Mr dr S. Rozemond verlaat - na 20 jaar - Diens l voor Sociale Zaken Van maatschappelijk hulpbetoon naar sociale zorg Eerste partij van duel tussen Euwe en Donner remise Brandend aardgas in Noordwijk 94ste Jaargang Woensdag 28 December 1955 No. 28713 Verdienstelijk ambtenaar met pensioen Leidse periode heeft mij veel geschonken Een zeer verdienstelijk ambtenaar: mr dr S. Rozemond, directeur van de Dienst voor Sociale Zaken, zal a.s. Vrijdag de gemeentelijke dienst met pensioen verlaten. Ruim twintig jaar 1 September 1934 werd hij aan gesteld tot directeur heeft mr dr Rozemond aan het hoofd van deze dienst gestaan. Indertijd benoemd tot directeur van Maatschappelijk Hulp betoon heeft hij de gehele ontwikkeling van M.H. naar dienst voor sociale zorg medegemaakt. Een ontwikkeling, waaraan hij zelf wel een belangrijk aandeel heeft gehad. Dat het werk onder zijn directoraat in omvang en diepte sterk is toegenomen, laat zich begrijpen. Een enkel cijfer toont dit reeds duidelijk aan. Bedroegen de totale uitgaven in het jaar, dat hij zijn functie aanvaardde, f 732.000, het vorig jaar beliepen deze een totaal van f 4.031.000. Dode cijfers, waarachter echter een wereld van kommer en zorgen schuil gaat. Want in tegenstelling met vrijwel alle gemeentelijke diensten, houdt de Dienst voor Sociale Zaken zich bezig met het meest intieme leven van hem of haar, die bij deze Dienst aanklopt. Hiervan diep doordrongen, is de thans afscheid nemende directeur steeds van de ge dachte uitgegaan, dat maatschappelijke nood slechts met medegevoel en begrip van mens tot mens mag worden benaderd. Sterk is bij deze Dienst dan ook het element van naastenliefde door het ambtelijk werk verweven. Mr dr Rozemond, die 17 Augustus 1890 te Middelburg werd geboren en zioh nog op 31-jarige leeftijd tot de studie in ae rechten zette, was na zijn schooloplei ding allereerst enkele jaren als jongste bediende bij een Middelburgs advoca tenkantoor werkzaam. De jonge Roze mond, die zich door zelfstudie wist op te werken tot boekhouder en correspon dent in de moderne talen, was vervol gens werkzaam op het kantoor van een ijzergieterij in Middelburg, bij een ijzer handel in Leeuwarden en bij Stokvis in Rotterdam. De jaren van de eerste we reldoorlog brachten hem in de ambte lijke sfeer. Op één van de crisisbureaux van het Departement van Landbouw vond hij een taak, die hem in de avond uren gelegenheid gaf zich op het staats examen voor te bereiden. In 1921 werd dit met gunstig gevolg afgelegd, waarop aan de Rijksuniversiteit te Utrecht een studie in de reèhten volgde. IN NCSV-KRINGEN „ONTDEKT" Aan zijn NCSV-tijd - in 1926 deed de 36-jarige Rozemond, de „student-op- leeftijd", zijn doctoraal - bewaart de huidige directeur de beste herinnerin gen. In die jaren lid van het hoofdbe stuur, werd al spoedig een hecht con tact gelegd met zijn studievrienden Van Walsum, Lieftinck en Visser 't Hooft. Jaargenoten, die hem op een studieconferentie van de NCSV „ont dekten", waarop in het najaar van 1926 iijn benoeming volgde tot secre taris van de AMVJ, de Amsterdamse Maatschappij voor Jonge Mannen, in welk lichaam hij de trouwe medewer ker werd van thans wijlen dr Eykman. In deze functie werden mr Rozemond allerlei vormen van jeugdwerk opgedra gen. Van catechetisch onderwijs via wer ken in clubverband tot sport en spel. Rond de crisisjaren - 1931 - werd aan deze uitvoerige opdracht een nieuwe toe gevoegd: het werk voor en onder de jeugdige werklozen. Voorbestemd om eens nog een sociale roeping te vervul len. wijdde hij zich met intense belang stelling aan dit werk, waaruit al spoedig de oprichting van enkele „werkloos heidskampen", o.a. op de Veluwe, voort vloeide. Mede dank zij de steun, die