Kruispunt Herenweg moet verbeterd Geen getuigen van het ongeluk Oegstgeest trekt zich het lot van de kettinghonden aan REMBRANDT - EXPOSITIE IN STOCKHOLM GEOPEND Van dei WEBFFS VRIJDAG IS JANUARI Zoals wij reeds gisteren uitvoerig hebben kunnen melden, heeft de om kwart over twaalf plaats gehad hebbende botsing tussen een volkswagen en een vrachtauto op het beruchte kruispunt HerenwegKruisweg aan twee mensen het leven gekost. Beide bestuurders, enige inzittenden van hun wagens, hebben deze verkeersfout van de bestuurder van de volkswagen, die uit de richting Ter Aar kwam met de dood moeten bekopen. Deze bestuurder, de 35-jarige W. Moer man. uit Delft, was sinds enige tójd ver tegenwoordiger voor de firma Spoorijzer te Delft en had voor zijn zaak de ma chinefabriek van Gebr. Tensen in Ter Aar bezocht. Hij was op weg naar Lei den. Vermoedelijk door het beslaan van de zijruiten en de hevige regen heeft hy, toen hij de voor hem rechts van de weg gelegen boerderij gepasseerd was, geen voldoende uitricht meer gehad op het rechtergedeelte van de Herenweg uit de richting Rijnsaterwoude. Niemand heeft het ongeval gezien en dus kan niemand getuigen of bewijzen, dat de man niet gestopt heeft. Vast staat wel. dat bij de grote vrachtwagen, die met zeer grote snelheid uit de rich ting Amsterdam naderde, niet gezien heeft. Juist toen hij met zijn auto op de voor hem dus tweede rijbaan van de Herenweg was. werd hij midden in de flank met een enorme klap gegrepen door de vrachtauto. Juist ter hoogte van de voorruit drukte de vrachtauto de volkswagen eerst tegen de op de hoek staande ijzeren paal van de ANWB. welke uit de grond gerukt werd. Daarna werd de wagen juist voor het linkervoorwiel tegen een andere verkeerspaal, aangevende waar het rij wielpad begint, gedrukt. Vervolgens gleden belde wagens nog een tiental meters door. waarbij de 30-Jarig« bestuurder van de vrachtauto J de Jong, uit Bodegraven, huidenhan delaar van beroep, uit de cabine van zijn auto geslingerd werd en onder zijn eigen op de linkerzijde gekantelde zware vrachtwagen tereoht kwam. waarbij zijn hoofd volkomen verbrijzeld werd. DUIVENSPORT Tentoonstelling Blauw Kras De P.V. de Blauw Kras hield een goed geslaagde tentoonstelling. Ingezonden waren 154 vogels, verdeeld over 12 klas sen. De prijzen werden als volgt behaald Doffers 500 km en hoger: 1. H. Moe nen; 2. G. Grebel; 3. J- Noordermeer. Duivinnen 500 km en hoger: 1. P. Gijs man; 2. G. Grebel; 3. H. Moenen; 4. A. v. Weeren. Doffers 200-500 km: 1. W. v. d. Wel; 2. J. Noordermeer; 3. P. Gijsman; 4. H. Moenen. Duivinnen 200-500 km: 1. W. v. d. Wel; 2. J. Noordermeer; 3. G. Grebel: 4. P. Gijsman. Doffers 200 km en minder: 1. P. GiJs- man; 2. J. Rozier. Duivinnen 200 km en minder: 1. en 2. P. Gijsman. Jonge doffers 100-300 km: 1. W. v. d. Wel; 2. A. v. Weeren; 3. I. Verhoeven; 4. A. v. Royen; 5. P. Hansen. Jonge duivinnen 100-300 km: 1. H. Moenen; 2. W. v. d. Wel; 3. W. Ravens- bergen; 4. A. v. Weeren; 5. P. Gtjsman. Jonge doffers 100 km en minder: 1. W. v. d. Wel; 2. W. Ravensbergen; 3. A. v. Weeren. Jonge duivinnen 100 km en minder: 1. H. Moenen; 2. W. Ravensbergen; 3. K. v. d. Steen. Late jonge doffers: 1. G. Grebel. Late jonge duivinnen: 1. G. Grebel; 2. J. Rozier. Beste oude doffer: P. Gijsman. Beste oude d ui vin: W. v. d. Wel. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN. Marlska. dr. van S I Brussee en J. Keus. Clara WUhelmina dr. van C P. de Roo en J. M Duivenvoorde; Johannes Thcodorus. zn. van T. P Yperlaan en A. Roodenbure: Marianne, dr van J C H. Bentvelzen en K. de Vrueh: Bertus zn van J. Heemskerk en E Anes; Jean Jacoues Gulllaume zn van W TaskLn en E W S. Marchant: Franclsca Alida dr van P. L. H. Oorba en A. Molet: Laurens Qulrlnus zn van J. W A. Meiier en M J. v .d Pas: Anthontus Nlcolnas Maria zn van J C v. d. Meer en J M. Rietbroek; Bverardus Johannes Maria zn. van J. Waasdom en H, M. Kienlet OVERLEDEN. C. M.' de Oreef. v Op de foto is de vrachtwagen inmid dels weer op de wielen geplaatst door de kraanwagen van de firma Boot uit Alphen. die met grote voortvarendheid aan het werk ging omdat men nog een kleine hoop had de bestuurder van de volkswagen, die aanvankelijk tot aan de ramen onder water gedrukt lag, te kun nen redden. Hoewel men de man bin nen een kwartier op het drore had, bleek dit IJdele hoop, zoals de doktoren Van Wermeskerken en Loth ook vaststelden. GROTE SNELHEID Dat de bestuurder van de vrachtauto met zeer grote snelheid het kruispunt heetft willen passeren, kan o m. nog hier uit afgeleid worden, daar hij tegen 11 uur uit Amsterdam naar Bodegraven ge beld had. dat hij omstreeks kwart over twaalf thuis zou zijn. Mevr. de Brave, die in haar koffietent met enkele buspassagiers zat te praten, zag de vrachtauto met grote snelheid uit de richting Amsterdam naderen, waarna zij enkele seconden later een hevige klap hoorde en de beide wagens de sloot zag inschuiven. De heer Moerman was ongehuwd, ter wijl de heer De Jong nauwelijks een half jaar geleden getrouwd is. Opnieuw is door dit vreselijke onge luk aangetoond, dat de autobestuur ders op dit kruispunt nog voorzichti ger moeten worden en dat met de meeste spoed maatregelen genomen moeten worden ter beveiliging van dit levensgevaarlijke kruispunt. (Poto Lux/Alphen.) John Raedecker overleden Groot beeldhouwer Gisteravond is te Amsterdam op 70-jarige leeftijd overleden de beeld houwer John Raedecker. ontwerper van het Nationaal Monument op de Dam. Al geruime tijd leed de kunste naar aan een ziekte, die zijn gestel ernstig ondermijnde. Raedecker werd op 5 september 1885 geboren. Hu kreeg zijn eerste artistieke opleiding in de steenhouwerij van zijn vader, en bezocht daarna de academies te Antwerpen en .Amsterdam Reizen naar Parijs en Italië verruimden zijn artistieke horizon. Tot zijn meest bekende werken beno ren o a het Tooropmonument te Den Haag. het Verhey-monument te Rotter dam en het oorlogsmonument te Waal wijk. Gisteren is zijn groot beeld van de vrede tegen de pyloon van het Nationaal Monument op de Dam geplaatst Amiroedins verklaringen wederom weerlegd Op de 52ste zitting in de zaak- Jungsehlager, die vandaag voor het Landgerecht te Djakarta is gehouden, werd de uit Nederland overgekomen ko lonel d Inf Wierda. die voorheen tot de voormalige Nederlandse Militaire Mis sie behoorde, geconfronteerd met ge tuige Amiroedin, die klerk b'.J deze missie was. Amiroedin herhaalde zijn beschu'dtringen over geheime bijeen komsten van officieren van de missie, waarbij, naar hy zeide, ook Wierda te genwoordig was. Wierda verwees alle verklaringen van Amiroedin. over li- legale activiteiten naar het rijk der fan tasie. Amiroedin zei o.a., dat hy Wierda reeds in 1950 had ontmoet, waarop Wierda repliceerde, dat hij eerst in 1951 naar Indonesië was gekomen Behalve een vertegenwoordiger van het Nederlandse Hoge Commissariaat, de heer Bijlemonde. was ook een afge vaardigde van de Amerikaanse ambas sade op deze zitting aanwezig. Volgende zitting 17 januari. Dan ral generaal-majoor Pereira worden ge hoord.