Voor a! Uw borstelwerk MULDER N.V. - BOSKOOP Luisterrijke inzet nieuwe tournee Nederlands Studentenorkest Lezers schrijven.... Prof. mr. A. van Oven inaugureerde als Leids hoogleraar E TIJDELIJK CIRCA 50% KORTING Chem. Wasserij Fa. BOEKKOOI A. HANSELAAR 94ste jaargang Zaterdag 21 januari 1956 no. 28736 Ten bate van het Sanatorium Koningin woonde concert in Tivoli (Utrecht) bij Op uitnodiging woonden wü gisteravond in „Tivoli" te Utrecht de luister rijke inzet bü der vierde tournee van het Ned. Studentenorkest, waarvan wü eerder reeds in de Stadszaal uitnemende indrukken ontvingen. Dit orkest heeft zich grote reputatie verworven onder de energieke directie van Jan Brussen en neemt een aparte plaats in het Nederlandse muziekleven met ere in! De resul taten van twee weken intensief repetei en in „De Haaf" te Bergen waren ook ditmaal verrassend, des te opmerkelijker bij een ensemble, dat uit de aard der zaak aan sterke wisselingen onderhevig is. Geheel uitgaand Utrecht en wat zich daaromheen beweegt, leek deze avond aanwezig. Doch de hoogste eer voor de concert- gevers het „neusje van de zalm" der I studenten-musici was de belang stelling, betoond door H.M. de Ko ningin: zij gaf hiermee wederom be wijs van haar onverflauwd meeleven met de activiteiten van de studenten wereld. Koningin Juliana maakte haar entrée, o.a. in gezelschap van Utrechts burge meester. jhr. mr. C. J. A. de Ranitz. zelf bekend pianist en oud-L.S.C.-lid alsmede van de Praeses Collegii van het L.S.C., de heer J. de Monchy, president van de Ned. Studentenraad, die aan haar linkerzijde plaats nam. Ook de Rector Magnificus der Leidse Universi teit. prof. dr A. E. van Arkel. bevond zich in haar gevolg. Wij waren er voorts als Leidenaar trots op. ditmaal als concertmeester mr. F. K- Adriaanse te zien. die als violist in onze stad een voortreffelijke naam bezit. Gisteravond heeft H.M. de Konin gin in Utrecht een uitvoering - ter gelegenheid van het tienjarig be slaan van de Nederlandse Studen tenraad - bijgewoond van het Nederlands Studenten Orkest. Bij haar aankomst werd H.M. de Koningin door de praeses van de Utrechtse Vrouwelijke Studenten vereniging. mej. E. Arissen. een boeket bloemen aangeboden. Rechts de president van de Nederlandse Studentenraad, tevens praeses van het Leidse Studenten Corps. J. de Monchy en in het midden de voor zitter van het orkest. N. v. Overzee. Helaas konden wij de vertolking van Beethovens „Jena"-symfonie althans aan Beethoven toegeschreven! niet meer bijwonen, teneinde de laatste trein naar Leiden niet te missen. Wü betreuren het intussen sterk, dat dit orkest tijdens zijn nieuwe tournee onze stad overslaat. Eén ding staat onomstoteiyk vast: In de Stadszaal zouden de reproduk- tles. waaraan zoveel Intense studie is voorafgegaan, beter tot haar recht gekomen zün! H. Naar wij vernamen is het concert ook bijgewoond door de ministers S. L. Mansholt en prof. dr. W. J. A. Kera- Kamp, alsmede de S taats-secretaris van O. K. en W. mej. dr. A. de Waal. Koningin Juliana is in de hal., be halve door de heer de Monchy. ontvan gen door de heer N. van Oosterzee. voor zitter van het Ned. Studentenorkest en jhr. P. A. C. Beelaerts van Blokland, praeses van het college van vertegen woordigers der Utrechtse studenten. Mej E. Arissen. vertegenwoordigster van de Nederlandse vrouwelijke studenten verenigingen in de Nederlandse Studen tenraad heeft de Koningin bloemen aangeboden. In de foyer stelde de presi dent van de Nederlandse Studentenraad de vertegenwoordigers der verschillende Universiteiten in deze Raad aan de Ko ningin voor. evenals het bestuur van het Nederlands Studentenorkest. Koningin Juliana had de wens te kennen gegeven, zulks ten bate van het goede doel. zelf