wco Laatste Berichten Nijldam zal door een Westers consortium worden gebouwd Banketbakkerij P. CORBA Kalfsbouillonsoep, GARAGEPERSONEEL j VERKOOPSTER GEVRAAGD l Hunkemöller Lexis VRIJDAG 20 JANUARI „Ons land blijft geen goedkoopte-eiland" TOENEMENDE CONCURRENTIE De directie van de Rotterdamse Bank meent in haar Jaarverslag, dat de stijging der kosten door loonsver hogingen enz. medewerkt om de con currentiepositie van ons land op de exportmarkt te verzwakken. „De ab solute grens, die hier economisch ge trokken is, en die niet dan met grote schade overschreden kan worden, is reeds dicht benaderd". Zelfs indien het Juist zal blijken, dat over enkele Jaren het aanbod van ar beidskrachten aanmerkelijk zal toene men, dan nog blijft het geboden de in dustriële investering in de eerste plaats te richten op modernisering van het machinepark en Invoering van arbeids besparende methoden. „Immers, men kan niet verwachten, dat ons land steeds een goedkoopte-eiland zal blijven". Het is voor ons land een levensbelang er voor te zorgen, dat wij goed uitgerust zijn voor de ongetwijfeld toenemende concurrentiestrijd. Opnieuw miljoenen-order Als vrucht van samenwerking op het gebied van de export heeft een tweetal rijwielfabrieken. resp. te Den Hulst en te Meppel de laatste jaren belangrijke orders kunnen boeken voor Indonesië. Latijns-Amerika, Afrika enz. Thans zijn twee directeuren' dezer fa brieken er in geslaagd een order op rij wielen ter waarde van ongeveer 3 mil joen gulden te boeken voor één der be langrijkste Amerikaanse importeurs. De order is van dergelijke omvang, dat beide fabrieken genoodzaakt zijn haar export-afdeling opnieuw uit te breiden. Hij reed onder invloed De procureur-generaal bij het Haagse Gerechtshof heeft bevestiging van het vonnis in eerste aanleg 4 weken gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van één jaar geëist tegen een 39-jarige koopman uit Wassenaar, die ervan verdacht werd op de avond van 24 december j.l. onder invloed van alco hol een auto te hebben bestuurd op de Bezuidenhoutseweg te Den Haag. Op een gegeven ogenblik.wilde hij zijn auto keren en botste toen tegen een tram; de bumper van de auto werd ver nield. De verdediger, mr E. A. van Nieu- wenhoven Helbach, zeide o.m., dat de aanrijding van de koopman was beurd op de avond van het ongeval in de Veenestraat. Op het politiebureau aan het Buitenhof heerste toen grote verwarring. Daardoor had men van verdachte geen bloedproef genomen. Pleiter verklaarde, dat de koopman die bewuste avond leed onder een psychi sche depressie tengevolge van zakelijke moeilijkheden. Pleiter vroeg een clemen- tere straf, omdat anders het bedrijf van de verdachte ernstig geschaad zou w< den. - Arrest over 14 dagen. BOMANS BIJ HILDEBRAND? In antwoord op een vraag van t Haarlems raadslid of het B. en W. van Haarlem bekend ls of het inderdaad de bedoeling is het Hildebrandmonument aan te vullen met de buste van schrijver Bomans hebben B. en W. antwoord, dat hun van een zodanig plan niets bekend is. Voor Initiatieven zijn zij echter steeds gevoelig, al rijst bij hen de vraag, of de aanwezigheid in eikaars onmiddellijke nabijheid van twee zo ver schillende naturen als Nurks en Bomans in de Haarlemmerhout niet zo hevig zal verstoren, dat daaruit een gevaar voor beschadiging van Bronner's schepping zal ontstaan. Wellicht kan echter te zij ner tijd een proefopstelling geschieden, zo zeggen B en W. die voorts opmer ken, dat het pre-advies ter zake van