- Er komt een gemeentelijke kleuterschool Vernis als zonnebril.. Een dergelijke verzameling zal huidige generatie niet meer bijeenzien an onze correspondent te Stockholm) De minister-president van Zweden, Tage Erlander, beeft gisicMniddag op eeer plechtige wijze de eerste grote Rembrandt-herdenkingstentoonstelling geopend. Vele dagen al was het Nationaal Museum in Stockholm het centrum van Europa's Rembrandt-deskundlgen, die met veel liefde en zorg de juiste be lichting zochten voor de kunstuitingen van Hollands grootste meester. Enkele Zweden begonnen van verrukking Frans te spreken, omdat hun eigen taal geen uitdrukkingsmogelijkheden meer had Anderen kwamen heel voorzichtig en oventje* maar aan het dook zelf om ook het gevoel mee te laten genieten De volgende stap zou zijn geweest het doek op te eten, meende een meer nuch tere beschouwer. Directeur Nordenfalk zei, dat de Zweden vooral Nederland voor de inzending bijzonder dankbaar moesten zijn. Een dergelijke verzameling Rembrandt-doeken zal deze generatie nimmer meer In Zweden te zien krijgen. De tentoonstelling staat onder bescherming van de Zweedse koning, Gus- taaf Adolf, en H.M. Koningin Juliana. Claudius Civilis komt beslist niet naar Nederland Rembrandts etsen werden fotogra fisch vergroot en zijn schilderijen "ge- röntgent. Voor f. 45kan men een röntgenplaat kopen en dan zien. dat Rembrandt een, twee of drie keer een hoofd of een zwaard anders plaatste Ondanks de herhaalde verzekeringen, dat men Nederland bijzonder dankbaar is voor hetgeen men aan Stockholm heeft uitgeleend, konden wjj geen infor maties krijgen over wat uit Zweeds be zit na afloop van de expositie naar ons land zal komen. Haast alle uit het bui tenland te leen ontvangen doeken gaan automatisch naar ons land, maar de Zweden hebben nog niets toegezegd. Van Nederlandse zijde, aldus conserva tor Nordenvalk. heeft ons nog geen schriftelijk verzoek bereikt en ook dan zou ik nog niets kunen zeggen, want er is ministeriële toestemming voor nodig. Het wordt dus tyd. dat jhr. Roéll zijn wensen schriftelijk te kennen geeft, of dat de directeuren van het Mauritshuis en het Museum Boymans het contact nu opnemen, daar beiden thans in Stock holm aanwezig zijn. Eén ding staat vast: de Zweden willen „Claudius Civilis" niet uitlenen. Dat hebben wij al in 1929 gedaan, aldus onze zegsman, en wij menen dat dertig jaar tussen twee uitleningen een te korte periode is. Stockholm cal nog lang in het teken van Rembrandt staan .Rembrandt di ners, Rembrandt - soupers, Rembrandt - boeken en Rembrandt - films Vele weken al staat de Zweedse pers vol van Rembrandt. Zijn gehele leven wordt onder de loep genomen en voor waar. wy zijn er niet dankbaar voor. Verscheidene „onthullingen" hadden ge rust achterwege mogen blijven. Zo schreef Sven Löwgren: ..geloof niet aan de legende van Rembrandts tragisch lot Hy leefde goed en stierf aLs een gezien schilder .Slechts tengevolge van erfenis- technische redenen overleed hy in ar moede maar in werkeiykheid had zün Inboedel by zyn dood een waarde van acht duizend gouden potstukken. Dr. G. Müller-Hofstcdc staat voor het .Familieportret" en verklaart dat men Rembrandt eigenlijk door een zonnebril ziet. Wie een