haar plaatsen te betalen. Onze nationale symbolen Prof. dr. P. J. van Winter sprak voor „Letterkunde" In de maandvergadering van de Maatschappij der Nederlandse Letter kunde te Leiden sprak gisteravond prof. dr. P. J. van Winter uit Groningen over Nederlandse nationale symbolen. Uit de omvangrijke stof koos hij voor deze avond het Nederlandse wapen als uit gangspunt, hetgeen hem bracht tot uit eenzettingen over de oorsprong daar van en tot bespreking er verklaring van de wijzigingen, die het onderging. Nage gaan werd ook de herkomst van de verschillende bestanddelen: de leeuw, het zwaard en vooral de pijlenbundel. Het ..Je Maintiendral" kreeg aandacht en de oude. ook buiten Nederland be kende spreuk „Eendracht maakt Macht". Het gehoor werd bij dit alles gevoerd van de vroege Middeleeuwen tot in de 20ste eeuw, waarbij met behulp van licht beelden. o.a. van munten en penningen, ook allerlei werd getoond en toegelicht, dat, naar Huizinga het uitdrukte, in 1-813 naar de rommelzolder is verhuisd, maar nog wel in de herinnering voort leeft: de vrijheidshoed op de speer, de Nederlandse maagd en de Hollandse tuin. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN 2 GEBOREN. Johannes, zn. van G. Hardus en M, E. Overdam; Sara. dr. van H Hons beek en J. Bon Hans Daniël, zn. \an S SDrullt en D. A. Oskam: Andriea Antonle zn van A. A. Coomans en H Elshout; Cornells Jan. zn van C. J Hooaendilk en A. Te- brueee: Nlcolaas Johannes Wilhelmus, zn. van N. G Mol en W. M. Bocxe; Wil lem Frederlk. zn. van W. F Mleloo en J. C. v .d. Meer: Julius Hendrious. zn. van L. Verhoeven en G. M. Kramn. OVERLEDEN. M .Handeraaf. hulsvT. van v Schalk. 52 !r.; S. J. Dijkshoorn man. 40 jr. Het verscherpte politie toezicht De huidige verscherpte politie-con- trole is ml heel Juist en niet anders dan toe te juichen Maar dan is het de taak van de politie om zelf het goede voorbeeld te geven, wat niet altijd het geval is Donderdagavond reed ik met mijn auto om ca 9 uur op de Morsweg. toen twee politie-agenten naderden die al fietsende in gesprek waren met een dame. die naast de agenten reed. dus een overtreding, welke bij de mensen van de wet zeker niet voor mac komen De voorlichten van deze fietsen wa ren alle goed, doch één van de achter lichten, nl. dat van een politie-agent, weigerde af en toe, en leek veel op een vuurtoren, die beurtelings aan- en uit gaat. Twee overtredingen ln een tamelijk drukke straat, dat mag mi. bij deze mensen niet voorkomen Ik hoop dat U een en ander in Uw rubriek ..Lezers schrijven" zal vermel den. dan komen de „overtreders" deze manier hun fouten misschien aan de weet Bij voorbaat mijn dank hiervoor. J. F OWEL. Maredij-k 34a. Leiden Spaaroverschot Het is zo leuk om met cijfers te goo chelenDe oude Assydèrs wisten het reeds: met cijfers kun je èJles waarma ken. tot de meest dolzinnige nonsens toe. Ik wil graag geloven, dat 1955 in de geschiedenis van het Nederlandse spaar bankwezen het jaar met het grootste spaaroverschot is geweest; in geld na melijk. Maar om nu hieruit een gevolg trekking te maken m-bt. de „toegeno- li van de drie opvolgers van wijlen prof. Meyers Privaatrecht lioudt bestaansgrond Met het uitspreken van een oratie over de onvergankelijkheid van het privaatrecht aanvaardde gistermiddag in het Groot Auditorium van de Leidse Universiteit prof. mr. A. van Oven het ambt van hoogleraar in het burgerlijk recht als een van de opvolgers (de anderen waren reeds de hoog leraren De Grooth en Drion) van wijlen prof. mr. Meyers. Prof. Van Oven is een zoon van de Leidse oud-hoogleraar in de juridische faculteit prof. mr. J. C. van Oven, die Romeins recht doceerde. Na deze entrée kon het concert, ge geven ten bate van het Ned. Studen tensanatorium, dat