STADSNIEUWS Raad van Warmond voor het eerst in 1956 hijeen Schoolhoofd Blankensteiii tweede maal gehuldigd te Leiderdorp 94ste jaargang Woensdag 18 januari 1956 Tweede blad no. 28733 Zilveren jubileum J. de Jonge GROTE BELANGSTELLING VEEL WAARDERING. Groot was de belangstelling en bü- zonder hartelijk de waardering, welke de heer J. de Jonge, bedrijfschef van de N.V. Automobielhandel v/h Vreeken Schudel, gisteren ten deel viel ter gele genheid van zijn zilveren jubileum bij deze N.V. Aan de receptie, die gistermiddag in „De Harmonie" werd gehouden, ging in de ochtenduren een hartelijke huldiging in mtieme kring vooraf. De directeur van het bedrijf, de heer D. Hanson, be lichtte de technische kwaliteiten van de heer De Jonge, die, gekomen als chef monteur. al spoedig de verantwoorde lijke taak van bedrijfschef werd toever trouwd. Voorts wees spreker op de grote ijvei, eerlijkheid en trouw van de jubi laris. Als blijvend aandenken aan deze kwart eeuw van toegewijde werkkracht werd namens de directie een gouden polshorloge aangeboden. De heer M. Misero, procuratiehouder van de N.V., die namens het personeel het woord voerde, wees o.a. op de goede verstandhouding tussen personeel en bedrijfschef. Spreker, die de heer De Jonge de „vader van het bedrijf" noem de. deed zijn woord van dank en geluk wens met de aanbieding van een ge schenk gepaard gaan. Na een kort dankwoord van de jubi laris bleef men nog enige tijd in fees telijke stemming bijeen. Zoals gezegd werd het feest 'smiddags in De Har monie voortgezet. Behalve dat hier zeer vele zakenrelaties de gelukwensen aan boden, verschenen ook talrijke vrienden en kennissen van de heer De Jonge ter receptie. Voorts was er de heer C. Bril man. directeur van de Ambachtsschool, bood de heer J. G. J. Verhey van Wijk het vererend getuigschrift, en de legpen ning van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel aan en kwam ook een depu tatie van „Ons Grunnegerlaand", in welke kring de jubilaris een gewaar deerde figuur is, haar gelukwensen bij die der vele anderen voegen. Na afloop van deze receptie vele geschenken werden overhandigd volgde een ge animeerd diner Tijdens dit diner werd nog eens in het licht gesteld hoe zeer men de capaciteiten van de heer De Jonge waardeert. Afscheid ds G. Toornvliet Ds G. Toornvliet alhier, die een be roep heeft aangenomen naar de Geref. Kerk te Bloemendaal. zal zondag 19 februari, 's avonds om half acht. af scheid nemen als Leids studentenpredi kant vanwege de Geref. Kerk te dezer stede. De bevestiging te Bloemendaal zal zondag 26 februari door ds J. C. Brus- saard van Oegstgeest plaats vinden. Geen kettinghonden Id Leiden. De gemeente heeft sinds 1950 een speciale verordening op de bescherming van dieren en vormt in dit opzicht een unicum in ons land. Thans is deze ver ordening uitgebreid met drie nieuwe verboden, namelijk: het verbod van oog kleppen voor paarden, het verbod van opzetteugels voor paarden en ten derde het verbod om kettinghonden te houden Op maandag 23 januari a.s. herdenkt de heer H. A. de Roos zijn 40-jarig ju bileum als winkelchef en controleur in dienst van de Coöperatie „Vooruit" al hier. Hij zal op die dag met zijn echtge note worden ontvangen door het be stuur, in tegenwoordigheid van de On dernemingsraad en het bestuur van de personeelsvereniging. LEIDSE UNIVERSITEIT. Bij Koninklijk besluit van 6 januari 1956 is aan S E. Tawfik opdracht verleend om in de faculteit der letteren en wijs begeerte aan de Rijksuniversiteit te Leiden wederom onderwijs te geven in het Arabisch. PYTHONVELLEN UIT LADING Uit een van Bangkok via Singapore verscheepte zending pythonvellen, bleek bij aankomst in Amsterdam c.a. 1/3 te zijn gestolen. Drie kisten waaruit gesto len was waren opgevuld met oude Amerikaanse tijdschriften. De gestolen vellen hebben een waarde van f. 13.500. Men is ervan overtuigd, dat de diefstal in Singapore tijdens de overlading en opslag aldaar is gepleegd. GEEN GEHEIME ONTMOETING MET JUNGSCHLAGER Het Nederlandse Hoge Commissariaat heeft berichten ontkend, waarin gezegd wordt dat de Nederlandse Hoge Com missaris graaf van Bylandt. of een zij ner medewerkers gedurende de laatste 2 Jaar een geheime ontmoeting heeft ge had met Jungschlager. Koningin Juliana zal het concert, dat het Nederlands Studenten Orkest geeft ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de Nederlandse Studenten raad op 20 januari in gebouw Tivoli in Utrecht, bijwonen. De baten komen ten goede van het Nederlands Studenten Sanatorium. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN: Anne Jacob, zn van J. v. Drlesum en E. Mosselman; Yvonne Charlotte, dr van P Molema en A. v. d. Meijden; Anna Elisa beth, dr van J. G. Baten en M. Llssenberg; Tennis Cornells en Arendje Ellen, zn en dr van C. Onderwater en I. M. I Reimers: Joseph Cornells Maria, zn van M. J. War merdam en C. M. Langeveld; Abraham, zn van J. Pardon en C. Zwaan; Maria Elisabeth, dr van E. T. Salman en J. de Laaf, Johanna Franclsca. dr van P. A. v. Duinhoven en-A. J. J. v. Lleverloo; Dirk. zn van P. v. Duljvenbode en A. M. H. Schaekens; Dirk, zn van N. Groen en N. Varkevlsser; Klazlna Hendrlna, dr van C. N Blase en D. K. de MooiJ. ONDERTROUWD: T. H. R. Smits en C M. Sllmmers; A. P. P. van de Zand en J. H. M. van den Eshof; W. van Schravendljk en J. Freeke: H. B. v. Zcljl en M. J. Overdljk; E. M. Raadgeep en L. E. de Jong; J. A. N. Pont en C. P. M. do Helden; K Schaafstra en M Dijkhuizen; J. C. te Hennepe en E. J v. d. Blom; A G. M. v. Vliet en C, P, M Teuben; A. Favler en J. van den Wijngaard OVERLEDEN: Kleefstra.man, 67 Jr; A. N Pont. Dr. H. J. A. Ruys overleden VAN 1918—1946 CONSERVATRICE LEIDSE UNIVERSITEITS BIBLIOTHEEK Op bijna 75-jarige leeftijd is te Lo- chem overleden dr. H. J. A. Ruys. oud- conservatrice aan de Leidse Universi teitsbibliotheek. waar zij van 1911 tot 1946 werkzaam is geweest Hilletje Jacoba Adolphlna Ruys werd op 22 januari 1881 te Bunschoten gebo ren en doorliep het gymnasium te Kam pen Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht studeerde zij Nederlandse letteren, welke studie zij in 1910 met het behalen van de doctorstitel bekroonde. Reeds in het jaar daarna, in 1911, kwam zij in dienst van de Leidse Uni versiteitsbibliotheek. welke zij tot 1946 is trouw gebleven Aanvankelijk werkte zii daar als assistente, doch in 1918 werd zij conservatrice van de gedrukte wer ken. om deze functie tot 1946 met grote nauwgezetheid te vervullen. Van haar vele publikaties noemen wij haar dissertatie getiteld „Boetius k Bolswert. Duyfkens ende Willemynkens pelgrimagie tot haren Beminden binnen Jerusalem", voorts „Bibliotheek van Ne derlandse Pamfletten" deel in in 1925 en deel IV in 1934 „Repertorium der verhandelingen en bijdragen betref fende de geschiedenis des vaderlands", deel III in 1928 en deel IV in 1934. vele artikelen op letterkundig en bibliogra fisch gebied in „Oud Holland" en „Het Boek", en voorts bijdragen in het Nieuw Biografisch Woordenboek Dr. H J. A. Ruys werd op Koningin nedag 1939 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau De begrafenis van het stoffelijk over schot heeft heden op wens van de over ledene in alle stilte plaats gevonden op de Nieuwe Begraafplaats te Lochem ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd: voor h?t kand.-ex. L. wis- en natuurkunde, mej Tan Hong Nio (Lei den); voor het doet.-ex. farmacie, mej. N. van Schagen (Leiden) en de heer H van der Meer (Leiden) voor het kand.- ex. K. wis- en natuurkunde, mej A. L. Sollewijn Gelpke (Leiden): voor het doet-ex. scheikunde, de heren J. P Goddijn (R'dam> en A. Snel (Leiden) voor het kand.-ex. D. wis- en natuur kunde. de heer A H Oort (Leiden); voor het kand.