zonnebril opzet, ziet alles In donkere, maar warme kleuren. Het zelfde effect heeft vernis. Dit doek. al dus spreker, werd vroeger om de dertig Jaar gevernist, dat wil zeggen drie keer per eeuw. En dus was het niet te ver wonderen, dat het goudachtige tonen had, toen Rembrandt een eeuw geleden werd „ontdekt". Wat nu Rembrandt aangaat, hebben Juist zün warme goudachtige kleuren bijgedragen tot de nieuwe mythe, die echter verdwijnt als het schilderij wordt schoongemaakt en de vernislaag ver dwijnt. De burgers in Brunswijk waren na een dergelijke schoonmaak zo te leurgesteld, dat de directeur van het museum zonnebrillen ter beschikking stelde om Rembrandt in oude gedaante te kunnen zien! OEGSTGF.ES I RAADSAGENDA De Raad der gemeente Oegstgeest komt woensdag 18 januari, te 8 uur nam. at vergadering bijeen ter behandeling vain o.m. ae volgende punten: Benoemaig van de leden van de com missie van toezicht op het bejaarden centrum; vaststelling van een verorde ning op de waakhond; aanleg van een tijd;Luk voetbalveld op het terrein te genover de Laan van Alkemade; wijzi ging van het raadsbesluit van 11 mei 1955 bot verkoop van grond aan de wo- nougbouwvereniging ,3uitenlust"; be schikbaarstelling van een crediet voor hulpverlening aan lichamelijk gehandi capten; verklaring, dat voor een terrein in Poelgeest de herziening van het uit breidingsplan wordt voorbereid; verho ging van het subsidie aan de Dr. van VoortihuysensUchtingde aanvrage van het bestuur van de Stichting voor Mon- tesson-onderwys te Leiden e.o. om me dewerking voor de aanschaffing van een handnaaimachine; intrekken van de verordening op de subsidiering van het kleuteronderwijs en het verstrek ken ingevolge de Kleuteronderwijswet van de voorschotten aan de byzondere kleuterscholen; stichting van een open bare school voor kleuteronderwijs en be noeming van een hoofdleidster. Behalve mej. J. H. Fockert zal zon dag in de Pauluskenk voor de zendings- arbeid op Niuw-Guinea warden afge vaardigd zu6ter G. R. Roeenquist. JAARVERGADERING K.A.B. De KathoLeke Arbeidersbeweging afd. Warmond kwam in hotel ,J3e Stad Ro me" voor een vergadering bueen. In zijn openingswoord verwelkomde voorzitter S. P. van Run de aanwezigen door hen een gelukkig nieuwjaar toe te tfensen. De penningmeesters van de di verse onderafdelingen gaven een over zicht van de geldmiddelen. De boeken en bescheiden waren in orde bevonden. Voor het nieuwe jaar zullen in de kas- commissie zitting hebben de heren B. Moerkerk en J. van Moorsel. Een voorstel van de penningmeester om het risicobedrag der penningmeester te verhogen werd aangenomen tot een bedrag van f 25. By de bestuursverkiezing werden de heren L. Tuythcf en M. Witsenburg ge kozen. in de plaats van de heren N. Duijnhoven en F. M. A. de Winter, die z.ch niet meer herkiesbaar hadden ge steld. De afdeling toneel „Nut en Vermaak" van de KAB zal op 4 en 5 februari as. een feestavond organiseren. Hierna kreeg de geestelijk adviseur W. Tamis het woord; deze hield een cause rie over „Christelijke opvatting van onze arbeid". ZOETERWOUDE BI RULKI.MKE STAND Geboren Franclscus L. M zn. van F. L N. Volwater en G A Bax; Hendrlka C. H R dr. van J A. Holvast en H. J. van der Laan, Arelce. dr. van L. J. Rasser en M. Verhoeks; Gerarda J. P., dr. van Th. Ph. J. Roeleven en P. C. E. de Bruin; Helena J. L., dr. van P. A. Heemskerk en H. M. Hagen. Ondertrouwd: J G. A. Vlnkensteijn, 22 Ir en Th. J. Zandbergen. 