hij van technische NCSV-vrienden (inge nieurs) ontving, werden onder zijn lei ding op de Veluwe tal van werken uit gevoerd. O.a. de bouw van een zwembad, dat nog heden ten dage aan tal van kampeerders een uitstekende recreatie biedt, en de aanleg van wegen. Ondanks het feit, dat deze AMVJ-ar beid veel van zijn tijd en krachten verg de, promoveerde hij in 1930 aan de Gem. Universiteit te Amsterdam bij prof. mr Paul Schotten tot doctor in de rechtswetenschappen op een proefschrift getiteld „Kent en de Volkenbond". Een promotie, welke cum laude geschiedde. de Soc. Raad, idem van de afd. Zuid- Holland van de ver. van leiders van openbare diensten en instellingen voor sociale zorg, lid van de Commissie voor Soc. Bijstand aan beeldende kunste naars. van de Commissie voor sociaal- economische hulp aan kleine zelfstan digen, van de Commissie Noodwet Ouderdomsvoorziening, van de Vent- commissie en de Commissie Gem. Werk plaats, bestuurslid van het Fonds voor Bijzondere Noden, terwijl hij nog on langs werd benoemd tot ouderling voor het werk onder de buitenkerkelijken, uitgaande van de Leidse Hervormde Ge meente. Bovendien was hij tal van jaren docent aan de Prot. Chr. School voor Maatschappelijk Werk te Amsterdam en is hij reeds sinds 1937 lid van de Rotary. Al deze functies brachten hem, met name ook op landelijk terrein, in con tact met tal van vooraanstaande per sonen uit het maatschappelijk en ker kelijk leven en hebben zijn „sociale ho rizon" aanmerkelijk verbreed. „SLECHTS GEDAAN, WAT IK SCHULDIG WAS TE DOEN". Keert dr Rozemond bü dit nade rend afscheid de blik achterwaarts, dan komt hij tot de van dank ver vulde overtuiging, dat zijn Lét ke pe riode hem zeer veel heeft geschon ken. „Mocht ik voor d^ Leidse ge meenschap ook van enig nut geweest zijn, dan is dat hoogstens een deel van wat ik, naar het bijbelwoord, schuldig was te doen. En dan dank ik dat mede aan de hulp (ook in de vorm IN 1934 NAAR LEIDEN In 1934 deed mr dr Rozemond als directeur van Maatschappelijk Hulp betoon zyn intrede in de Sleutelstad. Een functie, waarin het hem gegeven werd meniginaal een blik te slaan achter de schermen van menselijk leed Met grote ambitie werd het werk, dat zich in de loop der jaren sterk uit breidde, ter hand genomen. Betekende Armenzorg een honderd jaar geleden een soort „politie-zorg" - in geval van volstrekte onvermijdelijk heid moest immers de orde worden be waard - thans is deze zorg bezig over te gaan in maatschappelijke zorg, zorg die zich richten wil op een elk en een ieder, die in sociale moeilijkheden komt te ver keren, zorg, die met haar hulpverlening die nood voorkomen, opheffen en leni gen wil. Daarom steunt de Dienst niet meer alleen met geld en goederen, doch zorgt hij tevens voor gestichts- en gezinsver pleging. voor verpleging in ziekenhuizen, voor maatschappelijke hulp bij ziekte, opname in sanatoria en verpleging van kinderen in kleuterverblijven. terwijl ook talloze verstrekkingen van medische aard en versterkende middelen worden gegeven. UITBREIDING VAN IIET WERK Onder leiding van mr dr Rozemond, *an wiens doordachte op een rijke erva- ing afgestemde adviezen menigmaal *>n worden geprofiteerd, is de tegen woordige Dienst enerzyds gegroeid uit „Maatschappelijk Hulpbetoon" (voor heen op de Mare) en anderzijds de vroe ger aan het Levendaal gevestigde afde ling, waar allerlei rijksregelingen wer den uitgevoerd, zoals werklozenzorg, hulp aan zelfstandigen, bijstand aan beelden de kunstenaars en tewerkstelling van hoofd- en handarbeiders. Bovendien be schikt men over een Sociaal Adviesbu reau en een uitgebreide inlichtingen dienst. die jaren kent, dat ver in de tienduizend rapporten worden uitge bracht. Aan al dit werk