-ex. Romaanse taal. en letter kunde, mej. E. H. Hulshoff Pol (Den Haag) en de heren J. C. M. Beijersber- gen (Hillegomi en J. B. Jutte (R'dam). AUTO VERDWENEN VAN PAPEGRACHT. Gisteravond is een Ford-Consul 1954. die geparkeerd was op de Papegracht, door onbekenden gestolen. De eigenaar, een Rotterdammer, verklaarde dat de wagen op slot gestaan had. PAS OP UW WASGOED. Het komt de laatste tijd herhaaldelijk voor. dat wasgoed verdwijnt van was lijnen achter woningen, waar het des nachts te drogen was gehangen. Prof. dr. J. Kistemaker. vanwege de Teylers Stichting te Haarlem benoemd tot bijzonder hoogleraar in de natuur kunde aan de Leidse Universiteit, zal dit ambt aanvaarden met het uitspreken van een inaugurale rede op vrijdag 27 januari a.s., des middags te 4 uur in het groot auditorium der universiteit. Lezers schrijven.... HET VERENIGINGSGEBOUW TE WARMOND In uw blad van dinsdag 17 januari j.l. komt een verslag voor van een verga dering om te komen tot het stichten van een r.k.-verenigingsgebouw, op welke vergadering de heer G. van Elburg het woord heeft gevoerd. Het verslag van deze vergadering kan de indruk wekken, dat de oorspronkelijke opzet van het ge meentebestuur van Warmond n.l. een verenigingsgebouw te stiohten voor alle gezindten, geen doorgang kon vinden, omdat men van piot. chr zijde inmid dels was overgegaan tot het stichten van een eigen verenigingsgebouw. Men zou hieruit kunnen lezen, dat door een prot. chr. ..apartheidspolitiek" het alge mene plan getorpedeerd was. Het tegendeel is waar. Uit het verslag blijkt, dat de burgerlijke gemeente eerst in 1953 een plan geopperd heeft voor het stiohten van een gemeentelijk vereni gingsgebouw. Reeds lang hiervoor 12 november 1946 vermeldt het kerkblad van de Hervormde Gemeente te War mond. dat de Hervormde Gemeente al- daar een uitbreidingsfonds heeft ce- sticht, om te komen tot de bouw van een Hervormd verenigingsgebouw. Hier uit blijkt overduidelijk, dot plannen van de gemeente niet achteraf door een Toelageregeling Ontploffing op een ploegen- en onregelmatige 1 1 dienst tankschip De minister van Binnenlandse Zaken heeft aan de gemeentebesturen een j circulaire gericht, waarin hij wijst op wachting, dat binnenkort een wijziging van het bezoldigingsbesluit zal totstandkomen betreffende een toelageregeling voor ploegendienst en onregelmatige dienst van rijksperso neel. Deze nieuwe artikelen van het bezol digingsbesluit openen de mogelijkheid san nader aan te wijzen ambtenaren of groepen van ambtenaren een toelage toe te kennen bij arbeid in ploegendienst of voortdurende onregelmatige dienst. Deze regeling heeft tot doel om. bij een overigens normale arbeidsduur, in dien aan bepaalde voorwaarden zal zijn voldaan, een vergoeding te verlenen voor het uitoefenen van de functie op met gebruikelijke uren Indien niet ge sproken kan worden van een normale arbeidsduur, gelijk bijvoorbeeld bij een nevenfunctie het geval is. is de regeling niet van toepassing. Gaat minister Soedibjo heen? MOEILIJKE KABINETSPOSITIE De Indonesische minister van So ciale Zaken, Soedibjo, heeft aan zijn partij toestemming gevraagd ontslag te nemen als minister. Soedibjo be hoort tot de Partai Sarikat Islam In donesia (P.S.I.I.), die vorige week ge vraagd heeft de onderhandelingen met Nederland stop te zetten en de Indonesische delegatie uit Genève terug te roepen. De voorzitter van de P.S.I.I., Aroedji Kartawinata. heeft verklaard, dat hij persoonlijk met dit verzoek kon instem men. De partijraad zal heden een beslis sing nemen, alsmede over de houding van de partij ten aanzien van het Ka binet Een andere regeringspartij, die niet tevreden is over de politiek van de rege ring ten aanzien van de Nederlands-In donesische besprekingen, de Nahdatoel Oelama, zal ook vanavond vergaderen om te bepalen, wat tenslotte de houding van de partij zal zijn. Politieke waarnemers in Djakarta verwachten naar aanleiding van het terugtrekken van een van de ministers uit de regering geen Kabinetscrisis, maar zij zün het er over eens, dat de positie van het Kabinet steeds moei lijker zal worden, indien het de steun zou