mede een feeste- ïyk cachet droeg in verband met het 10-Jarig bestaan van de Studenten raad. beginnen. Het voor een dilettantenorkest zorg vuldig gekozen programma, ingeleid met het door allen staande meegezongen „Io Vicat", bevatte Handels Concerto Grosso op. 6 No. 6. het vioolconcert in D gr. t. van Mozart, voorgespeeld door de primarius der Nederlandse vlolisten Herman Krebbers en na de pauze de van 1954 daterende Orkestsuite van Karei Mengelberg, alsmede Beethovens „Jena'-symfonie in C gr. t. De eerlijkheid gebiedt te verklaren, dat wij van onze hoge plaats op het frontbalcon achterin het immense Ti- voll-noodgebouw. waaromheen in het noodweer bovendien de wind gierde, ter wijl enige luchtverversings-apparaten een onnodig en hinderlijk geruis veroor zaakten, moeilijk een gedetailleerd zui vere Indruk van het gebodene konden opdoen. Het geluid kwam van héél ver. er werd afbreuk gedaan aan een juiste acoustische overbrenging. Toch waren de impressies voldoende, om wederom kennis te nemen van de vakkundige, gedegen en Harmonische klankverzor ging, vooral Handel stelt zware eisen aan de verhoudingen die een opmer kelijk hoog niveau bereikt heeft. Het werden een stijlvolle Handel en Mo zart, waarbij Adriaanse zich tijdens het voorlaatste Handel-allegro als steeds hogelijk onderscheidde. Herman Krebbers droeg ovaties weg na zijn fijnzinnig, stylistisch volmaakt verantwoord en met prachtige toon ge realiseerd Mozartconcert. dat in het tedere Rondo de hoogste lieflijkheid ont ving. De nauwgezetheid, waarmee het ge disciplineerd en genuanceerd spelende orkest hem ondersteunde, zal Krebbers tot blijde verrassing geweest zijn! Een meeslepende directie en een bij zondere technische vaardigheid ont plooiden resp. dirigent en orkest in Mengelbergs effectvol geïnstrumenteer de. melodieuse, ritmisch pakkende Suite. Zij bevat enkele schril-dissonerende ak koorden. die in dit geheel een wel enigs zins geforceerd progressieve inslag vor men. doch geen kwaad doen Zowel de Nederlandse als de Oekrainse folklore komt in dit dankbare werkje illustra tief aan bod Dat naast originele vond sten ook banale passages de waarde van deze overigens fonkelende compositie lichtelijk verminderen, mogen wij niet verhelen Jan Brussen. wiens duidelijke directie opviel, stuwde met élan door de klippen heen Het orkest bleek tegen de moei lijkheden ervan opgewassen. Hulde aan het Sempre-lid D. T. Meursing. die een zuivere fluit-inleidlng gaf tot de Oekrainka, in steeds sneller tempo tot het abrupte slot opgevoerd. Speciaal in het patetische Grave betoont Mengel berg zijn compositorisch talent. De Suite viel bijzonder in de smaak; men mocht herhaalde malen voor het grote applaus danken. Prof. van Oven vroeg zich ln zijn ora tie af of er een kern van waarheid schuilt in de veelal geuite verwachting, dat het privaabreoht ten dode opgeschre ven is gezien zijn wijzigingen in de maatschappij-constructuur. die zich thans voltrekken en in de toekomst te verwachten zijn, Is het karakter van het privaatrecht inderdaad zo indivi dualistisch gericht als naam en faam ve renders tellen Spreker kenschetste als hoofdelemen ten van het privaatrecht het eigen domsbegrip en de contractsvrijheid Op het eerste gezicht lijkt het alsof deze basis-elementen door de maatschappe lijke ontwikkeling worden aangetast, en spreker gaf daarvan enkele duidelijke voorheelden. EIGENDOMSRECHT Met grote stelligheid bestreed prof. van Oven echter de wezenlijke bedrei ging van het eigendomsrecht. Ondanks alle wijzigingen is het principe, dat de eigenaar profijt mag hebben* van zijn bezit (in welke vorm ook) onaangetast gebleven. Dat beginsel zou slechts doorbroken kunnen worden, wanneer de heer sende opvattingen omtrent het