heeft mr dr Roze mond, met zijn staf van trouw en be kwaam personeel, in de loop der ja- <en gestalte gegeven. Heeft hy een perfecte, soepel lopende, organisatie opgebouwd, die de woorden „Dienst aan de Gemeenschap" in haar vaan del geschreven heeft. Sinds Februari 1952 klept het hart van deze Dienst in het pand Steen- schuur 21 (voormalig 't Nut voor het Al gemeen), dat - fraai gerestaureerd - vooral uit een oogpunt van contact met het publiek tot één der best ingerichte gebouwen voor sociale zorg in ons land behoort. TOT BESTUREN GEROEPEN... Buiten zijn dagelijkse arbeid heeft mr dr Rozemond in tal van besturen zit ting. Zo is hij o.a. bestuurslid van de Ned. Ver. voor Armenzorg en Welda digheid, lid van de Herv. Raad voor Kerk en Samenleving, bestuurslid van Air dr S. Rozemond: dienst aan de gemeenschap. van opbouwende critiek), de sympa thie en het vertrouwen, die ik van gemeentebestuur, kerk, burgerij, per soneel en mijn eigen gezin zo over vloedig heb genoten". A.S. VRIJDAGMIDDAG AFSCHEID. Zoals bekend zal mr dr Rozemond a.s. Vrijdagmiddag afscheid nemen. Na een besloten bijeenkomst, welke om drie uur aanvangt bestaat er die middag van 56 uur in het gebouw van de Dienst (Steenschuur 21 voor een ieder de ge legenheid om de scheidende directeur de hand te drukken. Om schaakkampioenschap van Nederland (Van onze schaakmedewerker) Nadat burgemeester Schokking van Den Haag gisteravond zeker 10 minu ten met de witte d-pion boven het bord had gebalanceerd, zulks ten gerieve van de in groten getale opgekomen pers-, film- en televisiefotografen, en deze tenslotte op d4 een voorlopig defi nitieve bestemming had gegeven zÜn Donner en dr Euwe hun match van 10 partijen om het per soonlijk kampioenschap van Nederland begonnen. Buiten deze beroeps matige belangstelling, was er ook een grote schare belangstellenden die in een afzonderlijke zaal via een demonstratiebord en een mondelinge toelichting van schaakmeester Mühring het verloop van de eerste party gade sloegen. Dr Euwe, die de witte stukken in deze eerste partij had geloot, gaf de strijd reeds met zijn vierde zet een eigen ca chet door zijn c-pion voor de zwarte d- pion te ruilen. En nadat Donner op dó met zijn paard had teruggeslagen, ver volgde hij met een directe aanval op dat paard door middel van e4. Dit dwong Donner om ook dat paard vroegtijdig af te ruilen, waarna nog een verdere vereenvoudiging dreigde, die dr Euwe echter met zijn 7e zet bleek niet te wil len gedogen. En met zijn elfde zet, het doorschuiven van de d-pion, gaf dr Euwe te kennen scherp op aanval te willen spelen. Zijn kansen lagen daarbij op de koningsvleugel, waarbij nog kwam dat Donner's loper op c8 moei lijk tot ontwikkeling kon komen. Het leek zo op het eerste gezicht, dat dr Euwe succes zou kunnen boeken, maar Donner organiseerde zijn verdediging zo doeltreffend, dat de aanval vastliep in die zin, dat bü een verder voortzet- ln het gebouw van „Het Binnen hof" in Den Haag heeft burgemees ter mr F. Schokking (2e van rechts gisteravond de eerste zet gedaan van de wedstrijden om het Nederlands schaak-kampioenschap tussen de meesters J. H. Donner (links) en dr Max Euwe (rechts). ten daarvan onvermijdelyk afruil van de meeste stukken moest volgen en het twijfelachtig leek of er daarna nog wel wat voor wit zou overblijven, ja zelfs of niet Donner daar beter van werd. Mede met het oog op de inmiddels snel verstreken bedenktijd, ondanks de slechts 24 gedane zetten, besloot men toen op voorstel van Donner tot remise Het eerste voorpostengevecht was hiermede teneinde. Het verloop van de party was als volgt: wit: dr M. Euwe zwart: J. H. Donner. 1. d4, Pf6; 2. c4, e6; 3. Pc3, d5; 4 cd5, Pd5; 5 e4, Pc3; 6. bc3, c5 7. a3, Le7; 8 Pf3. Ó-0: 9. Ld3. Dc7; 10. 