verliezen van de twee bovenge noemde partijen. KAMERLEDEN NAAR DE WEST. Nadat zaterdag de eerste groep de reis naar de Nederlandse Antillen was begonnen, zijn vanmiddag van Schiphol zeven andere leden van d; parlemen taire missie op uitnodiging van de Sta ter. van Curasao per KLM-toestel naar de West vertrokken. Zij zijn de Eerste Kamerleden H. Al- gera (A.R.), H. J. de Dreu (P. v. d. A.) en J. Rijers (C.H.i alsmede de Tweede Kamerleden M. M. A. A. Janssen (K.V.P.1, H. van Eysden (A.R.i. J. J. Fens (K.V.P.). prof. dr. W. L G. Lemai- re voorheen K.V.P. en Gerben Wage naar (C.PJI.) Donderdag 26 januari a.s. hoopt de heer J. Frankhuijzen de dag te herden ken, dat hy voor 25 jaar in dienst trad bij het Academisch Ziekenhuis als was serij-bediende. De 10584 ton metende Amerikaanse tankboot „Salem Maritime" is dinsdag avond door een ontploffing vernield. Het schip lag in de rivier Calcasieu bij Lake Charles ln de Amerikaanse staat Loui siana Twee dakken geraakten in brand. Zeker zestien van de 41 bemanningsle den zijn in veiligheid. Over het lot van de andere 25 is nog niets bekend, even min over de oorzaak van het ongeluk. Foster Dulles naar Indonesië? Het Indonesische ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft van de Indonesi sche ambassade te Washington de tele grafische vraag ontvangen of de moge- lijheid dient te worden onderzocht, dat de minister van Buitenlandse Zaken der V SJohn Foster Dulles, een bezoek aan Indonesië brengt De heer Dulles zou dan eventueel naar Djakarta komen na in maart de conferentie te Karachi van het Z.O.-Aziatische verdedigingspact te hebben biigewoond Dooi in Davos! De grauwe lucht hing hedenmorgen somber en laag over het land van Graubuenden. Na een nacht van vorst sloeg bel weer om 7 uur in de morgen plotseling om: regen viel loodrecht uit de grijze wolkenmassa op de vuile sneeuw en vormde op het beroemde recordijs van de baan een ondiep zwembad. Met gezichten, welke duide lijk een mineur stemming verraadden liepen de bestuurderen van de Inter- natioale Sohlittsehuhklub Davos rond, wachtend op nadere weerbe richten, welke niet veel hoop gaven op een daling van de temperatuur. Ondanks deze ongunstige omstandig heden werden er prachte tijden op de korte afstand gemaakt (men zie ook de sportrubriek) en zelfs slaagden ver scheidene deelnemers erin hun persoon lijk record te verbeteren. Evgeny Gris- hin, die enkele dagen geleden nog 41 sec te Davos had laten noteren, kwam nu op 41.6 sec in een rit tegen de 18-jarige Alv Gjesvang, die voor de eerste maal op Davos-ijs stond. En zijn landgenoot Rafail Gratch, een nieuwe ster aan de Russische sprinterswereld, slaagde er zelfs in op 41.1 sec. te komen, slechts 0.3 sec boven het wereldrecord, wel een bewijs, dat in gunstige omstandigheden normaal winterweer en zon het wereldrecord zeker zou zijn verbeterd. Gerard Maarse ondervond geen te genstand van de Oostduitser Loewen- berger. Onze landgenoot, die op de bui tenbaan was begonnen, ging slecht de eerste bocht door en hoewel hij met groot verschil won. kwam hij niet verder dan de voor hem zeer matige tijd van 44.4 sec. Jeen van der Berg verbe terde. dank zij een verbitterd duel met de andere Oostduitser Helmut Kuhnert ziin persoonliik record aanzienlijk Met niet minder dan 1.6 sec bracht hij zijn beste tijd tot 46.- omlaag, een verdiens telijke prestatie voor de Fries die voor de eerste maal in Davos aan de start was verschenen. Egbert van "t Oever werd met 0.7 sec verslagen door Hjal- mar Andersen en noteerde 45,5 sec. Wim de Graaf f. voor wie men bevreesd was. dat hij moeilijk zou kunnen accli matiseren verraste met een voor hem snelle tijd van 44.5 sec tegen de Finse sprinter Toivo Salonen, die op 43,5 sec kwam. Het ijs was inmiddels zachter gewor den hetgeen duidelijk tot uitdrukking kwam in de verdere tijden In de 27e rit kwam Kees Broekman tegen de Rus Shilikovski uit Hij ging als tweede door de finish in 45.1 sec 0.6 sec later dan zijn tevenstander. De zesde Nederlander Nico Oltshoorn reed tegen de Oostenrijker Offenberger. Hij werd rovaal verslagen. Offenberger noteerde 44.6 sec. en Nico Óltshoorn 45.8 sec. aanzienlijk boven zijn persoonlijk record. 