begrip „algemeen belang" een radicale wüzi- ging zouden ondergaan, met name doordat men zou gaan menen, dat het profit trekken van bezit door de eige naar op zichzelf reeds ln strüd Is met het algemeen belang. CONTRACTSVRIJHEID Voorts gaf prof. van Oven enige be spiegelingen over de principiële con tractsvrijheid. Daarbij wees spreker er op dat vrijheid in het maatschappelijk verkeer nu eenmaal aan grenzen gebon den is. Dat geldt zowel voor overeen komsten als voor andere zaken. Con tractsvrijheid kan derhalve slechts be vredigend functioneren, wanneer tussen de contracterende partijen een zeker machtsevenwicht bestaat De wettelijke beperkingen op de contractsvrijheid, die Netl. Clir. Reisvereniging Jaarvergadering afdeling Leiden Met optimisme 1956 teqemoet Voor de Nederlands Christelyke Rels- vereniging is 1955 een buitengewoon gunstig jaar geweest. Ook voor de afdeling Leiden was dit het geval, zodat het bestuur vol goede moed 1956 is binnengestapt. Aldus de voorzitter A. v. d. Bos in zijn openingswoord bij de jaarvergadering, die gisteravond In „Het Gulden Vlies" werd gehouden. Voor deze bijeenkomst bestond grote belangstelling Dit vond zeer waar schijnlijk mede zijn oorzaak in het feit, dat de leden gewend zijn en hierop werd ook gisteren weer geen uitzonde ring gemaakt dat de huishoudelijke punten die nu eenmaal dienen te wor den afgehandeld, met grote snelheid onder des voorzitters hamer plegen door te glijden. Nadat de secretaresse, mej. A. Beks. de notulen van de vorige jaarvergade ring had voorgelezen, gaf zij in een beknopt overzicht verslag van het jaar 1955 Het aantal leden was gestegen vnn 658 naar 722 Alzo een aanwas van 64 nieuwe leden. Het aantal bedankjes was veel minder dan gewoonlijk. De zes ge houden culturele avonden werden be zocht door 690 bezoekers. Van de 24 uitgeschreven excursies konden er slechts vier geen doorgang vinden. Een zelfde optimistisch geluid kon de penningmeester laten horen. Bij afwe zigheid van de heer Vogel werd zijn ver slag voorgelezen door de heer Jansen. Zijn financieel overzicht sloot met een voordelig saldo van f. 322.08. De voor zitter was zeer verheugd over het ap plaus. dat na deze mededeling opklonk, want zei hij. dit is werkelijk verdiend. Het is wel eens anders geweest, doch nu kunnen we voorlopig weer vooruit! Tot leden van de kascommissie wer den benoemd de heren Segaar, Sloos en Postel: terwijl de heren Vogel en Jansen als afgevaardigde zullen gaan naar de algeméne vergadering, die in Zutfen zal worden gehouden. De aftredende bestuursleden mej Erkelens en de heer Vogel werden bij acclamatie herkozen Nadat ook de beschrijvingsbrief vlot onder de hamer was doorgegaan, dankte de heer v. d Bos zijn bestuursleden voor al het werk. dat zij in de afgesloten periode weer voor de vereniging hebben verricht. Het verdere deel van de avond werd gevuld met films en kleurendia's van de leden zelf. De heer Veldhuizen draaide zijn reisfilm van de Harz en de Voge zen: terwijl de heer Forma zijn film van de Franse Rivlèra liet zien. De heer Vis vertoonde dia's van het bloemen corso „Klank en Kleur" en van zijn reis naar Rattenberg. Mej. Vis kwam ten slotte met haai- mooie opnamen van Wenen, de Dolomieten en Venetië. volgens sommigen (overigens ten on rechte) een bedreiging van het privaat recht zou kunnen inhouden, worden minder noodzakelijk naarmate de ver schillen tussen rijk en arm zullen afne men en een evenwicht tussen die groe pen gaat groeien. De nivellerende tendenzen van de huidige maatschappij met haar diri gistische invloeden betekenen dus niet een verzwakking doch een versterking van een van de basiselementen van het privaatrecht. In een samenvatting, die prof. van Oven zelf als resultaat van