23 Jr.; D. Sloos, 24 Jr en P. Th. van Haastrecht, 27 jr Getrouwd: M. J Menken en M P. C. in der Poel; H J. L. van Rhoon en C. A. M. van Roasem; L. C Olherhoek en M A H de Vogel. Overleden: C S. Vreem. 89 Jr echtge note van Th. J van Galen; P Th. Huls man. 73 Jr echtgenote van Th. Straat hof; A. W. Hartman, 71 Jr J. Vlasveld, 78 Jr., echtgenoot van C. M. van der Valk. In de vorige raadsvergadering is de benoeming van de leden van de com missie van toezicht voor het bejaarden centrum aangehouden in verband met de samenstelling van dubbeltallen Deze zijn nu- 1 Zr I. M S. van den Abeelen, mevr M W. Klein-Vroom; 2 mevr E E Eringa-Andriessen, mevr. A J Siljee- den Ouden; 3 D M van Nes E H Moens: 4 Ir. W B Rueb. A L Deme- nint en 5. mr P J Teebaal. mr B C. v Krieken KETTINGHONDEN Krachtens de politieverordening kan niet voldoende opgetreden worden tegen eigenaren van zg kettinghonden Het lot van deze dieren vraagt evenwel de inmenging van ae overheid. De Neder landse vereniging tot bescherming tan dieren heeft een „Verordening op de waakhond" ontworpen die reeds provin ciaal in de provincie Zeeland en verder in ongeveer 110 gemeenten van ons land Is ingevoerd. B "en W stellen de raad voor ook voor Oegstgeest deze verorde ning vast te stellen. Volgens deee ver ordening is het de eigenaren of gebrui kers van erven, landerijen of andere eigendommen verboden op die erven, landerijen of eigendommen buiten een woning een hond aan een ketting of op andere w ijze vast te leggen of vastgelegd te hebben Het is bovendien verboden een hond in een hok of ren in te sluiten of ingesloten te hebben, tenzu wordt voldaan aan een reeks voorschriften, waardoor de hond bescherming geniet. Indien deze verordening wordt aangeno men ,dan treedt ze in werking op de derde dag na die der afkondiging. WONINGBOUW Helaas stagneert de bouw der 55 wo ningen in de omgeving van de Wijtten- bachweg. De raad had destyds besloten de grond aan de woningbouwvereniging ..Buitenlust" te verkopen voor de prijs van f 14 per m2 Na de inzending van de bouwplannen is gebleken dat ten einde de bouw der woningen mogeiyk te maken niet hoger gegaan kan worden dan een prys van f3.25 per m2. B en W. stellen nu voor laatstgenoemde prijs aan te houden, daar anders het risico be staat dat de bouw niet zou doorgaan. Met een dergelijke gang van zaken kun nen zich alle leden der beide raadscom missies niet verenigen op principiële gronden, zy zün nl van mening dat de Rijksoverheid de richtprijs voor de bouw van woningwetwoningen zo hoog behoort te stellen, dat zonder een voor anderen onblliyke regeling nodig is Immers zal iedere andere koper van bouwgrond een aanmerkelijk hogere prys moeten beta len. Nu de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid een subsidieregeling in het leven heeft geroepen ten behoeve van de gehandicapten, volgens welke re geling het ryk in het vervolg 50 van deze kosten voor zyn rekening neemt, stellen B. en W. voor op de begroting voor het jaar 1956 voor deelneming aan deze regeling een bedrag beschikbaar te stellen van f4000—, waartegenover in ontvangst als rijkssubsidie f2000— kan „Majesteitschennis" voor Gerechtshof De procureur-generaal by het Ge rechtshof te 's-Gravenhage heeft van morgen in zyn requisitoir in de zaak tegen een 67-jarige Journalist te 's-Gra venhage het vonnis van de rechtbank Juist gewezen geacht. Hy vroeg daarom bevestiging van dit vonnis 10 dagen gevangenisstraf als juiste strafmaat voor de opzetteliijke belediging van H M. de Koningin. Aan beklaagde, hoofdredacteur van de „Nieuwsbrief", was ten laste gelegd, dat hij in een nummer van zijn week blad van september 1944 de Koningin had beledigd, dit blad had verspreid en in voorraad gehad. Het Hof zal 25 januari vonnis wyzen. (Ingei Wed.