0-0, Pc6; 11. d5, Pe5; 12. Lf4 Pf3; 13. Df3, e5: 14. Ld2. c4; 15 Lc2, Lc5: 16 Khl, Ld6: 17. Dh5, b5: 18. f4. g6; 19. Dh6. f6: 20. f5. gf5; 21. ef5. Lb7; 22. Le4, Df7; 23. Tf3, Kh8; 24. Th3 remise op voor stel van zwart. Drankvergunning geweigerd vanwege verkeersveiligheid Blijkens een in de Staatscourant ver schenen Koninklijk Besluit is een voor stel van de gemeenteraad van Vuren om het maximum aantal drankvergunnin- gen voor die gemeente met een te ver hogen afgewezen op gronden van ver keersveiligheid. De vergunning was na melijk aangevraagd voor een in de na bijheid van de buurtschap Leuven, ongeveer op het punt. waar de Rijksweg no 15 en de provinciale weg no 42 elkaar zullen kruisen, te vestigen café-restau rant waarbij tevens een benzinestation en een showroom voor automobielen zouden worden gevestigd. Gelet op de veiligheid van het verkeer dient volgens dit K B. het gebruik van alcoholhoudende dranken door personen, die een motorvoertuig moeten besturen, onder alle omstandigheden als misbruik te worden aangemerkt Overwegende, dat het gebruik van alcoholhoudende dranken door bestuurders van motor rijtuigen wordt bevorderd, indien een inrichting, mede strekkende tot het ver kopen van alcoholhoudende dranken, is gelegen op een kruispunt van verkeers wegen in de nabijheid van een benzine station en een showroom voor automo bielen. is aan het voorstel van de raad der gemeente Vuren geen gevolg gege ven. Het is de eerste maal, dat deze motivering in een dergelijk geval is ge bruikt. West-Duitse artsen gebeten op minister Storch Een van de West-Duitse bonden van artsen en tandartsen heeft de minister van Arbeid. Anton Storch, een ultima tum gesteld. Hy moet binnen tien dagen een verklaring herroepen, die hij enkele weken geleden in Hamburg aflegde, na- melük dat „zestig procent van de door artsen gestelde diagnoses verkeerd zijn". Als de minister niet aan de eis voldoet, zal de bond „openbare maatregelen ne men". De voorzitter van een andere Duitse artsenbond heeft telegrafisch bü kanse lier Adenauer tegen de uitlating van minister Storch geprot ;eerd Hij noem de die „kwetsend en van objectiviteit ontbloot". 8-JARIGE JONGEN VERDRONKEN Een 8-jarige jongen, wonend aan de Marktweg te Den Haag. is gistermiddag in het water langs het Veluweplein ge raakt en verdronken. Prijsvraag-dominopuzzle Naar ons eerst thans blükt. is er door een technisch onvolmaaktheid in een deel van onze oplage een fout gekomen in puzzle nr 10 van de Kerstprijsvraag, namelijk de puzzle over de dominoste nen. Het vijfde vakje van links in de op een na onderste rij telt drie ogen. Het is ons gebleken dat in verschil lende exemplaren van onze editie van Zaterdag het middelste van die ogen niet of nauwelijks zichtbaar in de krant is afgedrukt, zodat het lijkt alsof dit vakje slechts twee ogen telt. Dit moeten er dus drie zijn. Verkiezingen wetgevende vergadering Volgens de jongste onofficiële tellin gen is de stand in de verkiezingen voor de Indonesische wetgevende vergade ring: PNT 5.1 millioen; N.O. 4.1 millioen; PKI 4.0 millioen: Masjoemi 3.3 mil lioen stemmen. AFSCHEID BURGEMEESTER JANSONIUS Burgemeester mr J. F. Jansonius, die wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd op 31 December zün ambt in de gemeente Haarlemmermeer zal neer leggen. zal Vrüdagmiddag in het raad huis te Hoofddorp voor de laatste maal de vergadering van de gemeenteraad leiden. De oudste wethouder en het oudste raadslid zullen hem toespreken. Van vier uur af zal de burgemeester, die van 1931 tot na de bevrijding gemeente secretaris en daarna burgemeester van Haarlemmermeer is geweest, voor de burgerü en belangstellenden een af scheidsreceptie