bespiegelin gen niet als conclusie bestempeld zou willen zien. mericte hij op dat juist de voortschrijding der ontwikkeling van het positieve recht het voortbestaan van Prof. mr. A. v. Oven het privaatrecht als zodanig garandeert Slechts hierdoor kan het privaatrecht zich door voortdurende aanpassing aan de steeds wijzigende maatschappelijke spelregels handhaven. Beginsel en doel blijven daarbij hetzelfde, slechts de vonden reeds formulering en toepassing dering. Die doeleinden en beginselen vonde nreeds formulering en toepassing bij de Romeinen, en zij hebben de revo lutionair of evolutionair wijzigende maatschappelijke entourage steeds ge diend. Het valt te verwachten, dat zü dit ook in de toekomst zullen doen In de gebruikelijke slottoespraken noemde prof. van Oven in het bijzon der de vrijheid der Leidse wetenschaps beoefening een van de aantrekkelijkhe den van zijn nieuwe functie, in welk verband hij in het bijzonder prof. Meyers en prof. Clever inga noemde. Tot slot ran deze inauguratie \ond de traditionele receptie plaats, welke zeer druk werd bezocht. Rembrandt en zijn tijd Van 1 juni tot 3 september tentoonstelling in Steil. Museum .,De Lakenhal" In het Stedelük Museum „De Lakenhal" te Leiden zal van 1 juni tot 3 sep tember a.s. een tentoonstelling gehouden worden, gewijd aan Rembrandt en zün tüd. Schilderijen en tekeningen van Rembrandts meest begaafde leer lingen en enkele werken van de meester zelf zullen worden geëxposeerd. men welvaart" is een conclusie a baculo ad angulum. of. ln rond Hollands: zwendel. Ik zou daarvoor tientallen bewüzen kunnen aanvoeren, maar mij ontbreekt daartoe de tijd en U de kolommen: dus ik zal me tot een enkele erian bepalen. Het aantal guldens dat het spaar overschot bedraagt. Is mogelijk wel gro ter dan dat van enig jaar in het ver leden. Maardie guldens van nu. hebben die dezelfde intrensieke waarde als die waarin de vooroorlogse spaar overschotten waxen uitgedrukt?? M a w. welke reële koopkracht vertegenwoor digt het spaaroverschot van 1955. in ver- Ïelijking tot dat van enig vooroorlogs aar? En is er ook rekening gehouden met de bevolkingsaanwas, en is dus het spaaroverschot per hoofd van de bevol king óók zo gestegen? En is er ook rekening gehouden met het hogere gemiddelde Inkomen (in geld alweer i van de sparende bevolking en is dus het spaaroverschot, uitgedrukt in percentages van het inkomen der spaarders, óók zo gestegen? En is er ook rekening gehouden met de duizenden al-te-lang-verloofde paar tjes. die in normale tijden hun geld zou den hebben gebruikt, voor aanschaf van meubels voor hun eigen woning, maar die thans gedwongen zün hun geld op de spaarbank te brengen, omdat ze geen huis kunnen krijgen 'om die meubels in te zetten? Nogmaals, dit is sleohts een greepje uit de vele facetten, die er aan de kwes tie kleven. Ik wil het hierbij laten De denkende lezer kan het verder zelf wel aanvullen. In elk geval heeft het geen zin om onszelf te laten gaan in de juichstem ming over die daverende wélvaart. Pes simisme is niet goed: maar men moet het hoofd koel en de beide benen op de grond houden Want ons volk is, alle spaaroverschotten ten spijt, zeer ver armd; en onze „welvaart" dreigt top zwaar te worden Voor 1956 weinig werkloosheid verwacht Het aanbod van werkkrachten bü het Gem. Arbeidsbureau vertoonde een daling en bedroegen op 14 januari 420 als geheel werkloos Ingeschreven mannen. Hieruit valt af te lgiden. dat het hoogte punt reeds op 7 januari jl bereikt werd met een totaal aantal van 440. Aangenomen mag dan ook worden, bijzondere omstandigheden buiten be schouwing gelaten, dat de werkloosheid uiterst gering zal blijven. Dit treedt te meer op de voorgrond wanneer het standencijfer aan een nadere beschou wing wordt onderworpen. Immers van de 420 ingeschrevenen behoren ongeveer 150 personen tot de categorieën min- der-validen en oudere arbeidskrach ten. zodat het reeële aanbod in feite slechts 270 bedraagt. Een vergelijking met het overeenkom stige tijdstip in 1953. 