het plaatsen van het Hildebrandmonument spoedig aan de gemeenteraad zal wor den aangeboden. Vliegtuigongeluk in Tsjecho-Slowakije: 22 doden In het Ta tra-gebergte In Noord-Slo- wakije ls een twee-motorig vliegtuig van de Tsjcchoslowaakse luchtvaartmaat schappij neergestort: 22 Inzittenden kwamen om het leven, vier werden ge wond. Het wrak van het toestel is terug gevonden nabij het dorp Torysky In het gebied van Levoca. Het is niet gewoon, dat aan vliegtuig ongelukken ln Tsjeoho-SlowaklJe rucht baarheid gegeven wordt Dit is het eer ste ongeluk dat in een jaar tijd wordt gemeld. Westelijke waarnemers geloven dan ook, dat zich aan boord van het toestel wellicht buitenlanders bevonden. Hiervan kon echter geen officiële beves tiging verkregen worden. Het vliegtuig was op weg van Bratlslawa naar Kosice. De Veiligheidsraad veroordeelde de Israëlische aanval De Veiligheidsraad van de V.N. heeft donderdag met algemene stemmen een Westelijke resolutie goedgekeurd waarin Israël wordt veroordeeld wegens de aan val op 11 december op Syrische stellin gen aan het Meer van Galiiea. Israël wordt aangespoord, zich voortaan aan zijn verplichtingen te houden. Blijft het in gebreke, dan zal de Veiligheidsraad moeten overwegen, welke verdere maat regelen op grond van het handvest ver. eist zijn om de vrede te bewaren of te herstellen. De drie Westelijke grote mogendhe den. Engeland. Frankrijk en de Verenig de Staten, hebben met succes pogingen verijdeld om ln de resolutie een clausule te doen opnemen, dat Israël Syrië scha devergoeding zal moeten betalen voor de aanval. O! mijn papa: Staking wordt voortgezet Van de stakende arbeiders bij Wilton- Feijenoord men zie elders hebben er zich vanmorgen 8 aangemeld om de arbeid te hervatten. Zij zijn weer te werk gesteld. Minder dan gisteren, n.l. ongeveer 150 man van de stakende arbeiders zijn vandaag weer te Rotterdam ln vergade ring bijeengeweest. Medegedeeld werd, dat men weer aan het werk wilde gaan, mits de ontslagen buitenbankwerker, die in strijd met het fabrieksreglement zou hebben gehandeld, ook weer aan de arbeid mocht. Aangezien de directie inmiddels had laten weten, dat zij zulks van de hand wijst, besloot men de sta king voort te zetten. Een niet alledaags voorval speelde zidh gisteren te Goes af. Twee zusjes resp. 17 en 19 jaar oud, zouden tegelij kertijd in het huwelijk treden De jong ste met een Middelburger de oudste met een Vlissingse Jongeman. Toen echter de stoet ln de trouwzaal van het Goese stadhuis was gearriveerd, bleek de papa van de Vlissingse bruidegom te manke ren. Aangezien deze bruidegom 19 jaar is en dus nog toestemming voor het huwelijk van zijn vader moest hebben, trachtte men deze alsnog te vinden. De gemeentesecretarie van Vlissingen werd opgebeld en daar stuurde men enkele ambtenaren er op uit om de papa te zoeken. Dit lukte niet en onder de ver zuchting: „O. mijn papa", zag het onge lukkige bruidspaar hoe het Jongere zusje in de eoht verbonden werd De ambte naar ran de Burgerlijke Stand heeft de pil nog wat verguld met de mededeling dat men hem, al was het middernacht, nog uit bed mocht bellen. Hi) zou dan alsnog het huwelijk sluiten OEGSTGEEST Lekenspelers vierden lustrum In het Patronaatsgebouw werd gister avond het eerste lustrum gevierd van ae de toneelvereniging „De Lekenspelers". Niet zoals men gedacht zou hebben met een wel gekozen lustrumstuk. doch men had het Haarlem's Revue- en Cabaret gezelschap „De Vonk" geïntroduceerd om leden en