-Adv.) InJenniieht SptcialuUn rindi 1899 Beursbericht no 152 is verschenen Wm. H. MULLER CO. worden geraamd. Tot nu toe behoorde de hulpverlening aan gehandicapten ge heel tot de zorg der gemeentebesturen, die krachtens de Armenwet maatschap pelijke zorg verleenden. B en W. stellen bovendien voor de subsidie aan de Dr. van Voorthuvs-n- stichting te verhogen nu deze stichting besloten heeft een sociaal-pedagoog aan te stellen De subsidie die nu f 14 per oud-leerling bedraagt, zal worden gesteld op f.30. Indien zoals verzocht is de provincie f.10 per oud-leerhng subsidieert, kan de gemeenteiyke sub sidie op f 20 worden gesteld B en W zün bereid medewerking te verlenen tot beschikbaarstelling van gelden voor het aanschaffen van een hardnaaimachme ten behoeve van het onderwijs in de nuttige handwerken aan de Montessorischool. KLEUTERONDERWIJS De wet op het kleuteronderwijs is op 1 Januari 1956 in werking getreden. De verordening op de subsidiëring van het kleuteronderwijs en de raadsbesluiten tot ov:reenkomstige toepassing van deze verordening op bijzondere kleuterscho len in Leiden en Rijnsburg, hebben daar door hun bestaansrecht verloren. De ontheffing van de kosten, die de ge meente tot dusver aan subsidie uitgaf, betekent niet. dat de gemeente met de nieuwe regeling financieel is gebaat. De nieuwe wet bepaalt n.l. dat de gemeen ten voortaan een geringere uitkering uit het gemeentefonds krygt. B. en W. be rekenen dat dit ongeveer f. 1 03 per in woner zal zyn, hetgeen neerkomt opeen totaal bedrag vanf 17 500 Door het vervallen van de subsidiëring ad f. 16.850 ontstaat derhalve een nadelig verschil van f.660. B. en W. stellen voor om aan de school besturen een voorschot op de toekom stige vergoedingen te verlenen en wel tot een bedrag van f 3950 Een moeilijk heid blijft echter, dat in leder geval door de schoolbesturen voorlopig de sa larisbetalingen uit eigen middelen zul len moeten financieren, aangezien op dit stuk de gemeente geen bevoegdheid bezit. Er bestaat in Oegstgeest geen open bare kleuterschool, doch er is nu een verzoek gedaan een dergelijke kleu terschool op te riohten. Het aantal vereiste handtekeningen is aanwezig. Voorgesteld wordt tot stichting van een openbare kleuterschool te beslui ten. Nu doet zich de gunstige omstandig heid voor dat het bestuur van de Oegst- geester kleuterschool aan de Warmonder weg zijn school aan de gemeente aan biedt. De eigenaar van het huis, waar in de school Is gevestigd, is bereid het perceel voortaan aan de gemeente te verhuren. Het schoolbestuur maakt geen aanspraak op enige vergoeding (meu bilair, leermiddelen enz). De leidster, mej. G. M M Rekers, is bereid een aan stelling in dienst der gemeente te aan vaarden. Daar zij voldoet aan de ver eisten voor hoofdleidster, wordt voor gesteld haar in vaste dienst te benoe men tot hoofdleidster van de openbare kleuterschool. BEURSOVERZICHT IETS HOGER NIVEAU Amsterdam. 