1954 en 1955 beves tigt de stelling, dat de conjunctuur een bü uitstek gunstige positie inneemt en de werkgelegenheid stabiel blijft De voordelige verschillen bedragen nl. resp. 2000. 1370 en 625 De vraag bleef zich op gelijk niveau voortbewegen en beliep 260 geregistreer de aanvragen, waarvan een 60-lai be trekking had op Jeugdigen 15 t/m 18 jaar). Het aantal als geheel werkloos in geschreven vrouwen daalde van 110 tot 100. De vraag onderging geen wüziging en bedroeg 250 geregistreerde aanvra gen. Het zwaartepunt bü de vraag blüft rusten op de huishoudelijke en ad ministratieve beroepen. Vooral voor jeugdigen. 15 t/m. 18 jaar. bestaat grote belangstelling. De commissie, die de keuze der wer ken bepaalt, bestaat uit prof. dr. J. G. van Gelder, hoogleraar-directeur van het Kunsthistorisch Instituut der Rijks universiteit te Utrecht, dr. A. B. de Vries, directeur van het Koninklijk Ka binet van Schilderijen, het Mauritshuis, dr. H. Gerson, directeur van het Rijks bureau voor Kunsthistorische Documen tatie te 's-Gravenhage en J. N. van Wessem. directeur van ..De Lakenhal" Kunstwerken voor deze tentoonstelling zijn aangevraagd ln Nederland. Enge land. Frankrijk. West-Duitsland. Ca nada en de Verenigde Staten. Reeds zijn belangrijke toezeggingen gedaan voor schilderüen en tekeningen uit particuliere en openbare collecties in binnen- en buitenland. Van Rembrandt zal de tentoonstelling, naast enige zelfportretten, werken uit de vroegste periode bevatten; besprekingen met de eigenaren van twee hoogst be langrijke. onlangs ontdekte schilderijen, zün gaande. De Commissie ontving reeds toezeggingen van o.a. werken van Aert de Gelder. Nicolaas Maes. Barent Fa- britius. J. A. Backer. Gerard Dou, Van den Eeckhout en Van der Pluym. Nog steeds onrust in steden van India In Bombay is het nu rustig In het noordehjk deel van Matoenga en in Sewn Naka, centraal-Bombay. zün vanmorgen twee personen gewond, toen de politie van de vuurwapens gebruik maakte om mensen t® verspreiden die winkels wilden plunderen. Ze; communistische leiders, onder wie zich een lid van het centrale comité van de Indische communistische party zou bevinden, zijn gearresteerd. In Calcutta zün het zakenleven en he; vervoer verlamd door een algemene sta king. die is afgekondigd door alle linkse partijen uit protest tegen het regerings besluit tot het aanbrengen van wüzi- gingen in de grens tussen de noordoos telijke staten Bengalen en Bihar. In Bombay, waar 42 mensen bü de onlusten van de laatste vüf dagen hei leven verloren hebben, was het vanmor gen voor het eerst rustig. De meeste in dustrie-arbeiders hebben evenwel een oproep van leiders der linkse vakbonden om het werk te hervatten, genegeerd. De staking duurt nu reeds zes dagen. Wü reinigen gedurende korte tüd Uw kleding voor i HALVE PRIJZEN, Indien de goederen bezorgd en J afgehaald worden in ons bedrijf. Colbertkostuum g- 0* mm Mantelkostuum A Mantel m Topper f2.10 Japon f 1.95 Colbert f 1.55 Pantalon f 1.15 Rok f 1.10 S Ondanks halve prijzen, onze bekende aflevering. Oude Vest 189 - Haarl.str. 42a HOGEWOERD 44 SINDS 1850. TELEFOON 25490 van teehn. borstelwerk. DOOR UITBREIDING KUNNEN WIJ PLAATSEN: CONSTRUCTIEBANKWERKERS PLAATWERKERS CARROSSERIEBOUWERS AUTO-ASSEMBLAGE-MONTEURS STOFFEERDERS AUTO-PLAMUURDERS-SCHUURDERS LEERLING-GEREEDSCHAPMAKER en TRANSPORTARBEIDERS. BoUiriUiiea aas oaze aid. personeelszaken P&rklaac 1.

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3