28 februari gedachtenwisseling over ETI - rapport Nieuw concept-antwoord op woningbouw-motie Gisteren kwam de raad der gemeente Warmond on dei- voorzitterschap van burgemeester jhr. mi". L. M. E. von Fi- senne voor een cpenbare raadsvergade ring op het gemeentehuis te Warmond bijeen. Mat bencht van verhindering was afwezig de heer J. G. van Vliet (KVP). Alvorens de agenda werd begon nen sprak de voorzitter zijn nieuwjaars rede uit. Geheel gereed kwamen In het afgelo pen jaar 27 nieuwe woningen. Dit klop te met de gestelde verwachtingen. wHf Z Hmlmr i zUn thans 111 aanbouw 4 woningen. Bij actie MMM tijde benadeeld m-JLim, a de Prov. Directie zijn in behandeling woningen. Een plan voor 15 woningwet woningen ligt ter verzending gereed, terwijl voor nog 5 woningen de grond is verkocht, aldus de voorzitter. In 1955 werden 37 bouwvergunningen verleend met een „opgegeven" bouwsom van totaal 400 000 gulden. De krot- en Met dank voor de plaatsing verblijf ik I onbewoonbare woningen hebben regel- matig de aandacht van het gemeentebe- Hoogachtend. stuur. De dienst van gemeentewerken J. Zandee. stelde bij 50 woningen een voorlopig on- Herv. pred. te Warmond, derzoek in. kunnen zijn Ik stel er als predikant prijs op te verklaren, dat de Hervormde Gemeente te Warmond bij het ontwik kelen van haar bouwplannen van de zijde van het gemeentebestuur en van de gemeente-architect, de heer Bakkers steeds de e root et mozelijk medewerking heeft gehad Bij zilveren jubileum Nadat de heer J. B Blankenstein JJ. zaterdag ten raadhuize vanwege het Lei- derdorpse gemeentebestuur in verband met zün 25-jarig jubileum als hoofd der ol. school aldaar was gehuldigd, had de oudercommissie de ouders en enige an dere personen maandagavond de gelegen heid geboden de jubilaris in zijn school te feliciteren Bü degenen, die van hun belangstel ling blük gaven was ook nu weer het college van B en W. van Leiderdorp, een deputatie van de Ver. van Hoofden van Scholen uit Leiden en bestuurders van de plaatselijke afdeling van Volksonder wijs. Vele ouders maakten van de ge boden gelegenheid gebruik. Er werden nog verschillende toespra ken gehouden. Het eerst sprak de voor zitter der oudercommissie, de heer R Nieuwland, de Jubilaris toe. Hierna werd het woord gevoerd door de heer J. P. Pau- lusse namens de schoolhoofden. De heer Paulusse veronderselde, dat de 25 jaar als schoolhoofd, de jubilaris zeker wel veel goeds, maar ook zeker wel iets min der prettigs had gebracht Toch kon ze ker wel volgens hem ran een batig slot worden gesproken, gezien de mooie vol ledige school waarvan de heer Blanken stein thans hoofd is Namens de leerkrachten sprak de heer W. H v d Nat en voor Volksonderwijs voerde de heer S Onrust het woord Het laatst werd de jubilaris toegespro ken door mevr. J J Butz-Schade, te Den Haag, die van 1926 tot 1945 onderwijze res aan de openbare school was en dus vele jaren met de heer Blankenstein samenwerkte. De Jubilaris werden nog een aantal geschenken aangeboden van allerlei aard. Zo ontving hü o.a. van de kinde ren nog een paar waterlaarzen, dit ter completering van de vissersultrusting waarvoor hü zaterdag van het gemeen tebestuur de fraaie werphengel had ont vangen. Het was een gezellig uurtje ln de Ko ningin Juliana-school. In 1955 konden ongeveer 15 woning toewijzingen meer plaatsvinden dan in 1954. In totaal werden er 46 hele wo ningen en 9 gedeelte van woningen toe gewezen. Voorts vonden er drie wo- ningruilen en twee wonmgvorderingen plaats. Geen rekening is hierbij gehou den met hen die zelf bouwden en een ei gen huis betrokken. Dit waren er onge veer tien. Op 31 december bestond de bevolking uit 4184 zielen, aldus een vermeerdering van 