donateurs te vermaken. Hadden we van onze kant liever eigen werk op de planken zien gebracht, het talrijke publiek heeft zich kennelijk ver maakt. getuige het applaus dat dikwijls opklonk. Zij nog vermeld dat de avond werd geopend door de heer J. Bonnet die na mens het dames-feestcomité een woord van welkom sprak. Spr. gewaagde van het enthousiasme van het bestuur in de afgelopen vijf jaar waardoor deze zo succesvol waren geweest. De heer Bon net hoopte in het komende lustrum op evenveel succes. BURGERLIJKE STAND Geboren: Manenda A.-R.. dr van Lallsang en M. L. Karamoy; Catharine, dr van H. A. van den Berg ên C. de Bruin; Michael Chr. A zn van J. G. Bergmeier en J. P. E. Sanders. Ondertrouwd: C. J. van Rijn, 37 Jr G. M. Lekkerkerker. 35 Jr: P. H. van Wijk en J. P. M. van de Watering. Getrouwd: J. Kok en H. C. C. Hoger- vorst; J. van der Zwam en A. Paauw. Overleden: M. J. van Doorn. 87 Jr; E A. Jr; M. Voets. M.^de Rooi), geb.^ Nessen. 66 '86 Jr. VOORSCHOTEN Duivenvoorde-wandeltocht Het ligt in de bedoeling, dat de .Dui venvoorde-wandeltocht". die vorig jaar voor het eerst werd gehouden en die zo'n groot succes is geweest, dit Jaar weer gehouden wordt. Voorlopig ls als datum 26 mei vastgesteld. De organise rende Voorschotense wandelclubs ver- wachten een grotere deelneming dan vorig Jaar. Voor hen, die voor de „Vier daagse trainen wordt een 30 km-tocht Ingelast. C.J.M.V. Jongensclubs vierden feest Het 33ste jaarfeest van de C.J.M.V. Jongensclubs heeft veel belangstelling getrokken. De heer H. v. d. Nagel open de de avond o.m. met een bijzonder woord van welkom aan de gem. zang vereniging „Zang zij onze leus". Verder bracht spr. het werk van de Jongens clubs en waarde ervan naar voren. De heer W. Gussekloo bracht een fi nancieel verslag uit. De hoofdschotel van het jaarfeest was het optreden van de groepen afzonder lijk. De jongste groep bracht het stukje „Schoolziek", dat door het aardige spel „Zang zij onze leus" trad nog eenmaal op en de heer C. Mechelse sloot de avond. Chr. Vrouwenbond De feestelijke Jaarvergadering van de Chr. Vrouwenbond, die woensdagavond in het Gebouw voor Chr. Belangen werd gehouden, was er weer één die men ge slaagd pleegt te noemen: een grote op komst en een gezellige sfeer. De vergadering stond onder leiding van mevr. Mechelse, die in haar ope ningswoord nog eens het motief beklem toonde waarmee het vergaderseizoen was begonnen: .Liefde tot God en liefde tot de naaste". De secretaresse, mevr. Pen, gaf een overzicht van het afgelopen verenigings jaar. terwijl de penningmeesteresse een kort en bondig verslag uitbracht over de financiën. Er was een voordelig kassaldo. Mevr. Rietmulder bracht verslag uit over de bezoeken aan zieken en ouden van dagen Verder werkte nog een aantal leden mede aan het welslagen van de avond. Zo declameerde mej. van Leeuwen en kele gedichten van Guido Gezelle, ter wijl mevr \an der Gouw. op de piano begeleid door mevr. ran der Sluys. een 3antal liederen zong. onder meer Kleen- gedichtjes eveneens van Gezelle. Het gedeelte na de pauze werd ver zorgd door het muziek-ensemble van de Chr. Hist. Jongerengroep onder leiding van de heer Wlersma. In het Gebouw voor Chr. Belangen wordt 24 januari as., 's avonds om 8 uur een gemeente-avond voor de wijkge- meente Zuid van de Ned. Herv. Kerk gehouden. Voor de pauze aal een „fo rum" vragen op kerkelijk gebied of gees telijk gebied beantwoorden, terwijl <js. E Saraber jr. na de pauze een praatje met lichtbeelden zal houden