13 Januari De New Yoitae effectenbeurs heeft gisteren wederom een vrij vast verloop gehad, vooral wegens de kandidaatstel ling van president Eisenhower Het Damrak werd hierdoor vandaag gunstig be invloed al bleef de handel van be perkte omvang. Zu die gerekend hadden op wat grotere activiteit in verband met de handel in claims Hoogovens kwamen bedrogen uit, want de hoek in Hoog ovens bleef vanmiddag gesloten. Wel werd een adviesprys vernomen van f. 170.— voor de claims en 270 voor de aandelen. Dit is vrijwel geheel in over eenstemming met de koers van gisteren voor de aandelen van 362 cum claim By de internationale soorten ging Kon. Olie voorop met een styging van 4 punten tot 642. Philips was goede tweede met een verbetering van 3 punten. Daar na volgde Unilever die van 366% op 368 kwam. AKU sloot de ry met een note ring van 335% (334%). Ook de ondertoon op de Scheepvaart sector was over het algemeen gunstig. De affaire had echter hier eveneens weinig om het lijf. De meeste actieve soorten gaven verbeteringen te zien van circa 2 punten. Op de afdeling der cul tures bleven de voornaamste soorten ongeveer in een doen met gisteren. Gul dens beleggingen stil en eerder iets beter. In een sombere duisternis vertrok I reis. Tijdens deze reis zal het smal-1 We zien hier Hr. Ms. kruiser ..Zeven donderdagochtend een smaldeel uit deel nauw samenwerken met Britse Provinciën" bij het verlaten van de Den Helder voor een grote oefen-1 en Franse zeestrijdkrachten. Helderse marinehaven. Beurs van Amsterdam Vrijdag 13 januari ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '53 (3%) 102% 102y* Grootboek obl101 ft Ned '51 3*4 100 100% Ned. 53 3% 100'. 100ft Ned. '48 3% 98 ft 9814 Ned. '54 314 98ft 98A Ned '55 3% 98'. L 98Vi Ned '55 n 3% 99ft 99 Ned. '47 3% 3 99% 99% Dollarlng '47 3 96ft 96,ft Investerlngscert. 3 99',4 99'4 Ned 62-64 3 100 ft 100li Indië -37 A 3 97'.* 97y* Grootboek '46 3 97'4 97A ACTIEVE AANDELEN Cult. Hand en Ind. B 77 78 Nat. Handelsbank 161 162'4 Ned. Handelmy255 253*4 A JC.U334% 33514 Philips 343'» 345% Philips '55 335% 338 Unilever 366% 367% Wilton Feyenoord 279 279% Bill ton 2de r 315 315% Kon. Olie f.50- ..324 Kon Olie 638 642% Amst Rubber 135% 135 Holl Amer iyn 220 222% Kon Ned Stoomb 220 221% Ned Scheepv Unie 203 205% H VA143% 14374 Java Cult80 $4 Deli Mij 14Vj 146'* Senembah102% 102% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 3 100% 10074 Den Haag 1937 1 3.. 97 B Leiden 1947 96 R'dam "37 I III 3% 100% 100% Industr Obligatie» Philips Dollarlng 105 105 Premieleningen A'dam '51 2% 138 138 Eindhoven '54 2% 108% 108% Enschede '54 2% 110H 111 Den Haag '52 I 2% 142% 143 Idem n 2% 13811 139% R'dam 52 I 2% 136% 137% idem II 2% 143 143 Utrecht 53 2% 129% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstelllngen Amsterd. Bank 269% 269% Rotterd. Bank 273 27474 Twentsche Bank 262 262 Industrie Ondernemingen Ned. G. en Spir fabr. 240 B 241% Kon. Ned Grofsm. 142% 144% Rott. Droogd. My. 640 629 Tieleman en Dros 19 Handelsondernemingen Borsumij. cv A f 1000 130 129 158 156y* Diversen 286 283 B Ned. M. Walv. Vrt 80% 80% Spoorwegen Dell Spoofw. My. 32 31% Amerik. fondsen 70% 71 64% Nog enkele fondsen uit Lelden en omgeving Aandelen VK 12/1 Holl Constructie 420 ex. d Ing bur v Bouwnyv Is 6GB Int Kunststof! Ind 72 7274 Kon. Ned Edelmet r,6 Pref w.a, idem 86% Textiel Gebr v V.yk 86% 86 Leldsche Wolsplnn 125GB 328 jGB Ned Electrolusm 350 exii. Sikkens Lakfabr '53 407 407 Ver Touwfabrieken 193 F9L% Wernlnk's Betonm 144 148

Leidsch Dagblad | 1956 | | pagina 9