63 zielen. De gemeentefinancien zullen dit jaar wel zeker een bijzonder zorgenkind voor het gemeentebestuur worden. De betrek kingen met omliggende gemeenten zijn goed te noemen, wellicht is het moge lijk met een dezer gemeenten tot onder handeling te komen teneinde zekere be lemmeringen van de uitvoering van het plan „bebouwde kom" en behandeling van een ruilverkavelingsplan van de Zwanenburgerpolder te kunnen wegne men. Bij de ingekomen stukken en medede lingen deelde de voorzitter mede dat op 28 februari een extra besloten raadsver gadering zal worden gehouden waarbü aanwezig zullen zun vertegenwoordigers van het Economiseh-Technologisch In stituut Stad en Landschap teneinde met de raadsleden van gedachten te wisse len over het door deze instituten uit te brengen rapport. Verder troffen wij aan een nieuw con cept-antwoord op de motie van de KVP opgesteld in hun vergadering van 12 ok tober inzake de woningbouw De heer Schepers (VVD) stelde voor het ant woord in deze vorm hetwelk een sa menstelling is van het vorige antwoord van B. en W. en het amendement Wil- lemsen, aan de KVP toe te zenden. Mocht dit voorstel niet. worden aan vaard dan stelt hü voor de motie voor kennisgeving aan te nemen. Deze voor stellen werden ondersteund door wet houder Dekker en de heer Van der Voet. Het eerste voorstel van de heer Sche pers werd door de raad aangenomen. Een voorstel van B en W. tot verkoop van twee percelen bouwterrein aan M. C. Kool en J. A. Leemans in het plan „Leevliet" werd aangenomen. Als lid van de commissie van toezicht op het lager ondenvüs voor de periode 1 januari 19561 juli 1960 werd herbe noemd prof. dr. J. G. M. Wlllebrands. Tijdens de rondvraag dankte de heer Schepers (VVD) de voorzitter voor zün uiteenzetting en zün wensen in zün nieuwjaarsrede en de heer Weüers (KVP) voor de kerstgaven van het ge meentebestuur aan armee LEIDERDORP JUBILEUM BIJ TOUWFABRIEK Op 15 januari was het 12% Jaar gele den. dat mej Th C. van Kuljk op het kantoor der N V Veeenigde Touwfabrie- ken in dienst trad Zaterdag werd dit jubileum in de kantine herdacht Mej. Van Kuljk werd door de directeur, de heer J van Deventer, in hartelijke be woordingen toegesproken De directeur der N Vir. A M Zoek. kwam haar eveneens persoonlijk felici teren. De heer Ph van Waardhuizen bood namens het kantoor- en technisch per soneel een geschenk aan. Hü prees ln het bijzonder de prettige samenwerking met dè jubilaresse De heer F J F van Zonneveld sprak namens de collega's De heren A. de Graaf, voorzitter van de Ver van Kan toor- en Technisch Personeel. P Kuiper, bedrijfsleider en D J v d Moortel, hoofdingenieur der Staaldraadkabelfa- briek, boden eveneens hun gelukwensen aan Met een kort woord dankte de jubi laresse. VOORSCHOTEN DAMNIEUWS D.E.S. De uitslagen van de vorige week ge speelde wedstrijden van de damvereni ging DES. luiden. Eerste klasse: Oostergo v. de. Meü 1—1; Stauthamer—de Bruyn 1—1; OudshoornWeggen 1-1; Storm J v d Velde 2—0. Tweede klasse: Oosterom— Westerbeek 2—0; van Delft-H. v. d. Vlekkert 0—2; J v. d. Huist—de Ruü'ter 20; BuskensKnol 02. Voor de kampoensc li a ps weels trljd en die in februari aanvangen, kan men zich aanmelden bü een van de volgende adressen: Oostergo Valkenburgseweg 66, Voorschoten; Weggen, de Kempe- naerstraat 14, Voorschoten, of 's woens dagsavonds op de club in het Wapen van Voorschoten Gisteravond vond in „Het Wapen van Voorschoten" de jaarvergadering plaats van de r.k. Middenstandsvereniging St. Franciscus van Sales. Voorzitter G. Schrama deelde in zijn openingswoord mede dat het afgelopen jaar een goed jaar was geweest en dat ook de mid denstand deel in de hoogconjunctuur heeft gehad. De secretaris W. Zoete melk kon in zün jaarverslag een groot aantal activiteiten vermelden De finan ciën baren geen zorgen en voor „Santos" hadden de leden het afgelopen jaar f 318.10 bijeengebracht. Om de deel name aan Santos door de leden aan de Ründijk groter te