over de cata comben van Rome. WARMOND OPLEIDING GEZINSVERZORGSTER De plaatselijke afdeling der Kath. Vrouwenbeweging heeft in samenwer king met de stichting „Gezinszorg en Gezinshulp" in hotel „De Stad Rome" een propaganda-avond georganiseerd speciaal om meisjes aan te trekken voor de opleiding tot gezinsverzorgster. De wnd. presidente, mevr. Meskers-Hen driks, kon een goed gevulde zaal welkom heten. Burgemeester jhr. mr. L. M. E. von Flsenne richtte in zijn kwaliteit van be stuurslid der Diocesane Gezinszorg- Stichting een kernachtig woord over het grote belang, dat vele meisjes het nog weliswaar jonge, doch mooie beroep van gezinsverzorgster kiezen. Ook de paro chie Warmond heeft grote behoefte aan gediplomeerde gezinsverzorgsters en spreker hoopte, dat deze avond veel suc ces zou opleveren. Vervolgens hield mej. Bulte van het Diocesaan Bureau Ge zinszorg op vlotte wijze een inleiding de datum op het aanwezige vaandel, waaruit bleek, dat de vereniging 55 jaar bestaat. In verband hiermee deelde hij mee, dat op 11 februari a.s. in Dorpscentrum een solistenconcours wordt georganiseerd. Hij herinnerde er voorts aan, dat Excelsior in het vorig jaar gehouden concours naar de ere- afdehng is overgegaan, waarvoor hij de afgetreden dirigent, de heer De Zwart, zijn dank wilde betuigen. Hij stelde de nieuwe dirigent, de heer M. Brilleman, aan de aanwezigen voor, waarna hij be sloot met de mededeling, dat wegens de verjaardag van Prinses Margriet met het Wilhelmus zou worden aangevan gen. Nadat ons volkslied staande was ge speeld en ook staande was aangehoord speelde het korps een zestal nummers, waaronder ook het concours-nummer, waarmee het ln de ere-afdeling kwam. De prestaties waren goed. Na de pauze trad de toneelvereniging Amicitia op met het stuk „In revisie". Ook dit gezelschap oogstte veel suc ces. LEER VICARIS. De centrale kerkeraad en het college van kerkvoogden van de Ned. Herv. Ge meente besloten om de heer J. A. Poel man. theologisch kandidaat, ln Wasse naar aan te stellen als leervicaris. Geslaagd Aan de Technische Ho geschool te Delft slaagde voor het exa men scheikundig ingenieur de heer C. H. Japikse alhier. Woensdag a.s. herdenken de werk lieden de heren T. Gilsbertse en J. J. Tetteroo hun 25-iarig dienstverband bil de gemeentewerken alhier. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornells, zn. van D. van Leeuwen en W. E. Be kooit- Petrus H. G.. zn. van G Loollesteln en C. G. van Leeu wen; Maria H. G.. dr. van L. J. J. Besee- llng en G L. Kokenbere: Martina E. A., dr. van L E. Hermsen en C. A. A. Meeu- Ondertrouwd: J. P. Tintel en M. C A. Tensen- G J. Verschoot en G. J. Jansen: A H van Andel en I. I. Geitel; G. C. A. in den Berg en W. M. A. Ollaen. Getrouwd: H. S. Boogeaart en M. H. Geerllnss- Soetlsna en J. A. de Ruitten H. de Vos en M. C. J. Bots. Overleden: H. Geusebroek. 61 Ir.; E. Evers. 54 Ir.; D. Bolderdilk. 58 lr.: R. M. in der Laan. 33 Ir. Geslaagd Aan de Ned. Econ. Ho geschool te Rotterdam slaagde voor het kandidaatsexamen in de Econ. weten schappen onze plaatsgenoot, de heer O. Kann. en de goede voordracht bijzonder insloeg. over het beroep van gezinsverzorgster en „Zang zU onze Leus" had met het eer- de opleiding daartoe, toegelicht met ste optreden van deze avond al direct lichtbeelden. veel succes. Vooral Jingle Bells werd I Na de pauze dankte de voorzitter van enthousiast beloond. „Gezinszorg en Gezinshulp" afd. War- Twee leiders, de heren H. v. d. Nagel en Van Tuyl