houden. Een reusachtige flambouw verlichtte gisteravond het polderlandschap tussen Noordwijk en Voorhout, waar de Ned. Aardoliemaatschappü de laatste tijd olieboringen heeft verricht. Door een wit bevroren leiding werd aardgas vanuit de boorput naar een rechtop staande buis in een aangren zend weiland gevoerd, waarboven de meterslange, geelachtige vlam wild flak kerde in de wind. Spookachtig tekende de boortoren zich af tegen de geel-rode hemel, die op grote afstand brand deed vermoeden. Maakte een van Noordwijks vroede vaderen zich reeds zorgen dat de „bloe- menbadplaats" weldra een „oliebollen- badplaats" zou worden en speculeerde een ander raadslid uit de aanwezigheid van het aardgas al op een buitenkansje voor de gemeentenaren, zoals de zaken er nu voor staan zal noch het een noch het ander voorlopig werkelijkheid wor den. De boorwerkzaamheden staan reeds geruime tijd stil en dezer dagen is per soneel aangekomen om de boorinstalla tie op te ruimen. Verder dan 1000 meter kan met de thans aanwezige toren niet geboord worden en blijkbaar zijn de resultaten tot dusver van dien aard. dat het werk wordt gestaakt om elders, waarschijnlijk tussen Wassenaar en Den Haag. proefboringen te gaan verrichten. (Foto L.D./Van Vliet) Jllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Krachtige toeschouwer Een zeer merkwaardig incident heeft zich gisteren voorgedaan bij de wedstrijd West Ham United Middlesbrough voor de tweede di visie van de Engelse league. Toen op een gegeven moment de zware, modderige bal achter het doel van West Ham verdween, gooide een ijverige toeschouwer het leer in de richting van de West Ham keeper Ernie Gregory. De toeschouwer bleek echter tot de categorie krachtpatsers te behoren, want het leer kreeg zo'n enorme gang. dat de geschrokken Gregory, toen hij de gloeiende kogel tegen het hoofd kreeg, als een blok tegen de grond sloeg. Knock-outEBOH'ers en trainers moesten er aan te pas komen om hem weer bij zyn posi tieven te brengen. Daarna kon hij gelukkig verder spelen, maar Gre gory zal voortaan wel enige voor zichtigheid betrachten als hem door bereidwillige toeschouwers uitgega ne ballen worden toegeworpen Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll „Hier is de zender Citroen", zei de papegaai (Van onze correspondent in West-Duitsland) In Celle, ten Noord-Oosten van Han nover, is dezer dagen een geheime radio zender ontdekt Het was een totaal on schuldige zender, die zich nooit voor ongeoorloofde politieke propaganda liet misbruiken en die de luisteraars alleen maar vermaakte. Zelfs de ambtenaar van de technische dienst, die de zender opgespoord had en haar nu in beslag kwam nemen, zei bij het binnenkomen: „Dat was een aardig programma, dat u juist uitgezonden hebt. Ik kan er niets aan doen. maar ik moet er nu voorgoed een eind aan maken Want uw zender i in strüd met de wet". De 27-jarige componist en kapelmees ter Hermann Hoffmann had de zender boven de bar. waar hü 's avonds speelde, ingericht. Hü had er niet meer dan tien mark voor behoeven uit te geven, omdat hij voor de vervaardiging hoofdzakelijk onderdelen van een oud ontvangtoestel had kunnen gebruiken Negen maanden lang heeft hü büna iedere dag (totdat beneden de bar open ging) uit die geïmproviseerde studio pro gramma's de lucht ingestuurd, die onge veer twee uur duurden. Zyn orkest bestond uit drie werkloze muzikanten, die „de drie Hoffmann- druppels" werden genoemd. Hoffmann was zün eigen omroeper, maar diens werk werd wel eens door zün papegaai overgenomen, waarvan men op een band de krijsende woorden: „Hier is Hugo van de zender Citroein in Oelle" had vast gelegd. Elke Woensdag werden grapjes voor de microfoon verteld en ook werd één