laten worden, werd de heer M. W. Meijer aan de Santoscom missie toegevoegd De kascommissie zal worden gevormd door de heren C. v. d. Peet en B. Th. Mounts. Ondanks tegenstribbelen werd de heer G Schrama herkozen tot voorzitter. Het jaarfeest zal op dinsdag 31 januari worden gevierd, 's middags feest voor de kinderen, 's avonds voor de ouderen. WARMOND Aanbesteding Prot. Verenigingsgebouw Gisteren had de aanbesteding plaats voor de bouw van een Protestant Chris- tehjk Verenigingsgebouw. De laagste in schrijver was de N V Panagro alhier voor de som van f. 38600. terwijl de fir ma M. Kool alhier had ingeschreven voor een bedrag van f. 39200. Het werk De uitslag van de 500 meter luidt 1. Gratch (Rusland) 411 sec.. 2. Grishin (Rusland) 41.6 sec.. 3. Sergeyev (Rusland) 42.3 sec.. 4. Gjestvang (Noor wegen) 42.5 sec.. 5. Soefteland (Noorwe gen) 42.8 sec.. 6. Michailov (Rusland) 42.9 sec., 7. en 8. Hodt (Noorwegen) en Kopitin (Rusland) 43.1 sec.. 9. Hickey (Australië) 43.2 sec. 10. Jauris (Tsjecho- slowakye» 43 3 sec.. 11., 12. en 13. Shil- ko (Rusland). Doubek (Tsjeohoslowa- kye), Elvenes (Noorwegen) en 14. Ken Henrv (VS) 43 4 sec. 30. Maarse (Ned.) 44,4 sec., 36 De Graaff (Ned.) 44.5 sec 45 Broekman (Ned.) 45 1 sec.. 49 Van 't Oever (Ned.) 45.5 sec., 52. Oltshoorn (Ned.) 45 8 sec.. 56 Van der Berg (Ned.) 46 sec. OEGSTGEESi GEEN NIEUWE DRANKVERGUNNINGEN Bü KB. is bepaald, dat geen gevolg zal worden gegeven aan het voorstel van de Raad van Oegstgeest om het aantal drankvergunningen in de gemeente van 7 tot 9 te verhogen. In het K.B. wordt de stüging van het inwonertal als argu ment afgewezen, terwül de functie van de gegadigde bedrijven het verlenen van nieuwe vergunningen volgens het KB. niet rechtvaardigt is gegund aan de N.V. Panagro De to tale bouwkosten exclusief kosten grond bedragen f. 70 000 maar zoaLs bekend konden de kosten veel lager gesteld wor den. omdat vele werkzaamheden door leden van de kerk werden en worden verricht, waarvoor geen kosten ln reke ning worden gebracht. Men vertrouwt er op dat in het najaar het gebouw ln ge bruik zal kunnen worden genomen. WARMOND Kwekers zagen films Onder auspiciën van Bloembollencul tuur afdeling Warmond waren deWar- mondse kwekers maandagavond in hotel ,X>e stad Rome" alhier de gast van rie fa. Anes en v a. Perk uit Katwük. Wegens afwezigheid van de voorzit ter. de heer Hh. R. de Vroomen, die in het buitenland vertoeft, opende de heer H van der Voet deze avond In zyn openingswoord heette hü om. welkom ir. F P. van Gessei. die deze avond een causerie zou houden over or ganische bemesting, alsmede tot de di rectie van de fa. Anes en v d. Perk en de leerlingen van het Land- en Tuin- bouwinstltuut .Warmonderhof" Na dit openingswoord kreeg de heer Van Gessei het woord. Uitvoerig ging spreker ln op de wyze waarop de gron den bemest dienen te worden. Ging men vroeger van het standpunt uit. dat het gewas bemest moest worden, de weten schap heeft uitgewezen, dat't de grond is welke door bemesting tot een bepaalde structuur moet worden gebracht ten einde het gewas de gelegenheid te ge ven zich ten volle te ontplooien. De op zet van de organische bemesting is het op gang houden van het laderweik van levende organismen, die zich in de gron den bevinden. Na de pauze werd een bedrijfsfilm ver toond. Zeer duldelük zag men het win nen van grondstoffen uit huisvuil en rioolslip ter bereiding van compost en potgrond. Een andere film gaf de resultaten weer op groententuinen en bloemenvel den van bemesting met deze organische mestsoorten. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door verschillende aanwezigen ge bruik gemaakt. Tot slot werd nog een kleurenfilm over het bloemencorso ver toond. Benoemd Tot Regent van huize „St. Llduina" werd in de vacature, ont staan door het overlüden van de heer B A. Iserief. benoemd de heer Chr. Wijtenburg. „SCHOENLAPPER JUDOCUS" Onder zeer grote belangstelling gaf de afd. Jeugdtoneel van St. Matthias een uitvoering in hotel „De Zon". Deze uitvoering werd geopend door de 2e voorzitter van de vereniging St. Mat thias. de heer P. de Vetten. Opgevoerd werd het stuk in drie be drijven „Schoenlapper Judocus". Onder de uitstekende leiding van mej. C. Scha- kenbos speelden de jeugdige tonelisten zeer pittig en correct. In de afd. jeugd toneel van St. Matthias is zeer zeker een vooruitgang te bespeuren. Deze prettige middag werd wederom door de heer P. de Vetten met een woord van hartelüke dank gesloten. BEURSOVERZICHT BETERE STEMMING Amsterdam. 18 januari Gestimuleerd door de ontwikkeling in Wallstreet heeft ook het Damrak van daag van een betere stemming bUjk ge geven. De activiteit blijft echter gering. De internationale soorten konden met een vrü behoorlijke koerswinst afsluiten. Zo kwam Kon. Olie van 628 op 634, Phi lips en Unilever boekten een avance van circa 3 punten. AKU vormde een uit zondering. Het rayonbedrüf heeft de financiële resultaten over 1955 bekend gemaakt. Hoewel men wist dat de winst enkele miljoenen guldens lager zou zün, was deze publikatie toch een deprime rende factor. De aandelen liepen circa 2 punten achteruit tot 323. Voor Scheepvaartpapieren blijft de ondertoon vrü gunstig. De gisteren be haalde koersstügingen bleven goed be houden of konden nog een kleinigheid worden uitgebreid. De Indonesische af deling opende eveneens vrij vast maar liep daarna iets achteruit. Amsterdam Rubber en Ver. Deli sloten per saldo fractioneel hoger, doch HVA noteerde iets lager. In New York zijn gisteren aandelen Ford verhandeld tegen 68 1/4 tot 69 dollar, bij een afgifteprljs van 64% dollar Ook op het Damrak zün deze aandelen vanmorgen en vanmiddag niet officieel verhandeld waarbü de prüzen varieerden van 68 tot 71 dollar. Tegen slot werd een notering opgegeven van 69 bieden. Bü de incourante industrieën kwamen vandaag overwegend koersver- beteringen voor. Aandelen Dok en Scheepsbouw goed gevraagd wegens de komende emissie k pari Guldensbeleg gingen stil en ruim prüshoudend. Beurs van Amsterdam Woensdag 18 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 (3%) 102% 102A Grootboek obl1011'« Ned '51 3% 100'» 100'. Ned 53 3*4 100,V 100 U Ned. '48 3*4 08/, 98,'< Ned. '54 3% 98'1 98% Ned '55 3% 98*. 98', Ned '55 n 3% 98» 99/. Ned. '47 3** 3 99"; 99i'« Dollarlng '47 3 95-4 95*. Investeringscert 3 99 ft 99iV Ned. 62-64 3 100'4 100'4 Indië "37 A 3 97V, 98 Grootboek'46 3 97*4 97.V ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand en Ind B 76 79% Nat. Handelsbank 160% 160', Ned Handelmü 248 250'-» AKU 324", 323'. Philips 335% 339*4 Philips '55 327*4 331*; Unilever 357'4 360 Wilton Feyenoord 275 272 Biliton 2de r310 3X5*1- Kon Olie f 50 - 324 Kon Olie 628',i 634% Amst Rubber 129 130'.-; Hol] Amer lün 219 220 Kon Ned Stoomb 219:4 222*1 Ned Scheepv Unie 205% 206% HVA 141 140*; Java Cult80 81 Deli My 142 143% Senembah101 102% MET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 100% 100% Den Haag 1937 1 3.. 97 B Lelden 1947 96 P'dam '37 1 III 3% 101 101 Industr. Obligaties Philips Dollarlng 104» 105 Premieleningen A'dam '51 2% 139 138 Eindhoven '54 2% 108% 108% Enschede '54 2% 111% 111% Den Haag '52 I 2% 143 143 139% 139% R'dam '52 I 2% 137% 136% Idem n 2% 143% 143% Utrecht'53 2% 120% 121% 272% 260 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Amsterd. Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank Indust. ie Ondernemingen Ned. G. en Splr. fabr 240 Kon. Ned Grofsm. 147 RotL Droogd Mü - 627 Tieleman en Dros 18% Handelsondernr' ogen Spoorwegen Dell Spoofw Mü. Amerik. fondsen Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen VK 17/1 Holl Constructie 420 ex d Ing bur v Bouwnüv Int Kunststof! Ind Kon Ned Edelmet Pref w.a. idem Textiel Gebr v Y.'ük Leldsche Wolsplnn Ned Electrolasm Sikkens Lakfabr '53 Ver. Touwfabrieken Wernlnk's Betonm 72 r,6 85% 330GB 320%

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 3