moesten wegens tijdgebrek hun werk met de jongensclubs beëindi gen. Zij werden toegesproken door ds. E. Saraber Jr, die hun veel dank bracht voor alles wat zij voor de clubs hadden gedaan, in het bijzonder de heer v. d. Nagel. Spr. bood hun een legpenning aan. Na een pauze, waarin een ge slaagde verloting gehouden werd, voer den twee groepen toneelstukjes op. Britten, Fransen en Duitsers werken in grote eendracht samen tegen Moskou Het welzijn von miljoenen is ermee gemoeid (Telefonisch van onze Londense correspondent) In technische kringen in Londen ge looft men, dat de Russen bezig zijn de strijd om de financiering van de bouw van de Nijldam te Assoean ln Egypte te verliezen. Zoals men weet. zijn de kos ten van de dam op 400 miljoen pond sterling (vier miljard gulden» geraamd. De onderhandelingen tot oprichting van een Brits-Frans-Duits consortium voor de uitvoering van het constructiewerk betreffende de irrigatie en van de bouw van de elektrische centrales zijn bijna voltooid. Het consortium is gevormd door de grootste firma's in Engeland, Frankrijk en Duitsland om prijsopvoe- ring bij de aanbesteding te voorkomen. Maar Egypte's premier, kolonel Nasser, heeft de voorstellen nog niet goedge keurd. Deskundigen in Londen zijn ech ter van mening, dat de door Engeland en andere westelijke landen gedane aanbieding van dien aard ls, dat het nagenoeg vaststaat, dat Egypte zal wei geren in te gaan op het verleidelijke Russische aanbod om zowel het geld als de technici te verschaffen Hoewel Ame rikaanse firma's geen deel uitmaken van het consortium zullen zij wel mede dingen ln de aanbesteding. Het consor tium verwacht echter, dat het met het grootste deel van het werk zal worden belast. Een Britse firma, die reeds adviezen heeft gegeven bij de voorberei ding van het plan, zal nauw met het consortium samenwerken. De kosten van de eerste projecten welke door het con sortium zullen worden uitgevoerd, be dragen een half miljard gulden. Egypte's toekomstige welvaart hangt van de bouw van de dam af. welke ten doel heeft de tegenwoordige verspilling van twee vijfde van het Nijlwatcr te voorkomen. Hiermede zal een enorm ge bied vruchtbaar worden gemaakt, waar door voedsel beschikvaar komt voor mil joenen. Het probleem van het snel stij gende Egyptische geboortecijfer zal hier door kunnen worden opgelost. Indien de Russen het leeuwedeel van de aanleg van dc dam zouden krijgen, zou daar van ongetwijfeld het gevolg zijn, dal zij binnen korte tijd niet alleen Egypte maar ook de gehele Arabische wereld zouden beheersen. mond. de heer M J. Hoogentooom, op hartelijke wijze allen, die aan deze avond hun medewerking hadden ver leend, speciaal de Kath. Vrouwenbewe ging. Ook hij riep de daarvoor ln aan merking komende meisjes met klem op zich beschikbaar te stellen als gezins verzorgster. gezien het grote sociale be lang dat hiermede gediend wordt. Tot 6lot sprak ook pastoor J. Gussen- hoven nog een opwekkend woord, waar bij hij eraan herinnerde, dat het plaat selijk bestuur of de leidster der gezins hulp, zr. Terlingen, steeds gaarne de nodige inlichtingen zullen verstrekken. WASSENAAR LANDBOUW-FILMAVOND Gisteravond werd in Huize Den Deyl een gecombineerde vergadering gehou den van de vereniging van oud-leerlin gen van landbouwonderwijs-inrichtingen en de jongeren organisatie van de Hol landse Maatschappij van Landbouw, in welke bijeenkomst door de fa. Engle- beri, afdeling Landbouw, Voorschoten, films werden vertoond. Geopend werd