keer in de week een hoorspel gegeven, dat Hoffmann zelf geschreven had. Hoffmann had de zender opgericht om zün eigen composities door een groot aantal mensen te laten horen. De zender Citroen had al een eigen stampubliek van een paar honderd men sen uit Celle en van de Lüneburger heide. FABRIEKSBRAND TE DEVENTER Gistermiddag is te Deventer het hoofdgebouw van de N.V. R. S. Stokvis en Zn., waarin o.a. de magazijnen zijn gevestigd, door een felle brand zwaar beschadigd. De zeer kostbare inhoud, die onder meer bestond uit radio- en televisie-apparaten, badkamertoestellen, rijwielen en vele andere artikelen, ging deels verloren of werd deels zwaar be schadigd. Voetbal in Engeland De uitslagen van de wedstrüden. gis teren gespeeld voor de Engelse league, luiden Arsenal—Wolverhampton Wanderers 22: Charlton AthleticManchester United 30; ChelseaCardiff City 21; EvertonBirmingham City 51; Huddersfield Town—Blackpool 31; Luton TownSheffield United 21; Manchester CityBolton Wanderers 20; Newcastle UnitedSunderland 31: PortsmouthAston Villa 2—2; Preston NorthendBurnley 42: West Bromwich AlbionTottenham Hotspur 1—0. Een 50-jarlge meubelhandelaar te Koblenz ontving een verlaat, maar zeer belangrijk kerstgeschenk. Hij won Zon dag bij de voetbalweddenschappen in de afdeling West-Zuid een vermogen van 198.000 Duitse marken f. 170.000). De gelukkige winnaar had zes rijen ingevuld, waarvan de vyfde de voltref fer bleek te zijn. Jeugd-Olympiade Met de Leidse Jeugd-Olympiade wil het tot nog toe niet zo erg best vlotten. Wil Pompe. een van de jeugd-reporters van de persdienst van deze Olympiade schrüft ons. dat gisteravond het home- trainen helemaal niet en het tafelten nis slechts op beperkte schaal doorgang kon vinden. Namens de organisatoren biedt hü hiervoor de deelnemers excuses aan en garandeert hij een vlotte afwer king van de verdere spelen Alle begin is nu eenmaal moeilijk. De uitslagen van de gisteravond voor de groepen 1 en 2 gespeelde zitvoetbalwedstrijden luiden: Plan Noord ALevendaal 1 (2) 4-3, Plan Noord ALevendaal 3 (1) 0-5. Plan Noord BLevendaal 2 (2) 1-2, Plan Noord B—Maredük 2 (1) 3-2. De indrukken van de Jongens zelf wa ren. dat er zeer sportief gespeeld werd. Karei Vogel, een van de deelnemers, was zeer enthousiast over het idee van de Jeugd-Olympiade. Hij sprak de hoop uit, dat het een jaarlüks terugkerend evenement zou worden, aldus onze jeug dige verslaggever, die als zün indruk uit spreekt. dat er met hart en ziel gespeeld werd, maar dat de jongens toch wel wat rustiger konden zijn. Het programma voor vanavond luidt: Volleybal (3-4) Gymzaal Pieterskerk- gracht. klaverjas (3-4) school Lange- brug. Tafeltennis (1-2) Gymzaal Potgie terlaan. MOTORSPORT Trial te Arnhem Te Arnhem weid op 2e Kerstdag een Trial gehouden. In deze zware wedstrijd boekte onze stadgenoot L. de Wit. voor zitter van de LMC de Sleutelstad, een fraai succes door bü de junioren als tweede te eindigen. De uitslagen waren: Junioren: 1. J Kromkamp (Arnhem) op Eysink 50 strafpunten, 2. L. de Wit (Leiden) Maico 175 cc 51 strafp., 3. R. de Groot (Arnhem) Triumf 53 strafp., 4. J. Jansen jr (Veenendaal) Francis Barnett 68 strafp. Senioren: 1. E. Bos (Gorinchem) Ja mes 76 strafp., 2 H. Vink (Maasland) James 83 strafp. BRIDGE ELY CULBERTSON OVERLEDEN Ely Culbertson, de internationaal ver maarde bridge-expert, is na een korte ziekte op 64-jarige leeftyd te Brattleboro in de Amerikaanse staat Vermont over leden. TAFELTENNIS LTTV „Scylla" De uitslagen van de voor de competitie van de NTTB ge speelde wedstrijden luiden: Dames: Wibo 1—Scvlla 1 9—1; Scylla 1—PTT 1 3—7 Heren: Sparkler 3—Scylla 5 6—4, Detas 2Scylla 4 5—5; Scylla 2—Wibo 5 7—3.

Leidsch Dagblad | 1955 | | pagina 3