's welbekende „Ich bin von Kopf bis Fusz nur nuf die Liebe eingestelt En wie zal zich „de blauwe engel" niet herinneren? Voor een liedje en een praatje en voor wat humor zorgde Sylvain Poons. die boven dien een liefhebber van „De Apache Dans" bleek te zijnKostelyk kon men zich voorts amuseren met de reis belevenissen van de familie Eygenweis <Cor Smit en Kees van Dam), Dick Ga bel reeg de programmapunten vlot aan een De muzikale leiding was in goede handen by Martin Erich Pas laat in de avond was het in alle opzichten geslaag de jubileumfeest afgelopen GUNNING VAN BOUWWERKEN Architect J. M. Bodt, te Oegstgeest, heeft namens Tokheim NV.. Trekvliet- weg 3. de uitbreiding van het fabrieks gebouw aan de Trekvlietweg onders hands gegund aan N V. Panagro te Warmond, voor f 128 000 Namens Reed Roller Bit Company heeft architect Bodt het bouwen van een fabrieksgebouw ondershands gegund aan N.V. Panagro voor f 479 000 Architect E F. Groosman, te Rotter dam, heeft namens B. en W het bou wen van 252 woningen in plan Z W IV ondershands gegund aan Panagro voor f3 762 000. De NV Apparatenfabriek Os- en Paardenlaan 43. heeft het bouwen van een montagehal aan de Os- en Paar denlaan ondershands gegund aan fa. J van Riet, te Leiden, voor f 54 500. De architecten Kraan en van Nieuw koop, te Oegstgeest hebben, namens Joh Parmentier N VSchelpenkade 6. het bouwen van een fabrieksgebouw aan dc Schelpenkade ondershands gegund aan fa J van Riet, voor f115 000 Dode en drie gewonden Bij botsing onder Lombok In het gehucht Lombok, tussen Beilcn cn Westerbork, is gisteren een auto ongeluk gebeurd, waarbij een persoon is gedood, terwijl drie personen werden gewond. Door tot nu toe onbekende oorzaak botste een personenauto, bestuurd door de heer G. Daling uit Hoogeveen tegen een boom. Een der inzittenden, mevrouw BoersDekker uit Dwingelo. werd op slag gedood. De heer Daling, een dochter van mevrouw Boers en haar verloofde, de heer R. Brunsting uit Zwlggelte, kre gen allen een hersenschudding en ver wondingen De heer Daling en mej. Boers werden overgebracht naar het ziekenhuis „Bethesda" te Hoogeveen en de heer Brunsting naar een ziekenhuis te Assen. Hun toestand is niet levensgevaariyk.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3