door de voorzitter van de Ver. van oud leerlingen. de heer S. de Jong, die o.a. meedeelde, dat op 4 februari een lezing zal worden gehouden over de melkma chine en zijn gebruik. De eerste film gaf een kijk op een landbouwtentoonstelling ln Washington, de tweede op een boeren-show, waar vele produkten werden getoond en de derde ging over de bouw van een krachtcentrale en een alumlnimumfa- briek in Canada, waaraan geweldige ma chines te pas kwamen. De stellig leerzame avond werd met een woord van dank gesloten door de heer Bos, voorzitter van de jongeren or ganisatie. Feestuitvoering Excelsior Gisteravond werd door de muziekver eniging „Excelsior" in het Verenigings gebouw de eerste van de twee achter eenvolgende jaarlijkse feestuitvoeringen gegeven, waarbij o.a. aanwezig waren de burgemeester en wethouder Hazenberg. De voorzitter, de heer J. L. F. C. van der Vis, verwees na een welkom naar ZOETERWOUDE Uitvoering Meerburg Gisteravond vond in de gymnastiek zaal aan de Hoge Rijndijk de jaarlijkse uitvoering plaats van de gymnastiekver eniging Meerburg. Het publiek dat de vrij beperkte ruimte geheel bezettte, heeft ongetwijfeld met genoegen het optreden van de dames- en herengymnasten aan schouwd en hoewel pastoor Kouwenho» ven in zijn openingswoord opmerkte, dat gymnastiek zoveel oefening vereist en zo weinig spectaculair ls, de Zweeds» springkast logenstrafte deze laatste woorden volkomen. Verdere hoogtepun ten waren de ritmische nummers en het ringzwaaieri van de dames. Zoals reeds gemeld was het pastoor Kouwenhoven, die de „opkomende bloemen van de pa rochie", zoals hij zich uitdrukte, na hun opmars begroette. In vlot tempo werd vervolgens onder leiding van de heer A, J. Kallenberg uit Lelden het program ma afgewerkt. Opmerkelijk was het op treden van de kleuters o.l.v. mej. G. Pieterse, die demonstreerde hoe meteen eenvoildlg hulpmiddel de kleuters bezig gehouden kunnen worden, hetgeen even eens gezegd kan worden van het vol gende nummer van de jongens, die met een bank een grote variatie in oefenin gen demonstreerden. BU de heren de monstreerde zich een tekort aan leden en het was de penningmeester, de heer De Krijger, die na het laatste nummer een beroep op de jeugd deed om de he- rengroep te komen versterken. Tot slot dankte de g.a. kapelaan GrU- pink de leiders en ook de heer Th. Wisse, de begeleider van de ritmische nummers en die ook deze avond voor de muzikale omlijsting zorgde. BEURSOVERZICHT BEHOORLIJKE FLAUWE STEMMING Amsterdam, 20 januari De ontwikkeling in Wallstreet blijft een dominerende factor voor de Am sterdamse Effectenbeurs. Nu er aan de overkant van de Oceaan onzekerheid be staat over de kandidaatstelling van El senhower, waardoor New York gisteren zeer flauw was, sloegen ook op het Dam rak de koersen de benedenwaartse rich ting in. De internationale soorten gin gen weer voorop, ditmaal onder leiding van Unilever. Het margarineconcern zag zich circa 9 punten ontgaan. De overige soorten boekten een verlies van circa 7 punten. AKU gold 310 tegen gisteren 320, doch vandaag is het 4 interim dividend betaalbaar gesteld. Vanmorgen zijn de eerste jaarversla gen verschenen uit de Nederlandse in dustriewereld, t.w. de Zeeuwse Confectie en de Meelfabriek der Nederlandse Bak kerij. Beide maken gewag van een gun stige gang van zaken, hetgeen tevens blijkt uit een tussentijdse mededeling van de Koninklijke Papier. Dit vormde echter geen stimulans voor de locale in dustrieën, die inclusief de drie ge noemde maatschappijen alle overwe gend lager noteerden. Ook de Scheepvaartsector moest het vanmiddag zonder veel belangstelling doen. De verliezen bleven echter be perkt tot 1 k 3 punten. Hetzelfde was het geval met de Cul tuurfondsen die bij geringe handel eveneens kleine verliezen vertoonden. Guldensbeleggingen stil en goed prijs houdend. De markt sloot gedrukt op vrijwel het laagste punt van de dag. Beurs van Amsterdam Vrijdag 20 Januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Ned. '53 (3%) 102,', Grootboek obl101% Ned. '51 3% 100% Ned. 53 3% gfifijÉ Ned. '48 3 >4 Ned. '54 3% Ned '55 314 Ned '55 II 3% Ned. '47 3Ms 3 Dollarlng '47 3 Investeringscert 3 Ned. 62-64 3 Indië -37 A 3 Grootboek '46 3 Cult. Hand, en Ind. B Nat, Handelsbank Ned Handelmij AK 0 Philips Wilton Feyenoord Bill ton 2de r Kon Olie f 50.— Kon Olie Vorige Slotkoers koers v. heden 102 A 101% 100% 100=% 100 U 100% 98% 98% 98% 98 ft 98% 99 99 99% 99A 96% 96% 99% 99% 100 ft 97% 98 97% 97% NDELEN 79 77% 163 160 257 252% 319% 310%ex4 334% 328% 326% 321% 356% 347 273 271 310% 305 324 627% 619% 128% 126% 218% 215% 223% 221 203% 201% 139 137% 81 79% 141% 138% 99% 100 Holl Amer H)n Kon Ned Stoomb. Ned. Scheepv Unie H.VA lava Cult Dell Mij Senembah NIET-ACTÏEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A dam '47 3 100% 100=1 Den Haag 1937 1 3.. 97 B Leiden 1947 96 'dam '37 1 III 3% 101 Industr. Obligaties Philips Dollarlng 104% 1(W Premieleningen 138% 138% Eindhoven '54 2% 108% 108% Enschede '54 2% 111% 111H Den Haag '62 I 2% 143 142% 140% 140 R'dam '52 I 2% 137% 137% Idem n 2% 143% 143% Utrecht '53 2% 123 122% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstelllngen Amsterd. Bank 266'4 26( Industrie Ondernemingen Ned. G. enSplr. fabr. 236% Kon. Ned Grofsm. 149 Rott. Droogd Mij. 625'4 Tieleman en Dros 18% Handelsondernr- igen Borsumi). cv A f 1000 126% Intematio157% Diversen Spoorwegen Dell Spoofw Mij. Amerlk. fondsen Anaconda Shell Oil Cy Nog enkele fondsen alt Lelden en omgeving Aandelen VJ3L 19/1 Holl Constructie 420 ex d. Ing. bur. v. Bouwnijv. M5GB Int. Kunststof!. Ind. 70 70 Kon Ned Edelmet. 66 Pref. w.a. Idem 85% Textiel Gebr v Wijk 85GB 85GL Leldsche Wolsplnn 323% 321 Ned. Electrolasm. 350 exd. 415GB 412 Ver. Touwfabrieken 188% 189 Wernlnk's Betonm. 148 148 I Service Station LEIDEN Kort Rapenburg 6Telefoon 2 5 4 7 1 MARE 96 - TELEFOON 20652 Geweldig is onze sortering ROOMBOTERKOEKJES, DEMPERTJES. ROOMBOTERSPRITS, ROOMBOTERBIESIES, ROOMBOTER FRANS BROOD en v. d. WERFJES. Al deze roomboterkoekjes slechts f0.85 per 250 gram. Onze SOESJES zij'n overheerlijk en alom bekend. MOKKANOOTJES een ware delicatesse. Grote sortering LUXE en MARSEPEINKOEKJES. VICTORIASPRITS. een heerlijk koekje, slechts f 0.G0 p. 250 gram Wij zijn en blijven het adres voor een lekker koekje en heerlijk gebak enALTIJD VERS. Met 'n ROYCO-soepje breng fot' je weer eens wat anders op tafel van blank kalfsvlees getrokken, gezond en krachtig GEVRAAGD. H BREESTRAAT 99101 ra N.V. /«HET MOTORHUIS -LEIDEN Morssingel lb DAMES en HEREN, Grijze haren maken oud. REN O-haarverf-kam verft grijzend haar, ver- krijghaar in 7 kleuren. Vraagt inlichtingen Een nieuwe kunst is geboren. Make-up is waarlijk een „schone kunst". Het ge heim wordt u onthuld met MAX FACTOR'S make-up schoonheidsartikelen ver krijgbaar ln HET WEENSE HUIS Brcestraat 32 - tel. 22467 HET WEENSE HUIS Breestraat 32 - tel. 22467 teleloon 24741 DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 4